Setari Cookie-uri

El scorpion ea varsator

El scorpion cu ascendent in pesti si ea varsator cu ascendent in scorpion Merge de-o relatie?
krone
Postat pe 10 Iulie 2010 10:58
someone? ^^
krone
Postat pe 11 Iulie 2010 10:01
merge foarte bine atata timp cat scorpionul ii ofera destul spatiu varsatoarei
dulcineea1602
Postat pe 28 Iulie 2010 11:52
NU MERGE!Crede-ma,am intalnit multe cupluri de acest gen pt ca se pare ca e o atractie bolnava intre ac 2 zodii,dar,desi se atrageau enorm,lucrurile nu mergeau nici la capitolul comunicare,nici la cel social(scorpionul e mai dornic de intimitater din toate pctele de vd decat varsatorul).In plus scorpionul vrea sa domine,ceea ce nu se potriveste cu viziunea varsatorului despre cuplu.Femeie varsator este o afacerista innascuta(are simt practic)si-l poate depasi pe orgoliosul scorpion din ac pct de vedere(financiar),motiv de grea incercare pt scorpionasul exagerat....ce vrea o femeie su(b)pusa.Argumentele sunt multe contra.Lista poate continua.
ramo22gd
Postat pe 29 Iulie 2010 11:43
De la: ramo22gd, la data 2010-07-29 11:43:06NU MERGE!Crede-ma,am intalnit multe cupluri de acest gen pt ca se pare ca e o atractie bolnava intre ac 2 zodii,dar,desi se atrageau enorm,lucrurile nu mergeau nici la capitolul comunicare,nici la cel social(scorpionul e mai dornic de intimitater din toate pctele de vd decat varsatorul).In plus scorpionul vrea sa domine,ceea ce nu se potriveste cu viziunea varsatorului despre cuplu.Femeie varsator este o afacerista innascuta(are simt practic)si-l poate depasi pe orgoliosul scorpion din ac pct de vedere(financiar),motiv de grea incercare pt scorpionasul exagerat....ce vrea o femeie su(b)pusa.Argumentele sunt multe contra.Lista poate continua.





Din proprie experinata ..eu zic ca nu merge.Eu sunt varsatoar,el scorpion...pff a durat cam 2 luni...timp in care ne-am despartit cam de cate 2 ori pe zi ...:)) iar la sfarsitul zilei ne impacam...a 2-a zi urmand sa o luam de la capat. Dar sunt de acord cu tine..chiar este o atractie extraordinar de puternica :x intre semnele acestea zodiacale..vreau sa spun doar cand ne priveam pentru cateva secunde era ceva faorte special. Scorpionii sunt niste barbati foarte pretentiosi ..la ei e ori tot ori nimic ,ei au propria lor lume cu propriile lor convingeri( daca asa zic ei..asa trebuie sa fie)nu accepta sa intevina cineva in viata lor si sa incerce doamne fereste sa le reproseze ceva sau sa incerce macar sa schimbe un mic detaliu legat de viata lor,sunt misteriosi..dar pe de alta parte sunt minunati ..sarmanti,pasionali,( al meu era si foarte sincer) :D si cel mai mare avantaj e ca daca fac ceva ..fac din tot sufeltul,te fac sa te indragostesti pur si simplu de ei ..fara sa faca nimic special. Cu toate astea am ajuns la concluzia ca nu sunt pentru mine. :D
Dar cred ca merita incercata si o astfel de relatie.
aNcUtA_p
Postat pe 21 August 2010 20:16
Incercarea moarte nu are.unii au reusit!altii nu!

Eu am de exemplu o foarte buna prietena din zodia scorpion si sunt varsatoare!
Depinde si de educatie sau anturaj...
kudika316564
Postat pe 25 August 2010 02:53
sunt casatorit cu o scorpioana de 8 ani si chiar este ok dca vrei tu ca varsator sa mearga
kudika375409
Postat pe 10 Martie 2011 17:05
Chiar asa este! Totul depinde de varsator,atata vreme cat este sincer,loial,nebagacios,nepisalog si mai ales secretoooos, exact ce cauta un scorpion de la persoana de langa el,rellatia merge. Totul e ca ambii sa vrea acest lucru. Si daca vor,atunci cand apar conflictele fiecare sa lase de la el!! Oricum, atractia intre cele doua zodii este fara cuvinte
kudika_984263
Postat pe 24 Iulie 2015 23:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pareri 5 De la: scorpio67 28 Decembrie 2009 10:33
eu varsator, el taur 5 De la: dutza30 30 Septembrie 2009 20:21
Ce-si doresc barbatii? 46 De la: LOPY_71 30 Septembrie 2010 01:21
Barbatul sagetator 38 De la: anamaria6491 9 Octombrie 2010 18:37
TOPIC PENTRU OBSEDATII DE ZODII !!!!! 54 De la: andreea1976 30 Septembrie 2009 20:29