Setari Cookie-uri

patru produse pentru o memorie excelenta

De la: Traluk, la data 2009-01-12 11:53:24apropo de lecitina.s-a demonstrat stiintific ca lecitina din plante nu ajuta cu nimic memoria.pur si simplu nu se poate acumula la nivel nervos.o sa inceapa sa fie scoasa de p piata.pacat,eu imi fac provizii pt ca imi dadea impresia ca ma ajuta.


unde ai citit demonstratia asta "stiintifica" din care sa reiasa ca lecitina nu ajuta si va fi scoasa de pe piata? m-ar interesa... in plus, nu e nevoie sa se acumuleze la creier. efectul ei benefic consta in alte mecanisme..
camiflorea
Postat pe 5 Septembrie 2009 08:39
Interesant... Intradevar o alimentatie usoara dupa grupa sanguina este mult mai eficienta , o gimnastica pentru deblocarea centrilor energetici este ideala, o camera aerisita si iluminata e closala ...si o Rugaciunea adresata Corpului Fizic , pentru a memora ceea ce citim este divin si fara obstacole.
Inainte de a citi sau memora o propozitie, un cuvant etc, cred ca se pot incerca cativa pasi.
Mental se creeaza un pod intre Creierul Mic si Creierul Mare.
1 - se inspira aer
2 - pe retentie de aer se citeste propozitia sau cuvantul care credeti ca necesita sa fie memorat.
3 - dupa citire expiram aerul. SIMPLU
Daca mai Constientizam si o respirartie Microcosmica...e Perfect.
Dumnezeul nostru Creator sa va protejeze si ilumineze dupa voia lui si vointa voastra. O zi plina de Pace Sufleteasca sa aveti
healthy000378
Postat pe 5 Septembrie 2009 20:31
felicitari!!!!!!!!!!!!ai pus punctul pe i
healthy000853
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:37
Salve! Multumesc, voi incerca si eu, vor incepe solicitarile in curand!
Toate cele bune. Doamne Ajuta!
kudika080124
Postat pe 7 Septembrie 2009 10:32
De la: amalia79, la data 2008-09-15 17:06:23nu, nu e o reclama, este vorba de ce anume are nevoie celula nervoasa pentru o functionare optima. De la farmacie se ia calciu cu D3, Mg si B6, ginseng si lecitina (care e f buna si pentru ficat, adjuvanta pentru secretia biliara). Mai apoi hrana trebuie sa contina fructe, ceva acru (cu vit C), lapte dimineata si proteine, caci memoria este stocata la nivel cerebral sub lungi lanturi proteice (carne de pui sau peste recomandat). Apoi somn intre 22 si 24 si va asigur ca aveti un randament maxim, e testat de mine:P
roxanalt74
Postat pe 16 Septembrie 2009 15:04
Si eu am fost studenta, dar pe mine cel mai mult m-au ajutat glucidele. Tin sa va spun ca eu intotdeauna am 'INGRASAT PORCUL IN AJUN" invatam in ultima noapte daca materia era de semestru si daca era de an invatam 2 nopti, dar zaharul m-a tinut toata noaptea treaza si m-am putut concentra foarte bine. La mine a functionat perfect. Bafta si voua
ramyxena
Postat pe 30 Septembrie 2009 16:26

AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru dumneavoastra
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96





IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 09:35
VA ROG , SPUNETI-MI SI MIE CE STITI DESPRE TONOTIL , ESTE BUN PENTRU MEMORIE SI NU ARE CONTRAINDICATII ?
VA MULTUMESC
alexa62
Postat pe 1 Noiembrie 2009 10:02
De la: alexa62, la data 2009-11-01 10:02:44VA ROG , SPUNETI-MI SI MIE CE STITI DESPRE TONOTIL , ESTE BUN PENTRU MEMORIE SI NU ARE CONTRAINDICATII ?
VA MULTUMESC


dai cautare pe google si citesti prospectul la tonotil.. gasesti acolo expunerea obiectiva a riscurilor si beneficiilor!
camiflorea
Postat pe 7 Aprilie 2010 14:44
ce fel de Dumnezeu e acela care te loveste? eu prefer sa ma rog pt. ca simt nevoia, nu de frica...
mirunad
Postat pe 16 Aprilie 2010 13:02
numai la biserica , isi are rostul rugaciunea?????????????????????? ateistuile.
healthy002806
Postat pe 16 Aprilie 2010 13:19
@bogdanene oftopic. Rugaciunea trebuie sa fie condensata si nu lalaita cu prezinti u.Apoi cui face bine, un pic de rugaciune nu strica. Nu fi si tu uricios!
healthy014382
Postat pe 16 Aprilie 2010 17:20
Asta nu-mi place...se incepe comentariul de la o tema si in final se ajunge la altceva.....contraziceri....pacat!
Poate chiar ma interesa subiectul.....railor!
kudika029561
Postat pe 16 Aprilie 2010 21:15
FACI ATAT BINE PRIN INTERVENTIILE TALE...CONTINUA SI SCRIE ,ESTI UN APOSTOL ,OAMENII AU NEVOIE.....CONTINUA!
deceflor
Postat pe 17 Aprilie 2010 18:41
MA REFEREAM LA HEALTHY 000378....
deceflor
Postat pe 17 Aprilie 2010 18:42
Cata prostie e in mintile unora!!!!!!!!E clar ca cine se roaga mereu e un incapabil.Lui D-zeu trebuie sa ii respecti poruncile,nu fura,nu urà,ajuta,etc..Si te rogi la culcare sau dimineata ..Dar in loc sa inveti pentru examene ,sa te rogi!!!!!!!!!Ce oameni!!!!!!In secolul XX1!
kudika_14920
Postat pe 25 August 2012 12:54
Buna ziua, un remediu natural care contribuie la imbunatatirea circulatiei cerebrale, este tonic nervos si calmant este produsul natural Circulatie cerebrala si memorie.Tot in acelasi scop au fost concepute si formulele de ceai Circulatie cerebrala si tinctura cu acelasi nume.Se administreaza cate 1-2 capsule de 2-3 ori pe zi, intre mese, 2-3 luni.
kudika_15604
Postat pe 2 Octombrie 2012 15:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vera 10 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 30 Iulie 2010 19:27
VAND TRATAT UROLOGIE 3 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 30 Iulie 2010 19:30
Fasciculatii persistente 2 De la: maria1931 18 Septembrie 2009 11:42
clisma 4 De la: Sabrinutza 5 Martie 2010 22:20
platfus 2 De la: kudika414141 26 Iulie 2011 15:51