Setari Cookie-uri

Incredibil .....dar adevarat!!!!

Daca "eurobianca" nu a vazut mesajul,iti raspund eu; din cate stiu, aceste obiecte nu sunt disponibile publicului larg, ele se achizitioneaza "pe sub mana". Parerea mea este ca sunt utile uneori,dar si periculoase, functie de locul si modul in care vrei sa le folosesti. Pot evidentia adevaruri dureroase, concluzii pripite pe baza unor scene trunchiate sau surprize nebanuit de frumoase... Pot genera mult rau dar pot face si mult bine.Depinde unde il "uiti", ce filmezi sau cui il faci cadou...Daca totusi vrei un asemenea obiect,spune-mi si poate te voi ajuta.
Gina_B
Postat pe 28 Iulie 2009 17:19
Mesajul anterior era pentru "justina"
Gina_B
Postat pe 28 Iulie 2009 21:58
Pentru ca Romania va prospera prin bunatate si bun simt...
hapciucalipta
Postat pe 14 August 2009 05:43
Ce ziceti de COPLATA serviciilor medicale? Va mai fi si SPAGA?
somera
Postat pe 14 August 2009 16:18
De la: somera, la data 2009-08-14 16:18:41Ce ziceti de COPLATA serviciilor medicale? Va mai fi si SPAGA?
CU SIGURANTA,SUNTEM UN POPOR CARE SUPRAVIETUIESTE DATORITA ACESTOR OBICEIURI INDOBITOCITE.
enemgabriel
Postat pe 14 August 2009 16:54
astia sunt oamnii noi, creati de sistemul comunist, ca sa fii doctor trebuie sa ai har, dar, ei s-au facut medici pt. a castiga bani in plus, ca la frizerie , BACSIS.
healthy005928
Postat pe 9 Septembrie 2009 07:13
ati vazut intamplator in salonul in care v-ati internat mame care au ajuns acolo cu copiii lor plangand si imprumutati de bani au ajuns sa dea medicului care nemultumit de suma primite ii spune ori mai faci rost ori pleci acasa?...eu am vazut lacrimile unei astfel de femei,am vazut durerea si framantarile ei...am vazut cum in disperarea ei suna pe toata lumea cerand imprumut...mai era nevoie de cateva milioane vechi pe care nu-i avea...a cerut sa nu fie externata si a promis ca va face rost de acei bani...era o suma enorma pe care acel doctor a cerut unei mame disperate...e adevarat ca era un doctor priceput si putea sa faca acea operatie dar avea un pret ...oare medicii fac medicina doar pt oamenii cogati?...oare doar cei care au bani nemunciti merita sa supravietuiasca ?...oamenii simpli muncesc mult pt bani putini...ei nu pot sa-si plateasca viata nici a lor nici a copiilor lor...in acelas salon un alt medic o alta mama care nu avea suma ceruta de medic dar nici cui sa ceara ajutor...in ziua urmatoare copilul a fost condamnat la suferinta de catre medic...a fi medic iti da dreptul sa dai viata sau sa o iei...asta se intampla in Romania tara de kkat in care traim...oare cei care conduc nu stiu asta?...b a da si ei se bucura ca copiii nosti sunt condamnati la moarte pt ca nu avem bani sa dam medicilor,ca noi suntem condamnati ca si ei daca avem nevoie de acesti "oameni"care se cred"dumnezei"...a fi om fara ghilimele e lucru mare...nu mai traim printre oameni ....as putea da multe exemple dar mi-e scarba sa-mi amintesc ce fac acesti "oameni"mi-e scarba sa vad cum isi poarta steagul falfaindu-l cu mandrie avand scris un nume "dr cutare ...bun medic dar numai pt cei bogati...iar cu particularii ...hmmm nu-s decat dupa bani...daca lucreaza in spital si au si cabinete iti face consultatia in spital apoi te cheama la cabinet sa-ti iei reteta sau ce ai nevoie si platesti consultatia din spital la cabinet....consultatie care fiind asigurat "ai" dreptul sa nu o platesti iar de retete nici nu mai spun sunt trecute acolo in fisa dar tu le cumperi pt ca nu pot sa dau nu-s compensate iar la farmacie daca intrebi spune ca de fapt sunt compensate de ce nu le da medicul compensate?...asa este ca nu ne vine sa credem ce se intampla in romania ,in spitalele din romania,in cabinetele din romania,cu medicii si pacientii din romania...e strigator la cer !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
healthy011998
Postat pe 4 Martie 2010 13:03
Eu credeam ca te-a invitat la o partida de sex.
marinusz
Postat pe 28 Iunie 2010 08:40
Ce sa mai zicem de femeile de servici, infirmierele...care nu se uita la bolnavi, fara cel putin 10 lei !!!!!. Asta e sistemul nostru medical!1 De ce va mai mirati ?? O sa moara lumea cu zile de acum incolo dupa cum se vede!! Vai de noi!!
jullia10
Postat pe 28 Iunie 2010 08:55
Si eu am patit acelasi lucru cu anestezistul care a operato pe mama mea in urma cu cativa ani.M-a chemat si mi-a dat suma de bani ,pe care i-o dadusem ,inapoispunandu-mi;,,aici nu suntem la piata''.Banii pe care ii dadusem ii s-au parut putini. Oricum eu am ramas socata de atitudinea acelui doctor,si probabil n-am sa-l uit toata viata(nesimtirea lui )
adina18
Postat pe 28 Iunie 2010 09:06
In primul rand aveti grija ca si darea de mita constituie infractiune, nu doar luarea de mita. Mai este infractiunea numita primire de foloase necuvenite, spre ex. atunci cand dupa indeplinirea unui act medical, fara NICI O INTELEGERE PREALABILA, voi ii oferiti medicului sau oricarui functionar public sau nepublic, un folos (bani, cani, buchete de flori etc-orice obiect), iar acesta primeste.
Ei...daca medicul sau orice alt functionar(in intelesul legii penale nu este vorba doar despre bugetari) pretinde de la tine o suma de bani sau orice alte foloase, mergeti frumusel la Politie si ii faceti un flagrant. Hartiile de bani vor fi inscriptionate cu cerneala invizibila verde (stie politia mai bine. Dupa ce sunt gasiti banii inscrisi la ei nu mai au nimic de spus! Daca ar avea cativa cetateni curajul sa faca asta...ma refer in special la medici care cer sume grosolane, ar fi bine daca ati fi mai multi in situatia respectiva, cu siguranta nu si-ar mai permite sa faca asa ceva...
Din pacate multa lume vorbeste pe forumuri dar chiar nimeni nu e in stare sa mearga pana la politie sa vada ce se poate face. E penibil...atunci nu va mai plangeti aiurea pe forumuri ca aici oricum nu va baga nimeni in seama, sunt vorbe goale.
ladycroft_healthy
Postat pe 28 Iunie 2010 09:27
Mai mult de atat, nu poti da numele persoanei respective nici pe forumuri etc cata vreme nu ai dovezi, se numeste denigrare si poti fi acuzat de insulta, calomnie!
ladycroft_healthy
Postat pe 28 Iunie 2010 09:30
cred ca paginile de pe forumul asta ar trebui printate si trimise direct domnului ministru al sanatatii!!!
Am patzit ceva de genul acesta in momentul in care tatal meu isi traia ultimele zile de viatza, era in metastaza si ne anuntasera ca este vorba de zile sau poate ore! A venit o doamna doctor la mama si i-a dat de inteles ca ea se ocupa de tata! Am fi facut orice sa fie tratat ok macar in ultimele lui ore de viatza! Si i-am dat plicul, dupa care a certat-o pe mama ca ea nu este o simpla asistenta! Apoi ne-au spus infirmierele ca e anestezista si ca nu are nici o treaba cu tata, dar ca de obicei "jumuleste" pacientii!
Mai e loc de comentarii?
meoki
Postat pe 28 Iunie 2010 09:47
Aveti dreptate.In Romania asa se procedeaza.Insa,hai sa fim sinceri,noi nu procedam la fel,in orice pozitie ne-am afla?Doctori, mecanici,profesori,soferi de taxi etc ,toti suntem la fel.Ori acceptam situatia(dam si luam mita),fie spunem stop ACUM.Sau poate ca romanul nu se poate schimba...Si-atunci acceptati-va mizeria.Eu mi-o accept.
Aidan
Postat pe 28 Iunie 2010 10:33
Foarte trist! La fel am patit si eu. Cand i-am dat 200ron ca sa semneze o hartie care era normal sa o semneze in urma consultului, a zis : "Ce? numa atat??" Cum poti sa fii asa nesimtit? Bunica pe care am dus-o la ea, era femeie bolnava si ea zice : "Numa atat??"

Datele de contact ale acestei PROASTE sunt :
CMI DR. ISTRATE GEORGETA
Telefon: + 40 (230) 545211 | + 40 (722) 464027
Adresa: Str.Ion Creangã 1, Fãlticeni, 725200, judetul Suceava


aristodeea
Postat pe 28 Iunie 2010 10:37
Buna,acum cativa ani am fost dusa la urgente ,imi era fffoarte rau ,dupa cateva investigatii sa dat diagnosticul =sarcina extrauterina...in fine am fost bagata in sala de operatii ,a decurs zic eu cu bine (nu pun la socoteala faptul ca apoi o luna de zile nu m-am putut da jos din pat din cauza ametelilor,imi cadea parul suvite suvite iar din cauza asta o trebuit sa ma tun chel si sa incep tratamente fel de fel ...) iar dupa o zi -doua vine la vizita domnul doctor cu suita de medici dupa el .Cand ajunge la mine ii spun mai incet ca o sa treaca sotul meu pe la el mai tarziu sa-i dea diferenta de bani,ca in acea seara nu am avut la mine decat foarte putin (dupa parerea doctorului)si atunci cu o mare nesimtire ,nu a contat ca era cu 8 medici dupa el ,mi-a zis ca abia astepata si sa vina cat mai urgent, ca ....lei costa un avort nu o operatie de sarcina extrauterina ...vreau sa va spun ca am ramas cu gura cascata si binenteles o trebuit sa i dau si restul de bani
carmenica18@yahoo.com
Postat pe 28 Iunie 2010 10:43
Am patit-o si eu, trebuia sa fac o ecografie la un spital din Buc, mama nu s-a simtit sa ii dea bani doctorei, de fapt nici nu s-a gandit ca ar trebui, iar ea s-a purtat mizerabil.
Ecografia era la uter si ovare, prima data mi-a zis ca nu vede nimic pt ca nu am baut apa (desi eu bausem mai mult de 2 litri) si trebuie sa imi faca clisma. Dupa aia, cand chipurile a vazut, a fost ceva de genul"UIte si tu ce uter mic ai...si ce ovare...cu astea vrei tu sa faci copii?".
A fost o mare rautate din partea ei, cand am iesit pe hol (eu plangand in hohote) i-au spus celelalte femei de acolo mamei ca trebuia sa ii bage bani in fisa.
Am reveni la aceasi doctora o luna mai tarziu pt o alta ecografie, de data asta i-a dat bani si aveam un uter si niste ovare, citez "micute si dragute"
Imi venea sa o strang de gat..
Asta a fost printre ultimele dati in care am calcat in spitalul ala
ramo_darkgirl
Postat pe 28 Iunie 2010 11:40
Sanatatea este cea mai importanta caracterisrica a existentei noastre,daca nu mai functionam optim,iesim din sistem repede,pierderea slujbei,a oportunitatilor,a prietenilor,uneori si a iubirii!!!
Alfel spus,eu nu m-am lamentat cand a venit vorba de sanatate,cat se cere atat dam,nu-I loc de tocmeala...in primul ca ma respect pe mine ca om,si apoi ii respect foarte mult si pe doctori,pt imensul timp cat au avut de invatat si experimentat,practic invatatul incepe asiduu din liceu-pt a lua admiterea la medicina,trebuie sa fi temeinic pregatit in biologie,fizica,chimie-si asta in timp ce altii aflati la aceeasi
varsta au batatorit cararile cluburilor si ale barurilor...In plus,acesti doctori mai trebuie sa aibe si un psihic puternic deoarece vad zilnic vreo 50 de oameni in suferinte sau in vaicareli,chestii care pe un om obisnuit l-ar face cu nervii!!!
Nu sunt doctorita,nici cadru medical -ci cum am spus doar ii admir ca au aceasta forta de a lucra cu uratul vietii ,si multi dintre ei au o imensa omenie de a ajuta,repara si reinstala starea de bine,atar de draga noua!!!
Pentru sanatatea mea dau oricat,caci am oroare de suferinte fizice si de neputinta care se instaleaza cand nu fuctionezi normal!Dar asta sunt eu,probabil pentru faptul ca-i respect foarte tare,am si avut parte de doctori de o inalta valoare umana,oameni cu un caracter deosebit!
Am avut si cateva"accidente"mai marlanesti sau macelaresti,dar le-am trecut la exceptii:))
Pentru ca tot suntem la subiectul cel mai penibil,ceea ce s-a intamplat la clinica particulara Romclinic,din Buc. as incadra-o cu succes pe acest topic!
Totul a debutat brusc,cu o infectie pelvina in care au fost implicati un microorganism si o anexita mai veche-ca marea majoritate a femeilor,cand ne intarzie ciclul ne gandim ca suntem insarcinate-mai ales ca stiam ca nu
fusesem prea fidela pilulelor...
Asa ca iata-ma la consult ginecologic la prima clinica care-mi iese in cale,Romclinic...dialogul cu doctorita a inceput prost chiar de la primele fraze,mi-a vorbit cu un dispret enorm,ceea ce face ca fiind si suferind si dezbracat pe o masa de examen,sa te simti extrem de injosit si in tot cazul o fiinta inferioara...nici una ,nici doua mi-a spus ca este grav cazul,asta in timp ce ma examina cu ura si nu avea nici cel mai mic tact! Eu aveam dureri pelvine iar in partea dreapta,o umflatura foarte mare in abdomen(in dreptul ovarului).Penibilul de abia acum urmeaza:mi-a pus socantul diagnostic de sarcina extrauterina,iar eu distrusa o auzeam ca prin vis ca-mi spunea sa-mi fac bagajul pregatit de operatie,daca se intampla sa se sparga sarcina impreuna cu ovarul,sa apuc sa telefonez la salvare pana sa-mi pierd cunostiinta din cauza hemorogiei!!!!!Am plecat plangand,iar disperarea mea nu o avea nimeni-asta se intampla vineri dupa-amiaza,iar eu trebuia sa astept un week-end de teroare cand nu stiam ce se va intampla cu viata mea!
M-am reintors la birou,iar colegii si seful meu imi vorbeau dar eu nu-i auzeam;de cate ori aveam o clipa libera ma duceam la baie si plangeam de necazul meu.Asa ca m-am dus acasa,am preferat sa nu le spun nimic alor mei sa nu-i sperii,mi-am facut bagajul de spital:pijama,prosop,cosmetice ,mi-am pus telefonul sub perna si am adormit!Cum nu s-a intamplat nici o hemoragie in acel week end,am dat fuga luni la o vaga cunostiinta care era medic pediatru,ca sa-mi recomande pe cineva competent!
Si s-a intamplat sa-l gasesc in persoana lui Ionut Cercel,de la Giulesti-asteptai la el la consultatii ca si la intalnirea de presa a unui megastar,cam vreo doua ore jumatate!!!
Totul a fost bine,nu era nimic pe viata si pe moarte cum fusesem fals avertizata,am fost pusa pe tratament,si culmea doctorul nu a vrut sa auda de nici o atentie,nici macar cand i-am adus niste atentii de la firma,ca agenda,calendar de birou...A fost profesional de nota 20,felul in care vorbea cu pacientii,fara discriminari ,fara ocara si dezgust,si fara de a da dovada ca manipuleaza niste saci de cartofi fara simturi!

kritzia
Postat pe 28 Iunie 2010 11:43
De la: Gaby211081, la data 2009-02-03 10:18:00Da, ai drepatate tu, ar trebui sa nu mai dam insa astia ne lasa sa murim daca nu prestam! Isi bat joc de noi! Mie imi este frica sa nu dau! Pentru ca si daca ma omoara ei tot nu patesc nimic!
eu NU CRED ,ca este UN OM INCOSTIIENT SA NU PLATEASCA >>CAND ESTI SUB CUTITUL LOR >> DAR AI SA SCRIEM PE TOT net-ul ca : LA FIECARE DISCUTIE CU "doctorii" SA AVETI UN REPORTOFON SI SA INREGISTRATII TOATA DISCUTIA ,TOCMEALA ,TOT !!>dupa 10 luni M-A INTREB : SA-I DAU IN JUDECATA SAU SA APLIC "legea lui becali" > ESTE O VORBA : "cu porcul, porc sa fii ,SA SIMTA "!!
kudika080388
Postat pe 28 Iunie 2010 13:37
De la: healthy002835, la data 2010-06-28 13:37:22
De la: Gaby211081, la data 2009-02-03 10:18:00Da, ai drepatate tu, ar trebui sa nu mai dam insa astia ne lasa sa murim daca nu prestam! Isi bat joc de noi! Mie imi este frica sa nu dau! Pentru ca si daca ma omoara ei tot nu patesc nimic!
eu NU CRED ,ca este UN OM INCOSTIIENT SA NU PLATEASCA >>CAND ESTI SUB CUTITUL LOR >> DAR AI SA SCRIEM PE TOT net-ul ca : LA FIECARE DISCUTIE CU "doctorii" SA AVETI UN REPORTOFON SI SA INREGISTRATII TOATA DISCUTIA ,TOCMEALA ,TOT !!>dupa 10 luni M-A INTREB : SA-I DAU IN JUDECATA SAU SA APLIC "legea lui becali" > ESTE O VORBA : "cu porcul, porc sa fii ,SA SIMTA "!!
HELLOO revin : EU AM SI TOATE INREGISTRARIILE SI FILMARII SI >>pe tov ,de la paza >IAR M-A NECAJII >> CRED CA-I LAS SI FARA ISMENUTE, CASE ,VILE MASINII ,DE TOT !!!
kudika080388
Postat pe 28 Iunie 2010 13:42
Vã plângeþi ca niºte þaþe, dar niciuna nu pomeniþi numele medicului cu pricina ºi locul de muncã. Atunci, de ce mai mãcãniþi degeaba, dacã nici aici nu aveþi curajul sã faceþi destãinuiri ?! Vã meritaþi soarta ...
Olt
Postat pe 28 Iunie 2010 14:52
locuiesc in spania de mai bn de 2 ani si jumate... am mers de nenumarate ori la medic , dar aici nu se intampla nimi din tot ce se intampla in scumpa noastra tara , medicii nu iti cer bani ptr nici un fel de analiza.... nici macar nu se asteapta la presupusele atentii... suntem de ras... ce s'ar intampla dk un strain care nu a fost obisnuit cu spagile se interneaza la unul sin spitalele noastre??? madre mia,, am fi de ras sa ne vedem la stiri ca si o tara plina de nepasare fata de sanatatea omului de rand.. ci daor plina de interes personal,, al imbogatirii... nu'mi este rusine ca's romanca, doar ca uneori mi'as dori sa avem un alt sistem poate nu chiar a celor din strainatate dar macar pe aproape ca al lor..... dk am aberat , scuzati
ellena22
Postat pe 28 Iunie 2010 15:05
Stau si ma ingrozesc cand aud ce se intampla in spitalele din Romania. Si eu am o poveste incredibila dar pozitiva. Pe data de 18 octombrie 2009 am plecat in Germania unde era sotul meu si unde urma sa traim in continuare deoarece in Romania era tot mai greu si nu mai gasea sotul meu de munca. Eu nu vroiam acest lucru, sa-mi parasesc tara, casa, familia si...am plecat totusi ca sa ma pot inregistra acolo la Primarie si eu, si pentru a i se stabili impozitul pe venit sotului meu, dupa care eu imi ziceam ca ma intorc in Romania. Ce sa va spun caci dupa 0 ora ce am ajuns la destinatie in Germania am acuzat dureri mari de stomac, am fost la medic care m-a internat urgent si ce sa va spun ca in scurt timp am facut un infarct miocardic si a trebuit sa ma operez de urgenta pe cord deschis si sa mi se faca 3 by-passuri. Binenteles ca nu am stat pe ganduri, am acceptat si semnat hartiile imediat. Am fost trata extraordinar, nu am cuvinte si eu eram romanca, nu m-a intrebat nimeni in prima zi de asigurare medicala ci au vrut sa-mi salveze viata. Eu nici macar nu aveam asigurare medicala cu mine dar in urmatoarele zile mi s-a facut acel card european de asigurare medicala in Romania de catre familie deoarece eu lucram inca atunci, eram doar in concediu si mi l-au trimis in Germania. Nemti spuneau ca nu au nevoie decat sa le zic numarul de aisurare si atat nu ca la noi originale peste originale si un teanc de copii legalizate daca se poate si atunci mori cu zile. Tocmai aceasta intamplare m-a determinat in final sa iau decizia de a ramane in Germania. Vreau sa spun ca la iesirea din spital, sotul meu a multumit unuia dintre acei multi doctori care m-au operat, iar raspunsul acelui medic a fost: Ne-am focut doar datoria si atat. Extraorinar, nu-ti vine sa crezi ca in alte tari omul este pus mai presus de orice.
ella63
Postat pe 28 Iunie 2010 15:15
AUZIII
De la: Olt, la data 2010-06-28 14:52:45Vã plângeþi ca niºte þaþe, dar niciuna nu pomeniþi numele medicului cu pricina ºi locul de muncã. Atunci, de ce mai mãcãniþi degeaba, dacã nici aici nu aveþi curajul sã faceþi destãinuiri ?! Vã meritaþi soarta ...
AUZII "olt " >>AM RASPUNS EXACT ACUM 3 MINUTE SI COMENTARIUL MEU NU APARU >>macanica "'olt" >> DE CE MACANICA ???>> CA AM SPUS : CA VOI PUNE SI FILMARIILE ??? >>DACA PANA MAINE NU APARE > COMENTARIUL MEU < SI PE TINE ,TE VOI TRATA CA SI PE "DOC:TOMA SI DOC:OPRESCU " DE LA SPITALUL DE URGENTA >> ORTOPEDIE II == INFERN !!
kudika080388
Postat pe 28 Iunie 2010 16:00
Draga nostra, mai incredibil este faptul ca desi esti cadru medical, dupa cum afirmi, aceasta situatie te surprinde; mi-e imposibil sa cred ca aceste aspecte iti erau necunoscute !!! sa fim seriosi !!!....daca as fi fost cadru medical, as fi avut o minima decenta si nu postam un astfel de comentariu, dar din pacate in tara noastra normalitate a devenit sinonim cu science fiction....
ali1991emilia
Postat pe 28 Iunie 2010 17:02
nu toti sunt la fel si cred ca sunt si multi care au patit-o, adica li s-a spus ca sunt bani putini sau ca trebuie sa dea si ei o suma frumusica. Tot ce trebuie sa faceti e sa incercati sa ii inregistrati sa ii dati in judecata si nu numai ca poate veti si castiga ceva dar veti scapa pe altii de nenorociti,
Sau ii puteti prinde mergand inainte de a-i da acelui doctor la politie si scrieti "mita" pe bani, daca ii accepta s-au "ars"

Bafta, macar unul dintre voi daca face asta putem ajuta multi care ar urma dupa voi.Eu nu am dat niciodata bani la doctori si nici nu mi-au cerut, e adevarat ca nu am avut nevoie de operatii sau chestii grave.
healthy004808
Postat pe 28 Iunie 2010 18:47
Au fost multi medici prinsi cu spaga chiar in gura si..., s-a intamplat ceva?Stau bine-mersi pe posturile lor sau au fost chiar avansati si fac tot ceea ce stiu.Naravul din fire n-are lecuire!
kudika110862
Postat pe 28 Iunie 2010 19:09
Poate nu e momentul potrivit dar permiteti-mi un banc:
daca ma simt bolnav, ma duc la medic ca si medicul trebuie sa traiasca...pe urma cumpar de la farmacist medicamentul prescris de medic, caci si farmacistul trebuie sa traiasca...,la ura arunc la gunoi medicamentul caci si eu trebuie sa traiesc...
colnago
Postat pe 28 Iunie 2010 19:10
Asa este, Kritzia, sunt multi medici de mare valoare, care nu numai ca nu primesc atentii etc, dar inverstesc foarte mult timp si stres cu anumite cazuri fara sa primeasca altceva in schimb decat eventuale multumiri de la pacienti...nu ar trebui sa-i bagam pe toti in aceeasi oala, unii chiar sunt dedicati meseriei lor!
ladycroft_healthy
Postat pe 28 Iunie 2010 20:14
daca spui ca esti cadru medical de ce te miri? se practica in toate spitalele eu sunt bonlava TBC sunt electronista si nu a existat internare in care sa nu dau plicul si sa-i fereasca cel de sus pe cei care nu dau nici nu se uita la ei Ileana
healthy014334
Postat pe 28 Iunie 2010 20:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CONCURS 19 De la: kudika_952994 27 Ianuarie 2014 11:18
Concurs 1 De la: Iony 28 Aprilie 2010 12:08
incredibil dar adevarat-din lumea celor care nu cuvanta 14 De la: dada_dana 21 Februarie 2010 08:25
Cea mai penibila intamplare la un salon de infrumusetare? 28 De la: kudika013154 28 Ianuarie 2017 01:39
a 5 De la: Popescu_Marius_1 20 Februarie 2014 11:54