Setari Cookie-uri

nutritionistul... merita?

http://www.agentiasmile.ro/index.php?pag_index=2&id_oferta=572&title_pag=OFERTA+PASTE+2009
STATIUNEA SINAIA

PENSIUNEA BOEMA 3*

CAZARE 3 NOPTI CU MIC DEJUN SI CINA + MASA TRADITIONALA DE PASTE
TARIF 549 LEI / PERSOANA / PACHET.


cornel_sabin
Postat pe 27 Februarie 2010 00:24
verisorul m a slabit dupa dieta carea a primito de la nutritionist.....dar a urmato cu strictete nu sa abatut delok de la gramajul prescris si de la alimentele prescrise
rubya_healthy
Postat pe 9 Martie 2010 15:59
am 1.62 si 63 kg va rog ce cura de slabire imi puteti da sint mihaela si locuiesc in italia
healthy014597
Postat pe 1 Aprilie 2010 19:35
Alimentatie echilibrata , legume, fructe multa miscare, inlocuirea pinii cu mamaliguta, evitarea pastelor fainoase.Exagerat de grasa nu esti, la inaltimea ta.Sportul mersul pe jos zilnic 4 kilometri.
kudika098645
Postat pe 1 Aprilie 2010 19:54
bea de trei ori pe zi cate 250ml suc de grefe,mananca orice,mai putin paine,doar o felie pe zi,si dulciuri,daca se poate deloc,se simte dupa 5 zile,la mine se vede
healthy014600
Postat pe 1 Aprilie 2010 21:31
Hristos a inviat! buna ziua.am 22 ani, la 183 cm inaltime am doar 67 de kg.nu ma simt deloc bine asa, sunt foarte complexat pe tema asta, in plus, cariera pe care imi doresc sa o urmez cere un fizic mai impunator.imi poate recomanda cineva va rog un nutritionist in bucuresti?se merita?
lilu_
Postat pe 5 Aprilie 2010 17:22
De la: cryssa, la data 2008-11-10 11:59:23si un doctor nutritionist buun si unde il gasim?



Buna,
vizita la nutritionist poate fi foarte eficienta, insa daca respecti indicatiile. In legatura cu nutritionistii, poti cauta pe www.doctorating.ro, la cautare avansata diabet, boli de nutritie. Sunt medici din toata tara si au si ratinguri care te pot ajuta sa te orientezi. Succes!
Monicamm85
Postat pe 19 Mai 2010 13:23
Buna!
Eu i-am gasit centrul asta de nutritie din Bucuresti. Stiti ceva de el, a fost cineva acolo? Pare profesionist, sunt 6 doctori, stie cineva care e mai bun? Site-ul lor e www.kilostop.ro. Merci mult
MariaKool
Postat pe 21 Iulie 2010 12:34
Buna
se poate slabii foarte usor atunci cand ai indrumarea unui Consultant de nutritie
intra pe www.slabesti-acum.ro
completeaza CONSULTANTA ONLINE
ei ofera consultanta gratuita pe toata perioada programului de slabire
1708
Postat pe 22 Iulie 2010 17:22
ce consultanta ne poate oferi o persoana care nu stie scrie bine romaneste?..."se poate slabi"
kudika226898
Postat pe 22 Iulie 2010 18:10
daca vrei sa slabesti si sa-ti schimbi stilul de viata este bine sa mergi la un doctor nutritionist. O sa para greu pana cand o sa te obisnuiesti cu regimul.
Avantajul este ca un nutritionist iti poate face un regim personalizat, in functie de obiceiurile tale alimentare, programul tau si preferintele tale, avand grija sa corecteze greselile pe care le faci in alimentatie.
eu merg la un nutritionist care mi-a facut o schema de regim personalizata si care nu m-a traumatizat prin rigoarea acestiua. Am slabit 2kg int-o luna facand si miscare. Regimul se bazeaza pe salate, fructe si ceva branzeturi 0.1 grasime, carne slaba toate cu masura si multa miscare. si tot asa cate 1kg-2 pe luna.
te gandesti ca este putin, insa int-un an poti sa dai 15-20 de kg care nu se vor mai intoarce curand pentru ca ai invatat cum trebuie sa mancam si cum sa-ti pacalesti organismul care de cele mai multe ori este mult mai inteligent decat noi.
trebuie sa ai vointa si sa nu trisezi. Si daca tot esti pofticioasa, gusta putin din ce ai poftit si gata nu exagera.
incepe simplu: mergi la piata si cumpara-ti fructe, legume, iaurtuti slabe, gratar si mananca incet si cu masura. nu astepta sa ti se faca foame ca mai apoi sa mananci si sa nu mai simti cand te-ai saturat. Stiu ca dupa aceea iti pare rau de cat ai putut sa mananci.
Daca vei tine cont de sfaturile noastre este imposibil sa nu ai si rezultate si o sa vezi ca o sa te simti minunat. O sa auzi toti cunoscutii spunandu-ti" ai slabit ce bine arati" nu dandu-si coate pe la colturi ca "te-ai facut cat o vaca".
Da-le peste nas, stiu ca poti.
Multa bafta.
ada_eva
Postat pe 22 Iulie 2010 21:27
da eu am fost si pot spune ca este o mare teapa am aruncat banii pe fereastra! nu iti dau niciun regim,te lasa sa mananci cea ce doresti si te cheama saptamanal sa te cantaresti.la pachetul pe care l.am achizitionat trebuia sa.mi faca si un set de analize gratuit. Nu mi l.au facut.Asa ca sfatul meu este sa eviti Kilostop
healthy015365
Postat pe 19 August 2010 15:38
De la: lil63vas, la data 2009-03-14 17:05:53ca sa slabesti ireversibil nu ti trebuie un nutritionist,informatia despre greutatea ta se afla in creier,el e cel care iti coordoneaza intreg metabolismul,pe langa regimul alimentar iti trebuiesc exercitii de vointa,activitatile fizice si psihice iti pot consuma surplusul de energie si iti distrag atentia de la mancare de multe ori.Succes


Aha!
Ce usor fac unii pe savantii.
Uite unde sta ascunsa intelegerea lumii.
Bine ca ne-ai luminat si pe noi - deci nu avem nevoie de nutritionisti pentru ca informatia despre greutatea noastra se afla in creier - si nu e nici o TEORIE legata de chestia asta - e un fapt demonstrat,nu?
Si marmota impacheta ciocolata...
kudika316998
Postat pe 26 August 2010 14:07
Eu tocmai vreau sa consult unul.
Vreau sa-mi prescrie pentru mine si pertenerul meu de viata un regim sanatos - un regim de VIATA sanatos.
Nu avem mult de slabit si nu ma grabesc nicaieri - insa am ajuns la cocluzia ca la un moment dat in viata e bine sa inveti de la cineva cum sa mananci - asta daca te preocupa acest lucru.
Daca pentru tine nu conteaza ce mananci - atunci clar nu o sa vezi vreodata scopul si rolul nutritionistului.
Sunt curioasa daca persoana care a facut acest comentariu(si e la o varsta onorabila - dn cate am inteles) e o "Nicole Kidman" sau clasata undeva diametral opus?
In functie de asta putem decide daca are vreun sens comnentariul de mai sus sau il putem ignora - pentru ca provine din ignoranta.
kudika316998
Postat pe 26 August 2010 14:29
In cta este un medic silviu langa dobrogea pe b dul lapusneanu,gasesti de te despre el si pe net,simion silviu,are si nr de tel si tot.
SUCCES TUTUROR CAREE DORESC SA SLABEASCA.EU IMI DORESC SA MA INGRAS.
evelyn22
Postat pe 29 August 2010 20:40
De la: kudika316998, la data 2010-08-26 14:29:27Eu tocmai vreau sa consult unul.
Vreau sa-mi prescrie pentru mine si pertenerul meu de viata un regim sanatos - un regim de VIATA sanatos.
Nu avem mult de slabit si nu ma grabesc nicaieri - insa am ajuns la cocluzia ca la un moment dat in viata e bine sa inveti de la cineva cum sa mananci - asta daca te preocupa acest lucru.
Daca pentru tine nu conteaza ce mananci - atunci clar nu o sa vezi vreodata scopul si rolul nutritionistului.
Sunt curioasa daca persoana care a facut acest comentariu(si e la o varsta onorabila - dn cate am inteles) e o "Nicole Kidman" sau clasata undeva diametral opus?
In functie de asta putem decide daca are vreun sens comnentariul de mai sus sau il putem ignora - pentru ca provine din ignoranta.


Nu te opreste nimeni sa consulti cati nutritionisti doresti...dar, daca nu actionezi si la bibilica, unde e sursa ingrasarii si a lipsei de vointa, tot degeaba...
kudika226898
Postat pe 30 August 2010 01:06
Am si eu o intrebare ...nutritionistii iti pot da sji cure de ingrasare?
kudika185405
Postat pe 5 Decembrie 2010 20:03
De la: kudika185405, la data 2010-12-05 20:03:13Am si eu o intrebare ...nutritionistul iti poate da si cura de ingrasare?
kudika185405
Postat pe 5 Decembrie 2010 20:06
De la: lidia_25m, la data 2009-01-25 11:40:28sunt din cluj,am slabit 35 de kg pana acum,inca sunt pe program.daca reusesti sa ai vointa si sa respecti cateva reguli de alimentatie,daca faci si sport pe langa...se paote reusi sa slabesti sanatos.totul tine de noi.trebuie insa sa avem grija ce dieta alegem.succes mult tuturor


imi poti spune si mie la ce nutritionist ai fost in cluj?
cozy
Postat pe 28 Martie 2012 10:37
Daca esti destul de ambitioasa sa reduci portiile si sa mananci sanatos,fara dulciuri,mancaruri de fasfood,si in general sa respecti niste reguli ,poti merge la nutritionist.Cel mai indicat asa e,sa mergi la nutritionist cand vrei sa slabesti.Eu am mers acum ceva timp si nu am putut sa respc programul care mi l-a recomandat asa ca am recurs la sirop de slabit.
Andraflore
Postat pe 28 Martie 2012 19:46
Poti slabi si fara nutritionist.Daca ai ambitie poti face asta.Eu am slabit aproape 20 de kg cu dieta normala si echilibrata.Bafta!
kudika_931443
Postat pe 20 August 2013 15:21
Buna, sunt din Timisoara si a-si vrea sa va intreb daca a fost cineva la Dr. Visman Carmen. Astept un raspuns!
kudika_957311
Postat pe 7 Martie 2014 21:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Viaþa BIO îþi aduce avantaje pe termen lung 1 De la: danielatontsch 15 Septembrie 2009 18:06
lucrare de licenta pe tema obezitatii 12 De la: Phealthy 16 Martie 2010 07:03
Cantarul nu arata exagerat de mult insa sunt grasa 15 De la: kudika166059 23 August 2010 01:22
dieta 28 De la: healthy014526 30 Martie 2010 20:18
cat de bune sunt capsulelele de slabit cu supa de varza? 35 De la: an3mary19 19 Noiembrie 2012 16:18