Setari Cookie-uri

Cum iti dai seama ca esti inselat sau inselata??

De la: scorpio67, la data 2011-04-25 15:55:37
De la: cristinxxx, la data 2011-04-23 18:48:04
De la: healthy008415, la data 2011-04-23 17:05:23buna ziua,in totdeauna,o femeie este as in asi da seama cand este inselata.


Pfaiiii...experte nu alta


Doar nevasta-ta habar nu are.Tu care esti expert in inselat sotia tocmai cu prietenele ei ar trebui sa dai lectii!


cristinxxx
Postat pe 25 Aprilie 2011 16:46
poti sa iti dai seama cand esti inselata....doar nu esti asa de incuiata...is unele semne...nu mai are acelasi respect sau incredere...:*
fluturash26
Postat pe 26 Aprilie 2011 15:39
Te uiti mai atent in oglinda (si cea fizica ,dar si cea interioara )si poti afla si de ce si daca esti inselat...!
ioanavoinea
Postat pe 26 Aprilie 2011 16:48
cred ca fiecare femeie are un simt al sau. si'si da seama daca a fost inselata sau nu. acum depinde daca ea accepta si l iarta sau nu...;)
Geuka
Postat pe 26 Aprilie 2011 18:30
cred ca fiecare femeie are un simt al sau. si'si da seama daca a fost inselata sau nu. acum depinde daca ea accepta si l iarta sau nu...;)
Geuka
Postat pe 26 Aprilie 2011 18:31
De la: verraa, la data 2011-04-23 20:31:22
De la: scorpio67, la data 2010-03-31 11:26:06Il pui cu fundul in ligheanul cu apa si vezi daca ouale-i stau pluta . daca da , sigur te-a inselat!

Pe asta am auzit-o si eu de la bunici
Lasa ca am auzit eu una mai tare...il pui sa si-o frece in fata ta.....si daca cand termina , in loc sa sara jet,se prelinge atunci sigur a avut relatii sexuale de curand(m-am prapadit de ras cand am auzit ca sotia l-a pus pe unul sa faca asa ceva)
The_Exile
Postat pe 26 Aprilie 2011 20:14
Cum iti dai seama ca esti inselata? Pai eu cred ca relatia se raceste, nu mai este acea afectiune, acea atragere unul fata de celalalt,cel ce inseala nu mai este nerabdator sa te vada cand vine de la serviciu, sa te sarute sau sa te stranga in brate, contactul cu persoana care inseala se stinge aproape complet, aceasta e parerea mea.
margohertan_condo
Postat pe 26 Aprilie 2011 22:42
De la: Tharr, la data 2011-04-26 20:14:51
De la: verraa, la data 2011-04-23 20:31:22
De la: scorpio67, la data 2010-03-31 11:26:06Il pui cu fundul in ligheanul cu apa si vezi daca ouale-i stau pluta . daca da , sigur te-a inselat!

Pe asta am auzit-o si eu de la bunici
Lasa ca am auzit eu una mai tare...il pui sa si-o frece in fata ta.....si daca cand termina , in loc sa sara jet,se prelinge atunci sigur a avut relatii sexuale de curand(m-am prapadit de ras cand am auzit ca sotia l-a pus pe unul sa faca asa ceva)

asa o fi
verraa
Postat pe 27 Aprilie 2011 00:09
Inselatul presupune consum de energie;
De obicei cauti ce nu ai
monben
Postat pe 27 Aprilie 2011 00:20

Cred ca trebuie sa avem incredere in noi, in primul rand,ca sa iesim din orice situatie, dar si sa dam libertate partenerului de viata. Venim singuri pe lume si plecam tot asa cum am venit.
kudika349405
Postat pe 27 Aprilie 2011 11:11
intodeauna a fost de parere ca partenerii nu trebuie sa se sufoce reciproc, ca fiecare trebuie sa aiba libertate de miscare. cind faci absolut totul impreuna, cind ai acelasi cerc de prieteni, cind mergi impreuna peste tot, intervine un blocaj in comunicare, nu mai ai ce sa-ti spui, nu ai ce se impartasesiti pentru ca celalalt stie deja si atunci incerci sa evadezi. de aici la a insela nu e decit un pas. am admirat intotdeauna cuplurile care isi fac program separat, au cercuri separate de prieteni si chiar dorm separat incerrcind ca atunci cind se intilnesc sa se recucereasca cu fiecare amanunt legat de experientele prin care au trecut. am incercat sa aplic acest principiu si in viata mea personala. si nu e rau. i-am dat libertate, mi-a dat libertate. daca ma insala. n-am stat nici sa ma gindesc la o astfel de posibilitate si nici sa-l urmaresc. am incredere. daca se va intimpla sa vad cu ochii mei ca ma insala (nu din auzite sau din "semne"), atunci sunt de parere ca fiecare trebuie sa si vada de viata lui. nu cersesc dragoste, vreau sa vina de la sine. nu vine, nici o problema: o iau de la capat.
kudika387472
Postat pe 27 Aprilie 2011 11:51
aici nu e vb de inteligenta sau nu ,uneori iti dai seama alteori nu dar de cele mai multe ori nu vrem sa vedem pt ca avem copii sau il iubim prea mult sau din obisnuinta daca nu simti ca ceva e in neregula nu cauta sa afli mai mult ca sa-ti provoci suferinta
sunrises
Postat pe 27 Aprilie 2011 18:13
Pur si simplu! Atunci cand iubesti totul mere struna. Dimineata este mai frumoasa sau pur si simplu totul te face sa zambesti. Cand zambetul nu mai este prezent intra in actiune "filing-ul" si atunci stii ca esti inselat.
symonae
Postat pe 27 Aprilie 2011 19:18
Iubirea este dificila.....Iubirea unei fiinte umane pentru o alta este poate incercarea cea mai grea pentru fiecare dintre noi.Este cea mai inalta marturie despre noi insine,opera suprema pentru care toate celelate nu sunt decat pregatiri.
amy_anushka
Postat pe 27 Aprilie 2011 19:27
De la: amy_anushka, la data 2011-04-27 19:27:25Iubirea este dificila.....Iubirea unei fiinte umane pentru o alta este poate incercarea cea mai grea pentru fiecare dintre noi.Este cea mai inalta marturie despre noi insine,opera suprema pentru care toate celelate nu sunt decat pregatiri.

pickard
Postat pe 27 Aprilie 2011 19:30
De la: amy_anushka, la data 2011-04-27 19:27:25Iubirea este dificila.....Iubirea unei fiinte umane pentru o alta este poate incercarea cea mai grea pentru fiecare dintre noi.Este cea mai inalta marturie despre noi insine,opera suprema pentru care toate celelate nu sunt decat pregatiri.

Asa si.......
cristinxxx
Postat pe 27 Aprilie 2011 20:33
Nu inteleg ce inseamna afi inselat!
kudika341816
Postat pe 27 Aprilie 2011 21:39
Pentru femei e de obicei destul de simplu .... se numeste intuitie feminina. Acel sentiment ca lucrurile nu mai sunt cum au fost, mici gesturi de raceala, faptul ca nu te mai poate privi in ochi ca si inainte ... telefonul care e mereu langa el ... si asa mai departe ....
Semnalele exista mereu, doar ca de multe ori negam adevarul si ne spunem in gand ca sunt doar impresii nefondate.
Cine isi cunoaste partenerul ... si are curajul sa il confrunte va putea citi in ochii lui imediat adevarul ...
Si vorba aceea ..... nu iese fum fara foc....
nariana_xx
Postat pe 27 Aprilie 2011 21:52
De la: andreea_n_x, la data 2010-03-31 00:10:35As fi si eu curioasa sa aud...cate ceva din experientele altora...cum si/au dat ei seama ca au fost inselati de partenerul sau partenera de viatza...ca sa zic sot sau sotie ..poate e prea mult spus..!
Pentru ca stau si ma gandesc la faptul ca unii stiu sa mascheze foarte bine aspectul asta...dar ce vad eu e ca sunt forumurile pline de subiecte pe marginea chestiunii asteia cu inselatul..si stau si ma gandesc ca una e banuiala alta e certitudinea...culmea intr/o lume in care totul e relativ...adica nimic nu e batut in cuie cum s/ar zice..si chiar daca surprinzi uneori anumite gesturi la persoana care reprezinta ..perechea...acelea pot fi interpretate in asha fel incat...chiar daca era ceva...la sfarsit o sa apara drept altceva!


pai exista doua lucruri, intuitia si logica. intuitia o avem toti, problema este daca o ascultam sau nu. nu exista persoana care sa se fereasca de intuitie. logica te ajuta sa treci prin filtrul creierului ce preiei de la intuitie. tot cu ajutorul logicii (in caz ca o ai) evaluezi timpul liber al celuilalt si ai grija sa ii alternezi perioadele de libertate. de multe ori am observat ca oamenii inseala mai neatent atunci cand stiu ca tu nu ii verifici. asa ca din cand in cand e recomandat sa schimbi fara sa anunti ora la care vii de la job, sa amani anumite evenimente fixe etc. cu raspunsul la telefon merge doar pe persoanele destul de neexperimentate. daca vreau sa insel voi alege o femeie care cauta distractie si nu relatie asa ca fiecare vom vorbi cu cel/cea de acasa in mod liber la telefon. in felul asta poti spune ca esti la job cand esti in pat cu alta femeie.

ca sa iti mai dai seama sunt si metodele introduse de noua tehnologie, calculator, telefon etc. este un gest mitocanesc sa ceri parola de la mess cum fac unele cupluri insa mie mi se pare corect daca fara sa cer nimic si respectand libertatea partenerei o mai verific cu cate ceva. si cand verific cam aflu tot.

problema se pune ce faci dupa ce afli. e mai bine sa afli sau nu? te linisteste mai mult sau nu? esti pregatit/a sa incepi de la inceput sau nu?

eu ma detasez greu de persoanele din viata mea de exemplu.
leo_
Postat pe 28 Aprilie 2011 00:00
De la: goanga2000, la data 2010-03-31 11:08:41
De la: andreea_n_x, la data 2010-03-31 00:10:35As fi si eu curioasa sa aud...cate ceva din experientele altora...cum si/au dat ei seama ca au fost inselati de partenerul sau partenera de viatza...ca sa zic sot sau sotie ..poate e prea mult spus..!
Pentru ca stau si ma gandesc la faptul ca unii stiu sa mascheze foarte bine aspectul asta...dar ce vad eu e ca sunt forumurile pline de subiecte pe marginea chestiunii asteia cu inselatul..si stau si ma gandesc ca una e banuiala alta e certitudinea...culmea intr/o lume in care totul e relativ...adica nimic nu e batut in cuie cum s/ar zice..si chiar daca surprinzi uneori anumite gesturi la persoana care reprezinta ..perechea...acelea pot fi interpretate in asha fel incat...chiar daca era ceva...la sfarsit o sa apara drept altceva!



Eu zic ca prea despici firu-n patru. Nu cred ca e bine sa-ti urmaresti partenerul si sa scormonesti prea mult in r...t: ia sa vedem, ma inseala sau nu? Atata timp cat se poarta frumos cu mine si nu se simte la bani, restul nu ma intereseaza
healthy017286
Postat pe 28 Aprilie 2011 20:32
De la: goanga2000, la data 2010-03-31 11:08:41
De la: andreea_n_x, la data 2010-03-31 00:10:35As fi si eu curioasa sa aud...cate ceva din experientele altora...cum si/au dat ei seama ca au fost inselati de partenerul sau partenera de viatza...ca sa zic sot sau sotie ..poate e prea mult spus..!
Pentru ca stau si ma gandesc la faptul ca unii stiu sa mascheze foarte bine aspectul asta...dar ce vad eu e ca sunt forumurile pline de subiecte pe marginea chestiunii asteia cu inselatul..si stau si ma gandesc ca una e banuiala alta e certitudinea...culmea intr/o lume in care totul e relativ...adica nimic nu e batut in cuie cum s/ar zice..si chiar daca surprinzi uneori anumite gesturi la persoana care reprezinta ..perechea...acelea pot fi interpretate in asha fel incat...chiar daca era ceva...la sfarsit o sa apara drept altceva!



Eu zic ca prea despici firu-n patru. Nu cred ca e bine sa-ti urmaresti partenerul si sa scormonesti prea mult in r...t: ia sa vedem, ma inseala sau nu? Atata timp cat se poarta frumos cu mine si nu se simte la bani, restul nu ma intereseaza
healthy017286
Postat pe 28 Aprilie 2011 20:32
De la: healthy017286, la data 2011-04-28 20:32:33 Atata timp cat se poarta frumos cu mine si nu se simte la bani, restul nu ma intereseaza

deci daca e baiat destept si nu-si declara intregul venit, e ok
miss_darine
Postat pe 28 Aprilie 2011 21:04
De la: miss_darine, la data 2011-04-28 21:04:30
De la: healthy017286, la data 2011-04-28 20:32:33 Atata timp cat se poarta frumos cu mine si nu se simte la bani, restul nu ma intereseaza

deci daca e baiat destept si nu-si declara intregul venit, e ok


eu mi-am inselat nevasta la bani cu agricultura ca sa nu ma cicale ca cheltui mult pe motorina, piese, seminte ,nu i-am mai spus ca am cheltuit 1000 de euro in plus fatza de ce stie ea am sa-i recuperez treptat pentru mai tarziu
pickard
Postat pe 28 Aprilie 2011 21:15
De la: miss_darine, la data 2011-04-28 21:04:30
De la: healthy017286, la data 2011-04-28 20:32:33 Atata timp cat se poarta frumos cu mine si nu se simte la bani, restul nu ma intereseaza

deci daca e baiat destept si nu-si declara intregul venit, e ok


Barbie30_
Postat pe 28 Aprilie 2011 21:18
De la: monben, la data 2011-04-27 00:20:50Inselatul presupune consum de energie;
De obicei cauti ce nu ai


Sau ce crezi ca nu ai.E posibil ca in partenerul/partenera de langa tine sa ai exact ce cauti dar sa fii prea orb sau comod sa vezi. Un om destept cauta sa gaseasca intai in propria ograda ce-si doreste tocmai pentru a evita consumul de energie inutil.

Postat pe 29 Aprilie 2011 07:15
De la: kudika341816, la data 2011-04-27 21:39:40Nu inteleg ce inseamna afi inselat!


Stai sa ti se intample si o sa intelegi!
Poate vrei sa spui ca nu intelegi motivele celor care inseala !

Postat pe 29 Aprilie 2011 07:16
E simplu, scade interesul...
kudika387093
Postat pe 29 Aprilie 2011 09:22
De la: scorpio67, la data 2011-04-29 07:16:54
De la: kudika341816, la data 2011-04-27 21:39:40Nu inteleg ce inseamna afi inselat!


Stai sa ti se intample si o sa intelegi!
Poate vrei sa spui ca nu intelegi motivele celor care inseala !


battleofwits
Postat pe 29 Aprilie 2011 09:25
Intre doi oameni care se iubesc se creeaza o chimeie pe care o simt numai cei doi ! Cand celalalt te inseala ceva se intampla in tot acest amalgan de reactii si simti ca ceva nu este in regula; nu confunda gelozia, care este o boala , cu sentimentul ca esti inselat ! in general cand iubesti ,fara sa-ti propui, vezi si califici orice miscare si reactie a celuilalt chiar si la nimicuri si le combini cu sentamintele tale; cand aceasta combinatie iti da senzatia de liniste interioara atunci sigur nu te inseala ,altfel simti aceea nesiguranta sufleteasca care automat iti incolteste intrebari . Depinde mult de cat iubesti tu si cat de sincer esti si tu ! Se spune ca o femeie simte mai mult decat un barbat cand este inselata ! Sa nu se supre barbatii, dar asa sunt ei construiti , mai superficiali !
vio1955
Postat pe 29 Aprilie 2011 11:24
Imi dau seama dupa comportamentul sau ca ma inseala, il cunosc suficient de bine. Dar am suficienta decenta sa nu-i spun, astept sa mi se destainuie, oricum este foarte greu si pt el .
kudika018990
Postat pe 29 Aprilie 2011 14:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pt pagubitii BCR si numai - http://www.creditbcr.ro/ 1 De la: luminutza 21 August 2010 18:05
buna 9 De la: dulcyka 2 Septembrie 2009 11:25
Doar o confesiune,doar un gand. 50 De la: Ammi-Seshet 9 Februarie 2014 13:44
pfff...am facut o prostie 20 De la: kudika068519 25 Septembrie 2009 18:57
L`am parasit,Sh` knd am vrut sa`i zik a 2 a zi s` ne impakm era deja q` o prietena dea meah` ..sh` c` a zis :(( 85 De la: greierash 1 Octombrie 2009 00:40