Setari Cookie-uri

epilare inghinala

buna...as vrea sa merg si eu sa ma epilez inghnal la un salon..ca mam saturat cu bigu si cu crema de epilat..dar am azuit ca e cam dureros....si in plus imi este si rusine :( voi ce parere aveti?
kudika197103
Postat pe 27 Iunie 2010 19:33
daca te dezbraci in fata unui tip de ce nu te-ai dezbraca la salon ca sa te epilezi?
in plus ,daca vrei sa nu te mai faci cu bic ,crema ,etc o sa suferi putin.depinde de cat timp te faci cu bicul deoarece ingroasa firul de par si e mai dureros .
asta prima oara ,apoi depinde de tine.
daca te mai dai cu bicul intre epilarile cu ceara nu faci absolut nimic -o sa te doara de fiecare data.
ancasobo
Postat pe 28 Iunie 2010 18:44
Trebuie sa mergi cand firul de par este scurt, cu cat creste cu atat durerea e mai mare. Mergand regulat la salon si renuntand la lama de ras o sa vezi diferenta, creste mai greu si mai rar.
floricik2
Postat pe 1 Iulie 2010 20:12
eu ma fac cu epilatorul. sincer ma saturasem de fire groase si dupa ce ma radeam ma intepau radacinele si enervandu-ma odata am luat epilatorul si m-am epilat toata. acum nu mai am treaba ma fac cu epilatorul....
lediable_symonyk
Postat pe 1 Iulie 2010 23:27
cu epilatorul firul creste la fel de gros ca si cand te-ai face cu lama. ceara este cea mai buna si in timp se rareste si creste din ce in ce mai greu. merita
mikya
Postat pe 2 Iulie 2010 11:26
De la: mikya, la data 2010-07-02 11:26:26cu epilatorul firul creste la fel de gros ca si cand te-ai face cu lama. ceara este cea mai buna si in timp se rareste si creste din ce in ce mai greu. merita


Depinde de epilator.. pentru ca epilatorul este facut sa smulga firele de par la fel ca ceara.
Daca epilatorul este uzat sau pur si simplu nu este bun sau daca nu il folosesti cum trebuie....atunci firele in loc sa se smulga cu radacina se vor rupe, ramanand radacina.
Si acum sa revenim la subiect pentru ca se vorbea despre ceara.... Sfatul meu: mergi la salon...
ai grija insa ce salon si ce fel de epilare face si de asemenea cu ce fel de ceara face... deoarece unele fete pot face alergie.
Ceara fata de epilator este mult mai sigura cu privire la smulgerea cu tot cu radacina a firelor de par. Desi este dureros la inceput, nu iti face griji..curaj, te vei simti minunat dupa primul epilat cu ceara si sigur vei merge si a doua oara.
xyedy
Postat pe 2 Iulie 2010 11:45
ati este rusine cu corpul tau???? ce ai ? eu merg la epilat inghinal de 2 ori pe luna si e super .. nu e deloc dureros ....
DESERT__ROSE
Postat pe 2 Iulie 2010 13:44
Sincer nu stiu cum reusesti sa iei toate firele cu epilatorul inginal pana in spate in zonele mai putin zise in dictionar sincer eu merg la epilat inghinal iar cand sunt acolo ma gandesc doar la cat de incantat va fii EL cand va vedea rezultatul
torneaagnes
Postat pe 2 Iulie 2010 14:34
De la: torneaagnes, la data 2010-07-02 14:34:55Sincer nu stiu cum reusesti sa iei toate firele cu epilatorul inginal pana in spate in zonele mai putin zise in dictionar sincer eu merg la epilat inghinal iar cand sunt acolo ma gandesc doar la cat de incantat va fii EL cand va vedea rezultatul



Sunt total de acord cu tine..in primul rand cu trecerea timpului firul de par se subtiaza si rareste--creste mai putin si mai fin si in mai mult timp..in al doilea rand..mergand la un salon t lasa fara un fir de par, dar facandu.te aksa nu iti dai seama dak mai ai par sau nu..si gandeste.te la el..cu par sau fara par?¿....ti.o zik din proprie experienta..mie imi era super frica si rusine sa merg la salon si deja am un an de knd am inceput si nu am mai bagat nici lama din depilator..mult noroc:D
munteanualexandra
Postat pe 2 Iulie 2010 16:12
Exista si varianta epilarii de lunga durata (n-o sa-i zic definitiva ca nu e chiar asa). Mai ales daca pana acum te-ai facut doar cu lama sau crema, vei avea rezultate mai bune inca de la prima sedinta. Si epilarea cu IPL e putin dureroasa in anumite zone. Insa pentru asta, ar fi mai bine sa astepti sa treaca vara... nu e indicat sa expui la soare zona "in lucru"
daniella_s
Postat pe 2 Iulie 2010 16:27
Nu cred ca se gaseste o femeie care se epileaza cu ceara(indiferent de zona) sa nu fie multumita de rezultat. prima data cand am fost la salon la epilat aveam firele destul de lungi, sigur prea lungi....a durut ca naiba. dupa prima sedinta totul a devenit floare la ureche. deci curaj! chiar merita!
Mia_Pop
Postat pe 2 Iulie 2010 22:28
Aveam ei eu pb asta inainte.Mai ales partea cu rusinea..prima oara e mai jenant dar daca mergi la acelasi salonl a aceeasi persona o sa iti treaca jena.Eu merg de 2 ani in fiecare luna si rezultatele sunt pe masura.Doare putin mai tare prima oara dar dupa devine din ce in ce mai usor....Ciao
P.S.:poti sa tipi,ai dreptul:))
andreea_andruska
Postat pe 2 Iulie 2010 22:53
La aceeasi persoana..scz
andreea_andruska
Postat pe 2 Iulie 2010 22:55
Daca esti prea pudica, incearca sa folosesti epilatorul. Suna destul de periculos epilatul inghinal cu aparatul de ras, e o zona destul de delicata
dragulescuelena
Postat pe 11 Iulie 2010 19:46
hey..epilarea inginala nu`i chiar asa de groaznica pe cat pare..adica difera fiecare persoara..dar ii suportabil..de 2 ani deja ma tot fac si, cel putin 2 chiar 3 saptamani nu am nicio problema..aa..iar faza cu rusinea?? te sfatuiesc sa mergi la o cosmeticiana tanara ca nici ea nu difera prea mult de tine..bafta ;)
kudika038063
Postat pe 12 Iulie 2010 00:02
Dragelor,
NU va mai epilati inghinal cu aparatul, pentru ca o sa faceti o foliculita de toata frumusetea!!! Stiu ca e incomod sa te dezbraci in fata unor necunoscute, am trait si eu senzatia asta cand am inceput sa merg la cosmetica, dar odata cu trecerea timpului, te obisnuiesti. Personal, dupa multe incercari si tot atatea dezamagiri, am dat peste o cosmeticiana de exceptie, la un salon din zona Tineretului. Epileaza intr-un mare fel, nu ramane niciun fir de par, si are o mana atat de usoara incat durerea am simtit-o ca s-a atenuat la jumatate, in comparatie cu epilarile de care am beneficiat in alte locuri (nu dam nume ) Partea mai "nasoala" este ca aceasta si-a schimbat locul de munca si imi este cam peste mana sa merg la ea, dar c`est la vie, n-am cum sa renunt la ea, a.i. nu ma mai duc 1 data la 2 saptamani, ci 1 data la luna. Pentru doritoare, celor care va este comod sa ajungeti in zona Pta. Romana, la salonul Gaal Hair play, v-o recomand cu caldura pe Vio. Cu siguranta imi veti multumi! In ce tura este, nu va pot spune, pentru ca eu intreb atunci cand imi fac programare... Asadar, acelasi lucru puteti sa faceti si voi, sunand la nr de tel 0741.593.127 sau 021.317.50.54.
Va pup si astept feedback!
scu
Postat pe 18 Iulie 2010 18:51
Referitor la epilatul inghinal, am ajuns la salonul de care ai vorbit, in primul rând nu se afla la Româna, se afla lângã cafeneaua Turabo de pe episcopiei,strada care duce cãtre Hilton. Tipa Vio care este super draguta m-a educat in primele minute despre ceea ce înseamnã epilatul inghinal, ce-i drept a piscat putin dar a avut grija sa nu lase nici un firicel de par pt ca ceea ce nu se lua cu ceara le lua cu penseta. Are mana buna si multumesc draga mea ca recomanzi oameni de calitate.
kudika318119
Postat pe 31 August 2010 01:30
Recomand lotiunea Kalo Nisim post epilare. este foarte calmanta, nu ramane pielea inrosita.
Frumusete_La_Superlativ_1
Postat pe 7 Aprilie 2016 00:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
M-am indragostit nebuneste de amantul meu 282 De la: stem_29 20 Februarie 2014 18:50
analiza feminina eronata 171 De la: ionelaela 31 Iulie 2010 01:34
un film bun de vazut 2 De la: kudika_4506 27 Mai 2012 13:36
Castigatoare KudiLife 5 De la: ralukiss 22 Iunie 2010 20:17
gene false 1 De la: DINMARIANA 28 Mai 2010 11:24