Setari Cookie-uri

Ce faci atunci cand iubesti doi barbati?

de cateva luni am doua relatii serioase.. cu fostul, si cu actualul meu prieten... suna ciudat... este... si devine din ce in ce mai rau.. l-am cunoscut acum un an de zile, a fost dragoste la prima vedere..ne-am iubit mult, foarte mult...am fost cea mai fericita.. ne vedeam in fiecare zi.. cu timpul insa am inceput sa ne certam din ce in ce mai des, din orice... ne iubeam, dar nu era potrivirea aia, suntem foarte diferiti...ne tot certam..ne-am despartit de cateva ori, dar nu puteam sa stam unul fara celalalt, asa k asta nu dura decat o zi..apoi ne impacam, si o luam iar de la capat.eram iar noi, fericiti..dar nu dura mult..iar ne certam..am inceput sa nu purtam urat unul cu celalat, ii vb mai urat, nu mai eram eu cea dragostoasa de la inceput...dar tot il iubeam. intre timp, am cunoscut un alt baiat...imi placea sa vorbesc cu el..avea acel ceva care ma facea sa imi doresc sa stau cat mai mult in prejma lui...dar, problema, si el avea prietena, de vreo 2 ani si ceva..stateau impreuna...nu a indraznit nicunul din noi sa spuna ceva...eram prieteni si atat..eu nu stiam ce simte el, el nu stia ce simt eu fata de el... pana intr-o zi, cand mi-a spus...ne-am pierdut capul amandoi..am terminat prin a ne desparti fiecare de perechea lui, pt a fi impreuna... nu mi-a fost deloc usor, caci ink tineam la prietenul meu, aveam mustrari de constiinta...k si el ma iubea..am incercat sa vb cu el, sa-i spun k m-am saturat de atatea certuri, si k vreau sa luam o pauza... nu a inteles..si, intr-o seara, m-a vazut cu noul meu prieten...a fost ingrozitor...de atunci nu ne-am mai vazut o perioada.m-am indragostit de noul meu iubit.am vrut sa ne mutam impreuna..mi-a fost bine vreo doua luni..pana cand am inceput sa ma gandesc la fostul...la prima mea dragoste...l-am sunat.ne-am vazut, m-a iertat, si am inceput sa ne vedem iar... ma intalneam cu amandoi...nshu cum am reusit...dar acum simt k nu mai pot...nshu cum sa ies din situatia asta, si nici la care sa renunt...ii iubesc pe amandoi..si totusi, cum ii iubesc daca ii mint??nu ma pot dedica intru totul niciunuia, pt k inima mea e impartita in doua...fostul ma atrage, imi place tare de el, imi place k iesim, nshu de ce, dar nu pot sa il las..sa fie oare mila??dar daca e asa, dc nu pot sa stau fara el?dc ink mai plang pt el??mereu zic k il las, apoi ma suna, si nu pot sa il refuz...iar actualul imi ofera siguranta, e tot ce vroiam eu de la viata..e atent, dragostos, pot vorbi despre orice cu el..nu m-am gandit nicioadata sa ma despart de el..dar, cu toate astea, lipseste ceva...nshu ce..ce sa fac? simt k innebunesc..plang in fiecare seara..nshu pe care sa il aleg...ii vreau pe amandoi, dar nici nu mai pot continua asa...o sa ii pierd pe amandoi..as merita asta, dar ..vreau sa fie bine pt toata lumea..
chris_marie
Postat pe 13 Martie 2010 14:00
De la: chris_marie, la data 2010-03-13 14:00:45de cateva luni am doua relatii serioase.. cu fostul, si cu actualul meu prieten... suna ciudat... este... si devine din ce in ce mai rau.. l-am cunoscut acum un an de zile, a fost dragoste la prima vedere..ne-am iubit mult, foarte mult...am fost cea mai fericita.. ne vedeam in fiecare zi.. cu timpul insa am inceput sa ne certam din ce in ce mai des, din orice... ne iubeam, dar nu era potrivirea aia, suntem foarte diferiti...ne tot certam..ne-am despartit de cateva ori, dar nu puteam sa stam unul fara celalalt, asa k asta nu dura decat o zi..apoi ne impacam, si o luam iar de la capat.eram iar noi, fericiti..dar nu dura mult..iar ne certam..am inceput sa nu purtam urat unul cu celalat, ii vb mai urat, nu mai eram eu cea dragostoasa de la inceput...dar tot il iubeam. intre timp, am cunoscut un alt baiat...imi placea sa vorbesc cu el..avea acel ceva care ma facea sa imi doresc sa stau cat mai mult in prejma lui...dar, problema, si el avea prietena, de vreo 2 ani si ceva..stateau impreuna...nu a indraznit nicunul din noi sa spuna ceva...eram prieteni si atat..eu nu stiam ce simte el, el nu stia ce simt eu fata de el... pana intr-o zi, cand mi-a spus...ne-am pierdut capul amandoi..am terminat prin a ne desparti fiecare de perechea lui, pt a fi impreuna... nu mi-a fost deloc usor, caci ink tineam la prietenul meu, aveam mustrari de constiinta...k si el ma iubea..am incercat sa vb cu el, sa-i spun k m-am saturat de atatea certuri, si k vreau sa luam o pauza... nu a inteles..si, intr-o seara, m-a vazut cu noul meu prieten...a fost ingrozitor...de atunci nu ne-am mai vazut o perioada.m-am indragostit de noul meu iubit.am vrut sa ne mutam impreuna..mi-a fost bine vreo doua luni..pana cand am inceput sa ma gandesc la fostul...la prima mea dragoste...l-am sunat.ne-am vazut, m-a iertat, si am inceput sa ne vedem iar... ma intalneam cu amandoi...nshu cum am reusit...dar acum simt k nu mai pot...nshu cum sa ies din situatia asta, si nici la care sa renunt...ii iubesc pe amandoi..si totusi, cum ii iubesc daca ii mint??nu ma pot dedica intru totul niciunuia, pt k inima mea e impartita in doua...fostul ma atrage, imi place tare de el, imi place k iesim, nshu de ce, dar nu pot sa il las..sa fie oare mila??dar daca e asa, dc nu pot sa stau fara el?dc ink mai plang pt el??mereu zic k il las, apoi ma suna, si nu pot sa il refuz...iar actualul imi ofera siguranta, e tot ce vroiam eu de la viata..e atent, dragostos, pot vorbi despre orice cu el..nu m-am gandit nicioadata sa ma despart de el..dar, cu toate astea, lipseste ceva...nshu ce..ce sa fac? simt k innebunesc..plang in fiecare seara..nshu pe care sa il aleg...ii vreau pe amandoi, dar nici nu mai pot continua asa...o sa ii pierd pe amandoi..as merita asta, dar ..vreau sa fie bine pt toata lumea..
kudika133704
Postat pe 13 Martie 2010 14:09
of draga mea ce situatie delikata si la tine,nu stiu ce ar fi mai bine sa faci,cred ca singura metoda prin care te poti lumina e sa te rogi, indiferent de ce religie esti tu,sa te rogi cu aceeasi intensitate cu care simti iubirea si disperarea in acelasi timp, sa te rogi la dumnezeu si la fiintele spirituale sa ti dea lumina,numai de sus si din interiorul tau vine solutia adevarata, oamenii sunt subiectivi isi dau si ei cu parerea cat pot dar...
kudika133704
Postat pe 13 Martie 2010 14:13
"Ce faci atunci cand iubesti doi barbati?" ti'o tragi cu al treilea
Shhh
Postat pe 13 Martie 2010 14:20
De la: Shhh, la data 2010-03-13 14:20:15"Ce faci atunci cand iubesti doi barbati?" ti'o tragi cu al treilea

gresit!
le explici ca la tine intalnirile sunt doar cu programare!
one_size
Postat pe 13 Martie 2010 14:36
Dupa ce am citit ,,de cateva luni am doua relatii serioase''...m-am oprit !
Cum poti avea 2 relatii serioase in acelasi timp ?!
Summer_
Postat pe 13 Martie 2010 14:44
numai tu știi rãspunsul...
iacinta
Postat pe 13 Martie 2010 15:58
Cum poti sa iubesti 2 barbati ?Nu exista asa ceva !!!
Probabil ,fata de unu' este obisnuinta si fata altu' .... atractie .
Nu poti sa iubesti PE CINEVA si sa te simti atrasa de altu in vreun fel !
ia-ti o pauza ,nu te mai intalnii cu nici unu ....si vei vedea ce simti .
Da ei doi stiu ca " ai relatii serioase " cu ei ,in aceelasi timp ?? (nu am citit nimic din ce ai scris )
blaa
Postat pe 13 Martie 2010 16:48
citez inceputul topicului:"de cateva luni am doua relatii serioase" si finalul lui:" ii vreau pe amandoi, dar ..vreau sa fie bine pt toata lumea.."
io zic sa le faci programare, cate unu pe saptamana ....asta asa ca sa se simta toata lumea bine!
miss_darine
Postat pe 13 Martie 2010 18:26
pai...in primul rand...nu o spui la toata lumea!!!
andreea_n_x
Postat pe 13 Martie 2010 19:03
foarte simplu: renunti la unul ! nu poti? renunti la amandoi !!
coldwind
Postat pe 13 Martie 2010 19:06
nici eu n-am putut sa trec mai departe de primul rand
faceti fratilor rezumate nu romane, sa ma delectez si eu!

eu am doo variante:

1. stii cantecul ala: "O iubire.... imposiiiiiibiilaaaaaaaaaaaaaaa"?
si 2. esti o hahalera, hahalero, care esti hahalera, ca sa iubesti simultan si concomitent nu se exista

aaa, si o sa fii prinsa la un moment dat
Boca
Postat pe 13 Martie 2010 19:41
De la: andreea_n_x, la data 2010-03-13 19:03:16pai...in primul rand...nu o spui la toata lumea!!!

pai oare nu intelewgi ca i atat de diasperata de nu mai gaseste singura un raspuns,stai putin inainte sa arunci cu pietre,pune te i locul ei
kudika133704
Postat pe 13 Martie 2010 20:05
De la: chris_marie, la data 2010-03-13 14:00:45de cateva luni am doua relatii serioase.. cu fostul, si cu actualul meu prieten... suna ciudat... este... si devine din ce in ce mai rau.. l-am cunoscut acum un an de zile, a fost dragoste la prima vedere..ne-am iubit mult, foarte mult...am fost cea mai fericita.. ne vedeam in fiecare zi.. cu timpul insa am inceput sa ne certam din ce in ce mai des, din orice... ne iubeam, dar nu era potrivirea aia, suntem foarte diferiti...ne tot certam..ne-am despartit de cateva ori, dar nu puteam sa stam unul fara celalalt, asa k asta nu dura decat o zi..apoi ne impacam, si o luam iar de la capat.eram iar noi, fericiti..dar nu dura mult..iar ne certam..am inceput sa nu purtam urat unul cu celalat, ii vb mai urat, nu mai eram eu cea dragostoasa de la inceput...dar tot il iubeam. intre timp, am cunoscut un alt baiat...imi placea sa vorbesc cu el..avea acel ceva care ma facea sa imi doresc sa stau cat mai mult in prejma lui...dar, problema, si el avea prietena, de vreo 2 ani si ceva..stateau impreuna...nu a indraznit nicunul din noi sa spuna ceva...eram prieteni si atat..eu nu stiam ce simte el, el nu stia ce simt eu fata de el... pana intr-o zi, cand mi-a spus...ne-am pierdut capul amandoi..am terminat prin a ne desparti fiecare de perechea lui, pt a fi impreuna... nu mi-a fost deloc usor, caci ink tineam la prietenul meu, aveam mustrari de constiinta...k si el ma iubea..am incercat sa vb cu el, sa-i spun k m-am saturat de atatea certuri, si k vreau sa luam o pauza... nu a inteles..si, intr-o seara, m-a vazut cu noul meu prieten...a fost ingrozitor...de atunci nu ne-am mai vazut o perioada.m-am indragostit de noul meu iubit.am vrut sa ne mutam impreuna..mi-a fost bine vreo doua luni..pana cand am inceput sa ma gandesc la fostul...la prima mea dragoste...l-am sunat.ne-am vazut, m-a iertat, si am inceput sa ne vedem iar... ma intalneam cu amandoi...nshu cum am reusit...dar acum simt k nu mai pot...nshu cum sa ies din situatia asta, si nici la care sa renunt...ii iubesc pe amandoi..si totusi, cum ii iubesc daca ii mint??nu ma pot dedica intru totul niciunuia, pt k inima mea e impartita in doua...fostul ma atrage, imi place tare de el, imi place k iesim, nshu de ce, dar nu pot sa il las..sa fie oare mila??dar daca e asa, dc nu pot sa stau fara el?dc ink mai plang pt el??mereu zic k il las, apoi ma suna, si nu pot sa il refuz...iar actualul imi ofera siguranta, e tot ce vroiam eu de la viata..e atent, dragostos, pot vorbi despre orice cu el..nu m-am gandit nicioadata sa ma despart de el..dar, cu toate astea, lipseste ceva...nshu ce..ce sa fac? simt k innebunesc..plang in fiecare seara..nshu pe care sa il aleg...ii vreau pe amandoi, dar nici nu mai pot continua asa...o sa ii pierd pe amandoi..as merita asta, dar ..vreau sa fie bine pt toata lumea..
kudika133704
Postat pe 13 Martie 2010 20:06
doamne ma revolta pana la culme atitudinea asta agresiva a oamenilor la adresa ta de parca toti ar fi perfecti iar tu o haimana, nu cauta nimeni sa vada ce i in sufletul tau
kudika133704
Postat pe 13 Martie 2010 20:07
Nu prea imi place beleaua in care te-ai bagat si nu atat pt ca se zice ca nu e permis sau ca nu se poate sa iubesti doi baieti o data, ci pentru ca de aici numai u ai de pierdut si u vei fi aia criticata!Sfatul meu pt tine ar fi sa iti iei putin timp doar pt tine si sa stai sa analizezi bine sentimentele tale.Fostul iubit deja il cunosti sti la ce sa te astepti de la el, dar actualul poate fi o provocare si o noua sansa!Si inca ceva, nu e bine ca l-ai determinat pe actualul sa rupa relatia care o avea cu fosta lui iubita, pentru ca nici u nu ti-ai dat seama in momentul ala de ce vrei cu adevarat, plus ca lui s-ar putea sa-i para rau, daca afla ca u inca nu l-ai uitat pe fostul!Fii indrazneata si priveste spre viitor si nu in trecut!Eu am o vb" o data ce ai scuipat nu mai lingi", adica te-ai despartit de fostu lasa lucrurile asa si nu mai incerca sa retraiesti ce a fost doar asa de dragul amintirii!bafta si iti doresc numai bine!!!
IUBY88
Postat pe 13 Martie 2010 23:40
ehh...nu se poate...ba se poate....ca io de aia am zis ca nu se zice in gura mare la toata lumea asha ceva....ca imediat se gasesc lupii moralisti....care chiar daca ei insisi ar iubi doi sau doua ...deodata n/ar recunoaste/o si tot ar improsca pe altii la fel ca ei...cu noroi....doar pentru ca sa se simta ...cum se zice si cu dansa/n/transa si cu sufletu//n rai....adica sa se simta superiori....ca e o cxhestie ca sa stii ca iti permiti as traiesti ceva pentru care poti fi blamat...dar sa nu fii...si in acelasi timp sa poti sa ii blamezi pe altii!!!!!!
andreea_n_x
Postat pe 14 Martie 2010 00:31
poate ca doresti doi barbati...te atrag doi barbati...dar de iubit,nu iubesti pe nici unul.
ella13
Postat pe 15 Martie 2010 11:05
Pai si te plangi ca nu te poti dedica niciunuia ? Si te mai intrebi de ce ? Simplu, pentru ca n-ai curaj sa renunti la unul. Come on, toata lumea a avut de ales la un moment dat, numai ca unii aleg si altii se plang.
Sau daca nu vrei si nu vrei, ia sugestia fetelor si fa-le programare la fiecare, sa vezi daca merge asa sa fie bine pentru toti. N-are cum sa fie bine pentru toata lumea, ca atfel n-ar mai fi nimeni nefericit pe lume .
anissya
Postat pe 15 Martie 2010 12:05
De la: kudika133704, la data 2010-03-13 20:07:29doamne ma revolta pana la culme atitudinea asta agresiva a oamenilor la adresa ta de parca toti ar fi perfecti iar tu o haimana, nu cauta nimeni sa vada ce i in sufletul tau


Dumnezeule, nu-i asa? Cand sunt copii pe lumea asta care la doi ani fac tumoare si mii de oameni care mor cu zile din cauza unor boli care nici nu existau si familiile se injumatatesc de la o zi la alta.
ce oameni fara inima trebuie sa fim ca una nu poate alege intre doi putzoi si inima ei e rupta in paishpe. Sa-l ia p-ala care loveste mai bine si sa ne lase in pace! Fii tu in asentiment.
Boca
Postat pe 16 Martie 2010 20:31
"Sa-l ia p-ala care loveste mai bine si sa ne lase in pace!" ti-a pus cineva cutitul la gat sa raspunzi la intrebarea ei? ce va mai place sa va bagati in seama cu forta, nu am mai vazut asa ceva..

Parerea mea este sa te "dezlipesti" un timp cat crezi tu o saptamana,doua de ambii baieti , sa intrerupi orice legatura cu ei fara telefon , fara internet sa stai singura si sa analizezi foarte bine situatia fara sa ceri parerea nimanui.. stai si te gandesti ce iti place la unu, ce urasti, ce iti doresti pe viitor ce cauti de fapt la un baiat.. fara sa-ti fie mila ca ala te-a iertat, fara sa te gandesti ca ala si-a lasat prietena.. fii putin egoista si gandeste-te doar la tine cu cine crezi ca ti-ar fi tie mai bine..
yogeolove
Postat pe 16 Martie 2010 20:44
Pentru cei care spun ca nu poti iubi doi barbati in acelasi timp, se inseala, este posibil si se intampla multora dintre noi.
lala05
Postat pe 24 Martie 2010 15:45
Va trebuii la un moment dat sa faci o alegere, una grea pentru ca vei rani pe unul dintre ei sau pe amandoi dar este necesar pentru ca te vei distruge psihic. Ai grija de tine, fii puternica si nu lasa pe cei care te judeca sa te doboare comentariile lor. Te inteleg perfect.
lala05
Postat pe 24 Martie 2010 15:52
Alege-l pe primul prieten.sfatul meu sincer dar incearca sa nu va mai certati ca stii de acum ca sunteti diferiti in anumite privinte.
kudika075442
Postat pe 24 Martie 2010 16:16
iubesti pe dreak ! la un sex in trei te-ai gandit ? :))
dancombi
Postat pe 24 Martie 2010 16:52
Fiecare are ceva ce-ti place: unu' stabilitate si siguranta....iar pe celalalt il iubesti,ramai la primul k prea il bagi la inaintare,k e prima ta iubire,k nu-l poti uita etc,etc.
why_M3
Postat pe 24 Martie 2010 17:06
Pai... f**e-i pe amandoi! Iti plac amandoi, dar de iubit pe amandoi... e mai dificil...
darksukkubus69
Postat pe 24 Martie 2010 23:25
Iti vei da seama mai tarziu D I N P A C A T E ca doar pe unul din ei il iubesti,din spusele tale eu cred ca pe primul il iubesti.In perioada in care te tot certai cu el probabil te gandeai ca nu va potriviti si ar trebui sa mai cauti .Eu cred ca ai gresit.Trebuia sa iei o pauza de cand incepusera certurile cu primul.Daca te gandesti LOGIC al doilea avea prietena cand v ati cunoscut.nu a fost corect ca ati decis sa va despartiti de partenerii actuali pt a fi voi impreuna.De ce?pai priveste in prezent sa vezi consecintele.
Tot ce trebuie sa faci este sa te desparti de cel din prezent pt ca este doar o obsesie/atractie,cum vrei tu sa-i spui,care intr-un final va trece de la sine si poate va fi prea tarziu sa reiei legaturile cu primul.Iti propun sa iei o pauza de o luna,dupa care sa reiei legatura cu primul si iti garantez ca va fi bine!
the_O
Postat pe 25 Martie 2010 12:27

Rezolvarea mi se pare foarte simpla , in timp ce relatia cu ex-ul e ca in povestea de dragoste dintre Bahmuteanca si Prigoana si nu-i vad un viitor , de fapt voi ca prieteni nu functionati , cum crezi ca puteti functiona ca soti ? o sa va spargeti capurile toata viata , deci e o solutie gresita .Cu al doilea se pare ca ti-ai gasit linistea sufleteasca , echilibrul , totul este o.k. , deci care-i dilema ? Eu cred ca ar trebuii sa incetezi cu duplicitatea asta deoarece cred ca ai sa-l pierzi pe cel de-al doilea care nu are nici o vina ca tu esti indecisa si te bantuie amintirile primului .Iar al doilea , chiar daca ve-i fii cu el , dupa ce v-a trece pericolul concurentei iti v-a reprosa toata viata ca l-ai lasat si te-ai cuplat cu un altul , pe langa faptul ca relatia voastra nu merge si asa.Intre voi este o atractie si cu asta ramaneti.
Daca vrei iti pot spune ce grad de compatibilitate aveti , poti intra pe privat , lasa-mi datele complete de nastere ale voastre si sunt sigur ca ti-l gasesc pe cel de-al doilea , fara sa-mi dai indicii.
Eu zic sa te gandesti mai bine si sa iesi din triunghiul asta amoros periculos cat mai repede si mai elegant , pana nu dec mai incaiera ei ptr tine.
banalulanonim
Postat pe 25 Martie 2010 12:33
De la: chris_marie, la data 2010-03-13 14:00:45de cateva luni am doua relatii serioase.. cu fostul, si cu actualul meu prieten... suna ciudat... este... si devine din ce in ce mai rau.. l-am cunoscut acum un an de zile, a fost dragoste la prima vedere..ne-am iubit mult, foarte mult...am fost cea mai fericita.. ne vedeam in fiecare zi.. cu timpul insa am inceput sa ne certam din ce in ce mai des, din orice... ne iubeam, dar nu era potrivirea aia, suntem foarte diferiti...ne tot certam..ne-am despartit de cateva ori, dar nu puteam sa stam unul fara celalalt, asa k asta nu dura decat o zi..apoi ne impacam, si o luam iar de la capat.eram iar noi, fericiti..dar nu dura mult..iar ne certam..am inceput sa nu purtam urat unul cu celalat, ii vb mai urat, nu mai eram eu cea dragostoasa de la inceput...dar tot il iubeam. intre timp, am cunoscut un alt baiat...imi placea sa vorbesc cu el..avea acel ceva care ma facea sa imi doresc sa stau cat mai mult in prejma lui...dar, problema, si el avea prietena, de vreo 2 ani si ceva..stateau impreuna...nu a indraznit nicunul din noi sa spuna ceva...eram prieteni si atat..eu nu stiam ce simte el, el nu stia ce simt eu fata de el... pana intr-o zi, cand mi-a spus...ne-am pierdut capul amandoi..am terminat prin a ne desparti fiecare de perechea lui, pt a fi impreuna... nu mi-a fost deloc usor, caci ink tineam la prietenul meu, aveam mustrari de constiinta...k si el ma iubea..am incercat sa vb cu el, sa-i spun k m-am saturat de atatea certuri, si k vreau sa luam o pauza... nu a inteles..si, intr-o seara, m-a vazut cu noul meu prieten...a fost ingrozitor...de atunci nu ne-am mai vazut o perioada.m-am indragostit de noul meu iubit.am vrut sa ne mutam impreuna..mi-a fost bine vreo doua luni..pana cand am inceput sa ma gandesc la fostul...la prima mea dragoste...l-am sunat.ne-am vazut, m-a iertat, si am inceput sa ne vedem iar... ma intalneam cu amandoi...nshu cum am reusit...dar acum simt k nu mai pot...nshu cum sa ies din situatia asta, si nici la care sa renunt...ii iubesc pe amandoi..si totusi, cum ii iubesc daca ii mint??nu ma pot dedica intru totul niciunuia, pt k inima mea e impartita in doua...fostul ma atrage, imi place tare de el, imi place k iesim, nshu de ce, dar nu pot sa il las..sa fie oare mila??dar daca e asa, dc nu pot sa stau fara el?dc ink mai plang pt el??mereu zic k il las, apoi ma suna, si nu pot sa il refuz...iar actualul imi ofera siguranta, e tot ce vroiam eu de la viata..e atent, dragostos, pot vorbi despre orice cu el..nu m-am gandit nicioadata sa ma despart de el..dar, cu toate astea, lipseste ceva...nshu ce..ce sa fac? simt k innebunesc..plang in fiecare seara..nshu pe care sa il aleg...ii vreau pe amandoi, dar nici nu mai pot continua asa...o sa ii pierd pe amandoi..as merita asta, dar ..vreau sa fie bine pt toata lumea..



Nu vei putea continua la nesfarsit astfel...Intreaba-ti sufletul...el ce doreste, siguranta sau iubirea?!..si atunci vei sti ce sa pastrezi aproape de tine...analizeaza-te mai intai pe tine...dar fa-o cu mare atentie,nu trece superficial peste ceea ce simti,analizeaza tot pe toate partile si vezi unde inclina mai mult balanta....urmeaza-ti instinctele...
kudika272966
Postat pe 25 Martie 2010 14:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lumi diferite! 3 De la: catyboy69 21 Octombrie 2009 23:22
Totul despre cresterea in inaltime 2 De la: xeniutza_jojo 1 Noiembrie 2009 20:52
Vrea mai multa afectiune 18 De la: Tharr 14 Noiembrie 2010 19:16
pff.. 20 De la: ankris 15 Februarie 2010 12:34
Ce ati alege? Ratiunea sau pasiunea? 27 De la: Roco 18 Aprilie 2009 06:39