Setari Cookie-uri

hemoroizi

poate cineva sa-mi dea detalii despre calitatea si preturile de la clinicile care trateaza hemoroizii?sau poate ceva recomandari..am fost la o consultatie anul trecut (in strainatate) iar medicul mi-a cerut o suma uriasa pentru tratament,sunt aproximati 5 ani de cand cred ca am hemoroizi ,am 30 de ani acum,si sunt speriat ca s-ar putea sa am cancer la colon,am mancarimi insuportabile,balonari, iar daca mananc picant sau beau alchool am si singerari..apreciez orice sfat.
gina_porumba
Postat pe 18 Ianuarie 2009 04:22
consuma cafea gano 3 in 1 cate un plic dimineata pe stomacul gol si unul seara si o sa vezi ca nu o sa mai ai probleme cu hemoroizii si o sa te vindeci si poti manca orice si nu te mai constipi. daca te intereseaza acceseaza-ma pe email: maminskaia@yahoo.com com si o sa te ajut sa-ti rezolvi problema cu hemoroizii, Nu este remediu nici prin operatie, pentru ca se fac iar. Numai Bine, Maria
maminskaia
Postat pe 18 Ianuarie 2009 07:00
Multumesc pentru sfat,dar nu am probleme de constipatie,mai mult diaree.
gina_porumba
Postat pe 19 Ianuarie 2009 04:13
Incearca PROCTO GLYVENOL crema, se gaseste in farmacii si costa aproximativ 26 ron. Isi face efectul in 3-4 zile.
monica1122
Postat pe 16 Februarie 2009 04:08
De la: , la data 2009-01-18 04:22:11poate cineva sa-mi dea detalii despre calitatea si preturile de la clinicile care trateaza hemoroizii?sau poate ceva recomandari..am fost la o consultatie anul trecut (in strainatate) iar medicul mi-a cerut o suma uriasa pentru tratament,sunt aproximati 5 ani de cand cred ca am hemoroizi ,am 30 de ani acum,si sunt speriat ca s-ar putea sa am cancer la colon,am mancarimi insuportabile,balonari, iar daca mananc picant sau beau alchool am si singerari..apreciez orice sfat.


Mie mi a povestit de curand cineva ca sotul a apelat la o clinica particulara caruia i a achitat 2000ron si nu i au facut absolut nimic dupa care avand dureri mari a mers la un spital de stat si acolo i au gasit hemoroizi de gradul 4.S-a operat si de la clinica particulara isi cere banii inapoi (se pare ca se simt cu musca pe caciula si ii returneaza banii).
Incearca sfaturile anterioare si eu iti recomand crema HEMOROIDIN (costa 13.33 euro de la firma unde sunt reprezentanta ABC COSMETICS (http://www.magazinrefan.ro/crema-hemoroidin-p-389.html)
Sanatate!
oana_lacri
Postat pe 19 Februarie 2009 08:45
draga oana iti pot recomanda si un trtamant cu reflexoterapieca da foarte bun rezultat si daca mai vrei si un tratament cu produse naturiste te pot ajuta ti le recomand ca le-am folosit pentru hemoroizi dar in combinatie cu reflexo si a dat rezultat fff bun daca vrei poti gasi acele produse pe net wwwTianshi.ro daca te intereseaza produsele ma poti contacta sau lasa un nr de telefon
kudika162441
Postat pe 21 Februarie 2009 14:38
De la: maminskaia, la data 2009-01-18 07:00:16consuma cafea gano 3 in 1 cate un plic dimineata pe stomacul gol si unul seara si o sa vezi ca nu o sa mai ai probleme cu hemoroizii si o sa te vindeci si poti manca orice si nu te mai constipi. daca te intereseaza acceseaza-ma pe email: maminskaia@yahoo.com si o sa te ajut sa-ti rezolvi problema cu hemoroizii, Nu este remediu nici prin operatie, pentru ca se fac iar. Numai Bine, Maria
maminskaia
Postat pe 21 Februarie 2009 17:45
Multumesc Irm_mariana insa nu vreau sa am de a face cu REFLEXOTERAPIA.
oana_lacri
Postat pe 23 Februarie 2009 10:04

consuma cafea gano 3 in 1 cate un plic dimineata pe stomacul gol si unul seara si o sa vezi ca nu o sa mai ai probleme cu hemoroizii si o sa te vindeci si poti manca orice si nu te mai constipi. daca te intereseaza acceseaza-ma pe email: maminskaia@yahoo.com com si o sa te ajut sa-ti rezolvi problema cu hemoroizii, Nu este remediu nici prin operatie, pentru ca se fac iar. Numai Bine, Maria
maminskaia
Postat pe 23 Februarie 2009 17:01
consuma cafea gano 3 in 1 cate un plic dimineata pe stomacul gol si unul seara si o sa vezi ca nu o sa mai ai probleme cu hemoroizii si o sa te vindeci si poti manca orice si nu te mai constipi. daca te intereseaza acceseaza-ma pe email: maminskaia@yahoo.com com si o sa te ajut sa-ti rezolvi problema cu hemoroizii, Nu este remediu nici prin operatie, pentru ca se fac iar. Numai Bine, Maria
maminskaia
Postat pe 23 Februarie 2009 17:05
De la: , la data 2009-01-18 04:22:11poate cineva sa-mi dea detalii despre calitatea si preturile de la clinicile care trateaza hemoroizii?sau poate ceva recomandari..am fost la o consultatie anul trecut (in strainatate) iar medicul mi-a cerut o suma uriasa pentru tratament,sunt aproximati 5 ani de cand cred ca am hemoroizi ,am 30 de ani acum,si sunt speriat ca s-ar putea sa am cancer la colon,am mancarimi insuportabile,balonari, iar daca mananc picant sau beau alchool am si singerari..apreciez orice sfat.


Buna
Pentru tratarea hemoroizilor e nevoie atat de un tratament intern cat si de unul extern,adica nu e suficient sa iti dau cu un unguent si asta sa rezolve problema, dar si de un regim alimentar adecvat, fara mancaruri condimentate sau picante, alcool si chiar tutun.Daca vrei un tratament naturist pentru hemoroizi trimite-mi un mail pe adresa maria_81ever@yahoo.com si iti dau toate instructiunile necesare.
SKY81
Postat pe 24 Februarie 2009 15:15
Salutare!Vene dilatate in jurul anusului.Principala cauza este ;constipatia repetata.Putem discuta la adresa;stevensegal83@yahoo.com(despre hemoroizi)
ivanescu
Postat pe 14 Martie 2009 10:49
De la: ivanescu, la data 2009-03-14 10:49:13Salutare!Vene dilatate in jurul anusului.Principala cauza este ;constipatia repetata.Putem discuta la adresa;stevensegal83@yahoo.com(despre hemoroizi)
je_geo21
Postat pe 19 Martie 2009 22:41
nu cred ca este de vina doar constipatia...eu sufar de aceasta boala de fff mult timp,iar in ultima perioada,parca e si mai grav...stiu,nu mai traim in evul mediu...dar e o boala care implica si jena....am incercat atat supoazitoatre si unguente de la proctoline,iar in ultimul vreme,perioada de o luna de zole,am incercat "detrale"...DEGEABA...m-am saturat de atat suferinta...nu stiu ce sa mai fac...sa fie si simplu si rapid..nu vreau sa ajung la operatie...treaba e ca,am auzit ca sunt si ereditari..iar mama si surorile mele ,au si ele..
stravaro
Postat pe 26 Martie 2009 19:03
De la: healthy000909, la data 2009-03-26 19:03:52nu cred ca este de vina doar constipatia...eu sufar de aceasta boala de fff mult timp,iar in ultima perioada,parca e si mai grav...stiu,nu mai traim in evul mediu...dar e o boala care implica si jena....am incercat atat supoazitoatre si unguente de la proctoline,iar in ultimul vreme,perioada de o luna de zole,am incercat "detrale"...DEGEABA...m-am saturat de atat suferinta...nu stiu ce sa mai fac...sa fie si simplu si rapid..nu vreau sa ajung la operatie...treaba e ca,am auzit ca sunt si ereditari..iar mama si surorile mele ,au si ele..

http://www.youtube.com/watch?v=O94SyQAgRdU&feature=channel_page
enemgabriel
Postat pe 30 Martie 2009 13:03
Pentru hemoroizi este un produs foarte cautat numit hrmoroidin care contine extract de sunatoare si roinita(Melissa),este recomandata pentru ingrijirea zilnica a zonei anale,in epcial persoanelor care au probleme cu hemoroizii.Folosirea cremei in mod permanent dar si igiena stricta duce la rezolvarea acestor probleme.Daca folosesti acest produs care est produs de un concern recunoscut i Europa si la noi in Romaia,in anii 1985 s-a sistat importul acestor produse din ratiuni economice si acum a reaparut pe piata romaneasca se numeste Anafarm si va recomand acest produs cu multa caldura pentru ca a salvate pe foarte multa lume de la cutit cum s-ar spune adica a scapat de operatie care este foart neplacuta.Pentru info.epopescu58@yahoo.com sau la telefonul nr.0751309949 poti sa il cumperi daca esti interest numai sa ma contactezi.
epopescu58
Postat pe 5 Aprilie 2009 17:49
Deasemenea mai este si un produs din anglia numit vitalionul care este facut pe baza tabletei H R I sau cum i se mai spune Tableta pentu digestie Rezultatul acestuia sunt arsurile de la stomac hiperaciditatea constipatia probleme la colon si cu hemoroizi.Nu sunt in masura sa iti spun rezultatele dar am sa nr. de telefon 0751309949
epopescu58
Postat pe 5 Aprilie 2009 17:55
cind am nascut primul copil,am avut di eu hemoroizi,singeram de fiecare data,am fost la doctor si eram deja pregatita sa ma internez.dar spre norocul meu ,in parcul unde ieseam cu fetita,am intrat in vorba cu o batrinica.am inceput sa ma pling .leacul ce mi la recomandat.iei ceai de pelin si faci intr-o oala mai mare ,pe care nu o mai folosesti la gatit.iti faci ceaiul foarte concentrat si de 2-3 ori pe zi stai cu fundul deasupra oalei,cit poti tu sa suporti aburul acela cald.te ungi cu crema pt hemoroizi,iar cind mergi la toaleta iti pui un supozitor.de atunci sunt 20 ani,am nascut si al doilea copil si sa bat in lemn,nu mai am probleme.succes si mult noroc
say
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:33
pune comprese cu apa rece(de la frigider),
inaber
Postat pe 4 Mai 2009 11:40
hemoroizii devin durerosi numai atunci cand se complica(flebita hemoroidala).daca sangele apare inaintea scaunului atunci este o posibilitate sa fie cancer rectal sau anal.
tunari.dobrin
Postat pe 4 Mai 2009 11:58
exista o crema foarte buna.
contacteaza-ma maria.frumuzaiche@yahoo.com
healthy001546
Postat pe 4 Mai 2009 20:01
De la: healthy001546, la data 2009-05-04 20:01:10exista o crema foarte buna.
contacteaza-ma maria.frumuzaiche@yahoo.com
da..o crema pe baza de aloe vera ...pe care dai banii degeaba
4Life
Postat pe 4 Mai 2009 20:20
De la: TF_, la data 2009-05-04 20:20:18
De la: healthy001546, la data 2009-05-04 20:01:10exista o crema foarte buna.
contacteaza-ma maria.frumuzaiche@yahoo.com
da..o crema pe baza de aloe vera ...pe care dai banii degeaba

Si de unde ma rog sti tu ca dai banii degeaba,sau iti place sa te magi ca musca in....Cred ca da asta este raspunsul corect.Bai nea tf,daca ale vera nu ar fi fost bunanu te-ai fi cramponat atat,dar cand iti este amenintata pe buna dreptate pozitia de comerciant hop si dumenata cu informatii capatate de dumneata pe santier,lasa prostiile,tu nu ai ani pe santier cate carti am citit eu si experienta legata de nutritie.
enemgabriel
Postat pe 4 Mai 2009 22:49
De la: enemgabriel, la data 2009-05-04 22:49:33
De la: TF_, la data 2009-05-04 20:20:18
De la: healthy001546, la data 2009-05-04 20:01:10exista o crema foarte buna.
contacteaza-ma maria.frumuzaiche@yahoo.com
da..o crema pe baza de aloe vera ...pe care dai banii degeaba

Si de unde ma rog sti tu ca dai banii degeaba,sau iti place sa te magi ca musca in....Cred ca da asta este raspunsul corect.Bai nea tf,daca ale vera nu ar fi fost bunanu te-ai fi cramponat atat,dar cand iti este amenintata pe buna dreptate pozitia de comerciant hop si dumenata cu informatii capatate de dumneata pe santier,lasa prostiile,tu nu ai ani pe santier cate carti am citit eu si experienta legata de nutritie.
bati campii aiurea...pe deasupra incerci sa dezinformezi oamenii..rusinica !!!!
4Life
Postat pe 5 Mai 2009 18:26
De la: TF_, la data 2009-05-05 18:26:52
De la: enemgabriel, la data 2009-05-04 22:49:33
De la: TF_, la data 2009-05-04 20:20:18
De la: healthy001546, la data 2009-05-04 20:01:10exista o crema foarte buna.
contacteaza-ma maria.frumuzaiche@yahoo.com
da..o crema pe baza de aloe vera ...pe care dai banii degeaba

Si de unde ma rog sti tu ca dai banii degeaba,sau iti place sa te magi ca musca in....Cred ca da asta este raspunsul corect.Bai nea tf,daca ale vera nu ar fi fost bunanu te-ai fi cramponat atat,dar cand iti este amenintata pe buna dreptate pozitia de comerciant hop si dumenata cu informatii capatate de dumneata pe santier,lasa prostiile,tu nu ai ani pe santier cate carti am citit eu si experienta legata de nutritie.
bati campii aiurea...pe deasupra incerci sa dezinformezi oamenii..rusinica !!!!

Nu stiu care bate campii,dar din 200 de mesaje pe care le-ai postat nu ai ADUA NICI MACAR UN RASPUNS LA ARGUMENTELE MELE,deci te bagi unde nu-ti fierbe oala,te mai dai mare ca sti tu ce esta ala sistem imunitar cand tu nu sti ce este aia vitamina c.E cazul sa-ti vezi de caramizile tale ca aici esti si penibil si nerusinat.
enemgabriel
Postat pe 5 Mai 2009 20:35
daca se poate...si exista cineva-pe aici-care se pricepe,l-as ruga sa-mi spuna si mie,ce parere are despre semintele si ueiul de in,in tratarea hemoroizilor?!...nu stiu ce sa mai incerc...multumesc mult...
stravaro
Postat pe 6 Mai 2009 17:20
De la: enemgabriel, la data 2009-05-05 20:35:28
De la: TF_, la data 2009-05-05 18:26:52
De la: enemgabriel, la data 2009-05-04 22:49:33
De la: TF_, la data 2009-05-04 20:20:18
De la: healthy001546, la data 2009-05-04 20:01:10exista o crema foarte buna.
contacteaza-ma maria.frumuzaiche@yahoo.com
da..o crema pe baza de aloe vera ...pe care dai banii degeaba

Si de unde ma rog sti tu ca dai banii degeaba,sau iti place sa te magi ca musca in....Cred ca da asta este raspunsul corect.Bai nea tf,daca ale vera nu ar fi fost bunanu te-ai fi cramponat atat,dar cand iti este amenintata pe buna dreptate pozitia de comerciant hop si dumenata cu informatii capatate de dumneata pe santier,lasa prostiile,tu nu ai ani pe santier cate carti am citit eu si experienta legata de nutritie.
bati campii aiurea...pe deasupra incerci sa dezinformezi oamenii..rusinica !!!!

Nu stiu care bate campii,dar din 200 de mesaje pe care le-ai postat nu ai ADUA NICI MACAR UN RASPUNS LA ARGUMENTELE MELE,deci te bagi unde nu-ti fierbe oala,te mai dai mare ca sti tu ce esta ala sistem imunitar cand tu nu sti ce este aia vitamina c.E cazul sa-ti vezi de caramizile tale ca aici esti si penibil si nerusinat.
argumentele tale sunt ca si inexistente( ZERO ),de aceea nu poate nimeni sa adauge un raspuns la ele...
4Life
Postat pe 6 Mai 2009 19:24
De la: TF_, la data 2009-05-06 19:24:37
De la: enemgabriel, la data 2009-05-05 20:35:28
De la: TF_, la data 2009-05-05 18:26:52
De la: enemgabriel, la data 2009-05-04 22:49:33
De la: TF_, la data 2009-05-04 20:20:18
De la: healthy001546, la data 2009-05-04 20:01:10exista o crema foarte buna.
contacteaza-ma maria.frumuzaiche@yahoo.com
da..o crema pe baza de aloe vera ...pe care dai banii degeaba

Si de unde ma rog sti tu ca dai banii degeaba,sau iti place sa te magi ca musca in....Cred ca da asta este raspunsul corect.Bai nea tf,daca ale vera nu ar fi fost bunanu te-ai fi cramponat atat,dar cand iti este amenintata pe buna dreptate pozitia de comerciant hop si dumenata cu informatii capatate de dumneata pe santier,lasa prostiile,tu nu ai ani pe santier cate carti am citit eu si experienta legata de nutritie.
bati campii aiurea...pe deasupra incerci sa dezinformezi oamenii..rusinica !!!!

Nu stiu care bate campii,dar din 200 de mesaje pe care le-ai postat nu ai ADUA NICI MACAR UN RASPUNS LA ARGUMENTELE MELE,deci te bagi unde nu-ti fierbe oala,te mai dai mare ca sti tu ce esta ala sistem imunitar cand tu nu sti ce este aia vitamina c.E cazul sa-ti vezi de caramizile tale ca aici esti si penibil si nerusinat.
argumentele tale sunt ca si inexistente( ZERO ),de aceea nu poate nimeni sa adauge un raspuns la ele...
Pentru un incult ca tine,normal ca sunt ca si inexistente.
enemgabriel
Postat pe 6 Mai 2009 21:49
Eu m-am tratat de hemoroizi acum 2 ani la clinica Proctomed Bucuresti.Consultatia costa 70 roni, iar tratamentul 490 euro.In pachetul de servicii intra tratamentul nechirurgical, o colonoscopie, o ecografie abdominala, crema antiinflamatoare si laxativele pt colonoscopie.Ca metode de tratament, pregatire profesionala , numai cuvinte de lauda.Am ramas placut impresionata; nu stiam ca in Romania exista o clinica la standarde europene.Apeleaza la aceasta clinica fara retinere.
parker
Postat pe 9 Mai 2009 10:47
eu am fost la medicul de familie si iam povestit ca sangerez,ca ma doare si ca simt ceva tare in jurul anusului...nu a parut fi prea impresionata de problema mea mia zis mai mult in greata da ia crema asta si o sa treaca...am folosito degeaba numi aduc aminte cum se numea insa nu era buna de nimic.totusi nu asi vrea sa ajung la operatie in primul rand imi este frica si apoi am auzit ca ma va costa o gramada de bani de care nu dispun.ati putea sami recomandati altceva?dar care sa si functioneze?va multumesc
healthy002975
Postat pe 1 Iunie 2009 18:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hepatita c 16 De la: office_salinasusesi_ro 19 Martie 2010 06:18
Operatie strabism 1 De la: kudika374122 7 Noiembrie 2014 14:37
3 ingerasi 2 De la: office_salinasusesi_ro 1 Martie 2010 22:16
menstruatie si alaptare 3 De la: alexandra25 17 Iulie 2009 18:30
Dragoste intensa de Valentin... mai mult un impact psihologic? 10 De la: M_Geany 6 Septembrie 2009 00:47