Setari Cookie-uri

cum sa slabesti 15-20 de kg in 2 luni?????

De la: crifeli, la data 2012-01-28 08:35:02
De la: zinaceabunasinebuna, la data 2012-01-28 07:31:15
De la: crifeli, la data 2012-01-27 12:09:52BUNATATE pardon
am scris gresit
mai imi vad vorbe si de analfabeta oups scuzzzzzz


esti agramata!!!!! scrii cu picioarele nu cu mainile!!!!!

nu sant agramata zano doar ca nu am fost atenta la tastatura
iar pt cele 2 madame doamne cucoane cum or vrea ele
adica
madam kudica226898 si franciska sau cum le cheama pe id-urile aste nu mai am nimic de spus
fiecare cat il duce capu astea fac parte din cea mai joasa speta de scursura societatii ele se cred google si yahoo la un loc tota lumea e proasta doar ele 2 sant destepte foc
sigur sant niste balene ori anorexice
niste taranci de bucuresti


Iar pe tine te-a dus capul suficient de mult, crifeli, incat sa ne faci albie de porci pe mine si pe kudika226898. Acum vin eu si te intreb, cum de ti-ai permis sa vorbesti asa la adresa noastra, pentru ca ti-am zis sa faci miscare si sa ai grija la ce pui in gura? Pentru ca ti-am zis ca nu ai vointa? Pentru ca ti-am zis ca esti o persoana obeza (pai la greutatea dumitale, bmi-ul e deja pe rosu si ar trebui sa fie un semnal de alarma lucrul acesta pentru tine, crezi ca medicii ti-ar spune altceva, in afara de faptul ca suferi de obezitate si ca trebuie sa slabesti daca vrei sa apuci macar varsta de 50 de ani!)? Sunt eu vinovata ca ai mancat peste masura si ti-ai distrus corpul din cauza asta? Tu esti singura vinovata de starea corpului tau si a sanatatii tale, nu medicii, eu sau kudika226898. Asuma-ti faptul ca ti-ai batut joc de corpul si sanatatea ta, macar acum in ceasul al 12-lea sa te trezesti si sa nu-ti mai bati joc.

Si vad ca-ti faci probleme legate de greutatea mea, afla ca-mi mentin aceeasi greutate de la varsta de 20 de ani, si stii de ce? Pentru ca mananc atat cat am nevoie, ma hranesc sanatos si fac miscare, de aceea ma mentin cu aceeasi greutate de atata timp. La 33 de ani am 44 de kilograme la 1,58 m, deci sunt bine proportionata, nu sunt nici balena, nici anorexica, asa ca mai bine ia exemplu de la oamenii care se straduiesc sa faca tot ce e mai bine pentru corpul si sanatatea lor.

Iar remarca despre persoanele din Bucuresti mi-a aratat inca o data cata ura si dusmanie porti in tine, dar si cate prejudecati ai la adresa altora si cat de mult poti abera pe marginea vietii oamenilor care nu-ti plang pe umar.

Nu te mai ascunde in spatele bolilor tale si nu mai da vina pe alti oameni (fie ei medici sau useri ai acestui forum) pentru faptul ca nu ai fost in stare sa ai grija de sanatatea corpului tau.

Daca pe tine nu te impresioneaza lacrimile fiicei tale vitrege, pe mine de ce m-ar impresiona o asemenea persoana, asa cum esti tu? Si, asa, ca fapt divers, ai grija cum te porti cu acel copil, pentru ca sotul tau n-o sa te ierte niciodata pentru ca incerci sa-l desparti de propriul lui copil. Copilul acela e o parte din sotul tau, daca iti iubesti sotul, o sa fii capabila sa-i iubesti si puiul de om!

PS: Iar faptul ca ai incercat sa te coalizezi cu altii pentru a ma izgoni de aici, arata cat de ranchiunoasa si perfida esti! Daca esti rea cu propria ta fiiica vitrega, ce pot sa-ti mai cer in ceea ce priveste atitudinea ta fata de persoane straine de familia ta!
franziska_eu
Postat pe 29 Ianuarie 2012 01:50
francezo treci si culcate
zmeu
Postat pe 29 Ianuarie 2012 01:53
Francesca, te sufla vantu la 44 kg ; din punctul meu de vedere ar trebui sa ai vreo 48 de kg.
ilumax_76
Postat pe 29 Ianuarie 2012 07:10
44 kg ????

kudika_873
Postat pe 29 Ianuarie 2012 15:10
mi se pare ca e putin sa ai 44 de kg,macar 50 sa ai, totusi ai 33 de ani .
kudika470267
Postat pe 29 Ianuarie 2012 15:24
Am uitat sa mai mentionez cum am reusit sa-mi mentin aceeasi greutate timp de atatia ani, pe langul faptul ca ma hranesc sanatos si fac miscare, in fiecare saptamana ma cantaresc, iar daca vad ca acul cantarului imi arata cu 500 de grame mai mult, iau masuri, si am si mai multa grija ce mananc. Si mai am o recomandare pentru cele ce vor sa-si tina greutatea sub control, cantarindu-se saptamanal: nu va cantariti in saptamana in care aveti menstra, pentru ca atunci organismul nostru retine foarte multa apa, iar cantarul va arata mai mult, decat in mod normal. Cantariti-va in saptamana urmatoare celei in care ati avut menstra.

O alta recomandare: cand stiti ca veti lua pranzul sau cina in oras la un restaurant (si nu vreti sa consumati doar supa sau salata), incercati sa mancati mai putin la celelalte mese principale din acea zi, in felul acesta veti compensa masa bogata in calorii de la restaurant. E un truc care functioneaza excelent, pentru a nu va ingrasa mancand in oras chestii mai consistente.

Niciodata sa nu va ridicati satule de la masa, pentru ca senzatia de satietate e transmisa creierului abia dupa 15 minute dupa ce ati terminat de mancat. Mestecati incet mancarea, savurandu-i fiecare aroma, si nu mancati pe nerasuflate. Nu mergeti la cumparaturi cu stomacul gol, caci veti cumpara tot ce va pica in mana, de foame. Si mancati din farfurii si castronele mici, pentru ca veti satura la fel de bine, precum ati fi facut-o daca ati fi mancat din farfurii normale. Iar daca ati ratat sedinta de sport dintr-o zi, faceti a doua zi doua sedinte de sport.

Sper sa va ajute aceste sfaturi, tuturor acelora ce vor sa-si mentina corpul sanatos si armonios sau celor ce doresc sa slabeasca, intr-adevar.
franziska_eu
Postat pe 30 Ianuarie 2012 12:26
De la: kudika470267, la data 2012-01-29 15:24:12mi se pare ca e putin sa ai 44 de kg,macar 50 sa ai, totusi ai 33 de ani .


Nu e putin, e in regula, avand in vedere ca sunt micuta de inaltime.
franziska_eu
Postat pe 1 Februarie 2012 12:21
De la: ilumax_76, la data 2012-01-29 07:10:51Francesca, te sufla vantu la 44 kg ; din punctul meu de vedere ar trebui sa ai vreo 48 de kg.


Am discutat cu medicul meu si mi-a zis ca sunt ok asa cum sunt. :)
franziska_eu
Postat pe 1 Februarie 2012 12:23
De la: kudika_873, la data 2012-01-29 15:10:5244 kg ????



Tu esti ca ala care rade de ce-si aduce aminte?
franziska_eu
Postat pe 1 Februarie 2012 12:23
De la: kudika_873, la data 2012-01-31 18:37:14
De la: franziska_eu, la data 2012-01-30 12:26:25Am uitat sa mai mentionez cum am reusit sa-mi mentin aceeasi greutate timp de atatia ani, pe langul faptul ca ma hranesc sanatos si fac miscare, in fiecare saptamana ma cantaresc, iar daca vad ca acul cantarului imi arata cu 500 de grame mai mult, iau masuri, si am si mai multa grija ce mananc. Si mai am o recomandare pentru cele ce vor sa-si tina greutatea sub control, cantarindu-se saptamanal: nu va cantariti in saptamana in care aveti menstra, pentru ca atunci organismul nostru retine foarte multa apa, iar cantarul va arata mai mult, decat in mod normal. Cantariti-va in saptamana urmatoare celei in care ati avut menstra.

O alta recomandare: cand stiti ca veti lua pranzul sau cina in oras la un restaurant (si nu vreti sa consumati doar supa sau salata), incercati sa mancati mai putin la celelalte mese principale din acea zi, in felul acesta veti compensa masa bogata in calorii de la restaurant. E un truc care functioneaza excelent, pentru a nu va ingrasa mancand in oras chestii mai consistente.

Niciodata sa nu va ridicati satule de la masa, pentru ca senzatia de satietate e transmisa creierului abia dupa 15 minute dupa ce ati terminat de mancat. Mestecati incet mancarea, savurandu-i fiecare aroma, si nu mancati pe nerasuflate. Nu mergeti la cumparaturi cu stomacul gol, caci veti cumpara tot ce va pica in mana, de foame. Si mancati din farfurii si castronele mici, pentru ca veti satura la fel de bine, precum ati fi facut-o daca ati fi mancat din farfurii normale. Iar daca ati ratat sedinta de sport dintr-o zi, faceti a doua zi doua sedinte de sport.

Sper sa va ajute aceste sfaturi, tuturor acelora ce vor sa-si mentina corpul sanatos si armonios sau celor ce doresc sa slabeasca, intr-adevar.

MAI PITZI ....
TU TI AI GRESIT CARIERA
STI TOT STI DE TOATE
DAI SFATURI
ESTI FFFFF DESTEAPTA ESTI SUPER SUPER IN TOATE
BA JIGNESTI BA CLASIFICI PE TOATA LUMEA IN TOT CE NU STI TU
CRITICI VORBESTI AIUREA FARA SA STII
AI FACUT-O PE FEMEIA AIA CU OU SI CU OTET
ESTI CHIAR ASA PERFECTA ?????????
TIE CHIAR NU TIE FRICA DE DUMNEZEU
POTI TU SA FI PRIMA CARE ARUNCI PIATRA??????
ESTI CEA MAI CEA MAI??????????????
MAI FETIT-O GANDESTE DE 2 ORI INAINTE SA SCRII............
NU TOATA LUMEA POATE FI PERFECTA..........
IAR TU ..........PAREREA MEA ESTI UN GENIU PT SITE-UL ASTA
AI IQ- PREA MARE PENTRU FORUMUL ASTA
CEAO PITZI .....
P.S. LAS-O MAI MOALE




crifeli, vezi ca te dai singura de gol, ca ti-ai creat un alt cont din spatele caruia sa ma ataci. piti sa-ti spui tie insati, crifeli, pentru ca-ti permiti sa etichetezi persoane pe care nu le cunosti. poate pe altii ii poti duce de nas cu povestile tale lacrimogene, eu insa m-am prins ce fel de poama esti, iar dovada in acest sens este si faptul ca ti-ai creat un alt cont din spatele caruia sa ma ataci atat pe mine, cat si pe cealalta utilizatoare kudika, care v-am criticat pe cele ce luati pastile de slabit sau aveti fundul mult prea mare si nu faceti miscare, dar mancati pe rupte. daca o sa fii capabila, crifeli, sa-mi accepti sfaturile le vei accepta, daca nu, imi arati ca te complaci in lumea ta de piti obeza si needucata.

atat am avut sa-ti spun.

franziska_eu
Postat pe 1 Februarie 2012 12:29

kudika_873
Postat pe 1 Februarie 2012 20:35
De la: kudika_873, la data 2012-02-02 09:04:27habar nu ai ce vorbesti
esti total pe langa ...........
nu valorezi nici cat puctul pe ' i ' esti ' 0 ' zero
atat am avut de s ... scris ....





daca ai fi avut habar de subiect, ti-ai fi expus si tu parerea la modul obiectiv LA TEMA si nu ti-ai fi dat cu parerea la modul cel mai las si cel mai execrabil cu putinta la adresa mea si a celeilalte utilizatoare kudika. aici nu-i concurs care pe care si nici concurs de cine are ultimul cuvant de spus. se pare ca asta nu intelegi tu, crifeli. in viata nu e important sa ai intotdeauna dreptate sau sa primesti mereu cuvinte de lauda. in viata e important sa inveti din greseli si sa iei tot ce-i bun din cuvintele si atitudinea celorlalti, indiferent de modul in care iti spun un lucru sau iti atrag atentia asupra lui.

de asemeni, accepta ca ai gresit cand ai adoptat o alimentatie incorecta, iar din aceasta cauza, corpul tau a avut de suferit, crifeli. nu mai da vina pe medici sau pe userii de aici, pentru greselile tale, asumati-le, daca esti intr-adevar o persoana matura si responsabila, si incearca sa ti le indrepti (erorile de alimentatie).

si daca as fi fost intr-adevar o nulitate, as fi procedat asa cum ai procedat tu la adresa mea, intelegi? oricate cuvinte de ocara mi-ai adresa nu-mi pasa, pentru ca te caracterizezi singura, crifeli, punand etichete oamenilor pe care nu-i cunosti. eu n-am criticat la tine decat faptul ca nu ai o alimentatie corespunzatoare si din cauza asta corpul tau sufera, iar tu esti singura responsabila pentru faptul ca ti-ai batut joc de acel corp, si faptul ca esti insensibila la lacrimile unui copil, ceea ce-mi arata cat esti extrem de rea si rece. te-am citit bine, asa-i?
franziska_eu
Postat pe 2 Februarie 2012 09:36
De la: kudika_873, la data 2012-02-01 20:35:07


cine rade la urma, rade mai bine.
franziska_eu
Postat pe 2 Februarie 2012 09:39
eu cred ca poti slabi 20 de kg in 2 luni, fara sa le pui inapoi doar cu ajutor chirurgical, altfel mi se pare cam mult pt o dieta normala. poate ma insel , nu detin adevarul absolut :)

tatal meu si-a facut un bypass gastric la dr Catalin Copaescu, de la Delta Hospital si a slabit 60 de kg. mananca orice, dar in cantitati mici si 5 mese pe zi.
carmen_p09
Postat pe 12 Martie 2012 23:29
De la: carmen_p09, la data 2012-03-12 23:29:00eu cred ca poti slabi 20 de kg in 2 luni, fara sa le pui inapoi doar cu ajutor chirurgical, altfel mi se pare cam mult pt o dieta normala. poate ma insel , nu detin adevarul absolut :)

tatal meu si-a facut un bypass gastric la dr Catalin Copaescu, de la Delta Hospital si a slabit 60 de kg. mananca orice, dar in cantitati mici si 5 mese pe zi.


Dar de ce in 2 luni si nu in mai multe? Se poate, cu dieta si sport,pe termen lung...
Sa fereasca Dumnezeu pe toata lumea, sa nu ajunga in situatia de a arata ca un monstru si a avea nevoie de inel gastric...
kudika226898
Postat pe 13 Martie 2012 14:45
dar cine ar vrea sa slabeasca 20 de kilograme in doua luni?! si de ce??? doar nu te ingrasi 20 de kilograme in doua luni... de bun simt e ca nici nu poti sa le dai jos atat de repede!
adriana_neacsu26
Postat pe 14 Martie 2012 13:03
Doinita Oancea a slabit cu suplimentul natural de slabit interactiv slim.L-am comandat si eu pentru ca e romanesc si 100% natural,asa ca nu risc nimic.
kudika_20647
Postat pe 9 Noiembrie 2012 13:41
20 de kg in doua luni este cam dificil, si nu este nici foarte sanatos. Sport, dieta si un upliment destinat arderii grasimilor. Eu am avut succes cu asta: http://track.acaiberry900.ro/product/AcaiBerry-900/?pid=129&uid=1419, a fost folosit se pare si de Oprah, ea l-a promovat si l-a facut cunoscut. Succes!
Diana20252
Postat pe 9 Noiembrie 2012 14:41
simplu. iti tai cu un cutit partile grase de pe corp, apoi le introduci la cuptor si cand sunt gata, le mananci.



u sick ppl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

atata grija aveti, sa aratati bine si in rest zero in creieras.



muza_ta
Postat pe 9 Noiembrie 2012 14:51
sunt total de acord cu tine! e mult prea mult. cand slabesti atat de mult intr-un timp atat de scurt nu numai ca te poti imbolnavi, dar este si riscul sa pui de 2 ori mai multe kilograme inapoi.
kudika_20652
Postat pe 9 Noiembrie 2012 14:53
De la: muza_ta, la data 2012-11-09 14:51:36simplu. iti tai cu un cutit partile grase de pe corp, apoi le introduci la cuptor si cand sunt gata, le mananci.



u sick ppl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

atata grija aveti, sa aratati bine si in rest zero in creieras.






kudika226898
Postat pe 9 Noiembrie 2012 16:39
De la: kudika_20652, la data 2012-11-09 14:53:36sunt total de acord cu tine! e mult prea mult. cand slabesti atat de mult intr-un timp atat de scurt nu numai ca te poti imbolnavi, dar este si riscul sa pui de 2 ori mai multe kilograme inapoi.



kudika226898
Postat pe 9 Noiembrie 2012 16:40
De la: kudika_20647, la data 2012-11-09 13:41:44 Doinita Oancea a slabit cu suplimentul natural de slabit interactiv slim.L-am comandat si eu pentru ca e romanesc si 100% natural,asa ca nu risc nimic.



Ihim...sunt atatea 100% romanesti sau din UE, fabricate cu ingrediente din China...sa fiti voi sanatoase, ca minciuna e mai gogonata decat va inchipuiti...
kudika226898
Postat pe 9 Noiembrie 2012 16:42
De la: kudika_20252, la data 2012-11-09 14:41:1320 de kg in doua luni este cam dificil, si nu este nici foarte sanatos. Sport, dieta si un upliment destinat arderii grasimilor. Eu am avut succes cu asta: http://track.acaiberry900.ro/product/AcaiBerry-900/?pid=129&uid=1419, a fost folosit se pare si de Oprah, ea l-a promovat si l-a facut cunoscut. Succes!



Cu sportul si dieta sunt de acord, cu pastilele, nu...mai bine dati banii pe abonamentul la sala...
kudika226898
Postat pe 9 Noiembrie 2012 16:46
De la: kudika226898, la data 2012-11-09 16:39:33
De la: muza_ta, la data 2012-11-09 14:51:36simplu. iti tai cu un cutit partile grase de pe corp, apoi le introduci la cuptor si cand sunt gata, le mananci.



u sick ppl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

atata grija aveti, sa aratati bine si in rest zero in creieras.








muza_ta
Postat pe 9 Noiembrie 2012 16:50
mi se pare cam mult ,atatea kg in timp scurt o sa aiba efectul yo-yo
kudika_18499
Postat pe 11 Noiembrie 2012 19:45
De la: kudika_18499, la data 2012-11-11 19:45:21mi se pare cam mult ,atatea kg in timp scurt o sa aiba efectul yo-yo



Plus pieile atrnande, plus dezechilibrele...
kudika226898
Postat pe 12 Noiembrie 2012 16:25
De la: kudika_18499, la data 2012-11-11 19:45:21mi se pare cam mult ,atatea kg in timp scurt o sa aiba efectul yo-yo
Asa este. Cand i-am zis nutritionistului ca vreau sa slabesc in 3 luni s-a uitat la mine, a zambit si a zis ca o sa pun totul la loc intr-o luna si ceva, poate chiar dublu. Si ca mai bine o iau incet dar sigur. Am slabit intr-un an vreo 15 kg, usor de tot, dar nu am nici pielea lasata si nici n-am mai pus un gram pe mine de vreo 5 luni si ceva de acum.
Si da, sustin partea cu suplimentul alimentar pt ca te ajuta cu poftele in cazul in care ti-e greu sa tii dieta sau mai ales atunci cand stagnezi cu pierderea in greutate. Mie mi-a zis dr de slim and fit, am avut incredere in el ca mi-a explicat tot ce trebuie.
Trebuie sa tii cont si de indicele de greutate ideal pt inaltimea ta atunci cand vrei sa slabesti sau sa te ingrasi.. dupa caz.
GeorgianaBB
Postat pe 18 Noiembrie 2012 23:50
De la: kudika226898, la data 2012-11-12 16:25:53
De la: kudika_18499, la data 2012-11-11 19:45:21mi se pare cam mult ,atatea kg in timp scurt o sa aiba efectul yo-yo



Plus pieile atrnande, plus dezechilibrele...
Dezechilibrele de obicei se formeaza cand mananci prostii si iei hormoni. Altfel nu prea. Daca nu mananci fast food si pui injectati cu cine stie ce sau prajituri cu zaharuri nenumarate, e ok.
GeorgianaBB
Postat pe 18 Noiembrie 2012 23:52
Buna tuturor,
in urma cu cateva saptamani am vazut reclama celor de la rithual paris pe www.rithual.ro ,cum ca ceaiurile lor rithual silhouette te slabesc 7 kg in doar 2 saptamani.
Bineinteles ca am fost atrasa si mi-am facut comanda,eu avand 64kg la 1,60.
Am cumparat ceaiurile,am mancat mai light si am slabit 8 kg in acele doua saptamani.Initial m-am speriat,am slabit in prima saptamana 4,5 kg si in a doua 4kg.M-am speriat pentru ca m-am gandit ca o sa ma ingras imediat la loc si mi-am impus sa nu mai mananc seara dupa ora 6 poate voi reusi sa ma mentin.Zis si facut,am luat ultima masa la 17.30,18 maxim si am reusit sa ma mentin,acum mananc orice,a trecut o luna si ceva de cand am slabit si ma simt extraordinar. Nu mi-a fost rau absolut deloc in toata aceasta perioada,chiar ma simt mai bine si mai plina de viata .Am incercat si rithual derm de la ei ,la fel si acela este un produs cu efecte,la mine s-au vazut rezultate pe ten,mi-a curatat tenul.Rar se intampla sa gasesti niste produse care sa dea asemenea rezultate.
kudika_32485
Postat pe 26 Martie 2013 20:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dieta Cambridge Weight Management Plan? 6 De la: Barbie30_ 7 Aprilie 2011 13:08
Vrei sa slabesti 14 De la: sorinporojan 21 August 2013 12:40
Viaþa BIO îþi aduce avantaje pe termen lung 1 De la: danielatontsch 15 Septembrie 2009 18:06
patile eficiente pentru slabit 49 De la: healthy006432 14 Septembrie 2009 13:18
WELLSTAR 1 De la: epopescu58 19 Ianuarie 2009 08:36