Setari Cookie-uri

Urgenta avort!

Am vazut ca pe siteul acesta chiar se ajuta persoanele intre ele. As avea si eu o rugaminte. Cautam cu o prietena un doctor ginecolog calificat si discret din Tg. Mures sau din zona pentru un avort. Mai exact ,un avort cu pastile. Multumesc anticipat celor care ne dau o mana de ajutor si ceva detalii despre clinica, doc. , pret , durata.... orice
kutzy
Postat pe 13 Aprilie 2010 01:46
nu e prea ok cel cu pastile.e mult mai complicat si mai scump.si oricum,mai ganditi'va putin inainte.
Nanucco
Postat pe 27 Aprilie 2010 12:23
mai scump...ma refer decat un chiuretaj. in jur de 4-5-6 mil am auzit...
Nanucco
Postat pe 27 Aprilie 2010 12:24
De la: kutzy, la data 2010-04-13 01:46:31Am vazut ca pe siteul acesta chiar se ajuta persoanele intre ele. As avea si eu o rugaminte. Cautam cu o prietena un doctor ginecolog calificat si discret din Tg. Mures sau din zona pentru un avort. Mai exact ,un avort cu pastile. Multumesc anticipat celor care ne dau o mana de ajutor si ceva detalii despre clinica, doc. , pret , durata.... orice
.............Intai trebuie sa se stabileasca daca exista o sarcina,care este varsta si localizarea ei.Mifepristone se poate folosi numai in primele 8 sapatamani si numai daca sarcina este normala.Sarcina extrauterina, necista o alta abordare,tot la acest control,se fac analize carae sa excluda anemia,coagularae sangelui si alte afectiuni.Tratamentu incepe cu pastile de MIFEPRISOTNE..care blocheaza progesteronul,provoaca desprinderea embrionului si dilatarea colului.Dupa un nr de ore urmeaza pastilele de Misoprostol.provoaca contractii uterine pt a eliberea embrionul.Apare o sangerare mai mica sau maia mare.Le lasa 6-8 ore dupa al 2 medicament se declanseaza contractiile,sangerarile abundente cu cheaguri si bucati de tesut.Mifepristone da reactii secundare care sa mai adauga crampele puternice,greata,varsaturi,dureri de cap.........mie mi se pare fff riscant!
kudika116300
Postat pe 29 Aprilie 2010 11:30
De la: kutzy, la data 2010-04-13 01:46:31Am vazut ca pe siteul acesta chiar se ajuta persoanele intre ele. As avea si eu o rugaminte. Cautam cu o prietena un doctor ginecolog calificat si discret din Tg. Mures sau din zona pentru un avort. Mai exact ,un avort cu pastile. Multumesc anticipat celor care ne dau o mana de ajutor si ceva detalii despre clinica, doc. , pret , durata.... orice



Mai prietene faci zona Transilvanea de mirare.... sper ca in urma avortului ti-ai luat lectia. Toti cei care fac avort ca asa vreau iei merita sa aiba mustrari de constiinta....
kudika_nikole
Postat pe 15 Ianuarie 2012 19:56
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-15 19:56:45
De la: kutzy, la data 2010-04-13 01:46:31Am vazut ca pe siteul acesta chiar se ajuta persoanele intre ele. As avea si eu o rugaminte. Cautam cu o prietena un doctor ginecolog calificat si discret din Tg. Mures sau din zona pentru un avort. Mai exact ,un avort cu pastile. Multumesc anticipat celor care ne dau o mana de ajutor si ceva detalii despre clinica, doc. , pret , durata.... orice



Mai prietene faci zona Transilvanea de mirare.... sper ca in urma avortului ti-ai luat lectia. Toti cei care fac avort ca asa vreau iei merita sa aiba mustrari de constiinta....


Nicole, mama...am o rugaminte: scrie in engleza, ca scrii mai bine
ilumax_76
Postat pe 15 Ianuarie 2012 20:03
De la: ilumax_76, la data 2012-01-15 20:03:23
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-15 19:56:45
De la: kutzy, la data 2010-04-13 01:46:31Am vazut ca pe siteul acesta chiar se ajuta persoanele intre ele. As avea si eu o rugaminte. Cautam cu o prietena un doctor ginecolog calificat si discret din Tg. Mures sau din zona pentru un avort. Mai exact ,un avort cu pastile. Multumesc anticipat celor care ne dau o mana de ajutor si ceva detalii despre clinica, doc. , pret , durata.... orice



Mai prietene faci zona Transilvanea de mirare.... sper ca in urma avortului ti-ai luat lectia. Toti cei care fac avort ca asa vreau iei merita sa aiba mustrari de constiinta....


Nicole, mama...am o rugaminte: scrie in engleza, ca scrii mai bine


EEE lasa esential este sa fie inteles mesajul - atat intr-o comunicare scrisa cat si orala
kudika_nikole
Postat pe 15 Ianuarie 2012 20:07
unde sa ma prezint pt avort in targu mures va rog o informatie, unde face cine si cat kosta va rog frumos am fost bolnava in 8 iunie pana in 12 iunie inaite in 8 mai am avut un avort in italia si am fost bolnava 5 saptamani acuma nu mai imi vine nimik ,,cred ca am ramas iara gravida
unde sa ma prezint in mures va rog frumos
kudika_11309
Postat pe 5 Iulie 2012 01:15
Te ai gandit bine daca vrei sa faci avort si de data asta?Ar putea fi ultima ta sansa sa fi mama,nimeni nu iti garanteaza ca totul va fi bine. Exista pe internet niste filmulete cu avorturi care pur si simplu te ingrozesc!
Nu inteleg femeia care nu isi doreste copiii de ce nu se protejeaza in ziua de azi exista atatea metode contraceptive si tu te lasi la mana barbatului...mi-e mila de tine ...
In fine ....stau si ma intreb oare cum te simti cand sti ca acel medic rupe fiecare particica din corpul copilasului din pantecul tau ??? CUM?
Gandeste te bine ce vrei sa faci...
kudika_10590
Postat pe 5 Iulie 2012 07:21
avortul se transforma intr un macel, intr o crima brutala asupra unei fiinte umane inocente lipsite de aparare, copilul nenascut.
kudika_10590
Postat pe 5 Iulie 2012 07:22
Majoritatea femeilor care au avortat nu stiu ca si au omorat copilul printr o metoda brutala, barbara, deoarece copilul simte durerea in acel moment, in momentul avortului.
kudika_10590
Postat pe 5 Iulie 2012 07:23
ai avortat in mai, si acum vrei, iar?
maria-ioana
Postat pe 5 Iulie 2012 13:17
ma intreb daca te-ai refacut dupa avortul anterior
cati ani ai?
mai bine recurgi la o metoda contraceptiva ca e mult prea riscant ce faci tu
incearca sa ai mai multa grija de tine
maria-ioana
Postat pe 5 Iulie 2012 13:33
tu fatuta draga, nu ai nevoie de un ginecolog ai nevoie de niste minte...ca esti varza
crissty_doi
Postat pe 5 Iulie 2012 13:52
De la: crissty_doi, la data 2012-07-05 13:52:35tu fatuta draga, nu ai nevoie de un ginecolog ai nevoie de niste minte...ca esti varza


Cam asta am gandit si eu cand i-am citit mesajul, dar mi-a fost jena sa i-o spun, asa pe fata.
kudika_10817
Postat pe 5 Iulie 2012 14:07
no fato ce ai hotarat
kudika_10590
Postat pe 5 Iulie 2012 23:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
COSTURI AVORT?!!!(URGENTA) 76 De la: rockk 7 Februarie 2011 06:34
Avortul...ce si cum? 60 De la: stiricaremerita 21 Ianuarie 2011 21:25
buna 32 De la: vitamina_c 20 Aprilie 2011 22:09
cum pot infrunta o asemenea tagedie??? 12 De la: stiricaremerita 21 Ianuarie 2011 21:24
topic impotriva utilizatoarei LOURDESS 28 De la: FRANNNCE 4 Iunie 2009 10:02