Setari Cookie-uri

Cum sa fac sa mearga relatia din nou?

nu stiu daca ceea ce am degand sa scriu eu aici te ajuta cu ceva , de fapt pe tine nu cu siguranta dar e totusi pt. femei si are legetura cu subiectul dezbatut. in primul rand imi pare f. rau pt. situatia ta dar gabdeste-te ca dumnrezeu nu ne da mai mult decat putem duce ...e doar o impresie ca avem nevoie de cineva langa noi ca sa o scoatem la capat pt. ca forta adevarata este inauntrul nostru ! dar ceea ce vroiam sa subliniez este faptul ca un barbat cand inseala TOT CU O FEMEIE O FACE dragi cititoare nu credeti ca si femeile au vina nu doar barbatii ??!!! eu cred ca noi femeile nu stim sa ne respectam deloc o femeie adevarata care regreta cand o femeie sufera nu ar trebui niciodata sa ia barbatul alteia?? pt ca pur si simplu se poate intampla si ei acest lucru si apoi ce ar zice?? barbat nenorocit nu???? daca am incepe sa avem mai mult respect pt. femei poate ca barbatii nu ar mai insela atat! daca barbatul ne inseala e vina lui si daca noi inselam e tot vina lui ca nu a stiut sa ne ofere ce vrem nu ? nu vreau sa justific barbatii dar ei au un pic mai putina sensibilitate ca noi de aceea sunt mai dispusi la astfel de gesturi dar noi caresuntem atat de sensibile de ce nu putem fi si la suferinta care o putem provoca noi altor femei nu doar la ceea provocata de ceilalti noua???
Adelyna84
Postat pe 25 Februarie 2010 17:59
e cam ciudata problema.E u zic sa ai totusi rabdare cu el si sa nui dai niciodate motive de a se duce la alta.Fii vesela tot timpul , dragostoasa foarte cu el fal sa se simpta cel mai fericit cu tine si sa uite de cealanta.Iti va fi grau dar incearca.
kudika098645
Postat pe 25 Februarie 2010 18:32
mutumesc pentru sfat, dar nu este vorba la el de altcineva pentru ca nici el,cum nici eu nu avem pe nimeni...stiu ca daca depinde de ai lui o sa fie cam greu pentru mine...dar eu il iubesc si nu stiu cum sa fac sa-si dea si el seama de asta,pentru ca mi-a marturisit, poate intr-un moment de slabiciune a lui ,ca de cand ne-am despartit nu a mai fost cu nimeni(fizic)si ca nu poate sa faca si ca inca se simte atras de mine...dar de impacat nu a spus nimic(vreau sa spun ca parintii lui nu mai sunt impreuna si el sta in bucuresti la camin,iar mama lui e tot acolo dar sta in alta parte)...
yasminadulcik
Postat pe 25 Februarie 2010 19:04
mamele sunt dusmani uneori si oricat de mare ar fi dragostea, tot mama invinge. nu inteleg fenomenul, dar relatiile care nu sunt dorite de mame , in special, nu dureaza mult. poate este momentul sa incepi o noua etapa in viata ta, poate este momentul sa gasesti pe cineva mult mai evoluat si din puct de vedere spiritual. toate au un inceput si un sfarsit
kudika182838
Postat pe 26 Februarie 2010 00:56
mutumesc pentru interpretare,stiu ca asa trebuie sa procedez...dar parca cateodata toate sfaturile si toate aprecierile sunt asa...greu de urmat...am sa incerc s-o i-au de la capat,dar parca figura lui inca ma "pandesteste"...cred ca-l iubesc prea mult de nu pot renunta asa de usor la el(urmeaza sa ma marturisesc saptamana asta...si sunt sigura ca duhovnicul meu ma va sfatui acelasi lucru)...multumesc pentru tot
yasminadulcik
Postat pe 1 Martie 2010 13:54
multumesc mult pentru sfaturi si o sa fie bine si pentru mine,chiar daca nu voi mai fi cu el niciodata!
kudika075249
Postat pe 1 Martie 2010 21:12
NU MAI POTI FACE NIMIC ! RELATIA NU MAI POATE SA RENASCA ! DACA EL DEJA ARE OCHI MEREU PTR ALTA ,INSEAMNA CA EL ESTE UN MUIERATIC INCURABIL,CONVINS DE NURII SI DE "ATUURILE" SALE SI PANA NU-I VA SUCI SI LUI CAPUL LA RANDU-I SI SA-L FACA SA-SI PIARDA MINTILE CINEVA ,O S-O TINA TOT ASA !!! Intradevar sentimentul pe care-l "testezi" si pe care-l traiesti acum este similar cu moartea cuiva drag si apropiat dar...este NUMAI(o aparenta) UN SENTIMENT INTALNIT LA VARSTA DE 20 de ani !!! SFATUL MEU : O PERIOADA(2-3 saptamani) SA NU MAI STAI IN CASA (ptr ca-ncasa gandurile te macina si te haituiesc mai des in singuratate)PREA MULT ,CI SA-TI FACI O ACTIVITATE -chiar programata eventual-UTILA CU ANTURAJUL TAU ,SA-NCERCI NOI PROVOCARI IN A-TI FACE NOI PRIETENI(chiar daca ar trebui sa folosesti procedee false si teatrale deocamdata)SI SA TE CONSOLEZI CU IDEEA CA ACEL INDIVID NU TE-A IUBIT ,ODATA CE A PROCEDAT ASA SI CA..."ARE BALTA PESTE"(adica baieti buni si frumosi ,sa tot gasesti in tara asta!!!) Mai exista o varianta ca individul sa-ti faca o falsa impresie ca s-ar fi impacat cu tine si ca si-ar dori sa renasca idila(dupa o perioada de despartire)dar de fapt este DOAR O AMAGIRE RECIPROCA ,ptr ca de fapt" NICIODATA NU MAI POATE FI CEVA LA FEL DE PROMITATOR SI FRUMOS CA LA PRIMA IDILA" !!! TREBUIE SA-TI IMPUI SA FII MAI "NESIMTITA" CU BAIETII ,SA INCERCI SA LE FACI "MICI FARSE" (cuminti bineinteles !)SA NU-TI DEZVALUI SENTIMENTELE USOR (nici dupa o seara de amor)SI PE CAT POSIBIL SA AI MEREU CATIVA PRIETENI IN ACELASI TIMP si sa creezi impresia altora de a fi INABORDABILA !!! ASTFEL VEI AVEA O VIATA RELAXANTA IAR PROBLEMELE DE AMOR APAR "NUMAI CAND TI-O VENI SOROCUL !!! Good Luck !
crysis
Postat pe 26 Martie 2010 08:00
Buna , buna ! Te inteleg perfect , si stiu prin ce treci ... dar sa stii ca nu esti singura , si nici ultima fiinta care sufera , si care se confrunta cu o asemenea problema :-) . O sa spui : ,, Bine , bine , dar pe mine nu ma intereseaza altii , ci problema mea ." ( x ) Zambeste !!! :-)), Inalta o rugaciune , si Maica Domnului , va randui cele bune . Viata nu se sfarseste aici , acum o sptamana am pus si eu capat unei relatii de 9 luni , Inceput romantic ( In avion , catre China) ... clipe pline de romnatism , ganduri de petrecere pana la adanci batraneti .... Sfarsit fulgerator . Offf, ce sa ma fac ... nu mai am chef sa o iau de la inceput , alte sentimente investite , si daca nici urmatoarea nu va merge ... Cineva spunea : Daca ea sau el vrea sa plece lasa L sa plece , daca se va intoarece este al tau pe vecie , daca nu , nu a fost al tau niciodata .

Fiecare are jumatatea sa , si eu , si tu , si toti ...gadeste te , ca cineva acolo sus a randuit pe altcineva pentru tine , o alta persona , care poate trece si ea prin ceea ce treci tu acum. Cine stie ?!. Zambeste , si mergi mai departe nu au intrat zilele in sac ... Crede ma , si eu as lupta pana la capatul puterilor ca sa fac o relatie sa meraga , dar ,,caruta" drgostei nu poate fi trasa decat de o persoana .... Mult succes , nu stiu daca te ajuta cu ceva mesg. meu ... dar asa am simtit sa iti scriu . Un necunoscut , care va spune o rugaciune si pentru tine .... O viata frumoasa ....

Marinescu_Marius
Postat pe 6 Aprilie 2010 19:41
Buna , buna ! Te inteleg perfect , si stiu prin ce treci ... dar sa stii ca nu esti singura , si nici ultima fiinta care sufera , si care se confrunta cu o asemenea problema :-) . O sa spui : ,, Bine , bine , dar pe mine nu ma intereseaza altii , ci problema mea ." ( x ) Zambeste !!! :-)), Inalta o rugaciune , si Maica Domnului , va randui cele bune . Viata nu se sfarseste aici , acum o sptamana am pus si eu capat unei relatii de 9 luni , Inceput romantic ( In avion , catre China) ... clipe pline de romnatism , ganduri de petrecere pana la adanci batraneti .... Sfarsit fulgerator . Offf, ce sa ma fac ... nu mai am chef sa o iau de la inceput , alte sentimente investite , si daca nici urmatoarea nu va merge ... Cineva spunea : Daca ea sau el vrea sa plece lasa L sa plece , daca se va intoarece este al tau pe vecie , daca nu , nu a fost al tau niciodata .

Fiecare are jumatatea sa , si eu , si tu , si toti ...gadeste te , ca cineva acolo sus a randuit pe altcineva pentru tine , o alta persona , care poate trece si ea prin ceea ce treci tu acum. Cine stie ?!. Zambeste , si mergi mai departe nu au intrat zilele in sac ... Crede ma , si eu as lupta pana la capatul puterilor ca sa fac o relatie sa meraga , dar ,,caruta" drgostei nu poate fi trasa decat de o persoana .... Mult succes , nu stiu daca te ajuta cu ceva mesg. meu ... dar asa am simtit sa iti scriu . Un necunoscut , care va spune o rugaciune si pentru tine .... O viata frumoasa ....
Marinescu_Marius
Postat pe 6 Aprilie 2010 19:46
nu stiu daca mesajul a fost pentru mine...dar oricum mi-a placut...sa stii ca in mare parte a trecut, imi pare rau si pentru tine...asta e viata trebuie sa mergem mai departe...
yasminadulcik
Postat pe 11 Aprilie 2010 12:49
este clar k omul nu te mai iubeste chiar daca doare adevarul:(trebuie sa accepti realitatea si sa renunti u la fel cat mai repede inainte de a ti face mai mult rau....barbatii nu sunt??fii o femeie adevarata si arata i ca nu ai nevoie sa te rogi de el si fa ti viatza ta mult mai frumoasa decat asa dragoste cu mila k asta este la el acum
kudika340521
Postat pe 14 Decembrie 2010 21:00
Nu pleca inca de langa el. Incearca sa te reconstruiesti tu, sa te vada puternica, un adevarat prieten langa el, fii calma, vesela. Daca are chef de discutii , discuta, daca vrea tacere , cauta-ti altceva de facut.
Asta poti sa o faci daca chiar iti doresti sa fii langa el ! E sansa voastra sa fiti impreuna sau examenul pe care il treceti sau nu impreuna. Este greu, dar daca tu crezi ca acest barbat este cel care te completeaza, lupta.
Daca peste un anumit timp (stabilit in prealabil de tine) nu se observa nicio ameliorare a situatiei spune-i ceea ce ai hotarat. Hotararea cea mai importanta se va lua in doi. Aveti , inca, o viata in doi.
Va doresc un an nou cu multe impliniri si sanatate. Sa fiti iubiti !
kudika182838
Postat pe 15 Decembrie 2010 21:57
buna numele meu este larisa si am avut si eu probleme cu al meu iubit tot cv asemanator doar ca pe el la dezechilibrat emotional sa zic asa ai lui ,eu tb sa fac nunta anul asta dar din cauza la prea multe discutii am ajuns la concluzia ca e mai bine sa facem la anul desi eu nu imi doream asta pt k il iubesc si stiu k el este alesul meu si k poate am gresit ff mult si eu la fel imi zicea si mie sa ii dau o pauza .i-am dat o pauza dar nu mam resemnat sa nu-l caut simnteam nevoia sa il aud zilnic m-am obisnuit atat de mult cu el incat nu mai concep sa stau o zi fara el mi atat de drag in cat l-as tine mereu la pieptul meu
dar asta este problema noastra nu le dam spatiu nui lasam pe ei sa vina la noi,cred ca ar trebui sa fii un pic mai indiferenta cu el sa stii k te ajuta ff mult ,eu la inceput il lasam numai pe el sa vina la mn si asta era ff bn ,dar incet incet m-a cucerit cu totul si uite asa incepem noi sa le dam atentie si nu prea ne mai da ei ,cred ca fata dinaintea ta i-a facut ceva ce l-a durut si atata timp cat tu nu l-ai dezamagit cu nimik ai sa vezi k va fi bine daca poti sa treci cu vederea ce s-a inatmplat :ca voia sa se intoarca la cealalta treci daca crezi k merita dak nu sfatul meu este sa-l dai uitarii pt k nu merita e momentul sa te intrebi si tu ce vrei de la viata si pe cine aaa si inca ceva daca ai prietene si te sfatuiesc una alta nu le lua in seama pt k este viata ta si tu tb sa iei decizii daca nu stii ce sa faci dati un ragaz gandeste ff bn ce iti place ce nu iti place daca e asa cum ti lai imaginat tu ,daca iti face pe plac si daca crezi k merita sa mergi inainte cu el iao mai usor nui arata niciodata ce te doare pt k iti prinde pct slab si nici k il iubesti prea mult pt k si eu am facut greseala asta
kudika517655
Postat pe 2 Aprilie 2012 12:04
De la: kudika517655, la data 2012-04-02 12:04:39buna numele meu este larisa si am avut si eu probleme cu al meu iubit tot cv asemanator doar ca pe el la dezechilibrat emotional sa zic asa ai lui ,eu tb sa fac nunta anul asta dar din cauza la prea multe discutii am ajuns la concluzia ca e mai bine sa facem la anul desi eu nu imi doream asta pt k il iubesc si stiu k el este alesul meu si k poate am gresit ff mult si eu la fel imi zicea si mie sa ii dau o pauza .i-am dat o pauza dar nu mam resemnat sa nu-l caut simnteam nevoia sa il aud zilnic m-am obisnuit atat de mult cu el incat nu mai concep sa stau o zi fara el mi atat de drag in cat l-as tine mereu la pieptul meu
dar asta este problema noastra nu le dam spatiu nui lasam pe ei sa vina la noi,cred ca ar trebui sa fii un pic mai indiferenta cu el sa stii k te ajuta ff mult ,eu la inceput il lasam numai pe el sa vina la mn si asta era ff bn ,dar incet incet m-a cucerit cu totul si uite asa incepem noi sa le dam atentie si nu prea ne mai da ei ,cred ca fata dinaintea ta i-a facut ceva ce l-a durut si atata timp cat tu nu l-ai dezamagit cu nimik ai sa vezi k va fi bine daca poti sa treci cu vederea ce s-a inatmplat :ca voia sa se intoarca la cealalta treci daca crezi k merita dak nu sfatul meu este sa-l dai uitarii pt k nu merita e momentul sa te intrebi si tu ce vrei de la viata si pe cine aaa si inca ceva daca ai prietene si te sfatuiesc una alta nu le lua in seama pt k este viata ta si tu tb sa iei decizii daca nu stii ce sa faci dati un ragaz gandeste ff bn ce iti place ce nu iti place daca e asa cum ti lai imaginat tu ,daca iti face pe plac si daca crezi k merita sa mergi inainte cu el iao mai usor nui arata niciodata ce te doare pt k iti prinde pct slab si nici k il iubesti prea mult pt k si eu am facut greseala asta


As fi vrut sa te ajut cu un sfat sau o parere, insa mi-e greu sa-ti inteleg stilul de a scrie.
eu_33
Postat pe 2 Aprilie 2012 12:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help!!! 8 De la: camiflorea 24 Martie 2010 18:05
Embolizare uterina 7 De la: say 6 August 2011 22:09
sos fibrom uterin 1 De la: kudika414156 21 Iulie 2011 15:40
menstruatie peste anticonceptionale 1 De la: kudika_956844 2 Martie 2014 15:27
Crema autobronzanta 2 De la: Adelyna84 18 Aprilie 2010 21:03