Setari Cookie-uri

CUM SA NE INGRASAM

Bunaziua , am 27 de ani ,1,70 inaltime si 49kg, am facut tot felul de analize pt a vedea dc nu ma ingras nu am nici glanda teroida , am mers la medcul de familie si mia dat sa iau in fiecare zi un integrator alimentar si mia zis sa manank de 5 ori pe zi am urmat acest tratament dar nimik , poate fi stresul cauza pt ca nu ma ingras ?????
yrynagabryela
Postat pe 15 Octombrie 2008 18:19
Salut eu am 33 de ani 2 copii 1.69 si 47 kg, daca aflii vreo metoda de ingrasare te rog anuntama si pe mine rasarit01@yahoo.com
krevitz
Postat pe 5 Noiembrie 2008 10:31
Buna fetelor,vreu si eu sa mai pun ceva,daca aflati cum ma anuntati si pe mine,multumesc,cris.pricop
criclau
Postat pe 10 Noiembrie 2008 16:31
am incercat si eu sa ma ingras am 1,74 si 50 kg am reusit sa pun pe mine 2kg luand peritol...dar cere mult somn si nu pot sa-mi permit luxul asta am doua fetite de crescut
bianca2_healthy
Postat pe 12 Noiembrie 2008 17:11
peritol este si pentru adulti?
eu stiu ca i-am dat baiatului meu cand era mic
criclau
Postat pe 13 Noiembrie 2008 15:29
peritol este si pt adulti ,sant tablete ieftine si foarte eficiente
bianca2_healthy
Postat pe 14 Noiembrie 2008 21:28
Eu am 1,70 si 43 kg am luat vitamine si degeaba, asa este organismul nostru ...
ella21
Postat pe 15 Noiembrie 2008 13:58
aoleuuu!vad ca nu sunt singura ...Eu am 1.68 si 48 kg.Am incercat tot si nimic.Singura mea speranta in am ma ingrasa este cind am sa scap de gelozie ,poate reusesc sa ma ingras.Stresul meu provine de la gelozie cronica si dificultati financiare.De aceea pt a ma ingrasa trebuie sa nu am prieten sau sot,iar apoi sa am destui bani care sa imi asigure linistea sufleteasca.Ce ma fac?Sunt deziludida si eu ca voi.Daca stie cineva cum sa scap de gelozie ,dati-mi un sfat,va rog.Pe urma cu banii....hehehhe nici nu va mai intreb,e aceeasi problema in toata tara.
nufar_alb
Postat pe 17 Noiembrie 2008 02:18
pai sa stii ca si stresul ,lipsa confortului financiar,alimentatie nesanatoasa,toate astea cred ca ne impiedica sa ne ingrasam,dar de ce majoritatea sunt grasi si vor sa slabeasca?inseamna ca noi ne consumam mai mult?
criclau
Postat pe 17 Noiembrie 2008 10:18
Eu cred ca cei ce sunt grasi si vor sa slabeasca au un regim de alimentatie nesanatos.La fel pot spune ca ei sunt mai pasivi cu viata,sunt mai toleranti cu problemele,mai optimisti.Si cu apã se ingrasã.Noi slãbutele,vedem viata cu alti ochi,ne preocupam mai mult cu ziua de miine,suntem cu ochii bine deschisi si vedem realitatea.Asta ne sperie,multa mizerie in societatea in care traim.Multa prostitutie,multa minciuna,destrabalare la maxim.Practic suntem deziludite cu ceea ce vedem si auzim.Majoritatea slabutelor sufera de depresii,ne lipseste bucuria de a trãi,asta pt ca in ziua de azi societatea se degradeaza pe zi ce trece.Nu mai poti avea incredere in nimeni.Practic traim cu frica in spate.Acest venin pe care frica il creaza in noi, ne autodistruge .Putem noi sa luam orice vitamine ,ca tot nu rezulta.Asta zic din proprie experienta.Noi ar trebui sa analizam cauza din care suntem stresate,iar apoi sa eliminam aceasta cauza.«Cauza produce efectul si invers».Deci avem nevoie de un psihanalist care sa descopere cauza,ca apoi noi sa reusim sa gandim pozitiv,sa simtim din nou bucurie interioara.Aceasta psihanaliza o putem face noi insine.Dar ceea ce e cam greu uneori,este ca daca ai descoperit ca cauza stresului este chiar sotul,hehehe ...ce facem?Il eliminam ...este cam greu ...poate inca ai si un copil.Dar ce tot fac eu aici,doamne,m-am ratacit si acum vb de alte treburi.Ar fii cazul sa ma opresc,ca vad ca o iau razna.OK ,merg sa mananc ceva ca vad ca, cu stomacul gol,gandesc negativ.
nufar_alb
Postat pe 18 Noiembrie 2008 00:10
eu m-am ingrasat
offf...cat de bine va inteleg...am 22 de ani 1.62 si...48 kg...acum sunt mandra desi stiu ca s-ar putea si mai bine...pana acum 1 an si jumatate aveam 40 kg...in liceu am avut chiar 38....oricum de cand ma stiu n-am depasit niciodata 43 kg...cand am ajuns la facultate in bucuresti am fost la institutul endocrinologic pt un control...analizele au iesit in limite normale...ca ale unui copil nemancat :D...mi s-a spus ca am arderile prea mari dar ca tiroida mea functioneaza cum trebuie...mi s-a dat un tratament care m-a ajutat sa iau in greutate...totusi ar trebui sa consultati si voi medicul inainte de a-l administra...am facut tratamentul de 3 ori pana acum...se face primavara si toamna...principalul medicament care iti da pofta de mancare se numeste PERITOL ( sunt niste pastilute mici galbene eficiente impotriva alergiilor, urticariilor, exista si sirop si se administreaza in mod obisnuit copiilor, nu stiu daca are contraindicatii...cititi prospectul) . se ia o pastiluta pe zi...va recomand sa fie cu putin inainte de ora de culcare pt ca provoaca somnolenta...primele zile esti ametit, poate chiar putin irascibil din cauza somnolentei, dar dupa 4-5 zile te obisnuiesti...pofta de mancare nu se lasa mult asteptata...la mine a aparut dupa o sapt maxim... in fine tratamentul complet este urmatorul si dureaza vreo 2 luni: -40 de zile peritol pastile cate o pastila seara; in acelasi timp cu peritolul se vor lua asa: -10 zile calciu cu d3 de Nycomed ( 15 ron) care nu se depune pe oase. - 10 zile aspacardin ( intr-adevar toata lumea il stie ca fiind pt inima dar are un spectru mai larg...sporeste atentia...te intareste...totusi intrebati medicul inainte) -10 zile vitamine ( supradyn, farmaton, sau altceva...) Deci toate acestea concomitent cu peritolul...dupa aceste 30 de zile reluati in aceeasi ordine...10 zile calciu, 10 aspacardin, 10 vitamine....pana la implinirea a 2 luni de tratament...peritolul NU UITATI nu-l luati mai mult de 40 de zile...e posibil ca dupa ce terminati cu peritolul sa va mai pierdeti din pofta de mancare dar nu intrerupeti tratamentul cu celelalte... Calciul este recomandat in toate lunile care contin R ianuarie februarie martie.....fara mai iunie iulie si august....asa ca luati ca e recomnadat si de doctor...ce sa mai zic...incercati totusi sa faceti si miscare ca eu m-am ales cu o burtica...macar cateva abdomene....aveti grija ce mancati totusi...ca celulita apare imediat...sunt cateva riscuri de care trebuie sa tineti cont...multa bafta si astept intrebari...
bianca2_healthy
Postat pe 18 Noiembrie 2008 09:07
Buna fetele!Eu am 25 de ani,170cm,54kg si am incercat acea dieta cu peritol(o pastila seara)A.T.10(5 picaturizi)si MagneB6(3 pastilezi)!A dat rezultate!Nu pot sa va spun cate kg m-am ingrasat dat era vizibil,tinand cont ca se tine dieta 3 luni iar eu am tinut ap. o luna!Incercati si voi!Eu astept sa gasesc ceva cu rezultat mai rapid!
DORYZ
Postat pe 2 Decembrie 2008 23:19
De la: bianca2, la data 2008-11-18 09:07:21eu m-am ingrasat....citez
offf...cat de bine va inteleg...am 22 de ani 1.62 si...48 kg...acum sunt mandra desi stiu ca s-ar putea si mai bine...pana acum 1 an si jumatate aveam 40 kg...in liceu am avut chiar 38....oricum de cand ma stiu n-am depasit niciodata 43 kg...cand am ajuns la facultate in bucuresti am fost la institutul endocrinologic pt un control...analizele au iesit in limite normale...ca ale unui copil nemancat :D...mi s-a spus ca am arderile prea mari dar ca tiroida mea functioneaza cum trebuie...mi s-a dat un tratament care m-a ajutat sa iau in greutate...totusi ar trebui sa consultati si voi medicul inainte de a-l administra...am facut tratamentul de 3 ori pana acum...se face primavara si toamna...principalul medicament care iti da pofta de mancare se numeste PERITOL ( sunt niste pastilute mici galbene eficiente impotriva alergiilor, urticariilor, exista si sirop si se administreaza in mod obisnuit copiilor, nu stiu daca are contraindicatii...cititi prospectul) . se ia o pastiluta pe zi...va recomand sa fie cu putin inainte de ora de culcare pt ca provoaca somnolenta...primele zile esti ametit, poate chiar putin irascibil din cauza somnolentei, dar dupa 4-5 zile te obisnuiesti...pofta de mancare nu se lasa mult asteptata...la mine a aparut dupa o sapt maxim... in fine tratamentul complet este urmatorul si dureaza vreo 2 luni: -40 de zile peritol pastile cate o pastila seara; in acelasi timp cu peritolul se vor lua asa: -10 zile calciu cu d3 de Nycomed ( 15 ron) care nu se depune pe oase. - 10 zile aspacardin ( intr-adevar toata lumea il stie ca fiind pt inima dar are un spectru mai larg...sporeste atentia...te intareste...totusi intrebati medicul inainte) -10 zile vitamine ( supradyn, farmaton, sau altceva...) Deci toate acestea concomitent cu peritolul...dupa aceste 30 de zile reluati in aceeasi ordine...10 zile calciu, 10 aspacardin, 10 vitamine....pana la implinirea a 2 luni de tratament...peritolul NU UITATI nu-l luati mai mult de 40 de zile...e posibil ca dupa ce terminati cu peritolul sa va mai pierdeti din pofta de mancare dar nu intrerupeti tratamentul cu celelalte... Calciul este recomandat in toate lunile care contin R ianuarie februarie martie.....fara mai iunie iulie si august....asa ca luati ca e recomnadat si de doctor...ce sa mai zic...incercati totusi sa faceti si miscare ca eu m-am ales cu o burtica...macar cateva abdomene....aveti grija ce mancati totusi...ca celulita apare imediat...sunt cateva riscuri de care trebuie sa tineti cont...multa bafta si astept intrebari...
bianca2_healthy
Postat pe 6 Decembrie 2008 15:20
multa ciorba si paine aproape zilnic si ardei iute la ciorba care deschide apetitul...ardeiul este si un bun afrodisiac deschide si pofta de sex. stiu ca e greu dar asta e!... deci ciorba neaparat inainte de felul 2....sau daca manaci mai multe feluri de mancare la o singura masa...si mai multa indiferenta
marciapm2000@hotmail.com
Postat pe 10 Decembrie 2008 03:58
spune mi pls peritol 1pastila pe zi dar celelalte????? ma kinui de un an sa ma ingras dar fara rezultate,am 21 ani si 40kg.....disper...nu sufer de lipsa de calciu sau altceva dar organismul meu nu mai asimileaza.
leoaicka_13
Postat pe 23 Decembrie 2008 17:32
PENTRU VERA 1308
PENTRU A AVEA REZULTATE TREBUIE SA STITI CAUZA CARE VA MENTINE ACEASTA GREUTATE!O CONSULTATIE MEDICALA A-TI FACUT?VA POT RECOMANDA UN REMEDIU,DAR TREBUIE SA STIU UN DIAGNOSTIC CORECT PUS DE MEDICI!!!!!
ivanescu
Postat pe 24 Decembrie 2008 19:54
De la: nufar_alb, la data 2008-11-17 02:18:28aoleuuu!vad ca nu sunt singura ...Eu am 1.68 si 48 kg.Am incercat tot si nimic.Singura mea speranta in am ma ingrasa este cind am sa scap de gelozie ,poate reusesc sa ma ingras.Stresul meu provine de la gelozie cronica si dificultati financiare.De aceea pt a ma ingrasa trebuie sa nu am prieten sau sot,iar apoi sa am destui bani care sa imi asigure linistea sufleteasca.Ce ma fac?Sunt deziludida si eu ca voi.Daca stie cineva cum sa scap de gelozie ,dati-mi un sfat,va rog.Pe urma cu banii....hehehhe nici nu va mai intreb,e aceeasi problema in toata tara.

Mda.... the same problem for all... banii nu sunt cel mai important lucru..cand o sa dai de probleme mult mai grave o sa ma crezi pe cuvant...
cosmo_cel
Postat pe 28 Decembrie 2008 18:18
De la: cosmo_cel, la data 2008-12-28 18:18:01
De la: nufar_alb, la data 2008-11-17 02:18:28aoleuuu!vad ca nu sunt singura ...Eu am 1.68 si 48 kg.Am incercat tot si nimic.Singura mea speranta in am ma ingrasa este cind am sa scap de gelozie ,poate reusesc sa ma ingras.Stresul meu provine de la gelozie cronica si dificultati financiare.De aceea pt a ma ingrasa trebuie sa nu am prieten sau sot,iar apoi sa am destui bani care sa imi asigure linistea sufleteasca.Ce ma fac?Sunt deziludida si eu ca voi.Daca stie cineva cum sa scap de gelozie ,dati-mi un sfat,va rog.Pe urma cu banii....hehehhe nici nu va mai intreb,e aceeasi problema in toata tara.

Mda.... the same problem for all... banii nu sunt cel mai important lucru..cand o sa dai de probleme mult mai grave o sa ma crezi pe cuvant...
UAU incepi sa ma sperii,acum ca imi merge bine cu dragostea si banii,chiar am pus vreo 2 kg pe mine...Nu-mi spune ca acum pot aparea iar probleme....si inca maaaais grave...uau,vezi ca iar ma apuca stresuuuuul fi ar el sa fie....
nufar_alb
Postat pe 29 Decembrie 2008 22:45
sa cumperi din farmacie SUPRADYN FORTE EFERVESCENT e foarte bun pt. pofta de mancare succes costa 250 de lei noi
taturodica
Postat pe 6 Ianuarie 2009 08:35
fetelor daca doriti sa mai puneti ceva kg. in plus eu va recomand remedii naturiste-aloe vera detalii la www.caraghiaur.ro
lucian_rich
Postat pe 19 Ianuarie 2009 09:11
buna,lucian,foarte interesant,spune-mi cum pot sa aflu mai multe detalii,eu acum ma gandesc la baiatul meu,are 10 ani si nu prea mananca el orice,sunt suplimente si pentru copii aici la forever?
criclau
Postat pe 19 Ianuarie 2009 15:43
Bianca, la ce medic ai fost la acel institut endocrinolog?
Georgiana77
Postat pe 4 Februarie 2009 09:24
mancati ce va place si incercati sa mancati la acceasi ora in fiecare zi eu in 3 ani m-am ingrasat 20 de kg acum am 72kg
andreaa2005
Postat pe 4 Februarie 2009 13:09
vreau sa stiu dak exista retete pt ingrasat fara tratament
gheorghiu_daniela2002
Postat pe 5 Februarie 2009 14:23
dragele mele am avut 39 de kg la 1,60 acum am 49 de kg cei drept in doi ani , si mie se pare firesc , nu ai cum sa te umflii in cateva zile sau in doua luni, am luat vitamax, am facut injectii cu vitamine B1 si tot complexul de B, ca sa numai enumar si calciu , mananc trei mese pe zi, iar cu timpul mi s+a deschis apetitul la mancare, la inceput nu luam in greutate de loc dar dupa o perioada am inceput sa mananc foarte bine , am o pofta de mancare iesita din comun si tin sa zic ca la doua luni iau un kg pe mine , dar am eliminat stresul , si mi+am facut si ceva ordine in veata , deci daca vreti sa aveti rezultate , perseverati si cu pasi mici o sa reusiti, eu ma simt bine acuma si arat si eu totusi a om
ioana2280
Postat pe 6 Februarie 2009 09:07
ca sa te ingrasi ar trebui sa mananci de 3 ori pe zi si intre mese la aceeasi ora si plus sa iei un supliment de vitamine. stresul slabeste
iza_alisa
Postat pe 7 Februarie 2009 18:57
De la: bianca2, la data 2008-11-18 09:07:21eu m-am ingrasat
offf...cat de bine va inteleg...am 22 de ani 1.62 si...48 kg...acum sunt mandra desi stiu ca s-ar putea si mai bine...pana acum 1 an si jumatate aveam 40 kg...in liceu am avut chiar 38....oricum de cand ma stiu n-am depasit niciodata 43 kg...cand am ajuns la facultate in bucuresti am fost la institutul endocrinologic pt un control...analizele au iesit in limite normale...ca ale unui copil nemancat :D...mi s-a spus ca am arderile prea mari dar ca tiroida mea functioneaza cum trebuie...mi s-a dat un tratament care m-a ajutat sa iau in greutate...totusi ar trebui sa consultati si voi medicul inainte de a-l administra...am facut tratamentul de 3 ori pana acum...se face primavara si toamna...principalul medicament care iti da pofta de mancare se numeste PERITOL ( sunt niste pastilute mici galbene eficiente impotriva alergiilor, urticariilor, exista si sirop si se administreaza in mod obisnuit copiilor, nu stiu daca are contraindicatii...cititi prospectul) . se ia o pastiluta pe zi...va recomand sa fie cu putin inainte de ora de culcare pt ca provoaca somnolenta...primele zile esti ametit, poate chiar putin irascibil din cauza somnolentei, dar dupa 4-5 zile te obisnuiesti...pofta de mancare nu se lasa mult asteptata...la mine a aparut dupa o sapt maxim... in fine tratamentul complet este urmatorul si dureaza vreo 2 luni: -40 de zile peritol pastile cate o pastila seara; in acelasi timp cu peritolul se vor lua asa: -10 zile calciu cu d3 de Nycomed ( 15 ron) care nu se depune pe oase. - 10 zile aspacardin ( intr-adevar toata lumea il stie ca fiind pt inima dar are un spectru mai larg...sporeste atentia...te intareste...totusi intrebati medicul inainte) -10 zile vitamine ( supradyn, farmaton, sau altceva...) Deci toate acestea concomitent cu peritolul...dupa aceste 30 de zile reluati in aceeasi ordine...10 zile calciu, 10 aspacardin, 10 vitamine....pana la implinirea a 2 luni de tratament...peritolul NU UITATI nu-l luati mai mult de 40 de zile...e posibil ca dupa ce terminati cu peritolul sa va mai pierdeti din pofta de mancare dar nu intrerupeti tratamentul cu celelalte... Calciul este recomandat in toate lunile care contin R ianuarie februarie martie.....fara mai iunie iulie si august....asa ca luati ca e recomnadat si de doctor...ce sa mai zic...incercati totusi sa faceti si miscare ca eu m-am ales cu o burtica...macar cateva abdomene....aveti grija ce mancati totusi...ca celulita apare imediat...sunt cateva riscuri de care trebuie sa tineti cont...multa bafta si astept intrebari...




Eu am 16 ani.1.70 si 48 kg .. si vreau sa ajung la 52 kg ...si am luat si eu peritol .. dar nu m-am tinut de el .. ca am ameteli ! Si luam 2 pe zi .. 1 dimineata si 1 seara.. Oricum.. mancam in prostie .. Si supradyn iau in fiecare zi .. Si vitamine,calciu ... detoate.. Dar tot nu m-am ingrasat :(

Postat pe 9 Februarie 2009 01:34
Fetelor eu am 1,70m si 42 kg. Puteti sa mancati cat vreti, daca sta in gena sa nu va ingrasati, nu o sa va ingrasati! Eu va recomand cu caldura sportul, dansul aerobic, sala intr-un cuvant! Acolo se dezvolta masa musculara + va mentineti intr-o forma de zile mari + aveti pofta de mancare pe cale naturala fara sa va indopati cu toate acele pastile! Acun nah... fiecare face ce il taie capul! Eu va urez succes.
Georgiana77
Postat pe 9 Februarie 2009 08:45
sincer femeile asa trebuie sa fie caci daca ar fi direct proportionale cu inaltimea adica 1,70 m sa ai 70 kg ar insemna ca femeie sa fii destul de "plinutza" parerea mea e ca fiecare femeie arata bine asa cum e deci nu va mai impacientati niciuna. toate femeile inclusiv cele care se cred slabe sau opusul "plinutze" sunt frumoase in felul lor...ganditi-va la frumusetea voastra interioara ... degeaba esti pe dinafara frumoase si interiorul e dezamagitor...ca si o casa.va pup pe toate.
andreaa2005
Postat pe 10 Februarie 2009 14:39
vreau sa va spun ca eu am pus cateva kg pe mine,am 1.65 si 55 kg,mananc ca si inainte ,diferenta este ca sunt linistita sufleteste ,mi-am schimbat job-ul si nu sunt stresata la birou,in concluzie,stresul cred ca era inamicul.Multumim Ionut pentru concluzii
criclau
Postat pe 10 Februarie 2009 15:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dieta cu lamai 61 De la: kudika001541 22 Aprilie 2014 18:16
Dorm foarte putin 29 De la: healthy005961 20 Martie 2010 21:20
CE PARERE AVETI DESPRE NOUL APARAT DE SLABIT EXIMIA? 1 De la: andrada_28 18 August 2008 13:41
nu ia in greutate. AJUTOR! 10 De la: naziru 14 Noiembrie 2009 21:54
Cum sa slabesc intr-un timp cat mai scurt? 70 De la: kudika_1044549 9 Ianuarie 2023 10:24