Setari Cookie-uri

imbarbatare

Dumnezeu sa ne ajute pe toti !!!
Mama mea a fost operata in 08.01.2010 la Spitalul din Alba pentru pietre la fiere laparoscopic. Dupa operatie medicul chirurg ne-a comunicat ca mama are un cancer ovarian mai vechi si care acum s-a raspandit in tot corpul. Nu mi-a dat alte detalii, ci doar ne-a aruncat aceasta veste si ca nu se mai poate face nimic. Nu a avut nici un fel de simptome, doar cele provocate de criza de fiere. Sunt disperata. Mama are doar 58 de ani si nu vreau sa i se intample nimic rau.
Ne-a fost recomandat sa mergem si sa aflam si parerea dl dr Dan Eniu din Cluj. Am citit ca este un OM extraordinar si ca ajuta pe toata lumea.
Nu-i asa ca exista o speranta pentru fiecare ????
Am nevoie de niste cuvinte de imbarbatare sa pot merge mai departe.
healthy011013
Postat pe 10 Ianuarie 2010 18:24
sunt cu sufletul alaturi d etine ii urez mamei tale multa sanatate si stiu ca deja totul e mult mai bine. Sa ne spui cum decurg lucruruile si Dumnezeu s ava fie alaturi mereu !
Aproape_eu
Postat pe 17 Ianuarie 2010 12:00
Dar trebuie sa mergi mai departe, Dumnezeu te va ajuta.
Cere sprijinul celor care iti sunt aproape, nu te inchide in tine pentru ca izolarea e sfetnic rau in astfel de situatii.
Procura a-ti umple timpul cu lucruri constructive.
Dumnezeu sa iti ajute!
kudika083996
Postat pe 17 Ianuarie 2010 12:15
sa te rogi mult si sa-i dai multa iubire mamei tale. sa mergeti negresit cat mai curand la doctorul care v-a fost recomandat. cunosc pe cineva caruia la analize i-a rezultat o afectiune grava, mortala si a trait saptamani de cosmar el si familia asteptand rezultatele la testul refacut: era gresit rezultatul, chiar se intampla. sa fii tare, ca s-o poti ajuta.
eleain
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:23
Buna seara!
Vreau sa va dau o informatie pt. mama dvs cara or putea ajuta-o in lupta cu acel cancer nemilos.Cura de 3 luni cu GEL ALOE VERA,CEAI ALOE VERA,ABETACRE,ROYAL JELLY,GINKO PLUS, FIELDS OF GREENS,GARLIC THYME,ABSORBENT C
SUNT PRODUSE CARE AU SA II AJUTE ORGANISMUL -pt. ca ele intaresc sistemul imunitar prin anihilarea radicalilor liberi,creste metabolismul,previn bolile tumorale dar si in tratamentul lor ca adjuvant.Daca va intereseaza mai multe informatii maragind@yahoo.com
Doamne ajuta si multa sanatate mamei!
kudika100110
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:41
Va astept cu drag pe http://ancaciobanu.ro/ - un blog plin de cuvinte frumoase pentru cafeaua de dimineata,sfaturi pentru ceaiul de dupa-amiaza si relaxare dupa o zi plina de munca.
Spor la citit!
ancasobo
Postat pe 25 Ianuarie 2010 20:05
Dzeu sa va ajute sa treceti cu bine peste acest necaz.Roaga-te pentru mama ta , gandeste pozitiv si incearca sa nu cazi prada disperarii.Sunt alaturi de tine si o sa ma rog pentru insanatosirea mamei tale.SUCCES!
ileana40
Postat pe 28 Ianuarie 2010 21:20
buna,
d-l doctor ENIU, de ls sp de oncologie cluj,e un om extraordinar,un medic fff competent,un OM,care pune multtt suflet in munca lui,il cunosc personal si eu sunt din cj,apeleaza cu toata increderea|
multa sanatate mamei tale|

pdg
Postat pe 16 Martie 2010 12:56
buna...si eu am fost diacnosticata cu aceeasi boala acum un an...se pare ca am avut norocul, sansa de a ma vindeca...si mama ta va fi la fel...am un an de la diagnosticare si ma simt f bine...acum ma mentin si tin totul sub control...deci sanse exista ...are nevoie de voi, familia si de o gandire pozitiva pe langa tratamentul propriu-zis...multa sanatate ei si putere sa o sustineti voua, celor din jurul ei...
k_mizi
Postat pe 16 Martie 2010 15:00
Multumesc frumos pentru incurajari. Dupa analizele efectuate si un computer tomograf am aflat ca este localizat la ovare si nu este afectat nici un organ.S-a extins si pe peritoneu, dar, conform spuselor dlui dr. Curca nu este nimic pierdut. Am inceput cu sedinte de chimioterapie intre 3-6 cicluri, cate un ciclu la 3 saptamani. Pararel cu citostaticele i-am cumparat mamei mele tratamentul naturist cu "Ciuperca lui Dumnezeu". Vreau sa spun ca sunt cu adevarat rezultate, in sensul ca nu si-a pierdut pofta de mancare, se odihneste foarte bine noaptea, are reglat tranzitul intestinal, in general o stare cat se poate de buna. Am reusit sa o fac sa fie cu moralul foarte ridicat si sa nu bage in seama boala. In 25 martie mergem pentru a 4 tura de citostatice si atunci vom repeta marker-ele ACE si CA125 si in luna aprilie vom repeta tomograful. Daca toate acestea vor fi OK vom merge la Cluj pentru interventie chirurgicala. Am foarte mare credinta in Dumnezeu ca totul va fi bine si mama mea va trece peste acest obstacol.
healthy011013
Postat pe 16 Martie 2010 19:34
Multumesc frumos pentru incurajari. Dupa analizele efectuate si un computer tomograf am aflat ca este localizat la ovare si nu este afectat nici un organ.S-a extins si pe peritoneu, dar, conform spuselor dlui dr. Curca nu este nimic pierdut. Am inceput cu sedinte de chimioterapie intre 3-6 cicluri, cate un ciclu la 3 saptamani. Pararel cu citostaticele i-am cumparat mamei mele tratamentul naturist cu "Ciuperca lui Dumnezeu". Vreau sa spun ca sunt cu adevarat rezultate, in sensul ca nu si-a pierdut pofta de mancare, se odihneste foarte bine noaptea, are reglat tranzitul intestinal, in general o stare cat se poate de buna. Am reusit sa o fac sa fie cu moralul foarte ridicat si sa nu bage in seama boala. In 25 martie mergem pentru a 4 tura de citostatice si atunci vom repeta marker-ele ACE si CA125 si in luna aprilie vom repeta tomograful. Daca toate acestea vor fi OK vom merge la Cluj pentru interventie chirurgicala. Am foarte mare credinta in Dumnezeu ca totul va fi bine si mama mea va trece peste acest obstacol.
Doamne ajuta la toata lumea !
healthy011013
Postat pe 16 Martie 2010 19:34
Multumesc frumos pentru incurajari. Dupa analizele efectuate si un computer tomograf am aflat ca este localizat la ovare si nu este afectat nici un organ.S-a extins si pe peritoneu, dar, conform spuselor dlui dr. Curca nu este nimic pierdut. Am inceput cu sedinte de chimioterapie intre 3-6 cicluri, cate un ciclu la 3 saptamani. Pararel cu citostaticele i-am cumparat mamei mele tratamentul naturist cu "Ciuperca lui Dumnezeu". Vreau sa spun ca sunt cu adevarat rezultate, in sensul ca nu si-a pierdut pofta de mancare, se odihneste foarte bine noaptea, are reglat tranzitul intestinal, in general o stare cat se poate de buna. Am reusit sa o fac sa fie cu moralul foarte ridicat si sa nu bage in seama boala. In 25 martie mergem pentru a 4 tura de citostatice si atunci vom repeta marker-ele ACE si CA125 si in luna aprilie vom repeta tomograful. Daca toate acestea vor fi OK vom merge la Cluj pentru interventie chirurgicala. Am foarte mare credinta in Dumnezeu ca totul va fi bine si mama mea va trece peste acest obstacol.
Doamne ajuta la toata lumea !
healthy011013
Postat pe 16 Martie 2010 19:34
Multumesc frumos pentru incurajari. Dupa analizele efectuate si un computer tomograf am aflat ca este localizat la ovare si nu este afectat nici un organ.S-a extins si pe peritoneu, dar, conform spuselor dlui dr. Curca nu este nimic pierdut. Am inceput cu sedinte de chimioterapie intre 3-6 cicluri, cate un ciclu la 3 saptamani. Pararel cu citostaticele i-am cumparat mamei mele tratamentul naturist cu "Ciuperca lui Dumnezeu". Vreau sa spun ca sunt cu adevarat rezultate, in sensul ca nu si-a pierdut pofta de mancare, se odihneste foarte bine noaptea, are reglat tranzitul intestinal, in general o stare cat se poate de buna. Am reusit sa o fac sa fie cu moralul foarte ridicat si sa nu bage in seama boala. In 25 martie mergem pentru a 4 tura de citostatice si atunci vom repeta marker-ele ACE si CA125 si in luna aprilie vom repeta tomograful. Daca toate acestea vor fi OK vom merge la Cluj pentru interventie chirurgicala. Am foarte mare credinta in Dumnezeu ca totul va fi bine si mama mea va trece peste acest obstacol.
Doamne ajuta la toata lumea !
healthy011013
Postat pe 16 Martie 2010 19:35
Multumesc frumos pentru incurajari. Dupa analizele efectuate si un computer tomograf am aflat ca este localizat la ovare si nu este afectat nici un organ.S-a extins si pe peritoneu, dar, conform spuselor dlui dr. Curca nu este nimic pierdut. Am inceput cu sedinte de chimioterapie intre 3-6 cicluri, cate un ciclu la 3 saptamani. Pararel cu citostaticele i-am cumparat mamei mele tratamentul naturist cu "Ciuperca lui Dumnezeu". Vreau sa spun ca sunt cu adevarat rezultate, in sensul ca nu si-a pierdut pofta de mancare, se odihneste foarte bine noaptea, are reglat tranzitul intestinal, in general o stare cat se poate de buna. Am reusit sa o fac sa fie cu moralul foarte ridicat si sa nu bage in seama boala. In 25 martie mergem pentru a 4 tura de citostatice si atunci vom repeta marker-ele ACE si CA125 si in luna aprilie vom repeta tomograful. Daca toate acestea vor fi OK vom merge la Cluj pentru interventie chirurgicala. Am foarte mare credinta in Dumnezeu ca totul va fi bine si mama mea va trece peste acest obstacol.
Doamne ajuta la toata lumea !
healthy011013
Postat pe 16 Martie 2010 19:35
felicitari...multa sanatate la toata lumea...
k_mizi
Postat pe 16 Martie 2010 19:57
trimite-mi un mail la getacoarfa@yahoo.com...iti trimit cateva detalii despre o clinica care trateaza asa ceva
coarfa
Postat pe 10 Mai 2011 17:20
ce handicapata esti! fata aia plange ca mama ei are cancer si tie iti arde de reclama la blog. du-te dreaq de idioata
kudika387380
Postat pe 13 Mai 2011 21:57
TREBUIE sa mergi mai departe orice s-ar intampla. Fii puternica chiar daca nu mai ai sperante sau putere de lupta dar incearca sa iti aduni puterile si sa iti continui drumul cu sau fara mama ta ..
In orice caz, ii urez mamei tale sanatate multa iar TU esti cea mai importanta pentru ca e viata ta si trebuie sa o continui pana la capat.
izabela_92
Postat pe 13 Mai 2011 22:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Candida 5 De la: kudika_1013060 8 August 2016 10:42
o mica afacere senzationala 3 De la: ene_m_gabriel 16 Octombrie 2009 18:34
fibrom uterin 2 De la: Lu39 1 Noiembrie 2011 13:39
sani si problemele lor 25 De la: maria1931 19 Iunie 2010 18:43
Help.. 6 De la: healty 20 Februarie 2010 14:19