Setari Cookie-uri

ingrijirea tenului

Buna,


Este vorba despre o hiperpigmentare a pielii.Iti trebuie un depigmentant.Iti recomand Depiderm de la Uriage.Se aplica de 2 ori pe zi pe zona afectata.
kudika461873
Postat pe 22 Noiembrie 2011 09:24
Am gasit multe lucruri interesante aici: http://despreten.wordpress.com/
MihaelaI
Postat pe 23 Noiembrie 2011 20:40
ai mare dreptate .tratamentul cosmetic adica demachiere,tonifiere,vapozon, gomaj,extractie puncte negre,masaj facial urmat de o masca naturala facuta in casa specifica tenului si la sfarsit hidratarea tenului face minuni.are rolul de hranire a tenului,de hidratare,de curatare in profunzime astfel tenul e mult mai luminos, stralucitor,scapa de acnee si puncte negre.eu fac tratametul acesta o data pe luna si masaj facial pe langa si am un ten impecabil.aveam un ten acneic,gras si cand vad pozele din urma nu ma mai recunosc.am luat masuri la timp pentru ca puteam sa raman cu semne urata de la cosuri, am vazut cazuri....si nici nu costa mult..40ron.
kudika439909
Postat pe 28 Noiembrie 2011 13:58
De la: kudika439909, la data 2011-11-28 13:58:03ai mare dreptate .tratamentul cosmetic adica demachiere,tonifiere,vapozon, gomaj,extractie puncte negre,masaj facial urmat de o masca naturala facuta in casa specifica tenului si la sfarsit hidratarea tenului face minuni.are rolul de hranire a tenului,de hidratare,de curatare in profunzime astfel tenul e mult mai luminos, stralucitor,scapa de acnee si puncte negre.eu fac tratametul acesta o data pe luna si masaj facial pe langa si am un ten impecabil.aveam un ten acneic,gras si cand vad pozele din urma nu ma mai recunosc.am luat masuri la timp pentru ca puteam sa raman cu semne urata de la cosuri, am vazut cazuri....si nici nu costa mult..40ron.


Ai uitat sa scrii unde te-ai cosmeticit, ca sa fie reclama completa...
kudika226898
Postat pe 28 Noiembrie 2011 18:08
Despre ingrijirea tenului: http://despreten.wordpress.com/
MihaelaI
Postat pe 1 Decembrie 2011 19:01
Ati incercat cosmeticele de la Plante System? Sunt produse 100% naturale frantuzesti, se gasesc prin farmacii. Si informatii sunt pe sanatateprinnatura.ro.
kudika_M486940
Postat pe 8 Decembrie 2011 21:26
De la: kudika326647, la data 2011-12-08 21:26:34Ati incercat cosmeticele de la Plante System? Sunt produse 100% naturale frantuzesti, se gasesc prin farmacii. Si informatii sunt pe sanatateprinnatura.ro.

Nu le-am incercat inca, da' daca-'s 100% frantuzesti... nu le-as incerca. Pai frantuzoaicele incearca numa' produsen englezesti...
alegro6543
Postat pe 8 Decembrie 2011 21:32
Tenul meu era foarte deshidratat desi am incercat diferite creme si tratamente naturiste. Cred ca cel mai bine este sa te duci la cosmetica la un salon profesionist. Eu ma duc la Egoist unde unde imi fac tratamente si pentru ten si pentru ochi, iar acum tenul meu arata impecabil, nu mai am probleme si e mult mai luminos. Eu zic sa incerci si varianta asta! :)
ralucapaun
Postat pe 1 Februarie 2012 14:32
@ralucapaun: am descoperit site-ul www.ingrijireatenului.ro, cu putin timp in urma. M-a interesat exclusiv informatiile legate de tenul gras. Am inceput procedurile pentru ingrijirea tenului gras cu exact 5 zile in urma si pot spune ca deja incep sa se vada efectele. Eu cred ca si natura are partile sale bune, tocmai de aceea m-am decis sa incerc retetele expuse pe site-ul lor. Puteti citi si voi, au informatii legate de toate tipurile de ten.
kudika_33846
Postat pe 17 Aprilie 2013 09:51
Un ten frumos si sanatos este atat de important, incat merita tratat cu ce-i mai bun: unt de Shea, ulei de jojoba, ulei de macadamia sau ulei esential de lavanda.

http://www.breslo.ro/Product/Crema-de-fata-pentru-toate-tipurile-de-ten_754989
HandmadeSister
Postat pe 8 Mai 2013 12:00
De la: HandmadeSister, la data 2013-05-08 12:00:47Un ten frumos si sanatos este atat de important, incat merita tratat cu ce-i mai bun: unt de Shea, ulei de jojoba, ulei de macadamia sau ulei esential de lavanda.

http://www.breslo.ro/Product/Crema-de-fata-pentru-toate-tipurile-de-ten_754989



Daaaa....si amestecate ca zarzavaturile in supa, de un ageamiu...
kudika226898
Postat pe 8 Mai 2013 20:22
Nu ne cunoastem, nu cred ca mi-ai incercat produsele, nici macar nu te-ai pronuntat in privinta combinatiei de ingrediente pe care am propus-o, dar ai gasit de cuviinta sa ma ataci pe mine. La ce bun?
HandmadeSister
Postat pe 13 Mai 2013 16:24
Buna, eu te indrum sa iti aplici zeama de lamiae pe o cotoneta de vata si sa stergi bland de cateva ori pe zi acea pata. O alta solutie ar fi sa amesteci zeama de lamaie(nu helas) cu argila naturala pana la obtinuerea unie paste pe care sa o aplici local cu timp de actiune 10-15 minute, pana se usuca dupa care clatesti cu apa calda. Alta solutie sunt produsele de depigmentare. E foarte probabil sa fi capatat acea pata maronie de la soare. Inceaeca si o masca de peeling , Uite aici reteta http://ramaifrumoasa.wordpress.com/2013/05/18/masca-pentru-curatarea-tenului-in-profunzime-masca-peeling/. O zi faina!
ramaifrumoasa_forum
Postat pe 20 Mai 2013 09:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mersul pe tocuri 3 De la: elena08 26 Octombrie 2013 16:51
Crema antirid Zoeevolution 2 De la: Diva_style 23 Februarie 2011 09:14
Parul cret 5 De la: iulianaa_blnd 16 August 2011 17:59
like:D 9 De la: steffy91 31 Ianuarie 2012 20:38
Tratamente faciale-peeling 2 De la: inna_grace 15 Octombrie 2010 17:34