Setari Cookie-uri

foloseste cineva vitamine de la nutrilite?

NU fara vitamine va rog ...ca fac alergie .......prietenii stiu de ce!!!
anastasia_m
Postat pe 9 Iulie 2010 21:31
Nu stiu altii cum sunt, dar cei de la nutrilite isi fac treaba cum trebe. Au fermele lor certificate organic. Cultiva ce au nevoie si cand e gata, atunci proceseaza si manaresc, si Totu e fara Coloranti, Conservanti si Aromatizanti.
Adika fara "coafari" ca sa arate produsu mai frumos si mai atragator.
E ceea ce a crescut natura, dar concentrat intro capsula. Si mult mai eficient per cantitate decat daca ai manca fructu respectiv. Iar fructul respectiv daca lai manca, oricum nu e crescut organic.

Eu zic ca se pricep baietzii daca sunt de 70 de ani pe piata. Cand nici nu se punea probleme de bio, pt ca "pe vremuri" nici nu prea erau chimicale si totu era cu "manure" de pe la animale. Intro ferma, nimic nu se consuma, totu se transforma.

Oricum, daca suplimentele nutrilite sunt combinate cu ceea ce trebuie (stil de viata corespunzator - si aici sunt multe de zis, daca doreste cineva sa stie mai multe sa ma contacteze), eu personal va garantez ca veti uita ce e boala, si nu veti mai da prin farmacie niciodata.

Eu deja nu mai am tangenta cu medicamentele, si asta inainte sa ajung sa cunosc treaba cu nutrilite.
Daca se mai adauga si nutrilite in ecuatie, rezultatul este un organism invincibil.

Daca e cineva din Iasi si doreste produse sau detalii despre produse si despre ceea ce e corect pt un om sa consume si sa manance, ma puteti contacta pe mail la bytalesbyta@gmail.com, sau putem stabili chair o intalnire in iasi.

Pt ca detin multe informatii (am terminat medicina - care nu e ceea ce pare, din pacate, adika sa lucreze pt bunastarea si sanatatea omului) care ar putea salva vieti si e pacat sa le tin doar pt mine, sunt sigur ca multora lear folosi.


Locatie: Iasi
Email: bytalesbyta@gmail.com
Tel: 0720062891
Bytales
Postat pe 1 Noiembrie 2010 20:48
La o adika pot face poze la fiecare pajina din carte si sa postez totu pe net.
De ce nu pricepeti ca nu incerc sa fac bijnita sau sa "prostesc pe prosti". Vreau doar sa aflati exact cum functioneaza corpu vostru pt a trai o viata sanatoasa si plina de impliniri.

Daca vi se pare deplasata aceasta afirmatie a mea, si anume ca va vreau binele, inseamna ca vati molipsit si voi de la toata rautatea care este pe lumea asta, refuzand sa credeti ca mai exista si persoane care nu umbla doar dupa profit, bijnita, shmen, furt, dat in cap si prosteala.

Eu doar am vazut topicu acestei conversatii si am decis sa intervin, stiind ca sigur nu aveti idee despre aceste aspecte.

E adevarat ca leam aflat si eu dintro carte. Si carte fiind, daia sunt linkuri pe net. E si normal sa fie.
Da de unde erea sa aflu toate astea, de la o pasarica ? De pe forumuri ? De unde altundeva daca nu din carti.
Bytales
Postat pe 2 Noiembrie 2010 00:56
Pune mana pe cartea de gramatica, ca scrii ca o cizma...
Si lasa vrajelile cu bunele tale intentii...sunt destui "dastepti" de-astia ca tine...
kudika226898
Postat pe 3 Noiembrie 2010 08:04
Buna,
Eu folosesc produse din gama NUTRILITE, si sunt foarte multumita. mentionez ca am dubla fractura de bazin, si am nascut acum 6 luni, si cu toate ca se face trecerea de la cald la rece, ma simt bine.
Mama mea, are 63 de ani, si are o sensibilitate la usturoi- nu il poate manca, cu toate ca ii place, deoarece o deranjeaza ulterior ficatul, cu toate ca are efecte excelente in prevenirea racelilor sifortifica organismul, poate sa il ia sub forma de pastile.
In timpul sarcinii, am luat CaMg si Fe comprimate masticabile. M-am ingrasat 9 Kg in timpul sarcinii. Sunt foarte multumita de produse.
Nu trebuie sa se inscrie nimeni in amway ca sa le poate comanda, nu trebuie nimeni sa le comande, pacat ca multa lume are reticenta fata de amway, din cauza ca a fost asaltat aiurea de niste excroci care incalcau totalmente politica amway. Cine viseaza, ca astazi, dintr-o afacere ca asta poti face vila cu piscina..si concedii exotice...e bine sa fie lasat sa viseze.
Eu sunt consumator, si comand pentru familie si prieteni, care sunt incantati si asta conteaza.
Sunt medic la formare profesionala si chiar stiu ce vorbesc, regret ca multa lume nu se poate bucura de produse de calitate din cauza nesimtirii unora care si-au urmarit strict castigurile si au abordat gresit si incorect persoanele. Nu asa arata amway. Eu nu asaltez pe nimeni, si sunt de 15 ani in retea, si ma bucur ca am parte de produse de calitate. Nu particip la intalniri, decat cand apare ceva nou, nu ma streseaza nimeni, imi face placere sa ma intalnesc cu altii, si altora cu mine. Daca credeti ca va poat ajuta cu sfaturi sau reomandari, fara nici un fel de implicatie, nu trebuie sa comande nimeni nimic, ma puteti gasii la adresa andreea.gati@yahoo.com
AndreeaGati
Postat pe 8 Noiembrie 2010 18:37
Lasa-ne cu nenorocirea Amway....sau mai bine spune politica vostra de agasare si spalare de creiere...
kudika226898
Postat pe 8 Noiembrie 2010 22:18
buna am cumparat si eu aceste vitamine dar inca nu le am luat vroiam sa intreb daca le pot lua ptr k am o prob cu ficatul
jeenniferr_jenny
Postat pe 5 Octombrie 2011 15:50
De la: jeenniferr_jenny, la data 2011-10-05 15:50:05buna am cumparat si eu aceste vitamine dar inca nu le am luat vroiam sa intreb daca le pot lua ptr k am o prob cu ficatul



In primul rand,indiferent de natura afectiunii hepatice,mergi la medic pentru recomandari in ceea ce priveste administrarea vitaminelor!In general,vitaminele nu sunt contraindicate,dar sunt situatii speciale si aici ma refer la cazurile de cancer,in care acestea nu se prescriu drept cura de revigorare,imbunattire a starii generale a persoanei respective.Sper ca tu nu te confrunti cu o astfel de problema grava!Depinde de ce problema ai la ficat si legat de acest aspect,exista produse destinate protectiei hepatice,dar tot medicul generalist este cel in masura sa ti le recomande.Vitaminele sintetizate sunt catalizatori biologici si necesare metabolismului corpului omenesc,dar nici ele nu se consuma intamplator.Daca nu ai probleme grave de sanatate,poti lua vitaminele respective urmand indicatiile medicului sau pe cele existente in prospectul produsului.Daca ai dubii,mergi la medic si solicita informatii suplimentare.
RAINBOWLADY
Postat pe 5 Octombrie 2011 16:32
Buna ziua,
sant mai multe firme cu suplimente nutritive,eu folosesc de la Provita Nutrition-firma canadiana
iata linkul http://www.tratamente.ca/index.php?ref=44
Au o gama foarte mare si diversificata de produse,sant grozave
Sper sa sa ajute pentru cei interesati
elvira44
Postat pe 5 Octombrie 2011 22:14
ok....ce stii despre spalarea de creiere?
kudika_7675
Postat pe 17 Mai 2012 13:56
De la: kudika_7675, la data 2012-05-17 13:56:34ok....ce stii despre spalarea de creiere?



kudika226898
Postat pe 18 Mai 2012 00:52
Asta e tot ce stii? E de inteles de ce ai aceasta idee. Nu te condamn. Informeaza-te si apoi vorbeste. Pareri putem emite toti. O zi buna.
memeitza
Postat pe 18 Mai 2012 17:34
Se pare ca preferi ordinele sefului tau de la job care te face sa crezi ca munca ta pt companie e ffff importanta si ca tu esti fff important. E alegerea ta desigur. Si vand nu mai are nevoie de tine te da afara cu zambetul pe buze. Si daca vrei sa mergi orbeste fara sa te informezi....
memeitza
Postat pe 20 Mai 2012 15:36
De la: kudika226898, la data 2012-05-20 20:02:25
De la: memeitza, la data 2012-05-20 15:36:38Se pare ca preferi ordinele sefului tau de la job care te face sa crezi ca munca ta pt companie e ffff importanta si ca tu esti fff important. E alegerea ta desigur. Si vand nu mai are nevoie de tine te da afara cu zambetul pe buze. Si daca vrei sa mergi orbeste fara sa te informezi....



Inca o fraza tipica participantilor la seminariile de spalat creiere...
serpico_
Postat pe 20 Mai 2012 20:04
De la: memeitza, la data 2012-05-21 15:28:30Bravo.ai invatat f bine sa introduci icoane animate si sa repeti aceeasi fraza. Cred ca nu realizezi in ce lume traim. Suntem zilnic manipulati si tu ai impresia ca parerea ta conteaza. Esti naiv.


Nimeni nu e mai naiv decat tine si amarastenii participanti la seminariile de spalat creiere...
Da-le o sugestie alora care te trimit la produs...frazele astea sunt atat de fumate, ca rade lumea de voi, oriunde apareti...sa va mai schimbe placa...
kudika226898
Postat pe 21 Mai 2012 15:51
Se pare ca te.ai ars tipule. Amarastenii aia au o sansa unde oameni ca tine nu le ofera nimic. Mai uita.te in jur ca nu sunt doar oameni de bani gata. Probabil ca stai toata ziua in cluburi cu vodka in fata si cu ochii in televizor, unde sigur nu se spala creiere. Dar stai linistit pe tine nu te va afecta doar pe cei cu creier.
memeitza
Postat pe 22 Mai 2012 16:07
Folosesc suplimente nutritive Nutrilite si sunt foarte bune.
Baiat_virgin
Postat pe 22 Mai 2012 19:21
De la: memeitza, la data 2012-05-22 16:07:44Se pare ca te.ai ars tipule. Amarastenii aia au o sansa unde oameni ca tine nu le ofera nimic. Mai uita.te in jur ca nu sunt doar oameni de bani gata. Probabil ca stai toata ziua in cluburi cu vodka in fata si cu ochii in televizor, unde sigur nu se spala creiere. Dar stai linistit pe tine nu te va afecta doar pe cei cu creier.



N-au nicio sansa...sansa au cei care au initiuat afacerea si profita de amarastenii care le pica in plasa, sperand ca se vor imbogati, asa cum li se spune la seminariile de tembelizare...in fapt, tot de la gubela se aprovizioneaza...
kudika226898
Postat pe 23 Mai 2012 16:37
De la: Baiat_virgin, la data 2012-05-22 19:21:25Folosesc suplimente nutritive Nutrilite si sunt foarte bune.



Sa mori tu...
kudika226898
Postat pe 23 Mai 2012 16:38
Ba gigi contra de murit o sa mori tu plin de ura si dispret fata de tot ce e in jurul tau. Alte sentimente nu cred ca poti avea la modul in care te exprimi. Nu va fi o pierdere pentru noi amarastenii. Macar daca tot esti cum esti nu te mai baga unde oricum nu ai habar si lasa.ne
memeitza
Postat pe 24 Mai 2012 16:05
Salut! Cine doreste informatii despre suplimentele alimentare NUTRILITE ma poate contacta pe mgitudor@yahoo.com. Va asigur ca merita efortul de a va informa. Cu stima si respect
memeitza
Postat pe 24 Mai 2012 16:12
De la: memeitza, la data 2012-05-24 16:05:52Ba gigi contra de murit o sa mori tu plin de ura si dispret fata de tot ce e in jurul tau. Alte sentimente nu cred ca poti avea la modul in care te exprimi. Nu va fi o pierdere pentru noi amarastenii. Macar daca tot esti cum esti nu te mai baga unde oricum nu ai habar si lasa.ne


Lasa-ne tu, cu vrajeli ieftine...
kudika226898
Postat pe 24 Mai 2012 16:19
De la: Baiat_virgin, la data 2012-05-22 19:21:25Folosesc suplimente nutritive Nutrilite si sunt foarte bune.
da,mai esti si acum virgin
kudika_8212
Postat pe 24 Mai 2012 16:26
sunt f bune .eu am folosit pentru toata familia si vitaminele si Acerola C cu efect prelungit dar mai ales Double x vitaminele vitamineleor daca ma pot exprima asa.Foloseletele cu drag si informeazate de nutrilite.sunt nr 1 in lume.
kudika_7874
Postat pe 5 Iunie 2012 08:39
De la: kudika_7874, la data 2012-06-05 08:39:35sunt f bune .eu am folosit pentru toata familia si vitaminele si Acerola C cu efect prelungit dar mai ales Double x vitaminele vitamineleor daca ma pot exprima asa.Foloseletele cu drag si informeazate de nutrilite.sunt nr 1 in lume.



Basme din MLM...
kudika226898
Postat pe 5 Iunie 2012 17:04
Buna! Nutrilite este singura firma care face singura totul de la insamantare la cules procesare distributie
In 3 ore fructele si legumele sunt procesate pt a mentine cat mai multi nutrienti .
Te pot ajuta cu informatii suplimentare. De unde esti?
memeitza
Postat pe 7 Iunie 2012 15:48
Rapuns clasic de carcotas. Nu nici o problema. Foloseste tu pastilute chimice din marile farmacii care.ti vor numai binele si sanatatea si nu folosi ceva natural. Si mai vorbim peste ceva ani daca mai poti vorbi. Multa sanatate
memeitza
Postat pe 7 Iunie 2012 15:52
De la: memeitza, la data 2012-06-07 15:48:50Buna! Nutrilite este singura firma care face singura totul de la insamantare la cules procesare distributie
In 3 ore fructele si legumele sunt procesate pt a mentine cat mai multi nutrienti .
Te pot ajuta cu informatii suplimentare. De unde esti?


Basme de la seminarii...



kudika226898
Postat pe 8 Iunie 2012 16:38
De la: memeitza, la data 2012-06-07 15:52:57Rapuns clasic de carcotas. Nu nici o problema. Foloseste tu pastilute chimice din marile farmacii care.ti vor numai binele si sanatatea si nu folosi ceva natural. Si mai vorbim peste ceva ani daca mai poti vorbi. Multa sanatate



Stai linistita, ca nu iau nici din marile farmacii, dar nici din marile escrocherii "naturale" MLM...
kudika226898
Postat pe 8 Iunie 2012 16:42
trebuie sa fii foarte fericit/a nca nu iei nici din farmacii nici din MLM -urile astea ...dar de unde iei tu????culeghi singur coada soricelului si musetel?
f bine . e chiar f frumos ca te contopesti cu natura.

memeitza
Postat pe 9 Iunie 2012 20:57

Recomandari