Setari Cookie-uri

despre vise si intamplari ciudate

nu stiu daca a mai fost un topic in genul acesta pt ca n-am rabdare sa caut pe fiecare pagina...dar va intreb ce parere aveti despre descifrarea viselor?ati patit vreodata ceva inexplicabil?

spre exemplu eu in ultimul timp visez cai,in special albi oare de ce?
freedom123
Postat pe 8 Aprilie 2010 16:07
e o vorba: visezi cai verzi pe pereti, numai ca ai tai sunt albi acum serios,mamaia de la mine din birou zice ca e de bine pen'ca te vei marita in curand
miss_darine
Postat pe 9 Aprilie 2010 12:26
De la: miss_darine, la data 2010-04-09 12:26:45 e o vorba: visezi cai verzi pe pereti, numai ca ai tai sunt albi acum serios,mamaia de la mine din birou zice ca e de bine pen'ca te vei marita in curand


da cai verzi pe pereti aaa ,prefer sa cred k-s verzi si s-au decolorat de la clor decat sa stiu ca ma marit
freedom123
Postat pe 9 Aprilie 2010 12:31
De la: freedom123, la data 2010-04-09 12:31:25

da cai verzi pe pereti aaa ,prefer sa cred k-s verzi si s-au decolorat de la clor decat sa stiu ca ma marit

deci refuzi caii albi incearca atunci niste vise mai putin premonitorii....spre exemplu, unele erotice cu orice nene actor care-ti place tie eu as incerca sa-l visez pe jason statham
miss_darine
Postat pe 9 Aprilie 2010 15:49
De la: freedom123, la data 2010-04-08 16:07:21nu stiu daca a mai fost un topic in genul acesta pt ca n-am rabdare sa caut pe fiecare pagina...dar va intreb ce parere aveti despre descifrarea viselor?ati patit vreodata ceva inexplicabil?

spre exemplu eu in ultimul timp visez cai,in special albi oare de ce?


i-a vopsit piticul!
Celia_29
Postat pe 9 Aprilie 2010 15:56
De la: miss_darine, la data 2010-04-09 15:49:22
De la: freedom123, la data 2010-04-09 12:31:25

da cai verzi pe pereti aaa ,prefer sa cred k-s verzi si s-au decolorat de la clor decat sa stiu ca ma marit

deci refuzi caii albi incearca atunci niste vise mai putin premonitorii....spre exemplu, unele erotice cu orice nene actor care-ti place tie eu as incerca sa-l visez pe jason statham


ahh niciodata n-am fost ''fana''cuiva...as prefera sa visez ca sunt pe un camp cu floricele,libera si departe de viatza urbana cu niste animalutze pe lg mine DAR NU CAI pt ca nu vreau sa ma marit(cu toate ca iubesc caii) ...vai da ce romantica m-am facut
freedom123
Postat pe 9 Aprilie 2010 15:58
MAJORITATEA VISELOR SUNT PRACTIC REALITATEA,O CUNOSC PE PROPRIA PERSOANA.IN DEPENDENTA CUM VISEZ,DE EX.E RAU CIND SUNT NEGRI PENTRU CA INSEAMNA BOALA,FRICA NEPLACERI,IAR ALBI POATE FI UN SMN BUN.TOTUSI TRECI UN CONTROL LA MEDIC E MAI STABIL,VISELE SUNT SUBCONSTIINTA NOASTRA.
SCCARLET
Postat pe 9 Aprilie 2010 18:29
De la: kudika162205, la data 2010-04-09 18:29:51MAJORITATEA VISELOR SUNT PRACTIC REALITATEA,O CUNOSC PE PROPRIA PERSOANA.IN DEPENDENTA CUM VISEZ,DE EX.E RAU CIND SUNT NEGRI PENTRU CA INSEAMNA BOALA,FRICA NEPLACERI,IAR ALBI POATE FI UN SMN BUN.TOTUSI TRECI UN CONTROL LA MEDIC E MAI STABIL,VISELE SUNT SUBCONSTIINTA NOASTRA.

Poti tasta normal fara caps lock, dupa netiquette inseamna ca strigi;-) e chiar enervant de citit;-)

Semnificatia viselor e mai complexa precum spui...Exista si mai multe "feluri" de vise...iar interpretarea lor depinde si de starea pe care ti-o provoaca un vis.*

Atata timp cat initiatoarea nu are dereglari de dormit, calvare sau nu are apnee (sleep apnea) in timpul somnului nu are nevoie de medic. Sau daca sforaie

* de ex. "un cal" in vis ar insemna calvar pentru mine, pot sa fie si caii colorati a lui franz marc ca tot aia e;-) . Am o fobie, scarba de cai si vaci ..sml-ashamed0001:

Revinind la subiect, caii albi ce faceau in visul tau? Ca as avea si alte ariante decat maritisul alergau, erau cu sea, calareai unul, erau in grajd, pe camp....
Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Aprilie 2010 03:21
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-04-10 03:21:01
De la: kudika162205, la data 2010-04-09 18:29:51MAJORITATEA VISELOR SUNT PRACTIC REALITATEA,O CUNOSC PE PROPRIA PERSOANA.IN DEPENDENTA CUM VISEZ,DE EX.E RAU CIND SUNT NEGRI PENTRU CA INSEAMNA BOALA,FRICA NEPLACERI,IAR ALBI POATE FI UN SMN BUN.TOTUSI TRECI UN CONTROL LA MEDIC E MAI STABIL,VISELE SUNT SUBCONSTIINTA NOASTRA.

Poti tasta normal fara caps lock, dupa netiquette inseamna ca strigi;-) e chiar enervant de citit;-)

Semnificatia viselor e mai complexa precum spui...Exista si mai multe "feluri" de vise...iar interpretarea lor depinde si de starea pe care ti-o provoaca un vis.*

Atata timp cat initiatoarea nu are dereglari de dormit, calvare sau nu are apnee (sleep apnea) in timpul somnului nu are nevoie de medic. Sau daca sforaie

* de ex. "un cal" in vis ar insemna calvar pentru mine, pot sa fie si caii colorati a lui franz marc ca tot aia e;-) . Am o fobie, scarba de cai si vaci ..sml-ashamed0001:

Revinind la subiect, caii albi ce faceau in visul tau? Ca as avea si alte ariante decat maritisul alergau, erau cu sea, calareai unul, erau in grajd, pe camp....




mie-mi plac caii,pai in general erau linistiti ...era o iapa alba si manzucul ei tot alb eu cred ca inseamna nevoia de libertate,nu stiu de ce am impresia asta...
freedom123
Postat pe 11 Aprilie 2010 16:21
:) ce bn d emn nu-mi aduc aminte ce visez
yumy
Postat pe 11 Aprilie 2010 16:24
De la: yumalai, la data 2010-04-11 16:24:46:) ce bn d emn nu-mi aduc aminte ce visez


pai si de ce e bine?...uneori visele te ajuta sa te relaxezi...iti dau solutii la probleme...iar cosmarurile te ajuta sa iubesti mai mult viata pe care o ai ...asa cred eu
freedom123
Postat pe 11 Aprilie 2010 16:32
De la: freedom123, la data 2010-04-11 16:21:25
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-04-10 03:21:01
De la: kudika162205, la data 2010-04-09 18:29:51MAJORITATEA VISELOR SUNT PRACTIC REALITATEA,O CUNOSC PE PROPRIA PERSOANA.IN DEPENDENTA CUM VISEZ,DE EX.E RAU CIND SUNT NEGRI PENTRU CA INSEAMNA BOALA,FRICA NEPLACERI,IAR ALBI POATE FI UN SMN BUN.TOTUSI TRECI UN CONTROL LA MEDIC E MAI STABIL,VISELE SUNT SUBCONSTIINTA NOASTRA.

Poti tasta normal fara caps lock, dupa netiquette inseamna ca strigi;-) e chiar enervant de citit;-)

Semnificatia viselor e mai complexa precum spui...Exista si mai multe "feluri" de vise...iar interpretarea lor depinde si de starea pe care ti-o provoaca un vis.*

Atata timp cat initiatoarea nu are dereglari de dormit, calvare sau nu are apnee (sleep apnea) in timpul somnului nu are nevoie de medic. Sau daca sforaie

* de ex. "un cal" in vis ar insemna calvar pentru mine, pot sa fie si caii colorati a lui franz marc ca tot aia e;-) . Am o fobie, scarba de cai si vaci ..sml-ashamed0001:

Revinind la subiect, caii albi ce faceau in visul tau? Ca as avea si alte ariante decat maritisul alergau, erau cu sea, calareai unul, erau in grajd, pe camp....




mie-mi plac caii,pai in general erau linistiti ...era o iapa alba si manzucul ei tot alb eu cred ca inseamna nevoia de libertate,nu stiu de ce am impresia asta...

eu stiu de la bunca mea calul alb e ingerasul tau pazitor
GYPSI
Postat pe 11 Aprilie 2010 16:34
De la: GYPSI, la data 2010-04-11 16:34:19
De la: freedom123, la data 2010-04-11 16:21:25
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-04-10 03:21:01
De la: kudika162205, la data 2010-04-09 18:29:51MAJORITATEA VISELOR SUNT PRACTIC REALITATEA,O CUNOSC PE PROPRIA PERSOANA.IN DEPENDENTA CUM VISEZ,DE EX.E RAU CIND SUNT NEGRI PENTRU CA INSEAMNA BOALA,FRICA NEPLACERI,IAR ALBI POATE FI UN SMN BUN.TOTUSI TRECI UN CONTROL LA MEDIC E MAI STABIL,VISELE SUNT SUBCONSTIINTA NOASTRA.

Poti tasta normal fara caps lock, dupa netiquette inseamna ca strigi;-) e chiar enervant de citit;-)

Semnificatia viselor e mai complexa precum spui...Exista si mai multe "feluri" de vise...iar interpretarea lor depinde si de starea pe care ti-o provoaca un vis.*

Atata timp cat initiatoarea nu are dereglari de dormit, calvare sau nu are apnee (sleep apnea) in timpul somnului nu are nevoie de medic. Sau daca sforaie

* de ex. "un cal" in vis ar insemna calvar pentru mine, pot sa fie si caii colorati a lui franz marc ca tot aia e;-) . Am o fobie, scarba de cai si vaci ..sml-ashamed0001:

Revinind la subiect, caii albi ce faceau in visul tau? Ca as avea si alte ariante decat maritisul alergau, erau cu sea, calareai unul, erau in grajd, pe camp....




mie-mi plac caii,pai in general erau linistiti ...era o iapa alba si manzucul ei tot alb eu cred ca inseamna nevoia de libertate,nu stiu de ce am impresia asta...

eu stiu de la bunca mea calul alb e ingerasul tau pazitor



ahh inseamna ca nu e suparat pe mine daca ma lasa sa l mangai...oricum a fost un vis tare frumos de fapt niste vise foarte frumoase pt ca am visat de mai multe ori cai albi
freedom123
Postat pe 11 Aprilie 2010 16:40
De la: freedom123, la data 2010-04-11 16:21:25
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-04-10 03:21:01
De la: kudika162205, la data 2010-04-09 18:29:51MAJORITATEA VISELOR SUNT PRACTIC REALITATEA,O CUNOSC PE PROPRIA PERSOANA.IN DEPENDENTA CUM VISEZ,DE EX.E RAU CIND SUNT NEGRI PENTRU CA INSEAMNA BOALA,FRICA NEPLACERI,IAR ALBI POATE FI UN SMN BUN.TOTUSI TRECI UN CONTROL LA MEDIC E MAI STABIL,VISELE SUNT SUBCONSTIINTA NOASTRA.

Poti tasta normal fara caps lock, dupa netiquette inseamna ca strigi;-) e chiar enervant de citit;-)

Semnificatia viselor e mai complexa precum spui...Exista si mai multe "feluri" de vise...iar interpretarea lor depinde si de starea pe care ti-o provoaca un vis.*

Atata timp cat initiatoarea nu are dereglari de dormit, calvare sau nu are apnee (sleep apnea) in timpul somnului nu are nevoie de medic. Sau daca sforaie

* de ex. "un cal" in vis ar insemna calvar pentru mine, pot sa fie si caii colorati a lui franz marc ca tot aia e;-) . Am o fobie, scarba de cai si vaci ..sml-ashamed0001:

Revinind la subiect, caii albi ce faceau in visul tau? Ca as avea si alte ariante decat maritisul alergau, erau cu sea, calareai unul, erau in grajd, pe camp....




mie-mi plac caii,pai in general erau linistiti ...era o iapa alba si manzucul ei tot alb eu cred ca inseamna nevoia de libertate,nu stiu de ce am impresia asta...

Intuitia ta este intradavar corecta.Calul simbolizeaza libertate,independenta,putere, viteza iar interpretarea cailor in vis este oarecum legata de simbolurile istorice pe care le-a avut calul..Un cal fara sea. mai pasnic sau linistit este nevoia de libertate (aia pe care ti-o doresti in suflet) si independenta sufleteasca...Iar manzi liberi (adica nelegati, linistiti, fara sea) un eveniment fericit...Interpretarea era altfel daca era vorba de iapa de rasa , si binenteles amanuntele altfel....Stai linistita ca nu simbolizeaza maritis. Nici macar daca faceau tumbe;-) Animalele in general in vis au o legatura cu instinctele pe care le avem iar interpretari diferite au la baza si textele psihoanaliticilor (Freud, Aeppli etc...s.a.m.d.) si legatura istorica...Asta numai sa specific de ce gasim cateodata interpretari diferite pentru acelasi lucru.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 11 Aprilie 2010 16:57
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-04-11 16:57:17
De la: freedom123, la data 2010-04-11 16:21:25
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-04-10 03:21:01
De la: kudika162205, la data 2010-04-09 18:29:51MAJORITATEA VISELOR SUNT PRACTIC REALITATEA,O CUNOSC PE PROPRIA PERSOANA.IN DEPENDENTA CUM VISEZ,DE EX.E RAU CIND SUNT NEGRI PENTRU CA INSEAMNA BOALA,FRICA NEPLACERI,IAR ALBI POATE FI UN SMN BUN.TOTUSI TRECI UN CONTROL LA MEDIC E MAI STABIL,VISELE SUNT SUBCONSTIINTA NOASTRA.

Poti tasta normal fara caps lock, dupa netiquette inseamna ca strigi;-) e chiar enervant de citit;-)

Semnificatia viselor e mai complexa precum spui...Exista si mai multe "feluri" de vise...iar interpretarea lor depinde si de starea pe care ti-o provoaca un vis.*

Atata timp cat initiatoarea nu are dereglari de dormit, calvare sau nu are apnee (sleep apnea) in timpul somnului nu are nevoie de medic. Sau daca sforaie

* de ex. "un cal" in vis ar insemna calvar pentru mine, pot sa fie si caii colorati a lui franz marc ca tot aia e;-) . Am o fobie, scarba de cai si vaci ..sml-ashamed0001:

Revinind la subiect, caii albi ce faceau in visul tau? Ca as avea si alte ariante decat maritisul alergau, erau cu sea, calareai unul, erau in grajd, pe camp....




mie-mi plac caii,pai in general erau linistiti ...era o iapa alba si manzucul ei tot alb eu cred ca inseamna nevoia de libertate,nu stiu de ce am impresia asta...

Intuitia ta este intradavar corecta.Calul simbolizeaza libertate,independenta,putere, viteza iar interpretarea cailor in vis este oarecum legata de simbolurile istorice pe care le-a avut calul..Un cal fara sea. mai pasnic sau linistit este nevoia de libertate (aia pe care ti-o doresti in suflet) si independenta sufleteasca...Iar manzi liberi (adica nelegati, linistiti, fara sea) un eveniment fericit...Interpretarea era altfel daca era vorba de iapa de rasa , si binenteles amanuntele altfel....Stai linistita ca nu simbolizeaza maritis. Nici macar daca faceau tumbe;-) Animalele in general in vis au o legatura cu instinctele pe care le avem iar interpretari diferite au la baza si textele psihoanaliticilor (Freud, Aeppli etc...s.a.m.d.) si legatura istorica...Asta numai sa specific de ce gasim cateodata interpretari diferite pentru acelasi lucru.



da sunt cai liberi fara hamuri si sa ...sunt frumosi nu stiu daca sunt de rasa...
freedom123
Postat pe 11 Aprilie 2010 17:06
Nu stiu ce sa-ti spun...darcu ocazia asta o sa va povestesc ceva ce mai toti carora le„am pov au spus k e fictiune.
acum 2ani in iulie,bunicul meu a teecut in nefiinta dupa lungi chinuri,iar eu pe tpul vacantei de vara m-am mutat acolo.
Am cunoscut un baiat pe numea Ady si ne„am indragostit la prima vedere...era totul perfect,era ca intr„un vis...dupa aprox o luna...am incept sa am un vis cu un acc de masina...de fapt erau 4masini busite una de celalata ,iar politistii scoteau cadavre....MULTE...ceva ingrozitor,eu tot strigam Ady!!!Ady!!si la un moment daT un cadavru uin tricou verde care era leit tricoul pref. al iubitului meu...ma trezeam mereu in lacrimi si i„am povestit dar a spus k e totul numai din cauza k imi este frik sa„l vad cum conduce-avea o dacia solenza albastra-Intr-o sambata dimineata....cnd era in drum spre ploiesti...a avut acc chiar in locul pecare„l visasem si in tricoul preferat
Stiu ca suna a fictiune dar nu e....
asa ca fetele mele...da„ti importanta vselor pt ca mereu ele inseamna ceva...
BomBoniCa_DulSe
Postat pe 16 Aprilie 2010 16:03
De la: miss_darine, la data 2010-04-09 15:49:22
De la: freedom123, la data 2010-04-09 12:31:25

da cai verzi pe pereti aaa ,prefer sa cred k-s verzi si s-au decolorat de la clor decat sa stiu ca ma marit

deci refuzi caii albi incearca atunci niste vise mai putin premonitorii....spre exemplu, unele erotice cu orice nene actor care-ti place tie eu as incerca sa-l visez pe jason statham


Il vreau si eu pe Jason in visele mele! Vrei sa-l impartim?

Postat pe 16 Aprilie 2010 16:20
pe mn visele ma inspaimanta...numai la gandul k se poate intampla ceea ce visez...si nu mi s-a intamplat numai o sg data...
angel_de_la_noche
Postat pe 16 Aprilie 2010 22:23
De la: freedom123, la data 2010-04-08 16:07:21nu stiu daca a mai fost un topic in genul acesta pt ca n-am rabdare sa caut pe fiecare pagina...dar va intreb ce parere aveti despre descifrarea viselor?ati patit vreodata ceva inexplicabil?

spre exemplu eu in ultimul timp visez cai,in special albi oare de ce?


Calul inseamna : Placere, semn bun - alb - noroc, veste buna, veselie reusita, placere, dragoste, mostenire, esti iubit de oamenii din jur - alb visat de fete - casatorie - a calari - desfranare - alergand - petrecere cu castig, dorintele tale se vor indeplini - alergand pe camp - veste buna, realizarea dorintelor;
P.S.: cred foarte mult in ceea ce visez pt.ca visul e un mesaj direct de la subconstientul nostru; daca stii sa-l interpretezi vei vedea ca se adevereste sau ca acel vis te poate ajuta in anumite situatii(sa faci diferite alegeri, etc....)
gOthic_axy6_6
Postat pe 17 Aprilie 2010 19:57
draga mea zici va visezi mereu cai albi...uite un citat din care te poti documenta sa vezi ce semnifiacatie are visul tau...CAL: vitalitate, dorinte sexuale refulate,dorinta de a fi liber(sexual si sentimental);Daca calul este salbatic - energie sexuala, comportament instinctiv; cal alb- puritate, sentiment de iubire purtat cuiva, sensibilitate si fericirea de a iubi;Cal negru - initiativa, pretuire de sine;Herghelie de cai - esti indecis si incoerent in ceea ce declari, amicitie dar si dorinta de implicare sexuala in orice relatie ce apare ceea ce iti poate aduce deservicii.Cal mort - epuizare fizica si psihica, te simti abandonat, clacaj psihic, depresie din cauza lipsei de atentie, grija, iubire. Calare pe cal - perspective noi si imbucuratoare.
iluzie_optica
Postat pe 18 Aprilie 2010 03:28
Nu stiu exact, mi-a zis un preot calugar greco-catolic mai demult ca unele vise pot fi, de exemplu, asa, aiurea, in altele, poate Dumnezeu, in marea Lui Bunatate, vrea sa-ti reveleze ceva. Uite, de exemplu, poate caii-stii ca toate creaturile au suflet vesnic-ar vrea sa te poarte catre Dumnezeu, asa cum Moise a condus poporul prin pustie. Zicea Isus in mesajele "J.N.S.R.", "Jesus, Notre Senieur, Revient", "Jesus de Nazareth, Senieur et Roi", "Je ne suis rien", zicea ca suntem ca Moise cu poporul prin pustie, si purtam o haina care ii face pe ingeri sa zambeasca, pt. ca seamana atat de mult cu o rochie de Mireasa. Stii, ca Isus este Mirele tuturor creaturilor, pt. Dumnezeu fiecare creatura este unica.
kudika081126
Postat pe 18 Aprilie 2010 03:43
hai sa va spun si eu despre vise care pot fi adevarate..........eu am avut un frate si intr-o saptamana park marti a visat k are accident si k moare ppe loc , sambata asa a fost a plecat la discoteca si a avut accident si a murit pe loc :(( :((:((:((:((in noaptea aceea am avut si eu vissul acela cand a murit eu am visat si cum sa intamplat tot dar mi-am adus aminte a 3 zi cand lam imormantat.:((:((:((.......va zik eu k visele pot fi adevarate
madutzaiubitik_yahoo_com
Postat pe 18 Aprilie 2010 08:33
Eu sunt o persoana favorizata de intamplari ciudate... am vise care dupa o anumita perioada se realizeaza...mai mult am avut in tinerete vise care a doua zi se realizau. Cand ajungeam la servici povesteam colegelor ce am visat , cu stuoare constatau ca pe parcursul zilei se intamplau evenimentele din visul meu ...la fiecare realizare spuneau in cor ,,visul lui Rodica" dupa 3 zile consecutive de vise realizate o colega mi-a zis sa nu-i mai spun visele ca-i este frica. Vreau doar sa va zic ca in vis am fost intotdeauna anuntata de evenimente grave , dar datorita faptului ca stiam din vis de ele am trecut mai usor si am luat decizia corecta in rezolvarea lor.
ROdika_201157
Postat pe 18 Aprilie 2010 08:41
nu m-am ghidat niciodata dupa vise si nu am stat sa caut explicatiile lor in carti sau pe internet ci mai curand am cautat legaturile lor cu viata reala. Fiecare eveniment, lucru, persoana iti influenteaza starea iar subconstientul ti le trimite inapoi prin vise. Minunile nu prea se mai intampla in zilele noastre...
Caracterul lor revelator consta in faptul ca, redate diferit de subconstient, visele ar putea sa iti prezinte aspecte ale realitatii asa cum nu le-ai mai privit pana atunci. Poti privi realitatea din alta perspectiva care sa iti furnizeze indicii sau raspunsuri.

Vise placute!
turtur_ica
Postat pe 18 Aprilie 2010 09:17
De la: miss_darine, la data 2010-04-09 12:26:45 e o vorba: visezi cai verzi pe pereti, numai ca ai tai sunt albi acum serios,mamaia de la mine din birou zice ca e de bine pen'ca te vei marita in curand

cai inseamna soarta....
andy22
Postat pe 18 Aprilie 2010 09:36
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-04-10 03:21:01
De la: kudika162205, la data 2010-04-09 18:29:51MAJORITATEA VISELOR SUNT PRACTIC REALITATEA,O CUNOSC PE PROPRIA PERSOANA.IN DEPENDENTA CUM VISEZ,DE EX.E RAU CIND SUNT NEGRI PENTRU CA INSEAMNA BOALA,FRICA NEPLACERI,IAR ALBI POATE FI UN SMN BUN.TOTUSI TRECI UN CONTROL LA MEDIC E MAI STABIL,VISELE SUNT SUBCONSTIINTA NOASTRA.

Poti tasta normal fara caps lock, dupa netiquette inseamna ca strigi;-) e chiar enervant de citit;-)

Semnificatia viselor e mai complexa precum spui...Exista si mai multe "feluri" de vise...iar interpretarea lor depinde si de starea pe care ti-o provoaca un vis.*

Atata timp cat initiatoarea nu are dereglari de dormit, calvare sau nu are apnee (sleep apnea) in timpul somnului nu are nevoie de medic. Sau daca sforaie

* de ex. "un cal" in vis ar insemna calvar pentru mine, pot sa fie si caii colorati a lui franz marc ca tot aia e;-) . Am o fobie, scarba de cai si vaci ..sml-ashamed0001:

Revinind la subiect, caii albi ce faceau in visul tau? Ca as avea si alte ariante decat maritisul alergau, erau cu sea, calareai unul, erau in grajd, pe camp....



eu am vise aiurea mai nou de la o intamplare la alta,nici o alta legatura in afara de .....mine si fara final clar...cosmaruri mai rar ...vise frumoase mai rar,mai des din amintiri daca e sa fie
iulia069834
Postat pe 18 Aprilie 2010 09:40
la 8 ani am visati cai albi ...imposibil sa ma marit
iulia069834
Postat pe 18 Aprilie 2010 09:41
visele pot fi si o miscare in subconstientul fiecarui om pt ca atunci cand dormim suntem in stare de veghe ca intr-o moarte clinica iar partea sufleteasca din noi poate sa calatoreasca sau sa fie atacata prin vise bune sau rele de ingeri sau demoni care pot sa isi ia forma de inger bun. de aceea cand vreti sa stiti daca sunt vise bune sau rele trebuie sa fiti in legatura cu d-zeu prin rugaciune si treji si in timpul visului sa strigati divinitatea in timp ce visati mai ales cosmaruri si nu numai pt a va da seama de unde va vin visele.daca sunt de la demon cand strigati in vis pe sfinti pe iisus pe sf fecioara, sf cruce sau va faceti cruce cu limba in gura pt ca sunt situati cand din cauza cosmarului nu va pouteti misca atunci trebuie facut cruce cu limba in gura pt a disparea acel demon care va ataca prin vis. daca se mentin acele cosmaruri atunci e bine sa apelati la rugaciunile sf vasile cel mare facute de un preot cu har mare care sa fie cu efect.pt ca atunci cand sufletul se imbolnaveste apar si bolile trupesti.orice boala vine din pacat facut de persoana sau inaintasii persoanei.deoarece cum mostenim gena asa mostenim si pacatele inaintasilor pe neam .....as avea multe de discutat dar veti zice poate ca sunt prea fixista dar am trecut si eu prin asa ceva dana
kudika168237_dana
Postat pe 18 Aprilie 2010 13:54
cand visezi de cele mai multe ori nu esti constient ca visezi asa ca n-ai cum sa strigi divinitatea,daca am sti ca suntem intr-un cosmar nu ne-am mai stresa ...in ceea ce priveste''pt ca atunci cand sufletul se imbolnaveste apar si bolile trupesti.orice boala vine din pacat facut de persoana sau inaintasii persoanei.deoarece cum mostenim gena asa mostenim si pacatele inaintasilor pe neam'' asa am auzit si eu...
peentruthine
Postat pe 18 Aprilie 2010 18:45
De la: freedom123, la data 2010-04-11 16:32:37
De la: yumalai, la data 2010-04-11 16:24:46:) ce bn d emn nu-mi aduc aminte ce visez


pai si de ce e bine?...uneori visele te ajuta sa te relaxezi...iti dau solutii la probleme...iar cosmarurile te ajuta sa iubesti mai mult viata pe care o ai ...asa cred eu

pey poate ma relaxeaza visele atat de mult incat uit ce am visat):)):)):))
yumy
Postat pe 18 Aprilie 2010 20:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gradinita particulara ideala!! 1 De la: deny_d_a 21 Martie 2010 21:37
Cum poti sa treci de pe locul 2 pe locul 1 in viata unui barbat? 47 De la: bruneagra25 5 August 2009 09:20
Cuum va petreceti pastele....?idei cv:>? 1 De la: oanyca15 2 Aprilie 2010 22:55
Majorat 3 De la: lovelife 4 Decembrie 2014 19:41
Vot de Ziua Indragostitilor 1 De la: vargandi 28 Ianuarie 2010 11:10