Setari Cookie-uri

neoplasm bronhopulmonar

Deci,in luna septembrie2008,am fost diagnosticat in urma unor investigatii(radiografie,bronhoscopie,tomografie) cu Tumora Lob Superior Stang,stadializata T2N3Mo.Am fost operat la Institutul de Pneumologie "Marius Nasta" din Bucuresti. Dupa aceea am facut 6 serii de Tratament cu citostatice la Institutul Oncologic Bucuresti (Fundeni),pana in luna martie.In luna iulie am facut din nou o tomografie care a evidentiat o tumora de acelea-si dimensiuni 3/2 cm si tot in lob superior stang.Vazand ca medicina clasica nu ma mai poate ajuta,am inceput sa navighez pe net pentru a descoperii un "tratament minune".Am "stors" calculatorul despre tot ce este in legatura cu neoplasmul bronhopulmonar.Am descoperit ca in privinta cancerului pulmonar,progresele sant mici,s-au aproate deloc.Este trist,sa constati ca in secolul vitezei,cand tehnologiile au ajuns la standarde nebanuite,tu sa nu mai ai nicio sansa de vindecare.Se pare ca din ce in ce mai mult tratamentele naturiste,neconventionale si alternative,au din ce in ce ,mai multa cautare.Eu pe 4 iulie,am inceput un tratament cu un citolitic,contestat de unii,apreciat de altii.Nu am sa va spun deocamdata numele lui,pentru a nu se spune ca vreau sa-i fac reclama.Deci,am intrat in a 5 a luna de tratament si va pot spune ca deocamdata nu ma simt mai rau,stiind ca de obicei boala evolueaza.Merg la cumparaturi,fac plimbari zilnice,nu am un regim alimentar strict,greutatea sa fixat la 77 kg,nu mai transpir,nu mai obosesc asa repede,respir mai bine.Deocamdata cam asta este.Poate reusesc sa fac tot tratamentul,adica 24 de luni.Va doresc sanatate tuturor.
michael52
Postat pe 1 Noiembrie 2009 04:30
Ma bucur pt tine ca esti optimist, asa vei trece mai usor peste durerea fizica si sufleteasca.Cel mai important lucru e sa nu fumezi .Tot ce consumi sa fie proaspete, sa fii inconjurat cu multa dragoste si afectiune, sa nu te superi niciodata si sa nu suferi pt nimic si nimeni.Sa nu-ti refuzi nimic din ceea ce-ti poate aduce un strop de bucurie si cit mai multa fericire.Trebuie sa inveti sa fii putin egoist...
stefania2005
Postat pe 1 Noiembrie 2009 16:12
Iti multumesc Stefania,mai ce sa spun,cu psihicul si moralul stau bine deocamdata,daca si organismul ar fi la fel,totul ar fi OK.Nu fumez,nu consum bauturi alcolice.Incerc sa ma comport normal,dar nu reusesc intotdeauna,pentru ca am senzatia asta de frustrare.Adica de ce mi s-a intamplat tocmai mie.Dar nu ne gandim la cauzele care au generat acest efect,decat cand nu mai este nimic de facut.Eu acum ce pot sa fac,decat sa merg inainte.In fine,mai vorbim noi,iti doresc o dimineata linistita,si ai grija de sanatatea ta.
michael52
Postat pe 3 Noiembrie 2009 03:12
Iti multumesc mult pt urari.Este f bine ca nu fumezi si nici nu ,,drincuiesti''. Totul o sa fie bine, ai sa vezi...ai grija de tine mai intii,restul sa conteze mai putin, si nu uita...sa te bucuri de fiecare clipa.
stefania2005
Postat pe 3 Noiembrie 2009 19:34
Bine te-am gasit Michael52. Citind cele scrise de tine, mi-am amintit cum a scapat sotul meu de o problema asemanatoare ( a avut o formatiune tumorala de marimea unei portocale pe lobul pulmonar stang, care la biopsie a aratat ca era de fapt neoplasm).Sotul meu, era si este fumator si alcoolic, stiu ca pare de necrezut, dar Dumnezeu l-a ajutat enorm, si interesant este ca el nu avea discernamant deci,nici nu a cerut ajutor. Ti-am expus aceste amanunte ca sa vezi ca este posibil sa te faci sanatos. Sa crezi in minuni, chiar daca ti se pare ca este o copilarie. Uite ce am facut eu atunci pentru sotul meu (eu iti povestesc, tu vei decide ce vei face). Am refuzat operatia, pe motiv ca el era mult prea slabit ca sa poata rezista si starea lui psihica (fiind alcoolic) era jalnica. Am gasit in Revista Formula As un numar de telefon al d-lui Todoran din Bucuresti, care mi-a dat niste ceaiuri preparate de dumnealui, (ceaiuri din marul lupului, planta este toxica dar dozajul pe care il facea domnul respectiv a fost foarte bun, fara efecte secundare).Tratamentul a durat aproximativ 4 luni. In acelasi timp am reusit sa gasesc untura de bursuc (la un padurar) - un borcan de 400 g din care sotulmeu lua o lingura pe zi, dimineata. I-am mai dat preparatul Hercules (contine propolis, catina) se gasea la magazinele apicole. Important este ca tumora a disparut in 4 luni fara alte medicamente, iar starea lui s-a schimbat radical. In continuare totusi i-am administrat ceaiuri cumparate (prin posta) de la Farmacia Verde din Oradea. Din pacate nu mai am numarul de telefon al domnului Todoran, dar il voi cauta si iti mai scriu. Daca vrei sa discutam,ma gasesti pe messenger uneori ID-UL MEU f_ana1959.
Iti doresc multa sanatate si sa nu uiti...NICI O MINUNE NU ESTE IMPOSIBIL DE INFAPTUIT PENTRU DUMNEZEU!..deci curaj!
healthy009158
Postat pe 20 Noiembrie 2009 20:04
Multa sanatate si putere de a lupta impotriva acestei boli ,liniste sufleteasca,speranta si credinta !Dumnezeu sa te ajute !
kudika165937
Postat pe 23 Decembrie 2009 22:50
Michael,pe langa cele scrise aici eu te sfatuiesc sau poate stii deja ca nu trebuie sa mananci deloc carne de nici un fel si nici oua si lactate animale,ca celulelor maligne pentru a se inmulti si creste le prieste grozav proteina animala.Eu am mai aflat de la OTV despre dl.Stelian Fulga,spunea ca vindeca orice forma de cancer pana in std 4 cu bioterapie si naturist.Incearca cum crezi tu ca e mai bine.
Iti doresc multa sanatate si credinta in Dumnezeu.
miki_robc
Postat pe 8 Ianuarie 2010 13:09
tratamente alternative http://www.restulstirilor.blogspot.com

moloviorica
Postat pe 30 Martie 2010 22:06
buna din stockholm m-am intors din rom ieri frstele meu are acelasi diag ca tine nu stiu cum sa.l ajut
kudika316339
Postat pe 24 August 2010 09:50
Fratele meu din Iasi are neoplasm si altele incerc sa aflu cit mai mult despre toate posibilitatile si urmaresc konv itoata fam sintem angajati toata fam
kudika316339
Postat pe 24 August 2010 10:00
Buna din Stockholm vreau sa il ajut pe fratele meu din Iasi cu acelasi simptom cum se pot obtine produsele
kudika316339
Postat pe 24 August 2010 10:02
Pot sa va spun cum a decurs la mine toata nebunia. Tata avea neoplasm bronho pulmonar stadilul II, operabil deci. Analizele au fost f multe si au durat f mult si ajunsese in stadiul III - IV, neoperabil. La Inst.Oncologic am intimpinat greutati ca nu aveam biopsie( fara biopsie nu se face tratament ),intr-un tirziu am reusit sa facem biopsia si s-a putut incepe tratamentul.Dupa 2 cure complete de citostatice am facut tomografie si bromhoscopie si s-a evidentiat ca tumora s-a dizolvat lasind in urma ei o zona purulenta. Din momentul ala a inceput cursa contra cronometru catre operatie....si a reusit. A mai trait inca 8 ani, au fost cei mai frumosi ani din viata mea. Sansa lui a fost ca am intilnit doctorii cei mai buni, fiecare in domeniul lui si ca fiecare mi-a explicat corect ce trebuie sa fac. Se poate traii cu un singur plamn si amajuns la concluzia ca se poate vindeca un cancer. Nu toate ce-i drept dar unele da.Trebuie doar sa ai sansa sa gasesti medici cu suflet care stiu ce trebuie sa faca. Multa sanatate si curaj.
yna1968
Postat pe 26 August 2010 13:52
TE ROG DACA MA POTI AJUTA SA IMI SPUI SI MIE NUMELEMEDICAMENTULUI.BUNICUL MEU ARE SA MOARA DIN CAUZA ACESTEI BOLI SI NU VREAU IMI VINE SA PLANG ORIUNDE MA DUC INDIFERENT CE FAC TE ROG ZIMI NUMELE MEDICAMENTULUI
kudika328417
Postat pe 3 Noiembrie 2010 12:27
buna ziua, am citit mesajul dvs, va rog din suflet daca puteti sa imi comunicati si mie nr.de telefon al dl Todoran din Bucuresti. Unchiul meu a fost diagnosticat cu neoplasm bronhopulmonar gr.IV, dar nu i s-a facut nici o biopsie, doar ca a inceput sa faca citostatice, as dori sa il salvez daca reusesc. Daca puteti sa ma ajutati unde as putea sa gasesc acea untura de bursuc. Adresa de email este monyvancea@yahoo.com.
monyvancea
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:15
Bunã ziua! Mã numesc Anca și vã rog, dacã puteți sã mã ajutați. Unchiul meu are neoplasm bronhopulmonar, stadiul III, nu se poate opera fiindcã e prea slãbit. A început citostaticile, dar medicii nu îi dau șanse deloc. Doar sã îi stopeze durerile. Menționez cã unchiul meu se aflã exact în starea în care se afla soțul dumneavoastrã, a fost fumãtor și a și bãut. În plus în ultimul an nu a prea mâncat, a locuit singur. Am citit despre tratamentul pe care l-ați fãcut soțului dumneavoastrã și am vrea sã încercãm și noi tratamentul naturist. Cum facem sã aflãm nr de telefon al dr. Todoran din București ? Îl știți cumva? Puteți sã-mi oferiți niște detalii ca sã dau de dânsul ? Vã rog tare frumos și vã mulțumesc frumos. Vã doresc multã sãnãtate tuturor și enorm de multã credințã.
kudika510498
Postat pe 21 Februarie 2012 15:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
STERILETUL COOPER T 12 De la: didi15 26 Mai 2010 07:30
cervicita rana sau inflamatie a colului? 2 De la: ioana_maddy20 9 Aprilie 2014 21:43
durerile menstruale 24 De la: alexnails 29 Septembrie 2011 19:34
EMBOLIZARE NODULI FIBROMATOSI 1 De la: ita7454 24 Aprilie 2010 17:04
buna 20 De la: ra198708 2 Septembrie 2011 02:28