Setari Cookie-uri

tratamente naturiste pentru chistul ovarian

De la: rondina, la data 2012-07-02 16:05:48 Nu contest tratamentele naturiste, dar acum depinde si de boala avuta! Cred ca pierdeti timp pretios cu ele, timp in care un medic poate rezolva fie chirurgical, fie cu un alt tratament mult mai efecient!
Oricum, multa sanatate !!!!



kudika226898
Postat pe 3 Iulie 2012 21:18
mie doctorul mi-a dat dufaston 10 zile pe luna din ziua 15 pana in ziua 25.....iar din prima zi a CM iau un medicament naturist Premetrid tot timp d 10 zile apoi fac pauza 5 zile si incep cu dufaston nu stiu cat o sa ma ajute am luatdeja prima 'transa'de tratament mai am 2 luni si apoi ma duc la control as vrea sa iau ceaiuri naturiste ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi nu stiu ce anume as vrea ceaiuri eu beau multe dar nu pt tratarea chisturilor ovariene mersi
kudika_19217
Postat pe 24 Octombrie 2012 20:09
De cateva luni tot aud si merg la inmormantari din cauza cancerului, este trist ca nimeni nu se gandeste la prevenire , de ex cu banii de tigari ar putea face detoxifiere celulara, aprovizionarea cu 4000 de substante vitale si protejarea celulelor. Cu celule sanatoase tot organismul este sanatos :) . Puteti urmari cateva minute ce spune o doamna doctor...
http://greengold-imune.webs.com/apps/videos/videos/show/16507562-microalgele-

Daca doriti sa aveti si la varste inaintate molecule cu semnalizare redox, atunci beti Asea, o descoperire fantastica in medicina :)
http://www.youtube.com/watch?v=V4Q6VC7BQsA
http://www.youtube.com/watch?v=pvmSlB66-OM&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=0UJNOu20kDU&feature=relmfu
Daca aveti intrebari sunati : 0767756300
Multa sanatate tuturor!
Ildikuta
Postat pe 27 Octombrie 2012 08:57
De la: Ildikuta, la data 2012-10-27 08:57:36De cateva luni tot aud si merg la inmormantari din cauza cancerului, este trist ca nimeni nu se gandeste la prevenire , de ex cu banii de tigari ar putea face detoxifiere celulara, aprovizionarea cu 4000 de substante vitale si protejarea celulelor. Cu celule sanatoase tot organismul este sanatos :) . Puteti urmari cateva minute ce spune o doamna doctor...
http://greengold-imune.webs.com/apps/videos/videos/show/16507562-microalgele-

Daca doriti sa aveti si la varste inaintate molecule cu semnalizare redox, atunci beti Asea, o descoperire fantastica in medicina :)
http://www.youtube.com/watch?v=V4Q6VC7BQsA
http://www.youtube.com/watch?v=pvmSlB66-OM&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=0UJNOu20kDU&feature=relmfu
Daca aveti intrebari sunati : 0767756300
Multa sanatate tuturor!



Nu avem...ne-am plictisit de reclame la apa de ploaie...
kudika226898
Postat pe 27 Octombrie 2012 15:23
conimed sp de la elzin plant este benefic pentru chistri ovariene, eu le-am comandat de pe un site.
kudika_7758
Postat pe 27 Octombrie 2012 15:30
De la: kudika_7758, la data 2012-10-27 15:30:29conimed sp de la elzin plant este benefic pentru chistri ovariene, eu le-am comandat de pe un site.



Asa, si?
kudika226898
Postat pe 28 Octombrie 2012 18:35
De vreo 7 ani ma chinui sa scap de chisturile ovariene.Am incercat diverse tratamente pt chisturi ovariene (anticonceptionale,antibiotice,etc.)si nimic nu a dat rezultate.Ultima data am facut un tratament de 3 luni cu extract din mladita de zmeur cate 2ml/2 ori pe zi,exctract din mugur de coacaz negru 2ml/2 ori pe zi,si niste pastile indiene shecure 3 pe zi.Dupa 3 luni am facut un ecograf transvaginal si chisturile mele aproape ca nu se mai vedeau.Te sfatuiesc sa incerci acest tratament,produsele le gasesti la plafar si costa in jur de 110 lei pe luni.Iti urez multa sanatate!
kudika406903
Postat pe 4 Ianuarie 2013 14:41
De la: kudika406903, la data 2013-01-04 14:41:34De vreo 7 ani ma chinui sa scap de chisturile ovariene.Am incercat diverse tratamente pt chisturi ovariene (anticonceptionale,antibiotice,etc.)si nimic nu a dat rezultate.Ultima data am facut un tratament de 3 luni cu extract din mladita de zmeur cate 2ml/2 ori pe zi,exctract din mugur de coacaz negru 2ml/2 ori pe zi,si niste pastile indiene shecure 3 pe zi.Dupa 3 luni am facut un ecograf transvaginal si chisturile mele aproape ca nu se mai vedeau.Te sfatuiesc sa incerci acest tratament,produsele le gasesti la plafar si costa in jur de 110 lei pe luni.Iti urez multa sanatate!



Ce varsta ai?
kudika226898
Postat pe 5 Ianuarie 2013 09:36
5 ani am stat si am crezut ca voi scapa de chist incercand diverse. Cine spune ca are solutia , dar nu o spune public pur si simplu minte. Vrea doar sa faca rost de banii unor creduli bolnavi.Nu sunt dura. Dupa 5 ani ,in timp, chistul meu a ajuns la 40 de centimentri.Sunt operata de o zi. Sunt inca in spital.Sper sa fie bine desi nu se stie inca Invatati din greseala mea. Plecati la doctor si nu faceti nimic dupa urechi. Salvati-va laparascopic.Altfel veti fi taiate ca mine pe 3/4 din burta.PLECATI LA DOCTOR.
kudika_27532
Postat pe 25 Ianuarie 2013 17:24
APROPO AM 28 DE ANI
kudika_27532
Postat pe 25 Ianuarie 2013 17:25
De la: kudika_27532, la data 2013-01-25 17:24:355 ani am stat si am crezut ca voi scapa de chist incercand diverse. Cine spune ca are solutia , dar nu o spune public pur si simplu minte. Vrea doar sa faca rost de banii unor creduli bolnavi.Nu sunt dura. Dupa 5 ani ,in timp, chistul meu a ajuns la 40 de centimentri.Sunt operata de o zi. Sunt inca in spital.Sper sa fie bine desi nu se stie inca Invatati din greseala mea. Plecati la doctor si nu faceti nimic dupa urechi. Salvati-va laparascopic.Altfel veti fi taiate ca mine pe 3/4 din burta.PLECATI LA DOCTOR.



kudika226898
Postat pe 26 Ianuarie 2013 10:20
Nu sunt contra la medici, ii respect enorm sunt si eu cadru medical... Am o veste noua fantastica, o d-ra care a trecut prin 2 operatii cu chisturi la ovare, mereu recidiva si de aproximativ 2 luni a trecut pe tratament naturist, mi-a cerut parerea si i-am recomandat ceva stiind ca a functionat la foarte multi si mai ales ca nu are efecte adverse. Ea a decis si mi-a spus ca incearca, deoarece la medic rezolvarea este doar chirurgicala... A luat pe zi 6 caps de Imune+ 6 caps de detoxamin ( zeolit cu nanaotehnologie) + Asea 60 ml . Am postat mai sus despre Asea cu molecule redox. Sincer nu-mi venea sa cred ca a reusit asa de repede , s-a absorbit chistul in 6 saptamani. Poate vi se pare ca este doar reclama, dar ganditi-va ca multi nu stiu ce produse minunate exista pe piata si aleg din prima operatia. Stiu ca este greu de crezut, ca asa am fost si eu cu mama mea, care a avut o tumoare de 5 cm la glanda tiroida, care s-a absorbit tot cu microalge. Mi-au dat incredere, deoarece formulele sunt facute tot de medici, care respecta din suflet ce au jurat- Hypocrate-
In China sunt clinici unde se vindeca oamenii cu terapie optimista, am vazut ca in 3 minute s-a absorbit o tumoare de pe vezica urinara. Mi-as dori sa ajung la o asemenea clinica si sa studiez acolo :) . Sanatate multa tuturor!
Va trimit , dar este in engleza... http://www.youtube.com/watch?v=-LYDbmdXC9Q
Ildikuta
Postat pe 28 Ianuarie 2013 12:06
De la: Ildikuta, la data 2013-01-28 12:06:31Nu sunt contra la medici, ii respect enorm sunt si eu cadru medical... Am o veste noua fantastica, o d-ra care a trecut prin 2 operatii cu chisturi la ovare, mereu recidiva si de aproximativ 2 luni a trecut pe tratament naturist, mi-a cerut parerea si i-am recomandat ceva stiind ca a functionat la foarte multi si mai ales ca nu are efecte adverse. Ea a decis si mi-a spus ca incearca, deoarece la medic rezolvarea este doar chirurgicala... A luat pe zi 6 caps de Imune+ 6 caps de detoxamin ( zeolit cu nanaotehnologie) + Asea 60 ml . Am postat mai sus despre Asea cu molecule redox. Sincer nu-mi venea sa cred ca a reusit asa de repede , s-a absorbit chistul in 6 saptamani. Poate vi se pare ca este doar reclama, dar ganditi-va ca multi nu stiu ce produse minunate exista pe piata si aleg din prima operatia. Stiu ca este greu de crezut, ca asa am fost si eu cu mama mea, care a avut o tumoare de 5 cm la glanda tiroida, care s-a absorbit tot cu microalge. Mi-au dat incredere, deoarece formulele sunt facute tot de medici, care respecta din suflet ce au jurat- Hypocrate-
In China sunt clinici unde se vindeca oamenii cu terapie optimista, am vazut ca in 3 minute s-a absorbit o tumoare de pe vezica urinara. Mi-as dori sa ajung la o asemenea clinica si sa studiez acolo :) . Sanatate multa tuturor!
Va trimit , dar este in engleza... http://www.youtube.com/watch?v=-LYDbmdXC9Q



Astea-s exact reclamele din MLM-ul lui peste prajit...eternele basme cu bunica, mamica, matusica si vecina de la 2...
kudika226898
Postat pe 28 Ianuarie 2013 16:08
De la: Ildikuta, la data 2013-01-28 12:06:31Nu sunt contra la medici, ii respect enorm sunt si eu cadru medical... Am o veste noua fantastica, o d-ra care a trecut prin 2 operatii cu chisturi la ovare, mereu recidiva si de aproximativ 2 luni a trecut pe tratament naturist, mi-a cerut parerea si i-am recomandat ceva stiind ca a functionat la foarte multi si mai ales ca nu are efecte adverse. Ea a decis si mi-a spus ca incearca, deoarece la medic rezolvarea este doar chirurgicala... A luat pe zi 6 caps de Imune+ 6 caps de detoxamin ( zeolit cu nanaotehnologie) + Asea 60 ml . Am postat mai sus despre Asea cu molecule redox. Sincer nu-mi venea sa cred ca a reusit asa de repede , s-a absorbit chistul in 6 saptamani. Poate vi se pare ca este doar reclama, dar ganditi-va ca multi nu stiu ce produse minunate exista pe piata si aleg din prima operatia. Stiu ca este greu de crezut, ca asa am fost si eu cu mama mea, care a avut o tumoare de 5 cm la glanda tiroida, care s-a absorbit tot cu microalge. Mi-au dat incredere, deoarece formulele sunt facute tot de medici, care respecta din suflet ce au jurat- Hypocrate-
In China sunt clinici unde se vindeca oamenii cu terapie optimista, am vazut ca in 3 minute s-a absorbit o tumoare de pe vezica urinara. Mi-as dori sa ajung la o asemenea clinica si sa studiez acolo :) . Sanatate multa tuturor!
Va trimit , dar este in engleza... http://www.youtube.com/watch?v=-LYDbmdXC9Q
Ma indoiesc ca esti medic daca tu nici juramantul pe care l-ai depus nu stii ca se scrie "Hipocrate". Si ia zi-mi si mie, la patologie ce au zis cei care au verificat tumora mamei tale? Daca tot esti medic si vrei sa te credem. Nu zic ca naturistele nu sunt bune, dar nu-mi mirosi a cineva de incredere daca tu nu trimiti intai oamenii la medici!
DariaMih
Postat pe 31 Ianuarie 2013 21:46
De la: Ildikuta, la data 2013-01-28 12:06:31Nu sunt contra la medici, ii respect enorm sunt si eu cadru medical... Am o veste noua fantastica, o d-ra care a trecut prin 2 operatii cu chisturi la ovare, mereu recidiva si de aproximativ 2 luni a trecut pe tratament naturist, mi-a cerut parerea si i-am recomandat ceva stiind ca a functionat la foarte multi si mai ales ca nu are efecte adverse. Ea a decis si mi-a spus ca incearca, deoarece la medic rezolvarea este doar chirurgicala... A luat pe zi 6 caps de Imune+ 6 caps de detoxamin ( zeolit cu nanaotehnologie) + Asea 60 ml . Am postat mai sus despre Asea cu molecule redox. Sincer nu-mi venea sa cred ca a reusit asa de repede , s-a absorbit chistul in 6 saptamani. Poate vi se pare ca este doar reclama, dar ganditi-va ca multi nu stiu ce produse minunate exista pe piata si aleg din prima operatia. Stiu ca este greu de crezut, ca asa am fost si eu cu mama mea, care a avut o tumoare de 5 cm la glanda tiroida, care s-a absorbit tot cu microalge. Mi-au dat incredere, deoarece formulele sunt facute tot de medici, care respecta din suflet ce au jurat- Hypocrate-
In China sunt clinici unde se vindeca oamenii cu terapie optimista, am vazut ca in 3 minute s-a absorbit o tumoare de pe vezica urinara. Mi-as dori sa ajung la o asemenea clinica si sa studiez acolo :) . Sanatate multa tuturor!
Va trimit , dar este in engleza... http://www.youtube.com/watch?v=-LYDbmdXC9Q

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/34631/tratamente-naturiste-pentru-chistul-ovarian/7.html#post-1746611
DariaMih
Postat pe 31 Ianuarie 2013 21:46
Ma indoiesc ca esti medic daca tu nici juramantul pe care l-ai depus nu stii ca se scrie "Hipocrate". Si ia zi-mi si mie, la patologie ce au zis cei care au verificat tumora mamei tale? Daca tot esti medic si vrei sa te credem. Nu zic ca naturistele nu sunt bune, dar nu-mi mirosi a cineva de incredere daca tu nu trimiti intai oamenii la medici!
DariaMih
Postat pe 31 Ianuarie 2013 21:47
Nu sunt medic si in legatura cu mama mea, am fost la medic, chiar o rugam frumos sa se opereze. Endocrinologul a cerut toate analizele, a facut ecografie si urma sa faca puctia dar dansa a refuzat, deci nu stim ce fel de tumoare a fost : benigna sau maligna.... S-a intamplat in viata mea o schimbare , nu am crezut in produsele naturiste, dar acum cred, ca am vazut multe dovezi. Tin legatura cu medici din Ungaria, ma ajuta. Fiecare om decide ce crede ca este mai bun pentru el, de obicei acei oameni cauta rezolvarea in naturiste care au fost la medic, si asa e normal. Despre d-ra la care s-a absorbit chistul a fost si merge regulat la medic, acum la control.... A fost operata deja de 2 ori, urma a 3-a oara daca nu se absorbea... Poate ati inteles gresit ca sunt impotriva medicilor, din contra ii respect enorm. M-as bucura sa mearga paralel cu tratamente naturiste, ca ar fi mai multi oameni sanatosi. In alte tari se practica acest lucru si au rezultate minunate :) .
Ildikuta
Postat pe 4 Februarie 2013 11:57
De la: DariaMih, la data 2013-01-31 21:47:06Ma indoiesc ca esti medic daca tu nici juramantul pe care l-ai depus nu stii ca se scrie "Hipocrate". Si ia zi-mi si mie, la patologie ce au zis cei care au verificat tumora mamei tale? Daca tot esti medic si vrei sa te credem. Nu zic ca naturistele nu sunt bune, dar nu-mi mirosi a cineva de incredere daca tu nu trimiti intai oamenii la medici!


Sunt tot felul de MLM-uri dubioase, via Ungaria...si dupa cum bine vezi, toti folosesc aceleasi clisee, asa cum sunt "inoculati" la seminarii...
kudika226898
Postat pe 4 Februarie 2013 18:44
Produsele de calitate se vand MLM, nu este obligat nimeni sa cumpere asa, chiar va rog sa cumparati din magazinele naturiste, si acolo sunt produse de caliate ,dar aici nu MLM -ul este problema , ci naturistele... Cred ca sunteti contra suplimentelor, dar avem mare nevoie de ele, de detoxifiere , aprovizionare si protejare celulara... Sunt fericita ca nu am gasit nicaieri comentarii negative de ex despre Imune sau Detoxamin. Foarte interesant , sunt cu totii multumiti cum se simt :) . Nu este tot una ca am cumparat incaltaminte de piele sau imitatie de piele (sintetica) ... Sper sa fiti si sa ramaneti mereu sanatosi... Va trimit un film mai vechi, interesant : http://vimeo.com/57913612
Ildikuta
Postat pe 21 Februarie 2013 13:20
De la: Ildikuta, la data 2013-02-21 13:20:38Produsele de calitate se vand MLM, nu este obligat nimeni sa cumpere asa, chiar va rog sa cumparati din magazinele naturiste, si acolo sunt produse de caliate ,dar aici nu MLM -ul este problema , ci naturistele... Cred ca sunteti contra suplimentelor, dar avem mare nevoie de ele, de detoxifiere , aprovizionare si protejare celulara... Sunt fericita ca nu am gasit nicaieri comentarii negative de ex despre Imune sau Detoxamin. Foarte interesant , sunt cu totii multumiti cum se simt :) . Nu este tot una ca am cumparat incaltaminte de piele sau imitatie de piele (sintetica) ... Sper sa fiti si sa ramaneti mereu sanatosi... Va trimit un film mai vechi, interesant : http://vimeo.com/57913612



Ildikuta, algutza, melemutza...
kudika226898
Postat pe 21 Februarie 2013 22:33
Te rog sa-mi spui pt. ca sunt foarte disperata, si eu am un chist de 10,86 cm pe ovarul stang si mi-a spus sa ma operez de urgenta.
Am inceput sa iau anticonceptionale Karissa, tinctura de coacaz si zmeur. Este bine sa le iei impreuna?
kudika364785
Postat pe 17 Martie 2015 23:30
De la: kudika039152, la data 2009-10-05 15:26:36Fetelor, va spun din proprie experienta: am avut un chist de 4,5 cm pe ovarul drept si dupa 6 luni de tratament:anticonceptionale Karissa,tinctura de coacz negru si mladite de zmeur.Acum am fost la control si chistul s-a resorbit Multa sanatate si sa aveti incredere in DUMNEZEU.
kudika364785
Postat pe 17 Martie 2015 23:32
De la: kudika364785, la data 2015-03-17 23:32:17
De la: kudika039152, la data 2009-10-05 15:26:36Fetelor, va spun din proprie experienta: am avut un chist de 4,5 cm pe ovarul drept si dupa 6 luni de tratament:anticonceptionale Karissa,tinctura de coacz negru si mladite de zmeur.Acum am fost la control si chistul s-a resorbit Multa sanatate si sa aveti incredere in DUMNEZEU.




Vai tu, sa vezi si sa nu crezi...chiar de la Karissa alea...
kudika226898
Postat pe 18 Martie 2015 16:02
Bună! Cred că acesta este unul dintre acele momente în care cel mai bine este să consultați un medic...
kudika_1042279
Postat pe 9 Iulie 2021 14:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
migrenele care ma omoara 121 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 16:04
Reflexoterapia 3 De la: Alin_Diaconu_1 7 Iulie 2011 07:59
Apel umanitar 2 De la: irina4life 15 Martie 2009 20:09
tiroidita autoimuna cr cu hipo 7 De la: Ghicicummacheama 18 Septembrie 2013 19:07
Hrana viitorului- greengold-imune.webs.com 10 De la: kudika226898 20 Martie 2011 04:33