Setari Cookie-uri

Parodontoza

va rog frumos cine stie, cine cunoaste medic stomatolog bun, specializat in parodontologie, sa-mi dea si mie nume, adresa, nr telefon, fie aici fie la adresa anaionescu67@gmail.com
multumesc mult si multa sanatate
Onaona
Postat pe 6 Februarie 2009 13:29
Din nefericire, pentru parodontoza nu exista tratament. Gindia se retrage si dintele cade. Atunci osul nu mai este folosit si trebuie facut un implant.
lumyescu
Postat pe 5 Martie 2009 11:59
Buna! Incearca un tratament naturist cu extract de brad si de stejar! poate da rezultate..
alexia4
Postat pe 15 Martie 2009 18:39
Am si eu paradontoza, insa am gasit un medic bun (in Cluj), care m-a tratat, in sensul ca a stopat evolutia bolii.
Mi-a facut un detartraj subgingival, plus medicamentatie contra sangerarilor gingivale, pasta de dinti Paradontax, si multa , multa igiena orala.
Cam de 2 ani si ceva boala nu a mai evoluat.e important sa incepi cat mai repede tratamentul.Succes!!

Postat pe 27 Martie 2009 09:59
Am si eu paradontoza, locuiesc in Cluj. Am aflat abia de cateva luni.Am mers la medic si, ca solutie a incaput cu un detartraj, mi-a scos nervul la 2 dinti, ( asa-i situatia acum) urmand sa-i lege cu ceva ca o banda pe interior.Bineanteles mi-a spus ce mult conteaza igiena, folosesc pasta de dinti Paradontax si periuta pt a ma spala intre dinti Imi place sa inteleg ce mi se face. mi se raspunde la intrebari dar cred ca nu stiu nici ce sa intreb, nu gasesc multe explicatii despre aceasta boala. As putea sa stiu ce ti s-a intamplat de cand ai stiu ca ai paradontoza si pana peste 2 ani cand zici ca boala s-a stabilizat? Multumesc.
healthy003567
Postat pe 19 Iunie 2009 13:02
tarot_healthy
Postat pe 9 Iulie 2009 12:03
Exista in Timisoara un doctor stomatolog foarte bun, care trateaza parodontoza.

Adresa mea de e-mail este roddi09@yahoo.com. Daca doriti sa luati legatura cu el, scrieti-mi.
roddi09
Postat pe 4 Septembrie 2009 06:29
De la: lumyescu@yahoo.com, la data 2009-03-05 11:59:09Din nefericire, pentru parodontoza nu exista tratament. Gindia se retrage si dintele cade. Atunci osul nu mai este folosit si trebuie facut un implant.

Prostie mai mare ca asta nu am mai auzit!!!!..
sunt medic stomatolog si stiu ca toate afectiunile dentare se trateaza ireversibil inclusiv Parodontoza.
Va recomand un dr. parodontolog cu care eu colaborez de 6 ani.
Dr. Muzas Sergiu, contact pe www.drmuzas.com
healthy006875
Postat pe 27 Septembrie 2009 12:01
excelentele voastre,din pacate an romania se practica ,,o medicina la pret redus,,.....scuzepentru scrisul dificil,,nu agramat,, am o disfunctie neurologica an remisie,,.....subiectul unu ,, stomatologia ,,..functioneaza pe piata ,,internationala ,, de medicamente un produs careofera ,sanse mari an a trata afectiuni parodontale,,imudon,, se numeste este un produs de varf, produs de o firma selecta,,om elvetia,, de ceva timp a disparut de pe piata medicamentelor de prestigiu de remarcat ca nu areun anlocuitor......este o minte a unor ,,bolnavi psihic,, caci eficienta lui este remarcabila,eu la o dandura uzata ,cu probleme,am salvat parti ale aparatuluidentar ,adevarate miracole s au produs ,unele de durata , sa continuam discutia,un alt punct dincolo de stomatologie,....an chirurgie se fac operatii fara a se oferi protectie ,,antiembolica,,....cunosc mai multe cazuri de accidente grave an acest sector,,, un coleg ,la o banala interventie antr o apebincita,operata a ramas cu un picior cu un tromb embolic carel aducea an faza aproape necrotica,abia spre pensionare bietului om i se revigorase putin membrul afectat....un alt caz de deces ,se practicase o eliminare de ,,apa la plaman,mai pe anteles un tromb ,an doar doua zile ce au urmat, i a obturat , un vas important de irigare cerebrala si an schurt timp omul a decedat.....chiar daca nu este o lume criminala medicii aleg calea ,,economiei,,...astfel recent am suferit o sutura de amploare dupa o sectionare ..scalpare importanta....medicul ca om si expert.a facut o operatie ,interventie magistrala ,dar cum banuiam a evitat calea de protejare antiagreganta....fenomenul a aparut,atunci cand schimbam pozitia ,aparea un ,,vertij ,greu de suportat...am intervenit eu ,am corectat dar am deranjat cu asta ,,accidentul vascular ce l am suportat an urma cu ceva ani ,,cinci,, fiind anca an remisie..dealtfel si la accidentele vasculare este un lucru demn de remarcat,protectia ,,antiagreganta ,, cer o interventie ferma cu o marja de timp utila de numai trei ore ,trei ore pentru un efect benefic.....excelentele voastre nu sunt medic de profesie, dar am o educatie ,zic eu,solida an domeniu,calea economiei an terapeutica este de rau augur , nu alegem an terapie ce i mai ieftin ,,fiind si ce i mai slab ,dau ca ezemplu o banala ,,zaharina,, romaneasca ,pe care am gasit o nedizolvata an cana dupe ce i am consumat continutul,an vreme ce o alta de oriunde se dizolva ,,instant,, printr o miscare reactiva,,.....produsul de marca ,,doxium..om elvetia,, a fost anlocuit cu ,,doxilet..cehia,, total inert daca nu chiar toxic,am simtit asta ....omul sarac si deci sarman neinstruit ,oricum cu bani putini,consuma cantitati enorme de drog ineficient si cu efecte unele apropiate de ,,letal,,eu am facut o terapie alopata pentru o hipertensiune arteriala datorata unei disfunctii a corticosuprarenalelor ,am fost agresat cu efecte adverse ,pe sez si memorie,pana cand am mers pe o terapie naturista ,,insistenta,, cu ceai de ,,marar sacru,, dupa sase luni de insistenta mararul a ,,vindecat disfunctia,,amacuo valori normale , de remarcat ca nicaieri an lume nici un medic alopat nu vindeca ,ci trateaza acest flagel.... multumesc excelentelor voaste pentru permisiva intrare a pagina cu dragoste de un bun crestin...nu sunt sectant cu toate ca si asta se poate post89 eu nu l percep pe dumnezeu ca pe un mosulet carene bate peumar cand gresim ci ca pe creatorul universukui...sic volo nihil sine deo...
kudika002209
Postat pe 29 Septembrie 2009 10:42
excelenta voastra ,,domnule doctor stomatolog rog ,cu respect parcurgeti si materialul deous de mine ,auci an ,,media internet,, sunt pertinente adnotari de valoare an practica medicala ...multumesc domnule...sic volo nihil sine deo...
kudika002209
Postat pe 29 Septembrie 2009 10:49

AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru ADULTI SI COPII
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96









IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 10:32
Buna, vreau sa te intreb daca dr. Sergiu Muzas realizeaza si implanturi din zirconiu. Cum lucreaza? Mi l-ai recomanda? Multumesc!
healthy008314
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:43
te rog sa imi dai si mie numele si unde il pot gasi pe stomatolog
nicucer
Postat pe 18 Noiembrie 2009 18:37
V-ati gandit cati bani dati pe la doctorii care va trateaza si care nu au interesul sa va rezolve situatia deoarece va vor pierde de client?

Va dau o solutie la paradontoza, spalati-va cu pasta de dinti Gano Fresh, care stopeaza paradontoza , curata placa de tartru, opreste sangerarea gingivala, elimina aftele bucale, vindeca gingivita, intareste smaltul dintilor, ...etc...
Daca consumati si capsulele de Ganoderma, cu ceaiul SOD, veti avea surpriza sa va rezolvati nu numai aceasta problema ci multe altele, acestea actionand asupra celulei, si celule avem in tot organismul nostru!

Oare ce aveti de pierdut daca incercati? Bani, spun unii...dar acestia oricum ii veti da la doctori.

katigano
Postat pe 19 Noiembrie 2009 20:54
E un doctor super, si eu am puse de el 2 implanturi de zirconiu acum 2 ani.
e paradontolog-implantolog, vi-l recomand!!!
www.drmuzas.com
healthy010684
Postat pe 1 Ianuarie 2010 21:41
De la: katigano, la data 2009-11-19 20:54:05V-ati gandit cati bani dati pe la doctorii care va trateaza si care nu au interesul sa va rezolve situatia deoarece va vor pierde de client?

Va dau o solutie la paradontoza, spalati-va cu pasta de dinti Gano Fresh, care stopeaza paradontoza , curata placa de tartru, opreste sangerarea gingivala, elimina aftele bucale, vindeca gingivita, intareste smaltul dintilor, ...etc...
Daca consumati si capsulele de Ganoderma, cu ceaiul SOD, veti avea surpriza sa va rezolvati nu numai aceasta problema ci multe altele, acestea actionand asupra celulei, si celule avem in tot organismul nostru!

Oare ce aveti de pierdut daca incercati? Bani, spun unii...dar acestia oricum ii veti da la doctori.




asta a facut si mama mea timp de 6 ani si.........degeaba. apoi a aajuns din fericire la dr. muzas.
Nu poti omorii bacteriile de sub gingii cu ceaiuri1
healthy010684
Postat pe 1 Ianuarie 2010 21:47
Incercati si badijonari cu propolis. In fiecare seara si dimineata se badijoneaza cu un betisor pt urechi, gingia, la fiecare radacina de dinte, atat in exterior cat si in interior. Chiar dupa o saptamana veti observa efectul benefic. De asemenea clatitul zilnic al gurii, dupa masa, cu ceai de plante (la alegere sau combinat: musetel, codita soricelului, salvie, sovarv, nalba) in care este dizolvata o lingurita de bicarbonat ofera o buna protectie impotriva bacteriilor si ajuta la mentinerea gingiilor in stare de sanatate.
Cleo_patra
Postat pe 4 Februarie 2010 13:49
INCERCATI....MERITA!!!!

http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=zghiby&id_user=5582
gaby_scumpyk
Postat pe 23 Februarie 2010 14:14
Am fost la dr. Muzas si mi-a pus un implant care nu a "tinut". Am inteles ca se mai intampla intr-un procent de 1,2 sau 3 la suta si ca am fost eu cu ghinion dar m-a pus sa imi fac sute de analize cand eu nu aveam nimic. a incercat sa imi induca ideea cum ca organismul meu era de vina. Sa-i fie rusine. asta nu e medic!
healthy016236
Postat pe 16 Mai 2010 14:07
De la: healthy016236, la data 2010-05-16 14:07:18Am fost la dr. Muzas si mi-a pus un implant care nu a "tinut". Am inteles ca se mai intampla intr-un procent de 1,2 sau 3 la suta si ca am fost eu cu ghinion dar m-a pus sa imi fac sute de analize cand eu nu aveam nimic. a incercat sa imi induca ideea cum ca organismul meu era de vina. Sa-i fie rusine. asta nu e medic!


Mie acum 6 luni mi-a pus 8 implanturi sus. Totul perfect.

Acum 4 saptamani inca unul jos dar asta nu a prins.........ghinion, mi-a explicat inainte ca sunt riscuri la orice implant si am inteles asta .
Tipul pare un profesionist si oricum in 10 zile mi-l pune din nou.
Am incredere in el si inteleg ca nimeni nu poate spune cum ma voi vindeca.

Nu il hulesc deloc pt asta!
Ailincai
Postat pe 31 Mai 2010 19:39
Pentru toti cei cu probleme de paradontoza.
Am o veste foarte buna.Se poate ameliora si chiar trata,dovedit stiintific.
Am oferit tratamentul unei doamne,cu varsta in jur de 50ani,cu paradontoza intr-un stadiu avansat(dintii se miscau, dureri si usturimi F.mari incat manca o singura masa pe zi si aceea cu mare chin).
Dupa aproximativ o luna si jumatate durerile si usturimile au disparut complet iar dintii nu se mai misca deloc.
Pentru cei care doresc ,pentru detalii,ma puteti contacta pe mail:GeorgeU2010@yahoo.com
georgeU2010
Postat pe 25 Noiembrie 2010 11:14
urasc parodontoza! mi se pare cea mai oribila boala, mi se pare ca orice ai face nu poti sa te feresti de ea, ce sa mai zic de scapat..oricum, acum e mult mai bine, macar stiu ce am si cum sa tratez.. acum un an de zile imi sangeram mult gingiile, indiferent cu ce pasta sau ce periuta foloseam. am tot incercat unguente, ceaiuri, paste speciale si am ajuns si la doctor in final... mi s-a recomandat piascledine, era destul de necunoscut in romania medicamentul. la mine a functionat de minune, l-am luat 8 luni si din fericire nu mai scuipam sange dimineata.
eu il recomandat, dar ar fi bine sa dati o fuga si la doctor. Si nici nu este foarte scump ( medicamentul,, ca vizita la doctor… depinde :D
kudika331690
Postat pe 25 Noiembrie 2010 13:03
De la: katigano, la data 2009-11-19 20:54:05V-ati gandit cati bani dati pe la doctorii care va trateaza si care nu au interesul sa va rezolve situatia deoarece va vor pierde de client?

Va dau o solutie la paradontoza, spalati-va cu pasta de dinti Gano Fresh, care stopeaza paradontoza , curata placa de tartru, opreste sangerarea gingivala, elimina aftele bucale, vindeca gingivita, intareste smaltul dintilor, ...etc...
Daca consumati si capsulele de Ganoderma, cu ceaiul SOD, veti avea surpriza sa va rezolvati nu numai aceasta problema ci multe altele, acestea actionand asupra celulei, si celule avem in tot organismul nostru!

Oare ce aveti de pierdut daca incercati? Bani, spun unii...dar acestia oricum ii veti da la doctori.



Stopeaza pe dracu'....
kudika226898
Postat pe 25 Noiembrie 2010 22:25
De la: katigano, la data 2009-11-19 20:54:05V-ati gandit cati bani dati pe la doctorii care va trateaza si care nu au interesul sa va rezolve situatia deoarece va vor pierde de client?

Va dau o solutie la paradontoza, spalati-va cu pasta de dinti Gano Fresh, care stopeaza paradontoza , curata placa de tartru, opreste sangerarea gingivala, elimina aftele bucale, vindeca gingivita, intareste smaltul dintilor, ...etc...
Daca consumati si capsulele de Ganoderma, cu ceaiul SOD, veti avea surpriza sa va rezolvati nu numai aceasta problema ci multe altele, acestea actionand asupra celulei, si celule avem in tot organismul nostru!

Oare ce aveti de pierdut daca incercati? Bani, spun unii...dar acestia oricum ii veti da la doctori.



Stopeaza pe dracu'....
kudika226898
Postat pe 25 Noiembrie 2010 22:25
De la: georgeU2010, la data 2010-11-25 11:14:53Pentru toti cei cu probleme de paradontoza.
Am o veste foarte buna.Se poate ameliora si chiar trata,dovedit stiintific.
Am oferit tratamentul unei doamne,cu varsta in jur de 50ani,cu paradontoza intr-un stadiu avansat(dintii se miscau, dureri si usturimi F.mari incat manca o singura masa pe zi si aceea cu mare chin).
Dupa aproximativ o luna si jumatate durerile si usturimile au disparut complet iar dintii nu se mai misca deloc.
Pentru cei care doresc ,pentru detalii,ma puteti contacta pe mail:GeorgeU2010@yahoo.com


Alt zevzec si dovezile lui "stiintifice"....
kudika226898
Postat pe 25 Noiembrie 2010 22:26
Am auzit si eu de Piascledine si pot sa va spun ca e chiar ok. Maica-mea are parodontoza insa e la inceput si de vreo 3 luni il ia si are rezultate bunicele pana acum. Il gasiti la orice farmacie si e natural, din extracte de avocado si soia. Bineinteles, nu renuntati si la alte tratamente date de medic, plus igiena foarte stricta.
Danyela_mitu
Postat pe 2 Decembrie 2010 16:54
De la: Swing, la data 2009-02-06 13:29:23va rog frumos cine stie, cine cunoaste medic stomatolog bun, specializat in parodontologie, sa-mi dea si mie nume, adresa, nr telefon, fie aici fie la adresa anaionescu67@gmail.com
multumesc mult si multa sanatate

iti recomand pasta de dinti care are la baza GANODERMA
relatii la mariaduca53@yahoo.com
mariana953
Postat pe 10 Decembrie 2010 15:14
Mai lasa-ne cu Ganoderma...incepi sa devii agasanta...
kudika226898
Postat pe 10 Decembrie 2010 17:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Antibioticile distrug flora intestinala?? 11 De la: kudika226898 10 August 2010 19:05
Cifoza 2 De la: camiflorea 3 Martie 2010 16:25
fortificarea sistemului imunitar 4 De la: office_salinasusesi_ro 27 Februarie 2010 09:25
platfus 2 De la: kudika414141 26 Iulie 2011 15:51
BIOPTRON 11 De la: Indiana_Jones 22 Septembrie 2011 23:20