Setari Cookie-uri

solutii pentru vinisoare sparte

stie cineva ce putem face pentru a estompa acele vinisoare sparte de pe picioare? sau care e cauza? va rog, cei care sunteti interesati doar sa va faceti reclama sa nu interveniti.
kudika061640
Postat pe 12 Iulie 2009 17:44
Incearca sa folosesti crema de castan salbatic.Mama spune ca e foarte buna.O gasesti la Plafar si costa in jur de doi lei.
Aphrodisia
Postat pe 8 August 2009 15:05
poate fi genetic sau pot aparea in timpul sarcinii. circulatie defectuasa, fumat, epilatul cu ceara calda.
eleain
Postat pe 8 August 2009 15:18
pot fi probleme datorate modului in care functioneaza splina,
dar asa cum spunea cineva aici sunt mai multe cauze, cel mai bine consulta un medic - dr. codrut tutu, intra pe net si-l gasesti - te documentezi acolo
dar sa stii ca e ok
sanatate
healthy002030
Postat pe 25 Septembrie 2009 13:34
intra pe http://ne-tratam.ro si acolo ai sa gasesti mai multe informatii despre vinisoare sparte
naziru
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:05
daca le ai atunci doar laserul le poate inlatura, pt ca ele nu se resorb ci raman acolo,deevitat poti sa eviti reaparitia altora
evita statul perelungit picior peste picior
evita statul prelungit pe scaun,sau pozitiile cu genunchii foarte indoiti
Fa gimnastica picioarelor seara de seara,culca-te pe spate si aseaza picioarele pe pereti,masa,pat important este ca ele sa stea la 45-60 grd in sus,si incepe pompajul circulatiei de intoarcere prin mobilizarea gleznelor,fa cercuri de glezna sau indoit intins varfuri,coboara alternativ carte un picioar pe lateral si inapoi,indoiae intinde genunchii in sus,stai 10 min cu picioarele atarnate,20 min cu ele sus pe perete,15 min cu ele intinse pe pat
Evita dormitul pe burta,deoarece acesta preseaza aorta abdominala si induce tensiune in spatiul popliteu,sau pe coapse interior
Evita epilatul cu ceara,si asta duce la spargerea capilarelor,evita masajul anticelulitic,traumatizeaza capilarele mai ales daca ai predispozitie la fragilitate capilara
Fa dusuri alternative calde reci p[t stimularea ciruclatiei,fa masaj reflexo sau drenaj limfatic dar numai cu persoane specializate
Foloseste solutii,creme pt stimularea si oxigenarea capilarelor pe baza de castan salbatic,ruscogenine,casfeina,guarana,elastina,colagen,precum RUSCOVEN,LIOTON,VENORUTON,s.a. din categoria
Evita purtatul ciorapilor prea stransi pe coapsa,sau blugi foarte mulati si fa sport,mai ales pt picioare
andreaV
Postat pe 29 Septembrie 2009 15:52
Buna!
Am avut si eu probleme cu vase de sange sparte pe picioare. Si acum mai apare din cand in cand cate unul. Eram gravida si aveam o greutate destul de mare, asta era problema dupa parerea mea. Atunci dupa niste studii am luat unguent sau crema de propolis cu galbenele de la plafar. Este o cutiuta mica dar cat este de unsuros ajunge mult timp. Am facut masaj cu acest unguent. Nu pe fiecare zi, asa cand imi aduceam aminte. Apoi mi-a mai recomandat cineva sa iau vitamina C. Nu am luat atunci pentru ca incercam sa nu iau pastile de nici un fel. Nici nu puteam ca vomitam orice. Dar am mancat multe citrice: portocale, grefe si pomelo.oricum sau rezolvat mai apare cate unul dar mic de tot, nesemnificativ.
monique_r25
Postat pe 18 Martie 2010 07:53
Am aut si eu aceasta problema.Am folosit o crema pentru capilare sparte de la Avon .Are 100 ml si costa in jur de 80 Ron(nu mai stiu exact pt ca nu am folosit-o de anul trecut)
Dupa o utilizare zilnica timp de 6 luni(dimineta si seara puneam putina crema si masam zona cu inisoarele sparte)au disparut in proportie de 80%.Ele se fac din ce in ce mai palide ca si culoare pana nu se mai observa
E singura crema care a data rezultate la mine.
Sper sa iti foloseasca
dobri17
Postat pe 18 Martie 2010 08:27
o combinatie de serrapeptase+nattokinse+picnogenol este ideala pentru eceste vene sparte, tot ce conteaza este sa gasesti produse de calitate. Ma documentativa pe google si o sa va minunati de ce exista in natura....raspunsul la toate intrebarile si tratamente pentru orice afectiune...leacuri naturale :)
semaka_boy
Postat pe 18 Martie 2010 19:35
eu am avut aceste vinisoare si mi-au trecut cu crema Spirulin de la Hofigal, ma ungeam de cel putin doua-trei ori pe zi cu ea. nici nu e scumpa, costa pana in 10 lei. crema e super si pentru ten. pentru cine nu stie, faimoasele creme din parfumerii care fac minuni DOAR cand le folosesti(daca nu le mai folosesti, te fac sa arati rau) sa stiti ca contin hormoni care dau dependenta, asta am invatat-o in scoala ....scuze pentru
healthy001253
Postat pe 24 Martie 2010 22:00
buna ce mai faci si eu am vinisoare si voi face in curind scleroteraoie sunt la sotul meu nu te-am mai vazut de mult sanatate multa
kudika078676
Postat pe 24 Martie 2010 22:08
am si eu vene sparte pe picioare si nu stiu cum sa scap de ele. am fost si am facut cateva sedinte de radiofregventa si nu au disparut de loc. am dt o gramada de bani la doctorita Baroi din iasi , care spune ca e cea mai noua si mai eficienta metoda . stie cineva cum pot scapa de ele ?
eliasn
Postat pe 19 Noiembrie 2013 13:53
Buna. In cat timp ti-au disparut si cam cum aratau ? Mulțumesc ☺
Andreea_Giurgi_1
Postat pe 30 Mai 2015 18:50
Combinatia mentionata : de serrapeptase+nattokinse+picnogenol ai gasit-o sub forma de gel sau capsule?
tuculina
Postat pe 16 Iunie 2016 10:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
stiti vreun nutritionist bun? 80 De la: allyna_healthy 14 Aprilie 2016 19:00
Totul despre cresterea in inaltime - Cel mai mare complex 4 De la: cornel_sabin 27 Februarie 2010 00:13
dieta lui Catalin Crisan 36 De la: japan 15 Aprilie 2010 10:07
Preventia,cum sa prevenim aparitia bolilor prin alimentatie si suplimente nutritive. 15 De la: cornel_sabin 27 Februarie 2010 00:00
Nutritionist 24 De la: irina_v2011 7 Mai 2012 01:56