Setari Cookie-uri

va dati seama cand va inseala?

De la: valy_cy, la data 2009-02-09 16:06:11Barbatul o sa caute in permanenta ceva nou...nu va refuza noul chiar daca are tot ce ii trebuie acasa.....

Asa ca aveti grija de voi fetelor..ca ei isi poarta singuri de grija..




MARE DREPTATE AI AVUT!!!!!
jessica23_healthy
Postat pe 20 Noiembrie 2009 19:43
De la: jessica23, la data 2009-11-20 19:43:34
De la: valy_cy, la data 2009-02-09 16:06:11Barbatul o sa caute in permanenta ceva nou...nu va refuza noul chiar daca are tot ce ii trebuie acasa.....

Asa ca aveti grija de voi fetelor..ca ei isi poarta singuri de grija..




MARE DREPTATE AI AVUT!!!!!

Trebuia sa intaresti si tu aberatia asta?De ce generalizati?Asa ar putea spune si barbatii, exact acelasi lucru despre femei, ca doar ei daca insela o fac tot cu o femeie, nu?
100101
Postat pe 20 Noiembrie 2009 19:48
daca esti indragostita pana peste ochi si ai incredere oarba ...e greu sa afli. Eu abia dupa ce am aflat m-am dat seama ca era evident..... intre paranteze e scris ce gandeam eu
1. sex o data de 2 ori pe luna (era obosit saracul ... munceste mult...il credeam).
2. nici un mesaj pe telefon : nici orange nici trimise nici nimic... tot sters (asa e el ii place sa aiba telul curat fara mesaje... nimic deosebit)
3. parolele pe internet sterse tot timpul si cand ajungeam acasa iesea de pe net (se bucura ca vin eu acasa si vroia sa imi acorde atentie)


si uite indiciile pe care le aveam sub nas si nu vedeam nimic... si cand am intrat o data din greseala pe facebook am gasit niste mesaje pe care a uitat sa le stearga de am crezut ca imi cade cerul in cap... avea o relatie de mai bine de jumate de an cu o tipa maritata din acelasi oras cu noi ...
vreau sa spun ca din cate stiam eu aveam relatia perfecta.. din punctul meu de vedere... nu pot sa-mi dau seama daca am gresit eu cu ceva...incerc sa ma gandesc daca nu m-am comportat corespunzator dar sincer nu gasesc nici un motiv... asa ca am ajuns la concluzia ca oricat de buna ai fi...tot te inseala din instinct... asta e... mergem inainte
jessica23_healthy
Postat pe 20 Noiembrie 2009 20:04
nu vreau sa generalizez kyru...dar eu m-am lamurit ... poate n-or fi toti la fel ...
jessica23_healthy
Postat pe 20 Noiembrie 2009 20:07
pai ce sa mai zic?Cand mai sus se spune ca barbatul "inseala din instinct" orice argument contra, ar fi de prisos.Dar, ma incapatanez sa spun ca barbatul nu inseala din instinct.
100101
Postat pe 20 Noiembrie 2009 20:27
De la: jessica23, la data 2009-11-20 20:04:02daca esti indragostita pana peste ochi si ai incredere oarba ...e greu sa afli. Eu abia dupa ce am aflat m-am dat seama ca era evident..... intre paranteze e scris ce gandeam eu
1. sex o data de 2 ori pe luna (era obosit saracul ... munceste mult...il credeam).
2. nici un mesaj pe telefon : nici orange nici trimise nici nimic... tot sters (asa e el ii place sa aiba telul curat fara mesaje... nimic deosebit)
3. parolele pe internet sterse tot timpul si cand ajungeam acasa iesea de pe net (se bucura ca vin eu acasa si vroia sa imi acorde atentie)


si uite indiciile pe care le aveam sub nas si nu vedeam nimic... si cand am intrat o data din greseala pe facebook am gasit niste mesaje pe care a uitat sa le stearga de am crezut ca imi cade cerul in cap... avea o relatie de mai bine de jumate de an cu o tipa maritata din acelasi oras cu noi ...
vreau sa spun ca din cate stiam eu aveam relatia perfecta.. din punctul meu de vedere... nu pot sa-mi dau seama daca am gresit eu cu ceva...incerc sa ma gandesc daca nu m-am comportat corespunzator dar sincer nu gasesc nici un motiv... asa ca am ajuns la concluzia ca oricat de buna ai fi...tot te inseala din instinct... asta e... mergem inainte

sincer, imi pare rau pentru situatia ta.Ai dreptate, exista si barbati care nu se maturizeaza niciodata si nu inteleg ce inseamna nici macar respectul, fata de persoana de alaturi.
100101
Postat pe 20 Noiembrie 2009 20:39
De la: fericire, la data 2009-09-05 12:45:41buna fetele, as vrea sa cititi povestea prietenei mele poatata de mine in data de 17 august si sa imi spuneti ce parere aveti de aceasta situatie. o gasiti .la cum poate iubi , un barbat 2 femei odata. astept cometariile voastre

Daca cineva tine neaparat sa fie " de rezerva " sau spera ca dupa divortul barbatului iubit ei doi vor trai o poveste de dragoste minunata sa citeasca cele 5 realitati.

Iata 5 realitati crude pe care nu ai cum sa le ignori. Daca poti trece peste ele, n~ai decat sa fii amanta propriului tau destin.
1. FII CONSTIENTA CA N~AI SANSE S~O PARASEASCA!!!!

Da, esti atat de indragostita,incat vei inghiti gogoasa cu "Stii ca doar pe tine te iubesc, dar nu pot s~o parasesc inca". In ochii tai el e un sfant martir, e amarat si chinuit si tu trebuie sa~i alini suferinta si sa~l rasfeti asa cum merita. Poate ca esti chiar convinsa ca el e sufletul tau pereche si ca pana la urma veti ramane impreuna. Posibil, dar la fel de clar e ca d~lui isi inseala sotia, iar tu ai doar o aventura cu un tip insurat.Daca mai are si copii, cu atat mai putin probabil sa~si paraseasca nevasta. Ei, tot simti ca e iubirea vietii tale? Te multumeste statutul de amanta stabila? ATUNCI CONTINUA.......

2.BINE, TE IA DE SOTIE, DAR VA AVEA ALTA AMANTA.....

Daca tipul se insoara cu amanta lui, se elibereaza un post nu~i asa? Va cauta o alta amanta. Asa cum a inselat~o pe fosta sotie, te va "traduce" si pe tine. Un tip aventurier se va plictisi repede de atmosfera casnica si va dori "actiune". Crezi ca a calcat stramb doar o data? Esti convinsa ca~l poti imblinzi? ATUNCI CONTINUA.....

3.GANDESTE~TE BINE CINE ESTI TU?

Odata intrata in triunghiul amoros, tu vei fi personajul negativ, cea care le~a stricat casa, care i~a furat barbatul celeilalte. A cincea roata la caruta...Daca nu~ti pasa ce crede lumea, sau mai grav, daca nu~ti pasa de tine....ATUNCI CONTINUA....

4.ANALIZEAZA~I FAMILIA SI... FINANTELE

Daca la un moment dat i~si va parasi familia, probabil ca fosta va fi, furioasa, razbunatoare si foarte costisitoare. Copiii lui iti vor purta pica si vei fi o mama vitrega ca si cele din poveste, "urata si rea". Pentru ca l~ai luat pe tati de langa mami....Un divort e costisitor, la fel si perioada de dupa, cand vei suporta plata pensiilor si nu numai...haine, educatie, computere, vacante....Esti pregatita pt marea aventura? ATUNCI CONTINUA.......

5. IMPACA~TE CU IDEEA CA ESTI ULTIMA PE LISTA PRIORITATILOR LUI

Pentru el viata va fi la fel ca inainte, cu exceptia faptului ca ai mai aparut si tu. Dar nu ai dat peste cap cursul firesc al lucrurilor. Asa ca, pregateste~te sufleteste..weekend~urile le vei petrece singurica, la fel si noptile, si sarbatorile si vacantele. Ti~ai dori sa~ti serbezi ziua de nastere undeva la munte doar tu cu el? NU SE POATE! La fel cum nu se poate nici sa~l suni la orice ora, ca nu~ti poate raspunde. Nu~l tine de mana pe strada! Nu poate veni cu tine la film pt ca merge co sotia intr~o vizita. Cina la restaurant? S~a contramandat!!! Ala micu are febra!!! Cat va dura dragostea voastra daca singura bucurie e intalnirea pe fuga de 2~3 ori pe saptamana????? Iti convine situatia? ATUNCI CONTINUA.......

Poate exista exceptii...casnicii fericite intemeiate in urma unor aventuri cu barbati insurati... Dar de ce sa ignori barbatii singuri care te~ar putea face cu adevarat fericita? E viata ta, tu alegi. Spune cu mana pe inima...esti multumita cu ce ai? ATUNCI OPRESTE~TE!!!!!
kukla
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:19
De la: kukla, la data 2009-11-23 20:19:40
De la: fericire, la data 2009-09-05 12:45:41buna fetele, as vrea sa cititi povestea prietenei mele poatata de mine in data de 17 august si sa imi spuneti ce parere aveti de aceasta situatie. o gasiti .la cum poate iubi , un barbat 2 femei odata. astept cometariile voastre

Daca cineva tine neaparat sa fie " de rezerva " sau spera ca dupa divortul barbatului iubit ei doi vor trai o poveste de dragoste minunata sa citeasca cele 5 realitati.

Iata 5 realitati crude pe care nu ai cum sa le ignori. Daca poti trece peste ele, n~ai decat sa fii amanta propriului tau destin.
1. FII CONSTIENTA CA N~AI SANSE S~O PARASEASCA!!!!

Da, esti atat de indragostita,incat vei inghiti gogoasa cu "Stii ca doar pe tine te iubesc, dar nu pot s~o parasesc inca". In ochii tai el e un sfant martir, e amarat si chinuit si tu trebuie sa~i alini suferinta si sa~l rasfeti asa cum merita. Poate ca esti chiar convinsa ca el e sufletul tau pereche si ca pana la urma veti ramane impreuna. Posibil, dar la fel de clar e ca d~lui isi inseala sotia, iar tu ai doar o aventura cu un tip insurat.Daca mai are si copii, cu atat mai putin probabil sa~si paraseasca nevasta. Ei, tot simti ca e iubirea vietii tale? Te multumeste statutul de amanta stabila? ATUNCI CONTINUA.......

2.BINE, TE IA DE SOTIE, DAR VA AVEA ALTA AMANTA.....

Daca tipul se insoara cu amanta lui, se elibereaza un post nu~i asa? Va cauta o alta amanta. Asa cum a inselat~o pe fosta sotie, te va "traduce" si pe tine. Un tip aventurier se va plictisi repede de atmosfera casnica si va dori "actiune". Crezi ca a calcat stramb doar o data? Esti convinsa ca~l poti imblinzi? ATUNCI CONTINUA.....

3.GANDESTE~TE BINE CINE ESTI TU?

Odata intrata in triunghiul amoros, tu vei fi personajul negativ, cea care le~a stricat casa, care i~a furat barbatul celeilalte. A cincea roata la caruta...Daca nu~ti pasa ce crede lumea, sau mai grav, daca nu~ti pasa de tine....ATUNCI CONTINUA....

4.ANALIZEAZA~I FAMILIA SI... FINANTELE

Daca la un moment dat i~si va parasi familia, probabil ca fosta va fi, furioasa, razbunatoare si foarte costisitoare. Copiii lui iti vor purta pica si vei fi o mama vitrega ca si cele din poveste, "urata si rea". Pentru ca l~ai luat pe tati de langa mami....Un divort e costisitor, la fel si perioada de dupa, cand vei suporta plata pensiilor si nu numai...haine, educatie, computere, vacante....Esti pregatita pt marea aventura? ATUNCI CONTINUA.......

5. IMPACA~TE CU IDEEA CA ESTI ULTIMA PE LISTA PRIORITATILOR LUI

Pentru el viata va fi la fel ca inainte, cu exceptia faptului ca ai mai aparut si tu. Dar nu ai dat peste cap cursul firesc al lucrurilor. Asa ca, pregateste~te sufleteste..weekend~urile le vei petrece singurica, la fel si noptile, si sarbatorile si vacantele. Ti~ai dori sa~ti serbezi ziua de nastere undeva la munte doar tu cu el? NU SE POATE! La fel cum nu se poate nici sa~l suni la orice ora, ca nu~ti poate raspunde. Nu~l tine de mana pe strada! Nu poate veni cu tine la film pt ca merge co sotia intr~o vizita. Cina la restaurant? S~a contramandat!!! Ala micu are febra!!! Cat va dura dragostea voastra daca singura bucurie e intalnirea pe fuga de 2~3 ori pe saptamana????? Iti convine situatia? ATUNCI CONTINUA.......

Poate exista exceptii...casnicii fericite intemeiate in urma unor aventuri cu barbati insurati... Dar de ce sa ignori barbatii singuri care te~ar putea face cu adevarat fericita? E viata ta, tu alegi. Spune cu mana pe inima...esti multumita cu ce ai? ATUNCI OPRESTE~TE!!!!!
kudika098043
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:27
De la: jessica23, la data 2009-11-20 19:43:34
De la: valy_cy, la data 2009-02-09 16:06:11Barbatul o sa caute in permanenta ceva nou...nu va refuza noul chiar daca are tot ce ii trebuie acasa.....

Asa ca aveti grija de voi fetelor..ca ei isi poarta singuri de grija..




MARE DREPTATE AI AVUT!!!!!
kudika098043
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:28
TREBUIE SA FII OARBA SA NU SIMTI SAU SA NU VEZI CA ESTI INSELATA...VORBESC DIN EXPERIENTA...DUPA UN MARIAJ DE 15 ANI LINISTIT AM CONSTATAT CA VIATA MEA A FOST O MINCIUNA!!!!SAU MA ROG POATE NU AM FOST INSELATA IN TOTII ACESTEI ANI,DAR SPRE SFARSIT CACI S-A AJUNS LA DIVORT ERA PREA INDRAGOSTIT INCAT NICI NU REALIZA CA M-AM PRINS CA MA INSEALA...PRIMEA BIPURI SI TEL IN MIZUL NOPTII SI CAND CONTROLAM TELEFONUL APARE UN NUME DE BARBAT.ACEL BARBAT S-A DOVEDIT A FII O EA AMANTA CU CARE-SI PERTECEA O BUNA PARTE DIN TIMP!!!ASA CA DESCHIDE-TI BINE OCHII SI NU VA AMAGITI CAND VEDETI PE TEL NUME DE BAIETII ,BARBATI LUATI-O CA UN SFAT!!!!CRED CA SUNTEM INSELATE SI IN VIS NU MAI SPUN IN REALITATE!!!!
kudika098043
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:37
pe mine ce ma enerveaza este faptul ca dupa ce am aflat, a devenit ca un catelus ... flori, umbla numai dupa mine prin casa, ca vrea sa ne impacam, ca ma iubete, ca ii pare rau, ca nu mai face, ca a fost o prostie, mesaje, telefoane, .... etc etc... si eu stau si ma intreb... CE PZDA MASII I-A TREBUIT AVENTURA daca asa de tare ma iubeste si ii pare atat de rau. Adevarul e ca sunt si fraieri se cred smecheri tot sunt cei mai tari cand inseala dar cand afla nevasta si vrea sa divorteze se injosesc ca niste...

si neimtita mai era si maritata. I_a trimis un mesaj ca ii e frica sa nu-i spun lui barbasu de ce nu s-a gandit la asta inainte? oricum nu vreau sa mai stric o casnicie, odata si odata o sä se dea singura de gol. Voi cum ati reactiona daca v-ati intalni cu amanta sotului pe stada? Stiind ca ea e constienta ca barbatul ala e insurat cu tine ...si totusi isi baga codita ..?
jessica23_healthy
Postat pe 26 Noiembrie 2009 17:29
De la: jessica23, la data 2009-11-26 17:29:41pe mine ce ma enerveaza este faptul ca dupa ce am aflat, a devenit ca un catelus ... flori, umbla numai dupa mine prin casa, ca vrea sa ne impacam, ca ma iubete, ca ii pare rau, ca nu mai face, ca a fost o prostie, mesaje, telefoane, .... etc etc... si eu stau si ma intreb... CE PZDA MASII I-A TREBUIT AVENTURA daca asa de tare ma iubeste si ii pare atat de rau. Adevarul e ca sunt si fraieri se cred smecheri tot sunt cei mai tari cand inseala dar cand afla nevasta si vrea sa divorteze se injosesc ca niste...

si neimtita mai era si maritata. I_a trimis un mesaj ca ii e frica sa nu-i spun lui barbasu de ce nu s-a gandit la asta inainte? oricum nu vreau sa mai stric o casnicie, odata si odata o sä se dea singura de gol. Voi cum ati reactiona daca v-ati intalni cu amanta sotului pe stada? Stiind ca ea e constienta ca barbatul ala e insurat cu tine ...si totusi isi baga codita ..?

Vezi cat esti de indulgenta cu el?Amanta nu cred ca are vina in fatza ta.Cred ca vina-i in "alta parte"
100101
Postat pe 27 Noiembrie 2009 19:02
daca nu ar fi stiut ca e insurat cu mine nu ar fi avut fata nici o vina in fata mea ¨saraca fata a prostit-o si nu a stiut cu cine are de-a face¨ dar cand haita stie ca e cu mine, vede si poze cu noi doi tot indragostiti, poze de la nunta etc eu consider ca si-a batut joc de mine si ea nu numai el.
Nu sunt eu cu violenta sau sa incep s-o injur in gura mare pe strada dar cumva tot am sa ma razbun pe ea, anul asta, peste 2, peste 5, tot o sa am ocazia sa ma racoresc.
Ma gandesc si la saracul barbat ca nu stie pentru cine munceste in strainatate, eu intotdeauna am gandit ca daca cineva stie ca am fost inselata si are probe, mai bine sa vina sa mi spuna ce face sotul decat sa ma rada jumate de oras pe la spate si toate cvle. Dar una e zisul ai alta e facutul, eu acum as putea sa ma duc sa-i arat toate dovezile pe care le am ca am facut print screen la tot ce am gasit, dar ce rezolv cu asta? O bate pe aia dupa aia se impaca, sau daca nu e agresiv o iarta direct, poate divorteaza...cine stie, treaba asta oricum nu o sa-mi rezolve mie problemele.
jessica23_healthy
Postat pe 28 Noiembrie 2009 21:01
De la: jessica23, la data 2009-11-28 21:01:51daca nu ar fi stiut ca e insurat cu mine nu ar fi avut fata nici o vina in fata mea ¨saraca fata a prostit-o si nu a stiut cu cine are de-a face¨ dar cand haita stie ca e cu mine, vede si poze cu noi doi tot indragostiti, poze de la nunta etc eu consider ca si-a batut joc de mine si ea nu numai el.
Nu sunt eu cu violenta sau sa incep s-o injur in gura mare pe strada dar cumva tot am sa ma razbun pe ea, anul asta, peste 2, peste 5, tot o sa am ocazia sa ma racoresc.
Ma gandesc si la saracul barbat ca nu stie pentru cine munceste in strainatate, eu intotdeauna am gandit ca daca cineva stie ca am fost inselata si are probe, mai bine sa vina sa mi spuna ce face sotul decat sa ma rada jumate de oras pe la spate si toate cvle. Dar una e zisul ai alta e facutul, eu acum as putea sa ma duc sa-i arat toate dovezile pe care le am ca am facut print screen la tot ce am gasit, dar ce rezolv cu asta? O bate pe aia dupa aia se impaca, sau daca nu e agresiv o iarta direct, poate divorteaza...cine stie, treaba asta oricum nu o sa-mi rezolve mie problemele.

poi...ce sa zic eu.Sti ca eu sunt de partea ta, mai ales ca esti in lista mea de prietene dar, daca zici ca barbat`su este plecat in strainate, trebuie sa intelegi si tu femeia...intelegi tu...tot singura, este greu.Cineva trebuia sa o ajute.Am facut si eu un asemenea act de caritate vre-un an si ceva.Si daca nu erai tu, era alta.Sigur, tot casatorita.Pentru ca asa se procedeaza, pentru a fi chit la chit la capitolul discretie.La draqu, viata asta-i toata o curwa, n-ai ce alege din ea mare lucru!Ia-o si tu asa cum vine si n-o mai cauta in coarne.
100101
Postat pe 28 Noiembrie 2009 22:37
... ai dreptate!
miki2009
Postat pe 1 Decembrie 2009 13:29
Parerea mea este ca trebuie intai sa intelegem de ce unii oameni isi inseala partenerul. Cred ca primul pas ar fi o discutie sincera si corecta intre cei doi. Eu nu spun ca barbatii ar fi niste mici sfintisori dar si noi femeile avem uneori partea noastra de vina.
Daca ne-am comporta cu ei cu fac amantele probabil ca nu s-ar ajunge la asta.
Daca cele de acasa, sa le denumim "oficiale", sunt mereu obosite, au mereu traditionala durere de cap, la cosmetica, la epilat nu au mai trecut de vreo 2 luni, parul este strans in coada ca asa este mai comod, iar tinuta de casa este commfy, pantalonul vechi de trening in care ne simtim atat de bine a devenit "piesa de rezistenta", machiajul e ceva intre sters - intins sau absent, iar singurele arome pe care le lasa in urma sunt cele din frigider - doar unele mai si gatesc - !!, si mimica fetei noastre nu exprima decat ceva neprietenos, atunci de ce ne mai miram ca ei calca stramb ?
Nu cunosc nici macar un barbat care ar alege sa faca dragoste, sex sau cum vreti voi sa spuneti, cu o femeie care miroase a tocana, a ceapa calita si a prajeala, si refuza una care miroase a curat si a parfum bun. Sincer nu cunosc.
Daca fanteziile lor sexuale nu le pot dezvalui acasa pentru ca oficiala s-ar simti ofensata, daca varianat lor cu "una mica pe varianta scurt si dur " pare degradanta pentru oficiale, daca o lenjerie sexi din matase sau dantela este doar pentru "curvele " care nu ne lasa barbatii in pace....., atunci cred ca este si vina noastra a femeilor.
Hai sa ne studiem intai pe noi, sa studiem cauzele ca efectele le stim.
kukla
Postat pe 1 Decembrie 2009 18:15
as mai adauga ca
*stau numai cu noi in casa, ne vad zi de zi, se satura la un momentdat, vor sa cunoasca ceva nou. (iti vede toate defectele si toate starile urate: oboseala, stres, plictiseala, nervi si toate durerile).Nu exista persoane perfecte care sa nu aiba probleme si stari negative.
*nu le spunem ce nu ne place ca sa nu-i suparam sau le spunem tot ce ne deranjeaza si ajung la concluzia ca nimic nu ne convine (nu ma refer la sex ci la lucruri in general)
si lista poate continua...

DAR DACA EXISTA RESPECT PENTRU PARTENER NU IL INSELI, si incerci sa rezolvi problemele: ii spui: ¨Marioara¨ las ca fac eu in seara asta mancare... du-te si fa un dus, aranjeaza-te ca iesim la o plimbare. Nu vii ca un tartan de la munca astepti sa-ti puna pe masa si dupa aia ii zici ca ai niste treaba in oras si te duci la amanta.
Daca nu le convine cum e sotia sa vorbeasca cu ea, sa incerce sa o ajute... ¨-Iubita te vad ca esti obosita, nu mai fa curat azi... las ca fac eu maine cat esti tu la munca hai sa stam imbratisati la tv la filmul nostru preferat¨. Si-ai sa vezi cum nevasta e fericita si vorbeste frumos, ii trece stresul. Daca saraca femeie are toate treburile din casa, normal ca nu mai poate dupa o zi de servici, mancare, curatenie, copii, spalat, calcat. El vine ca sefu gaseste treaba facuta si se plange ca numai el munceste si numai el e obosit ... se duce sa se racoreasca cu amanta. A cui e vina? E a lui ca nu isi ajuta nevasta nu e a ei ca are grija de familie.
jessica23_healthy
Postat pe 1 Decembrie 2009 19:26
De la: jessica23, la data 2009-12-01 19:26:31as mai adauga ca
*stau numai cu noi in casa, ne vad zi de zi, se satura la un momentdat, vor sa cunoasca ceva nou. (iti vede toate defectele si toate starile urate: oboseala, stres, plictiseala, nervi si toate durerile).Nu exista persoane perfecte care sa nu aiba probleme si stari negative.
*nu le spunem ce nu ne place ca sa nu-i suparam sau le spunem tot ce ne deranjeaza si ajung la concluzia ca nimic nu ne convine (nu ma refer la sex ci la lucruri in general)
si lista poate continua...

DAR DACA EXISTA RESPECT PENTRU PARTENER NU IL INSELI, si incerci sa rezolvi problemele: ii spui: ¨Marioara¨ las ca fac eu in seara asta mancare... du-te si fa un dus, aranjeaza-te ca iesim la o plimbare. Nu vii ca un tartan de la munca astepti sa-ti puna pe masa si dupa aia ii zici ca ai niste treaba in oras si te duci la amanta.
Daca nu le convine cum e sotia sa vorbeasca cu ea, sa incerce sa o ajute... ¨-Iubita te vad ca esti obosita, nu mai fa curat azi... las ca fac eu maine cat esti tu la munca hai sa stam imbratisati la tv la filmul nostru preferat¨. Si-ai sa vezi cum nevasta e fericita si vorbeste frumos, ii trece stresul. Daca saraca femeie are toate treburile din casa, normal ca nu mai poate dupa o zi de servici, mancare, curatenie, copii, spalat, calcat. El vine ca sefu gaseste treaba facuta si se plange ca numai el munceste si numai el e obosit ... se duce sa se racoreasca cu amanta. A cui e vina? E a lui ca nu isi ajuta nevasta nu e a ei ca are grija de familie.


Imi pare rau dar am senzatia ca nu ai inteles ce am vrut sa spun.
Nu spun ca este doar vina femeii inselate, si el este un sfant, spun ca se poate face ceva sa se evite. daca iti doresti ca relatia sa mearga bine incerci sa faci ceva , oricum este bine ca la inceputul relatiei sa se discute, fiecare sa spuna ce poate oferi si ce asteapta sa primeasca de la noua relatie.
E groaznic sa fi inselata, dar mai groaznic este sa poti evita si sa nu faci nimic pentru asta.
kukla
Postat pe 2 Decembrie 2009 00:14
De la: kukla, la data 2009-12-02 00:14:58
De la: jessica23, la data 2009-12-01 19:26:31as mai adauga ca
*stau numai cu noi in casa, ne vad zi de zi, se satura la un momentdat, vor sa cunoasca ceva nou. (iti vede toate defectele si toate starile urate: oboseala, stres, plictiseala, nervi si toate durerile).Nu exista persoane perfecte care sa nu aiba probleme si stari negative.
*nu le spunem ce nu ne place ca sa nu-i suparam sau le spunem tot ce ne deranjeaza si ajung la concluzia ca nimic nu ne convine (nu ma refer la sex ci la lucruri in general)
si lista poate continua...

DAR DACA EXISTA RESPECT PENTRU PARTENER NU IL INSELI, si incerci sa rezolvi problemele: ii spui: ¨Marioara¨ las ca fac eu in seara asta mancare... du-te si fa un dus, aranjeaza-te ca iesim la o plimbare. Nu vii ca un tartan de la munca astepti sa-ti puna pe masa si dupa aia ii zici ca ai niste treaba in oras si te duci la amanta.
Daca nu le convine cum e sotia sa vorbeasca cu ea, sa incerce sa o ajute... ¨-Iubita te vad ca esti obosita, nu mai fa curat azi... las ca fac eu maine cat esti tu la munca hai sa stam imbratisati la tv la filmul nostru preferat¨. Si-ai sa vezi cum nevasta e fericita si vorbeste frumos, ii trece stresul. Daca saraca femeie are toate treburile din casa, normal ca nu mai poate dupa o zi de servici, mancare, curatenie, copii, spalat, calcat. El vine ca sefu gaseste treaba facuta si se plange ca numai el munceste si numai el e obosit ... se duce sa se racoreasca cu amanta. A cui e vina? E a lui ca nu isi ajuta nevasta nu e a ei ca are grija de familie.


Imi pare rau dar am senzatia ca nu ai inteles ce am vrut sa spun.
Nu spun ca este doar vina femeii inselate, si el este un sfant, spun ca se poate face ceva sa se evite. daca iti doresti ca relatia sa mearga bine incerci sa faci ceva , oricum este bine ca la inceputul relatiei sa se discute, fiecare sa spuna ce poate oferi si ce asteapta sa primeasca de la noua relatie.
E groaznic sa fi inselata, dar mai groaznic este sa poti evita si sa nu faci nimic pentru asta.



Cam greu de evitat...Barbatul este programat genetic sa fie mereu in cautarea noului ..., doar prin educatie isi mai poate infrana instinctele primare...

Cand magia de inceput dispare..poti sa faci pe draqu in patru ca de tinut in frau nu ai cum.....




valy_cy
Postat pe 3 Decembrie 2009 09:56
De la: valy_cy, la data 2009-12-03 09:56:18
De la: kukla, la data 2009-12-02 00:14:58
De la: jessica23, la data 2009-12-01 19:26:31as mai adauga ca
*stau numai cu noi in casa, ne vad zi de zi, se satura la un momentdat, vor sa cunoasca ceva nou. (iti vede toate defectele si toate starile urate: oboseala, stres, plictiseala, nervi si toate durerile).Nu exista persoane perfecte care sa nu aiba probleme si stari negative.
*nu le spunem ce nu ne place ca sa nu-i suparam sau le spunem tot ce ne deranjeaza si ajung la concluzia ca nimic nu ne convine (nu ma refer la sex ci la lucruri in general)
si lista poate continua...

DAR DACA EXISTA RESPECT PENTRU PARTENER NU IL INSELI, si incerci sa rezolvi problemele: ii spui: ¨Marioara¨ las ca fac eu in seara asta mancare... du-te si fa un dus, aranjeaza-te ca iesim la o plimbare. Nu vii ca un tartan de la munca astepti sa-ti puna pe masa si dupa aia ii zici ca ai niste treaba in oras si te duci la amanta.
Daca nu le convine cum e sotia sa vorbeasca cu ea, sa incerce sa o ajute... ¨-Iubita te vad ca esti obosita, nu mai fa curat azi... las ca fac eu maine cat esti tu la munca hai sa stam imbratisati la tv la filmul nostru preferat¨. Si-ai sa vezi cum nevasta e fericita si vorbeste frumos, ii trece stresul. Daca saraca femeie are toate treburile din casa, normal ca nu mai poate dupa o zi de servici, mancare, curatenie, copii, spalat, calcat. El vine ca sefu gaseste treaba facuta si se plange ca numai el munceste si numai el e obosit ... se duce sa se racoreasca cu amanta. A cui e vina? E a lui ca nu isi ajuta nevasta nu e a ei ca are grija de familie.


Imi pare rau dar am senzatia ca nu ai inteles ce am vrut sa spun.
Nu spun ca este doar vina femeii inselate, si el este un sfant, spun ca se poate face ceva sa se evite. daca iti doresti ca relatia sa mearga bine incerci sa faci ceva , oricum este bine ca la inceputul relatiei sa se discute, fiecare sa spuna ce poate oferi si ce asteapta sa primeasca de la noua relatie.
E groaznic sa fi inselata, dar mai groaznic este sa poti evita si sa nu faci nimic pentru asta.



Cam greu de evitat...Barbatul este programat genetic sa fie mereu in cautarea noului ..., doar prin educatie isi mai poate infrana instinctele primare...

Cand magia de inceput dispare..poti sa faci pe draqu in patru ca de tinut in frau nu ai cum.....







Se poate, dar oare nu merita sa incercam ?
Parerea mea este ca merita, uneori rezultatele sunt peste asteptari.
kukla
Postat pe 3 Decembrie 2009 16:56
De la: valy_cy, la data 2009-12-03 09:56:18
De la: kukla, la data 2009-12-02 00:14:58
De la: jessica23, la data 2009-12-01 19:26:31as mai adauga ca
*stau numai cu noi in casa, ne vad zi de zi, se satura la un momentdat, vor sa cunoasca ceva nou. (iti vede toate defectele si toate starile urate: oboseala, stres, plictiseala, nervi si toate durerile).Nu exista persoane perfecte care sa nu aiba probleme si stari negative.
*nu le spunem ce nu ne place ca sa nu-i suparam sau le spunem tot ce ne deranjeaza si ajung la concluzia ca nimic nu ne convine (nu ma refer la sex ci la lucruri in general)
si lista poate continua...

DAR DACA EXISTA RESPECT PENTRU PARTENER NU IL INSELI, si incerci sa rezolvi problemele: ii spui: ¨Marioara¨ las ca fac eu in seara asta mancare... du-te si fa un dus, aranjeaza-te ca iesim la o plimbare. Nu vii ca un tartan de la munca astepti sa-ti puna pe masa si dupa aia ii zici ca ai niste treaba in oras si te duci la amanta.
Daca nu le convine cum e sotia sa vorbeasca cu ea, sa incerce sa o ajute... ¨-Iubita te vad ca esti obosita, nu mai fa curat azi... las ca fac eu maine cat esti tu la munca hai sa stam imbratisati la tv la filmul nostru preferat¨. Si-ai sa vezi cum nevasta e fericita si vorbeste frumos, ii trece stresul. Daca saraca femeie are toate treburile din casa, normal ca nu mai poate dupa o zi de servici, mancare, curatenie, copii, spalat, calcat. El vine ca sefu gaseste treaba facuta si se plange ca numai el munceste si numai el e obosit ... se duce sa se racoreasca cu amanta. A cui e vina? E a lui ca nu isi ajuta nevasta nu e a ei ca are grija de familie.


Imi pare rau dar am senzatia ca nu ai inteles ce am vrut sa spun.
Nu spun ca este doar vina femeii inselate, si el este un sfant, spun ca se poate face ceva sa se evite. daca iti doresti ca relatia sa mearga bine incerci sa faci ceva , oricum este bine ca la inceputul relatiei sa se discute, fiecare sa spuna ce poate oferi si ce asteapta sa primeasca de la noua relatie.
E groaznic sa fi inselata, dar mai groaznic este sa poti evita si sa nu faci nimic pentru asta.



Cam greu de evitat...Barbatul este programat genetic sa fie mereu in cautarea noului ..., doar prin educatie isi mai poate infrana instinctele primare...

Cand magia de inceput dispare..poti sa faci pe draqu in patru ca de tinut in frau nu ai cum.....







Se poate, dar oare nu merita sa incercam ?
Parerea mea este ca merita, uneori rezultatele sunt peste asteptari.
kukla
Postat pe 3 Decembrie 2009 16:56
De la: kukla, la data 2009-12-03 16:56:33
De la: valy_cy, la data 2009-12-03 09:56:18
De la: kukla, la data 2009-12-02 00:14:58
De la: jessica23, la data 2009-12-01 19:26:31as mai adauga ca
*stau numai cu noi in casa, ne vad zi de zi, se satura la un momentdat, vor sa cunoasca ceva nou. (iti vede toate defectele si toate starile urate: oboseala, stres, plictiseala, nervi si toate durerile).Nu exista persoane perfecte care sa nu aiba probleme si stari negative.
*nu le spunem ce nu ne place ca sa nu-i suparam sau le spunem tot ce ne deranjeaza si ajung la concluzia ca nimic nu ne convine (nu ma refer la sex ci la lucruri in general)
si lista poate continua...

DAR DACA EXISTA RESPECT PENTRU PARTENER NU IL INSELI, si incerci sa rezolvi problemele: ii spui: ¨Marioara¨ las ca fac eu in seara asta mancare... du-te si fa un dus, aranjeaza-te ca iesim la o plimbare. Nu vii ca un tartan de la munca astepti sa-ti puna pe masa si dupa aia ii zici ca ai niste treaba in oras si te duci la amanta.
Daca nu le convine cum e sotia sa vorbeasca cu ea, sa incerce sa o ajute... ¨-Iubita te vad ca esti obosita, nu mai fa curat azi... las ca fac eu maine cat esti tu la munca hai sa stam imbratisati la tv la filmul nostru preferat¨. Si-ai sa vezi cum nevasta e fericita si vorbeste frumos, ii trece stresul. Daca saraca femeie are toate treburile din casa, normal ca nu mai poate dupa o zi de servici, mancare, curatenie, copii, spalat, calcat. El vine ca sefu gaseste treaba facuta si se plange ca numai el munceste si numai el e obosit ... se duce sa se racoreasca cu amanta. A cui e vina? E a lui ca nu isi ajuta nevasta nu e a ei ca are grija de familie.


Imi pare rau dar am senzatia ca nu ai inteles ce am vrut sa spun.
Nu spun ca este doar vina femeii inselate, si el este un sfant, spun ca se poate face ceva sa se evite. daca iti doresti ca relatia sa mearga bine incerci sa faci ceva , oricum este bine ca la inceputul relatiei sa se discute, fiecare sa spuna ce poate oferi si ce asteapta sa primeasca de la noua relatie.
E groaznic sa fi inselata, dar mai groaznic este sa poti evita si sa nu faci nimic pentru asta.



Cam greu de evitat...Barbatul este programat genetic sa fie mereu in cautarea noului ..., doar prin educatie isi mai poate infrana instinctele primare...

Cand magia de inceput dispare..poti sa faci pe draqu in patru ca de tinut in frau nu ai cum.....







Se poate, dar oare nu merita sa incercam ?
Parerea mea este ca merita, uneori rezultatele sunt peste asteptari.



Merita sa ne traim viata, sa fim iubite asa cum suntem .....

Daca relatia devine o lupta pentru supravietuire ...mai bine lipsa...
valy_cy
Postat pe 4 Decembrie 2009 18:41
De la: kyru, la data 2009-11-20 20:27:09pai ce sa mai zic?Cand mai sus se spune ca barbatul "inseala din instinct" orice argument contra, ar fi de prisos.Dar, ma incapatanez sa spun ca barbatul nu inseala din instinct.


pai si femeile inseala din instinct
eleain
Postat pe 17 Februarie 2010 15:05
De la: jessica23, la data 2009-11-28 21:01:51daca nu ar fi stiut ca e insurat cu mine nu ar fi avut fata nici o vina in fata mea ¨saraca fata a prostit-o si nu a stiut cu cine are de-a face¨ dar cand haita stie ca e cu mine, vede si poze cu noi doi tot indragostiti, poze de la nunta etc eu consider ca si-a batut joc de mine si ea nu numai el.
Nu sunt eu cu violenta sau sa incep s-o injur in gura mare pe strada dar cumva tot am sa ma razbun pe ea, anul asta, peste 2, peste 5, tot o sa am ocazia sa ma racoresc.
Ma gandesc si la saracul barbat ca nu stie pentru cine munceste in strainatate, eu intotdeauna am gandit ca daca cineva stie ca am fost inselata si are probe, mai bine sa vina sa mi spuna ce face sotul decat sa ma rada jumate de oras pe la spate si toate cvle. Dar una e zisul ai alta e facutul, eu acum as putea sa ma duc sa-i arat toate dovezile pe care le am ca am facut print screen la tot ce am gasit, dar ce rezolv cu asta? O bate pe aia dupa aia se impaca, sau daca nu e agresiv o iarta direct, poate divorteaza...cine stie, treaba asta oricum nu o sa-mi rezolve mie problemele.


aia a tras de el sa-l bage in patul ei? esti sigura ca el nu i-a spus vreo poveste lacrimogena de genul:"nevasta nu ma intelege, stau cu ea de dragul copiilor, etc, etc"... au asa niste texte de te doare capul. sau ceva de genul:" a murit anul trecut, pozele sunt dinainte de a se imbolnavi.. ma doare sufletul, am iubit-o enorm, dar sunt si eu om"
camiflorea
Postat pe 17 Februarie 2010 15:15
"Este mai usor sa fii un bun amant decat un sot bun, din simplul motiv ca, de exemplu, este mai greu sa fii spiritual in fiecare zi decat sa inventezi ceva placut din cand in cand" (Honore de Balzac)
camiflorea
Postat pe 17 Februarie 2010 15:22
De la: camiflorea, la data 2010-02-17 15:22:35"Este mai usor sa fii un bun amant decat un sot bun, din simplul motiv ca, de exemplu, este mai greu sa fii spiritual in fiecare zi decat sa inventezi ceva placut din cand in cand" (Honore de Balzac)



valy_cy
Postat pe 18 Februarie 2010 08:12
sunt cu un barbat insurat de 8 ani,in acelasi timp am si un prieten de 7 ani.nu iam dat nici unuia de inteles in tot acest timp ca as avea alta relatie!!nu ma pot desp de nici unul dintre ei,pt ca mam obisnuit ce amandoi.dar in schimb stiam ca prietenul meu ma insela,iam zs de cateva ori ,dar nu ma durea asa tare pt ca aveam alinarea in celalalt.prietenul de o seama k mn. "amantul" cu 25 ani mai mare.
flory86
Postat pe 21 Februarie 2010 12:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
scolioza idiopatica dorso- lombara 4 De la: healthy001487 20 Ianuarie 2010 07:02
Hidrocortizon Acetat - Tratamente 1 De la: wasymed 23 Februarie 2010 19:28
retardul mintal la copii.ultimele descoperiri in materie de tratamente ,medicamente. 2 De la: kudika_14920 4 Noiembrie 2012 23:16
SPASMOFILIA ARE SOLUTIE!!!! 42 De la: office_salinasusesi_ro 15 Aprilie 2010 16:37
hernia de disc lombara 40 De la: annemirela 13 Iunie 2019 23:54