Setari Cookie-uri

De ce nu am orgasm?

Buna. De doi ani de zile mi-am inceput viata sexuala. Sfarsitul partidei era atunci cand iubitul meu ajungea la capat si mai mult de atat nu se intampla. Desi am asteptat acest moment iar debutul a fost foarte placut nu am ajuns niciodata sa am orgasm. Mai mult de atat de cateva luni de zile cred ca sunt frustrata - nu imi mai place atat de mult sexul in sine si nici macar faptul ca unul dintre noi are orgasm. Ce sa fie? Astept sfaturile voastre. Va multumesc pentru atentie.
jOsephine23
Postat pe 27 Septembrie 2009 12:05
De la: jOsephine86, la data 2009-09-27 12:05:10Buna. De doi ani de zile mi-am inceput viata sexuala. Sfarsitul partidei era atunci cand iubitul meu ajungea la capat si mai mult de atat nu se intampla. Desi am asteptat acest moment iar debutul a fost foarte placut nu am ajuns niciodata sa am orgasm. Mai mult de atat de cateva luni de zile cred ca sunt frustrata - nu imi mai place atat de mult sexul in sine si nici macar faptul ca unul dintre noi are orgasm. Ce sa fie? Astept sfaturile voastre. Va multumesc pentru atentie.
schimba partenerul si ai sa vezi diferenta...
4Life
Postat pe 27 Septembrie 2009 12:09
in primii 2 ani nici eu nu am avut orgasm doar atunci cabd ma MASTURBAM.si trebuie sa recunosc ca am incercat cu cativa tipi,primul orgasm l-am avut cu sotul meu eu reusesc sa ajung la orgasm doar daca stau deasupra.si imi incordez foarte tare vaginul.nu stiu daca ma intelegi dar e bine de incercat.te pup succes
elmagica
Postat pe 19 Octombrie 2009 11:22
Faceti mancarurile cu ardei iute sau cel mai bine sa-l mancati negatit.Uscati samanta de patrunjel la temperaturi sa nu depaseasca 40-50 de grade maxim si dati-o prin rasnita sa o faceti faina. Tine-ti sub limba cand va sculati si inainte de culcare.Puteti pune 4 linguri de faina de samanta de patrunjel intr-un litru de vin rosu de casa.Se consuma 100 ml,fara lacomie, inainte de culcare.Incearca sa consumi actul sexual mai mult cu creierul.Consuma 1-2 morcovi pe zi,varza,fructe si legume zilnic.Daca mai este nevoie ia suplimente alimentare cu zinc si magneziu.Sotul tau sa consume zilnic un catel de usturoi,de ex.frecat pe o felie de paine uscata in cuptor. Succes-Anton.
healthy005909
Postat pe 30 Octombrie 2009 20:37
De la: healthy005909, la data 2009-10-30 20:37:20Faceti mancarurile cu ardei iute sau cel mai bine sa-l mancati negatit.Uscati samanta de patrunjel la temperaturi sa nu depaseasca 40-50 de grade maxim si dati-o prin rasnita sa o faceti faina. Tine-ti sub limba cand va sculati si inainte de culcare.Puteti pune 4 linguri de faina de samanta de patrunjel intr-un litru de vin rosu de casa.Se consuma 100 ml,fara lacomie, inainte de culcare.Incearca sa consumi actul sexual mai mult cu creierul.Consuma 1-2 morcovi pe zi,varza,fructe si legume zilnic.Daca mai este nevoie ia suplimente alimentare cu zinc si magneziu.Sotul tau sa consume zilnic un catel de usturoi,de ex.frecat pe o felie de paine uscata in cuptor. Succes-Anton.

100101
Postat pe 16 Noiembrie 2009 20:04
De la: healthy005909, la data 2009-10-30 20:37:20Faceti mancarurile cu ardei iute sau cel mai bine sa-l mancati negatit.Uscati samanta de patrunjel la temperaturi sa nu depaseasca 40-50 de grade maxim si dati-o prin rasnita sa o faceti faina. Tine-ti sub limba cand va sculati si inainte de culcare.Puteti pune 4 linguri de faina de samanta de patrunjel intr-un litru de vin rosu de casa.Se consuma 100 ml,fara lacomie, inainte de culcare.Incearca sa consumi actul sexual mai mult cu creierul.Consuma 1-2 morcovi pe zi,varza,fructe si legume zilnic.Daca mai este nevoie ia suplimente alimentare cu zinc si magneziu.Sotul tau sa consume zilnic un catel de usturoi,de ex.frecat pe o felie de paine uscata in cuptor. Succes-Anton.


Pentru ce recomanzi acest tratament?
Pentru distrugerea stomacului ?

kukla
Postat pe 1 Decembrie 2009 23:44
buna vreau sa-ti spun ca in aceasi situatie am fost si eu cand faceam dragoste el se termina eu nimic 6 luni am crezut ca mor imi venea sai au in cap cred ca din cauza hormonilor am vrut si sa div din cauza acestei probleme dar sa rezolvat eu zic ca treb sati cunoasca f bine corpul asteptarile si sa fie tandru si intelegator sa nu se grabeasca sa aibe rabdare cu tine si vei reusi succes
kudika123671
Postat pe 18 Decembrie 2009 14:22
incearca lubrifiant
mirela_ghindescu
Postat pe 25 Martie 2010 21:49
incearca lubrifiant
mirela_ghindescu
Postat pe 25 Martie 2010 21:49
cyp
Postat pe 26 Martie 2010 15:49
anton inpușcãte !!!!
cyp
Postat pe 26 Martie 2010 15:52
buna cyp ,de ce nu ai orgasm..?baiatul se ocupa de preludiu?
kudika201194
Postat pe 26 Martie 2010 16:30
da dc o intrebi, vrei sa te oferi tu, la preludiu?
100101
Postat pe 26 Martie 2010 20:01
hei healthy014344 da cum ai ajuns tu la concluzia cã io n-am orgasm?ai fost acolo și io nu știu? dacã erai sã știi cã io nu te-am vãzut !!! și vorba lui kyru(merci kyru)te oferi tu???ești capabil de un preludiu???da nu bâța bâța !!!!preludiu nene !!!
cyp
Postat pe 27 Martie 2010 21:56
timpul le rezolva pe toate...
andrei_10
Postat pe 9 Aprilie 2010 15:55
buna. eu cred ca pt a avea orgasm e nevoie de a fi amandoi partenerii pe aceeasi unda. eu am avut scurte perioade in care nu simteam nimic,dar sotul meu m-a simzit,am facut o pauza si apoi a mers totul snur.
miurlica
Postat pe 16 Aprilie 2010 16:08
Nu toate femeile pot avea un orgasm. 90% din ele pot avea unul clitorian dar nu mai mult de 46% din ele pot avea unul cu adevarat(Punct G).

Fie baiatul tau nu prea stie sa se miste, fie tu nu ai initiativa sa iti gasesti ceea ce iti place sau este ceea ce am explicat ,nu poti avea unul.

Pentru a avea unul in toata regula trebuie sa iti atingi asa numitul punct G care din motive fiziologice unele femei nu il poate atinge. Cum asa? poate fii rasucit fiindca asa te-ai nascut sau poate fii prea inautru. Sunt multiple motive de ce noi femeile nu putem avea toate orgasm.

Eu una la inceput nu aveam orgasm timp de 5 ani ( in acest timp avand 2 prieteni) si eram si mica 16-21 de ani , dupa ce mi-am intalnit actualul prieten , care ma facut sa imi schimb perceptia fata de un act sexual total. Am ajuns la unul. Nu doar faptul ca incerci fara frustrare multe pozitii sau experimentezi singura cu el fara el fac parte din a ajunge la un orgasm, trebuie sa ai un preludiu frumos, sa il iubesti si cu siguranta cel mai important motiv sa fii relaxata, parerea mea.

Sper ca ti-am fost de ajutor.

kudika168628
Postat pe 19 Aprilie 2010 15:19
De la: emi_deni_aura, la data 2009-12-18 14:22:31buna vreau sa-ti spun ca in aceasi situatie am fost si eu cand faceam dragoste el se termina eu nimic 6 luni am crezut ca mor imi venea sai au in cap cred ca din cauza hormonilor am vrut si sa div din cauza acestei probleme dar sa rezolvat eu zic ca treb sati cunoasca f bine corpul asteptarile si sa fie tandru si intelegator sa nu se grabeasca sa aibe rabdare cu tine si vei reusi succes

Femeia are orgasm numai dupa 15-20 minute de sex,daca barbatul ejaculeaza prematur ,se termina jocul,depinde si de preludiul ,femeia are 5-6 orgasme in timpul actului sexual sanatos,depinde si de pozitiile din timpul actului sexual
intelus1946
Postat pe 20 Aprilie 2010 03:10
INCEARCA POZITI NOI SI SA FI CONCENTRATA ACOLO SI O SA REUSESTI.SI EU PINA LA 24 DE ANI NAM STIUT CEI AIA ORGASM PANA NU MIAM GASIT PARTENERU CARE MA INVATAT CUM SA SIMT CEI ORGASMU.SUCCES
healthy015653
Postat pe 4 Mai 2010 11:53
se zice ca in jur de 90% dintre demei mimeaza orgasmul.....logic vb o femeie e mult mai greu de satisfacut ca un barbat....intr'un cuplu conteaza foarte mult comunicarea.....sa stie sa descoperi ce nu e in regula.....eu am o relatzie de 6ani.....dar pe parcursul acestor ani nu am avut nici un orgasm i'am ascuns intotdeauna asta pt ca il vedeam ca nu prea il intereseaza......asha ca am inceput cu refuzuri.sa gasesc motive .ca nu am kef..ca nu ma simt bine...dar nici el nu a stiut sa ma faca sa am kef..totul s'a racit..relatia a ajuns sa fie doar obishnuintza..s'au dus sentimentele...totul e platonic....nu are de'cat sa ishi caute daca ii trebuie...kiar i'am sugerat asta nu i'a picat prea bine.....acum ar face orice sa ma tzina langa el ..dar e cam prea tarziu.m'am obishnuit asha(la repaos)mi'e foarte bine asha...doar ca sunt cam nervoasa shi si nu prea imi convine nimic...momentan e totul ok...dar nush pana cand...
kudika176355
Postat pe 10 Mai 2010 10:42
corectzie.....''sa stie sa descopere''scuzatzi gresheala
kudika176355
Postat pe 10 Mai 2010 14:13
schimba partenerul macar pentru o seara si vezi schimbarea
prozatos
Postat pe 13 Mai 2010 08:39
De la: prozatos, la data 2010-05-13 08:39:29schimba partenerul macar pentru o seara si vezi schimbarea


Asta sa ii recomanzi partenerei tale
Gogo_Memory_1
Postat pe 10 Noiembrie 2013 22:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna! 2 De la: oficup 8 Martie 2010 17:47
Lyme! 2 De la: naziru 9 Noiembrie 2009 22:08
abcesul perianal 3 De la: 4Life 15 Februarie 2010 11:40
Nasterea naturala 1 De la: kudika_1024367 12 Martie 2017 01:30
Pneumonie interstitiala 14 De la: blajflavia 8 Decembrie 2012 22:15