Setari Cookie-uri

trtatare tiuit in urechi

cum pot trata tiuitul permanent in urechi
ciprian.nicoara
Postat pe 8 Ianuarie 2009 17:12
Si eu am aceasta afectiune de ani de zile eram curioasa daca s-a mai confruntat cineva cu aceasta problema. Vezi daca nu ai tensiunea arteriala mare. Eu am aceasta afectiune de la repetate otite.
BLAJ
Postat pe 21 Ianuarie 2009 08:51
Si eu am aceasta problema de cateva saptamani si nustiu ce sa ma fac .poate ati mai avut , sau cum ati tratat tiuitul in urechi . e foarte deranjant .va multumesc ...MEDEEA
princess11
Postat pe 25 Ianuarie 2009 14:14
Ginko Biloba solutie de la farmacie naturista se i-a doua trei lingurite pe zi ...este singura planta despre care scrie in manualul de medicina naturista pentru tinitus -tiuitul de urechi...se mai poate lua Tanakan intrebati medicul mai inainte despre acest medicament ..Ginko Biloba nu are efecte adverse..
Angelyka
Postat pe 4 Februarie 2009 03:43
Buna ziua.
Nu va speriati! Exista un remediu care este folosit de foarte multi oameni din USA pentru indepartarea zgomotelor si tiuitului din urechi.
Produsule se numeste Clear Tinnitus.
Este foarte bun.
Cautati pe Google.
Multa sanatate
semaka_boy
Postat pe 16 Februarie 2009 12:28
o posibila cauza este consumul de cafea ,care produce halucinatii auditive,in special la un consum mai mare de 2 cani/zi.
Am urmat un tratament cu Gingo Biloba si altul cu Tanacan ,si dupa un tratament de cateva saptamani,fiecare ,zgomotele dispar dar nu in totalitate,sunt mai difuze si cu durata intermitenta,urmeaza sa-l continuu .Am sa va tin la curent cu rezultatele obtinute, dupa renuntarea comlecta la cafeea si reducerea tigariilor de la 7 la 5/zi.In faza urmatoare am sa renunt si la tigari
ciprian.nicoara
Postat pe 16 Februarie 2009 16:37
Eu am urmat tratament cu tanakan, pt moment mi-au disparut tiuiturile, dar apoi au revenit, mai tarziu am luat tinctura de propolis 30 de picaturi inainte de masa timp de cateva luni si au disparut definitiv.
healthy000355
Postat pe 5 Martie 2009 11:26
eu stiam ca aceste tiuituri, denumite acufene, nu se trateaza - ma refer la cele aparute pur si simplu. nici nu se stie care este cauza lor. cautati ep google ACUFENE. existe unele remedii dar temporare sau cu efect foarte redus. mama mea sufera de asta de ani de zile si asa am ajuns sa cunosc fenomenul. ocazional, cu totii il simtim dupa petreceri cu zgomot mare sau imprejurari asemanatoare. in situatiile astea, trece de la sine.
cristinamei
Postat pe 17 Aprilie 2009 10:57
DECI TU ESTI CEA CU GHICITUL ? pai ce cauti tu aici pe acest forum tu nu vez ce teme se dezbat aici, ce probleme au oameni , cite boli si infecti? SI TU VI SA NE BRUIEZI URECHEILE ,? LASANE IN PACE CA SINTEM BRUIATI IN TOATE FELURILE DE LA HOTI DIN PARLAMENT , CU HOTII DE DOCTORI SI POLITAI NU NE MAI AMARI CA NE POATE AJUNGE CO EIIIII, NU STIU CIND INTRAM SI NOI IN RINDURILE CELOR CE MAI AU PUTIN RESPRCT MACAR DACA FRICA DE DUMNEZEU NU MAI AU . DOAMNE SCAPANE SI NE DA IZBINDA PINA NU E PREA TIRZIU.
gligorvichi
Postat pe 11 Iunie 2009 10:00
[ginkgo Biloba e o planta iar tanakan-ul e derivatul aceleiasi substante s-au bilobil s-au .........sunt f multe nu-mi vin acum in minte dar am intalnit foarte multi oameni care acuzau vajait in urechi insotite de ameteli ( vajaitul e boala urechii care se numeste sindrom meniere) de regula se poate incerca cu betaserc de 8 de 3 ori pe zi cate un cp s-au de 24 mg cate 2 compr. 1 dimineata si unu seara s-au microser 8 mg care defapt contine aceiasi substanta activa! PS. Nu au reactii adverse nici unul dintre medicament!
healthy004686
Postat pe 27 Iulie 2009 18:36
buna eu am lucrat in domeniul alimentar unde zgomotele de borcane, ereu infernale. dupa ce mi-am dat demisia aveam tot timpul acel tiuit la ambele urechi tot timpul. cu timpul in urma unui tratament de raceala mai serioasa la cap acele tiuituru mmiau disparut dar nu de tot .am lucrat cam 12 ani numai in zgomote foarte mari si mia afectat si auzul.
kudika098645
Postat pe 30 Iulie 2009 07:38
Pentru zgomote in urechi, tiuit, acufene puteti folosi Clear Tinnitus. Nu are efecte secundare, multi oameni il folosesc deja si sunt multumiti. Trebuie totusi sa nu mai consumi unele produse cum ar fi cafea, menta, vin rosu, pentru ca este un produs din plante homeopat.
semaka_boy
Postat pe 2 Septembrie 2009 08:49
Este probabil sa influenteze acest tiuit si cafeaua.Dar NU TREBUIE SA RENUNTATI NEAPARAT LA CAFEA !
Acum exista si o cafea sanatoasa cu Ganoderma,aceasta regleaza tensiunea, este alcalina,are PH-ul 7,3, poate fi utilizata de toata lumea pana si de persoanele cu boli de inima, ficat, stomac ,transplantati ..etc.
Ganoderma din ea anihileaza efectele negative ale cofeinei, aduce aport de calciu,fosfor,fier,potasiu,vitamina B3,vitamina C.
Ganoderma reechilibreaza toate functiile organismului, este un detoxifiant, regenerator celular, imunostimulator, imunomodulator, antitumoral, antioxidant, revitalizant, adaptogen, antiviral, antibacterian.
Daca consumati capsulele de Ganoderma pe o perioada mai lunga,va veti rezolva nu numai problemele tiuitului in urechi ci si toate celelalte boli . Ganoderma are o istorie de 5000 de ani , vine din orient. Puteti verifica pe google, scriind cuvantul Ganoderma sau pe youtube sunt diverse filme.
Contact: Kati , katigano@gmail.com
katigano
Postat pe 2 Septembrie 2009 09:15
...nu tre sa sari calu'.... cum s-ar zice, Ganoderma se foloseste in special in terapiile de cancer sau de alte boli grave, dar nu are nici o legatura cu urechile!!! Sa sti ca problema aceasta, tiuitul urechilor, este foarte delicata, oameni multi au incercat cu tot felul de medicamente si leacuri babesti si nu au avut rezultate pozitive semnificative, ar fii pacat sa-i indrepti intr-o directie gresita, multi dintre cei suferinzi au ajuns chiar in depresie din cauza acestor zgomote. Se stie ca Ganoderma este buna pentru starea generala a sanatatii in combinatie cu cafea, chiar ideala dupa o betie :)) nu vreau sa te discreditez, nu am nici pe departe acest gand, dar acesta nu este un subiect pe care sa-l tratezi cu indiferenta. Toate cele bune.
semaka_boy
Postat pe 2 Septembrie 2009 21:35
De la: healthy004686, la data 2009-07-27 18:36:27[ginkgo Biloba e o planta iar tanakan-ul e derivatul aceleiasi substante s-au bilobil s-au .........sunt f multe nu-mi vin acum in minte dar am intalnit foarte multi oameni care acuzau vajait in urechi insotite de ameteli ( vajaitul e boala urechii care se numeste sindrom meniere) de regula se poate incerca cu betaserc de 8 de 3 ori pe zi cate un cp s-au de 24 mg cate 2 compr. 1 dimineata si unu seara s-au microser 8 mg care defapt contine aceiasi substanta activa! PS. Nu au reactii adverse nici unul dintre medicament!
domnisoara draga cinte te-a invata pe mata sa recomanzi tratamente dupa ureche si care nare nici o leg cu tema de aici,ai studiat macar putin internetul si sa faci diferenta intre acufene si sindromul meniere una e sa ai tiut in urechi care poate fi din cauza sinusurilor,tensiune scazuta,terminatiile nervoase ale urechilor care de obicei survin din cauza locului de munca fiind obligati sa suporte sunete puternice,din cauza stresului si alte asemenea cauze si alta e sa ai vartejuri(ameteli) si pacanituri in urechi sau orice alte sunete decat tiuituri ceea ce are total alte cauze.exista pe internet mult mai multe informatii despre amandoua boli ITI RECOMANDAT chiar sa studiezi dra doctor de balta.si sa nu mai spui la nimeni ca betasercu nu are contraindicatii este un medicament calmant al nervilor (fiind vb de celule) si nu este recomandata conducerea autovehiculelor.
celya
Postat pe 13 Septembrie 2009 18:49
si tot pentru informatia unora tiuitul in ureche se numeste tinitus pentru a trata sau cel putin a ameliora e necesara vizita la doctor de specialitate sau cel putin orl ptr a se afla cauza tiuitului si a se trata ca atare.Nimic nu este mai de folos decat o vizita la dr, inka nam auzit doctor sasi manance pacientii sau care e problema de nu apelati la cei specializati ptr bolile umane decat sa postati tampenii pe tot internetul.sant sfaturi utile mai mereu nu zice nimeni dar una e sa recomanzi ceva natural si alta e sa dai retete dupa ureche mai ales ca in romania esti servit la farmacie ca la paine spui ce vrei si ti se da.celor trecuti de a doua varsta:AVEAM PRETENTII DE LA DVS.va doresc multa sanatate si mai multa minte
celya
Postat pe 13 Septembrie 2009 18:58
celia, ce tare. tratamente dupa ureche pentru tiuit in urechi. ihihihi

mie mi se zbate un ochi de vreo doua luni. se mai opreste cateodata si iar incepe. stiti ceva despre asta? cer scuze ca n-am deschis topic pentru asta si m-am bagat pe asta, dar dupa cum probabil stiti dureaza luni de zile sa primesti raspunsuri. nu am avut nicio problema cu ochii, (sunt usor mioapa), dar nici nu stiu|cred ca are legatura strict cu vederea. oricum am facut controlul anual la oftalmolog acum cateva luni. multumesc
eleain
Postat pe 13 Septembrie 2009 21:16
De la: eleain, la data 2009-09-13 21:16:44celia, ce tare. tratamente dupa ureche pentru tiuit in urechi. ihihihi

mie mi se zbate un ochi de vreo doua luni. se mai opreste cateodata si iar incepe. stiti ceva despre asta? cer scuze ca n-am deschis topic pentru asta si m-am bagat pe asta, dar dupa cum probabil stiti dureaza luni de zile sa primesti raspunsuri. nu am avut nicio problema cu ochii, (sunt usor mioapa), dar nici nu stiu|cred ca are legatura strict cu vederea. oricum am facut controlul anual la oftalmolog acum cateva luni. multumesc

m-ai facut bine sa rad nu sant doctor nici magician dar pur si simplu m-am batut singura de multe probleme de sanatate si daca eu nu personal cei de langa mine.eleain o vizita la dr oftamolog iti ia cateva ore intr-o dimineata,cel mai probabil e o lipsa de calciu dar de multe ori exista doctori online ptr informatii minore ca aceasta parerea mea dar pot sa ma uit ptr tine intre timp pe net ;) multa sanatate
celya
Postat pe 14 Septembrie 2009 20:40
hmm dupa cum mam uitat pe net vad ca te-ai documentat bine si cam in mare masura e ceea ce am zis si eu lipsa de calciu imi pare rau mai mult nu cred ca te pot ajuta de cat sa-ti faci avant la un laborator privat de analize binenteles dupa vizita la un dr de specialitate oftamolog.multa bafta
celya
Postat pe 14 Septembrie 2009 21:04
De la: healthy004686, la data 2009-07-27 18:36:27[ginkgo Biloba e o planta iar tanakan-ul e derivatul aceleiasi substante s-au bilobil s-au .........sunt f multe nu-mi vin acum in minte dar am intalnit foarte multi oameni care acuzau vajait in urechi insotite de ameteli ( vajaitul e boala urechii care se numeste sindrom meniere) de regula se poate incerca cu betaserc de 8 de 3 ori pe zi cate un cp s-au de 24 mg cate 2 compr. 1 dimineata si unu seara s-au microser 8 mg care defapt contine aceiasi substanta activa! PS. Nu au reactii adverse nici unul dintre medicament!


interesant ca nu-ti vine in minte denumirea, dar modul de administrare da. ... cel mai bine e sa mergeti la medic sa vedeti care-i cauza., sa aveti un diagnostic precis.. tiuiturile nu-s decat un simptom.
camiflorea
Postat pe 14 Septembrie 2009 21:27
multumesc, am programat luna viitoare analizele. la oftalmolog am fooooost, asa cum am scris si sunt ok ochii.

poate s-a mai confruntat cineva cu problema asta: in afara de superstitii prapastioase gen: se intampla ceva rau. voi mai studia si eu. multumesc celya.
eleain
Postat pe 14 Septembrie 2009 21:56
De la: ciprian.nicoara, la data 2009-01-08 17:12:50cum pot trata tiuitul permanent in urechi
remo
Postat pe 22 Septembrie 2009 18:45

AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru dumneavoastra
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96





IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 09:44
Dragilor, cineva mi-a recomandat ganoderma ca panaceu universal (stress de adaptare ca urmare a unei schimbari majore). Am baut ceai, doua pe zi, iar dupa trei zile, m-am procopsit cu o insomnie ce a durat zece zile, hiperactivitate, dureri de stomac, etc. Am incetat sa beau porcaria aia dar am avut probleme cu somnul inca vreo cateva luni si de atunci, am si eu un minunat tiuit...
Beti ganoderma....va veti simti perfect zomby!
healthy007795
Postat pe 24 Octombrie 2009 19:55
tarot_healthy
Postat pe 3 Noiembrie 2009 05:31
Afectiunile urechii pot fi tratate printr-un tratament cu solutie de Hidrocortizon, ar fi bine sa mergeti la medic ca sa vi se prescrie acest tratament.
Daca ai nevoie de acest medicament, apeleaza
wasymed@yahoo.com / 0720713360
wasymed
Postat pe 23 Februarie 2010 19:12
vind 3 cutii Clear Tinnitus , 60 capsule fiecare, 250 ron, telelfon 0730193912
healthy014477
Postat pe 29 Martie 2010 12:11
De la: ciprian.nicoara, la data 2009-01-08 17:12:50cum pot trata tiuitul permanent in urechi

tratamentul se stabileste in fuctie de cauza.. ce alte tulburari mai ai?
camiflorea
Postat pe 29 Martie 2010 15:09
Multumesc, sper sa fie de folos ce spui .
Cu stima.
healthy016534
Postat pe 24 Mai 2010 13:02
Sal.. si eu ma confrunt cu tiuitul acesta enervant din cap/urechi... nu mai stiu ce sa fac sa scap de el de cateva zile parca mi sa agravat... la mine a aparut acum 3 luni dar era mai slab ... cateodata nu il mai simteam ... acum am racit .. si parca e din ce in ce mai puternic ... :(
ykrad
Postat pe 22 Iunie 2010 13:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dupa operatie de varice 39 De la: mihaelastefu 24 Iulie 2015 01:43
AMIGDALITE 17 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 10:04
STARE DE RAU SI VOMA 7 De la: tarot 12 Noiembrie 2009 04:52
prima oara 9 De la: goanga 6 Martie 2010 10:29
infarct sau preinfarct 2 De la: larisa_g 9 Martie 2010 14:36