Setari Cookie-uri

Despre embolizarea fibromului uterin si tratamente naturiste ale acestuia

Buna INA,adresa mea de e-mail este panda_vuc02@yahoo.com,ID:panda_vuc02.
Am vb la spit sa ajung acolo pt embolizare vineri 25 sept 2009.Din ce am citit ai fost la embolizare in luna august.
Astept sa ma lamuresti

healthy006575
Postat pe 22 Septembrie 2009 16:28
Buna fetelor!Deja a trecut o saptamana de cand m-i s-a facut embolizarea si sunt ok.
Pana in prezent ma felicit ca am optat pentru metoda embolizarii.Cu ocazia embolizarii am cunoscut o persoana deosebita in persoana d-nei doctor Tomescu Luminita.Dumneaei a facut embolizarea si mi-a fost alaturi de cate ori am avut nevoie.
healthy006575
Postat pe 6 Octombrie 2009 16:09

Pentru cine este interesat sa afle cum te simti in timpul si dupa embolizare :
- nu sunt dureri la embolizare fiindca se face anestezie locala la nivelul cotului,inainte de abordul arterei brahiale.Embolizarea in sine da usoare dureri in zona fibromului;
- imediat dupa embolizare apare o puternica senzatie de varsatura(nu am varsat - poate si pentru ca nu consumasem lichide si alimente in acea dimineata);
- la interval de aprox 15-25 min,au inceput dureri insuportabile in zona abdominala;cu toate ca s-au administrat calmante chiar din sala de embolizare.Durerile astea au fost timp de 4 ore dupa ceas,atat la mine cat si la o alta pacienta pe care o intalnisem acolo;
- dupa cele 4ore,au mai fost dureri pe care le-am tinut sub control cu ajutorul antialgicelor facute la cerere de catre asistente;
- apar scurgeri vaginale(e normal)nu abundente si nu mult timp.

Si in ziua de azi simt discreta durere pe bratul de unde s-a facut embolizarea,dar recunosc ca nu am evitat sa fac efort cu mana asta(daca evit sa ma folosesc de ea totul e ok).
Cam la asa ceva sa va asteptati dupa ce vi se face embolizarea.
Multa sanatate va doresc tuturor.Gandirea pozitiva ajuta enorm de mult,am simtit asta pe propria piele.
healthy006575
Postat pe 6 Octombrie 2009 16:37
Pentru INA :

MULTUMESC MULT pentru amabilitate si pentru ca ti-ai facut timp sa stai de vorba cu mine atunci cand aveam mare nevoie de asta!

healthy006575
Postat pe 6 Octombrie 2009 16:43
DRAGELE MELE as vrea sa va rog sa mi da ti un sfat: am fost la un renumit medic din iasi care mi a descoperit 2 fibroame de cca 5cm si mi a dat tratamentr timp de 3 luni cu dypfaston si mi a zis ca s ar putea sa fie caz de operatie nu mi a zis nimic de embolizare sau nu stie????? si a mai zis ca de copii nu poate fi vorba .voi ceparere aveti??????????? :
mara_m19
Postat pe 7 Octombrie 2009 15:20
De la: healthy006575, la data 2009-10-06 16:43:54 Pentru INA :

MULTUMESC MULT pentru amabilitate si pentru ca ti-ai facut timp sa stai de vorba cu mine atunci cand aveam mare nevoie de asta!



Nu ai de ce si ma bucur ca ai trecut cu bine operatia.Imi pare rau ca nu am intrat mai des sa-mi consult mesajele si asa am pierdut mesajul in care spuneai ca te vei opera in 25 sept.
Mai tine-ne la curent cu starea ta in continuare.
INA_healthy
Postat pe 7 Octombrie 2009 21:10
De la: healthy006902, la data 2009-10-07 15:20:44DRAGELE MELE as vrea sa va rog sa mi da ti un sfat: am fost la un renumit medic din iasi care mi a descoperit 2 fibroame de cca 5cm si mi a dat tratamentr timp de 3 luni cu dypfaston si mi a zis ca s ar putea sa fie caz de operatie nu mi a zis nimic de embolizare sau nu stie????? si a mai zis ca de copii nu poate fi vorba .voi ceparere aveti??????????? :


Eu zic sa mai ceri parerea si a unui alt medic, chiar si din alata localitete.La mine acest medicament nu si-a facut nici un efect.
INA_healthy
Postat pe 7 Octombrie 2009 21:12
De la: INA, la data 2009-10-07 21:12:25
De la: healthy006902, la data 2009-10-07 15:20:44DRAGELE MELE as vrea sa va rog sa mi da ti un sfat: am fost la un renumit medic din iasi care mi a descoperit 2 fibroame de cca 5cm si mi a dat tratamentr timp de 3 luni cu dypfaston si mi a zis ca s ar putea sa fie caz de operatie nu mi a zis nimic de embolizare sau nu stie????? si a mai zis ca de copii nu poate fi vorba .voi ceparere aveti??????????? :


Eu zic sa mai ceri parerea si a unui alt medic, chiar si din alata localitete.La mine acest medicament nu si-a facut nici un efect.


Si eu zic sa mai ceri parerea si a unui alt medic. Nici la mine acest medicament nu a avut vreun efect. L-am luat vreo sase ani, timp in care fibroamele au tot crescut...


daca esti ok in rest (nu ai alte boli, nimic pe col...)
cere o recomandare de la medicul de familie pentru Embolizare la Spitalul Universitar din Bucuresti
sa ai si o adeverinta de la serviciu
si vino la camera de garda

si sigur poate fi vorba de copii!!!




kabbalist
Postat pe 12 Octombrie 2009 09:37

Buna tuturor,sigur va voi tine la curent cu strea mea dupa embolizare.
Vineri se implinesc 3 sapt.de la embolizare si starea mea e SUPER OK deja am intrat in normalul vietii de zi cu zi,cu exceptiile:
-incerc pe cat posibil sa evit efortul cu mana la care s-a facut emobliz.(stanga),sa car greutati cu ea;
-evit sa ridic sau sa transport greutati;
-repaus sexual(recomandat de ginecologul care mi-a facut internarea).
Voi face ECO dupa 3luni sa vedem si evolutia fibromului!
Va doresc numai bine.
healthy006575
Postat pe 14 Octombrie 2009 20:48
De la: healthy006902, la data 2009-10-07 15:20:44DRAGELE MELE as vrea sa va rog sa mi da ti un sfat: am fost la un renumit medic din iasi care mi a descoperit 2 fibroame de cca 5cm si mi a dat tratamentr timp de 3 luni cu dypfaston si mi a zis ca s ar putea sa fie caz de operatie nu mi a zis nimic de embolizare sau nu stie????? si a mai zis ca de copii nu poate fi vorba .voi ceparere aveti??????????? :


Sub nici o forma sa nu te bazezi doar pe consultul si ECO unui singur ginecolog.Daca 2 medici iti dau acelasi diagnostic atunci e in regula.Iti spun ca am patit-o pe pielea mea,primul ginecolog,dupa consult si ECO,mi-a zis ca am TUMORA PE OVARUL DREPT.Dupa multe intrebari si cautari pe la:chirurg,specislist in ecografii si un alt ginecolog,am aflat ce am de fapt,FIBROM UTERIN.
Celor care aud de dr.Boteanu Costin,le recomand sa evite persoana.
Daca nu ai hemoragii mai "munceste"pentru bebe.Poti ramane gravida si cu fibrom,problema ar fi ca nu ar avea spatii de dezvoltare fatul.

healthy006575
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:07
De la: healthy006575, la data 2009-10-14 21:07:13
De la: healthy006902, la data 2009-10-07 15:20:44DRAGELE MELE as vrea sa va rog sa mi da ti un sfat: am fost la un renumit medic din iasi care mi a descoperit 2 fibroame de cca 5cm si mi a dat tratamentr timp de 3 luni cu dypfaston si mi a zis ca s ar putea sa fie caz de operatie nu mi a zis nimic de embolizare sau nu stie????? si a mai zis ca de copii nu poate fi vorba .voi ceparere aveti??????????? :


Afla diagnosticul corect,de ce suferi exact,si ia legatura cu medicii care fac embolizari,de la Spitalul Universitar Bucuresti.Cel putin asa as proceda eu.
healthy006575
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:11
Dragele mele eu am avut un fibrom si am urmat tratament cu duphaston si doxacilina timp de sase luni si am scapat de el.Probabil depinde de ce dimensiuni are(eu nu stiu cat a avut al meu),si cand este descoperit.Multa sanatate va doresc!
vidya
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:14
va rog sa mi recomandati un medic din bucuresti ptr embolizare sau inainte de toate un alt ginecolog ca sa fiu sigura ce este fibrom eu sint din suceava dar as merge oriunde in tara .va multumesc anticipat!
mara_m19
Postat pe 15 Octombrie 2009 15:59
fibromul se vede la ecografie - nici nu trebuie sa ajungi la ginecolog

pentru embolizare:
doctorita Luminita Tomescu tel. 0729199987
kabbalist
Postat pe 16 Octombrie 2009 13:40
este posibil sa mergi la doctor sa-i zici ca vrei sa mai faci un copil si sa iti spuna ca esti ok dar tu ai acele dereglari, sa mergi la alt doctor din oras diferit sa-i zici acelasi lucru ,el sa-ti dea pastile pentru ca ai lapte la san dupa 8 ani de la ultima nastere si de aceea ai dereglarile menstruale ,sa te intorci la el si sa-i zici ca ti-e rau de la pastile si nu se vede nici un rezultat de la pastile ,, dostinex '' 24,00 ron pastila el sa te convinga sa le iei in continuare , sa ramai insarcinata si sa ai aceleasi scurgeri peste sarcina sa-ti faca ecograf la fiecare vizita pe care i-ai facut-o , sa mergi la iasi la doctor sa stai 3 zile cu femei care erau in ultima faza si care urmau sa fie operate pentru alte controale si alt ecograf si in final dupa 2 ani de zile de cautari sa mergi la doctor din disperare si sa-ti spuna ca ai fibrom cel mai mic 4cm si cel mai mare 8,6 cm care sau dezvoltat in decurs de 4 ani (ultimul ecograf facut in aprilie 2009) ESTE POSIBIL?
p_mary
Postat pe 19 Octombrie 2009 00:11
draga mea din pacate dr ne trateaza ca pe niste animale
mara_m19
Postat pe 20 Octombrie 2009 06:49
De la: p_mary, la data 2009-10-19 00:11:28este posibil sa ...
tu esti una dintre miile de dovezi ca e posibil!

personal, cu exceptia unui medic naturist, eu am avut parte numai de medici care m-au "ajutat" sa trec prin experiente de acest gen

ganditi-ve insa cate greseli faceti personal la locul de munca
eu am multe greseli
medicii la fel

sfat:
nu va duceti la medic ca la Dumnezeu, ci ca la un coleg de munca!
kabbalist
Postat pe 20 Octombrie 2009 12:09
iti multumesc pentru sfat !,
dar va intreb de ce mai stau acolo si se numesc medici ? se joaca cu viata oamenilor ? Am mers la medicul care mi-a descoperit -fibrom uterin- de fapt vorbisem cu el sa ma duc(50 km) in spital sa-mi faca ecograf sa-mi dea poza s.a.m.d.greseala a fost a mea am apucat sa-i zic din prima ca eu nu vreau sa fac operatie ca vreau sa fac embolizare , parca l-am lovit in cap nici tu ecograf,( ca nu mai are hartie la ecograf) doar pe masa si atat , de ce ? chiar nu le-ar fi mai bine lor , doctoilor sa tina in evidenta o gravida decat o femeie operata ? ei iti spun din prima - operatie-
p_mary
Postat pe 20 Octombrie 2009 19:50
De la: p_mary, la data 2009-10-20 19:50:47chiar nu le-ar fi mai bine lor , doctoilor sa tina in evidenta o gravida decat o femeie operata ? ei iti spun din prima - operatie-
am citit candva un interviu despre embolizare
medicul care dadea interviul era uimit cum de mai sunt medici ginecologi care refuza sa recomande pacientelor cu sarcina extrauterina sa faca embolizare
in caz de sarcina extrauterina
era varianta "taiat si scos trompa uterina"
adica femaia ramanea cu jumatate de sanse de sarcina
dar medicul care facea taietura primea atentiile financiare
acum se poate rezolva prin embolizare, fara sa fie acfectata trompa uterina respectiva
dar ginecologii nu se grabec deloc sa paseze pacienta cu atentiile financiare cu tot...
kabbalist
Postat pe 22 Octombrie 2009 14:09
Si-a facut cineva embolizare pt un fibrom mai mare...13 cm:( sau e valabil pt astea mai mici?
danacrn
Postat pe 9 Noiembrie 2009 18:29
am si eu fibron si unde mam dus la doctor mia zis sa ma operez cineva mia zis de embolizare dar nu stiu cam cit ma costa- pe criza asta nustiu ce sa fac sa ma incurajeze cineva am mai fost operata de extra uterina apenticita nasteri 3dhttp://www.healthy.ro/comunitate/forum/post_reply/3549.html#ar acum nu mai pot de frica nustiu ce sa ma fac
healthy008478
Postat pe 9 Noiembrie 2009 20:50
De la: healthy008478, la data 2009-11-09 20:50:12am si eu fibron si unde mam dus la doctor mia zis sa ma operez cineva mia zis de embolizare dar nu stiu cam cit ma costa- pe criza asta nustiu ce sa fac sa ma incurajeze cineva am mai fost operata de extra uterina apenticita nasteri 3dhttp://www.healthy.ro/comunitate/forum/post_reply/3549.html#ar acum nu mai pot de frica nustiu ce sa ma fac
embolizarea la Spitalul Municipal din Bucuresti, oficial, nu costa

cum a fost la mine, financiar:
medicul ginecolog m-a programat la embolizare
asa ca am vazut-o abia in sala pe doctorita care m-a embolizat
dimineata urmatoare, cand a venit sa imi scoata bandajul de la mana, i-am pus in buzunar trei sute de lei
fara sa vada cat i-am dat, mi-a spus ca de acum sunt ok
medicul ginecolog nu a vrut sa primeasca niciun ban
mi-a spus ca el nu a facut nimic
mi-a adus sora mea un pachet cu nu mai stiu ce si i l-am lasat in cabinet
apoi au fost hartiile de un l leu pe care le bagam in buzunar infirmierelor care veneau sa imi schimbe perfuzia
am facut perfuzii cu fier doar pentru ca am ajuns la spital cu o anemie puternica
kabbalist
Postat pe 10 Noiembrie 2009 09:05
Buna,

Am citit aceste mesaje transmise de catre voi referitor la subiectul embolizarii.
Am facut si eu un control ginecologic de rutina in urma caruia mi s-a depistat un fibrom uterin de dimensiunea 2.5/1.5 cm. Am cerut o a doua parare unui alt medic care mi-a facut recomandarea embolizarii. Acum dupa ce am citit prin ce satri trebuie sa trecem am niste retineri sa apelez la asa ceva. Problema si intrebarea care este esentiala in acest caz este legata de viitoarele sarcini daca se mai pot intampla sau o sa fie afecatte de aceasta interventie?
crisadina
Postat pe 12 Noiembrie 2009 14:57
Fa embolizarea cu toata increderea daca doctorul ti-a recomandat.Foarte rar un doctor recomanda asa ceva felicitari domnului doctor.Tocmai pentru a avea o sarcina fara probleme se recomanda embolizarea fibromului,la cat de mic este ai o mare sansa in cateva luni sa nu mai ramana nimic din fibrom.Eu am facut embolizarea citind pe internet despre aceasta procedura,nu regret nimic,fibromul de la 6 cm a ajuns la 1,5 cm,am scapat de hemoragiile groaznice pe care le aveam luna de luna.Te sfatuiesc sa ai mare incredere in aceasta procedura ,este mult mai sigura decat operatia clasica(ma refer la faptul ca prin embolizare nu se taie,nu se scoate nimic,doar iti astupa vasele de sange care hraneste fibromul).Multa bafta!
nicolae68daniela
Postat pe 13 Noiembrie 2009 11:40
De la: crisadina, la data 2009-11-12 14:57:59Acum dupa ce am citit prin ce satri trebuie sa trecem am niste retineri sa apelez la asa ceva.
despre ce stari vorbesti?

De la: crisadina, la data 2009-11-12 14:57:59Problema si intrebarea care este esentiala in acest caz este legata de viitoarele sarcini daca se mai pot intampla sau o sa fie afecatte de aceasta interventie?
sigur, nu se stie
se pare, din exprienta, ca nu sunt afectate sarcinile ulterioare

problemele care pot sa apara se datoreaza radioactivitatii la care este expus organismul in timpul interventiei
dar expuneri de acest gen suferim si la unele analize medicale incapand cu fotografiile dentare...
kabbalist
Postat pe 13 Noiembrie 2009 12:57
Dragele mele doresc sa va ofer cateva detalii despre absorbantele si tampoanele atat de necesare pentru igiena intima.
Stiati ca pentru albirea lor se utilizeaza DIOXINA .Stiati ca de obicei se pune ceva mai multa DIOXINA pentru a produce sangerare mai abundenta si pentru a cumpara in consecinta …noi si noi absorbante sau tampoane.

Dar stiati ca
DIOXINA PRODUCE CANCER DE COL UTERIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,
asa se explica incidenta masiva a acestei grave afectiuni in lume.

Acum si in ROMANIA au aparut TAMPOANE ANIONICE CU PROTECTIE ACTIVA , produse care genereaza IONI NEGATIVI , in lume fiind deja un miliard de beneficiari

Acestea sunt ……….absorbantele active LOVE MOON ,

Aceste absorbante au incorporate in ele o banda dintr-un materal special (brevetat)care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.

Acesti Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative
distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea dvs. de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc.

Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.
In plus, elimina mirosurile.

Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin).
Produsele au certificate FDA-USA si UE.

Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa.

EXISTA :
• absorbantele pentru ciclu normal,
• ciclu abundent sau
• pentru uz zilnic,
dar si
• absorbante mini,
• absorbantele pentru bikini,

Acum despre alte produse utile pentru sanatatea dvs.:
Talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi
Si
Seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu
(ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal,
eliminarea durerilor si este ideal
pentru intretinerea ovarelor sau
ingrijirea dupa avort.

Nu trebuie sa devii DISTRIBUITOR daca nu vrei
dar poti cumpara aceste produse cu reducere de 25%
in calitate de CLIENT PREFERENTIAL.
Ce zici ,VREI ?


Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96

…..atunci…. te rog citeste in continuare..









ACUM !
AICI (local ) !
ACOLO(distal) !
Pentru dumneavoastra
LIGHT& LEAVING WATER THERAPY
ENGLEZA & ROMANA & EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE & LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA , RAZE INFRAROSII SI HELIU.
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI & TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu “IUBIRE SI RECUNOSTINTA
”LEAVING WATER THERAPY”
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96




IOANA1947
Postat pe 20 Noiembrie 2009 18:52
ioana,te-ai bagat in afaceri si acum ne intoxici cu mesajke spam ???? numai este de actualitate treaba cu terapiile alea pe care le promovai saptamana trecuta ??? te-ai reorientat ???
4Life
Postat pe 20 Noiembrie 2009 19:00
NU AM MAI SCRIS DE MULT , DAR AM CITIT TOATE MESAJELE LASATE DE VOI.AS VREA SA MAI AFLU DESPRE STAREA CELOR CARE AU MAI FACUT EMBOLIZARI. EU AM FACUT IN IUNIE EMBOLIZAREA UNUI FIBROM DE 8CM SI VREAU SA STITI CA DUPA 3 LUNI SCAZUSE LA JUMATE IAR LA 4 LUNI L-AM ELIMINAT. IN IANUARIE MERG LA CONTROL.FOARTE MULT SE SCRIE DESPRE PERIOADA EMBOLIZARII SI APOI, DUPA ,NU SE MAI ZICE NIMIC DESPRE EVOLUTIA FIBROMULUI.ASTEPT VESTI DE LA VOI
INA_healthy
Postat pe 9 Decembrie 2009 09:50
De la: INA, la data 2009-12-09 09:50:22NU AM MAI SCRIS DE MULT , DAR AM CITIT TOATE MESAJELE LASATE DE VOI.AS VREA SA MAI AFLU DESPRE STAREA CELOR CARE AU MAI FACUT EMBOLIZARI. EU AM FACUT IN IUNIE EMBOLIZAREA UNUI FIBROM DE 8CM SI VREAU SA STITI CA DUPA 3 LUNI SCAZUSE LA JUMATE IAR LA 4 LUNI L-AM ELIMINAT. IN IANUARIE MERG LA CONTROL.FOARTE MULT SE SCRIE DESPRE PERIOADA EMBOLIZARII SI APOI, DUPA ,NU SE MAI ZICE NIMIC DESPRE EVOLUTIA FIBROMULUI.ASTEPT VESTI DE LA VOI
ce inseamna "eliminat"?
eu am facut embolizare acum 18 luni
fibroamele au scazut, dar nu am "eliminat" nimic...
kabbalist
Postat pe 10 Decembrie 2009 08:50
La mine de la 8 cm s-a injumatatit in primele 3 luni si in a patra luna dupa embolizare l-am eliminat (l-am dat afara natural), iar inainte de aceasta timp de 3 saptamani am avut o scurgere maronie foarte urat mirositoare,ca de putrefactie si o cantitate mai mare de sange.In ultimele doua luni am avut dureri foarte mari la ciclu, iar doctorul mi-a zis ca e posibil sa scap de fibrom prin eliminare.Si asa a fost.Mai astept sa-mi spuneti daca a mai patit cineva la fel.(eu am auzit ca s-a intamplat si la altele ca dupa embolizare sa se elimine singur fibromul din organism)
INA_healthy
Postat pe 15 Decembrie 2009 10:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Webkinz 1 De la: healthy004841 29 Iulie 2009 11:40
sunt oare insarcinata? 11 De la: nykky 25 Iulie 2014 14:35
Infacol - sirop contra colicilor 12 De la: maya_m 28 Iunie 2010 19:09
'Reteta bunului simt' 56 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 08:41
avem nevoie de voi 1 De la: maria_daria 8 August 2009 07:36