Setari Cookie-uri

mobilier ieftin

mie una mi se pare scump ikea, stiti vreo alta firma cu mobila mai ieftina?
kblog
Postat pe 1 Iulie 2008 16:17
stiu ca mobilieroffice au si mobilier home dar nu e afisat la ei pe site
kudika034876
Postat pe 11 Iulie 2008 11:59
Ce tip de mobila ai nevoie?
koanamay
Postat pe 13 Iulie 2008 18:16
vrea cineva ratan?
mikhail_ro
Postat pe 20 Iulie 2008 10:40
Eu sunt din Chisinau si avem mobila de acasa luata de la Bucuresti, Ikea. Suntem foarte multumiti pentru ca aici mobila e mult mai scumpa si calitatea lasa de dorit... Doar mobila clasica italiana merita banii... Daca ii ai.

Postat pe 20 Iulie 2008 13:37
spune-mi te rog cum ati procedat cu mobila de la ikea? Ma refer la transport, cum ati facut efectivg si ce a insemnat ca si costuri suplimentare?
cornelia_tersanszki
Postat pe 27 Iulie 2008 09:45
mai bine urmaresti reducerile la magazine de mobila,si ei ceva mai bun,un pat mai ieftin se distruge intr-un an,doi maxim si cu salteaua la fel,iti recomand din latex,este f buna si anatomica.o zi buna.
kalis27
Postat pe 27 Iulie 2008 09:56
Mobila era impachetata in cutii foarte comod de transportat. Datorita materialelor usoare, greutatea a fost normala pentru a putea fi transportata deasupra masinii. A fost legata cu sfori, ceva foarte simplu. Acasa, chiar tatal meu a asamblat-o. Avea instructiuni si toate "uneltele" necesare erau incluse in pret.

Postat pe 27 Iulie 2008 15:42
Buna sint noua pe aici. Mie ikea nu-mi pare a fi scumpa si in plus acolo gasesc exact ce caut la preturi rezonabile.Pupici
cristea_l
Postat pe 8 August 2008 09:31
Uneori ma scoateti din sarite cu impresiile voastre de Bucuresteni va laudati cu mobila voastra din casa de la nu stiu ce firma MAMA CE REALIZARE daca ati fi mai descurcareti ati gasi mobila mai buna si in plus personalizata la producatorii independenti adica acele mici ateliere care folosesc materiale asemanatoare sau peste media calitatii de la marele magazine si inca ceva :daca veti mai sta si voi cu meseriasii de acolo veti descoperi ca hotelul fitos unde ati stat in concediu a facut mobila tot la ei
gigibrbr_condo
Postat pe 10 August 2008 10:23
A!!!! si inca ceva atelierele mici ofera transport si montaj inclus in pret ar trebui sa va ganditi si la asta daca montati gresit canapeaua si cade mama soacra
gigibrbr_condo
Postat pe 10 August 2008 10:28
bine zis!!
ovidiu_91_s
Postat pe 10 August 2008 13:16
ce sai faci frate nu este bine sa ii deschizi mintea omului ca te ia de dujman dar mai bine decat sa stea in ale lui si sa strice si pe altii cu grandoarea lor IN FINE ERA VORBA DE MOBILA IEFTINA SI NU DE FITE iti multumesc ca ai avut curajul sa aprobi un adevar
gigibrbr_condo
Postat pe 10 August 2008 15:52
probabil asa am parut cu fitze....oare daca achizitionezi produse de la IKEA esti fitzos?....nu cred iar daca imi cumpar un pat de la ARMANI DESIGN cum ma mai numesc?
cristea_l
Postat pe 11 August 2008 09:28
stai sa inteleg....trebuie sa ma justific fata de cineva fata de ceea ce cumpar si mai ales de unde cumpar? Fitoasa sau nu eu spun doar ca am cumparat de la IKEA ceva si sint multumita, am cumparat si de la firme fara renume (particulari) si am ramas doar cu banii dati degeaba ca tot jalnic lucreaza.Probabil esti un producator de mobilier ofticat ca "fitosii"asa ca mine cumpara din alte parti si nu de la tine. ...in fond nu inteleg de ce te razboiesti cu mine....ca doar nu ma cunosti si nu te cunosc....mai bine te-ai limita sa discuti civilizat si mare grija la ton si cuvinte. O zi buna
cristea_l
Postat pe 12 August 2008 15:35
ma intreseaza costul unui pat rabatabil dublu,va rog.
miki_robc
Postat pe 12 August 2008 23:52
Detaliaza un pic produsul...pat rabatabil dublu si poate te pot ajuta.
In alta ordine de idei nu va mai tot contraziceti pro-contra IKEA. Va pot spune in calitate de cunoscator al productieei de mobilier din Romania ca mare parte din produsele Ikea sunt facute in Romanica noastra si va asigur ca pleaca din fabrici la niste preturi derizorii.DA! ce se gaseste in magazin este intr-adevar la preturi exagerat de mari cel putin ce este din PAL melaminat. Este intr-adevar mai rentabil sa mergi la un mesterica de la colt dar din pacate este posibil sa dai de niste neseriosi.
Cat despre mobilierul din lemn masiv...lasa ca-l cumpara altii La noi lemnul masiv (cel mai sanatos material pentru mobila)pleca la export cherestea si bustean in timp ce fabricile se inchid pe capate !!!
rapsan
Postat pe 13 August 2008 09:03
Draga mea imi pare rau daca am parut ofticat si cu un limbaj neadegvat nu sant producator de mobila deci nu sant subiectiv doar ca nu imi plac produsele de duzina indiferent de marca lor prefer sa merg la un producator sa imi personalizez produsul care il cumpar in plus obtin montajul si transportul acasa vorbesc aici de mobila ieftina ca asta era tema acestui forum iata de ce nu ma impresioneaza ikea sau alt magazin in conditiile in care nu ma pot plange nici de bani si nici de faptul ca nu pot veni oricand in bucuresti sa-mi iau mobila de la capitala
gigibrbr_condo
Postat pe 13 August 2008 19:55
Draga RAPSAN ai perfecta dreptate privitor la mobila de pal ca la un meserias poti sa nu fii multumit de produsul final dar tot atat de adevarat este ca nu esti obligat sa il cumperi eu sant din braila pot alege oricand din galati daca nu sant multumit de un produs dar in bucuresti nu cred ca nu se gaseste de unde sa alegi ceva apoi sa stii ca pentru mobila din lemn masiv se gasesc meseriasi, important este sa vrei sa ii cauti
gigibrbr_condo
Postat pe 13 August 2008 20:09
eu ma opresc aici cu discutia pe aceasta tema......poate ma depaseste subiectul.....sint o tipa care vede, ai place ....cumpara ..... pupici tuturor
cristea_l
Postat pe 14 August 2008 08:41
pat rabatabil pentru doua persoane2.0m X 2.2m,care sa fie intins noaptea si inchis ziua prin rabatare fara prea mare efort.Iar pentru aspect mai placutsi functional atat ziua cat si noaptea,as vrea sa poata fi incastrat intr-un fel de corp de mobilier ca o mica biblioteca cu rafturi in laterale sau poate alta forma mai frumoasa,daca stiti.
miki_robc
Postat pe 15 August 2008 17:09
nu trebuie sa te superi daca ideile nu coincid mereu cu ale tale din acest motiv este acest forum pentru a dezvolta niste idei si nu pentru a forma o opinie este un mod placut si eficace de a afla diferite pareri te asteptam oricand cu alte pareri dar si comentarii pe acest forum chear daca uneori eu sau alti prieteni de pe forum vom mai face comentarii uneori prea acide cum te rog daca voi sari eu MOBILA sa le faci si tu CU STIMA UN PRIETEN DE LA BR
gigibrbr_condo
Postat pe 17 August 2008 09:21
EU PROPUN PENTRU MOBILA IEFTINA SA O FACI SINGUR NU MA PRICEP FOARTE BINE DAR CU DIBACIE SI TEHNICA (CARE SE INVATA PRIN A STRICA NISTE MATERIAL)POTI SA ITI FACI CEVA MOBILIER MIC DIN PAL CA ESTE MAI IEFTIN ,DESIGUR DACA ESTE TIMP SI POTI DISPUNE CEL PUTIN DE CATEVA SCULE IMPRUMUTATE POTI INCEPE CU NISTE SCAUNELE SI O MASUTA DE COPII SAU O MASCA DE LA GHIUVETA DIN GRADINA APOI UN RAFT IN CAMARA(DAR ATENTIE CE GREUTATE PUI PE EL) SAU PE VERANDA SI IN CAMERA COPILULUI POTI AVEA O TENTATIVA DE MESERIAS . AI AVANTAJUL CA MATERIALUL IL POTI TAIA DE UNDE IL CUMPERI VEI MAI PRIMI SI NISTE PONTURI PE ACOLO SI DESIGUR VEI PUTEA CARA VIITOAREA MOBILA CU MASINA PERSONALA
gigibrbr_condo
Postat pe 17 August 2008 09:44
in sibiu sa deschis de doua luni un stand de mobila (in european retail park) tot mobilierul este din spania, i-ti pot spune ca are printre cele mai bune preturi, iar mobilier ofice nu mai vb. firma este si producator si distribuitor.
costy3x
Postat pe 17 August 2008 13:02
Rapsan,ma poti ajuta cu detalii despre un producator de paturi rabatabile?Este fff urgent,te rog.
miki_robc
Postat pe 17 August 2008 15:33
Nu va mai certati
victorionescu
Postat pe 18 August 2008 17:49
victorionescu
Postat pe 18 August 2008 17:50
Dragilor, mobila si firmele care o produc... Nu trebuie sa va certati. sa stiti ca o canapea mobexpert poate arata foarte bine intr-un apartament, pe cand una de la Ever Art nu ai avea cum sa o asortezi. De exemplu... sta nu inseamna ca producatorii sau cumparatorii nu au minte... Ci doar ca platind un pret oamenii doresc sa aiba ceea ce isi doresc in casa. Eu de exemplu in unele camere am comandat mobilierul facut de mine. Bucataria si doritorul de oaspeti sunt realizate de mine. Desi nu sunt constructor sau arhitect, am avut norocul ca mama ma sa fie tehnician proiectant si ma invete cum stau formele in spatiu. Si ca, inainte de forma, este FUNCTIONALITATEA. Aceasta va da si forma si spatiul pe care il va ocupa. la firma la care am fost care produce mobila la comanda - o firma mica totusi - am fost cu dimensiunile, desenul, repartizarile si, pentru a fi si mai scrupuloasa, inclusiv necesarul de lemn din cele doua culori pe care le-am solicitat. Credeti-ma, nu a fost nici o problema, oamenii au intocmit extrem de repede devizul estimativ, au venit la fata locului, au masurat tot, au dat solutia si in 2 saptamani voi avea si dormitorul gata. Credeti-ma ca nu m-as duce intr-un magzin sa cumpara mobila, insa as cumpara o canapea exesibila, un fotoliu, un scaun pentru birou. Si daa imiplace atunci vreau sa si cumpar. Chiar daca pretul pare mare. muncesc o viataca sa ma bucur de cateva lucruri.
Nu am vrut sa schimb opiniile nimanui, ci am vrut doar sa afirm ca toaa lumea are dreptul la opinie si asta ne incurajeaza pe noi sa fim mai atenti si mai deschisi la ce fac altii. existao vorba; ce tie nu-ti place, altuia nu-i face. Haideti satinem cont cu totii de asta.

Cu drag,Oana
koanamay
Postat pe 19 August 2008 18:31
felicitari nimeni pana acum nu scris atat de clar despre mobila ieftina este adevarat insa ca o canapea un fotoliu sau un scaun nu pot fi facute de orisicine (adica micile ateliere nu au de cele mai multe ori capacitatea de a le produce) cum tot atat de adevarat este ca nu poti gasi ceva cu adevarat placut la ikea sau macar sa se potriveasca cu ce ai in casa si apoi daca cumperi iti trebuie transport montaj nu? fara rautate un prieten
gigibrbr_condo
Postat pe 20 August 2008 19:34
Buna
Eu cred ca mobila ieftina=calitate foarte proasta,o spun din experienta proprie,acum 5 ani mi-am cumparat un dormitor de la Mobexpert si cateva dulapioare pentru hol si baie,dupa numai 1 an mi-au cazut usile de la sifonier,capacul din spatele sifonierului era dintr-un carton mizerabil care a cedat si el la un moment dat,arcurie de la saltea s-au lasat de nu puteam sa dormim fara o plapuma sub noi,asta in conditiile in care eu si sotul meu nu suntem niste grei.Dupa doar 2 ani mobila arata groaznic,pal incovoiat,rafturi cazute,asta dupa o manipulare zic eu normala,nu am bruscat usile in nici un fel,nu am trantit,nu am sarit in pat.
Dupa doar 2 ani ne-am vazut nevoiti sa schimbam mobila,am gasit un meserias care lucreaza in particular,dupa ce am vizionat cateva din lucrarile lui ne-am decis sa ne lasam pe mana lui,ne-am ales palul,accesoriile,am facut o schita pe spatiul pe care il aveam si a iesit o bijuterie.La fel am procedat si cu bucataria si un dressing pe hol.Poate ajunge ceva mai mult decat daca se cumpara din magazin de-a gata insa calitatea este incomparabila.
Stiu ca este mai comod sa mergi,sa vizionezi,sa platesti si sa-ti vina in aceiasi zi acasa mobila ,insa nu va sfatuiesc,riscati sa platiti mai multi bani ajungand sa o inlocuiti dupa 2,3 ani,daca finantele sunt limitate mai bine faceti un credit si achizitionati ceva rezistent si durabil.
Mult succes .
dian_vladian
Postat pe 31 August 2008 08:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casa in Bucovina 1 De la: rox_rbz 8 Decembrie 2011 18:04
centrala in condensatie 3 De la: doc13 11 Februarie 2010 20:07
Fã-þi singur decoraþiunile din casã 3 De la: kudika_955051 21 Iunie 2014 20:23
amenajari exterioare gradini , iazuri artificiale , fantani arteziene gazon si mobilier lemn masiv 1 De la: cjc_marius 17 Mai 2010 13:40
Glafuri de fereastra pentru exterior si interior 1 De la: kokonet 22 Ianuarie 2010 08:40