Setari Cookie-uri

steriletul???

buna...am nascut acum 5 luni o fetita minunata si la o luna de la nastere am fost la control la ginecolog sa mi prescrie anticonceptionale dar el nu a fost de acord deoarece inca alaptam atunci si mi a spus sa fol prezervativul timp de 7-8 luni si apoi daca vreau sa mi pun sterilet. nelamurirea mea este : cat de bun este steriletul?...poate dauna in cazul in care racesti la ovare?...doare cand ti l pune? as dori niste pareri de la cine foloseste asa ceva...poop
sorinela
Postat pe 17 Mai 2009 21:37
buna!si eu am sterilet de aproximativ 5 luni.la inceput in primele 2-3 luni am avut hemoragii puternice la menstruatie,acum vad ca menstruatia este normala.eu spun ca este bun si este foarte sigur.nu am avut dureri la montare decit foarte putin mai ales ca se pune in a2a-a3ia zi a menstruatiei...este o alegere buna in comparatie cu contraceptivele oricare ar fi ele.
win
Postat pe 14 Iulie 2009 08:03
eu am avut sterilet 12 ani...o data l-am tinut 5 ani desi el era garantat 3 ani...l-am scos ...am ramas imediat insarcinata,am nascut o fetita si la o luna mi-am pus alt sterilet care trebuia tinut 5 ani si eu l-am tinut 7.Nu am avut nici o problema.Mi se pare cea mai buna metoda anticonceptionala pt o femeie casatorita
iovurodica
Postat pe 3 August 2009 15:01
Daca nu mai vreti copii deloc, exista o metoda simpla de infertilizare DEFINITIVA f. simpla pe care o face prof. dr. HORHOIANU - seful uneia din cele 2 sectii de ginecologie de la S.U.U.B. - SPITALUL UNIVERSITAR de URGENTA al MUNICIPIULUI BUCURESTI - statia de metrou EROILOR
healthy005533
Postat pe 30 August 2009 09:04
Am avut un sterilet normal in urma cu 17 ani si nu am avut absolut nici o problema, nici la montare dar nici pe parcurs.In urma cu 5 ani mi s-a descoperit un fibrom uterin, pe care l-am tratat, apoi la indemnul medicului ginecolog, am dat nastere inca unui copil.Nu numai ca s-a nascut sanatos , dar am scapat si de problema cu fibromul.Sangerari puternice tot aveam , asa ca mi-am montat un sterilet Milena.Si uite ca am scapat de multe probleme cu ajutorul acestui sterilet. e foarte bun, mai ales ca dupa perioada de garantie, poti face oricand inca un bebe.
Sanatate maxima!
getaso
Postat pe 30 August 2009 12:49
Nemaipomenit!! Atentie , romanii sunt urmmariti sa nu mai faca copii; doctorul pe care-l comandati este tot jiidan si ce tesuturi mutileaza din corpul uman ca sa faca banca de tesuturi umane si adn-uri? Jidanii asta urmaresc pentru ca au genotip inmtre pork si maimuta din cauza actelor sexuale incestuoase, au nevoie de tesuturi umane "pentru imbunatatirea" rasei lor de jigodii. Aveti grija sa nu va duceti la doctori acuma ca sunt pusi pe castigat bani sa va mutileze. Vedeti si site-ul cu circumcizia in Europa si mai ales la romani. Ii lasa pe barbati impotenti si le provoaca cancere.
kudika027178
Postat pe 30 August 2009 14:05
bati campii nazistule !
eleain
Postat pe 30 August 2009 14:28
De la: 1366613, la data 2009-08-30 14:05:13Nemaipomenit!! Atentie , romanii sunt urmmariti sa nu mai faca copii; doctorul pe care-l comandati este tot jiidan si ce tesuturi mutileaza din corpul uman ca sa faca banca de tesuturi umane si adn-uri? Jidanii asta urmaresc pentru ca au genotip inmtre pork si maimuta din cauza actelor sexuale incestuoase, au nevoie de tesuturi umane "pentru imbunatatirea" rasei lor de jigodii. Aveti grija sa nu va duceti la doctori acuma ca sunt pusi pe castigat bani sa va mutileze. Vedeti si site-ul cu circumcizia in Europa si mai ales la romani. Ii lasa pe barbati impotenti si le provoaca cancere.

In traducere libera? tradu sa inteleg!
protopa
Postat pe 18 Septembrie 2009 12:46
buna! am si eu sterilet. primul a fost pe 5 ani, iar eu l-am tinut 10 ani.a fost fara probleme.puteam sa-l mai tin mult si bine, dar mi-a fost frica. doctorii ma controlau si-mi ziceau ca sta foarte bine. depinde de igiana ta, a partenerului tau, cat de atenta esti cu tine, fidelitate etc. mi l-am montat pe al doilea si pe acesta il am de 1 an. intradevar la control mi s-a spus ca am uterul fibromatos si am pus milena. acesta imi rezolva aceasta problema.cu incredere va recomand sa va puneti sterilet.nu doare si nici alte probleme nu aveti. sanatate va doresc!
neagu_marieta
Postat pe 19 Septembrie 2009 20:47
Si eu am sterilet Mirena si intrebarea mea este daca acest sterilet odata montat poate derelega tiroida? eu am un conglomerat de chisturi pe itoida si dupa ce am montat steriletul acest conglomerat a crescut...cu toate ca tiroida functioneaza normal mi s-a dat Euthyrox de 25 mg timp de trei luni in care am avut o sangerare continua.Dupa ce am intrerupt euthyroxul s-a oprit si sangerarea si ma gandeam ca poate hormonii din steriletul Mirena cu hormonii din euthyrox sa nu fie combatibili si de aici sangerarea.Medicii spun ca nu are legatura dar astea sunt observatiile mele.
healthy002061
Postat pe 20 Septembrie 2009 21:58
PT. 13 666 13 Ti-am urmarit postarile...ce e cu tine?nu ai ce face si divaghezi? bine ti-a zis cineva ,,nazistule''.
stefania2005
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:01
Si eu avut dupa prima nastere pe 3 ani si l-am tinut 5. Nu a fost nici o problema. Cand am vrut sa mai fac un bebe l-am scos. Acum am altul , la fel totul e fara probleme.
dacianaibrian
Postat pe 5 Noiembrie 2009 17:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prima ecografie- 10 De la: stephanya 19 Iulie 2009 18:27
Arsuri si usturimi la urinare di dupa actul sexual 24 De la: babalica 13 Mai 2010 15:31
DEVIATIA DE SEPT- OPERATIE SAU NU 10 De la: office_salinasusesi_ro 22 Februarie 2010 17:10
sa fac avort sau cum spune medicul ? 19 De la: Ale_xandra_27 16 Iunie 2013 09:57
Nasterea prematura poate fi evaluata 3 De la: AndaBB 13 August 2010 15:08