Setari Cookie-uri

sexul anal

Am deschis acest topic pt ca inca e un subiect tabu,desi e practicat.Ati vazut stirea de pe pro tv cand o femeie ajunge la spital cu un fixativ in anus?So ca sa evitam astfel de lucruri hai sa vorbim si sa transmitem informatiile mai departe daca nu vrem sa ramanem closed mind.Topicul e doar pt persoanele opened mind deschise la discutii.Se stie anusul. e o zona microbiana,deci igiena e f importanta.Fetele trebuie sa stie de jos in sus se spala zona anala si de sus in jos cea vagina spre a se evita imprastierea microbilor din zona anala catre cea vaginala.Sexul anal nu e ca in filme odata ce va propuneti sa o faceti pe din dos:)nu mai reveniti in vagin nici cu degetul nici cu penisul:)poate aparea Escherichia Coli.E Coli e o bacterie ce se gaseste in 'tranzitul intestinal' circula ea pe acolo si daca nu e igiena corespunzatoare,ducem manuta de la fund in gura sau din anus trecem la vagic pac apre si E.Coli.Anusul are sfincterul anal,e o zona care 'refuza' obiectele din exterior dar si le 'absoarbe'daca nu au 'manere' de sustinere a se vedea vibratoarele anale :),de aceea cred ca a intrat fixativul in f..dul doamnei ca l-a impins prea tare fara sa aiba posibilitatea sa-l sustina din exterior ok pt azi cam atat astept curiozitatile si experientele voastre,kisses.
alias25
Postat pe 20 Februarie 2009 00:15
Admir initiativa ta de a informa si alte persoane, de a face educatie sexuala. Sunt surprinsa cum de pana acum nu a existat nici un raspuns insa te rog, continua, cu siguranta sunt persoane carora le prin foarte bine aceste informatii
michelle_healthy
Postat pe 11 Martie 2009 23:21
mai este un topic asemanator si acolo sunt mai multe postari...
irina4life
Postat pe 21 Martie 2009 16:59
magnolia_healthy
Postat pe 21 Martie 2009 18:41
Si atunci de ce mai intrebi daca te oripileaza?Iar orientarea 'pe din dos'e de cand e lumea.In Imperiul Romana nu erai nobil daca nu beneficiai de funduletzul unui tanar.Am vazut multi barbati care-si baga vibratoare anale in fund,asa ca nu va mai oripilati la lucruri din astea,ci sa va oripileze pedofilii,violatori,zoofili,narcofilii etc desi si astia ar putea fi intelesi deoarece tot noi oamenii nastem asemenea specimene.Toleranta dragilor,ascultati,priviti si nu blamati ca inaintea voastra au trait si altii si dupa voi vin altii,asa ca oricum se vor incerca astea atat timp cat fiinta umana va dainui.
Aia cu clisma nu e absolut necesara,e important sa elimini materiile fecale prin procesul de defecatie,apoi se face igiena zonei anale cu atentie de jos in sus,ca sa nu se duca microbii in vagin din jurul anusului.Sexul anal e in sine ca o 'clisma',stiut fiind faptul ca anusul ejecteaza tot ce vine din exterior,va elimina tot dupa sex,daca e facut inainte de defecatie. First do it then talk about it ok.
alias25
Postat pe 12 Mai 2009 21:13
Ce anume ar trebui sa folosesc(ma refer suplimentar)deoarece la fiecare tentativa , sa zic asa, ma doare ingrozitor si nu suport nici o miscare inauntru pur si simplu nu suport durerea, e groaznica.
LOREDANATERPAC
Postat pe 20 Mai 2009 12:48
Draga mea ai alternative acum depinde,o faci cu prezervativ,cum ar si trebui (dar stim ca nu prea merge tot timpul treaba cu prezervativul si ne asumam riscurile gasind justificari),ei cu prezervativ iti recomand sa nu incepi sexul anal pana nu esti super excitata,asta insemnand ca ti-a facut deja un masaj erotic,cunnilingus anus-lingus:))if u know what I mean.Esti excitata si vrei mai multe senzatii umezeste-ti degetele si mangaiete usor in zona anala si joaca-te cu el tinandu-i falusul ca sa nu poata el sa impinga prea tare ca sa te doara.Fara prezervativ,creme,vaselini orice plus saliva de la el de la tine de oriunde multa saliva si la fel la inceput tine-i madularul si bagati-o tu incet,caci in baza lui te trezesti cu ea direct in funduletz.De mentionat NU EXISTA SEX ANAL FARA FISURI ANALE!DECI daca iti asumi aceasta durere cu placere o sa ai parte de dureri e drept dar si placerea e dementiala ,so ENJOY IT !
alias25
Postat pe 20 Mai 2009 21:22
Buna ziua
am citit postarile de pana acum cam putine e drept, dar si subiectul este inca evitat de multe persoane.....pacat ca cei care au nitica experienta nu intrevin sa impartaseasca....
Oricum sa spun cate ceva despre sex anal....
parerea mea este ca ofera placeri sexuale deosebite....fara a le intrece pe celelalte placeri (oral, sex normal etc).....
nu pot sa ma pronunt pt femei, eu fiind barbat, dar pt mine a fost o noua senzatie pe care am descoperit-o cand am primit anal.....
... poate ca am avut parte si de cineva experimentat, a stiut sa imi spuna cum sa fac clisma...a stiut cum sa ma pregatesca, sa ma excite..... a fost o penetrare fara dureri, fara fisuri si alte probleme..... cu prezervativ este f adevarat si asta mareste placerea pt ca pe parcurs se poate renunta la prez si face altceva de ex. oral....ma rog diferite jocuri in pat.....mai vb daca vreti...
o zi buna
xmale
Postat pe 21 Mai 2009 12:15
Chiar recunosc, am tot citit ca trebuie iti faci clisma inainte sa faci sex anal, insa ce nu s-a scris nicaieri e cum iti faci clisma respectiva?Poate sunt prea directa pt unii, insa cred ca nu sunt singura care nu stie.Asa ca daca vrea cineva sa ne spuna, este binevenit Si apropo merci Alias25, putine sunt care vb la subiect si atat de deschis despre o chestie zic eu deja uzuala, care consider ca nu mai este tabu, sau cel putin nu ar mai trebui sa fie.Loredana
LOREDANATERPAC
Postat pe 21 Mai 2009 15:14
Si apropo chiar daca folosesc lubrifianti, tot ma doare ca nu rezist, o fi masculul de vina???are vreo relevanta ca nu e experimentat in treaba cu analul??
LOREDANATERPAC
Postat pe 21 Mai 2009 15:21
sarut mana loredana
incerc sa raspund daca nu te superi la ambele intrebari
prima referitor la clisma nu neaparat este indicata eu personal fac pt ca imi place sa fiu curat....se poate spune ca e indicata ca sa nu iasa nimic urat vederii sau mirosului din acel loc

nu e greu de facut clisma poti sa faci si singura acasa cu dusul fara para...doar cu furtunul dar sa reglezi forta jetului mai mica...nu maxima.....si il apropii de orificiu si introduci apa cat simti ca intra pana simti ca esti plina....
furtunul este la dispozitia ta asa ca tu stabilesti cand te opresti....
apoi te fortezi sa elimini tot si repeti de cateva ori pana iese doar apa curata....

probabil ca vei simti ca orificul se relaxeaza deja nitel...

Cat despre durere depinde de partener in masura in care depinde si de tine.... incearca sa faci clsima apoi cand stii ca esti curata inceacra sa introduci ceva si cand incerci relaxeaza muschii total nu tre sa te abtii ca la diaree sa zic asa... dimpotriva poti sa stimulezi muschii ca si cum ai vrea sa faci cah.... sa impingi catre obiect / deget .... mai vb.... o zi buna.....


spalatura se face in ambele orificii mai ales daca iti place sa primesti cunilingus/anilingus.....
xmale
Postat pe 21 Mai 2009 16:46
cat despre lubrifiant se poate si fara la un moment dat, excitat, anusul produce lichid propriu gelatinos.....dar lasa ideea sa faci fara lubrifiant pt mai tarziu cand o sa stii ce vrei si cum sa primesti...... nu pune mare baza pe partener...nu multi se implica in a avea habar cum se face multi barbati vor si atat.....
xmale
Postat pe 21 Mai 2009 16:49
merci pentru informatii,eu le-am cerut in cazul sexului anal, insa la partea cu igiena intima,cred ca nu sunt necesare, merci pt intentie oricum
LOREDANATERPAC
Postat pe 22 Mai 2009 11:48
sarut mana loredana cu placere sper sa iti fie de folos am facut referirea la igiena nu in sensul ca nu stiai dar ca sa compar cu ceva ce stiai.....scuze..... distractie placuta
xmale
Postat pe 22 Mai 2009 20:18
xmale bravo foarte buna interventia ta asa e clisma asa se face noi femeile stim de irigator pt zona vaginala ,dar acelasi sistem este si la clisma anala,cu apa umpli zona.:)In spitale clisma este folosita brutal,cu furtune lungi,vaselina multa si altele.Dar acasa ce a zis xmale cu dusul e cel mai practic,caci cu irigatorul trebuie sa-l umpleti tot timpul apoi mare grija sa-l tineti intr-un dezinfectant ex cloramina daca vreti sa-l refolositi.Repet nu e numai de igiena e strict igiena.Caci daca nu o faceti corespunzator riscati sa aveti o groaza de infectii urinare fara sa stiti de ce.Ei E.Choli cauzeaza o infectie urinara cu usturimi,si un miros neplacut,si in mare parte infectia e produsa de inducerea microbilor dn zonna anala in zona vaginala.Ei si nu despre igiena e vorba?
alias25
Postat pe 23 Mai 2009 22:11
sarut mana alias si loredana va doresc o zi buna si o saptamana placuta......
xmale
Postat pe 25 Mai 2009 07:31
buna, imi place sexul anal si problema mea e igiena. si eu as vrea sa fiu curata si de fiecare data ma chinui sa-mi fac igiena. ce-i drept am incercat cu dusul o singura data si nu mi-a iesit. de aceea va intreb: in ce pozitie, ca sa zic asa, tre sa stai, ca zau nu-mi iese :)
sanseverina
Postat pe 29 Mai 2009 23:14
severina buna ziua ... nu este o pozitie anume ca sa zic asa...totusi tre` sa fie o pozitie relaxata, in care sa poti relaxa muschii anali.... de ex poti incerca sa stai pe vasul de WC carcanata si sa folosesti dusul printre picioare..... la fel de bine poti incerca si in cada in picioare e ceva mai greu dar tre` sa gasesti o pozitie in care sa relaxezi muschii anali...de ex cu un picior ridicat pe marginea cazii.... mai incerca diferite pozitii pana o gasesti pe cea care ti se potriveste....
Intr-o oarecare masura asa afli si in ce pozitie vei avea o penetrare usoara...
Sa nu uiti ca tre` sa contrlezi muschii zonei astfel incat sa permiti jetului de apa sa intre....mai vorbim o zi buna la toti.....
xmale
Postat pe 2 Iunie 2009 08:48
Ce oameni de ...Cata incultura......Cata nesimtire.......Mai puneti fratilor mana si citit ca habar nu aveti de igiena,de anatomie,de patologie si multe alte aspecte legate de comportament.
enemgabriel
Postat pe 2 Iunie 2009 11:01
De la: enemgabriel, la data 2009-06-02 11:01:39Ce oameni de ...Cata incultura......Cata nesimtire.......Mai puneti fratilor mana si citit ca habar nu aveti de igiena,de anatomie,de patologie si multe alte aspecte legate de comportament.


mai desteptule, am mai vazut postarile tale, mai schimba si tu poezia, sau frustrarea e prea mare????e treaba mea daca imi place sau nu sexul anal si nu e necesar ca sa ne faci nesimtiti,asa ca nu mai deranja inutil.
LOREDANATERPAC
Postat pe 2 Iunie 2009 15:06
De la: LOREDANATERPAC, la data 2009-06-02 15:06:27
De la: enemgabriel, la data 2009-06-02 11:01:39Ce oameni de ...Cata incultura......Cata nesimtire.......Mai puneti fratilor mana si citit ca habar nu aveti de igiena,de anatomie,de patologie si multe alte aspecte legate de comportament.


mai desteptule, am mai vazut postarile tale, mai schimba si tu poezia, sau frustrarea e prea mare????e treaba mea daca imi place sau nu sexul anal si nu e necesar ca sa ne faci nesimtiti,asa ca nu mai deranja inutil.

Bun si daca e treaba ta,atunci de ce postezi aici,ai impresia ca aici e site de matrimoniale unde tu agati barbati ca sa faci sex anal,sa-ti fie rusine.
enemgabriel
Postat pe 2 Iunie 2009 15:10
De la: enemgabriel, la data 2009-06-02 15:10:06
De la: LOREDANATERPAC, la data 2009-06-02 15:06:27
De la: enemgabriel, la data 2009-06-02 11:01:39Ce oameni de ...Cata incultura......Cata nesimtire.......Mai puneti fratilor mana si citit ca habar nu aveti de igiena,de anatomie,de patologie si multe alte aspecte legate de comportament.


mai desteptule, am mai vazut postarile tale, mai schimba si tu poezia, sau frustrarea e prea mare????e treaba mea daca imi place sau nu sexul anal si nu e necesar ca sa ne faci nesimtiti,asa ca nu mai deranja inutil.

Bun si daca e treaba ta,atunci de ce postezi aici,ai impresia ca aici e site de matrimoniale unde tu agati barbati ca sa faci sex anal,sa-ti fie rusine.


Rusine?pentru ce?ai o problema grava de natura psihica.Ce te intereseaza ce postez eu???te bagi ca musca in rahat, du-te ma si cearta-te live nu virtual, daca nu esti in stare de altceva...nu mai deranja inutil
LOREDANATERPAC
Postat pe 2 Iunie 2009 16:36
De la: xmale, la data 2009-06-02 21:42:10se vede treaba ca enemKK e aerian....in primul rand nu a inteles din ce a citit (asta daca stie sa citesca)....discutille erau despre cum se face sexul anal si nu sa agatam..........si daca vreodata doi parteneri de discutii ar vrea sa se intilnesca sa incerce practic tot nu s-ar chema ca initial au intrat aici cei doi pt dating......e FORUM sunt subiecte de discutie...pana la urma un om educat cauta ce subiect il intereseaza si nu mananca rahat pe la alte subiecte......dar si chestia asta tine de educatie....care probabil nu e pct forte pt enemKK....bafta fetelor si baietilor civilizati...o zi buna va doresc.....

Tu civilizat?Sa fim seriosi.Se vede din mesajul tau cat de civilizat esti si din mesajul cucoanei dinainte.Voi sunteti niste oamenii inteligenti,frumosi,educatii din toate punctele de vedere,dar,MAI SI CITITI.
enemgabriel
Postat pe 2 Iunie 2009 21:49
De la: xmale, la data 2009-06-02 21:42:10se vede treaba ca enemKK e aerian....in primul rand nu a inteles din ce a citit (asta daca stie sa citesca)....discutille erau despre cum se face sexul anal si nu sa agatam..........si daca vreodata doi parteneri de discutii ar vrea sa se intilnesca sa incerce practic tot nu s-ar chema ca initial au intrat aici cei doi pt dating......e FORUM sunt subiecte de discutie...pana la urma un om educat cauta ce subiect il intereseaza si nu mananca rahat pe la alte subiecte......dar si chestia asta tine de educatie....care probabil nu e pct forte pt enemKK....bafta fetelor si baietilor civilizati...o zi buna va doresc.....

poate ne spui si noua de ce esti educat?Astept un raspuns pertinent nu unul impertinent.
enemgabriel
Postat pe 2 Iunie 2009 21:51
De la: xmale, la data 2009-06-02 21:42:10se vede treaba ca enemKK e aerian....in primul rand nu a inteles din ce a citit (asta daca stie sa citesca)....discutille erau despre cum se face sexul anal si nu sa agatam..........si daca vreodata doi parteneri de discutii ar vrea sa se intilnesca sa incerce practic tot nu s-ar chema ca initial au intrat aici cei doi pt dating......e FORUM sunt subiecte de discutie...pana la urma un om educat cauta ce subiect il intereseaza si nu mananca rahat pe la alte subiecte......dar si chestia asta tine de educatie....care probabil nu e pct forte pt enemKK....bafta fetelor si baietilor civilizati...o zi buna va doresc.....


f bine spus, ignoranta e solutia in cazul de fata,cred ca sarmana fiinta nu are cu cine sa se certe in viata de zi cu zi si isi descarca frustrarile adunate prin forumurile Healty+Kudika, asa ca X-Male hai sa fim noi civilizati daca domnul cu pricina nu are aceasta "capacitate".Apropo sa stii ca am aplicat metoda discutata mai sus O zi buna, Loredana
LOREDANATERPAC
Postat pe 3 Iunie 2009 10:02
buna ziua....loredana si a iesit bine? o zi buna.....
xmale
Postat pe 3 Iunie 2009 19:26
Ei bine kre ma ajuta am o prietena si nu ma descurc cu ea... as vrea sa fie altfel knd o facem ... nu geme nu face nimic... zici k doarme... as vrea sa stiu km o pot face sa aiba un orgasm mai rapid ... sa fie kt mai excitata.. incat sa sara pe mine...

Postat pe 16 Iunie 2009 02:38
ce sa fac iubitei mele vrea sa faca sex anal dar o doare ingrozitorsi dupa excitare?ajutatima va rog

Postat pe 17 Iunie 2009 16:02
De la: alias25, la data 2009-05-20 21:22:11 Draga mea ai alternative acum depinde,o faci cu prezervativ,cum ar si trebui (dar stim ca nu prea merge tot timpul treaba cu prezervativul si ne asumam riscurile gasind justificari),ei cu prezervativ iti recomand sa nu incepi sexul anal pana nu esti super excitata,asta insemnand ca ti-a facut deja un masaj erotic,cunnilingus anus-lingus:))if u know what I mean.Esti excitata si vrei mai multe senzatii umezeste-ti degetele si mangaiete usor in zona anala si joaca-te cu el tinandu-i falusul ca sa nu poata el sa impinga prea tare ca sa te doara.Fara prezervativ,creme,vaselini orice plus saliva de la el de la tine de oriunde multa saliva si la fel la inceput tine-i madularul si bagati-o tu incet,caci in baza lui te trezesti cu ea direct in funduletz.De mentionat NU EXISTA SEX ANAL FARA FISURI ANALE!DECI daca iti asumi aceasta durere cu placere o sa ai parte de dureri e drept dar si placerea e dementiala ,so ENJOY IT !

Postat pe 17 Iunie 2009 16:20
La intrebarea cum sa faci sex anal fara durere raspunsul este:cu rabdare si grija,arme cu care putini barbati sunt dotati.Chiar daca vrei sa o iei incet,daca nu gasesti 'ritmul'vostru de asteptare pt partenera vei intra in refractie si iarasi o sa ai nevoie de stimuli orali.Dar odata ce incerci sa intri in zona anala,care e o zona microbiana,scoti prezervativul o duci la gurita fetii,apoi vrei sa incerci din nou stii ca-ti trece momentul.Ei si atunci regula e ca nu exista nici o regula.Sexul anal este putin dureros cat or zice unii si altii ca preludiul conteaza,da conteaza ala te determina sa-ti piersi mintile sodomizata.Doare de fiecare data.La mine,sexul anal inlocuieste lipsa placerii vaginale,sunt barbati care in viata lor cat s-or stradui nu au nici o sansa sa-mi dea un orgasm vaginal,dar anal pot.Daca ma intrebati de ce pot sa va raspund in mai multe moduri,dar per total adevarul e undeva la mijloc.Nu ca nu ar fii dotati dar un penis de 15-16 nu prea ma atinge la 'inimioara' dar daca are sinapse si ma atinge la 'creieras' si este o companie placuta atunci are enter in funduletz unde se va misca tzinut de sfincterul anal exact catre tinta placerii.SA NE FIE CLAR NOI-BARBATII SI FEMEILE-AVEM ACELASI SCOP =PLACEREA.Cine crede ca prin santaj emotional,iti dau asta a mea e un cadou pt barbat,iti dau funduletul o fac numai pt prietenul meu,ei acel cineva sa se uite in oglinda si sa se vanda mai bine in ochii lui caci cu ceilalti asta merge pana la un punct.Si sa va mai spun ca desi avem orgasme nu inseamna ca suntem fericiti,ce ziceti?Orgasmul este punctul culminant al placerii ce anunta organismul de atingerea nivelului de excitatie.Ati observat ca femeile in momentul orgasmelor se relaxeaza din musculatura,contractiile puternice vaginale,tensiunea sin unghii,fundulet din corp,dispare si surade,ei si barbatul da din fundulet il tine in tensiune,face miscarile de dute-vino si finally ejaculeaza.Dar pana la orgasm jocul conteaza,altfel inseamna ca ne-am satisfacut necesitatile fiziologice.In concluzie sexul anal face parte din JOC si NU AVETI DREPTUL SA-I CERETI ALTCUIVA SA O FACA PT D-VOASTRA SAU SA CERETI ASTA FARA A VII SE VA DA,SAU SA O FACETI FORTAT,caci daca o faceti veti plati un pret scump-INSATISFACTIA.Dar daca vi se da,vi se ofera,actionati cu calm,ritm si bucurie folositi tehnica seductiei,JOCUL,bucurati-va de corpul aluilalt de sus pana jos si de jos in sus,daca vi se permite,JOCUL CONTEAZA,asa ca ce alegeti PRIMATE SAU OAMENI?
alias25
Postat pe 18 Iunie 2009 00:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti despre medicul ginecolog - FRANCOIS DESIRE ????? 11 De la: MonaLisaC 22 Martie 2013 18:44
INCEST 66 De la: kentfarafiltru 18 Ianuarie 2010 09:43
help 2 De la: healthy010450 23 Decembrie 2009 14:05
Infectie urinara 10 De la: kudika_942602 12 Decembrie 2013 15:24
urticarie acuta sau cronica 7 De la: kudika368475 17 Februarie 2011 14:50