Setari Cookie-uri

Ce parere aveti despre produsele de slabit Herbalife?

Buna! As dori sa cunosc si eu parerea unor persoane care au folosit aceste produse. Am fost la o evaluare la ei si mi-am recomandat anumite coctailuri. Sunt oare de folos pe termen lung? As aprecia daca mi-ati raspunde cat mai detaliat. Multumesc!
iuliactn
Postat pe 22 August 2009 13:49
De la: iuliactn, la data 2009-08-22 13:49:21Buna! As dori sa cunosc si eu parerea unor persoane care au folosit aceste produse. Am fost la o evaluare la ei si mi-am recomandat anumite coctailuri. Sunt oare de folos pe termen lung? As aprecia daca mi-ati raspunde cat mai detaliat. Multumesc!
studiaza continutul acestor bauturi si vezi daca indeplinesc anumite cerinte,concentratie,sursa,calitatea si puritate.
enemgabriel
Postat pe 22 August 2009 20:51
eu am fost consultant herbalife...sunt bune daca le folosesti toata viata ta din momentul in care le-ai gustat si pana mori...ori daca ai o vointa feroce ptr a te lasa si a lua enorm in greutate iar tu pentru a contracara acest efect trebuie sa te axezi pe alte diete...eu m-am lasat acum de herbalife si am spus ca nu voi recomanda decat persoanelor putrede de bani care isi pot permite pana la sfarsitul zilelor acest program...herbalife se bazeaza pe ideea de a slabi sanatos...dar au un continut ce provoaca dependenta atat fizica cat si psihica...si iti modifica metabolismul incat el ajunge sa functioneze in perfecta stare doar ajutat de aportul de acele plante ce le contin shake-urile,pastilele,etc.cam asta iti pot spune.acum e la latitudinea ta daca vrei sau nu sa le incerci
love_specialy
Postat pe 26 Octombrie 2009 14:51
Buna.Am folosit produse4el firmei herbalife si am slabit dar m-am ingrasat la loc plus ca m-am ales cu o spasmofilie ingrozitoare din cauza faptului ca am slabit in scurt timp foarte mult si am eliminat si o gramada de vitamine si minerale din corp.Eu sincer nu-ti recomand aceste pastile si shakeuri.
healthy001005
Postat pe 2 Noiembrie 2009 12:32
MA NUMESC ANTONELA,PRODUSELE HERBALIFE LE CONSUM , SUNT SANATOASE SI AU UN RANDAMENT FOARTE BUN MAI CU SEAMA EU AM INCERCAT FOARTE MULTE DIETE SI PRODUSE PENTRU SLABIT CARE NU M-AU AJUTAT LA NIMIC .EMAIL ANT0NELAIUHAS@YAHOO.COM
healthy011954
Postat pe 31 Ianuarie 2010 11:52
Nu am obiceiul sa ma amestec in polemici, insa cum cunosc foarte bine aceste produse as vrea sa va fac o corectare.
Va referiti strict la "slabire", insa trebuie sa stiti ca nu produsele va slabesc. Asta pentru ca unii consultanti ori fosti, emit pareri, doar din propria frustrare.Spune cineva ca produc dependenta si sunt scumpe. Orice mancare buna produce oarecare dependenta insa nu trebuie tratat ca o mancare si exista si prescriptia producatorulzui in acest sens.
Raportul pret calitate si cantitate este net superior altor produse. Calculeaza cat te costa 21 de mese normale, apoi compara cu Formula 1, ori cu acele batoane proteice.Daca va referiti numai la slabire, sunt doar cateva produse cu proprietati stricte, care nu sunt alceva decat pudre proteice din vegetale respectiv soia solubizata si amestecuri din plante aromate cu continut de minerale cu proprietati curative. Nu intru in prea multe detalii, insa alte produse sunt concepute pentru echilibrarea diverselor deficiente ale corpului, ba cateva si pentru psihic, care aduc echilibrarea organismului prin aportul de substante nutritive care in mod normal prin alimentatia obisnuita sunt ori insuficiente, ori lipsesc total. Nu produc dependenta, decat in masura in care persoana care le consuma este prea comoda sa urmeze corect prescriptiile si indrumarile de pe pliantele care de regula insotesc produsele. Recent am constatat, ca acele fibre alimentare sunt de un real ajutor in crizele ulceroase. Poate ca intamplarea a facut ca dupa cateva luni de tratament cu medicamente sa nu aiba efectele scontate si doar dupa 3-4 zile de administrare a comprimatelor cu fibre. Stiintific e simplu de explicat insa unii nu au nevoie si de stiinta sa emita pareri. Probleme de dismenoree, ciclu neregulat, si multe altele ce se pot rezolva, problemele cardiace, ale venelor si arterelor, glicemia ridicata, probleme de celulita si multe altele,constate medical, dar nu prin consumul de pachete intregi de produse cum practica unii consultanti, speculand disperarea cumparatorului. Insa toate acestea indiferent de durata administrarii, nu fac nimic daca nu adopti si dieta prescrisa, si mai ales in timpul administrarii sa inveti pas cu pas, alimentatia sanatoasa, si stilul de viata sanataos, gimnastica, respiratie, combinatiile alimentare sanatoase care ti se potrivesc. Iar despre hranirea sanatoasa si despre fotbal orice baba la taifas, pe marginea santului, ori pe forumuri, sub anonimat, emite pareri. Raman doar simple pareri.Daca Adrian Mutu ar fi urmat o cura de slabire cu aceste produse in mod sigur nu ar fi avut problemele care le are acum. Dar exista si un efect benefic. Autortatile s-au trezit la relitate si au retras de la vanzare acele pastile minune de slbit periculoase pentru santatate, culmea prescrise chiar de medici.
http://www.abc-cosmetics.ro/catalog
Nutrisan
Postat pe 31 Ianuarie 2010 13:57
Toate produsele provoaca dependenta? sau doar o parte?
Eu as fi vrut de mult timp sa incerc, insa mama mea nu este deacord tinanad cont ca nu sutn majora. :|
Ce mi-ai recomanda pt slabit? (nu ma refer neaparat la herbalife.)
kudika178531
Postat pe 8 Octombrie 2010 11:40
Sa te duci la sport...lasa prostiile de la care nu slabesti...lasa si lenea deoparte...am intrat azi in liceul in care am invatat si m-am minunat cate huidume erau pe coridor...parca erau dupa 5 nasteri...si mai si infulecau cu pofta niste hamburgeri...
kudika226898
Postat pe 8 Octombrie 2010 17:51
stiu sh eu despre ce este vorba!eu am gustat doar din curiozitate coctailurile si pareau gustoase dar o prietena de a mea a inceput programul cu herballife sh pot spune ca timp de 3 saptamani nu a mai iesit la toaleta!frate iei dar trebe sa tii cont dde organismul tau fiecare il are diferit!cel mai du te la dr fa-ti niste analize sh asa poti incepe ce trebe!
gya29
Postat pe 8 Octombrie 2010 20:01
Nici eu n-am auzit pareri prea bune despre aceste produse. Am prieteni care le-au luat si erau foarte incantati, slabisera atat cat isi doreau intr-un timp relativ scurt, dar dupa ce s-au oprit au inceput sa se ingrase in ritm accelerat. Cine stie, poate n-au urmat niste pasi din tratament sau au facut ceva gresit, dar eu n-as incerca...
DariaMih
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:52
Degeaba vorbiti voi ca nu functioneaza atata timp cat nu ati fost informati corect ! Sunt diferite programuri ; majoritatea opteaza pt cel de slabit .. dupa care urmeaza si unul de mentinere tot atatea luni cat a durat cel de slabit.. dupa ce termini ori continui cu cate un shake pe zi ori mananci de 3 ori pe zi .. sanatos asa cum te-ai invatat nimic intre mese ,dulciuri mai putine , cel putin 2 l de apa pe zi , exact ca in programul de slabire. Degeaba spuneti voi ca nu sunt bune ,informati-va si vedeti cate persoane au apelat la acest stil de viata pt ca nu pastilele si shake-ul te slabesc.. ele iti stimuleaza corpul sa o faca ! nu sunt ele in sine pastile de slabit ;) ! Sa va duceti la o intalnire herbalife macar o data sa vedeti cate lucruri despre mancarea pe care o consumati in fiecare zi aflati de o sa va doriti sa numai mancati deloc ! :) Important e sa vrei , sa ai ambitie , si sa te tii pt ca fara putin sacrificiu nu dobanditi nimic .. si numai ascultati fel de fel de pareri si oameni care habar nu au ce inseamna herbalife :) !
kudika029732
Postat pe 20 Ianuarie 2011 10:43
sora "raposatului" meu prieten a slabit vreo 40 kg cu Herbalife, si s-a si mentinut, dar a costat ceva tratamentul, probleme de sanatate nu a avut ulterior, eu zic sa sunt ok produsele lor, personal nu le-am incercat
visan_georgiana
Postat pe 20 Ianuarie 2011 11:38
De la: TIGRA, la data 2011-01-20 11:38:32sora "raposatului" meu prieten a slabit vreo 40 kg cu Herbalife, si s-a si mentinut, dar a costat ceva tratamentul, probleme de sanatate nu a avut ulterior, eu zic sa sunt ok produsele lor, personal nu le-am incercat


Poate si-a pus inel gastric sau ai pus zero din greseala. ..
kudika226898
Postat pe 20 Ianuarie 2011 23:01
Buna ziua! Eu am folosit produsele Herbalife si am slabit 20 de kg in 5 luni. Puteti vedea fotografii cu persoane care au folosit produsele si au slabit pe http://www.slabeste-inteligent.ro/rezultate-slabire.php . Tot pe site puteti vedea produsele Herbalife si programele de slabire : http://www.slabeste-inteligent.ro/produse.php
cureslabire
Postat pe 21 Ianuarie 2011 17:55
Eu stiu ca sunt foarte scumpe produsele de la ei. Daca mergi la o consultatie iti cauta tot felul de probleme la care iti gasesc rezolvarea cu produsele lor. In final ajungi sa platesti foarte mult.
DariaMih
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:08
Si efecte zero...cunosc destui tapiti cu produsele lor...nu-i mai crede nimeni, de-aia au luat-o de-a valma pe net...
kudika226898
Postat pe 22 Ianuarie 2011 16:21
De la: kudika226898, la data 2011-01-20 23:01:17
De la: TIGRA, la data 2011-01-20 11:38:32sora "raposatului" meu prieten a slabit vreo 40 kg cu Herbalife, si s-a si mentinut, dar a costat ceva tratamentul, probleme de sanatate nu a avut ulterior, eu zic sa sunt ok produsele lor, personal nu le-am incercat


Poate si-a pus inel gastric sau ai pus zero din greseala. ..


negativ a slabit cu Herbalife dupa care a devenit ea insasi reprezentant, a tinut regimul dat de ei mult timp , si a costat tot in jur de 1000 EUR, mai am si alti prieteni care au slabit cu Herbalife dar nu atat de mult, ideea e ca nu te duci ca gloaba si iti iei produsul, trebuie sa iei legatura cu un reprezentant mergi la ei se fac niste masuratori inclusiv cata grasime ai, si ti se da si un regim alimentar combinat cu nu stiu ce formule de slabit ale lor care contin pastile si shake-uri.
visan_georgiana
Postat pe 22 Ianuarie 2011 18:43
De la: DariaMih, la data 2011-01-22 12:08:00Eu stiu ca sunt foarte scumpe produsele de la ei. Daca mergi la o consultatie iti cauta tot felul de probleme la care iti gasesc rezolvarea cu produsele lor. In final ajungi sa platesti foarte mult.


da asa este sunt foarte scumpe pt ca nu iei doar o luna poti lua cateva luni pt slabit apoi inca cateva luni mentinerea
visan_georgiana
Postat pe 22 Ianuarie 2011 18:44
As fi pus pariu ca e vorba de un reprezentant...ce zici, nu costa mai putin abonamentul la sala?
kudika226898
Postat pe 23 Ianuarie 2011 10:36
costa mai putin un abonament la sala, dar toata lumea vrea sa slabeasca fara efort :P
RoxRoxy
Postat pe 29 Ianuarie 2011 09:49
Mama mea consuma produsele de 10 luni si vreau sa zic ca le lauda foarte mult.inainte de a consuma produsele astea lua o graoaza de pastile acuma nimic...si e foarte energica , are un chef de viata ...impresionant...a slabit 19 kg si se mentine cu usurinta....de craciun nu a consumat produsele vreo 2 saptamani si nu sa ingrasat deloc....a mancat orice dar cate putin...(de pofta) si nu se imfometeaza si ii e foarte bine...oricum tre sa iti schimbi si stilul de a manca si asta reusesc sa faca acei consultanti ...eu am fost sceptic la inceput dar apoi am intrebato pe o matusa dea mea care e medic de 40 de ani si a zis ca sunt foarte bune si cred ca o sa incep si eu cu shake-ul ala a lor pentru mai multa energie...Succes la toata lumea
kudika365761
Postat pe 10 Februarie 2011 14:31
Ia-l....o sa treci de tona de la el...s-au tapit destui....
kudika226898
Postat pe 13 Februarie 2011 00:25
M-am interesat si eu despre produsele Herbalife si pot sa spun ca nu am fost foarte incantata de ce am auzit. Consultantii iti spun lucruri deja cunoscute, ca trebuie sa bei 2l de apa pe zi, ca trebuie sa elimini junk food etc.
DariaMih
Postat pe 13 Februarie 2011 09:32
De la: kudika_5035, la data 2012-04-14 03:32:51Salut.sa-mi incep si eu prea minunata experienta cu "extraordinarul" herbalife.la fel ca multe dintre noi,ma lupt cu cateva kg in plus si cum hoinaream intr-o seara pe fb,am observat ca un bun prieten de al meu din copilarie lucreaza la ei.Ce-am zis eu,wow,hai sa ii dau un msj sa il intreb care cum e treaba ca na,suntem prieteni din trecut si va deborda din punct de vedere al sinceritatii.Zis si facut!l-am sunat,ca vai,ce bine ca m-am gandit la herbalife,ca o sa imi schimb viata,ca vai,ce frumoasa voi deveni de acum inainte etc.M-a invitat la el in birou.Am zis wow,are si birou propriu?e ceva serios.m-am dus,m-a servit cu nu stiu ce ceai,vai ce entuziasmat era ca nu ne mai vazusem de un an.ok.am cumparat un program,de care m-am tinut cu strictete.nu m-am abatut si normal,am slabit in prima luna vreo 4 kg din cele 6 de care voiam sa scap.mi se parea totul ft dragut si asa cum trebuie sa fie,am zis ca functioneaza.i-am zis ca vreau o relatie bazata pe sinceritate,am refuzat orice invitatie la evenimente (i-am zis ca nu imi place genul asta de activitati-S-A SUPARAT VIZIBIL)si i-am zis din start ca nu vreau sa ma implic in AFACERE.La fel,a inceput sa imi jigneasca jobul actual,ca nu stiu ce pierd si lalala.Bun.Apoi a venit cireasa de pe tort.In urma cu 2 saptamani.am avut niste dureri groaznice de spate.Dupa ce am fost la doctor am aflat de fapt ca sunt rinichii.M-a intrebat doctorul,printre altele,daca am luat ceva suplimente alimentare.la care eu,da un program herbalife (aveam o luna si jumatate de cand il luam),la care a facut o fata de genul la mine :| si mi-a zis,nu mai lua prostiile astea.nu sunt ok.le-a numit OTRAVURI.M-a convins,am zis ca vba aia,e un doctor,are o facultate si ani de experienta iar la urma urmei "bunul"meu prieten din copilarie,care se numeste expert in nutritie,nu are nici un curs specializat si nici o diploma care sa ii ateste aceasta "meserie".intre timp,acesta ("herbalife-itorul")imi dadea mesaje numai pe la 12-1 noaptea,ore la care bineinteles dormeam,ca vai ce am patit de nu il mai sun,ca am patit ceva.Eram SCARBITA!Ieri primesc un mesaj acuzator din partea lui gen,citez:"te-am crezut prietena iar tu esti lipsita de educatie,nu imi raspunzi la telefon.mie imi pasa de tine si de sanatatea ta.imi pare rau ca mi-am pierdut timpul cu tine ca o sa vezi tu ce pierzi daca nu asculti niste EXPERTI IN NUTRITIE!Paste fericit!".L-am sunat a2a zi,a raspuns ft senin,i-am zis ca nu vreau sa ne lungim la telefon si ca sunt ft suparata ca un doctor mi-a zis ca mi-am stricat starea de sanatate din cauza "otravurilor" si ca imi asum responsabilitatea pt banii pierduti,ca vba aceea,daca nu voiam nu le cumparam,mai ales ca eu i-am cerut informatii.I-am mai zis de asemenea ca nu ma asteptam sa lase totusi o prietenie la o parte pt a-si vedea interesul intr-un asa mare fel,dar pt ca il inteleg,ca na,e primul lui job si ca e injectat cu ideea asta.Aceste propozitii ale mele l-au metammorfozat.A inceput sa tipe la telefon,sa ma ameninte ca "va avea el grija sa fiu trasa la raspundere pentru ceea ce am spus" si multe alte lucruri de genul.
Asa ca va zic si eu sa va ganditi de 2 ori inainte sa intrati in randul acestor sectanti,sa va ganditi de 1000 de ori inainte de a incepe vreun program de la ei si sa va ganditi de un milion de ori ca exista alte posibilitati de a slabi frumos fara "OTRAVURI"


kudika226898
Postat pe 14 Aprilie 2012 21:58
As avea si eu o opinie in privinta acestor produse.Vreau sa anunt de la inceput ca nu vorbesc din experienta personala ci pur si simplu vreau sa dezvalui rezultatele pe care le-a avut mama prin consumul Herbalife.Ea a muncit toata viata ca eu ,singurul copil sa am tot ce am nevoie si sa imi indeplineasca mofturile pe care ca mic copil le consideram necesare.In ultimii 2 ani au inceput sa apara problemele in familie,stresul excesiv,renuntarea la fumat dar si programul prelungit de lucru care au dus la o crestere in greutate,nu foarte mare dar indeajuns cat sa ii ridice semne de intrebare.Nu manca mai nimic si totusi crestea in greutate.Cu totii stim acel "regim" in care nu mancam o perioada lunga de timp dar cand prindem frigiderul rupem manerul,asa era si mama.A incercat atatea cure de slabire incat la un moment dat a cazut jos si s-a trezit la spital,cauza : lipsa de calciu si alte probleme de sanatate de care o femeie la 37 de ani nu ar trebui sa auda inca .Intre timp la locul ei de munca au inceput sa apara oameni cu rezultate in urma consumului de produse Herbalife,doar consum atentie,in niciun caz comercializarea lor.As dori sa fac o paranteza pentru cei care aduc in discutie sportul,da este cea mai buna metoda atunci cand ai timp,nu cand lucrezi 12h ,ai casa, familie pisica de intretinut si nu sti de unde sa mai scoti bani sa ii dai in stanga si dreapta.Ultimul lucru la care te gandesti este sa alergi de nebun o ora pe zi in jurul blocului sau ce stiu eu pe unde.A gasit astfel un consultant wellness , cei de care tot auziti in ultima perioada, care a indrumat-o pe tot parcursul programului si care a dus-o intr-un final la pierderea a 10 kg. Acum nu vreau sa va impanzesc cu clisee precum ca a mutat muntele din loc , etc,dar viata de familie s-a schimbat,nu mai mancam toate porcariile pe care toti le mancam fara a sta pe ganduri,doar pentru ca pareau normale. Cu tatea chimicale care sunt bagate in mancarea noastra de zi cu zi noi punem totusi sub semnul intrebarii lucruri noi,o industrie care evolueaza , de ce? pentru ca oamenii cauta ceva nou,sanatos.Totul, mai nou, se bazeaza pe bio,eco,wellness.Sunt constienta de generatiile de copii care vor muri inaintea parintilor pentru ca stau printre ei zi de zi si vad acestia ii indoapa cu mancare gatita aparent sanatoasa .
kudika_7338
Postat pe 13 Mai 2012 23:39
De la: kudika_7338, la data 2012-05-13 23:39:28As avea si eu o opinie in privinta acestor produse.Vreau sa anunt de la inceput ca nu vorbesc din experienta personala ci pur si simplu vreau sa dezvalui rezultatele pe care le-a avut mama prin consumul Herbalife.Ea a muncit toata viata ca eu ,singurul copil sa am tot ce am nevoie si sa imi indeplineasca mofturile pe care ca mic copil le consideram necesare.In ultimii 2 ani au inceput sa apara problemele in familie,stresul excesiv,renuntarea la fumat dar si programul prelungit de lucru care au dus la o crestere in greutate,nu foarte mare dar indeajuns cat sa ii ridice semne de intrebare.Nu manca mai nimic si totusi crestea in greutate.Cu totii stim acel "regim" in care nu mancam o perioada lunga de timp dar cand prindem frigiderul rupem manerul,asa era si mama.A incercat atatea cure de slabire incat la un moment dat a cazut jos si s-a trezit la spital,cauza : lipsa de calciu si alte probleme de sanatate de care o femeie la 37 de ani nu ar trebui sa auda inca .Intre timp la locul ei de munca au inceput sa apara oameni cu rezultate in urma consumului de produse Herbalife,doar consum atentie,in niciun caz comercializarea lor.As dori sa fac o paranteza pentru cei care aduc in discutie sportul,da este cea mai buna metoda atunci cand ai timp,nu cand lucrezi 12h ,ai casa, familie pisica de intretinut si nu sti de unde sa mai scoti bani sa ii dai in stanga si dreapta.Ultimul lucru la care te gandesti este sa alergi de nebun o ora pe zi in jurul blocului sau ce stiu eu pe unde.A gasit astfel un consultant wellness , cei de care tot auziti in ultima perioada, care a indrumat-o pe tot parcursul programului si care a dus-o intr-un final la pierderea a 10 kg. Acum nu vreau sa va impanzesc cu clisee precum ca a mutat muntele din loc , etc,dar viata de familie s-a schimbat,nu mai mancam toate porcariile pe care toti le mancam fara a sta pe ganduri,doar pentru ca pareau normale. Cu tatea chimicale care sunt bagate in mancarea noastra de zi cu zi noi punem totusi sub semnul intrebarii lucruri noi,o industrie care evolueaza , de ce? pentru ca oamenii cauta ceva nou,sanatos.Totul, mai nou, se bazeaza pe bio,eco,wellness.Sunt constienta de generatiile de copii care vor muri inaintea parintilor pentru ca stau printre ei zi de zi si vad acestia ii indoapa cu mancare gatita aparent sanatoasa .


Ce poveste frumoasa...la seminariile de tembelizare ti-au spus-o?
Prostiile astea cu mama, bunica, sora si tanti Tantza de la serviciu nu mai tin...cine a incercat tampeniile Herbalife stie ce spun...
kudika226898
Postat pe 14 Mai 2012 16:34
salut . eu sunt reprezentant herbalife si..am vazut si eu comentariile..daca te-ai hotarat sa cumperi aceste produse herbal... ma poti contacta anca.muha@yahoo.com
kudika_7807
Postat pe 18 Mai 2012 21:18
Eu am incercat produsele Herballife si nu pot spune ca am fost chiar multumita...
Mi se par un pic cam scumpe si nu au adus rezultatele promise. M-am tinut de program dar am slabit jumatate din cat mi se promisese..
Eu una nu le-as recomanda.
kudika_7869
Postat pe 19 Mai 2012 15:37
De la: kudika_7869, la data 2012-05-19 15:37:28Eu am incercat produsele Herballife si nu pot spune ca am fost chiar multumita...
Mi se par un pic cam scumpe si nu au adus rezultatele promise. M-am tinut de program dar am slabit jumatate din cat mi se promisese..
Eu una nu le-as recomanda.
....nu spun ca nu as avea incredere in aceste produse...dar mai stiu ca esti ceea ce gandesti...si ceea ce mananci!!!!
mia2123
Postat pe 19 Mai 2012 15:41
in franta produsele herbalife sunt interzise de peste 15 ani ptr ca dau tulburari neurologice,dar cine tine seama de consecinte cid vrea sa arate ca o vedeta?
utad
Postat pe 19 Mai 2012 15:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu ia in greutate. AJUTOR! 10 De la: naziru 14 Noiembrie 2009 21:54
Nu am ajuns la d-voastra 2 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 09:20
gripa 1 De la: healthy008142 11 Noiembrie 2009 22:01
inlocuitorii de zahar 22 De la: Monicamm85 22 Iunie 2010 12:19
nu am pofta de mancare 7 De la: Monicamm85 6 Mai 2010 11:11