Setari Cookie-uri

tratamente naturiste pentru constipatie

Buna,

consumul de apa este foarte important pentru a regla digestia.

Am gasit un articol care detaliaza problema:

http://www.doctorating.ro/stiri_detail.php?id=350&t=0


Monicamm85
Postat pe 22 Iunie 2010 12:11
Lichidul vietii...

Timpul corect pentru a bea apa va imbunatati eficacitatea ei pentru corpul uman.
Doua pahare de apa imediat dupa trezire, ajuta la activarea organelor interne.
Un pahar de apa - 30 de minute inainte de o masa. Ajuta digestia.
Un pahar de apa inainte de a face baie. Ajuta la scaderea tensiunii sanguine.
Un pahar de apa inainte de culcare. Ajuta la evitarea unui atac cerebral sau de cord.


TRATAMENT CONSTIPATIE
100% garantat
- consumati seara compot de prune - 4-5 prune.
Paunul
Postat pe 22 Iunie 2010 15:42
Bautura bioactiva Tahitian Noni se recomanda si in cazul problemelor de constipatie...
colnago
Postat pe 22 Iunie 2010 22:53
Buna,
Daca vrei rezultate in tratarea constipatie uite o solutie super OK.
Lactobacili & Fibrulina:
Recomandari: In refacerea florei intestinale afectata de antibioterapie ; in ulcer gastro-intestinal, infectii uro-genitale ; alergii ; in combaterea constipatiei ; util in curele de slabire.
Administrare: 1cps x 3/zi, in timpul mesei, timp de 5-7 zile

Sirop Aloe vera
Recomandari: Constipatie, diskinezie biliara, ulcer gastric si duodenal.
Administrare: 5-10ml x 3-4ori/zi; durata administrarii depinde de tipul si durata bolii, dar nu se recomanda a se administra fara intrerupere mai mult de 30zile.
Detalii pe: http://www.pronaturashop.ro
RoxanaA_healthy
Postat pe 29 Iunie 2010 15:27
De la: amalia79_healthy, la data 2008-08-21 13:21:24constipatia a devenit problema multor oameni. Cunoaste cineva vreun tratament naturist in acest sens?


Daca mai ai probleme si doresti ,pot sa-ti recomand care nu duce la dependenta, te ajuta si la arsuri si alte probleme gastrice, dar si la reechilibrarea organismului. Putem vorbi pe mess si s-ar putea sa te ajut. pe mine m-a ajutat. id mess ks_drtty
vitadora
Postat pe 2 Iulie 2010 15:38


Dupa parerea mea, cel mai bun tratament pentru constipatie ar fi asa:

* cel putin 2 litri de apa plata pe zi, pentru a ajuta organismul sa elimine toxinele din corp

* legume bogate in fibre

sau mai poti cumpara si fibre tabletizate, care te vor ajuta foarte mult.

iti trimit mai jos si un articol gasit pe kudika, privind beneficiile fibrelor:

http://healthy.kudika.ro/articol/Dieta-alimentatie/9160/Beneficiile-consumului-de-fibre.html


Bafta
cristina_xxx2006
Postat pe 2 Iulie 2010 15:46
Da, Midro Tee. Ceai pulbere din fructe de Senna. Se gaseste si in farmacii. E foarte usor de luat Se ai o doza unica, seara , inainte de culcare. Eu lam testat si e foarte bun, produs naturistm, nu da dependenta.
RalucaRalu
Postat pe 10 Iulie 2010 14:13
Cel mai bine e sa incerci mai multe variante si sa vezi ce a functionat pt tine.
Poti sa descoperi ca ai rezolvat problema cu prune sau lapte+gem sau mere+pere sau un anumit ceai etc.


ilovethisgame
Postat pe 10 Iulie 2010 19:34
Exact...nu cu bce recomanda orice casnica sau somera guresa intrata in MLM....vezi Forever, LifeCare, Amway...
kudika226898
Postat pe 11 Iulie 2010 15:48
doresc si eu sa achizitionez acel tip de cafea gano (mocca),ajuta-ma
maravigliosa
Postat pe 13 Iulie 2010 11:10
BUNA
Sunt extraordinare produsele 100% naturale de la Herbalife
Au Herbal Aloe Concentrat, creat pe baza celor mai bune specii de aloe, calmeaza sistemul digestiv, ajuta la detoxifierea naturala a organismului si Fiber& Herbs care asigura curatirea intestinului gros.
Intra pe www.slabesti-acum.ro si le gasesti la sectiunea NUTRITIE INTERNA, VEI AFLA MAI MULTE DESPRE ACESTE PRODUSE
SUCCES
1708
Postat pe 13 Iulie 2010 20:25
Ooooo, a aparut si Herbalife-ul ...alte prostii la pret ridicat, cand existe atatea produse ieftine cu efect identic...mai, va paste si pe voi falimentul, de ati luat-o la colindat?
kudika226898
Postat pe 13 Iulie 2010 20:33
De la: kudika226898, la data 2010-07-13 20:33:36Ooooo, a aparut si Herbalife-ul ...alte prostii la pret ridicat, cand existe atatea produse ieftine cu efect identic...mai, va paste si pe voi falimentul, de ati luat-o la colindat?


Ia sa vedem putin cum stau treburile cuu firmele astea care bantuie netul si mintea oamenilorm, care scutura buzunarul lor si nu sunt bune de nimic , care au ca distribuitori someri si casnice dornice de imbogatire rapida, oameni care au in sange arta persuasiunii altfel reusesc sa inchege o afacere sau sa vanda un amarat de produs pentru ca asta le e menirea(hmmmmmmmm)

Herbalife ltd infiintata in 1980 prezenta in 72 de tari, 1,8 milioane distribuitori

Forever Living Products, infiintata in 1978 prezenta in 145 tari( ma intreb dacaprodusele nu ar fi de calitate ar rezista timp de 32 de ani pe piata mondiala si ar indobitocii milioane de oameni? N as crede dar dehhhhhh poate Maria Ta stie mai bine)

Amway fondata in 1959, prezenta in peste 80 de tari, peste 3 milioane d e distribuitori

California Fitness Company Limited infiintata in 1991, prezenta in peste 40 de tari, produse proiectate pentru a oferi cea mai buna calitate suport nutriþional pentru sportivii de performanþã la un preþ accesibil


Mai exista firmele Avon, Oriflame, Metropolitan, Infinity, FM, Gano Excel ..samd

Toate aceste firme practica sistemul MLM.

Uiti un lucru stimabila. Exista loc sub soare pentru toata lumea . Si cei care stau la umbra o fac pentru ca asa au decis.
Lasa sabia jos si nu mai imparti dreptatea in favoarea nimanui. Fiecare om are dreptul sa aleaga .
kudika225175
Postat pe 14 Iulie 2010 23:10
Lasa-ma, surioara, cu cliseul asta...cand sunteti in pana de idei, treceti pe istoria glorioasa a MLM-ului...adevarul e ca produsele voastre sunt apa de ploaie...daca s-ar gasi in farmacii, ar zace pe rafturi...la fel cum zac acum la voi pe stoc, de umblati ca pocaitii dupa adepti...
Cat despre MLM-urile cu cosmetice despre care pomenesti...ma umfla rasul...stau la mine in oras reprezentantele la colt de strada si nu le baga nimeni in seama...poate doar vreo rudenie se opreste sa mai povesteasca cu ele...am o cunostinta care e de 20 de ani la Avon...e intr-o pozitie superioara in retea...de bine ce castiga, sta intr-un apartament obisnuit si conduce Dacia 1310...asta in conditiile in care are f. multe reprezentante "sub ea" in cadrul piramidei...Si, sa nu uit, ai vazut ce frumoasa e Monica Tatoiu de la minunatele oriflame-uri cu traditie de peste "tz" ani, cum imi spunea o MLM-ista...
Ei, cam asa stau lucrurile si cu prostiile comercializate de voi...si pe care nu le puteti plasa, pentru ca lumea care a incercat s-a lamurit...am si in aceasta retea o colega de scoala, care moare de foame pe un salariu de 1200 plus uriasele venituri de la FLP...toata ziua umbla la prezentari si tot amarata e...
kudika226898
Postat pe 15 Iulie 2010 07:46
Imi pare rau dragoste sa te dezamagesc.
Dar cred ca esti cam neinformata.
Posibilitatea cumparaturilor prin metoda MLM este tot mai indragita, si tot mai multe firme adopta aceasta metoda, deoarece omul modern nu mai are timp sa-si faca cumparaturi prin magazine, sau sa citeasca, sa se informeze suficient despre produse.

Oricum ca si contraargument la cele ce ai scris mai sus, eu nu sunt somera, ci sunt medic de medicina interna, intr-o clinica universitara, si sunt totodata si cadru universitar.
M-am intalnit cu produsul TAHITIAN NONI Juice in urma cu 4 ani, cand o cunostinta a avut mare nevoie de ea, si a fost singurul produs care i-a oferit intr-adevar acele rezultate pe care le promisese si in reclame.
De atunci firma Tahitian Noni International s-a lansat si in Romania, si m-am decis si eu, sa ma ocup de aceasata afacere si de acest produs, chiar daca aveam retineri chiar serioase.
Este adevarat, ca o fac in parte si pentru bani, dar aarata-mi o persoana in ziua de azi, care mai misca un deget fara a-ti cere macar 100 de RONi.

Asadar de 3 ani sunt distribuitorul produselor TNI, si in special al produsului TAHITIAN NONI Juice, si vreau sa-ti spun ca am avut pana acum peste 1000 de clienti, suferinzi de anumite tipuri de afectiuni, multi dintre ei cu cancere, pacienti in cazul carora produsul a adus vindecare, alinare sau le-a oferit timp petrecut cu cei dragi. Si nu am facut reclama agresiva, nu am batut la usi, nu am dat elefoane. Pur si simplu produsul, prin efectele sale si-a facut reclama, iar oamenii au inceput sa ne caute.

Vreau sa-ti spun ca TAHITIAN NONI Juice a ajuns sa fie prezentat in mai multe emisiuni la Discovery Channel. Poate dai si tu un search pe youtube.

Sa facem o proba... Intra tu frumos intr-o farmacie, si gaseste-mi 3 produse care au fost prezentate vre-odata pe Discovery Channel... Cred ca nu va fi usor...

A, si daca suntem sub un topic despre constipatie: ai dreptate cu produsele mai ieftine ce se gasesc in farmacii, de asemenea avetei dreptate cu fibrele. Si noi cand ne cauta cineva si ne cere Sucul Noni pentru constipatie, incercam sa oferim alte solutii, pentru ca acest tip de tratament ar fi foarte scump, dar am avut cazuri de copii mici, unde nu poti administra orice, si unde si din sucul noni se folosesc cantitati mici, astfel ca s-a dovedit a fi in cele din urma un tratament eficient si rentabil.

In concluzie: nu incepi sa imparti lovituri in stanga si in dreapta, fara macar sa te informezi cine e in jurul tau, pentru ca s-ar putea ca intre 100 de oameni obisnuiti sa se afle macar un bataus profesionist.
juicenoni
Postat pe 15 Iulie 2010 08:11
Intr-adevar, bautura bioactiva Tahitian Noni este foarte benefica, sotia mea suferea de constipatie de ani de zile, decind consuma juice-ul, de aproape trei ani, nu mai are aceasta problema, ba mai mult, i-a disparut si durerea de cap, alergia, trece fara probleme de perioada de menstruatie fara dureri, acum are tensiunea normala, fetele mele au un sistem imunitar mult mai puternic. Avem multe alte experiente pozitive de la cei care consuma acest suc.
colnago
Postat pe 15 Iulie 2010 08:53
De la: juicenoni, la data 2010-07-15 08:11:23Imi pare rau dragoste sa te dezamagesc.
Dar cred ca esti cam neinformata.
Posibilitatea cumparaturilor prin metoda MLM este tot mai indragita, si tot mai multe firme adopta aceasta metoda, deoarece omul modern nu mai are timp sa-si faca cumparaturi prin magazine, sau sa citeasca, sa se informeze suficient despre produse.

Oricum ca si contraargument la cele ce ai scris mai sus, eu nu sunt somera, ci sunt medic de medicina interna, intr-o clinica universitara, si sunt totodata si cadru universitar.
M-am intalnit cu produsul TAHITIAN NONI Juice in urma cu 4 ani, cand o cunostinta a avut mare nevoie de ea, si a fost singurul produs care i-a oferit intr-adevar acele rezultate pe care le promisese si in reclame.
De atunci firma Tahitian Noni International s-a lansat si in Romania, si m-am decis si eu, sa ma ocup de aceasata afacere si de acest produs, chiar daca aveam retineri chiar serioase.
Este adevarat, ca o fac in parte si pentru bani, dar aarata-mi o persoana in ziua de azi, care mai misca un deget fara a-ti cere macar 100 de RONi.

Asadar de 3 ani sunt distribuitorul produselor TNI, si in special al produsului TAHITIAN NONI Juice, si vreau sa-ti spun ca am avut pana acum peste 1000 de clienti, suferinzi de anumite tipuri de afectiuni, multi dintre ei cu cancere, pacienti in cazul carora produsul a adus vindecare, alinare sau le-a oferit timp petrecut cu cei dragi. Si nu am facut reclama agresiva, nu am batut la usi, nu am dat elefoane. Pur si simplu produsul, prin efectele sale si-a facut reclama, iar oamenii au inceput sa ne caute.

Vreau sa-ti spun ca TAHITIAN NONI Juice a ajuns sa fie prezentat in mai multe emisiuni la Discovery Channel. Poate dai si tu un search pe youtube.

Sa facem o proba... Intra tu frumos intr-o farmacie, si gaseste-mi 3 produse care au fost prezentate vre-odata pe Discovery Channel... Cred ca nu va fi usor...

A, si daca suntem sub un topic despre constipatie: ai dreptate cu produsele mai ieftine ce se gasesc in farmacii, de asemenea avetei dreptate cu fibrele. Si noi cand ne cauta cineva si ne cere Sucul Noni pentru constipatie, incercam sa oferim alte solutii, pentru ca acest tip de tratament ar fi foarte scump, dar am avut cazuri de copii mici, unde nu poti administra orice, si unde si din sucul noni se folosesc cantitati mici, astfel ca s-a dovedit a fi in cele din urma un tratament eficient si rentabil.

In concluzie: nu incepi sa imparti lovituri in stanga si in dreapta, fara macar sa te informezi cine e in jurul tau, pentru ca s-ar putea ca intre 100 de oameni obisnuiti sa se afle macar un bataus profesionist.


Sincer, ma indoiesc de cele scrise de dvs...mai ales dupa cum ati scris "vre-odata"...din cate stiu eu, medicii buni castiga f. bine, iar cadrele universitare fabulos...apartenenta la MLM e rizibila in acest caz... .Povestea cu vindecarea cancerului cu acest suc seamana mai mult cu povestile ghicitoarelor...Iar un medic e o fiinta superioara, care nu-si pierde vremea cu reclame de doi bani pe net...pentru ca are atat de multi pacienti incat nu are timp...si mai are un limbaj elevat, neinfluentat de seminarii MLM-iste(vezi cliseul cu neinformarea) ...deci, imi mentin parerea ca sunteti o persoana care simtiti nevoia ca, pe net, sa pareti altcineva...mai trebuie sa o si dovediti...
Am avut o cunostinta suferinda de cancer, programata la operatie, care s-a increzut intr-o MLM-ista guresa ce i-a varat pe gat niste mizerii naturiste...a amanat operatia, desi medicul i-a spus ca greseste...cand s-a convins ca a fost escrocata si s-a prezentat din nou la medic, a fost prea tarziu...
In concluzie, beti dvs. cat de mult suc doriti, dar nu prostiti poporul cu calculatorul... ..acest suc zace cu lunile pe rafturile farmaciilor si magazinelor naturiste...
kudika226898
Postat pe 15 Iulie 2010 18:26
Prudusele pe baza de noni care zac pe rafturile magazinelor naturiste si in farmacii nu prea au de a face calitativ, nici pe departe, cu cel original. Si nu declaram NICIODATA ca sucul ar vindeca vreo boala!
Haideti sa nu bagam sub aceeasi palarie diferite produse de noni...si nici diferitele firme MLM. Nu are nici un rost sa sariti mereu impotriva, fara sa va documentati in prealabil.Sunt in lume zeci de medici de renume care fac cercetari cu noni in laboratoare independente, ba mai mult, medicii din SUA si Canada pot recomanda originalul suc Tahitian Noni, serul de frunze noni si uleiul de simbure noni, din partea firmei TNI, ca tratament complementar. www.noniresearch.org.
colnago
Postat pe 15 Iulie 2010 18:49
Haideti, sa nu exageram...doar cel promovat de MLM-ul din care faceti parte e bun...reclama pura...
kudika226898
Postat pe 15 Iulie 2010 19:00
Am dat si un link , de acolo se poate afla multe. Intre reclama si informatie exista o diferenta, parerea mea
colnago
Postat pe 15 Iulie 2010 19:05
Desigur, dar cand apari pe toate topicurile in care cineva se plange de ceva si promovezi acelasi produs e deja reclama...
kudika226898
Postat pe 15 Iulie 2010 19:11
tara arde si baba se piaptana. scuze dar.. imi dati si mie aici un vot, va rog mult de tot ? http://cuceritde.conquiztador.ro/index.php?uid=396829
bubibela93
Postat pe 15 Iulie 2010 19:15
De la: kudika226898, la data 2010-07-15 19:11:13Desigur, dar cand apari pe toate topicurile in care cineva se plange de ceva si promovezi acelasi produs e deja reclama...

Nu si daca stiu ca produsul ar putea avea efect pozitiv asupra problemelor respective...
colnago
Postat pe 16 Iulie 2010 17:21
Deci "ar putea avea efect"...nu e sigur...ca urmare nu va asumati raspunderea in cazul in care nu are efect...e f. putin probabil ca un produs sa fie bun la absolut orice afectiune...
kudika226898
Postat pe 16 Iulie 2010 17:25
Da, "ar putea efect", asa e corect, cred ca am sris asta de citeva ori, nu declaram ca vindeca, ci doar ajuta organismul prin substantele sale bioactive. Cind recomand cuiva acest produs, spun ca nu e medicament, o poate ajuta , doar atit. Si ma repet, imi pare rau pentru asta, nu recomandam bautura bioactiva Tahitian Noni pentru orice fel de probleme de sanatate , de pilda la diabet zaharat insulinodependent, la cei care fac dializa, in cure de slabire, etc. Dar medicina conventionala vindeca orice boala, in orice situatie?
colnago
Postat pe 16 Iulie 2010 19:04
Nu tot, dar vindeca...e o diferenta... ...sucul dvs., cel mult aduce un aport de vitamine...nu e rau, dar nu vindeca nimic...de aceea nu imi plac reclamele in care sunt insirate tot felul de afectiuni, unele f. grave, astfel incat se induce potentialului consumator ideea ca se poate tamadui cu el...mi se pare mai corect sa fie recomandat pt. pastrarea tonusului, datorita aportului de vitamine si cam atat...daca stam stramb si judecam drept si fructele noastre cam tot asta fac...
kudika226898
Postat pe 16 Iulie 2010 20:31
Fructul noni nu si-a capatat renumele pentru continutul de vitamine, are si vitamine, desigur, dar substanta cea mai importanta e proxeronina, care nu se regaseste in alte fructe decit in ananas intr-o proportie redusa, pe urma iridoizii, are vreo 180 substante, nu are rost sa le insirez aici, cine doreste pot da lista intreaga
colnago
Postat pe 16 Iulie 2010 22:10
De la: amalia79_healthy, la data 2008-08-21 13:21:24constipatia a devenit problema multor oameni. Cunoaste cineva vreun tratament naturist in acest sens?






... un iaurt ... si un mar dupa ? ...
marco918
Postat pe 16 Iulie 2010 22:13
Dear Colnago, cu "insirez" ai spus totul...adica mi-ai confirmat convingerile despre MLM... ...
Poate ar fi bine sa ne spui ce sunt iridoizii si proxeronina si care e mecanismul lor de actiune...
kudika226898
Postat pe 17 Iulie 2010 08:59
Cred ca cel mai simplu mod de a afla despre aceste substante este de a viziona urmatoarele: www.xeronin.net , http://www.gononi.info/romania/romanian/news/20100516.php , http://www.gononi.info/romania/romanian/video/whiteboard1.php.
Da, se pare ca avem convingeri diferite despre MLM Ar fii bine daca am intelege ce inseamna defapt MLM-ul.
colnago
Postat pe 17 Iulie 2010 09:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
migrenele care ma omoara 121 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 16:04
hiperlaxitate ligamentara 1 De la: eurobianca 7 Aprilie 2010 23:56
pietre la fiere 6 De la: kudika226898 16 Martie 2011 06:53
Vrei sanii mari dar tie frica de interventii chirurgicale scumpe ce pot lasa semne inestetice? 0 De la: 2 Septembrie 2010 10:17
2% PENTRU TERAPIE PRIN ZAMBET 2 De la: kudika096488 17 Martie 2011 14:36