Setari Cookie-uri

cum sa scap de anexita ?

De la: TF_, la data 2009-05-09 16:49:54
De la: enemgabriel, la data 2009-05-09 16:10:04Tinere,te priveste viata mea,te rog,te astept la mine la birou.Cat despre tine,pot spune ca este normal sa te deranjeze Forever,stai linistit nu te ambala,NICIODATA,NICIODATA nu vom avea nevoie de analfabeti ca tine si nci colastra nu o sa luam de la tine si nci ou,avem si noi vacute si gaini si costa mult mai putin decat 55 de dolari cat costa la tine 2 sticlute (2 la 500 ml).Vezi ca sunt niste oamenii de la tara in piata care vand lapte,infiltreaza-te printre ei si sigur vei pleca cu coada intre picioare.Esti un las fara pereche,un mincinos,un om care face umbra pamantului degeaba.Sa retii un lucru de la mine,nu am sa mai ripostez la porcariile care le postezi tu la adresa mea,dar am sa te taxez INTOTDEAUNA cand vei spune bazaconii depre Aloe si despre colastra dumitale.


Te astept la mine la birou sa dezbatem subiecte despre viata personala.Promit ca sunt un om pasnic,nu sunt violent si deschis la orice discutie ,dar ,atentie,cu argumente.
petrica frate...dai o tuica de pitesti daca vin la tine la birou??ca altfel imi este cam teama,cine stie ce gealati ai pe acolo sa ma paruiasca... acum lasand gluma la oparte,nu ai tu cum sa ma cataloghezi pe mine nicicum,din cauza ca nu ma cunosti !!! in al 2-lea rand,daca ai fi un om inteligent,te-ai informa un pic despre produsele 4Life...si ai constata ca sunt net superioare multor tampenii de pe piata.Mai departe de asta,esti prea agresiv in exprimari,ar fi benefic pentru tine daca ti-ai revizui putin comportamentul si limbajul fata de alti oameni de prin zona.Sigur ti-ai castiga prieteni si simpatii.Nu de alta,dar nu ai cum sa fi tu detinatorul adevarului absolut,fiecare este liber sa-si spuna parerea fie ca iti convine,fie ca nu iti convine.

Deocamdata nu sunt frate cu tine.Nu te-am catalogat dupa infatisare ci dupa ideile exprimate aici,dealtfel gresite.Este foarte posibil sa fie superioare altor produse,nicidecum celor pe baza de aloe vera,nu ca as vrea sa-mi laud colaboratorii dar am dovedit cu date clare si obiective.Nu cred ca este vorba de limbaj atata timp cat am fost provocat de limbajul vostru inadecvat de caini ai vanzarilor si limbaj de cartier ,ceea ce scoate in evidenta frustrarile si lipsa de documentare in acel domeniu discutat.Nu eu sunt cel ce detine adevarul ci cei care l-au descoperit,eu nu fac decat sa-l scot in evidenta si sa-i dau valoare.Daca vreti sa va spuneti pareri neavizate,va recomand un alt forum,aici este vorba de sanatatea oamenilor,lucru cu care nu ne putem juca si la care sa ne dam cu parerea.Cat despre produsele pe care le tot lauzi si le comercializezi,am intrebat de nenumarate ori despre elementele nutritive pe care le detin(zero raspuns),elemente nutritive de care sistemul imunitar nu poate functiona corect si la parametri normali,nu cum afirma cei de la 4life ca ar stimula sistemul imunitar cu 400 si nu mai stiu cat(procentual).De exemplu:unui organim sanatos ii este necesar 60 mg de acid ascorbic(pe intelesul tau ,vitamina c),daca ii dau 1000 de mg de vitamina c ,organismul isi va lua atat cat are nevoie(aproximativ 60 mg),deci restul este elimata prin cale naturala(daca vorbim de vitamina c naturala).In concluzie ,cum se poate afirma ca este surplus de vitamina c si in acelasi timp un sistem imunitar "incarcat"cu surplus de vit. c?Acesta este un exemplu,pot fii mult mai multe.
enemgabriel
Postat pe 9 Mai 2009 21:28
De la: enemgabriel, la data 2009-05-09 21:28:56
De la: TF_, la data 2009-05-09 16:49:54
De la: enemgabriel, la data 2009-05-09 16:10:04Tinere,te priveste viata mea,te rog,te astept la mine la birou.Cat despre tine,pot spune ca este normal sa te deranjeze Forever,stai linistit nu te ambala,NICIODATA,NICIODATA nu vom avea nevoie de analfabeti ca tine si nci colastra nu o sa luam de la tine si nci ou,avem si noi vacute si gaini si costa mult mai putin decat 55 de dolari cat costa la tine 2 sticlute (2 la 500 ml).Vezi ca sunt niste oamenii de la tara in piata care vand lapte,infiltreaza-te printre ei si sigur vei pleca cu coada intre picioare.Esti un las fara pereche,un mincinos,un om care face umbra pamantului degeaba.Sa retii un lucru de la mine,nu am sa mai ripostez la porcariile care le postezi tu la adresa mea,dar am sa te taxez INTOTDEAUNA cand vei spune bazaconii depre Aloe si despre colastra dumitale.


Te astept la mine la birou sa dezbatem subiecte despre viata personala.Promit ca sunt un om pasnic,nu sunt violent si deschis la orice discutie ,dar ,atentie,cu argumente.
petrica frate...dai o tuica de pitesti daca vin la tine la birou??ca altfel imi este cam teama,cine stie ce gealati ai pe acolo sa ma paruiasca... acum lasand gluma la oparte,nu ai tu cum sa ma cataloghezi pe mine nicicum,din cauza ca nu ma cunosti !!! in al 2-lea rand,daca ai fi un om inteligent,te-ai informa un pic despre produsele 4Life...si ai constata ca sunt net superioare multor tampenii de pe piata.Mai departe de asta,esti prea agresiv in exprimari,ar fi benefic pentru tine daca ti-ai revizui putin comportamentul si limbajul fata de alti oameni de prin zona.Sigur ti-ai castiga prieteni si simpatii.Nu de alta,dar nu ai cum sa fi tu detinatorul adevarului absolut,fiecare este liber sa-si spuna parerea fie ca iti convine,fie ca nu iti convine.

Deocamdata nu sunt frate cu tine.Nu te-am catalogat dupa infatisare ci dupa ideile exprimate aici,dealtfel gresite.Este foarte posibil sa fie superioare altor produse,nicidecum celor pe baza de aloe vera,nu ca as vrea sa-mi laud colaboratorii dar am dovedit cu date clare si obiective.Nu cred ca este vorba de limbaj atata timp cat am fost provocat de limbajul vostru inadecvat de caini ai vanzarilor si limbaj de cartier ,ceea ce scoate in evidenta frustrarile si lipsa de documentare in acel domeniu discutat.Nu eu sunt cel ce detine adevarul ci cei care l-au descoperit,eu nu fac decat sa-l scot in evidenta si sa-i dau valoare.Daca vreti sa va spuneti pareri neavizate,va recomand un alt forum,aici este vorba de sanatatea oamenilor,lucru cu care nu ne putem juca si la care sa ne dam cu parerea.Cat despre produsele pe care le tot lauzi si le comercializezi,am intrebat de nenumarate ori despre elementele nutritive pe care le detin(zero raspuns),elemente nutritive de care sistemul imunitar nu poate functiona corect si la parametri normali,nu cum afirma cei de la 4life ca ar stimula sistemul imunitar cu 400 si nu mai stiu cat(procentual).De exemplu:unui organim sanatos ii este necesar 60 mg de acid ascorbic(pe intelesul tau ,vitamina c),daca ii dau 1000 de mg de vitamina c ,organismul isi va lua atat cat are nevoie(aproximativ 60 mg),deci restul este elimata prin cale naturala(daca vorbim de vitamina c naturala).In concluzie ,cum se poate afirma ca este surplus de vitamina c si in acelasi timp un sistem imunitar "incarcat"cu surplus de vit. c?Acesta este un exemplu,pot fii mult mai multe.
idei gresite din punctul tau de vedere...care nu coincide cu al altor oameni si asta se vede ca te deranjeaza rau de tot de reactionezi asa de brutal.In alta ordine de idei,ti-am mai spus,nu iti mai da cu parerea despre un lucru despre care nu cunosti amanunte si pe care nu-l poti intelege(dupa cum spuneai pe alt forum unui alt tip= RADIO SANT=)Faza cu elemente nutritive pentru sistemul imunitar este o mare gogorita...sistemul imunitar are nevoie in primul rand de informatie ca sa functioneze corect...nu poate recunoaste un virus sau o bacterie pentru a o putea combate daca nu are anticorpii respectivului agent infectios in memoria sistemului imunitar...Oricum este destul de complicat pentru capacitatea ta de intelegere,asa ca nu te chinui sa descifrezi tainele sistemului imunitar.Ramai la aloe vera si la nutrientii din ea si lasa-i pe cei mari sa se ocupe de treburi cu adevarat serioase
4Life
Postat pe 10 Mai 2009 14:24
De la: TF_, la data 2009-05-10 14:24:02
De la: enemgabriel, la data 2009-05-09 21:28:56
De la: TF_, la data 2009-05-09 16:49:54
De la: enemgabriel, la data 2009-05-09 16:10:04Tinere,te priveste viata mea,te rog,te astept la mine la birou.Cat despre tine,pot spune ca este normal sa te deranjeze Forever,stai linistit nu te ambala,NICIODATA,NICIODATA nu vom avea nevoie de analfabeti ca tine si nci colastra nu o sa luam de la tine si nci ou,avem si noi vacute si gaini si costa mult mai putin decat 55 de dolari cat costa la tine 2 sticlute (2 la 500 ml).Vezi ca sunt niste oamenii de la tara in piata care vand lapte,infiltreaza-te printre ei si sigur vei pleca cu coada intre picioare.Esti un las fara pereche,un mincinos,un om care face umbra pamantului degeaba.Sa retii un lucru de la mine,nu am sa mai ripostez la porcariile care le postezi tu la adresa mea,dar am sa te taxez INTOTDEAUNA cand vei spune bazaconii depre Aloe si despre colastra dumitale.


Te astept la mine la birou sa dezbatem subiecte despre viata personala.Promit ca sunt un om pasnic,nu sunt violent si deschis la orice discutie ,dar ,atentie,cu argumente.
petrica frate...dai o tuica de pitesti daca vin la tine la birou??ca altfel imi este cam teama,cine stie ce gealati ai pe acolo sa ma paruiasca... acum lasand gluma la oparte,nu ai tu cum sa ma cataloghezi pe mine nicicum,din cauza ca nu ma cunosti !!! in al 2-lea rand,daca ai fi un om inteligent,te-ai informa un pic despre produsele 4Life...si ai constata ca sunt net superioare multor tampenii de pe piata.Mai departe de asta,esti prea agresiv in exprimari,ar fi benefic pentru tine daca ti-ai revizui putin comportamentul si limbajul fata de alti oameni de prin zona.Sigur ti-ai castiga prieteni si simpatii.Nu de alta,dar nu ai cum sa fi tu detinatorul adevarului absolut,fiecare este liber sa-si spuna parerea fie ca iti convine,fie ca nu iti convine.

Deocamdata nu sunt frate cu tine.Nu te-am catalogat dupa infatisare ci dupa ideile exprimate aici,dealtfel gresite.Este foarte posibil sa fie superioare altor produse,nicidecum celor pe baza de aloe vera,nu ca as vrea sa-mi laud colaboratorii dar am dovedit cu date clare si obiective.Nu cred ca este vorba de limbaj atata timp cat am fost provocat de limbajul vostru inadecvat de caini ai vanzarilor si limbaj de cartier ,ceea ce scoate in evidenta frustrarile si lipsa de documentare in acel domeniu discutat.Nu eu sunt cel ce detine adevarul ci cei care l-au descoperit,eu nu fac decat sa-l scot in evidenta si sa-i dau valoare.Daca vreti sa va spuneti pareri neavizate,va recomand un alt forum,aici este vorba de sanatatea oamenilor,lucru cu care nu ne putem juca si la care sa ne dam cu parerea.Cat despre produsele pe care le tot lauzi si le comercializezi,am intrebat de nenumarate ori despre elementele nutritive pe care le detin(zero raspuns),elemente nutritive de care sistemul imunitar nu poate functiona corect si la parametri normali,nu cum afirma cei de la 4life ca ar stimula sistemul imunitar cu 400 si nu mai stiu cat(procentual).De exemplu:unui organim sanatos ii este necesar 60 mg de acid ascorbic(pe intelesul tau ,vitamina c),daca ii dau 1000 de mg de vitamina c ,organismul isi va lua atat cat are nevoie(aproximativ 60 mg),deci restul este elimata prin cale naturala(daca vorbim de vitamina c naturala).In concluzie ,cum se poate afirma ca este surplus de vitamina c si in acelasi timp un sistem imunitar "incarcat"cu surplus de vit. c?Acesta este un exemplu,pot fii mult mai multe.
idei gresite din punctul tau de vedere...care nu coincide cu al altor oameni si asta se vede ca te deranjeaza rau de tot de reactionezi asa de brutal.In alta ordine de idei,ti-am mai spus,nu iti mai da cu parerea despre un lucru despre care nu cunosti amanunte si pe care nu-l poti intelege(dupa cum spuneai pe alt forum unui alt tip= RADIO SANT=)Faza cu elemente nutritive pentru sistemul imunitar este o mare gogorita...sistemul imunitar are nevoie in primul rand de informatie ca sa functioneze corect...nu poate recunoaste un virus sau o bacterie pentru a o putea combate daca nu are anticorpii respectivului agent infectios in memoria sistemului imunitar...Oricum este destul de complicat pentru capacitatea ta de intelegere,asa ca nu te chinui sa descifrezi tainele sistemului imunitar.Ramai la aloe vera si la nutrientii din ea si lasa-i pe cei mari sa se ocupe de treburi cu adevarat serioase

Am incercat sa fiu gentil cu tine,multumesc pentru cuvintele goale.Inca mai astept raspuns vis a vis de vitamina c si necesarul zilnic.Te intreb pe tine(oricum degeaba o fac,dar vreau sa demonstrez ca nu ai nimc in cap,decat reclama),si in ce costa acele informatii,din ce sunt ele compuse?Cat despre biologie,pot spune ca aberezi mult,foarte mult.Cate raspunsuri am primit eu de la tine????????????????????????????
enemgabriel
Postat pe 10 Mai 2009 14:56
mai ene...uite ceva usor,pentru nivelul tau de intelegere...te poti documenta putin de aici: http://www.referatele.com/referate/medicina/online1/Anticorpii-si-Sistemul-Imunitar--MECANISMUL-DE-PRODUCERE-A-ALERGIILOR-referatele-com.php...ca eu nu am nici timp si nici rabdare sa explic unui natang cum functioneaza sistemul imunitar...daca intelegi ceva bine,daca nu iarasi bine...dar ti-am spus,nu ai capacitatea de a intelege ceva asa de complex pe cat este functionarea sistemului imunitar.Nu te mai chinui degeaba...mai bine vezi-ti de planta ta minune si lasa-ma pe mine.
4Life
Postat pe 10 Mai 2009 22:09
De la: TF_, la data 2009-05-10 22:09:36mai ene...uite ceva usor,pentru nivelul tau de intelegere...te poti documenta putin de aici: http://www.referatele.com/referate/medicina/online1/Anticorpii-si-Sistemul-Imunitar--MECANISMUL-DE-PRODUCERE-A-ALERGIILOR-referatele-com.php...ca eu nu am nici timp si nici rabdare sa explic unui natang cum functioneaza sistemul imunitar...daca intelegi ceva bine,daca nu iarasi bine...dar ti-am spus,nu ai capacitatea de a intelege ceva asa de complex pe cat este functionarea sistemului imunitar.Nu te mai chinui degeaba...mai bine vezi-ti de planta ta minune si lasa-ma pe mine.

Tu nu sti ca vitamina c este una si aceiasi cu acidul ascorbic,asa ca nu am nevoie de ineptiile tale.Produsele tale de doi bani nu sunt nici macar avizate de ministerul sanatatii din Romania,asa ca lasa-ne cu prostiile tale.Cand o sa primesc un raspuns de calitate de la tine?Presupun ca niciodata.Tinere eu nu citesc referate scrise de elevi care nu au timp sa citeasca,eu citesc din carti de specialitate.Daca ai ajuns sa citesti referate ,e clar,habar nu ai pe ce lume traiesti, daramite sa sti cum functioneaza un organism .
enemgabriel
Postat pe 11 Mai 2009 08:23
De la: adalorena, la data 2009-01-08 15:53:04as avea si eu nevoie de ajutor...as vrea sa stiu cum pot scapa de anexita deoarece anul trecut(2008) am facut 3 tratamente si tot nu pleaca:(...dispare vreo luna si revine iar ..deja numai gandul de a merge la ginecolog ma ingrozeste ..as vrea un tratament naturist dak se poate...


draga mea, anexita e stare de infectie de focar!! Cand incep viata sexuala tinerele se expun riscului de a face astfel de infectii. Barbatii mai greu si de obicei nu au nimic vizibil. Dar raman purtatori!!!
Asa ca prima conditie e sa il tratezi si pe el si intre timp sa nu aveti raport sexual, iar daca e prea greu sa va abtineti, prezervativ, la orice tip de sex.
Uneri sunt microbi straini de corp , alteori sunt din flora normala, dar in numar prea mare!!!

Se fac teste specifice (cauta pe net despre Clamidia sau Micoplasma) si eventual antibiograma. Va tratati concomitent si o sa scapati (conditia e sa nu fie un `triunghi` :))

Succes.
adevar
Postat pe 17 Iulie 2009 22:32
Aloe beri nectar & bee propolis si aceasta problema va deveni istorie.
enemgabriel
Postat pe 17 Iulie 2009 22:49
multumesc pt raspunsuri :)..deokmdata nu mai am probleme ,sper k nu o sa reapara o data cu venirea iernii :)
cretzulina06
Postat pe 18 Iulie 2009 15:20
De la: enemgabriel, la data 2009-07-17 22:49:23Aloe beri nectar & bee propolis si aceasta problema va deveni istorie.
cine garanteaza asta !?!?!?!?!????? un electrician din pitesti ???
4Life
Postat pe 19 Iulie 2009 00:32
De la: TF_, la data 2009-07-19 00:32:13
De la: enemgabriel, la data 2009-07-17 22:49:23Aloe beri nectar & bee propolis si aceasta problema va deveni istorie.
cine garanteaza asta !?!?!?!?!????? un electrician din pitesti ???

Da.
enemgabriel
Postat pe 19 Iulie 2009 09:48
problema ta este ca faci tratamentul degeaba, daca nu te menajezi dupa si te speli cu apa rece sau stai in frig cu mijlocul gol sau fel si fel de lucruri care iti fac doar sa-ti reapara anexita , care nu e altceva decat o raceala provocata de tine.Succes si fii atenta in continuare
Mary_Anel
Postat pe 28 August 2009 17:24
fetelor cu anexite ,metroanexite lasati antibioticele ca nu aduc nici o rezolvare,mai ales daca boala e cronuca .incercati ovulele din propolis si plante facute de d-l andy liciu[0722450760]eu am metroanexita de 3 ani si nu am rezolvat-o cu nimic .de 3 luni pun aceste ovule si au inceput eliminarile ,adica infectia.durerile care erau groaznice si permanente au devenit suportabile .....si voi continua tratamentul.numai cine a avut asa ceva poate intelege durerea infioratoare si disperarea.eu vreau sa recomand din suflet tuturor femeilor cu astfel de probleme aceste ovule.dati pe google wwwpropolicium.ro si veti afla tot. nu ezitati ,e un tratament miraculos!SANATATE!
healthy006144
Postat pe 5 Septembrie 2009 08:33
Buna ziua,as vrea si eu pastilutele.............Cine vi le procura?
kudika416876
Postat pe 4 August 2011 15:55
A cumparat cineva pastile de ghera de mata cat glow,de la magazinele online?Cat de seriosi sunt cei care livreaza produsul?Este bun?Recomandate pentru sistemul imunitar,tara de origine fiind Brazilia............
kudika416876
Postat pe 7 August 2011 20:36
Buna ziua as avea si eu o intrebare am si eu anexita si nu mai scap de ea si as vrea sa stiu gelul de spanz il aplici pe abdomen sau in interior prin vagin si cat timp ar trebui sa urmez tratamentul multumesc
Gabita07
Postat pe 8 Octombrie 2014 16:48
Buna am si eu anexita si mi-am luat de la plafar tinctura de propolis si am facut aproape 20 de zile bai de sezut calde si apoi aplicam cu degetul in vagin tinctura si m-am simtit bine dar am tras un pic de frig si acum am iar dureri.
As dori sa imi explicati care este modul cel mai bun de a administra tinctura si cat timp trebuie sa urmez tratamentul. va las e-mailul meu ca sa imi raspundeti gabita_pestisor@yahoo.com
va multumesc anticipat
Gabita07
Postat pe 8 Octombrie 2014 16:58
Buna ma numesc solary de 8 luni ma chinui cu aceast gand cine stie va rog sa imi spuneti am luat raceala dela partenera mea mia aparut pe penes niste pete rosi si de 2 luni nu mai mia aparut dar nu stiu anexita afecteaza barbatul sa nu mai faca copii ???
Solari_Samy_1
Postat pe 17 Martie 2016 01:05
Buna ziua,fetele Spune-ți-mi va rog ce simptome aveți la anexita sau Infecții urinare???? De o sãptãmana am o durere de burta in partea dreapta,este o durere care vine si trece si care uneori radiazã spre spate si pe sub burta exact acolo unde am operația de cezariana. In primele zile am luat antiinflamatoare dar durerea nu ceda si apoi la îndrumarea unei prietene care este asistenta am luat Nolicin de doua ori pe zi si piafen. Dupã câteva zile vãzând ca nu trece am mers la un control,exclus apendicita abdomen normal. Am fãcut analiza de sânge si urina unde a ieșit totul normal. Precizez ca urina am fãcut-o in timp ce luam antibiotic la 2 zile dupã ce am început ( ie posibil sa nu iasã nimic la urina din cauza antibioticului?) aștept rãspunsuri ... Mulțumesc mult
kudika_1011949
Postat pe 31 Mai 2016 12:34
Am uitat sa spun ca uneori abdomenul ma doare la atingere si am si momente când nu ma doare de parca nu as avea nimic. De urinat urinez sa zic destul de des deși nu consum prea multe lichide,culoarea urinei este normala si nu am usturimi când urinez,rareori când urinez ma doare burta in același punc de unde pleacã durerea asta ar fi putin mai sus de apendicita!!!!! Offffffff am o groaza de doctori si as vrea sa cred ca nu e nimic grav.... Sãnãtate la toate
kudika_1011949
Postat pe 31 Mai 2016 12:39
De la: kudika_1011949, la data 2016-05-31 12:34:51Buna ziua,fetele Spune-ți-mi va rog ce simptome aveți la anexita sau Infecții urinare???? De o sãptãmana am o durere de burta in partea dreapta,este o durere care vine si trece si care uneori radiazã spre spate si pe sub burta exact acolo unde am operația de cezariana. In primele zile am luat antiinflamatoare dar durerea nu ceda si apoi la îndrumarea unei prietene care este asistenta am luat Nolicin de doua ori pe zi si piafen. Dupã câteva zile vãzând ca nu trece am mers la un control,exclus apendicita abdomen normal. Am fãcut analiza de sânge si urina unde a ieșit totul normal. Precizez ca urina am fãcut-o in timp ce luam antibiotic la 2 zile dupã ce am început ( ie posibil sa nu iasã nimic la urina din cauza antibioticului?) aștept rãspunsuri ... Mulțumesc mult



Exista medici specialisti!!Pentru a detecta o posibila infectie urinara, se recolteaza urina intr-un urocultor steril, procurat de la farmacie, special pentru examenul de urina, numit "UROCULTURA"!Infectiile urinare prezinta si alte simptome, cum ar fi, urina tulbure, urinari dese, insotite de usturime si durere la urinare, miros neplacut!

Anexita afecteaza unul sau ambele ovare, se manifesta prin durere, crampe la nivelul abdomenului, uneori, si febra, dar aceasta se depisteaza in urma unui control medical, la care se adauga anumite investigatii medicale!!Da, este posibil ca antibioticul sa influenteze rezultatul analizei de urina, in sensul deformarii lui!!Repeta examenul de urina, dar la alt centru medicalfa un control ginecologic, expune problema medicului ginecolog si domnia sa te va indruma corespunzator!Ai discutat cu medicul de familie? Nu iti administra singura antibiotic, fara prescriptie medicala, si, oricum, tratamentul se face pe parcursul a minim sapte zile, de la data diagnosticarii!
kudika_15804
Postat pe 31 Mai 2016 12:50
Mulțumesc frumos pentru rãspuns,doctorul la care am fost mi-a spus sa fac minim 7 zile tratamentul pe care il începusem deja si anume Nolicin de 2 ori pe zi,piafen si nurofen. Dupã tratament daca simptomele persista sa ma prezint pentru ecograf si alte examene....... Am început tratamentul de 3 zile jumate si inca mai am jena si durere surda,mai rar dar este . O sa mai aștept sa termin tratamentul si o sa vedem. Sper sa treacã !!!!!
kudika_1011949
Postat pe 31 Mai 2016 15:13
De la: kudika_1011949, la data 2016-05-31 15:13:32Mulțumesc frumos pentru rãspuns,doctorul la care am fost mi-a spus sa fac minim 7 zile tratamentul pe care il începusem deja si anume Nolicin de 2 ori pe zi,piafen si nurofen. Dupã tratament daca simptomele persista sa ma prezint pentru ecograf si alte examene....... Am început tratamentul de 3 zile jumate si inca mai am jena si durere surda,mai rar dar este . O sa mai aștept sa termin tratamentul si o sa vedem. Sper sa treacã !!!!!



Urmeaza tratamentul respectiv! Va fi bine, dar fii atenta cu starea ta de sanatate! Insanatosire grabnica!
kudika_15804
Postat pe 1 Iunie 2016 07:10
Când faci baia șezând,stai de când este calda pânã se rãcește puțin? Sau e uj anunit timp?
Loredana_1
Postat pe 24 Ianuarie 2017 06:26
Când faci baia șezând,stai de când este calda pânã se rãcește puțin? Sau e un anunit timp?
Loredana_1
Postat pe 24 Ianuarie 2017 06:26
Eu am aceasta problema , e cronica deja. Am incercat diverse tratamente pe antibiotice, problema a rămas
kudika_1039783
Postat pe 21 Ianuarie 2020 18:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am o problema.... 62 De la: fata 29 Ianuarie 2010 00:46
hello 131 De la: kudika017543 6 Iulie 2011 11:37
am si eu o problema 2 De la: solutia 21 Noiembrie 2009 00:41
problema 8 De la: office_salinasusesi_ro 14 Martie 2010 13:10
sterilet si infectii 15 De la: OanaSun 1 Martie 2011 02:15