Setari Cookie-uri

fibromul uterin

Dusa ai foarte mare dreptate! Cauza trebuie inlaturata -in cazul acesta -tulburarile hormonale. Se poate consulta un medic homeopat si cu un astfel de tratament pe o durata mai lunga se poate topi fibromul iar tulburarile hormonale inlaturate.
Pentru mine sunt trei mari pietre de incercare in auto-vindecarea cu remedii homeopatice:Rabdare,Credinta siVointa. Cine nu poseda aceste trei insusiri nu are rost sa incerce! Sanatate multa!
t_e_u_t_z_a_
Postat pe 3 Februarie 2010 21:58
Mesaj pentru Dusa .

Imi place cum gandesti si ca esti documentata . Ti-as fi recunoscatoare daca ai avea bunavointa sa raspunzi macar la o parte din intrebarile care ma framanta .

Scurta prezentare a situatiei mele .
In aug. 2009 am descoperit 2 noduli fibromatosi si cate un chist pe ovare , pe ovarul drept si endometriom .
Am urmat tratament cu : Cordiceps , Mega Zinc , ovule cu pelin si galbenele ,supozitoare cu carpicon , ceai de cretisoara , dupa o anumita schema ;
In ianuarie 2010 am constatat ca au crescut si fibroamele si chisturile ( pe ovarul drept s-a dublat ) , nu se pomeneste nimic despre endometriom .
Mi s-a recomandat tratament (si urmez deja ) cu Surgestone 500 , un progestativ , dupa care mi s-a spus ca urmeaza operatia , daca tratamentul nu are efect .

Ma bantuie intrebari ca :
- oare primul ecografist a vazut gresit endometriom sau al doilea nu a reusit sa-l vada ? trebuie repetata ecografia ?
- oare nu trebuia ca ginecologul sa-mi indice efectuarea unor teste ( dozare hormonala ? ) inainte de a hotara ca-mi trebuie progesteron ? sa gandesc oare ca medicul a vazut mii de cazuri ca ale mele si stie el ce face ?
- ar fi bine oare sa merg la un endocrinolog ? chiar daca am inceput deja tratamentul cu progesteron ?
- ce ar trebui sa fac ca sa confirm sau sa infirm banuiala mea ca la baza dezechilibrului meu hormonal sta stresul pe care l-am avut in ultimii doi ani ?

Iti multumes anticipat si iti doresc multa sanatate , ca si tuturor fetelor de pe forum !
mammarox
Postat pe 5 Februarie 2010 14:59
De la: dusa, la data 2010-02-03 15:35:56Kabbalist: din nefericire, medicina (nici) in acest caz nu poate mai mult

Imi dai voie sa nu fiu de acord cu tine ?
Care medicina nu poate mai mult ? Medicina alopata de la noi ... DAR exista si alte variante care poate ar trebui cunoscute:
1) Medicina alopata MODERNA, practicata in SUA, Japonia etc procedeaza la "topirea" tumorilor de orice fel (vezi aparat General Electric). Nu se recomanda femeilor ce doresc ulterior sa aibe copii, deoarece nu exista studii privind eventualele riscuri. Dezavantaj: recidive (nu trateaza cauzele);
2) Medicina naturista ADEVARATA (cea care trateaza CAUZELE) ofera tratamentul complet si definitiv pentru toate tipurile de tumori. Trebuie sa stiti ca fibromul este o tumoare "blanda", cu risc scazut de malignizare, si se poate face tratamentul ei DEFINITIV numai prin metode naturiste. Dezavantaj: DURATA tratamentului. Poate ca nu vi se pare ca durata mare este asa un dezavantaj major, dar exista f.f.f. multe femei care inca "vaneaza" solutii miraculoase, peste noapte, ignorand una din legile fundamentale ale sanatatii care suna cam asa: orice dezechilibru in organism se corecteaza intr-o durata echivalenta cu durata trecuta de la initierea lui.
Eu recomand fiecarei femei sa-si asculte VOCEA INTERIOARA si sa ALEAGA solutia in care are maxima incredere:
1) cine vrea operatie sa faca operatie (in strainatate embolizarea se face pt. fibrom de 3-4 cm - nu mai mult) si sa caute un chirurg f.f.bun si sa citeasca despre TOATE riscurile la care se expune;
2) cine vrea tratament naturist, sa aleaga tratamentul cauzelor, ca sa-si rezolve definitiv problema. Dar aici e nevoie si de disciplina ...


Scuze pentru insistenta !

Mesaj pentru Dusa .

Imi place cum gandesti si ca esti documentata . Ti-as fi recunoscatoare daca ai avea bunavointa sa raspunzi macar la o parte din intrebarile care ma framanta .

Scurta prezentare a situatiei mele .
In aug. 2009 am descoperit 2 noduli fibromatosi si cate un chist pe ovare , pe ovarul drept si endometriom .
Am urmat tratament cu : Cordiceps , Mega Zinc , ovule cu pelin si galbenele ,supozitoare cu carpicon , ceai de cretisoara , dupa o anumita schema ;
In ianuarie 2010 am constatat ca au crescut si fibroamele si chisturile ( pe ovarul drept s-a dublat ) , nu se pomeneste nimic despre endometriom .
Mi s-a recomandat tratament (si urmez deja ) cu Surgestone 500 , un progestativ , dupa care mi s-a spus ca urmeaza operatia , daca tratamentul nu are efect .

Ma bantuie intrebari ca :
- oare primul ecografist a vazut gresit endometriom sau al doilea nu a reusit sa-l vada ? trebuie repetata ecografia ?
- oare nu trebuia ca ginecologul sa-mi indice efectuarea unor teste ( dozare hormonala ? ) inainte de a hotara ca-mi trebuie progesteron ? sa gandesc oare ca medicul a vazut mii de cazuri ca ale mele si stie el ce face ?
- ar fi bine oare sa merg la un endocrinolog ? chiar daca am inceput deja tratamentul cu progesteron ?
- ce ar trebui sa fac ca sa confirm sau sa infirm banuiala mea ca la baza dezechilibrului meu hormonal sta stresul pe care l-am avut in ultimii doi ani ?

Iti multumes anticipat si iti doresc multa sanatate , ca si tuturor fetelor de pe forum !
mammarox
Postat pe 7 Februarie 2010 14:33
Multumesc pt. vorbele bune si scuze pt. intarzierea cu care raspund.
1) Endometrioza se poate depista prin doua metode:
a) invaziv - prin biopsia tesutului
b) neinvaziv - prin analiza spectrala
Ecografia este mai putin edificatoare - precizia ei este undeva intre 55-65%
dusa
Postat pe 7 Februarie 2010 20:03
imi pare rau ca nu s-a inregistrat tot mesajul. O sa incerc sa-l reiau maine dimineata
dusa
Postat pe 7 Februarie 2010 20:41
Multumesc mult , astept cu nerabdare !
mammarox
Postat pe 7 Februarie 2010 20:58
Reiau mesajul:
Ecografia are o precizie (teoretica) intre 55-65%, acestea sunt limitarile metodei, in teorie dr. nu au nici o vina !
Analiza spectrala are o precizie intre 85-90%, depinde de terenul biologic al fiecaruia; la biopsie nu pot estima acuratea rezultatului: poate ca depinde de reactivi (?!)
Am inteles de la tine ca ai urmat doua tipuri de tratament:
1) alopat, cu progesteron sintetic
2) naturist, cu cretisoara, supozitoare, ovule, MegaZinc etc
Pe ca baza ti s-au dat aceste tratamente ? Era normal sa faci niste analize, CEL PUTIN ca sa vezi ce hormoni sunt dezechilibrati !
Deficitul de progesteron este o conditie mult mai rara decat se crede: doar 5-10% din femei au probleme din cauza deficitului de progesteron si o parte din ele produc progesteron, dar el nu este biodisponibil (si aici trebuie investigate cauzele si dat tratament corespunzator).
Progesteronul sintetic este o subst. chimica diferita de progesteronul natural si cu o potenta mult mai mare. Despre RISCURILE folosirii hormonilor sintetici poti citi la
http://www.euvita.ro/HORMONI%20NATURALI%20vs%20HORMONI%20SINTETICI.pdf
In mod evident ai nevoie de o DIAGNOSTICARE CORECTA (mai ales pt. partea cu endometrioza - daca ai intradevar asa ceva, trebuie depistata cauza - vei vedea ca sunt 10 teorii despre aparitia endometriozei - poti citi la http://www.euvita.ro/Estella-E.htm despre diag & trat endometrioza)
Efectul stresului mentalo-emotional este masurabil prin valorile neurotransmitatorilor si hormonilor de stres specifici. Organismul uman nu a fost proiectat pentru stres cronic: persistenta acestuia provoaca dezechilibre importante pe toata axa HPA si pe axele conexe, inclusiv HPO (hipotal-pituit-ovare)
Din punctul MEU de vedere, consider ca electrodiagnosticarea este unica metoda care iti poate asigura o analiza COMPLETA a factorilor cauzali si favorizanti pentru afectiunile tale (incliv stres ME). Ea dureaza cam 1 1/2 - 2 ore si se analizeaza suplimentar toxicitatea, sanatatea tesuturilor, modul de raspuns al organismului etc
Poate ca pt ALTE persoane exista si alte optiuni: alt control la ginecolog/endocrinolog, operatia etc. Problema este urmatoarea: endometrioza poate fi declansata de o toxina environmentala - crezi ca un ginec/endocrinolog poate depista la ecografie asa ceva ? (in ipoteza ca a auzit de asa ceva ?). Operatia mi se pare solutia cea mai paguboasa: iti poate garanta cineva ca se va curata TOT tesutul problematic ? Cate femei crezi tu ca au facut endometrioza de la cezarina sau operatie fibrom/chist ? Iti spun eu: FOARTE MULTE !
DECI, ai mai multe alegeri de facut:
(a) tipul de medicina care crezi ca-ti va rezolva problema: alopata/ naturista / integrativa
(b) tipul de consultatie pe care-l doresti: de 15 min, de 30 min, de 90 de minute ? Altfel va fi evaluat organismul tau in fctie si de durata consultatiei - poti oare sa te bucuri de intreaga atentie a medicului cand el deja iti scrie reteta si se gandeste la urmatorul pacient ?
Vezi, eu cred ca fiecare isi gaseste (mai devreme sau mai tarziu) tipul de diag/tratament care sa-l satisfaca. Totul este sa stim ce vrem si sa stim ca exista mai multe optiuni !

dusa
Postat pe 8 Februarie 2010 10:25
De la: dusa, la data 2010-02-03 15:35:56Kabbalist: din nefericire, medicina (nici) in acest caz nu poate mai mult

Imi dai voie sa nu fiu de acord cu tine ?
Care medicina nu poate mai mult ? Medicina alopata de la noi ... DAR exista si alte variante care poate ar trebui cunoscute:
1) Medicina alopata MODERNA, practicata in SUA, Japonia etc procedeaza la "topirea" tumorilor de orice fel (vezi aparat General Electric). Nu se recomanda femeilor ce doresc ulterior sa aibe copii, deoarece nu exista studii privind eventualele riscuri. Dezavantaj: recidive (nu trateaza cauzele);
2) Medicina naturista ADEVARATA (cea care trateaza CAUZELE) ofera tratamentul complet si definitiv

eu sunt de acord cu tine
numai ca este vorba probabil de o alta viata

eu (si probabil 90% dintre cetatenii Romaniei) nu am acces la "Medicina alopata MODERNA, practicata in SUA, Japonia..."
despre "Medicina naturista ADEVARATA" am o parere foarte bune, insa doar teoretic
practic, e fooaarte greu sa gasesti medicul acela cunoscator in ale medicinei naturiste - cei mai multi de la noi stiu fooaarte putin
kabbalist
Postat pe 8 Februarie 2010 10:43
1) Din pacate nu prea exista in tara aparate cu adevarat moderne, desi se dau bani seriosi pentru asta. Dar negocierile nu sunt facute de oameni "tehnici", asa incat ne alegem de obicei cu aparate din anii'90 la pret de 2010. Este oare de mirare ? Nu se intampla si in alte domnii la fel ?
2)Exista si la noi medici si naturopati pasionati de ceea ce fac, numai ca ei nu au un nume "mare" si nu se "vad" la TV deoarece nu au bani sa-si plateasca reclama la emisiunile de pa Antena 2 / B1 /OTV etc. Sunt acei oameni care-si dau banii pe cursuri sau pe carti de afara ... si crede-ma ca o carte adevarata de medicina naturista incepe de la 80 $ in sus. Restul, cartile ce se traduc la noi, sunt 10-15 $ (si atat si fac), ca sa le poata vinde editurile pe la 60-80 RON.
In fine, as dori sa-ti reamintesc proverbul: "If there's a will, there's a way", asa incat, daca vei dori o consultatie de medicina naturista adevarata, sunt sigura ca vei gasi locul potrivit.
dusa
Postat pe 8 Februarie 2010 16:00
Dusa , deocamdata ati multumesc din suflet ! Imi bag picioarele in apa rece ,pentru ca am ce studia . Daca o sa am nevoie de lamuriri suplimentare sper ca vei fi amabila sa mi le dai , o zi frumoasa !
mammarox
Postat pe 8 Februarie 2010 17:21
TRATAMENT NATURIST F BUN ;NAPRAZNIC SUB FORMA DE PULBERE 3 4 LINGURITE PE ZI 3 6 LUNI .ELIXIR DIN FLORI DE SOC. TINCTURA DE TATANEASA.OVULE CARPICON.MAI PUTETI BEA ARGILA .SI UN REGIM MAI MULT VEGETARIAN .MULTA SANATATE
nicolicea
Postat pe 8 Februarie 2010 18:50
De la: dusa, la data 2010-02-08 10:25:44Reiau mesajul:
Ecografia are o precizie (teoretica) intre 55-65%, acestea sunt limitarile metodei, in teorie dr. nu au nici o vina !
Analiza spectrala are o precizie intre 85-90%, depinde de terenul biologic al fiecaruia; la biopsie nu pot estima acuratea rezultatului: poate ca depinde de reactivi (?!)
Am inteles de la tine ca ai urmat doua tipuri de tratament:
1) alopat, cu progesteron sintetic
2) naturist, cu cretisoara, supozitoare, ovule, MegaZinc etc


Pentru Dusa ,

Inainte de toate iti mai multumesc inca odata . Desi nu am reusit sa citesc (inca ) tot ce mi-ai indicat am inceput sa ma luminez binisor .
In speranta ca vei da in continuare atentie problemei mele o sa raspund la o intrebare pe care mi-ai pus-o , dar o sa-ti mai adresez eu cateva intrebari .

Primul tratament , cel naturist cu Cordiceps , ceai de cretisoara , supozitoare, etc . l-am urmat la sfatul unei personae care a urmat acest tratament . Am vazut persoana cu ochii mei in mai-iunie 2009 cu o burta ca in luna a patra iar in septembrie 2009 revenise la talia subtirica , initiala . Atunci eram convinsa ca fac ceea ce trebuia si asteptam rezultate bune . Acum imi dau seama ca am pierdut timp pretios si ca am gresit luindu-ma dupa ,, ce-i bun pentru tine e bun si pentru mine “.
Al doilea tratament , cel cu Surgestone , mi-a fost prescris de medicul ginecolog dupa ce s-a uitat pe ecografia din aug.2009 si cea din ianuarie 2010 , fara sa-mi mai ceara sa fac alte analize . Atat mi-a mai spus , ca dupa cele doua luni de tratament va trebui sa fac o histeroscopie inainte de a ajunge le el .

Trebuie sa mentionez ca abia dupa ultima ecografie si decizia ginecologului am inceput sa ma ingrijorez foarte serios , pana atunci asteptam miracolul de la tratamentul pe care-l urmam .
Asa am ajuns pe acest forum , pe care-l gasesc foarte pretios .
De cand am inceput sa citesc pe forum te-am remarcat pentru continutul celor postate de tine . Am mai remarcat un lucru , ca nu intri in viata omului ,, cu tot cu ciubote “ ; ai arati omului un fir de urmat , daca il al vede – bine , daca nu – asta e !

Eu te rog sa ,, intri un pic in viata mea “ si sa-mi spui ce ai face in locul meu de acum incolo , care ar fi pasii CONCRETI pe care i-ai face , avand in vedere ca :
- mi s-au dublat dimensional chisturile si fibromul in sase luni ;
- nici macar nu-i clar daca am sau nu endometriom ;
- nu stiu daca progesteronul sintetic pe care-l iau este ceea ce lipseste organismului meu ;
- s-al intrerup , sa-l continui ? pana la stabilirea unui diagnostic clar , eventual cauze ;
- si eu sant adepta unui tratament care sa aiba la baza cunoasterea cauzelor care au dus la boala , nu a celui chirurgical .

Multumesc anticipat
mammarox
Postat pe 11 Februarie 2010 11:36
1) Primul pas este diagnosticul pe cauze. Ti-as recomanda, daca esti din Buc. sau imprejurimi cabinetul EuVITA MedSPA, iar daca esti din Cluj sau imprejurimi, cabinetul Elmavital.
Cred ca diagnosticul corect este cel mai important lucru. Existan practicieni care spun ca fiecare boala are de la 7-8 cauze pana la vreo 20-22 cauze principale. Eu am numarat 38 pt. amenoree si altii au numarat 820 pt. dureri de cap (asta asa, in paranteza fie spus, ca sa ne dam seama cat sunt de serioase lucrurile !)
2) Progesteronul sintetic nu este propriu corpului tau si nu are de ce sa-ti lipseasca
3) Eu as opri Progesteronul sintetic, cel putin cu doua saptamani inainte de a face un nou set de analize, ca sa vezi totusi niste rezultate cat mai aproape de realitate.
dusa
Postat pe 11 Februarie 2010 21:19
De la: dusa, la data 2010-02-11 21:19:261) Primul pas este diagnosticul pe cauze. Ti-as recomanda, daca esti din Buc. sau imprejurimi cabinetul EuVITA MedSPA, iar daca esti din Cluj sau imprejurimi, cabinetul Elmavital.
Cred ca diagnosticul corect este cel mai important lucru. Existan practicieni care spun ca fiecare boala are de la 7-8 cauze pana la vreo 20-22 cauze principale. Eu am numarat 38 pt. amenoree si altii au numarat 820 pt. dureri de cap (asta asa, in paranteza fie spus, ca sa ne dam seama cat sunt de serioase lucrurile !)
2) Progesteronul sintetic nu este propriu corpului tau si nu are de ce sa-ti lipseasca
3) Eu as opri Progesteronul sintetic, cel putin cu doua saptamani inainte de a face un nou set de analize, ca sa vezi totusi niste rezultate cat mai aproape de realitate.



Am citit tot ce Cabinetul medical EuVITA MedSPA are pus la dispozitie pe site . Mai mult , am cautat si citit informatii care sa ma lamureasca catusi de putin asupra unor termeni medicali despre care nu stiam nimic pana acuma .
Sant convinsa ca modul de abordare a problemelor mele propus de EuVITA MedSPA este ceea ce mi se potriveste .
Am totusi o micuta problema legata de site . Faptul ca la Informatii utile / Tarife de consultatie este postata si acuma o Promotie valabila pana pe 01.03.2009 imi da o stare de nedumerire ( mai functioneaza , nu mai functioneaza ? ) . Nedumerire care poate ar fi fost risipita daca site-ul ar fi cuprins si o lista ( referire la ) cu cadrele medicale care lucreaza , o imagine interioara a cabinetului cu aparatura din dotare .
Si o micuta problema legata de cabinet , de dotare . Investigatiile se fac si cu alta aparatura medicala sau numai cu dispozitvul SCIO , pe care il stim cu totii ?

mammarox
Postat pe 15 Februarie 2010 21:49
Buna seara, peste o saptamana urmeaza sa fac embolizare la Spiatlul Universitar la Dl doctor Nechifor. As vrea sa va intreb cat i-ati dat Dlui doctor pentru aceasta interventie? Cat v-a costat? Daca se poate sa-mi raspundeti, astept raspunsul la adresa de email: aritinav@yahoo.com. Va multumesc anticipat, multa sanatate.
ARITINAV
Postat pe 21 Februarie 2010 18:35
Buna seara, fetelor

Sunt si eu programata pentru operatie de fibrom peste cateva sapatamni dar mi-e tare frica si nu am incredere ca asta ar fi solutia cea mai buna; intr-adevar, fiind vorba de o dereglare hormonala, prin operatie s-ar trata efectul si nu cauza;
Medicul mi-a spus ca, in functie de cum evolueaza lucurile in timpul opreatiei, e posibil sa opteze pt histerectomie desi va incerca sa salveze cat poate..; ma gandesc cu groaza ca dupa operatie ma pot trezi fara fibromi dar si - posibil - fara uter! Am 42 de ani, nu am copii (se poate ca infertilitatea sa se datoreze si acestei probleme) si chiar daca e cam tarziu sa mai am un bb, asta e, m-am impacat cu gandul, totusi e cam devreme pt menopauza!
Desi fibromii sunt maricei (trei de cca 5cm si inca 2-3 mai mici) si ma deranjeaza foarte rau (hemoreagii, dureri, anemie, oboseala etc), ma gandesc ca operatia este o solutie radicala; as incerca mai degraba tratamente naturiste, un regim alimentar mai sanatos, pe scurt, aflarea si tratarea cauzei bolii. In urma cu 10-15 ani am avut chisturi ovariene care cu tratamente, cu rabdare etc, au disparut; poate ca si fibromii, tratati corespunzator, au sanse, macara sa se micsoreze...
Ce parere aveti, a avut cineva o situatie asemanatoare care s-a rezolvat prin metode naturiste?
Va multumesc anticipat pentru sfaturi!

Sanatate si numai bine

Cristina
CristinaRose
Postat pe 9 Martie 2010 23:58
De la: healthy013722, la data 2010-03-09 23:58:44
Sunt si eu programata pentru operatie de fibrom peste cateva sapatamni dar mi-e tare frica si nu am incredere ca asta ar fi solutia cea mai buna

Am 42 de ani, nu am copii
(se poate ca infertilitatea sa se datoreze si acestei probleme)
si chiar daca e cam tarziu sa mai am un bb, asta e, m-am impacat cu gandul, totusi e cam devreme pt menopauza!

Desi fibromii sunt maricei (trei de cca 5cm si inca 2-3 mai mici) si ma deranjeaza foarte rau (hemoreagii, dureri, anemie, oboseala etc), ma gandesc ca operatia este o solutie radicala; as incerca mai degraba tratamente naturiste


eu am avut muuulti noduli cu
nodulul mare de 6,5 cm
dimensiuni uter 130 /105/ 95
anemie 7,3 cu fe 12,9
aveam hemoragii puternice

dupa 6 luni de la embolizare
nodulul mare de 3,5 cm
dimensiuni uter 96/50
anemie 12,2 cu fe 24 (adica aproape normal)
mentruatii regulate cu sangerari usoare

intre timp am facut tratament homeopat si acupunctura
pentru ca nodulul mare nu se embolizase

merita sa faci o embolizare (daca esti ok in rest : col, inima...)
aceasta va stopa hemoragiile si iti va permite orice tratament naturist


daca poti scapa de operatie, scapa!
kabbalist
Postat pe 10 Martie 2010 09:54
BUNA. SUNT NOUA PE ACEST FORUM DAR AS VREA SA VA IMPARTASESC EXPERIENTA MEA. AM FOST DEPISTATA CU FIBROM UTERIN PE 10 OCT 2009. AU URMAT TRATAMENTE BA CHIAR AM FACUT SI TRANSFUZII DE SANGE. EU SUNT DIN CONSTANTA SI DOMNII DOCTORI DE AICI MI-AU RECOMANDAT SA MA OPEREZ CLASIC DAR DACA FACEAM LUCRUL ACESTA NU MI SE DADEAU SANSE SA MAI AM COPII VREODATA.
AM INTRAT PE FORUMURI SI AM CITIT DESPRE EMBOLIZARE. AM SUNAT LA SPITALUL UNIVERSITAR SI LE-AM EXPLICAT CAZUL MEU. AM VB CU D-NUL DOCTOR RARES NECHIFOR. ACESTA M-A PROGRAMAT PT EMBOLIZATE PE 12 DECEMBRIE. AM AVUT DURERI CUMPLITE DUPA TIMP DE 24 DE ORE. AVEAM UN FIBROM DE 7 CM. DAR PE DATA DE 30 DECEMBRIE M-AM DUS LA UN SPITAL PRIVAT PT UN CONTROL. DEOARECE FIBROMUL MEU NU ERA FIXAT BINE S-A DESPRINS DE UTER SI L-AM ELIMINAT. AM FACUT UN ECO DUPA SI TOTUL ERA CURAT, IAR UTERUL ERA LA DIMENSIUNI NORMALE.IAR TOTUL S-A INTAMPLAT DATORITA EMBOLIZARII. IAR DOCTORII DE LA SPITALUL UNIVERSITAR POT SA SPUN CA SUNT CU ADEVARAT NISTE PROFESIONISTI. TOATA STIMA.
sibel25
Postat pe 21 Martie 2010 16:12
De la: sibel25, la data 2010-03-21 16:12:50
EXPERIENTA MEA.
EMBOLIZATE PE 12 DECEMBRIE.
DEOARECE FIBROMUL MEU NU ERA FIXAT BINE S-A DESPRINS DE UTER SI L-AM ELIMINAT.
AM FACUT UN ECO DUPA SI TOTUL ERA CURAT, IAR UTERUL ERA LA DIMENSIUNI NORMALE.
ne bucuram pentru tine
fibromul era pedicular (fixat pe uter de un piciorus)
prin embolizare, fibromul nu a mai fost hranit
si a cazut precum o frunza uscata

mi se pare ca iti doresti sa fii mamica
sa ti se implineasca!
kabbalist
Postat pe 24 Martie 2010 09:27
Buna, kabbalist. Te rog mult daca imi poti da adresa ta de email pentru a te ruga sa ma informezi despre embolizare. Multumesc, ita7454@gmail.com
ita7454
Postat pe 2 Iunie 2010 18:57
De la: ita7454, la data 2010-06-02 18:57:14Buna, kabbalist. Te rog mult daca imi poti da adresa ta de email pentru a te ruga sa ma informezi despre embolizare. Multumesc, ita7454@gmail.com


putem vorbi aici despre embolizare
oricand, oricat...
kabbalist
Postat pe 4 Iunie 2010 09:35
o intrebare am cit avea fibromul tau?
healthy003932
Postat pe 5 Octombrie 2010 15:41
De la: healthy003932, la data 2010-10-05 15:41:11o intrebare am cit avea fibromul tau?
am avut noduli multi mici si doi mai mari, unul de 6,5 si unul de 4
kabbalist
Postat pe 6 Octombrie 2010 08:40
buna , scuze ia spune cat te-a costat si eu am un fibron uterin de circa 1 cm si am 31 de ani
kudika352444
Postat pe 13 Ianuarie 2011 21:43
buna , scuze ia spune cat te-a costat si eu am un fibron uterin de circa 1 cm si am 31 de ani
kudika352444
Postat pe 13 Ianuarie 2011 21:43
costurile

oficiul, nimic

am dat maruntis asistentelor cand veneau sa imi puna perfuzii si sa imi faca injectii

dupa interventie,
am dat ceva bani doctoritei care mi-a facut embolizarea - ca multumire
doctorului ginecolog care m-a programat la embolizare i-am dat ceva - ca multumire


un nodul de 1 cm nu trebuie luat in seama
kabbalist
Postat pe 17 Ianuarie 2011 10:21
Buna fetelor sunt noua pe forum am si eu o problema am fost diagnosticata cu fibrom uterin si mi s-a propus operatia vreau sa va cer un sfat voua care ati trecut prin asa ceva sunt disperata am 31 de ani si nu stiu ce va urma va rog dati-mi un sfat V amultumesc
kudika403137
Postat pe 18 Mai 2011 13:10
Buna ziua dle/ dna dusa
Din ceea ce dvs. ati scris si ati explicat despre fibromul uterin, rezulta ca sunteti doctor. Cunoasteti foarte multe amanunte despre fibromul uterin si explicati in detaliu foarte multe lucruri. Felicitari si bine ar fi daca ati spune daca intr-adevar sunteti doctor cu adevarat.
kudika071330
Postat pe 18 Mai 2011 17:37
Daca aceasta doamna/domnisoara Dusa este medic, atunci toti medicii ginecologi din tara asta trebuie pusi la zid si impuscati.
Lucia_41
Postat pe 18 Mai 2011 17:47
buna, fetelor! mi-a fost recomandata urgent embolizarea! se pare ca in cazul meu e unica solutie pt a nu atinge uterul. mentionez ca am 30 de ani si nu am , dar vreau copii!
intrebare: dintre cele care au facut embolizare: ati ramas careva insarcinata? ati nascut? va rog mult sa-mi raspundeti! sanatate!!!!!!!
budianua
Postat pe 19 Mai 2011 23:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Candida- tratament 45 De la: kudika_936944 5 Octombrie 2013 19:35
Probleme la parul pubian 30 De la: aryy_92 6 Martie 2013 23:16
medic ginecolog in constanta 15 De la: elenutza87 24 Martie 2014 18:05
despre sterilet 29 De la: kudika_pudika 7 Iunie 2011 11:51
la a cata intalnire se face sex? 43 De la: kukla 17 Noiembrie 2009 19:38