Setari Cookie-uri

Iritatie dupa epilare

Vreau sa intreb daca stie ceva un tratament dupa epilarea cu crema. M-a pus naiba si mi-am epilat mustata cu crema Veet, acum am o iritatie de toata frumusetea, care si doare ca naiba. E ceva ce as putea folosi?
cristinalelia
Postat pe 22 Aprilie 2009 09:00
Am ceara, de obicei doaar benzile acelea le folosesc, de data asta insa am luat-o razna.
Mi-a trecut, am pus baneocin:)
cristinalelia
Postat pe 24 Aprilie 2009 07:22
trebuie sa fie dezinfectata zona f bine inainte daca ai facut iritatie care se intampla f des este o crema Skinoren care este buna si pentru cosuri.dupa epilat se pune pudraBANEOCIN S-AU UNGUENT.CAND FACI EPILAT NU MAI FACI ALTCEVA ,MASCA ,CREMA ETC
SI TREBUIE ZINUTA CU MANA DIN LATERAL SA FIE PIELEA F INTINSA
belami
Postat pe 24 Aprilie 2009 08:20
Dupa epilare am folosit crema si lotiunea tonica cu aloe vera de la Oriflame . Nicidata nu m-am iritat. Incercati si voi. Aveam o vecina care se irita foarte rau si de cand foloseste crema si lotiunea imi multumeste mereu.
iiovescu
Postat pe 24 Aprilie 2009 09:11
este un unguent pe care eu il folosesc pentru iritatii ELOCOM -are hidrocortizon care este special pentru alergii. costa cam 14 ron. Sper sa-ti foloseasca. Daca nu este ceva grav incearca cu crema de galbele care hidrateaza foarte mult.
frosin_gina
Postat pe 24 Aprilie 2009 10:06
Cel mai bun e gelul cu aloe vera de la Life Care. Eu am incercat si cu baneocin, galbenele ...etc. si ce n-am incercat. Dar gelul a avut cele mai bune rezultate.Incercati si-o sa-mi dati dreptate.
goldie
Postat pe 24 Aprilie 2009 10:51
De la: cristinalelia, la data 2009-04-22 09:00:48 Vreau sa intreb daca stie ceva un tratament dupa epilarea cu crema. M-a pus naiba si mi-am epilat mustata cu crema Veet, acum am o iritatie de toata frumusetea, care si doare ca naiba. E ceva ce as putea folosi?


Si eu tot Veet folosesc, cei drept din Germania.Nu am avut nicio problema pana acum...si o fol de ceva timp.O aplic si dupa 3 min o dau jos

ANIKSAMAIA
Postat pe 24 Aprilie 2009 11:28
acelasi lucru l-am patit si eu; am fost insa si mi-am epilat mustata si nu numai cu IPL ...epilare definitiva....acu nu mai am nici o problema...vezi la Slimart.ro...multa bafta
gina.sirbu@yahoo.com
Postat pe 24 Aprilie 2009 11:29

eu ma epilez acasa ,niciodata nu am fost in oras.
ma epilez cu epilatorul Braun am dat pe el o gramada de bani dar si-a scos banii in primele 10 epilari .
Dupa epilare peste tot ma dau cu ulei fresh de la Hemel,bineinteles 100% natural.dupa o ora parca nu s-ar fi intamplat nimic ,costa 17 ron si tin cam 3 luni din el .Eu zic ca merita sa incercati.



--------------------------
id messenger :

remediu_natural


Postat pe 24 Aprilie 2009 11:56
buna si eu am folosit produsele de la hemel sunt ffff bune
si folosesc in continuare de fapt nici nu mai pot folosi altfel de produse incercati si voi
kudika162441
Postat pe 24 Aprilie 2009 12:45
Incearca crema calmanta cu aloe vera si lotiunea tonica cu aloe vera de la Oriflame ,eu cu astea ma dau si sunt foarte bune.Succes!
beiansimona
Postat pe 24 Aprilie 2009 13:02
Intervin si eu la acelasi subiect... aceleasi unguiente/uleiuri/creme sunt bune si pentru brate?
Care ar fi metoda cea mai buna de indepartare a parului de pe maini? si dupa epilare...ce se poate folosi pentru a preveni iritatia? Va multumesc
llia
Postat pe 24 Aprilie 2009 13:55
Pentru indepartarea parului de pe brate se poate folosi atat crema de epilat cat si ceara,sau daca esti rezistenta la durere poti folosi si un epilator(eu asta folosesc).Dupa epilare poti folosi o crema pe baza de aloe vera.
beiansimona
Postat pe 24 Aprilie 2009 15:43
De la: cristinalelia, la data 2009-04-22 09:00:48 Vreau sa intreb daca stie ceva un tratament dupa epilarea cu crema. M-a pus naiba si mi-am epilat mustata cu crema Veet, acum am o iritatie de toata frumusetea, care si doare ca naiba. E ceva ce as putea folosi?


Dupa epilat ca sa nu te iriti iti recomand doua produse cu rezultate ,in primul rand FIRST(combinatie de 11 plante)este un spray de prim ajutor cu actiune puternica de dezinfectare si calmare,iar al doilea este CREMA CU PROPOLIS(aloe+propolis,etc) cu rol de hidratare,regenerare tisulara,cu efectul antibiotic puternic al propolisului natural,care ajuta la stimularea procesului de vindecare si regenerare,fara a lasa urme de cicatrice.Succes!!
rodilantos
Postat pe 24 Aprilie 2009 17:27
Am si eu aceasta problema si folosesc unguient canamicina (care de fapt e pentru ochi ) Sfatul meu e sa-ti gasesti o cosmeticiana igienica si care foloseste ceara o singura data. Sa nu lasi sa creasca mare, epileaza-te mai des si o sa-ti rezolvi aceasta problema. Eu am reusit si sunt multumita.
SUCCES !
felicia_rus
Postat pe 24 Aprilie 2009 19:44
...depinde de sensibilitatea pielii...ceara de unica folosinta sau benzile cu ceara sunt cele mai indicate pentru o piele sensibila...si mai ales daca esti la inceputul epilarii mustatii. Cu timpul pielea se va obisnui si nu te vei mai irita asa.
Sunflowers
Postat pe 24 Aprilie 2009 20:47
foarte adevarat dupa un timp pielea se va obisnui si nu se va mai irita.eu spun ca sunt mai bune epilatoarele elctrice gen silk epil philips sau braun decat chimicalele din cremele depilatoare poate faci alergie la vreo componeneta a cremei cine stie?nu cred ca este bine sa folosesti unguent cu kanamicina este un antibiotic foarte puternic nu pricep ce are el cu alergia el ESTE ANTIBIOTIC SI TRATEAZA INFECTII DE DIFERITE FELURI pentru alergii sigur este foarte bun ELOCOM dar pt folosinta foarte scurta timp indelungat atrofiaza tegumentele si dezvolta dependenta.
maria1931
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:13
draga mea nu mai folosi crema este bine sa mergi la un cabinet cosmetic, daca nu doresti acest lucru cumpara acasa ceara si incearca sa te faci este posibil sa te iriti si cu aceasta ( nu uita inainte de epilare trebuie curatata fata si dupa folosesti un ulei dupa epilat, nu crema, NU TE SPELI PE FATA CEL PUTIN DOUA ORE DUPA EPILAT - ESTE BINE SA FACI ACEASTA OPERATIUNE SEARA SA TE CULCI DUPA ACEEA DEOARECE IN TIMPUL ZILEI ESTE POSIBIL SA TRANSPIRI. daca ai nelanuriri intreaba , cu aceea crema ti-ai ars fata este bine sa folosesti baneocin multa bafta in continuare si mare atentie pa
noni
Postat pe 25 Aprilie 2009 19:09
De la: healthy001138, la data 2009-04-24 17:27:51
De la: cristinalelia, la data 2009-04-22 09:00:48 Vreau sa intreb daca stie ceva un tratament dupa epilarea cu crema. M-a pus naiba si mi-am epilat mustata cu crema Veet, acum am o iritatie de toata frumusetea, care si doare ca naiba. E ceva ce as putea folosi?


Dupa epilat ca sa nu te iriti iti recomand doua produse cu rezultate ,in primul rand FIRST(combinatie de 11 plante)este un spray de prim ajutor cu actiune puternica de dezinfectare si calmare,iar al doilea este CREMA CU PROPOLIS(aloe+propolis,etc) cu rol de hidratare,regenerare tisulara,cu efectul antibiotic puternic al propolisului natural,care ajuta la stimularea procesului de vindecare si regenerare,fara a lasa urme de cicatrice.Succes!!


llia
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:29
De la: beiansimona, la data 2009-04-24 15:43:50Pentru indepartarea parului de pe brate se poate folosi atat crema de epilat cat si ceara,sau daca esti rezistenta la durere poti folosi si un epilator(eu asta folosesc).Dupa epilare poti folosi o crema pe baza de aloe vera.


Multumesc pentru raspuns..pentru prima data cred ca ar fi indicat sa merg la un salon..nup? mc din nou..
llia
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:30
eu folosesc crema veet pe picioare si nu m-am iritat niciodata iar cand am facut prostia sa-mi dau si musteata cu crema m-am iritat de fiecare data ... si ma dadeam cu ¨cutita cu minuni¨ de la oriflame ... aia mica roz pal si scumpa dar e f buna.... bine nu iti trece rana a doua zi dar macar nu mai simt pielea atat de uscata si reface si buzele uscate ...
eu iti recomand pt musteata benzilecu ceara pt fata .... ma faceam inainte la salon dar am vazut ca ma pot face si eu acasa si imi iese mai bine ...
jessica23_healthy
Postat pe 15 Mai 2009 01:03
hello,

sora-mea a patit-o rau cu crema veet. a facut o alergie de toata frumusetea. a stat in pat 2 zile, cu tratament.
ramona_eliza
Postat pe 15 Mai 2009 08:22
SALL FETELOR!!!am intrat pe forum si mi s-au ;parut foarte interesante discutiile voastre.Am si eu o mare ;problema;voi ati folosit benzi cu ceara ;pt fata?dc da km st?vreau sa le incerc si eu dar mi-e teama sa nu ma irit si tin sa mentionez as vrea sa le folosesc dar nu numai p;t mustata...pt indepartarea pilozitatii de pe intreaga fata.astep;t un rasp.;pipici
jojaa
Postat pe 29 Mai 2009 19:28
cat despre iritatul de la creme incercati dupa ulei de la YVES ROCHER:ALOE VERA ESSENTIEL,eu asta folosesc si st f multumita
jojaa
Postat pe 29 Mai 2009 19:35
am auzit ca se gasesc la farmacie benzi ce ;pot fii folosite pe intreaga fata dela veet si streep,dar st bune de cv?vreau niste ;pareri daca voi ati folosit
jojaa
Postat pe 29 Mai 2009 19:42
si eu ma irit foarte mult cand m-a epilez in zona intima am folosit foarte multe metode dar nu mai stiu ce sa fac .Ce sa mai folosesc .Imi puteti spune si mie ce sa mai incerc sau ce folositi.

Postat pe 17 Iunie 2009 12:43
epilatorul braun nu prea e bun ca te iriti si iti cresc fire si sub piele

Postat pe 17 Iunie 2009 12:45
dragelor va invit pe toate sa va epilati cu IPL adica cea mai noua metoda de epilare definitiva veniti la www.slimart.ro
va astept
gina.sirbu@yahoo.com
Postat pe 17 Iunie 2009 15:14
va spun sa renuntati la baneocin,skinoren,elocom...etc pt iritati de piele de la creme epilatoare sau de la ceara epilatoare....cel mai bun pt vindecarea iritatilor facute prin epilare e MIBAZON...in 2-3 zile itzi trece iritatia ori cat de puternica ar fi ea.....eu cu prieteni mei il folosim de ani de zile pe piept si nu mai avem nici o probema cu iritatile....medicamentul se gaseste in farmacia veterinara si costa 6 lei...nu va dati inapoi pt k e pentru animale k o sa pierdeti.......prima oara asa am crezut si eu k dak e pt animale nu face decat sa imi agraveze situatia dar nu a fost asa si ma epilez pe tot corpul cu ceara si nu am o iritatie :) MIBAZON>>>NU UITATI:)
duculetzu
Postat pe 5 Iulie 2009 22:25
De la: duculetzu, la data 2009-07-05 22:25:59va spun sa renuntati la baneocin,skinoren,elocom...etc pt iritati de piele de la creme epilatoare sau de la ceara epilatoare....cel mai bun pt vindecarea iritatilor facute prin epilare e MIBAZON...in 2-3 zile itzi trece iritatia ori cat de puternica ar fi ea.....eu cu prieteni mei il folosim de ani de zile pe piept si nu mai avem nici o probema cu iritatile....medicamentul se gaseste in farmacia veterinara si costa 6 lei...nu va dati inapoi pt k e pentru animale k o sa pierdeti.......prima oara asa am crezut si eu k dak e pt animale nu face decat sa imi agraveze situatia dar nu a fost asa si ma epilez pe tot corpul cu ceara si nu am o iritatie :) MIBAZON>>>NU UITATI:)
duculetzu
Postat pe 5 Iulie 2009 22:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cel mai bun medic estetician dr iancu morad 7 De la: Mor_Tavsan_1 9 Septembrie 2013 16:34
NUANTATOR DE PAR - HELP! 2 De la: kudika325951 17 Octombrie 2010 15:20
Chocolate The Tanning Bar, a lansat Sun Make-up 4 De la: inna_grace 15 Octombrie 2010 17:25
salon in ploiesti 2 De la: alexa_ph 5 Iulie 2011 10:32
Mesoterapia, tehnica minune pentru combaterea celulitei ? 3 De la: alicemihai 27 Februarie 2010 19:31