Setari Cookie-uri

Balanta ,iubesc un barbat Pesti .help pls

Eu sunt Balanta si el este Pesti , il iubesc mult suntem de 4 ani impreuna insa
cateodata pare ca este alta persoana , pluteste si se copilareste pareca este
pe alta planeta . Asa sunt toti cei din aceasta zodie ?
rox81
Postat pe 6 Aprilie 2010 09:40
Da. Si eu sunt Pesti si sunt cu un baiat Balanta :))
Si asa`i.. Pestii sunt visatori !
alexandra_and
Postat pe 9 Aprilie 2010 14:35
daaaaaaaaaaa sunt copilarosi si visatori...tatal meu are indata 50 de ani si zici k inca nu s-a maturizat ....e bine uneori sa fii asa treci mai usor peste probleme,dar uneori e bine sa fii mai responsabil
freedom123
Postat pe 9 Aprilie 2010 14:40
buna !

balantele sunt echilibrate ,calculate ,justitiare ,mature ,cu picioarele pe pamant niciodata nu ar face rau cuiva constient .
dar am cateva ex de pesti care la inceput mi-au facut impresie foarte buna iar mai tarziu am aflat cu stupoare cat de meschini si ce caracter dublu pot avea ..ei pot duce o viata dubla atat de bine incat sa nu iti dai seama niciodata !!! am cunoscut chiar un domn cu familie dubla copii cu doua sotii " bigam "cu una era casatorit la biserica si cu una la primarie ducea o viata perfect normala !! sotiile stiau si copii .
era dedicat pentru ambele familii isi impartea timpul si banii in mod egal isi iubea copii in mod egal a facut si face totul constient si fara remuscare .
Ei sunt doua persoane in una singura !!
alt ex iti pot da despre soacra-mea m-a primit in casa ei imi iubea copilul din prima casatorie , n-e servea cu delicatese ...cemai fara cearta totul perfect cu mine si baiatul ei si copilul meu iar in saptamana nuntii noastre, a lasat totul balta ..nici aranjarea casei ,pe care o facea mereu "de drag "nu a mai facut-o ;a plecat doua saptamani din acasa ,mentionez ca am intrebat-o daca este de acord ,niciodata nu n-e felicitat sau sa isi ceara scuze sau sa n-e dea cadouri ... nu a venit la nunta fiului ei cel iubit !!!
alt ex o am pe sora-mea care imi oboseste creierul !! cu visele mentalitatea ei cateodata total irationala
Acesti oamenii nu sunt pentru tine crede-ma !!! cautati un leu ,sagetator ,geaman sau scorpion macar cu care te poti intelege din punct de vedere sexual . Iarta-ma daca te-am speriat Teodora
kudika161928
Postat pe 11 Aprilie 2010 02:30
Dak apuci sa ii iubesti nu ii mai parasesti.... efectiv de indragostesti de ei..... ciudata zodie....
cara_em22
Postat pe 11 Aprilie 2010 05:00
Da, din pacate pentru altii si din fericire pentru ei sunt visatori. Dar nu numai atit. Din experientele mele de comunicatie cu pestii, pot zice ca pare usor sa comunici cu ei, dar e o aparenta, in realitate sunt smecheri, implicati in intrigi diferite. Dar parerea mea e ca o fac asta visind, si nu constient. Daca iubesti un peste incepi sa simti o dependenta de el, vreai sa intri in visurile lui !
kudika114736
Postat pe 11 Aprilie 2010 10:25
Hmmm... Suna cunoscut, pana si numarul anilor de relatie e acelasi...
Concluzia dupa o relatie de 4ani, eu-balanta, el-pesti? Fug de pesti cat ma tin picioarele! Sunt prea multe si prea mari diferente de mentalitate, de conceptii, de aspiratii...nu stiu de ce am stat atata...
Sorry, dar pestii chiar sunt ciudati! Poate ca totusi voi o sa reusiti...Bafta multa!
andreea_dutu_m
Postat pe 11 Aprilie 2010 10:39
Aer - Apa, cam asa stau de fapt lucrurile...privind bineinteles, din punctul de vedere al celui care nu cunoaste in amanunt intensitatea relatiei voastre.
Din experienta iti transmit ca DE FIECARE DATA CAND AM AVUT DE ALES INTRE 2 RELE, AM ALES MEREU VARIANTA PE CARE NU O MAI INCERCASEM NICIODATA!
Sunt nativa PESTI, dar aici intervine un dar important si anume ASCENDENTUL - care, la un moment dat iti confera o noua latura a personalitatii, care intareste sau dezechilibreaza si mai tare semnul zodiacal in care te - ai nascut!
Relatia in care esti profund ancorata este, in esenta una si buna si rea (nimeni si nimic nu este perfect). Al 12 - lea semn din zodiac - Pestii, sunt prin esenta cei mai nepamanteni nativi, vesnic cu un picior in ASTRAL (SPIRIT) si cu celalalt in REAL (BIOLOGIC) dar profund iubitori chiar pana la sacrificiu (cand nu sunt trasi pe sfoara). Guvernati de NEPTUN, zeul marii, al apelor - au capacitatea(rara multora) de a aluneca, de a scapa din situatiile grele, ca o masura de salvare a sufletului. Cand va fi vorba de justitie, vor exagera de cele mai multe ori. Sunt cei mai rafinati amanti (e) dar pot fi si cei mai singuratici oameni atunci cand anturajul ii dezamageste. PESTII sunt atrasi aproape ca un magnet de nativii BALANTA si raspunsul e simplu - Balantele sunt guvernate de VENUS, zeita iubirii sentiment care pentru pesti este. ca apa ( caci nu pot spune ca aerul...fiindca sunt acvatici). Pestii se stie, dau cel mai mare numar de artisti, fiind daruiti cu un ascuti simt artistic, cu un gust desavarsit pentru frumos, pentru tot ceea ce poate colora in bine si frumos viata. Dar de aici si un grad exagerat spre visare cu ochii deschisi ( poate fi asta rau intr - o societate profund meschina si lipsita de o multime de bucurii?). Balanta (ai putea crede ca este semnul care da cei mai echilibrati oameni ) la randul ei oscileaza toata viata in incertitudine, ezita in a lua decizii si doreste meru sa fie pe placul semenilor. Ca O CONCLUZIE CE AR TREBUI DESPRINSA - amandoua semnele zodiacale tanjesc dupa dragoste impartasita reciproc, dar aici draga mea intervine factorul surpriza ( viata
bat - o vina!) - niciodata, dar niciodata intr - o relatie intensitate sentimentelor nu va fi aceeasi, totdeauna cineva va da mai mult si va primi mai putin (sau ma rog va primi altceva decat se asteapta partenerul(a). MERGETI INAINTE IN RELATIA VOASTRA, IN DEFINITIV NIMENI NU ISI TRAIESTE VIITORUL CI CU TOTII NE TRAIM CLIPA SI E BINE SA PROFITAM DE EA CAT SUNTEM SANATOS! Nimeni nu stie mai bine decat voi ceea ce va doriti bun si frumos pentru voi si viata voastra!
Iubiti - va, respectati - va unul pe altul si cand mai maturi fiind, veti vedea ca nu mai merge - nu va inecati sufletele in mocirla ci alegeti libertatea, omul fiind in esenta o fiinta avida de libertate dar si de DRAGOSTE! Aici mai vin si spun ca - mai mult decat femeile care, isi doresc un cuib numai al lor spre a isi creste puii, barbatii mai mult ca majoritatea femeilor nu sunt nascuti a fi monogami...dar asta vei intelege in timp... VIAT E FRUMOASA SI TREBUIE TRAITA, IN FOND DRAGOSTEA E CEL MAI PROFUND SI NOBIL SENTIMENT!!!
kudika117097
Postat pe 11 Aprilie 2010 10:59
trebuie sa te gindesti bine daca vrei sa stai cu el ptr ca viata uni balante langa un peste este fff agitata , tu v-a trebui sa faci totul iar visatorul peste te v-a ajuta poate ,..... doar in pat eu am renuntat la un ............ peste , succes depinde de tine ce-ti doresti...... pupici
ioana_bebec_yahoo_com
Postat pe 11 Aprilie 2010 11:45
Depinde si de ascendent. Nu toti pestii sunt la fel.
Din pacate ascendentul se poate afla doar daca stii ora la care s-a nascut (ceea ce e putin probabil). Totusi, daca intr-o discutie cu mama lui bati apropouri pe tema aceasta... s-ar putea sa afli ora.
Uite un site unde ai putea calcula ascendentul si iti ofera si cateva date despre fiecare ascendent in parte:
http://iaundex.blogspot.com/2009/08/ascendentul.html
TerraRadu
Postat pe 11 Aprilie 2010 11:50
pentru 161928 si nu numai
Pestele din mine s-a simtit lezat. problemele tale nu sunt si ale altora. Este vorba doar de acceptare. Oricum o relatie PESTI- BALANTA nu va merge daca nu invatati sa lasati unul de la altul si sa va acceptati. Pestele este prea bland pentru o balanta, si ambii sunt semne contrare- cand asa, cand asa.
catyandreescu
Postat pe 11 Aprilie 2010 14:48
Stii ce mi se pare foarte amuzant....am vazut mai multe relatii pesti-balanta de 4 ani...dupa...majoritatea se destrama...sau noh...Ideea este ca sunt intr-adevar firi foarte diferite...si daca nu exista comunicare..intelegere...si cateva compromisuri...nu prea exista cale se reusita!!Eu ma uit la al meu....el are nevoie de spatiul lui...de piticii lui..in care eu nu am ce cauta..nu-i vorba de alta sau de orice altceva...e doar locul in care el se simte bine...In zadar am incercat uuuult timp sa intru in sptiul acela...dar cu timpul am invatat sa-i respect acest lucru!!!Nu-i place s trimita mesaje (iar eu mor dupa ele)...am invatat sa ma multumec cu strictul necesar....In schimb si el are grija de piticii mei...De ex...mie imi place sa mananc in pat...el moare de nervi...dar uneori imi aduce chiar el papa in patic...Ideea este de acceptare...Niciodata nu am ascultat ce zice X sau Ysau mai ales ce scriu zodiile...si mereu merg pe principiul...VIATA TA ESTE ASA CUM VREI TU SA FIE...Eu sunt balanta...el e pesti...Eu sunt cu cluburile, distractie, rafinament, cheltuiala, diplomata...el e cel rational, putin egoist, placut de toata lumea, insa maputin diplomat, copil, si pot continua la infinit..Daca am fi amundoi cheltuitori, sau romantici sau noh...la fel....ar fi fost jale....Stiu mai exista conflicte...dar spuse...discutate...strigate...si incheiate cu ce e de facut...rational...E cea mai buna cale....noi suntem ca apa minerala...:))...te pup si daca vrei s povestim mai multe..astept mesaj...sa aveti grija de voi si mergeti la o un peste cu o balanta....
__XXX__
Postat pe 11 Aprilie 2010 17:31
salutare
nu doresc sa critic pe nimeni, sa supar vreo zodie, dar, nustiu de ce, ca 3 barbati in viata mea, de care intradevar eram indragostita, erau reprezentanti din zodia pesti.
cum a mai spus cineva din domnisoare, la inceput par de treaba, intradevar au dezvoltat simtul umorului, dar, pe parcursul relatiei, descoperi la ei calitati destul de neplacute, care te supara. si cel mai dureros este ca nu-si recunosc vina, o fac pe nevinovatul si te mint fara rusine.
pestii pot fi buni doar pentru prietenie, ca sunt buni de companie. intr-o relatie serioasa sunt indiferenti de parerea partenerului, si uita des de menirea lor pentru cuplu.
asa ca un partener peste recomand pentru cineva care stie bine sa domine, sa comande si sa stie cum sa-l puna la punct. bafta
natuta
Postat pe 11 Aprilie 2010 18:21
pesti in genneral sunt instabili intro relatie relatia pesti pote fi frumoasa pote fi fericita 4 ani 10 ani apoi barbatul pesti se plictiseste si cauta o schimbare ceva nou poti sai pui luna si stelele la picioare ei nu pot fi stabili intro relatie
kudika117273
Postat pe 11 Aprilie 2010 18:30
Stiti...nu degeaba se zice ca pestele este amantul zodiacului...
__XXX__
Postat pe 11 Aprilie 2010 22:10
mda..... prietenul meu este pesti si avem o relatie de 3 ani. intradevar este cateodara exagerat de copilaros, dar despre instabilitate in reletie si orgolios nici nu se pune problema. si eu sumt indragostita pana peste cap de el dar el sincer imi arata de mai multe ori decat si-ar dori o fata a i-se arate ca este iubita. mentionez ca eu sunt fecioara...(.nustiu daca, conteza prea mult). asa ca eu cred ca mai depinde si de fata respectiva pt. ca asa toti barbatii se plictisesc dupa o vreme dac gasec "aceeasi" femeie timp de cativa ani....incercati sa fiti ma creative
dienuscha
Postat pe 12 Aprilie 2010 10:24
Ma regasesc si eu in situatia ta ( eu preferintele mele , iar el cu lumea lui )
initial am crezut ca este o chestiune de moment insa anii au trecut si am inceput sa
ma obijnuiesc cu momentele lui de visare , cateodata am impresia ca pluteste
ca nu este atent iar altadata e agitat de numa sa faca , sa dreaga . Dupa cum sti si tu
ca si balanta am si eu nevoile mele de atentie ( nu zic ca nu mi le ofera ) insa numai cand
vrea si cand are chef , insa si cand il apuca dragoste ( eu asa ii zic ) ma stange si ma giugiuleste de numa , apoi o perioada iar e in lumea lui . Eu il iubesc mult avem planuri de castatorie dar cateodata
ma intreb cum sa-r comporta cu un copil , ar face fata unei familii ? chestii de genul .
Mersi pt mesaj , daca mai doresti sa vb eu o sa-ti raspund
rox81
Postat pe 13 Aprilie 2010 12:19
nu mai crede asa mult in zodii:) nu te mai ingrijora um avut iubit in zodia pesti era serios depinde de educatie anturaj si cum ti l educi u :)) daca te iubeste se schimba ..un om care vre sa se faca iubit se va da dupa tine :) iubirea schimba si zodii tot la un om :)
kudika149972
Postat pe 14 Aprilie 2010 10:27
Mersi de mesaj , din cate am vazut esti o buna cunoscatoare a acestor zodii iar ceea
ce mi-ai spus este aproape in totalitate adevarat , singurul lucru care as dori sa-l punctez si eu este
de fapt caracterul fiecaruia ( care nu stiu eu cat de mult depinde de semnul astral )
Eu insa ca si balanta ma regasesc in ce mi-ai scris iar el ca si peste de asemnea , ciudat este ca
desi il iubesc enorm , cateodata am impresia ca este o alta persoana .Stiu ca depinde de multe
ca o relatie sa mearga insa ceea ce ma interezeaza in mod special este ( nefiind o stiutoare a
multor aspecte referitoare la zodii )daca sansele unei relatii de durata exista sau aceste 2 zodii
se anuleaza din prima . Oricum figuri si toane avem amandoi , asa cum fiecare le are la randul lui .
rox81
Postat pe 14 Aprilie 2010 14:07
Mersi de incurajare , ai dreptate ca iubirea schimba multe , ma schimbat si pe mine
mi-am amintit defapt acest lucru , cand am citit mesajul tau . Ms mult
rox81
Postat pe 14 Aprilie 2010 14:09
Mda, pestii cam sunt visatori, si alunecosi
ice_flower
Postat pe 14 Aprilie 2010 15:53
Subscriu la tot ce s-a spus aici despre zodia asta..sunt foarte dificili traiesc in lumea lor, alunecosi, mincinosi si lista poate continua...eu sunt taur si am o rabdare ff mare dar cu el ..s-a cam terminat..eu una nu mai rezist..ai impresia ca totul merge bine si e perfect si peste catvea ore sau a doua zi sunt total schimbati..sunt duali..am tot incercat sa ma pliez dupa felul lui de a fi dar nu ai cu cine frateeeeee..degeabaa cred ca a dau si eu batuta in curand..
tweeti_pa
Postat pe 14 Aprilie 2010 16:17
De la: kudika117097, la data 2010-04-11 10:59:46Aer - Apa, cam asa stau de fapt lucrurile...privind bineinteles, din punctul de vedere al celui care nu cunoaste in amanunt intensitatea relatiei voastre.
Din experienta iti transmit ca DE FIECARE DATA CAND AM AVUT DE ALES INTRE 2 RELE, AM ALES MEREU VARIANTA PE CARE NU O MAI INCERCASEM NICIODATA!
Sunt nativa PESTI, dar aici intervine un dar important si anume ASCENDENTUL - care, la un moment dat iti confera o noua latura a personalitatii, care intareste sau dezechilibreaza si mai tare semnul zodiacal in care te - ai nascut!
Relatia in care esti profund ancorata este, in esenta una si buna si rea (nimeni si nimic nu este perfect). Al 12 - lea semn din zodiac - Pestii, sunt prin esenta cei mai nepamanteni nativi, vesnic cu un picior in ASTRAL (SPIRIT) si cu celalalt in REAL (BIOLOGIC) dar profund iubitori chiar pana la sacrificiu (cand nu sunt trasi pe sfoara). Guvernati de NEPTUN, zeul marii, al apelor - au capacitatea(rara multora) de a aluneca, de a scapa din situatiile grele, ca o masura de salvare a sufletului. Cand va fi vorba de justitie, vor exagera de cele mai multe ori. Sunt cei mai rafinati amanti (e) dar pot fi si cei mai singuratici oameni atunci cand anturajul ii dezamageste. PESTII sunt atrasi aproape ca un magnet de nativii BALANTA si raspunsul e simplu - Balantele sunt guvernate de VENUS, zeita iubirii sentiment care pentru pesti este. ca apa ( caci nu pot spune ca aerul...fiindca sunt acvatici). Pestii se stie, dau cel mai mare numar de artisti, fiind daruiti cu un ascuti simt artistic, cu un gust desavarsit pentru frumos, pentru tot ceea ce poate colora in bine si frumos viata. Dar de aici si un grad exagerat spre visare cu ochii deschisi ( poate fi asta rau intr - o societate profund meschina si lipsita de o multime de bucurii?). Balanta (ai putea crede ca este semnul care da cei mai echilibrati oameni ) la randul ei oscileaza toata viata in incertitudine, ezita in a lua decizii si doreste meru sa fie pe placul semenilor. Ca O CONCLUZIE CE AR TREBUI DESPRINSA - amandoua semnele zodiacale tanjesc dupa dragoste impartasita reciproc, dar aici draga mea intervine factorul surpriza ( viata
bat - o vina!) - niciodata, dar niciodata intr - o relatie intensitate sentimentelor nu va fi aceeasi, totdeauna cineva va da mai mult si va primi mai putin (sau ma rog va primi altceva decat se asteapta partenerul(a). MERGETI INAINTE IN RELATIA VOASTRA, IN DEFINITIV NIMENI NU ISI TRAIESTE VIITORUL CI CU TOTII NE TRAIM CLIPA SI E BINE SA PROFITAM DE EA CAT SUNTEM SANATOS! Nimeni nu stie mai bine decat voi ceea ce va doriti bun si frumos pentru voi si viata voastra!
Iubiti - va, respectati - va unul pe altul si cand mai maturi fiind, veti vedea ca nu mai merge - nu va inecati sufletele in mocirla ci alegeti libertatea, omul fiind in esenta o fiinta avida de libertate dar si de DRAGOSTE! Aici mai vin si spun ca - mai mult decat femeile care, isi doresc un cuib numai al lor spre a isi creste puii, barbatii mai mult ca majoritatea femeilor nu sunt nascuti a fi monogami...dar asta vei intelege in timp... VIAT E FRUMOASA SI TREBUIE TRAITA, IN FOND DRAGOSTEA E CEL MAI PROFUND SI NOBIL SENTIMENT!!!


Wow, cate lucruri nu stiam despre mine. Dar daca sunt Peste cu ascendent in scorpion, ce inseamna? O prietena mi-a raspuns scurt: "Obsedat sexual.". Tin sa cred ca nu e adevarat. Vreau sa cred ca nu e adevarat!
MSK
Postat pe 14 Aprilie 2010 18:34
De la: natuta, la data 2010-04-11 18:21:31salutare
nu doresc sa critic pe nimeni, sa supar vreo zodie, dar, nustiu de ce, ca 3 barbati in viata mea, de care intradevar eram indragostita, erau reprezentanti din zodia pesti.
cum a mai spus cineva din domnisoare, la inceput par de treaba, intradevar au dezvoltat simtul umorului, dar, pe parcursul relatiei, descoperi la ei calitati destul de neplacute, care te supara. si cel mai dureros este ca nu-si recunosc vina, o fac pe nevinovatul si te mint fara rusine.
pestii pot fi buni doar pentru prietenie, ca sunt buni de companie. intr-o relatie serioasa sunt indiferenti de parerea partenerului, si uita des de menirea lor pentru cuplu.
asa ca un partener peste recomand pentru cineva care stie bine sa domine, sa comande si sa stie cum sa-l puna la punct. bafta


Ok, ok, pe branhiile mele daca nu ati depasit limita!
Ce este mai boem, mai dragut, mai inaltator decat un om care iubeste cu tot sufletul, care isi dedica viata pentru a le zmulge oamenilor un zambet?
Pestii nu isi recunosc vina? Nu este adevarat. NU ESTE ADEVARAT! Noi ne recunoastem vina, in rarele ocazii in care gresim. Ne cerem chiar si scuze, dar intr-un simt artistic. Este vina celorlalte zodii ca nu stiu sa inteleaga si sa aprecieze faptura noastra plapanda si visatoare. Noi credem in oameni, in bine si ne multumim cu putin.
Si, ca sa stii draguta... nimeni nu poate pune un peste la punct. As vrea sa vad femeia care o sa reuseasca sa ma domine. (in afara de RPG-uri)
Ma simt jignit si voi depune o plangere la tribunalul astral.
MSK
Postat pe 14 Aprilie 2010 18:44
.......succes..................iubiti-va mult sant pesti au.....suflet bun,fideli...dar usor aerieni....merita!
rila_iepurila
Postat pe 14 Aprilie 2010 21:08
FACETI -VA MACAR DIN AMUZAMENT O ASTROGRAMA DE COMPATIBILITATE SAU RELETIONALA , SI O SA AIVETI O MARE SURPRIZA CONSTATIND CAT DE MULT VA VA AJUTA ACEL PETEC DE HIRTIE SA INTELEGETI CE SE INTIMPLA SAU MAI CURIND DE CE SE INTIMPLA, ASTROLOGIA NU FORMEAZA CARACTERE SAU DESTINE DAR DESCRIE SURPINZATOR DE BINE TENDINTELE FIINTEI IN CAUZA , EX. CAUTA PE : ,, ASTRONIDA.RO '' , ASTROLOGIE KARMICA , COMPATIBILITATE RELATIONALA , TIPOLOGII AYURVEDICE . EL RAC
kudika093264
Postat pe 14 Aprilie 2010 22:29
da, chiar pare de treaba la prima vedere zodia asta, pesti... dar pot ascunde prea multe si nu prea is in stare sa-si urmareasca dorintele pana la capat din cate am observat, poate pentru ca se simt perfect doar sa aiba un vis, nu sa si munceasca pentru el. Din cate am obs au nevoie de un sprijin enorm sa miste cv, sau numa cand se vad in situatia de a ramana fara nimic se ridica .. ca sa se aseze la loc mai bn . Sunt BALANTA cu ascendent in BALANTA, si am obs f bn ca sunt extrem de opusa ca fire, cu toate zodiile de apa... toate aemanarile aparente se dovedesc a nu avea logica... :D adik ma inteleg bn aparent cu APA, dar nu prea reusim sa ne intelegem... A, si am mai obs cv bn, ca o relatie sa reziste bn , si mult, partenerii trebe sa semene f bn :) ca de nu.. extremele doar se atrag , pt a-si manca vietile unu altuia :p si cv imi spune ca si aia 4 ani ai tai impreuna cu el or fost trasi pe sfoara , desenati cu compromisuri... poate ma insel da vorbesc din experienta mea cu pestii ... Dar, 4 ani inseamna cv, ma mir ca doar acum ceri o parere..
punctshyd3lakpat
Postat pe 14 Aprilie 2010 22:45
am fost maritata cu doi din zodia asta si-mi ajunge. Desi sunt atragatori nu sunt buni de soti, poate doar de prieteni, sau amanti (doar pentru o perioada). Sunt complet aerieni, superstitiosi, neispraviti, slabi de caracter, influentabili.Sunt buni diplomati, stiu sa lase de la ei ,dar tre sa-i duci de mana ca altfel ii ia vantul. Nu te prea poti baza pe ei la o treaba serioasa. Nu duc lucrul la bun sfarsit, de initiativa nici vorba. Pur si simplu plutesc, uneori viseaza ca pot face una si alta dar niciodata nu termina nimic. Daca nu au o femeie ft. puternica langa ei, care sa le faca si sa le gandeasca pe toate, vai de mama lor, vor ajunge la batranete saraci lipiti.Eu am divortat de ambii ptr. ca doream un partener nu un copil de crescut( precizez ca eu sunt fecioara), doream si eu o casa, un lucru al meu dar nu am avut cu cine. Al doilea sot avea 40 de ani cand l-am luat si pana la varsta asta n-avea nimic al lui, dar avea la visuri de a face...pe toate le facea el...din gura. Si inca ceva...sunt foarte lipiti de parintii lor. Nu pot face diferenta intre relatia lor cu nevasta si relatia lor cu parintii. Fiindca ei erau supusi si influentati de parinti aveau pretentia sa ascult si eu de ei. Nu au priceput niciodata ca eu am personalitatea mea si poate am alta parere fata de ei. Am avut doua divorturi si niciun partaj...ca n-am avut ce imparti.
Virginica
Postat pe 15 Aprilie 2010 11:36
Nu duce relatia pana la sfarsit ca nu va merge. Eu sunt fecioara si am avut 2 pesti de soti. Tu esti realista , conservatoare, el vistor, romantic .Sunteti doua extreme care se atrag si care au nevoie de ceea ce le lipseste lor, dar ti-o garantez ca la un moment dat va veti desparti sau veti ajunge singuri in doi. Mai degraba tu care esti serioasa, fidela ca el cu siguranta isi va gasi alta]

Virginica
Postat pe 15 Aprilie 2010 11:52
bravo kudika 150010. sunt de acord cu tine
natuta
Postat pe 15 Aprilie 2010 16:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parfumuri pentru zodii 5 De la: rockk 10 Martie 2011 05:09
Ea Rac si el Taur 12 De la: Andreea_eea 30 Ianuarie 2011 23:43
buna dimineata 9 De la: kudika149571 12 Iulie 2010 14:07
eu balanta 14.10.78 si el tot balanta 17.10.1976......oare merge relatia? 15 De la: KezGirl 23 August 2009 14:41
2 capicorni....se potrivesc intr-o relatie? 3 De la: kudika312411 8 Decembrie 2011 11:55