Setari Cookie-uri

ma simt stresata

Ma simt stresata nu stiu ce am dimineata ma simt foarte obosita si deprimata plus ca inainte cand auzeam ceva zgomot dimineata nu ma trezeam si dormeam mai mult acum ma trezesc la 6:30 inainte ma trezeam sa 6 fara ceva nu asa de vrema ,probabil ca e ceva trecator si ca doar e din cauza vremi.Noapteama culc foarte devreme mai devrema de cat obijnuisem si ma cam chinui sa dorm,am 13 ani credeti ca o sa imi treaca ?,a mai avut cineva asa ceva dati-mi un sfat ,osa imi treaca
healthy009670
Postat pe 2 Decembrie 2009 18:28
ce la probleme mai ai si tu.....

Hai ca nu se moare din asta! fii tare!
Gina_J_
Postat pe 4 Decembrie 2009 18:16
poate esti indragostita
kudika098645
Postat pe 8 Decembrie 2009 17:31
cred ca e f bine ca iti observi madificarile de ritmale organismului.
si f. bine sa nu bagatelizam nimic din ce nu e in limitele normalului .astfel putem interveni la timp.
apeleaza la terapii.florale BACH ele sint din essente de flori si corecteaza astfel de dizarmonii
adresa mea de email :
terapii.florale@gmail.com
cu mare drag!
dia_luna_sol
Postat pe 13 Decembrie 2009 00:05
esti o scumpik.inceark sa vb cu mama ta,ce te supara de fapt.cv la scoala,in orice ce caz denota k esti adult in devenire.pupici.
ciresik_dulce
Postat pe 15 Decembrie 2009 11:13
De la: healthy009670, la data 2009-12-02 18:28:54Ma simt stresata nu stiu ce am dimineata ma simt foarte obosita si deprimata plus ca inainte cand auzeam ceva zgomot dimineata nu ma trezeam si dormeam mai mult acum ma trezesc la 6:30 inainte ma trezeam sa 6 fara ceva nu asa de vrema ,probabil ca e ceva trecator si ca doar e din cauza vremi.Noapteama culc foarte devreme mai devrema de cat obijnuisem si ma cam chinui sa dorm,am 13 ani credeti ca o sa imi treaca ?,a mai avut cineva asa ceva dati-mi un sfat ,osa imi treaca


ai mai multa incxredere in tine! esti o domnisoara puternica si la inceput de drum! Este ata de plina viata! are tot ce vei avea nevoie. Fii mai curajoasa. Familia este cea mai buna prietena!
kudika182838
Postat pe 16 Decembrie 2009 22:38
De la: healthy009670, la data 2009-12-02 18:28:54Ma simt stresata nu stiu ce am dimineata ma simt foarte obosita si deprimata plus ca inainte cand auzeam ceva zgomot dimineata nu ma trezeam si dormeam mai mult acum ma trezesc la 6:30 inainte ma trezeam sa 6 fara ceva nu asa de vrema ,probabil ca e ceva trecator si ca doar e din cauza vremi.Noapteama culc foarte devreme mai devrema de cat obijnuisem si ma cam chinui sa dorm,am 13 ani credeti ca o sa imi treaca ?,a mai avut cineva asa ceva dati-mi un sfat ,osa imi treaca



Cauta sa ai mintea mereu ocupata cu lucruri constructive.
kudika182838
Postat pe 16 Decembrie 2009 22:43
De la: Gina_J_, la data 2009-12-04 18:16:44ce la probleme mai ai si tu.....

Hai ca nu se moare din asta! fii tare!

cred k tu ai probleme daca vorbesti asa cu un copil ! nu cred k trebuie sa fii lipsita de respect doar pentru ca te crezi superioara
sab628
Postat pe 22 Decembrie 2009 18:07
papusico, probabil ai o problema care te chinuie si de aia adormi greu, incearca sa iti dai seama ce e :D dupa ce iti dai seama, da-mi un mesaj si poate vorbim :D pupici multi !
sab628
Postat pe 22 Decembrie 2009 18:08
De la: healthy009670, la data 2009-12-02 18:28:54Ma simt stresata nu stiu ce am dimineata ma simt foarte obosita si deprimata plus ca inainte cand auzeam ceva zgomot dimineata nu ma trezeam si dormeam mai mult acum ma trezesc la 6:30 inainte ma trezeam sa 6 fara ceva nu asa de vrema ,probabil ca e ceva trecator si ca doar e din cauza vremi.Noapteama culc foarte devreme mai devrema de cat obijnuisem si ma cam chinui sa dorm,am 13 ani credeti ca o sa imi treaca ?,a mai avut cineva asa ceva dati-mi un sfat ,osa imi treaca
Buna!Draga mea,in primul rand vorbeste cu mama ta,ei trebui sa ii ceri primul sfat,apoi vezi daca nu cumva ai ceva care te apasa,o prb la scoala,un baiat care iti place,o cearta cu prietena ta de suflet,o cearta cu parintii sau poate ai o suferinta fizica....motivele sant multiple,vb cu mama ta. Sanatate multa,multa si zile frumoase.
51160
Postat pe 22 Ianuarie 2010 08:57
De la: healthy009670, la data 2009-12-02 18:28:54Ma simt stresata nu stiu ce am dimineata ma simt foarte obosita si deprimata plus ca inainte cand auzeam ceva zgomot dimineata nu ma trezeam si dormeam mai mult acum ma trezesc la 6:30 inainte ma trezeam sa 6 fara ceva nu asa de vrema ,probabil ca e ceva trecator si ca doar e din cauza vremi.Noapteama culc foarte devreme mai devrema de cat obijnuisem si ma cam chinui sa dorm,am 13 ani credeti ca o sa imi treaca ?,a mai avut cineva asa ceva dati-mi un sfat ,osa imi treaca


sunt tulburari premergatoare puberatii sau ale inceperii pubertatii.. cel mai bine ar fi sa iti tii timpul ocupat cu ceva interesant si util, citesti, miscare in aer liber, cat mai putin timp la calculator sau la televizor, incearca sa o ajuti pe mama ta in gospodarie, ai sa vezi ce bine te simti cand vei face vreo prajitura cu manuta ta, si daca vrei sa vorbim mai mult poti sa imi accesezi adresa de mail... sanatate!
camiflorea
Postat pe 10 Februarie 2010 06:49
fa un masaj de relaxare sau drenaj limfatic, pe saptamana, si o cura de 15 zile,e polen , granule . MULTA SANATATE!
cry_cristinuta
Postat pe 10 Februarie 2010 07:35
Buna!
Cred ca se datoreaza schimbarilor hormonale care se petrec la aceasta varsta.
Poti bea seara la culcare 20 picaturi de tinctura de valeriana dizolvate in apa.O sa te linisteasca.
Sau daca situatia persista,nu te poti odihni,poate ar trebui sa vezi un doctor.
Si eu am doi baieti si cel mare a trecut prin ceva asemanator.A trecut de la sine.
Magda
magdaandreica@yahoo.cpm
Postat pe 10 Februarie 2010 08:48
Sa nu te uiti la minciunile de stiri, si nu vei fi stresat.Daca vezi conducatori nostri[la tv] sa te uiti la ;animal planet; e mai linistitor.
elsopotyi
Postat pe 10 Februarie 2010 10:28
trepiile florale Bach sint cele mai indicate pentru asemenea probleme.
e-mail terapii.florale@gmail.com
dia_luna_sol
Postat pe 10 Februarie 2010 10:47
Te simti stresata? Roaga-te! Ia o carte de rugaciuni, deschide-o la intamplare, si citeste.... cu inima! Functioneaza. Incearca. Cu drag!
K_M
Postat pe 10 Februarie 2010 10:50
Fi linistita
La ora actuala sunt foarte multe energii pozitive la nivel planetar, care lucreaza non stop in folosul intregii umanitati.
Daca te trezesti la 6 e foarte bine,,,,,
Ce parere ai de cei care se trezesc pe la 2 , 3 sau 4 si pleaca la munca pe la 7 .
Asa ca,,, RECOMAND ;
- Alimentatie fara HOITURI ( friptane, prajeli, acrituri, ciorbe fierte pana dispar toate vitaminele, euri etc) , mai exact o alimentatie dupa Grupa sanguina ca s-ai oferi trupului ceea ce NU fabrica el.
Ultima masa consistenta sa fie pana la apusul soarelui.
Ceaiul s-al consumi cu destinatie .De ex. ptr. Somn, ptr. digestie etc. cu program.
- Consum de apa, acum avem nevoie de multa apa pentru regenerarea celulei din trupul fizic si ptr. spalarea rinichilor. Toate bolile pleaca de la RINICHI, hormonul mortii tot de la rinichi pleaca. Avem rinichi curati SUNTEM SANATOSI.
- Putina miscare, GIMNASTICA dedimineata, seara sau ori de cate ori avem timp liber cel putin 7 min, combinata cu o respiratie ritmica complecta.
- Iar cel mai important lucru pe care omenirea la UITAT de milenii , este RUGACIUNEA de Multumire, adresata creatorului nostru divin, ingerasilor nostrii protectori si in special TRUPULUI Fizic care te plimba GRATUIT.
Cand ati multumit ultima oara trupului fizic ca va plimba ?????
Aici aveti un link in care veti gasi toate informatiile necesare si
va poate ajuta foarte mult, cu conditia sa puneti in practica ceea ce va transmite.
http://www.lucratorul-in-lumina.com/afirmatii/afirmatiiprint.htm
Dumnezeul nostru creator , dupa voia lui si vointa voastra, sa va binecuvanteze cu o infinita iubire divina si dragoste de viata alaturi de cei dragi.
healthy000378
Postat pe 10 Februarie 2010 11:21
Salut!
Ce sa-ti spun ?!... doar ca, din cele cateva randuri, nimic nu-mi vorbeste despre stress/deprimare si cate si mai cate tulburari ce deriva din cuvintele astea atat de mari. Ele isi pot pierde semnificatia reala -grava si demna de luat in seama!-, atunci cand le folosim prea des. Ai grija!

Ca te scoli la 6 dimineata, dupa ce te-ai culcat "foarte devreme" noaptea ... nu inseamna poate, decat ca, nici nu ai avea nevoie de mai multe ore de somn.
Orele de somn, "prinse" inainte de 12 noaptea, sunt cele mai importante pentru refacerea organismului.
Dormind dimineata mai mult, nu vei face decat sa-ti diminuezi sansa de a te bucura de tot ceea ce poti face peste zi.
Incepe-ti ziua astfel:
Fa un dus, ca sa-ti pui sangele in circulatie si sa descarci prin apa intreaga tensiune pe care vreun vis tulburator ti-a indus-o, chiar daca nu ti-l mai amintesti (noi, oamenii, suntem structuri energetice, ne-ncarcam cu tensiune, iar APA -acest miracol viu!-, este, precum sper ca stii deja, o buna conducatoare de electricitate. Probeaza asta, umezindu-ti mana si apropiind-o de par, atunci cand este electizat si nu-l poti pieptana. Vei vedea cum "se linisteste!").
Dupa dus, fa neaparat gimnastica - din tot felul de motive importante, dar, mai ales, pentru aportul de oxigen, pe care-l castigi facand miscare.
Ai grija in special de musculatura gatului. Prin aceasta zona a corpului trec toate caile de alimentare cu sange ale creierului. Tensiunea comprima musculatura, asadar si arterele si venele responsabile de circuitul sanguin. Prin miscare, redai liberatea circulatiei sangelui, iar prin el, a oxigenului, fara de care nici o celula a corpului nostru nu functioneaza ... si mai ales cele ce alcatuiesc creierul. .
Continuam, comprimand ...
Gimnastica fa-o in fata ferestrei deschise! pe fond muzical, relaxant, la intensitate blanda.
Fa-ti si respecta un program al zilei/zilelor. (In scris! lipeste-l la vedere, foloseste creioane colorate, prin care sa departajezi actiunile dupa importanta/prioritatea lor.).
Structurarea timpului iti pune ordine in viata si-ti da siguranta de sine, atunci cand o respecti, asadar, atunci cand reusesti sa-ti indeplinesti ceea ce ti-ai propus. "Cat" ai reusit, analizeaza la sfarsitul zilei. Bine ar fi s-o faci tot in scris! Asadar, un fel de "Jurnal", in care sa scrii despre toate astea si mai ales, despre SENTIMENTELE ce au intovarasit actiunile tale. Adica: scrii cum te-ai simtit, in timpul lor si care-i sentimentul general cu care iti inchei ziua.
Prin acest mod de abordare, vei da un sens constient fiecarui moment, iar sentimentul ce-l vei trai te va ajuta sa te simti bine cu tine insati.
Nu lancezi, chemandu-ti somnul, atunci cand el nu vrea sa vina. Cauza poate fi lipsa de preocupari reale de peste zi (CAMIFLOAREA ti-a vorbit limpede despre asta!).
Ai 13 ani !!! O minunatie de varsta ! Citeste cat mai mult (selectiv!) !
Uffff ... sunt atat de multe de spus, iar spatiul asta este oricum restictiv ... Daca vrei sa vorbim mai mult, transmite-mi o cale pe care-ti pot da adresa de e.mail.
Iti doresc numai zile implinite, pentru a-ti fi somnul linistit!
noravi75
Postat pe 10 Februarie 2010 11:25
Nu s-a intamplat nimic anomrmal.Daca inainte aveai un alt ritm biologic,acum ai altul, pe care tot tu l-ai dezvoltat.Datorita faptului ca adormi devreme,dimineata te face mai receptiva la sunetele din jur,deoarece organismul tau este deja odihnit.Faptul ca te simti obosita poate fi cauza lipsei de minerale si vitamine pe care maj.le resimtim toamna si primavara sau o supra solicitare scolara.Deci cu un supliment de vitamine se poate rezolva totul.

P.S.Daca oboseala se asociaza cu varsaturi, greata,urina colorata si schimbarea culorii pielii in galben atunci este cazul sa te alarmezi,pana atunci totul este normal.
claber
Postat pe 10 Februarie 2010 13:02
citeste ceva interesant, care sa iti atraga atentia
elena.cartoc
Postat pe 10 Februarie 2010 14:30
De la: healthy009670, la data 2009-12-02 18:28:54Ma simt stresata nu stiu ce am dimineata ma simt foarte obosita si deprimata plus ca inainte cand auzeam ceva zgomot dimineata nu ma trezeam si dormeam mai mult acum ma trezesc la 6:30 inainte ma trezeam sa 6 fara ceva nu asa de vrema ,probabil ca e ceva trecator si ca doar e din cauza vremi.Noapteama culc foarte devreme mai devrema de cat obijnuisem si ma cam chinui sa dorm,am 13 ani credeti ca o sa imi treaca ?,a mai avut cineva asa ceva dati-mi un sfat ,osa imi treaca
juliatimeea
Postat pe 10 Februarie 2010 16:37
incearca sa-ti faci analize poate fi vorba de imunologie,si eu am avut la fel si mi-au gasit un lupus anticoagulant adica anticorpi care lupta impotriva organismului si de acea te simti obosita cind te trezesti si stresata,merita sa incerci
juliatimeea
Postat pe 10 Februarie 2010 16:41
ai practicat CAN vreodata? E foarte bun...ti-l recomand
isab3la
Postat pe 11 Februarie 2010 02:39
Pubertatea bat-o vina!
micabis
Postat pe 11 Februarie 2010 02:43
Draga mea, cu siguranta o sa iti treaca. Dar ai putea incerca si remedii naturiste.Ai putea incerca Laptisorul de matca pur,cel pe care il gasesti in frigiderele farmaciilor naturiste.Tre sa tii o cura de cel putin 3 sapt cate 1 g pe zi. Chiar functioneaza!
Multa bafta!
kudika116665
Postat pe 11 Februarie 2010 09:25
De la: juliatimeea, la data 2010-02-10 16:41:04incearca sa-ti faci analize poate fi vorba de imunologie,si eu am avut la fel si mi-au gasit un lupus anticoagulant adica anticorpi care lupta impotriva organismului si de acea te simti obosita cind te trezesti si stresata,merita sa incerci
http://www.google.ro/search?hl=ro&q=transfer+factor+lupus+&btnG=C%C4%83uta%C5%A3i&meta=&aq=f&oq=

pentru lupus si alte boli autoimune, TRANSFER FACTOR ar putea ajuta foarte mult !!!
4Life
Postat pe 11 Februarie 2010 11:07
De la: 4Life, la data 2010-02-11 11:07:20
De la: juliatimeea, la data 2010-02-10 16:41:04incearca sa-ti faci analize poate fi vorba de imunologie,si eu am avut la fel si mi-au gasit un lupus anticoagulant adica anticorpi care lupta impotriva organismului si de acea te simti obosita cind te trezesti si stresata,merita sa incerci
http://www.google.ro/search?hl=ro&q=transfer+factor+lupus+&btnG=C%C4%83uta%C5%A3i&meta=&aq=f&oq=

pentru lupus si alte boli autoimune, TRANSFER FACTOR ar putea ajuta foarte mult !!!
nu sunt dovezi in acest sens.
ene_m_gabriel
Postat pe 11 Februarie 2010 13:04
draguto nu te ingrijora. somnul dintre orele 22 si 24 este util si odihnitor iar daca te trezesti la 6 dimineata asta inseamna ca ai 8 ore de somn facute ceea ce e normal pentru un adult sau adult in devenire. poate ai o perioada in care corpul tau sufera modificari, adica poti deveni femeie .si ca si orice femeie daca inca n-ai avut o menstruatie inseamna ca va urma si sa nu te sperii ca este normal. stai de vorba cu mama ta este cel mai bine, dar daca nu o ai aproape de tine in sensul ca nu locuiti impreuna, stai de vorba cu o prietena mai in varsta care sa-ti explice mai multe . roaga-te la Dumnezeu seara inainte de culcare si spune-i problemele cu care te confrunti asa cum ai sta de vorba cu un prieten si Dumnezeu va folosi oameni care sa stea de vorba cu tine si sa vorbesti despre anumite probleme pe care le ai. daca vrei sa stai de vorba cu mine cere-mi adresa de mail si eu iti voi sta la dispozitie cu lamuriri despre problemele care le ai.sa auzim de bine
kudika045635
Postat pe 13 Februarie 2010 20:37
Daca ai incercat sa slabesti si nu ai reusit ,inseamna ca nu ai incercat Ecofit!
SLABESTI PANA LA 15KG!
www.ecofit.ro
ECOFIT
Postat pe 25 Februarie 2010 23:46
http://www.agentiasmile.ro/index.php?pag_index=2&id_oferta=572&title_pag=OFERTA+PASTE+2009
STATIUNEA SINAIA

PENSIUNEA BOEMA 3*

CAZARE 3 NOPTI CU MIC DEJUN SI CINA + MASA TRADITIONALA DE PASTE
TARIF 549 LEI / PERSOANA / PACHET.


cornel_sabin
Postat pe 26 Februarie 2010 23:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Daca doresti sa slabesti,sa-ti contrilezi si sa-ti mentii greutatea!!! 22 De la: Flowers 18 Mai 2011 18:58
buna fetelor!:* 33 De la: battleofwits 18 Aprilie 2011 21:07
ma poate ajuta cineva? 30 De la: merycam 12 Mai 2010 17:34
Ceai:Moroznik rusesc.Super miracol,slabesti +te dezintoxifici. 32 De la: haggard26 5 Martie 2010 16:01
Bioritmul cotidian al organelor interne 9 De la: office_salinasusesi_ro 3 Martie 2010 08:28