Setari Cookie-uri

Sucurile naturale slabesc?

Salut as vrea sa stiu dak sucurile naturale slabesc.Sau ce sucuri pot sa beau si ce nu pot
alexandra082571
Postat pe 20 Februarie 2010 10:29
buna...in legatura cu lichidele, am vrut sa ti spunca eu aveam o problema. nu consumam lichide, panba cand am inceput sa beau ceaiuri din plante, care fac destul de bine, si curata organismul, plus ca slabesti. pe langa ceaiuri fructele stoarse sunt extraordinar de benefice pt. organism , mai ales dimineata.
Andreea06
Postat pe 20 Februarie 2010 10:43
buna,,
absolut ca sucurile naturale slabesc,,,,, daca stii exact ce fructe.......de exmplu marul,, care este cel mai indicat ,,noi ar trebui sa mancam fructe din zona noastra.chiar marul ,da jos burtica,,depinde ce vrei si cat s adai jos,,
hrana vie si naturala este indicata ,,,un alt fruct bun, mai ales ptr celulita ar fi ananasul,,,,,,,plus gref........
dar sa nu te astepti la miracole , fara un regim,, adecvat. nu se poate slabi doar cu sucuri,,este nevoie de ou,. plus,,,,,,,putina carnita , si peste,,
o alta medoda ,buna.....este mezoterapiaa.care chiar da rezultateeeee
laura_dobaes
Postat pe 3 Martie 2010 09:57
Buna! Am citit odata despre un regim mai mult de dezintoxicare decat dde slabire , dar cu ambele efecte in final, bazat doar pe sucuri de legume si fructe. Mi-ar placea sa-l si notez daca cineva il are. Multumesc!!!!
mirelar1
Postat pe 3 Martie 2010 10:22
Sucurile naturale ( cele facute acasa, la storcator !) contin zaharuri si in cantitate mare...da...pot ingrasa.
Incearca sa nu mai mananci seara (dupa ora 18 NIMIC!), sa bei multa apa plata, sa mergi pe jos sau sa urci si sa cobori scari si...vei slabi.
EKaterina
Postat pe 3 Martie 2010 11:22
Esti sigura ca daca nu mananci dupã 18 SEARA ... slãbeºti? Eu ajung acasa pe la 17,30, pana ajung sa mananc se face uneori ºi 19, ºi asta nu înseamnã cã m-am îngrãºat... ( la 1,70 m am 59 kg).
Totul depinde de miºcarea pe care o faci, de ce mãnânci, de metabolismul fiecãruia.. de multe altele.
Recent am citit cã este o greºealã sã spui ca vei slãbi dacã nu mãnânci seara ( unii zic dupã 18, alþii dupã 19). Tot în acelaºi articol se spunea ca nu e bine sã mãnânci cu doua ore înainte de culcare.....
Acum.... fiecare ce crede ºi cum considerã cã e bine.
misha2006
Postat pe 3 Martie 2010 13:20
Eu spun ca sucurile naturale slabesc doar in masura in care sunt consumate in locul altor bauturi racoritoare nesanatoase si cu adaos de zahar.Mult mai sanatoase sunt fructele mancate cu coaja cu tot(ex.mere,pere, prune)sau citricele curatate si nestoarse.Ideea este ca atunci cand se stoarce fructul acesta este mult mai repede asimilat de organism si este posibil chiar sa ingrase in comparatie cu fructul intreg,pentru care organismul are nevoie de digestie mai indelungata ,fructele devenind astfel mai satioase datorita fibrelor dar si mai sanatoase .
ligia30
Postat pe 3 Martie 2010 19:29
De la: monaco, la data 2010-03-03 11:22:08Sucurile naturale ( cele facute acasa, la storcator !) contin zaharuri si in cantitate mare...da...pot ingrasa.
Incearca sa nu mai mananci seara (dupa ora 18 NIMIC!), sa bei multa apa plata, sa mergi pe jos sau sa urci si sa cobori scari si...vei slabi.
sucurile naturale cat si fructele, contin zaharuri, care combinate cu carbohidrati si grasimi pot ingrasa....daca vrei sa consumi fructe sau sucuri facute din fructe intr-o cura de slabire, mai bine numai tii acea cura, ca nu va avea rezultate...cel mai bine sa elimini carbohidratii si pe cat de mult zaharurile, sa compensezi lipsa aportului de vitamine cu un complex de multivitamine si cu multe legume in stare proaspata...in rest poti manca carne de pui, peste vita sau porc slaba cata doresti, NU PRAJITA !!! daca vrei o dieta facuta de un nutritionist foarte bun, pentru 5 luni si apoi mentinere, lasati o adresa de email..!!
4Life
Postat pe 3 Martie 2010 20:35
buna! as vrea dieta nutritionistului tau pt 5 luni. trebuie neaparat sa slabesc si sa nu mai pun... maria_marim2002 este id ul meu. ms frumos pt bunavointza!
carmen.
kudika097663
Postat pe 4 Martie 2010 15:54
Orice suc, fie el natural sau nu, INGRASA. Mai bine mananca fructele direct (un fruct pe zi) si bea apa plata. Apa e singura "bautura" care nu ingrasa, orice altceva contine calorii inutile (in sensul ca mai bine bei apa care are 0 calorii si mananci un mar fara sa-l faci suc). Succes cu slabitul. Mergi si la sport, pentru ca e foarte important. Eu merg de o luna la sala si, impreuna cu un pic de grija la ce mananc, am slabit 3 kilograme. O primavara frumoasa!
Rainbow_healthy
Postat pe 5 Martie 2010 07:37
as dori si eu dieta ta care zici ca slabeste frumos si sigur adresa mea de email este:sanda.ardeu@gmail.com. Iti multumesc .
healthy006868
Postat pe 5 Martie 2010 23:06
buna,
de fapt ultima masa trebuie sa fie cu 4 ore inainte de culcare altfel se asimileaza mai mult decat trebuie.Deci calculati singure la ce ora trebuie mancat seara.
In ce priveste sucurile...singurele sucuri sanatoase sunt cele facute de noi acasa dar baute cu masura,obligatoriu este sa bem 2 l apa plata /zi, ceaiuri si sucuri daca mai putem dupa ce am baut apa
succes!
claucris16
Postat pe 17 Martie 2010 07:39
Buna! Eu cred ca foarte sanatos sa bei sucuri naturale, dar preparate in casa nu cele din comert pt spre ex.chiar am vazut un reportaj in care era vorba de sucuri naturale din comert, in care un pahar de suc de portocale are mai mult zahar decat un pahar de cola. Eu beau dimineata suc de mere sau fructe amestecate un mar un kiwi un grafruit, si consumam zilnic 2 cani de ceai verde neindulcit. Am reusit sa slabesc 3kg.in 3 saptamni, incare nu consumam paine,prajeli si numai carne de pui,peste si vita. Pt. ca nu mai pot sa beau ceai verde simplu am trecut pe ceai verde dar cu aroma de vanilie. (stie cineva daca are acelas efect cel cu vanilie ca cel simplu?)
Mia_88
Postat pe 17 Martie 2010 11:41
dieta era doa cu sucuri si nmic altceva. As dori si eu dieta aceea pe 5 luni. Cat se slabeste? for3mmm@yahoo.com Multumesc!!
mirelar1
Postat pe 17 Martie 2010 13:27
sucurile naturale facute la storcator sunt foarte sanatoase, eu am baut pentru regenerare dupa nasterea fetitei. in adolescenta am consumat suc de morcov cu suc mere si parul mi s-a indesit si nu a mai cazut. acum nu prea mai beau regulat, ci cand apuc.in legatura cu slabitul, firesc orice ingurghitezi e folosit de organism. sucurile nici nu ingrasa nici nu slabesc, orice mancare in exces ingrasa, mai ales carbohidratii. dar e corect ce au scris fetele mai sus, sucul de ananas e bogat in fibre si ajuta in curele de slabit, marul la fel. poti consuma marul ca atare, mai multe fibre care vor curata intestinul.
daca vrei sa slabesti intr-adevar fati un regim pe viata, un stil de viata sanatos. nu manca niciodata cantitati mari la o masa, incearca sa ai in jur de 5 ori 6 mese pe zi, nu rata niciodata micul dejun, mananca proteine la dejun si la cina, carbohidratii la mijlocul zilei. mananca seara, nu e bine sa nu mananci dupa 18. incearca doar sa nu mananci exact inainte de culcare, lasa un timp sa se digere mancarea, in jur de o ora sau 2. bea lichide des, oridecate ori simti ca ai o foame falsa. obisnuieste organismul cu asa un stil de viata si fa miscare cand ai timp, nu e nevoie sa te extenuezi, ci doar sa pui sangele in maiscare sa se dreneze toxinele.
daca ai pofta de ciocolata ori dulciuri e ok, poti consuma, numai sa nu manaci in exces si cel mai bine sa le mananci la 11 dimineata.

am vazut ca esti tanara, incearaca sa ai un stil de viata sanatos, bafta!
alexandra25
Postat pe 17 Martie 2010 13:36
pricipiul e foarte simplu, daca mananci peste masurile calorice necesare organismului tau atunci te ingrasi. apropo, ca uitasem, pepenele galben e de altfel bun daca te hotarasti sa slabesti. oricum vad ca multi nu inteleg un lucru, sa nu mananci mai mult decat e necesar, de ce sa ajungi sa bei numai suc o saptamana si sa astepti minuni pe termen lung. nu e posibil, atat timp cat vei continua sa consumi peste masura dupa ce termini cura de slabire. curele de slabire sunt stresante pentru organism, incearca sa reduci cantitataea portiilor de mancare in timp vei vedea rezultatul.
succes!
alexandra25
Postat pe 17 Martie 2010 14:54
NU sabesc! ca sa slabesti trebuie sa arzi calorii(deci sa ai contractie musculara)deci sucurile NU slabesc !!!!simplu
sss
Postat pe 17 Martie 2010 23:23
buna sint mihaela,as vrea sa stiu cum e mai bine sa alergam pe bandà sau in aer libe r.adresa mea deni_mimi@yahoo.it
healthy014597
Postat pe 7 Aprilie 2010 11:11
In primul rand sucurile naturale pot fi considerate doar cele pe care le faci tu acasa, caci alea de pe piata numai naturale nu sunt.
In al doilea rand, nu, nu slabesc, Fructele au fructoza, cu alte cuvinte zahar si considerate in exces ingrasa.
Singurul lichid care nu ingrasa este apa, iar consmata cu putina lamaie mai taie din pofta de mancare.
Cat despre alimentele care slabesc, sunt cele cu calorii negative. Brocolii, salata verde, varza, ceapa si usturoiul ar fi unele dintre ele. Cauta mai multe informatii pe google.
Bafta la dieta!
ramo_darkgirl
Postat pe 18 Iunie 2010 08:41
sincer de ani de zile caut un asemena regim.am slabit doar cand am avut probleme serioase de familie,dar cand lucrurile au revenit la normal,m-am ingrasat la loc.va multumesc anticipat!liliana_redai@yahoo.com
sa aveti o vara de vis!
liliana_redai@yahoo.com
Postat pe 18 Iunie 2010 09:40
buna , vr te rg si eu nr de tel ...sau un alt contact al nutritionistului ,please !
merci , silvia
kudika091289
Postat pe 18 Iunie 2010 13:28
buna eu sunt noua pe aici dar ma itereseaza cura de slabire iti voi lasa idiul meu albertina1925.sper sa funtioneze o voi urma pt ca vreau sa slabesc astept sami scri pe email
albertina1925
Postat pe 18 Iunie 2010 13:51
De la: 4Life, la data 2010-03-03 20:35:09
De la: monaco, la data 2010-03-03 11:22:08Sucurile naturale ( cele facute acasa, la storcator !) contin zaharuri si in cantitate mare...da...pot ingrasa.
Incearca sa nu mai mananci seara (dupa ora 18 NIMIC!), sa bei multa apa plata, sa mergi pe jos sau sa urci si sa cobori scari si...vei slabi.
sucurile naturale cat si fructele, contin zaharuri, care combinate cu carbohidrati si grasimi pot ingrasa....daca vrei sa consumi fructe sau sucuri facute din fructe intr-o cura de slabire, mai bine numai tii acea cura, ca nu va avea rezultate...cel mai bine sa elimini carbohidratii si pe cat de mult zaharurile, sa compensezi lipsa aportului de vitamine cu un complex de multivitamine si cu multe legume in stare proaspata...in rest poti manca carne de pui, peste vita sau porc slaba cata doresti, NU PRAJITA !!! daca vrei o dieta facuta de un nutritionist foarte bun, pentru 5 luni si apoi mentinere, lasati o adresa de email..!!

vreau si eu dieta ep5 luni sau macar adresa de mail a nutritionistului.
multumesc!for3mmm@yahoo.com
mirelar1
Postat pe 18 Iunie 2010 16:31
Daca se consuma imediat dupa mancare,sucurile te pot ingrasa,intrucat efectul vitaminizant si mineralizant se reduce drastic,fermenteaza si ingreuneaza digestia,ca de fapt orice lichid consumat imediat dup MANCARE(dilueaza sucurille gastrice);insa daca continutul in fibre este foarte mare,vor drena si curata intestinele.IN CONCLUZIE daca sunt consumate in afara meselor,sau nu sunt asociate cu acestea,nu au de ce sa ingrase-si asta la minim 1/2 ora inainte de mancare,cu conditia sa fie preparate in casa,cu alte cuvinte,naturale.
traiant
Postat pe 18 Iunie 2010 16:34
buna te rog sami dai si mie reteta acea de 5 luni si mentinere vreau sa slabesc sigur si sa ma pot mentine dupa ce ajung la kg dorite.Acesta_i adresa de mess albertina1925@yahoo.com.De abia astept sa urmez aceasta reteta.iti multumesc
albertina1925
Postat pe 20 Iunie 2010 01:09








==================================
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 21 Iunie 2010 13:20
buna vreau sami dai te rog si mie dieta pe 5 luni si mentinere.Acestai emailul meu:www.albertina1925@yahoo.com.Astept sami trimiti dieta si iti multumesc
albertina1925
Postat pe 21 Iunie 2010 18:04
In special sucul de grapefruit slabeste, se bea dupa mancare pentru a accelera digestia alimebtelor
de asemenea pentru fetele din cluj, exista pe baritiu la nr 18 un magazin cu sucuri naturale, pentru slabit gasit acolo sucul lui Breus
yaryna
Postat pe 2 Noiembrie 2010 12:20
Daca te referi la cele la cutie, contin conservanti si nu prea sunt sanatoase. Mie cel mai mult imi place atunci cand tin o cura de detoxifiere este sa mananc cat mai putin procesat. Am gasit kitul de 5 zile de la Farmacia Ortomoleculara. Vine in sticlute, gata ambalat si mie imi place enorm ca nu mai pierd timp dimineata sa imi fac diverse smoothie-uri. E eficient,eu m-am convins. Il voi incerca din nou peste 2 luni cand programez urmatoarea dieta de detox.
kudika_975474
Postat pe 29 Mai 2016 21:11
Toate sucurile contin zaharuri, asa ca daca sunt consumate in cantitati mari este normal sa ingrase.
LadyGalina
Postat pe 17 Iulie 2016 20:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine mai e pro-ana/pro-mia? 40 De la: mockingbird 26 Noiembrie 2009 13:09
ulei de palmier 51 De la: m_nicole 30 Decembrie 2010 14:33
despre celulita si cum o eliminam 92 De la: liquidshugar 21 Octombrie 2013 20:58
Dieta pentru detoxifierea organismului 11 De la: Monicamm85 6 Mai 2010 11:34
Program de Detoxifiere 2 De la: MorningStar 18 Iunie 2015 15:11