Setari Cookie-uri

Cum iti dai seama ca esti inselat sau inselata??

Felicitari stimata Doamna ! Ati dat dovada de multa inteligenta in acest caz.Asa trebuie sa se comporte o femeie cu , capul pe umeri . Acum va trebuie multa vointa sa depasiti momentul. Eu cunosc fenomenul, am fost inselata in repetate randuri, insa de fiecre data am gasit indiciile care m-au condus la aflarea adevarului.Am divortat intr-un final, n-am putut trece peste orgolii, demnitate etc. Acum sunt extrem de linistita si pot spune ca sunt mandra de mine si de , decizia finala. Am avut curaj sa spun STOP , la ceva ce nu mai mergea. Dv sunteti singurul dv albitru,faceti cum considerati ca este mai bine pentru sufletelul dv . Sanatate si mult succes in tot si toate !!!
kudika_37249
Postat pe 23 Iunie 2013 11:03
Un strãin m- a sfãtuit odatã , ca atunci cand ma apropii de casa , sa telefonez înainte.daca vreau sa-mi mențin cãsnicia in buna "stare" (tocmai ma reantorceam in tara cu o zi mai devreme dupã o absenta de 4 zile)
Mentionez ca era un bãrbat in vârsta pe care l-am vãzut atunci pt prima si ultima oarã.
Așadar , trebuie sa știi ca bãrbații care nu inseala ori sunt gay ori ipotenti .
Atâta timp cât totul între voi merge bine , nu înțeleg de ce trebuie sa-ți pui asemenea întrebãri? Si apoi... Daca el dorește sa te insele o va face oricum...
Sunt multe de spus pe aceasta tema...
kudika_931639
Postat pe 22 August 2013 03:42
De la: kudika_931639, la data 2013-08-22 03:42:50
Sunt multe de spus pe aceasta tema...


vrei sa discutam mai mult pe aceasta tema?
pardoxion
Postat pe 22 August 2013 08:50
Ca atare, cum s-a spus mai sus ... trebuie sa invatam sa induram...
flowereat
Postat pe 3 Octombrie 2013 08:57
Stau și mã întreb: oare care este cea mai mare durere care poate exista? Oamenii se refac destul de repede dupã o boalã fizicã sau dupã ce suferã o pierdere financiarã. Pentru dureri fizice avem medicamente, pentru bani muncim și facem alții. Dar când este vorba de inimã, de suflet? Când ești rãnit în inimã eºti terminat… Dacã cel mai important om din viaþa ta îþi întoarce spatele, dacã persoana pe care o iubeºti te respinge,
dacã cel cãruia i-ai împãrtãºit cele mai adânci taine ale sufletului te trãdeazã… te simþi devastat; ești gol ºi singur...Iti doresc o seara placuta:
kudika_970483
Postat pe 9 Iulie 2014 00:30
De la: kudika_970483, la data 2014-07-09 00:30:38Stau și mã întreb: oare care este cea mai mare durere care poate exista? Oamenii se refac destul de repede dupã o boalã fizicã sau dupã ce suferã o pierdere financiarã. Pentru dureri fizice avem medicamente, pentru bani muncim și facem alții. Dar când este vorba de inimã, de suflet? Când ești rãnit în inimã eºti terminat… Dacã cel mai important om din viaþa ta îþi întoarce spatele, dacã persoana pe care o iubeºti te respinge,
dacã cel cãruia i-ai împãrtãºit cele mai adânci taine ale sufletului te trãdeazã… te simþi devastat; ești gol ºi singur...Iti doresc o seara placuta:


Desi spui ce te doare pe un topic vechi de ani buni, problema pare actuala...din pacate, mereu e actuala. As vrea sa iti propun sa vezi suferinta aceasta din alta perspectiva. Respingerea, tradarea nu sunt accidente spontane intr-o relatie de iubire. De multe ori iubim cum vrem noi, cum vedem noi omul cu care facem pereche. Tacerile lui le interpretam cum ne place noua sa fie, aprobatoare, participative... rar vedem cu ochi lucid realitatea, cand noi, femeile ne aruncam in iubire. Ne fabricam singure confirmari din gesturi numai de noi vazute. Instinctul de conservare nu mai functioneaza si ni se pare ofensator sa cerem dovezi explicite de atasament si implicare reala.
Cand se intampla sa avem un moment de luciditate ori o flama intuitiva ca ceva nu este cum am crezut, descoperim ca omul care inseamna totul pentru noi ne-a tradat...
E doar o ipoteza, in dorinta mea de a te indemna sa reflectezi daca este intradevar tradarea infaptuita de el, ori limpezirea privirii si constatarea ca omul iubit e altfel decat l-ai vazut inainte, in orbirea ta de indragostita.
De multe ori ne inselam noi insine, inainte de a fi inselate de cel caruia ne incredintam trup si suflet.
In orice caz, durerea fizica are gradele ei de vindecare, functie de varsta si boala, de persoana si particularitatile ei. Nu o compara, e un soi de imprudenta nerespectoasa fata de bolnavul incurabil... care ar putea spune ca boala sufletului tradat de alt suflet, e suferinta de bolnav inchipuit.... Stiind cat suferi, nu ti-ar pica bine sa auzi asta, nici venind de la un strain, a carui opinie, in fond, nu conteaza.
maybe
Postat pe 9 Iulie 2014 22:20
Pai simti ca ceva e in neregula ca de exemplu vrei sa te vezi cu iubitul/iubita si el/ea este mereu ocupat/ocupata si vezi ca nu prea vorbeste cu tine.
Achillesluv
Postat pe 10 Iulie 2014 22:58
De la: maybe, la data 2014-07-09 22:20:08
Desi spui ce te doare pe un topic vechi de ani buni, problema pare actuala...din pacate, mereu e actuala. As vrea sa iti propun sa vezi suferinta aceasta din alta perspectiva. Respingerea, tradarea nu sunt accidente spontane intr-o relatie de iubire. De multe ori iubim cum vrem noi, cum vedem noi omul cu care facem pereche. Tacerile lui le interpretam cum ne place noua sa fie, aprobatoare, participative... rar vedem cu ochi lucid realitatea, cand noi, femeile ne aruncam in iubire. Ne fabricam singure confirmari din gesturi numai de noi vazute. Instinctul de conservare nu mai functioneaza si ni se pare ofensator sa cerem dovezi explicite de atasament si implicare reala.
Cand se intampla sa avem un moment de luciditate ori o flama intuitiva ca ceva nu este cum am crezut, descoperim ca omul care inseamna totul pentru noi ne-a tradat...
E doar o ipoteza, in dorinta mea de a te indemna sa reflectezi daca este intradevar tradarea infaptuita de el, ori limpezirea privirii si constatarea ca omul iubit e altfel decat l-ai vazut inainte, in orbirea ta de indragostita.
De multe ori ne inselam noi insine, inainte de a fi inselate de cel caruia ne incredintam trup si suflet.
In orice caz, durerea fizica are gradele ei de vindecare, functie de varsta si boala, de persoana si particularitatile ei. Nu o compara, e un soi de imprudenta nerespectoasa fata de bolnavul incurabil... care ar putea spune ca boala sufletului tradat de alt suflet, e suferinta de bolnav inchipuit.... Stiind cat suferi, nu ti-ar pica bine sa auzi asta, nici venind de la un strain, a carui opinie, in fond, nu conteaza.


No comment!

Chapeau bas !

Radu_Cristian_1
Postat pe 10 Iulie 2014 23:28
De la: andreea_n_x, la data 2010-03-31 00:10:35As fi si eu curioasa sa aud...cate ceva din experientele altora...cum si/au dat ei seama ca au fost inselati de partenerul sau partenera de viatza...ca sa zic sot sau sotie ..poate e prea mult spus..!
Pentru ca stau si ma gandesc la faptul ca unii stiu sa mascheze foarte bine aspectul asta...dar ce vad eu e ca sunt forumurile pline de subiecte pe marginea chestiunii asteia cu inselatul..si stau si ma gandesc ca una e banuiala alta e certitudinea...culmea intr/o lume in care totul e relativ...adica nimic nu e batut in cuie cum s/ar zice..si chiar daca surprinzi uneori anumite gesturi la persoana care reprezinta ..perechea...acelea pot fi interpretate in asha fel incat...chiar daca era ceva...la sfarsit o sa apara drept altceva!
intrebare,,,de 10000 de puncte
NEGRUTTTT
Postat pe 10 Iulie 2014 23:37
contacta?i-l ?i problemele tale vor fi rezolva imediat. Dupa ce a fost în
rela?ie cu el timp de ?apte ani, Mi-a lasat, am facut tot
posibil sa-l aduca înapoi înapoi, dar totul a fost în zadar. L-am vrut înapoi
din cauza iubirii am pentru el, l-am rugat, dar el a refuzat, pâna când am
a explicat problema mea cu cineva online ?i ea a sugerat ca eu ar trebui
mai degraba ne un caster vraja care ar putea sa ma ajute o vraja sa-l aduca
înapoi, dar eu sunt tipul care nu crede în vraja, am avut de ales decât sa
încerca?i sa-l, am trimis rola vraja, mi-a spus nu a existat nici o problema ca
totul va fi bine înainte de trei zile, ca fosta mea va reveni la mine
înainte de trei zile Dr.OGUN po?i sa-l e-mail daca ave?i nevoie de asisten?a sau în rela?ia pe drogunlade@yahoo.com, am
promisiune, a aruncat vraja ?i surprinzator în a doua zi,
care a fost în jurul valorii de 04:00. Ex meu ma sunat, am fost atât de surprins, am raspuns
apela ?i tot ce a spus a fost ca el a fost atât de rau pentru tot ce sa întâmplat,
ca a vrut sa se întoarca la mine, ca ma iubesc atât de mult. Am fost atât de fericit ?i
surprins. De atunci am facut o promisiune ca toata lumea ?tiu voi
nu au o problema rela?ie, ca le voi referi la vraja
pudra pentru a le ajuta. Oricine ar putea avea nevoie de ajutor de turnare vraja, sa
e-mail drogunlade@yahoo.com
De asemenea, el a aruncat atât de multe vraja cum ar fi,

(1) vreau ex-va înapoi.
(2) Trebuie întotdeauna co?maruri.
(3) Pentru a fi promovat în biroul tau
(4) Vrei un copil.
(5) Nu vrei sa fii bogat.
(6) vrea sa de?ina so?ul / so?ia sa fie a ta pentru totdeauna singur.
(7) au nevoie de asisten?a financiara.
8) Nu vrei sa fie în control de tine casatorie
9) Vrei sa fii atras de oameni
10) childlessness
11) NEVOIE DE UN so? / so?ie
13) cum sa câ?tige LOTERIA DVS.
14) promovarea SPELL
15) vraja de protec?ie
16) precizeaza BUSINESS
17) precizeaza treaba buna
18) leac pentru orice boala / h.i.v.
Contacta?i-l astazi pe: drogunlade@yahoo.com
site-ul web :: http://drogunlade.wix.com/dr-ogun
sau WhatsApp / l numesc +2348032230074
Jerry_Odiase_1
Postat pe 8 Ianuarie 2016 22:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubirea reprezinta mereu si implinire? 22 De la: dana_mv 22 Martie 2009 14:14
Help me, please. 32 De la: kudika_andrei 5 Februarie 2011 17:37
greu 3 De la: Indiana_Jones 29 Octombrie 2011 10:23
relatie la distanta 3 De la: kudika_968741 15 Iunie 2014 18:38
Mama crestina intr-o tara musulmana: o provocare?!? 10 De la: Cassey_ 25 Mai 2009 20:47