Setari Cookie-uri

HELP ME- un dermatolog bun in Bucuresti?

Buna, eu va recomand un super medic dermatolog doctorita Corina Zigu. Are cabinetul Derma pe str.george enescu (vis-a-vis de biserica alba).Am avut probleme mari cu acneea si a fost singura care mi-a dat tratament care sa aiba rezultate. Am mers 3 sedinte la dansa si deja a inceput sa mi se lumineze tenul. Sunt super incantata. Ptr. programari tel: 0213182782 si 0723588593.
SUCCES
aly03
Postat pe 29 Septembrie 2009 18:19
De la: aly03, la data 2009-09-29 18:19:00Buna, eu va recomand un super medic dermatolog doctorita Corina Zigu. Are cabinetul Derma pe str.george enescu (vis-a-vis de biserica alba).Am avut probleme mari cu acneea si a fost singura care mi-a dat tratament care sa aiba rezultate. Am mers 3 sedinte la dansa si deja a inceput sa mi se lumineze tenul. Sunt super incantata. Ptr. programari tel: 0213182782 si 0723588593.
SUCCES



imi poti da te rog, mai multe detalii? ce tratament urmezi/ai urmat? eu sunt cam sceptica dupa ce am avut numai experiente urate cu dermatologii si am folosit o mare parte din produsele pentru acnee: creme, geluri, fie ele cosmetice sau medicale, antibiotice, etc. mersi frumos
healthy008125
Postat pe 1 Noiembrie 2009 16:37
Buna

As dori sa aflu si eu cam cat costa o consultatie la cabinetul Dr. Nedelcu Ioan?

Si numele cabinetului...

Va multumesc.
kudika098023
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:55
Este pe str Veronica Micle nr.15, consultatia costa 210 lei. Eu am programare pentru luni. Sa vedem cum este.

kalli
Postat pe 6 Martie 2010 20:20
De la: aly03, la data 2009-09-29 18:19:00Buna, eu va recomand un super medic dermatolog doctorita Corina Zigu. Are cabinetul Derma pe str.george enescu (vis-a-vis de biserica alba).Am avut probleme mari cu acneea si a fost singura care mi-a dat tratament care sa aiba rezultate. Am mers 3 sedinte la dansa si deja a inceput sa mi se lumineze tenul. Sunt super incantata. Ptr. programari tel: 0213182782 si 0723588593.
SUCCES


E bine ca ai rezultate, dar eu nu m-am inteles la fel de bine cu ea. Prima consultatie costa 100 de lei, iar restul 50 de lei. Ma duceam la ea din doua in doua saptamani,cred ca am fost de 6-7 ori. Nu s-a atins de pielea mea nici macar o singura data si la fiecare consultatie imi spunea sa cumpar alte creme (cred ca are o intelegere cu Avene). Foarte superficiala din punctul meu de vedere.
kalli
Postat pe 6 Martie 2010 20:28
Am fost si eu la dl. doctor Nedelcu despre care se tot vorbeste.Impresia mea nu a fost una tocmai buna.Mi a dat sa urmez un tratament cu ro-accutane(tratament ce dureaza 6 luni) si un tratament cosmetic pe care sa l fac de 2 ori pe zi.Tratamentul cosmetic cuprindea crema hiratanta pentru ten gras, crema hidratanta pentru ten sensibil, lotiune tonica ten gras si demachiant( apropo cremele sunt foarte scumpe si sunt marca domnului doctor).Intre timp a trebuit sa tin si un regim alimentar.Rezultatul-dupa o saptamana tenul meu arata groaznic.M am dus la domnul doctor si mi a spus sa nu ma mai dau cu creme pe fata ca se pare ca nu mi fac prea bine.Deci am cumparat niste creme scumpe degeaba.Am tinut in continuare tratamentul cu ro-accutane si pe fata ma dadeam doar cu skinoren( dar doar pe pustule).Rezultatul-Dupa 6 luni de tratament nu am obtinut nici un rezultat.Am fost apoi la alt doctor si i am spus ca am luat tratament cu ro-accutane.Cand i am spus cine mi a prescris asta s-a inchinat pur si simplu pentru ca nu se astepa ca dl doctor Nedelcu sa faca una ca asta.Dna doctor mi a spus ca pentru siguranta mea 2 ani de zile sa nu raman gravida si ca eu nu am o accnea atat de grava ca sa fie tratata cu roaccutane.Si mai mult decat atat s a descoperit ca am parazitul demodex si o usoara forma de accnee.
dianacojan
Postat pe 18 Aprilie 2010 13:46
Buna.

A fost cineva si la doctorul Clatici de la Centrul Medical Academica? Am citit toate recomandarile si opiniile de pe acest site dar nu m-am decis inca spre ce medic sau clinica sa ma indrept.
Multumesc in avans pentru raspuns.

O zi buna.
healthy11_22
Postat pe 20 Mai 2010 11:09
Buna ziua. Sunt noua pe acest forum si am vazut subiectul referitor la doctor dermatolog bun in Bucuresti. M-am confruntat pana de curand cu 2 probleme dermatologice dintre care una era chiar grava. Prima problema erau verucile, erau mici dar foarte multe. Alta problema era acneea si cicatricile ramase. Am fost de-a lungul anilor la o gramda de dermatologi si cosmeticiene. Nu ma asteptam la minuni, eram obisnuita cu tratamentele de "durata". Am 30 de ani am acnee de la 16 ani...
Pe scurt, dupa fazele de scos cosuri si creme de toate tipurile date pe fata si mers pe la dermatologi "celebrii" si foarte ocupati am ajuns, la recomandarea unei colege de servici la dna dr Ionescu Aurelia.
Este medic primar, are cabinetul propriu in zona Piata Muncii, are experienta. (ma efer aici in special la dr tineri carora le lipseste scoala veche si experienta clinica).
Bun, deci am facut la dansa 3 tratamente pentru acnee si cicatrici. Fata mea arata deja minunat, cicatricile sunt diminuate, nu mai am pustule si majoritatea punctelor negre au disparut. Tratamentul este foarte complet, foloseste numai produse profesionale, foloseste microdermabraziune si ultrasunete. De curand a folosit un tratament nou, absolut spectaculos pentru cicatrici, cu rezultate vizibile de la prima sedinta (este un aparat multe ace minuscule).
Legat de preturi: consultul este 100 ron iar tratamentele 200-300 ron in functie de tehnica folosita. Fiecare tratament dureaza in jur de 2 ore...timp in care dansa iti face diferite proceduri cosmetice munceste, nu te lasa cu creme pe fata cum fac altii. Deci v-o recomand calduros.
O puteti gasi la telefon 0722564632/ cabinet Dermato Byronia site e-dermatolog.ro

Va doresc sanatate.
Alysia
Postat pe 10 Iulie 2010 08:44
Buna,dar de vergeturi nu se ocupa? k de ceva timp mi-ai aparut niste firisoare rosii,mi s-a zis k sunt vergeturi si k nu-mi trec cu nici un fel de tratament sau pastile.Mam gandit sa-mi fac injectii,k am citit pe net.Vreau un raspuns.URGENT TE ROG.
kudika311951
Postat pe 5 August 2010 23:44
Cum poti utiliza o pereche de patofi cu toc, o geanta si un nud gratios pentru a intra la scoala? http://www.facebook.com/photo.php?pid=30851931&id=1332832643&subject=129389303749416 Aici gasiti raspunsul:D Un raspuns neconventional si indraznet;) Daca va place, dati un Like la pagina Scoala ADC si apoi un LIke la poza. E o concurenta mare pentru Scoala de Publicitate:( :*:* Va multumesc!!!
valentina_v
Postat pe 18 August 2010 12:58
De la: kudika311951, la data 2010-08-05 23:44:06Buna,dar de vergeturi nu se ocupa? k de ceva timp mi-ai aparut niste firisoare rosii,mi s-a zis k sunt vergeturi si k nu-mi trec cu nici un fel de tratament sau pastile.Mam gandit sa-mi fac injectii,k am citit pe net.Vreau un raspuns.URGENT TE ROG.


Ntz, de vergeturi nu mai scapi . Se pot doar atenua dupa cateva luni de tratament( aplicarea retinoizilor topici
, terapia cu laser,sau cu ajutorul peeling-ului chimic)
kudika225175
Postat pe 18 August 2010 21:50
Buna. Aparatul pe care il are dr la cabinet face minuni pentru vergeturi. Daca vrei mai multe detalii iti dau mesaj privat.
Alysia
Postat pe 23 August 2010 16:16
salut. daca ma poti ajuta....am nevoie de un dermatolog, am o alunita care (a crescut) si este intr-o zona paroasa......ma poti ajuta?
eliza89
Postat pe 27 Septembrie 2010 17:15
eu am fost cu sotul meu anul trecut la dr. Nedelcu. Problema- o alopecie si o afectiune care duce la un par rar pe tot scalpul, ambele ereditare. Vreau sa va spun ca a fost un succes, in 2 luni avea parul mai des decat mine, bineinteles cu multi bani cheltuiti, dar merita. Atata tot ca este un tratament cu efect de scurta durata, deci trebuie luat in continuu.
kudika326776
Postat pe 23 Octombrie 2010 11:39
De la: dianacojan, la data 2010-04-18 13:46:20Am fost si eu la dl. doctor Nedelcu despre care se tot vorbeste.Impresia mea nu a fost una tocmai buna.Mi a dat sa urmez un tratament cu ro-accutane(tratament ce dureaza 6 luni) si un tratament cosmetic pe care sa l fac de 2 ori pe zi.Tratamentul cosmetic cuprindea crema hiratanta pentru ten gras, crema hidratanta pentru ten sensibil, lotiune tonica ten gras si demachiant( apropo cremele sunt foarte scumpe si sunt marca domnului doctor).Intre timp a trebuit sa tin si un regim alimentar.Rezultatul-dupa o saptamana tenul meu arata groaznic.M am dus la domnul doctor si mi a spus sa nu ma mai dau cu creme pe fata ca se pare ca nu mi fac prea bine.Deci am cumparat niste creme scumpe degeaba.Am tinut in continuare tratamentul cu ro-accutane si pe fata ma dadeam doar cu skinoren( dar doar pe pustule).Rezultatul-Dupa 6 luni de tratament nu am obtinut nici un rezultat.Am fost apoi la alt doctor si i am spus ca am luat tratament cu ro-accutane.Cand i am spus cine mi a prescris asta s-a inchinat pur si simplu pentru ca nu se astepa ca dl doctor Nedelcu sa faca una ca asta.Dna doctor mi a spus ca pentru siguranta mea 2 ani de zile sa nu raman gravida si ca eu nu am o accnea atat de grava ca sa fie tratata cu roaccutane.Si mai mult decat atat s a descoperit ca am parazitul demodex si o usoara forma de accnee.


Si eu ma fost la Nedelcu si tot tratament cu Roaccutane mi-a dat. Este un medicament periculos, eu l-am luat 2 luni si jumatate si am facut analize de sange sa fiu sigura ca nu am probleme cu ficatul etc, dpdv fizic am iesit bine sanatoasa si nu am avut nicio problema cu medicamentul pana in momentul in care am trecut printr-o perioada f stresanta si am inceput sa am stari de anxietate si depresie. M-a afectat f tare din punctul asta de vedere asa ca am oprit tratamentul. Sincer, imi pare rau ca nu l-am putut termina (6 luni) pentru ca rezultate s-au vazut, primeam complimente pentru piele. Nedelcu nu recomanda doze f mari, tocmai pentru a nu te afecta f tare si Roaccutane-ul nu iti face rau decat in doze mari sau daca are o baza. Daca ai un ficat mai sensibil, evident ca nu e bine sa te bagi la un asemenea tratament pentru ca ai sanse sa ti-l nenoroceasca. La mine s-a creat o baza pentru anxietate din cauza perioadei ingrozitoare prin care am trecut si din cauza faptului ca am o fire predispusa la asa ceva. Dar, cinstit vorbind, stiam in ce m-am bagat, am citi tot ce am gasit despre medicament, Nedelcu mi-a dat si alte optiuni, dar eu p-asta l-am ales. Totusi, mi se pare exagerata perioada de doi ani pentru a ramane insarcinata, in prospect scrie o luna si majoritatea doctorilor spun 3-4 luni, pentru va medicamentul sa iasa complet din sistem. Oricum, va urez o piele frumoasa!
kalli
Postat pe 6 Noiembrie 2010 18:39
Buna,

imi poti spune te rog la ce doctor ai fost apoi? ma intereseaza si pe mine tratamentul pt demodex .
multumesc
alina1980
Postat pe 18 Noiembrie 2010 13:43
De la: alina1980, la data 2010-11-18 13:43:12Buna,

imi poti spune te rog la ce doctor ai fost apoi? ma intereseaza si pe mine tratamentul pt demodex .
multumesc


mesajul este pt dianacojan
alina1980
Postat pe 18 Noiembrie 2010 13:44
dr. Ioan Marcu are cabinetul pe langa academi militara...face mai intai teste, analize apoi da tratament!!
m_nicole
Postat pe 29 Noiembrie 2010 15:58
Buna, eu am fost acum 4 ani la dl doctor Marcu Ioan la endoderma - am facut tratament 1 an si este super pielea in continuare.
Nu este extrem de prietenos dar nu asta este important, important este ca rezolva problemele. Intr-adevar mi s-a parut scump si atunci dar pielea mea MERITA :).

Vi-l recomand cu drag. Tratamentul se bazeaza pe Roaccutane care poate avea si cateva efecte secundare nedorite DAR isi are efect si trateaza problemele cu tenul.
ralubaby2002
Postat pe 29 Decembrie 2010 16:19
buna fetelor, vreau sa va spun ca si eu am avut o problema grava cu acneea asta nenorocita pina pe la 25 de ani, acum am 30, cind am zis gata a trecut si pubertatea si rabdarea mea si m-am dus la dermatolog .DR VIORICA BALASOIU de la SP LONGHIN vis a vis de intrarea in parcul tineretului de la Sincai, si sa stiti ca tot cu ROACCUTANE m-am tratat 3 luni si am scapat de cosuri;sa stiti ca aveam multe pe fata, atit, nu in alte zone si mai mari si mai mici de imi era mie sila sa ma uit in oglinda.A fost cam scump tratamentul acum 5-6 ani,dar a meritat . efecte adverse nu am avut de la medicament la fel mi s-a spus si mie sa am grija sa nu ramin insarcinata 3-4 luni dupa.colegele mele toate au ramas uimite si binenteles care aveau si ele probleme le-am spus de tratamentul minune, sa stiti ca si Cameron Diaz a folosit acest medicament.asa ca vi-l recomand cu incredere
robyok_2006
Postat pe 27 Ianuarie 2011 00:49
PLEASE acum v-as ruga cine cunoaste un dr pt alunite ,mi-au aparut 2 inestetice si cam mari pe fata ,ce preturi se estimeaza? atrecut cineva recent prin asa ceva?
robyok_2006
Postat pe 27 Ianuarie 2011 00:57
De la: robyok_2006, la data 2011-01-27 00:57:01 PLEASE acum v-as ruga cine cunoaste un dr pt alunite ,mi-au aparut 2 inestetice si cam mari pe fata ,ce preturi se estimeaza? atrecut cineva recent prin asa ceva?


Pentru asa ceva, eu ti-as recomanda Dermagin. Nu mai stiu preturi. Spunea cineva mai sus de 100 si de 50 de lei. Depinde ce probleme are fiecare. E in Bucuresti. AI aici toate datele. Suna inainte si intreaba tot ce vrei sa afli.

http://www.derma.ro/ (site-ul lor)
rashela
Postat pe 27 Ianuarie 2011 07:28
Daca nu te deranjeaza lasa alunitele in pace,iar pentru semne inestetice de acnee foloseste serul regenerator Artistry care iti va curata pielea in mod naural si fara efecte adverse si va determina si o regenerare a tesuturilor dind un aspect tonic si mai sanaos al epidermei
serul te scuteste de mers prin cabinete si efectele sunt imediat vizibile/Daca esti nemultumia de efect il poti dainnapoi si ti se restituie banii integral
carmen_natural
Postat pe 30 Ianuarie 2011 23:55
Eu m-am tratat de acnee la o doctorita tanara, Dr Oana Spanu. M-a trimis si la ginecolog pentru investigatii, iar acum fac la ea un tratament laser pentru cicatrici care a inceput sa dea roade. A avut rabdare cu mine, m-a invatat cum sa aleg un produs cosmetic sa nu incarc tenul si ce medicamente sa evit sa nu mi se mai pateze fata vara. O gasiti la Centrul Academica din Aviatorilor.
kudika383132
Postat pe 13 Aprilie 2011 10:55
De la: carmen_natural, la data 2011-01-30 23:55:14Daca nu te deranjeaza lasa alunitele in pace,iar pentru semne inestetice de acnee foloseste serul regenerator Artistry care iti va curata pielea in mod naural si fara efecte adverse si va determina si o regenerare a tesuturilor dind un aspect tonic si mai sanaos al epidermei
serul te scuteste de mers prin cabinete si efectele sunt imediat vizibile/Daca esti nemultumia de efect il poti dainnapoi si ti se restituie banii integral



Iar "nebunia" Amway...
kudika226898
Postat pe 13 Aprilie 2011 16:51
Buna Dianacojan,
Am vazut postarea ta din 2007 legata de parazitul demodex si usoara acnee. Poti te rog sa-mi spui cum le-ai vindecat? Eu folosesc tot felul de creme si tenul meu in loc sa fie mai bine e mai rau. Am si eu parazitul asta dar nu-i dau de cap.
Tu ai mai avut recidive ?
Multumesc mult.
Eliza
kudika076065
Postat pe 27 Mai 2011 16:21
Ai demodex localizat pe fata ?Esti sigura ?A iesit la examen de laborator ?Se poate trata dar sunt o multime de interdictii.
carmen_natural
Postat pe 29 Mai 2011 00:23
Ai demodex localizat pe fata ?Esti sigura ?A iesit la examen de laborator ?Se poate trata dar sunt o multime de interdictii.
carmen_natural
Postat pe 29 Mai 2011 00:23
Buna!
Am inceput tratamentul contra acneei, recomandat de dr. Marcu Ioan, in urma cu o luna si jumatate si semne de imbunatatire nu prea sunt.

La voi dupa cat timp au inceput sa se vada rezultatele?

Vreau un raspuns sincer!

Stefi
kudika415936
Postat pe 30 Iulie 2011 19:20
Rog frumos vreau si eu cateva detalii, ma intereseaza acest subiect!!!
kudika497878
Postat pe 14 Ianuarie 2012 19:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
parul drept este greu de obtinut? 21 De la: sweetyme 2 Mai 2011 17:30
Tunsoare 11 De la: cosminutza_21 14 Martie 2012 18:47
Despre unghiile false 1 De la: corinaxg 30 Septembrie 2010 13:54
Cartea de vizita a unei femei... 1 De la: Lavini_Unghii_False 19 August 2010 12:26
Vand parfumuri originale din Italia 9 De la: deeadeeas 29 Aprilie 2010 17:28