Setari Cookie-uri

tratamente naturiste pentru constipatie

da,ai dreptate,dar pe moment........,in schimb aceasta cafea 3in1 pe care am consumat-o regulat dimineata mi-a rezolvat problema complet,nu numai pentru moment....
albuflore
Postat pe 5 Noiembrie 2010 17:52
Transfer factor RIOVIDA de la 4 Life Research, se poate folosi si la copii de peste 1 an fara nicio restrictie, fiind un suc din fructe si factori de transfer extrasi din colostru bovin, deci 100% natural, fara conservanti, coloranti sau indulcitori artificiali !!!

Amount Per Serving %DV*
Vitamin C 125 mg 200%
(ascorbic acid, dehydroascorbic acid)
4Life Tri-Factor® Formula 600 mg †
Transfer Factor E-XF™
A patented concentrate of transfer factors and other
natural components from cow colostrum and egg yolk.
NanoFactor™
A proprietary concentrate of nano-filtered
cow colostrum.
Lactoferrin (from whey) 60 mg †
RioVida Juice Blend 28 mL †
Apple, Purple Grape, Blueberry, Açaí, Pomegranate,
and Elderberry juices from concentrate.
* Daily Value
† Daily Value not established
Other Ingedients: Purified water, glycerin, natural
flavors, and natural preservatives (lysozyme,
lactoperoxidase, monoglycerides).

http://media.4life.com/us/pdf/pps/RIOVIDA_PPS_010510.pdf
4Life
Postat pe 5 Noiembrie 2010 23:48
Of, of, mai, mai....
kudika226898
Postat pe 6 Noiembrie 2010 08:43
da ma ca o cana de zeama de varza...sau prune ...chiar si uscate nu sunt bune...trebuie sa-ti dea tie bani pe toate porcariile
BEL_AMY1
Postat pe 6 Noiembrie 2010 08:51
anastasia_m
Postat pe 6 Noiembrie 2010 08:52
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-06 08:51:56da ma ca o cana de zeama de varza...sau prune ...chiar si uscate nu sunt bune...trebuie sa-ti dea tie bani pe toate porcariile



kudika226898
Postat pe 7 Noiembrie 2010 08:02
De la: kudika226898, la data 2010-11-07 08:02:49
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-06 08:51:56da ma ca o cana de zeama de varza...sau prune ...chiar si uscate nu sunt bune...trebuie sa-ti dea tie bani pe toate porcariile



cine esti zmeoaicooo
thadoogback
Postat pe 7 Noiembrie 2010 08:04
Eu am folosit pt constipatie Psyllium de la Fundatia Medicer Bios, 5 pungi a cate 150 g, apoi Psyllium lax.Psyllium este o planta indiana care absoarbe toate toxinele din colon si regleaza si miscarile intestinelor. M-am ingrozit de cate mizerii am eliminat. Am dat si sotului meu , tuturor prietenilor si recomand permanent tuturor. Este un rezultat uimitor. Comandati si veti constata singure! www.medicer.ro; 0744-345926.
kudika329483
Postat pe 11 Noiembrie 2010 13:43
Alta reclama la prostii....
kudika226898
Postat pe 12 Noiembrie 2010 08:05
De la: kudika226898, la data 2010-11-12 08:05:46Alta reclama la prostii....
in capul tau prot, toate-s prostii....deh, cap prost, idei proaste....
4Life
Postat pe 12 Noiembrie 2010 21:29
Toate-s prosteli ieftine....
kudika226898
Postat pe 13 Noiembrie 2010 07:12
Iti recomand produsele naturiste care au la baza GANODERMA
Contacteaza-ma pe mail mariaduca53@yahoo.com
mariana953
Postat pe 4 Decembrie 2010 14:18
De la: dana_alecuta, la data 2008-09-10 08:19:29eu as cauta un doctor homeopat pentru aceasta problema.de fapt am o fetita de 2 ani care are mari probleme cu constipatia si cat de curand vom trece pe tratament homeopat pentru ca cele sintetice nu mi se par o solutie cand tratamentul trebuie facut pe termen lung.

iti recoman produsele naturiste(terapeutice)care au la baza GANODERMA
mariaduca53@yahoo.com
mariana953
Postat pe 4 Decembrie 2010 14:20
De la: cernencuirma, la data 2008-10-23 12:48:41activez intr-o firma cu produse 100 la 100 naturiste si imi place f mult ca pot sa ajut pe cei din jur.
Astfel ptr constipatie recomand:
Aloe vera Gel- 50ml pe zi dimineata pe stomacul gol cu jumate de ora inainte de mancare
Fields of Greens-2-3tabl pe zi
aloe Blossom Herbal Tea-1,5litri cceai pe zi=1 plic
AbsorbentC- 2*1 tabl pe zi
mai multe informatii pe cernencuirma@yahoo.com

Iti recomand o oportunitate de afacere de produse naturiste care au la baza GANODERMA
Pentru detalii contacteaza-ma pe mariaduca53@yahoo.com
mariana953
Postat pe 4 Decembrie 2010 14:23
Alta "naturista"....
kudika226898
Postat pe 4 Decembrie 2010 15:55
Daca toate-s prostii, recomanda-ne tu altceva care sa nu fie ,,prostii,,
Eu mi-am rezolvat multe probleme de sanatate foarte grave cu aceste prostii naturiste.,care mi-au fost recomandate de cadru medical.Am scapat de o opreatie care m-ar fi distrus pe viata.
Dar fiecare este dator sa creada si sa foloseasca ce vrea.
Cel mai bine ar fi sa nu avem probleme de sanatate.
Se pare ca tu nu ai avut din moment ce spui ca toate acestea sunt prostii.
Mai documenteaza-te si intr-o zi nu vei mai spune asa ceva.
Pacat ca gandesti asa si mai faci si prostia sa spui ca : citez,,Toate acestea sunt prostii...,,
mariana953
Postat pe 4 Decembrie 2010 16:08
De la: kudika226898, la data 2010-12-04 15:55:19Alta "naturista"....


DAAAAAAAAAAAAAAAAAA ,, naturista,, si naturala
De ce te deranjeaza naturistele?
Poate intri si tu in grupul nostru de naturiste.
Ce zici?
mariaduca53@yahoo.com
Te astept
mariana953
Postat pe 4 Decembrie 2010 16:16
Nu prea cred...nu stiu sa fentez lumea....
kudika226898
Postat pe 5 Decembrie 2010 12:24
De la: kudika226898, la data 2010-09-02 10:12:12
De la: andreidavid11, la data 2010-09-02 09:40:10Pe tine nu te va convinge in veci cineva,ca aloe vera a fost folosita din vremea egiptenilor antici , pentru infrumusetare si sanatate ,cand era Cleopatra regina.Nu trebuie sa fi cercetator ca sa faci investigatii , doar trebuie sa ai omul potrivit la locul potrivit .
Tu esti "Gica Contra" sau "Toma necrendiciosu" pentru ca din tot ce este prezentat pe forum de diversi distribuitori nimic nu este de calitate de fapt nu sunt bune de nimic ,asa spui tu si cu asta am incheiat discutia .
Timpul meu este prea pretios si nu vreau sa-l pierd ca sa te conving pe tine ca produsele sunt bune .
Sa fi binecuvantata .


Nici nu ai cum sa convingi, cu argumente puerile...au mai incercat si altii, stai sanatos si tot degeaba...cum multa lume s-a convins de ineficienta acestor produse, s-a pierdut mult teren...nici pe net nu se fac multi purici sa stii...pentru ca ai concurenta serioasa...sunt o groaza de-ai vostri cu anunturi gen "suna-ma, am "aloia'"...
A propos de investigatiile mamei tale, ai putea detalia in ce au constat ...ce experimente a facut si la ce concluzii "stiintifice" a ajuns...
Sa stii ca in vest, "aloiele' sunt la vedere si nu costa mai mult de 25 de roni...n-am vazut pe nimeni zgaindu-se la ele...dar, probabil, sunt "prost informati" aia din tarile civilizate sau prea bine informati pentru a mai crede astfel de gogorite....
Si, ca sa nu-ti irosesti timpul, ia traistuta si mergi la vanzare...altfel mori de foame, ca majoritatea celor de la baza piramidei...

Se vede treaba ca nu sti ce insemna naturist.
Pe scurt ,nu vreau sa conving pe nimeni de nimic.Spun ca ,cu 8 ani in urma am fost la medic si pentru boala pe care o aveam mi s-a spus ca daca in 3 luni nu ma operez, O SA MOR.Nu aveam servici,deci nu aveam o asigurare medicala,ca sa ma pot interna in spital.Am vorbit cu o prietena care stiam ca este la Forever,de fapt am luat diverse produse de la ea.Am rugat-o sa ma ajute cu ceva produse ca sa-mi mai lungesc zilele si sa fac rost de bani pentru operatie.Am inceput sa iau gel de aloe si inca 5 feluri de capsule.Dupa 45 de zile am terminat tratamentul,am facut o ecografie si am vazut ca lucrurile merg spre bine.Am repetat inca 45 de zile.Efectul a fost si mai benefic.Pe scurt intr-un an am baut 18 kg de gel de aloe si am consumat celelalte produse.Dupa un an in care am facut 3 ecografii am fost si sunt si azi sanatoasa,fara nicio operatie.In plus am scapat si de alte probleme de sanatate.Acum am 57 de ani,ma simt minunat.E drept m-au costat multi bani,dar sanatatea mea este mai valoroasa.Asa ca cine incearca sa spuna ca produsele naturiste nu sunt bune ,greseste.Sau multi o fac din rautate.Cat despre MLM cine vrea sa stie ce inseamna MLM sa se documenteze si sa nu mai vorbeasca ce nu trebuie.MLM nu inseamna sa stai la colt de strada sa vinzi.
In rest,nu mai fiti rautaciosi,aveti grija cei care vorbiti urat de someri si casnice,ca asta este boala de se ia,si-atunci o sa incepeti sa va documentati ce inseamna MLM sau de ce nu ce inseamna sa vindeti la colt de strada.
Toate cele bune si sanatate.
mariana953
Postat pe 5 Decembrie 2010 16:51
da ce cu zeama de varza nu e mai naturista si nici nu da atitia bani...la 2 cani de "moare"...nu se desprinde de pe buda o zi intreaga...
BEL_AMY1
Postat pe 5 Decembrie 2010 16:59
tratament naturist : sex de calitate multe lichide si reflexoterapie ... insanatosire grabnica
bumbu83
Postat pe 6 Decembrie 2010 13:51
De la: bumbu83, la data 2010-12-06 13:51:27tratament naturist : sex de calitate multe lichide si reflexoterapie ... insanatosire grabnica


adica daca-s constipat, fac sex si-mi vine sa ma ca.c!!!??
geo_resuscitat
Postat pe 6 Decembrie 2010 13:57
De la: geo_resuscitat, la data 2010-12-06 13:57:08
De la: bumbu83, la data 2010-12-06 13:51:27tratament naturist : sex de calitate multe lichide si reflexoterapie ... insanatosire grabnica


adica daca-s constipat, fac sex si-mi vine sa ma ca.c!!!??
fa-l in dos si sigur te vei ca.ca...
4Life
Postat pe 7 Decembrie 2010 00:03
De la: mariana953, la data 2010-12-05 16:51:36
De la: kudika226898, la data 2010-09-02 10:12:12
De la: andreidavid11, la data 2010-09-02 09:40:10Pe tine nu te va convinge in veci cineva,ca aloe vera a fost folosita din vremea egiptenilor antici , pentru infrumusetare si sanatate ,cand era Cleopatra regina.Nu trebuie sa fi cercetator ca sa faci investigatii , doar trebuie sa ai omul potrivit la locul potrivit .
Tu esti "Gica Contra" sau "Toma necrendiciosu" pentru ca din tot ce este prezentat pe forum de diversi distribuitori nimic nu este de calitate de fapt nu sunt bune de nimic ,asa spui tu si cu asta am incheiat discutia .
Timpul meu este prea pretios si nu vreau sa-l pierd ca sa te conving pe tine ca produsele sunt bune .
Sa fi binecuvantata .


Nici nu ai cum sa convingi, cu argumente puerile...au mai incercat si altii, stai sanatos si tot degeaba...cum multa lume s-a convins de ineficienta acestor produse, s-a pierdut mult teren...nici pe net nu se fac multi purici sa stii...pentru ca ai concurenta serioasa...sunt o groaza de-ai vostri cu anunturi gen "suna-ma, am "aloia'"...
A propos de investigatiile mamei tale, ai putea detalia in ce au constat ...ce experimente a facut si la ce concluzii "stiintifice" a ajuns...
Sa stii ca in vest, "aloiele' sunt la vedere si nu costa mai mult de 25 de roni...n-am vazut pe nimeni zgaindu-se la ele...dar, probabil, sunt "prost informati" aia din tarile civilizate sau prea bine informati pentru a mai crede astfel de gogorite....
Si, ca sa nu-ti irosesti timpul, ia traistuta si mergi la vanzare...altfel mori de foame, ca majoritatea celor de la baza piramidei...

Se vede treaba ca nu sti ce insemna naturist.
Pe scurt ,nu vreau sa conving pe nimeni de nimic.Spun ca ,cu 8 ani in urma am fost la medic si pentru boala pe care o aveam mi s-a spus ca daca in 3 luni nu ma operez, O SA MOR.Nu aveam servici,deci nu aveam o asigurare medicala,ca sa ma pot interna in spital.Am vorbit cu o prietena care stiam ca este la Forever,de fapt am luat diverse produse de la ea.Am rugat-o sa ma ajute cu ceva produse ca sa-mi mai lungesc zilele si sa fac rost de bani pentru operatie.Am inceput sa iau gel de aloe si inca 5 feluri de capsule.Dupa 45 de zile am terminat tratamentul,am facut o ecografie si am vazut ca lucrurile merg spre bine.Am repetat inca 45 de zile.Efectul a fost si mai benefic.Pe scurt intr-un an am baut 18 kg de gel de aloe si am consumat celelalte produse.Dupa un an in care am facut 3 ecografii am fost si sunt si azi sanatoasa,fara nicio operatie.In plus am scapat si de alte probleme de sanatate.Acum am 57 de ani,ma simt minunat.E drept m-au costat multi bani,dar sanatatea mea este mai valoroasa.Asa ca cine incearca sa spuna ca produsele naturiste nu sunt bune ,greseste.Sau multi o fac din rautate.Cat despre MLM cine vrea sa stie ce inseamna MLM sa se documenteze si sa nu mai vorbeasca ce nu trebuie.MLM nu inseamna sa stai la colt de strada sa vinzi.
In rest,nu mai fiti rautaciosi,aveti grija cei care vorbiti urat de someri si casnice,ca asta este boala de se ia,si-atunci o sa incepeti sa va documentati ce inseamna MLM sau de ce nu ce inseamna sa vindeti la colt de strada.
Toate cele bune si sanatate.


Ce-mi plac povestile astea invatate la seminariile de tembelizare...
kudika226898
Postat pe 7 Decembrie 2010 07:53
De la: 4Life, la data 2010-12-07 00:03:37
De la: geo_resuscitat, la data 2010-12-06 13:57:08
De la: bumbu83, la data 2010-12-06 13:51:27tratament naturist : sex de calitate multe lichide si reflexoterapie ... insanatosire grabnica


adica daca-s constipat, fac sex si-mi vine sa ma ca.c!!!??
fa-l in dos si sigur te vei ca.ca...


urat vorbesti!!
geo_resuscitat
Postat pe 7 Decembrie 2010 18:39
* Constipatie, ocluzii intestinale, hemoroizi, hipertensiune, varice, aritmie (fibrilatie auriculara).
Se pun la fiert 5 l de apa de izvor, si cand da in clocot se adauga 500-700 g de sfecla tocata si se ia de pe foc. Se infuzeaza 3 ore, apoi se strecoara. Se amesteca cu 150 g de zahar si o lingurita de drojdie uscata si se pune intr-un loc cald, pentru 24-36 de ore. (Tratamentul va avea efect pozitiv numai in caz de renuntare categorica la bauturile alcoolice, inclusiv berea . Dupa 2-3 pahare de vin sau bere, bolile ocupa din nou pozitiile castigate si tratamentul trebuie inceput de la zero.) Impreuna cu sfecla, in apa puteti sa adaugati si plante medicinale pentru afectiunile de care suferiti, de exemplu: matase de porumb, paducel, flori de castan etc. Dupa stoarcerea lichidului, din sfecla ramasa se modeleaza bilute de marimea corcoduselor si se pastreaza in frigider sau in congelator (daca sunt multe). Dimineata, pe nemancate, se beau 300 ml de suc fermentat de sfecla. Daca dupa 30-45 de minute apare senzatia de foame, se mesteca incet si se inghite cate o biluta de sfecla. Procedeul se repeta ori de cate ori apare senzatia de foame. Daca ea nu dispare dupa consumul a 7-10 bilute de sfecla, se pot consuma si alte alimente.
BEL_AMY1
Postat pe 12 Decembrie 2010 17:21
* Depuneri de colesterol, constipatie. Trei litri de apa rece se toarna peste 1 kg de sfecla taiata marunt. Se adauga 6-8 crengute de urzica sau 2-3 frunze tinere de hrean. Urzica se schimba zilnic. Componentele se pun in camara, intr-un borcan. Se bea cate un pahar, de trei ori pe zi.
BEL_AMY1
Postat pe 12 Decembrie 2010 17:27
Tratamente naturiste pentru constipatie:
Se beau multe lichide, ceaiuri, sucuri, timp de 10 zile.
*La micul dejun se consuma cereale, paine integrala, prune uscate, marmelada.
*Dimineata se face o clisma cu ceai de musetel sau trifoi rosu.
*Se tine o cura cu preparat de aloe, 1 lingurita dimineata.

*6-8 prune uscate inmuiate in apa rece toata noaptea, iar dimineata se incalzesc usor si se mananca inainte de masa.
*4-6 linguri de tarate de grau in ceai sau lapte, zilnic.
*Se consuma fructe proaspete din belsug, precum si legume.
*Se evita painea din faina alba, pastele fainoase, gutuile, alcoolul.
*3x1 lingura de carbune activ (din tei).

*Se beau ceaiuri din urmatoarele plante: 20 gr. trifoi rosu, 30 gr. cicoare, 30 gr. galbenele, 30 gr. coada soricelului, 20 gr. crusin, 20 gr. patlagina, 20 gr. tintaur, sau alta combinatie de plante dupa cum urmeaza: 20 gr. anason, 10 gr. patlagina, 10 gr. papalau, 20 gr. nalba mare, 20 gr. frunze de frasin, 20 gr. soc, 20 gr. musetel. Se ia 1 lingurita din amestecul de plante la 250 ml. de apa clocotita, se infuzeaza timp de 2 minute, se beau 2-3 cani pe zi, alternativ din fiecare reteta, combinat cu tinctura suedeza.

*Se face o baie vitala de 2 ori pe zi timp de 25 de minute.
*Se face o baie de trunchi pe zi, timp de 25 de minute.
*Se aplica de 3 ori pe zi o cataplasma cu lut in zona lombo-abdominala.
*Se face dus rece general al corpului de 2 ori pe saptamana.
*Baie rece a jumatatii inferioare a corpului de 3 ori pe saptamana.
*Baie de soare, una pe zi.
*Cura de aer, combinata cu exercitii fizice.

Se vor consuma:
• hasmatuchi, castravete, ceapa, leustean, mazare, macris, praz, vanata,
sfecla, cicoare, dovleac, spanac, laptuca, masline, papadie, cartof, secara,
rosie, fasole verde, dovlecei, morcovi, telina, salate, sparanghel, stevie,
legume uscate, paine neagra sau integrala, fulgi de ovaz, smantana, galbe
nus, ulei, dulciuri, compot + 1 lingura tarate. Se insista pe salate. Orezul
se consuma in cantitati mici.
Mai multe detalii aiciª
http://www.terapii-naturiste.com/remedii_naturiste/constipatie-tratamente-naturiste.htm
anamariatoma
Postat pe 13 Decembrie 2010 15:54
Persoanele constipate au depus pa colon o masa mare de toxine, care trebuie eliminata. A cresct nr persoanelor cu cancer de colon, mai ales. Cel mai eficient tratament incepe cu detoxifierea organismului, cu Psyllium. Este o planta din India. Eu am facut tratamentul cu Psyllium de la Medicer. Am auzit la o emisiune la TV. Cu 50 lei, am scos o gramada de toxine-m-am ingrozit ce mizerii am avut in organism. Am urmat apoi 3 luni Psyllium lax Medicer, n-am mai avut probleme cu constipatia. Apoi mi s-a recomandat Noni (40 lei/litru), extraordinar produs, cu efect remarcabil, si acid alpha lipoic, anti-oxidant. De 2 ani nu am mai avut probleme de constipatie. Ma simt excelent, sunt vioaie, noaptea dorm bine. Multumesc, Medicer!
De ce nu faceti comanda si voi? www.medicer.ro.Valerica.
kudika329483
Postat pe 13 Decembrie 2010 23:45
Uite d-aia....
kudika226898
Postat pe 14 Decembrie 2010 09:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna ziua 5 De la: 4Life 20 Noiembrie 2009 19:01
HOROSCOP RAUTACIOS (dar simpatic) 25 De la: mala84 12 Ianuarie 2010 03:38
senatii de voma dimineata 13 De la: camiflorea 29 Mai 2010 12:30
VINDECARE HEPATITA CRONICA C ? 11 De la: kudika_19944 20 Februarie 2013 10:41
Obtineti gratuit profilul dvs. psihologic! 2 De la: kudika226898 7 Noiembrie 2010 21:24