Setari Cookie-uri

sufar prea mult :( ce sfat imi dati?

Ne`am despartit... motivul invocat?! cica sunt prea scunda pentru el!! Si asta a vazut tocmai acum, dupa 1 an si 7 luni... A trecut o luna de la despartire (ce a fost propusa de el bineinteles), insa continua sa ma sune zi de zi... Spune ca ma iubeste dar ca are niste standarde legate de inaltime si cu cat am sta mai mult timp impreuna, cu atat ne`ar fi mai greu sa ne despartim... De curand am auzit de la cumnata lui ca au fost niste discutii cu parintii si ca acestia i`au sugerat sa stea cu alta fata, una pe care o cunosc ei... Desi are 22 de ani, asculta foarte mult de parinti... Ce sa mai cred? Ma iubeste si i s`a impus sa renunte la mine? Sau a fost pur si simplu decizia lui? Tin sa mentionez faptul ca ne`am inteles foarte bine in timpul relatiei, nu ne`am certat niciodata. Mai este vreo sansa pentru noi? Nu ma criticati, vreau doar o parere... Multumesc!
love_is_precious
Postat pe 22 Mai 2010 19:48
sincer asta nu-i motiv sa se desparta de tine doar pt k esti putin mai scunda dak intr`adevar te iubeste asta nu ar trebui sa conteze pt el..tu stii ce simte el pt tine,dar motivul pt care v`ati despartit mi se pare absurd..si pare mai repede doar o scuza deoarece nu a stiut cum sa se desparta de tine..
babydoll_didy
Postat pe 22 Mai 2010 20:47
la 22 de ani sa-ti impuna mami si cu tati cu cine sa fii iar tu blegovanul ca sa le faci pe plac, gasesti un motiv de toata jena pt a te desparti de iubita...urat
in locul tau nu i-as mai raspunde la telefon, iar dupa un timp i-as spune ...dragule imi pare rau, dar nu pot sa-ti raspund la telefon, pt ca am bratele scurte si degetele butucanoase.... asta datorita staturii mele liliputane
miss_darine
Postat pe 22 Mai 2010 20:56
De la: miss_darine, la data 2010-05-22 20:56:45 la 22 de ani sa-ti impuna mami si cu tati cu cine sa fii iar tu blegovanul ca sa le faci pe plac, gasesti un motiv de toata jena pt a te desparti de iubita...urat
in locul tau nu i-as mai raspunde la telefon, iar dupa un timp i-as spune ...dragule imi pare rau, dar nu pot sa-ti raspund la telefon, pt ca am bratele scurte si degetele butucanoase.... asta datorita staturii mele liliputane


Multumesc pentru incurajari....insa toata chestia asta m`a facut sa ma desconsider De ascultat de parinti, a ascultat intotdeauna...plus ca depinde de ei din punct de vedere financiar....insa ar fi trebuit sa`mi zica adevaratul motiv (daca este acesta intr`adevar), nu sa`mi spuna ca are niste standarde legate de inaltime...dupa un an si 7 luni...
love_is_precious
Postat pe 23 Mai 2010 13:48
De la: babydoll_didy, la data 2010-05-22 20:47:12sincer asta nu-i motiv sa se desparta de tine doar pt k esti putin mai scunda dak intr`adevar te iubeste asta nu ar trebui sa conteze pt el..tu stii ce simte el pt tine,dar motivul pt care v`ati despartit mi se pare absurd..si pare mai repede doar o scuza deoarece nu a stiut cum sa se desparta de tine..


Si de ce sa se desparta de mine din moment ce ne`am inteles bine tot timpul?
Sunt asa confuza... Nu stiu daca am sa pot trece peste asta, parca nimic nu mai are sens fara el
love_is_precious
Postat pe 23 Mai 2010 13:51
Sunt lucruri pe care nu le poti schimba in viata cum e in cazul tau - inaltimea, asa cum sunt idioti -pe care nu ii poti schimba-cum e prietenul tau.

Asa ca totusi schimba tu ceva - cautati altul .

Sa fii iubita!!
motzko
Postat pe 23 Mai 2010 14:21
Sunt lucruri pe care nu le poti schimba in viata cum e in cazul tau - inaltimea, asa cum sunt idioti -pe care nu ii poti schimba-cum e prietenul tau.

Asa ca totusi schimba tu ceva - cautati altul .

Sa fii iubita!!
motzko
Postat pe 23 Mai 2010 14:21
De la: motzko, la data 2010-05-23 14:21:01Sunt lucruri pe care nu le poti schimba in viata cum e in cazul tau - inaltimea, asa cum sunt idioti -pe care nu ii poti schimba-cum e prietenul tau.

Asa ca totusi schimba tu ceva - cautati altul .

Sa fii iubita!!


Daca nu s`a uitat el la mine...oare o va face altul?
Sunt foarte complexata din cauza inaltimii, inainte de a ne desparti, nu eram asa...
love_is_precious
Postat pe 23 Mai 2010 14:23
Daca se va uita altul la tine? Ai innebunit cu totul. Asta e problema ta?
Fatooooooo majoritatea barbatilor cauta femei mai micute pe considerentul ca le protejeaza.
Asa ca lasa prostiile la o parte si vezi-ti de drumul tau.Nu ai alte probleme?

Daca insisti in problema cu inaltimea , tot peste idioti ai sa dai ...Ai mare grija!!

Nu stiu cati ani, dar daca iti formezi un caracter mai bataios-adica mica dar al dracului probabil ca vei castiga mai mult decat - e micuta si gingasa pe care ca nici cu o floare nu o atingi.

Sa fii iubita!!
motzko
Postat pe 23 Mai 2010 14:41
'Some women choose to follow men, and some women choose to follow their dreams, If you’re wondering which way to go, remember that your career will never wake up and tell you that it doesn’t love you any more.' -Lady Gaga
SWee
Postat pe 23 Mai 2010 14:48
De la: motzko, la data 2010-05-23 14:41:24Daca se va uita altul la tine? Ai innebunit cu totul. Asta e problema ta?
Fatooooooo majoritatea barbatilor cauta femei mai micute pe considerentul ca le protejeaza.
Asa ca lasa prostiile la o parte si vezi-ti de drumul tau.Nu ai alte probleme?

Daca insisti in problema cu inaltimea , tot peste idioti ai sa dai ...Ai mare grija!!

Nu stiu cati ani, dar daca iti formezi un caracter mai bataios-adica mica dar al dracului probabil ca vei castiga mai mult decat - e micuta si gingasa pe care ca nici cu o floare nu o atingi.

Sa fii iubita!!


Toata lumea imi zice ca sunt frumoasa, sunt papusa, dar ca sunt prea mica... Mereu m`a afectat chestia asta si acum ma afecteaza si mai mult...Am vazut ca toti baietii cauta fete inalte.... De ce a mai stat cu mine 1 an si 7 luni daca sunt prea mica? Chiar nu m`a placut niciodata?
love_is_precious
Postat pe 23 Mai 2010 15:04
De la: TifffSw, la data 2010-05-23 14:48:41'Some women choose to follow men, and some women choose to follow their dreams, If you’re wondering which way to go, remember that your career will never wake up and tell you that it doesn’t love you any more.' -Lady Gaga


Ce treaba are cariera cu relatia din care tocmai am iesit? nu prea inteleg...
love_is_precious
Postat pe 23 Mai 2010 15:05
Dupa raspunsul tau probabil ca nu depasesti 22 ani ceea ce imi spune ca esti ingrijorata de ceea ce zice restul lumii despre tine.

Eu, viata in locul tau, nu pot sa o traiesc, dar pot sa iti spun ca mai ai pana inveti anumite lucruri, asa ca sufera daca asta iti face bine.

Asta e marea problema a majoritatii fetelor din ziua de astazi. Faptul ca nu ai un prieten, cu care sa defilezi, te face automat o paria si asa ramai agatata de orice idiot .

Asa ca iubito, esti tanara, poti sa suferi si sa plangi din toti rarunchi ca doar asa inveti, data viitoare, sa casti ochii mai bine si sa vezi anumite semne mai repede a unui om nepotrivit pentru tine.

Oricum daca te-a gasit pe tine asa cu probleme de ce zice restul lumii, nu te mira ca el nu poate sta cu tine din acelas considerent "gura lumii" .


Sa fii iubita!
motzko
Postat pe 23 Mai 2010 15:34
De la: motzko, la data 2010-05-23 15:34:09Dupa raspunsul tau probabil ca nu depasesti 22 ani ceea ce imi spune ca esti ingrijorata de ceea ce zice restul lumii despre tine.

Eu, viata in locul tau, nu pot sa o traiesc, dar pot sa iti spun ca mai ai pana inveti anumite lucruri, asa ca sufera daca asta iti face bine.

Asta e marea problema a majoritatii fetelor din ziua de astazi. Faptul ca nu ai un prieten, cu care sa defilezi, te face automat o paria si asa ramai agatata de orice idiot .

Asa ca iubito, esti tanara, poti sa suferi si sa plangi din toti rarunchi ca doar asa inveti, data viitoare, sa casti ochii mai bine si sa vezi anumite semne mai repede a unui om nepotrivit pentru tine.

Oricum daca te-a gasit pe tine asa cu probleme de ce zice restul lumii, nu te mira ca el nu poate sta cu tine din acelas considerent "gura lumii" .


Sa fii iubita!


Nu`mi place singuratatea...si in plus, nu vreau pe oricine, il vreau pe el....caci ne`am inteles extraordinar de bine....a recunoscut si el ca sunt cuminte si ca e constient ca nu va mai gasi pe alta ca mine, cu care sa se inteleaga asa... Si e normal sa tin cont de parerea lumii din moment ce toti spun acelasi lucru... ca am cap de papusa dar ca sunt prea mica... Multumesc pentru sfaturi!
love_is_precious
Postat pe 23 Mai 2010 15:49
trateaza-l cu indiferenta,poti fi rea si sa-i raspunzi cu aceeasi moneda,ca nu e barbatul pe care l-ai visat,nu e foarte greu,cit despre cumintenie si frumusete degeaba te lauzi,ptr el nu a contat decit inaltimea...oare?
utad
Postat pe 23 Mai 2010 15:56
De la: utad, la data 2010-05-23 15:56:02trateaza-l cu indiferenta,poti fi rea si sa-i raspunzi cu aceeasi moneda,ca nu e barbatul pe care l-ai visat,nu e foarte greu,cit despre cumintenie si frumusete degeaba te lauzi,ptr el nu a contat decit inaltimea...oare?


ok l`a deranjat inaltimea...dar ce nu inteleg eu...cum a putut sa stea atata timp daca nu i`am placut? cum a putut sa ma prezinte tuturor, sa`mi fie fidel, sa se laude cu mine peste tot? si in plus...daca ii par respingatoare...de ce inca ma cauta? ca a trecut o luna de cand nu mai suntem impreuna insa vorbim aproape zilnic...
love_is_precious
Postat pe 23 Mai 2010 16:06
daca tot vorbiti aproape zilnic, de ce nu ii spui ca nu crezi faza cu inaltimea si ca ai vrea sa stii motivul adevarat.....
DayC
Postat pe 23 Mai 2010 16:22
De la: DayC, la data 2010-05-23 16:22:06daca tot vorbiti aproape zilnic, de ce nu ii spui ca nu crezi faza cu inaltimea si ca ai vrea sa stii motivul adevarat.....


I`am zis si o tine pe a lui....ca inaltimea este singurul motiv si ca ar fii bine sa il cred... Ca i`au spus si ai lui ca sunt prea mica si a fost 50% parerea alor lui + 50% parerea lui... Zice ca inca ma iubeste dar se straduieste sa treaca peste...
love_is_precious
Postat pe 23 Mai 2010 16:30
......sa fi mai scunda decit el nu este motiv de despartire ceva a aparut in viata lui , ca te suna o face poate sa te aibe si pe tine prezenta in viata lui pina se va stabili o eventula a sau posibila viitoare relatie , imi pare rau dar asa gindesc eu , ca iti spune ca TE IUBESTE!! da dar sa te tina apropae de el pina .............. cu respect NIK!!
kudika095712
Postat pe 23 Mai 2010 16:36
De la: kudika095712, la data 2010-05-23 16:36:30......sa fi mai scunda decit el nu este motiv de despartire ceva a aparut in viata lui , ca te suna o face poate sa te aibe si pe tine prezenta in viata lui pina se va stabili o eventula a sau posibila viitoare relatie , imi pare rau dar asa gindesc eu , ca iti spune ca TE IUBESTE!! da dar sa te tina apropae de el pina .............. cu respect NIK!!


posibil sa ai dreptate.... dar uite ca ma tine ,,atarnata" asa si imi da sperante uneori.... de exemplu vineri avea treaba aproape de casa mea si m`am dus acolo la el....si seara m`a intrebat ca de ce am plecat asa de repede... mi`e foarte greu...
love_is_precious
Postat pe 23 Mai 2010 16:41
Iubito ma bucur ca ti se spune ca esti papusa si sunt convinsa ca asa si esti.
Daca vad ca te incanta atat de mult statutul de papusa atunci astepta-te sa te trateze ca atare -cand nu mai ai nevoie o pui deoparte si iti cumperi alta.

Care e problema ta de netrecut? Ca il vrei pe el.

Asculta-ma putin. In viata iti poti schimba caracterul pentru persoana iubita, poti sa iti modelezi corpul,
sa inveti sa faci mancare care sa ii placa lui si tu sa o urasti dar sunt lucruri de neschimbat-varsta , inaltimea etc.

Asta se numeste realitate, pe care prietenul tau a incercat sa o ocoleasca dar nu a putut.
TU vrei in acest moment sa duci un razboi cu familia lui, prietenii si inclusiv cu el pentru ai arata ca totusi el habar nu are ce vrea si te iubeste si ceilalti se inseala. Fata dai bataie daca te tine...

Realizezi incapatanarea prosteasca?

Sa presupunem ca reusesti sa il convingi ca tu esti tot ce el isi doreste, esti sensul vietii lui ,etc!!
Dar pana cand? Cam pe cati prieteni si membri ai familiei ai sa reusesti sa ii eviti ?Il tii in casa il indepartezi de familie si de prieteni?
Parerea mea ca va claca mai tarziu cand mai rau gaseste ce ii place si te mai si inseala?
Atunci sa te tii caterinca !!!

Doamne fetelor uneori o cereti cu insistenta...


Sa fii iubita!


motzko
Postat pe 23 Mai 2010 19:29
De la: love_is_precious, la data 2010-05-23 15:49:53

Nu`mi place singuratatea...si in plus, nu vreau pe oricine, il vreau pe el....caci ne`am inteles extraordinar de bine....a recunoscut si el ca sunt cuminte si ca e constient ca nu va mai gasi pe alta ca mine, cu care sa se inteleaga asa... Si e normal sa tin cont de parerea lumii din moment ce toti spun acelasi lucru... ca am cap de papusa dar ca sunt prea mica... Multumesc pentru sfaturi!

1.Nu il vrei decat pe el....pana cand....vei sta sa plangi de dor si jale pana la 30-40 de ani...hai sa fim seriosi
2.parerea lumii...n-ar trebui sa dai doi bani pe ea pt ca nimeni nu vine sa traiasca in locul tau...lumea asta reprezentata de asa zisi prieteni, vecini, colegi de facultate sau serviciu...gandeste-te cam cate pe ore din zi stai tu cu ei si cate ore cu tine...cu ei cam 1-8 ore, dar cu tine 24 din 24...deci trec la pct.3
3.esti mica de inaltime si suferi, ok am inteles, stii tu cati baieti sunt la fel de mititei si isi doresc cu ardoare o fata care sa le ajunga pana la umar si sa nu-i depaseasca cu un cap jumate?...iti spun ca destui! Deci nu mai face o tragedie din inaltime, recapata-ti increderea in tine si capul sus, pt ca va veni si pe cararea ta baiatul care sa te aprecieze din toate punctele de vedere!
miss_darine
Postat pe 23 Mai 2010 20:18
De la: motzko, la data 2010-05-23 19:29:01Iubito ma bucur ca ti se spune ca esti papusa si sunt convinsa ca asa si esti.
Daca vad ca te incanta atat de mult statutul de papusa atunci astepta-te sa te trateze ca atare -cand nu mai ai nevoie o pui deoparte si iti cumperi alta.

Care e problema ta de netrecut? Ca il vrei pe el.

Asculta-ma putin. In viata iti poti schimba caracterul pentru persoana iubita, poti sa iti modelezi corpul,
sa inveti sa faci mancare care sa ii placa lui si tu sa o urasti dar sunt lucruri de neschimbat-varsta , inaltimea etc.

Asta se numeste realitate, pe care prietenul tau a incercat sa o ocoleasca dar nu a putut.
TU vrei in acest moment sa duci un razboi cu familia lui, prietenii si inclusiv cu el pentru ai arata ca totusi el habar nu are ce vrea si te iubeste si ceilalti se inseala. Fata dai bataie daca te tine...

Realizezi incapatanarea prosteasca?

Sa presupunem ca reusesti sa il convingi ca tu esti tot ce el isi doreste, esti sensul vietii lui ,etc!!
Dar pana cand? Cam pe cati prieteni si membri ai familiei ai sa reusesti sa ii eviti ?Il tii in casa il indepartezi de familie si de prieteni?
Parerea mea ca va claca mai tarziu cand mai rau gaseste ce ii place si te mai si inseala?
Atunci sa te tii caterinca !!!

Doamne fetelor uneori o cereti cu insistenta...


Sa fii iubita!




Da...nu pot lupta impotriva tuturor...eu sunt una, ei sunt mai multi...
De iubit, sustine ca inca ma iubeste dar incearca sa uite tot...totodata observ ca nu a fost un nesimtit care sa ,,dispara in ceata", dimpotriva m`a sunat zi de zi sa ma intrebe cum ma simt... de asemenea a recunoscut ca nu va mai gasi pe nimeni cu care sa se inteleaga atat de bine, e constient ca nu i`am gresit cu nimic si si`a cerut scuze pentru tot...
Acestea fiind spuse, e clar ca nu mai pot face nimic....vreau cel putin sa ramana cu o amintire placuta in ceea ce ma priveste, nu sa devin o pisaloaga de care nu mai scapa...
Inima mea e zdrobita, e tare greu si stiu ca intotdeauna voi avea ceva acolo, in suflet, pentru acest baiat, insa nu pot sa`mi stric viata asteptand ceva ce nu voi mai avea niciodata...
Multumesc din suflet pt raspuns! Sper sa mai primesc sprijin...chiar si virtual... Ma simt mai bine daca vorbesc cu cineva despre asta. O seara placuta!
love_is_precious
Postat pe 23 Mai 2010 23:02
De la: miss_darine, la data 2010-05-23 20:18:09
De la: love_is_precious, la data 2010-05-23 15:49:53

Nu`mi place singuratatea...si in plus, nu vreau pe oricine, il vreau pe el....caci ne`am inteles extraordinar de bine....a recunoscut si el ca sunt cuminte si ca e constient ca nu va mai gasi pe alta ca mine, cu care sa se inteleaga asa... Si e normal sa tin cont de parerea lumii din moment ce toti spun acelasi lucru... ca am cap de papusa dar ca sunt prea mica... Multumesc pentru sfaturi!

1.Nu il vrei decat pe el....pana cand....vei sta sa plangi de dor si jale pana la 30-40 de ani...hai sa fim seriosi
2.parerea lumii...n-ar trebui sa dai doi bani pe ea pt ca nimeni nu vine sa traiasca in locul tau...lumea asta reprezentata de asa zisi prieteni, vecini, colegi de facultate sau serviciu...gandeste-te cam cate pe ore din zi stai tu cu ei si cate ore cu tine...cu ei cam 1-8 ore, dar cu tine 24 din 24...deci trec la pct.3
3.esti mica de inaltime si suferi, ok am inteles, stii tu cati baieti sunt la fel de mititei si isi doresc cu ardoare o fata care sa le ajunga pana la umar si sa nu-i depaseasca cu un cap jumate?...iti spun ca destui! Deci nu mai face o tragedie din inaltime, recapata-ti increderea in tine si capul sus, pt ca va veni si pe cararea ta baiatul care sa te aprecieze din toate punctele de vedere!


Multumesc pentru incurajari... Nu ai idee cat imi esti de ajutor in momentele astea...
Referitor la pct.2.... E firesc sa`mi pese de parerea lumii din moment ce trec pe strada si aud in urma mea ,,Ce frumoasa e fata asta, pacat ca e prea mica" sau.. ,,Chiar ai 20 de ani? Esti la facultate? Serios??"
Iar referitor la prietenul meu...fostul de fapt (ce urat suna)...nu stiu cum o sa reusesc sa trec peste asta...caci urme vor ramane mereu.... imi lipseste, mi`e dor de el, simt un gol pe care nu il pot umple nicidecum...imi lipseste grija pe care mi`o purta, afectiunea manifestata fata de mine, conversatiile telefonice pana noaptea tarziu, micile glume ale lui.... era singurul care putea sa ma faca sa zambesc oricat de suparata as fi fost, singurul care imi insenina intreaga existenta... si doare asa tare ca nu ma mai pot bucura de toate astea, e inexplicabil de dureros... nu stiu in ce masura poate intelege cineva prin ce trec... cert e ca nu mai pot face nimic...
O seara placuta!
love_is_precious
Postat pe 23 Mai 2010 23:18
da ce inaltime ai, ca nu am vazut specificat? vreau doar sa-ti inteleg ingrijorarile...
mihablonda
Postat pe 23 Mai 2010 23:25
De la: mihablonda, la data 2010-05-23 23:25:46da ce inaltime ai, ca nu am vazut specificat? vreau doar sa-ti inteleg ingrijorarile...


1,53
love_is_precious
Postat pe 23 Mai 2010 23:26
kylie minogue, una dintre femeile celebre pe care eu le admir si pe care ff multi barbati din lume o admira e mai scunda ca tine cu un cm... asa ca lasa prostiile cu inaltimea la o parte, 1,53 nu e atat de grav. Te puteai naste (Doamne fereste) cu piticism sau mai stiu eu ce... invata sa porti tocuri cand iesi in oras si nu ai de umblat la facultate sau mai stiu eu pe unde... si vb unei utilizatoare sunt ff multi barbati la cre le plac fetele mai scunde.
mihablonda
Postat pe 23 Mai 2010 23:35
De la: mihablonda, la data 2010-05-23 23:35:09kylie minogue, una dintre femeile celebre pe care eu le admir si pe care ff multi barbati din lume o admira e mai scunda ca tine cu un cm... asa ca lasa prostiile cu inaltimea la o parte, 1,53 nu e atat de grav. Te puteai naste (Doamne fereste) cu piticism sau mai stiu eu ce... invata sa porti tocuri cand iesi in oras si nu ai de umblat la facultate sau mai stiu eu pe unde... si vb unei utilizatoare sunt ff multi barbati la cre le plac fetele mai scunde.


Port tocuri peste tot unde ma duc...dar tot mica sunt... Iar Kylie Minogue macar e vedeta si asta este un privilegiu... inainte de a ma desparti de acest baiat, ma simteam bine in pielea mea, nu prea puneam la suflet vorbele oamenilor din jur atata timp cat simteam ca el ma place asa...off
love_is_precious
Postat pe 23 Mai 2010 23:39
e o scuza idioata...daca asculta de ai lui...degeaba....stiu ce iti zic...am fost cu cineva doi ani in care am inghitit toate jignirile mamei lui ca pana la urma tot ea sa castige,,,
broken_not_defeated
Postat pe 23 Mai 2010 23:45
De la: broken_not_defeated, la data 2010-05-23 23:45:33e o scuza idioata...daca asculta de ai lui...degeaba....stiu ce iti zic...am fost cu cineva doi ani in care am inghitit toate jignirile mamei lui ca pana la urma tot ea sa castige,,,


Si ce motiv avea sa te jigneasca? imi pare rau ca ai trecut prin asta
love_is_precious
Postat pe 23 Mai 2010 23:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nici macar eu nu stiu ce se intampla...:(( 3 De la: _dulcik_ 10 Februarie 2009 11:39
minciuni 220 De la: kudika041200 1 Iunie 2011 11:44
Am nevoie de ajutor. 15 De la: mihablonda 3 Mai 2010 00:18
ajutor ! 6 De la: kudika_992548 20 August 2015 17:15
un sfat 17 De la: Diavolyta_ 6 Mai 2009 10:42