Setari Cookie-uri

stie cineva un tratament pt o crestere rapida a parului?

un tratament simplu, preferabil naturist!
dana_n_healthy
Postat pe 20 Februarie 2009 18:20
ulei de ricin+ulei de masline presat la rece
Ana_Maria_healthy
Postat pe 25 Februarie 2009 15:06
Masaj la radacina parului cu tinctura de ardei iute (hofigal).Este esficient .
brandusalauram
Postat pe 15 Martie 2009 08:09
Iti dau un tratament naturis din Formula As.Parti egale de ulei de ricin,gaz lampant si un coniac foarte bun.Se agita foarte bine,se inmoaie un tampon se stoarce si se aplica pe pielea capului,dupa ce parul a fost spalat.Se aplica cat mai putin posibil pe par,pentru ca dupa ce se aplica parul nu se spala macar trei zile.Se repeta in fiecare saptamana.Eu l-am facut in timpul unui concediu si trebuie sa-ti spun ca tratamentul este foarte eficient.L-a facut si o matusa de-a mea si a inceput sa-i creasca par negru si foarte des.Sa-ti fie de leac.
karlla57
Postat pe 15 Martie 2009 09:15
Ulei din 30 de plante pentru cresterea si intarirea firului de par de la Hemel si ai certitudinea ca este 100% natural.Chiar actioneaza si pe langa faptul ca firul de par creste mai repede ,in doua saptamani de folosire zilnica firul se ingroase conferindu-ti mai mult volum.Se foloseste la radacina firului de par, avand proprietati de hranire a foliculului pilos.
Detalii:
remediu_natural@yahoo.com

Postat pe 15 Martie 2009 10:29
...uf, trebuie sa recunosc ca e o combinatie foarte ciudata...gaz lampant si coniac...sper doar sa nu aiba reactii adverse..in cate saptamani se vad rezultate? presupunand ca te tamponezi la 3 zile, de 2 ori pe sapt
Elenne_is
Postat pe 15 Martie 2009 10:31
buna uitate sa vezi ce claie am eu il regenerezi dar iti si creste cu un sampon original panten prv si cu sapun de casa este greu cu sapunul cam o luna ca miroase aiurea dar vei avea un par f bogat ioana
nicnel61
Postat pe 15 Martie 2009 10:57
care din sampoanele Pantene este cel pe care l-ati folosit? Multumesc
ruxandramihai
Postat pe 15 Martie 2009 11:07
Am si eu o intrebare, daca nu trebuie spalat parul vreo 3 zile, nu miroase urat de la gazul acela????
camyradu_healthy
Postat pe 15 Martie 2009 11:11
eu sunt de parere sa nu folositi petrol rafinat=gaz lampant sau usturoi (cu care se freaca radacinule parului)pentru ca nu mai puteti iesi in lume din cauza mirosului.Si nici spalatul cu sapun de casa care are in compozitie soda caustica(fulgi)nu cred caeste bun pt. ca usuca parul si-l arde.Eu personal imi fac o solutie din galbenus de ou+ulei masline+tinctura de ardei iute+tinctira de brusture+vit.A+miere de albine si sunt multumita de rezultate.Asta pt ca am par uscat dar e regenerant si pt cel gras.
xxlanita
Postat pe 15 Martie 2009 12:38
De la: xxlanita, la data 2009-03-15 12:38:37eu sunt de parere sa nu folositi petrol rafinat=gaz lampant sau usturoi (cu care se freaca radacinule parului)pentru ca nu mai puteti iesi in lume din cauza mirosului.Si nici spalatul cu sapun de casa care are in compozitie soda caustica(fulgi)nu cred caeste bun pt. ca usuca parul si-l arde.Eu personal imi fac o solutie din galbenus de ou+ulei masline+tinctura de ardei iute+tinctira de brusture+vit.A+miere de albine si sunt multumita de rezultate.Asta pt ca am par uscat dar e regenerant si pt cel gras.



Eu am folosit gaz lampant si inca mai folosesc, amestecat cu ulei de masline. Il pulverizez pe par inainte de baie, stau 30 min si apoi il spal cu sampon normal si apoi il clatesc. Miroase foarte putin...nici ca nu-ti dai seama. Oricum...mie mirosul de gaz mi se pare foarte ok in comparatie cu cel de usturooi :D
MarseVintila
Postat pe 15 Martie 2009 13:10
PE www.mbraicu.mynuskin.com GASESTI APARATUL GALVANIC SPA CARE ARE UN CONDUCTOR SPECIAL PENTRU SCALP , SUNT FIOLE SPECIALE PENTRU SCALP SI SAMPON NUTRIOL ,REZULTATELE SUNT FANTASTICE

SUCCES !
kudika166404
Postat pe 15 Martie 2009 13:34
urmareste cand trece luna prin semnul leului (o data pe luna trece prin fiecare semn) de preferat sa fie luna in crestere, si mergi si tunde varfurile. Daca tundem varfurile parului cand luna este in crestere si trece prin leu (exista calendare lunare cu aceste info) parul creste des si repede.
Ca parul sa fie frumos sanatos lucios, trebuie sa ne hramin sanatos, sa nu lipseasca calciu,magneziu,siliciu din organism, consuma telina,iaurt sana,branza,salate,patrunjel,spanac, starea sufleteasca conteaza foarte mult ca organismul sa se mentina sanatos,sa fim corecti,iubitori,iertatori,sa ajutam,sa avem compasiune sa fim in armonie cu natura.Din acest motiv daca iti iubesti parul atunci cand il speli sa o faci cu drag, mainile tale vor emana energie benefica...
psihoterapeut
Postat pe 15 Martie 2009 14:03
Buna sunt Elena, am citit mesajul si pot sa iti spun ca, crestrea parului tine de organismul fiecaruia,dar pentru al ajuta sa fie mai ferm si sa nu cada am auzit ca sunt foarte bune fiolele de la REVALID, apoi schimba-ti samponul si balsamul,foloseste de la REVALID .Aceste sfaturi sunt pe bune de la cineva care le foloseste, am sa incep si eu tratamentul cu gama REVALID
elena_iordache2006
Postat pe 15 Martie 2009 14:41
buna,eu am facut un tratament de par cu usturoi, am facut un fel de tinctura de usturoi, (sau ca un mujdei) iti masezi pielea capului si firul de par si stai cam 15 minute , apoi te speli f bine. pe mine m-a ajutat f mult. Am aflat acest tratament de la un barbat caruia din cauza stresului(si poate si din alte cauze) ii cadeau smocuri de par, pana a ramas chel. A urmat acest tratament si dupa aprox.3 luni de zile a inceput sa-i creasca parul pe tot capul.Acum are un par sanatos, nici nu zici ca a avut vreodata chelie. sper sa aibe si la tine efect. eu am urmat tratamentul 2 luni si nu-mi ma pica nici un fir de par si mi-a crescut f frumos si sanatos.
saby_healthy
Postat pe 15 Martie 2009 14:58
minoxidil...kirkland
http://www.okazii.ro/catalog/19828570/MINOXIDIL-5-KIRKLAND-MADE-IN-USA-60-ml.html
opal_2000
Postat pe 15 Martie 2009 15:01
poti folosi o masca pe baza de placenta de la kallus,e foarte buna.o gasesti atat in magazine kt si la farmacii si e accesibila k pret
danutzza_healthy
Postat pe 15 Martie 2009 15:31
uleiul de ricin este bun pt caderea parului?
healthy000649
Postat pe 15 Martie 2009 16:06
Uite, aici poti gasi, eu folosesc alte produse, super bune, bafta si sanatate; ar trebui insa sa cauti cauza caderii parului - renunta la carne, toxinele din intestinul gros provoaca caderea, curata-l! ... ceva practici chinezesti te pot salva ... ai grija!
http://www.arpfarmdistributie.ro/par.html

Doamne ajuta!
kudika064581
Postat pe 15 Martie 2009 16:16
IMPOTRIVA CADERII PARULUI, CAT SI PT REGENERAREA ACESTUIA SE GASESTE IN FARMACII "VIADERM" DE LA WALMARK. SUNT SUFICIENTE DOUA CUTII, SE IAU CATE DOUA CAPSULE PE ZI SI REZULTATUL ESTE GARANTAT. CONTINE TOATE VITAMINELE SI MINERALELE NECESARE PARULUI SI PIELII, PLUS LECITINA DIN SOIA,ULEI DE PESTE, ULEI DE COCOS, ULEI DE EVENING PRIMROSE ETC. DUPA DOUA CUTII PARUL NU MAI CADE SI INCEPE SA SE INDESEASCA, FARA A APAREA SI PE RESTUL CORPULUI. BAFTA!
luanaiovan
Postat pe 15 Martie 2009 18:28
sa iei vitamina e naturista ai incercat?
statica
Postat pe 15 Martie 2009 20:13
Da, timpul!
puma_girl
Postat pe 15 Martie 2009 20:23
De la: brandusalauram, la data 2009-03-15 08:09:11Masaj la radacina parului cu tinctura de ardei iute (hofigal).Este esficient .
healthy000496
Postat pe 15 Martie 2009 21:11
de la masca kallos mi-a cazut parul ingrozitor de mult!
recomand cu caldura fiolele tonice de la revalid.se aplica la radacina parului umed dupa baie,nu se clateste si are un miros fin si placut.pe langa faptul ca stopeaza caderea parului, regenereaza si accelereaza crrresterea fireor de par.
randunika
Postat pe 16 Martie 2009 04:58
AM AVUT PROBLEME CU CADEREA PARULUI DE LA 18 ANI, IAR ACUM, LA 36 DE ANI INCEPUSEM SA AM O CHELIE IN TOATA REGULA.
DE TREI LUNI FOLOSESC LA RECOMANDAREA UNUI MEDIC UN SPRAY HAIR GROW CARE SE GASESTE IN FARMACII SI COSTA 50 LEI. ESTE VIZIBIL FAPTUL CA PARUL S-A INDESIT, SE VAD FIRELE NOU CRESCUTE. SE DAU CATE 4-8 PUFURI O DATA SAU DE DOUA ORI PE ZI. PARUL NU SE INGRASA, NU MIROASE URAT, POTI PLECA IMEDIAT DIN CASA.
iolanda_healthy
Postat pe 16 Martie 2009 09:13
De la: iolanda, la data 2009-03-16 09:13:59AM AVUT PROBLEME CU CADEREA PARULUI DE LA 18 ANI, IAR ACUM, LA 36 DE ANI INCEPUSEM SA AM O CHELIE IN TOATA REGULA.
DE TREI LUNI FOLOSESC LA RECOMANDAREA UNUI MEDIC UN SPRAY HAIR GROW CARE SE GASESTE IN FARMACII SI COSTA 50 LEI. ESTE VIZIBIL FAPTUL CA PARUL S-A INDESIT, SE VAD FIRELE NOU CRESCUTE. SE DAU CATE 4-8 PUFURI O DATA SAU DE DOUA ORI PE ZI. PARUL NU SE INGRASA, NU MIROASE URAT, POTI PLECA IMEDIAT DIN CASA.



buna, te rog mult spune-mi si mie cum se numeste acest produs si daca actioneaza la fel de bine si la barbati?

merci,
liliana_ciobanu2008
Postat pe 16 Martie 2009 10:47
De la masca de la Kallos imi cade parul ingrozitor. E buna pentru descalcirea parului, il face mataasos...dar mie personal imi cade...

Spray-ul HAIR GROW mi l-a recomandat si mie medicul dermatolog cand i-am zis ca imi cade parul... si mi-a mai recomandat samponul ALPECIN.. si niste vitamine Extrem Vit :) aceastea 2 din urma le-am folosit si sunt multumita de ele. Spray-ul inca nu l-am achizitionat... mi se pare cam scump...
MarseVintila
Postat pe 16 Martie 2009 12:39
Iti dau un tratament naturis din Formula As.Parti egale de ulei de ricin,gaz lampant si un coniac foarte bun.Se agita foarte bine,se inmoaie un tampon se stoarce si se aplica pe pielea capului,dupa ce parul a fost spalat.Se aplica cat mai putin posibil pe par,pentru ca dupa ce se aplica parul nu se spala macar trei zile.Se repeta in fiecare saptamana.Eu l-am facut in timpul unui concediu si trebuie sa-ti spun ca tratamentul este foarte eficient.L-a facut si o matusa de-a mea si a inceput sa-i creasca par negru si foarte des.Sa-ti fie de leac.

unde se gaseste gaz lampant? si ce fel de cognac ai folosit? parul nu miroase de la o posta dupa aplicarea tratamentului?si nu ramane uns? nu stiu daca se poate face acest tratament in cazul in care mergi la lucru ...
ellise85
Postat pe 16 Martie 2009 14:17
da. tratament cu sampon si tonic HEMEL
sarmisegetuza_healthy
Postat pe 16 Martie 2009 15:54
mie mi se pare ca persoana care a lansat subiectul era interesata de o crestere accelerata a parului,nu de regenerare sau tratament pentru caderea parului.
randunika
Postat pe 16 Martie 2009 17:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dorm prea mult 34 De la: PRALEA_ 24 August 2011 08:28
Dieta Scarsdale 9 De la: healthy002250 5 Iunie 2009 19:08
Colon Help! 6 De la: kudika321363 13 Septembrie 2010 16:24
cum sa iti mentii greutatea 24 De la: grasuta 21 Noiembrie 2013 20:29
sSLIM DOWN 1 De la: olgaforda 16 Iunie 2011 14:28