Setari Cookie-uri

Cum as putea sa-mi dau seama daca ma inseala?

A ajuns OUL sa dea sfaturi gainii...
este incredibil!!la 10 ani deja are relatii cu baietii..Am mai intrat pe un forum si am gasit o fetita de 15 ani, care zicea ca a facut 2 avorturi si deja dadea sfaturi..ca totul e ok.....La 30 ani, o sa umble disperata prin spitale sa faca inseminatii artificiale, ca nu va putea ramane insarcinata
Eu cred ca societatea e de vina si Parintii care pleaca in Italia...sau oriunde si si lasa cpoii cu bunicii..nesupravegheati....castiga bani..dar pierd educatia copiilor lor...ce PACAT!!!!!
ana_34
Postat pe 23 Septembrie 2010 13:35
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-09-20 16:39:51
De la: JulieJolie, la data 2010-09-20 16:12:34
De la: Barbie30, la data 2010-09-20 16:08:25
De la: JulieJolie, la data 2010-09-20 16:00:19
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-09-20 15:55:47
De la: Barbie30, la data 2010-09-20 15:50:21Silvia,de doi ani este cu tipul ala Eu ma gandesc,parintii ei dorm in papuci? De ce le da Dzeu copii la retardati....nu o sa inteleg niciodata!


Inteleg ca generatia asta este mai avansta fata de ce facaem noi, sau eu spre exmplu la varsta lor...dar parca nici chiar asa...de multe ori vad fel si fel de copii pe strada imbracati, sau machiate exagerat, cu un comportamant fel de fel si aceiasi intrebare mi-o pun si eu...parintii lor nu au ochi sa-i vada ???

In majoritatea cazurilor parintii muncesc de dimineata pana seara , ca sa le asigure acestor copii un viitor frumos si uita ca la varsta asta copiii au mai multa nevoie de atentie si supraveghere , decat ed bani. Ambele parti prefera bani de buzunar in locul unor ore petrecute impreuna.


Multi dintre noi am fost crescuti cu cheia de gat si nu am facut asa.Depinde ce educatie ii oferi copilului in primii ani,nu degeaba se spune "cei 7 ani de acasa".Doar daca si-ar arunca putin ochii pe caietele ei si-ar da seama ca e JALE ,sa nu-mi spui ca nici de asta nu au timp in goana lor dupa bani.

Pare-se ca n-au timp. Sau poate nu sta cu parintii. Exemplu eu n-am crescut cu parintii si nici nu mi-a verificat nimeni caietul...doar ca...erau alte timpuri.


eram mai responsabili si cu bun simt!

Lilutzo draga, las' ca nu esti tu chiar asa din timpuri stravechi (am intrat pe profil la tine) , dar cand lipseste educatia, constiinta, bunul simt asa cum spui si tu..... degeaba !
luchianramona
Postat pe 23 Septembrie 2010 14:06
"daca au inceput sa aiba relatii la 10 ani, la 20 ce mai face??? "
Poi la varsta acea va avea deja vreo 5 copii, trecuta prin 3 divorturi si prietena foarte buna cu alcoolul si tigarile...
In primul rand, ar trebui sa invete sa scrie... foarte greu am inteles ce a vrut sa zica, pentru mine limbajul acesta de "mess" e cam incurcat... poate sunt "mai veche" si de acea
kudika86
Postat pe 24 Septembrie 2010 11:19
De la: bimba_ina_yahoo_com, la data 2010-04-25 18:25:18nush ce sa zik ji eu am....aceasi problema doar ca difera ani eu am 12 ani ji el 16
ne iubim de 2 ani...ji am aceasi situatie...o avut un timp inka o relatie cu fosta la punctul acela am pus punct si dupaia o venit la mn...ji sia cerut iertare in genunki...lam iertat si dupaia am aflat ca umbla cu varamia....atnc iam sp ori eu ori varamia el o sp ca eu atnc am continuat....akm iasa mereu cu ea in oras si vb al tell...asta cred...pana la urma urmei nici eu nu stiu ce sa fac..dar in situatia at tias da un sfat....incearca sa vb cu el....si faceti schimb de cartele de tell...si cand trm ea sms raspunde tu in numele lui fara sa stie ea ca esti tu asa descoperi adevaru incearca nu stiu ce sa zik.....ajutatima si pe mn cu cazul meu va rog frm....!!!!!! sunt foarte derutata...
prefer sa cred ca imbatranesc si nu mai vad sa citesc bine,,,,
bombonik_babardik
Postat pe 24 Septembrie 2010 11:26
De la: babyboomboom, la data 2010-09-24 11:26:34
De la: bimba_ina_yahoo_com, la data 2010-04-25 18:25:18nush ce sa zik ji eu am....aceasi problema doar ca difera ani eu am 12 ani ji el 16
ne iubim de 2 ani...ji am aceasi situatie...o avut un timp inka o relatie cu fosta la punctul acela am pus punct si dupaia o venit la mn...ji sia cerut iertare in genunki...lam iertat si dupaia am aflat ca umbla cu varamia....atnc iam sp ori eu ori varamia el o sp ca eu atnc am continuat....akm iasa mereu cu ea in oras si vb al tell...asta cred...pana la urma urmei nici eu nu stiu ce sa fac..dar in situatia at tias da un sfat....incearca sa vb cu el....si faceti schimb de cartele de tell...si cand trm ea sms raspunde tu in numele lui fara sa stie ea ca esti tu asa descoperi adevaru incearca nu stiu ce sa zik.....ajutatima si pe mn cu cazul meu va rog frm....!!!!!! sunt foarte derutata...
prefer sa cred ca imbatranesc si nu mai vad sa citesc bine,,,,


Barbie30
Postat pe 24 Septembrie 2010 11:29
De la: Barbie30, la data 2010-09-24 11:29:56
De la: babyboomboom, la data 2010-09-24 11:26:34
De la: bimba_ina_yahoo_com, la data 2010-04-25 18:25:18nush ce sa zik ji eu am....aceasi problema doar ca difera ani eu am 12 ani ji el 16
ne iubim de 2 ani...ji am aceasi situatie...o avut un timp inka o relatie cu fosta la punctul acela am pus punct si dupaia o venit la mn...ji sia cerut iertare in genunki...lam iertat si dupaia am aflat ca umbla cu varamia....atnc iam sp ori eu ori varamia el o sp ca eu atnc am continuat....akm iasa mereu cu ea in oras si vb al tell...asta cred...pana la urma urmei nici eu nu stiu ce sa fac..dar in situatia at tias da un sfat....incearca sa vb cu el....si faceti schimb de cartele de tell...si cand trm ea sms raspunde tu in numele lui fara sa stie ea ca esti tu asa descoperi adevaru incearca nu stiu ce sa zik.....ajutatima si pe mn cu cazul meu va rog frm....!!!!!! sunt foarte derutata...
prefer sa cred ca imbatranesc si nu mai vad sa citesc bine,,,,


inca sunt in stare de soc unde esti copilarie........
bombonik_babardik
Postat pe 24 Septembrie 2010 11:35
la 20 are 3 nepoti fiecare din cate o casnicie
giulianna
Postat pe 18 Octombrie 2010 20:34
pai greu..una ar trebui sa vezi cum se comporta cu tine,oricui e greu sa ascunda faptul ca inseala,involuntar se distantzeaza de tine,sunt multe care te face sa crezi ca te inseala si nu te mai iubeste ca inainte,aici ramane tu sa vezi ce ai de gand sa faci,sfatul meu e sa-l urmaresti sau sa pui pe cineva ca alta solutzie nu ai,,asa ca mai bine taci si stai in banca ta o perioada si vezi ce iese ca daca o sa creada ca nu-ti dai seama ca te inseala o sa faca mai multe greseli,parerea mea.......dar pustoaica de 12 ani e criminala,are probleme in dragoste de acuma,mai fatuca nici nu ti-a crescut paru acolo si tu te gandesti ca se duce la alta
jago_1903
Postat pe 18 Octombrie 2010 23:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bani !? 7 De la: rockk 4 Martie 2011 17:57
grea decizie!!! 11 De la: Eva32 2 Iulie 2011 02:16
help:) 8 De la: Macika00 10 Iunie 2013 10:15
Cum pot sa imi vindec sotul de ....net? 11 De la: Kudicul 20 August 2009 14:33
Doresc un sfat! 13 De la: kudika442733 18 Iulie 2012 21:28