Setari Cookie-uri

Saltele - unde gasesc?

De la: luminitagrigoriu, la data 2009-02-05 17:21:09multumesc pentru apreciere dar la subiectul saltele eu apreciez ce spun clientii eu fac mobila-lemn masiv binenteles- iar de exemplu la paturi le comercializez fara saltele iar clientii le-au laudat pe cele care le-am recomandat.Iar apropo de magazinul din iasi cam stiu ce se intampla in materie de mobila in zona moldovei si in general ne cunoastem cei care lucram de mult timp in domeniu


Buna ziua Luminita

Pentru saltele si somiere putem colabora daca exista interes . Produsele noastre sunt pe www.ramedepat.ro
echipa
Postat pe 11 Februarie 2009 16:18
Saltele de la Dormeo. Sunt foarte bune! Am cumparat si eu una. Poti face comanda pe site.
volintiru22
Postat pe 13 Februarie 2009 10:18
Am vazut o gama variata si de buna calitate la www.Dormeo.ro
florydogaru
Postat pe 13 Februarie 2009 11:30
eu folosesc saltea de la Valentinno Tessuti (nu stiu daca am scris chiar corect), este din spuma poliuretanica si nu se compara cu cele cu arcuri. Cel (cea) care doarme langa tine nu simte niciodata cand te intorci de pe o parte sau alta sau cand te dai jos din pat. Nu mai vorbesc de confortul pe care il ofera.
Kojak
Postat pe 13 Februarie 2009 11:33
Saltelele din spuma au si o garantie mult mai mare decat cele cu arcuri, sunt si mai usor de transportat, prezentandu-se sub forma de rulouri. Sunt excelente.
Kojak
Postat pe 13 Februarie 2009 11:38
intra pe www.dormeo.ro si cu siguranta vei gasi ceva
andra_alexandra
Postat pe 17 Februarie 2009 15:39
Nu putem cataloga o saltea ca fiind proasta doar pentru ca este moale...fiecarei persoane i se potriveste un anumit tip de material, duritate etc. de aici si marea varietate de modele. Sfatul meu ar fi ca in momentul in care va pierdeti in marea de oferte sa vizitati showroom-urile de prezentare. Majoritatea producatorilor/distribuitorilor de saltele care se respecta pun la dispozitia clientilor toate modelele de saltele comercializate pentru a fi "testate". De esemenea o saltea buna nu trebuie neaparat sa fie si foarte scumpa....sunt o gramada de firme ce vand saltele la preturi exorbitate insa calitatea lasa de dorit considerabil. Asa ca stimati cititori faceti investigatii serioase inainte sa va achizitionati o saltea deoarece pretul nu va garanteaza neaparat si calitatea sau daca calitatea corespunde e posibil ca salteaua pur si simplu sa nu vi se potriveasca.
Multa bafta si daca mai aveti intrebari nu ezitati sa ma contactati...macar cu un sfat sa pot ajuta.

Postat pe 3 Martie 2009 13:06
incearca IKEA !
lioncorina
Postat pe 3 Mai 2009 17:57
www.dormeo
Incearca aici, sunt saltele de foarte buna calitate
healthy000676
Postat pe 29 Iunie 2009 07:01
Incercati Lineaflex, eu am de 6 ani o saltea ortopedica cumparata de la aceasta firma si am fost si sunt foarte multumita de ea (si nici nu a fost foarte scumpa).
Mihaela09_condo
Postat pe 29 Iunie 2009 10:56
Salut tuturor !

Eu mi-am cumparat un sistem de dormit somiera si saltea de la un imporatator german.Pana sa ii descopar, stiam ca mai toata lumea ca salteaua trebuie sa fie tare...
Se pare ca nu este asa ,iar dupa o documentare adecvata , am ales ce mi se potrivea cel mai bine dpdv al indicelui corporal , inaltime , greutate.
Ii recomand oricui doreste sa aiba un somn sanatos si linistit.
Ptr cei interesati www.huelsta-studio.ro
adrian_r
Postat pe 24 Iulie 2009 12:07
SFAT pentru UNELE DOAMNE si DOMNISOARE ::; mergi la un magazin cu el , cumpara salteaua care considerati ca este cea mai buna daca dupa o vreme consideri ca nu este buna dute si cumpara alta, fara el Daca el declara ca nu mai este buna .....salteaua TREBUIE SA ITI FACI GRIJI Pentru tinerele doamne si domnisoare nu mai va amagiti singure nu salteaua este de vina pentru durerea salelor CI MODUL PENTRU CARE FOLOSITI SALTEAUA dar mai bine decat sa va doara capul si sa scriti bazaconii pe topicul de .......saltele
gigibrbr_condo
Postat pe 26 Iulie 2009 11:39
si eu care folosesc saltea de 600 de ron ....si nevasta !!! de ce avantaje as beneficia daca as cumpara salteaua de 2-3 mii de euro!!!????? sigur cred ca as obtine intretinere gratuita si pentru cele 2-3 thailandeze incluse in pretul saltelei !!!! apoi nu cred ca este asa ,sigur dar sigur aceasta saltea are functie de zbor precum covorul magic al lui alladin
gigibrbr_condo
Postat pe 26 Iulie 2009 12:03
Eu am incercat cred toate saltelele din Bucuresti si sunt multe nu gluma. Ce vroiam eu, Med Care Silver Line costa peste o mie de euro si nu imi pot permite. Asa ca am avut de ales pana la urma intre Clasic Uni si Confort Test. Amandoua mi-au placut, dar norocul a fost sa scoata firma o promotie la salteaua Clasic Uni, asa ca am optat pt ea. Sunt foarte multumita de calitate. Firma asta mi-a fost recomandata de cineva care avea o saltea din gama lux, ceva cu Medicare. Dar au si game economice, mai pentru toate buzunarele asa.
popale
Postat pe 14 Octombrie 2009 15:31
produsele Tempur sunt minunate!!!
sanda_bn
Postat pe 26 Iulie 2010 18:41
Si astia au saltele previ. Am luat eu de la ei si sunt ok. mi-au dat si transportul gratuit.
ade0908
Postat pe 27 Aprilie 2011 21:47
De la: kudika387954, la data 2011-04-27 21:47:08Si astia au saltele previ. Am luat eu de la ei si sunt ok. mi-au dat si transportul gratuit.

sorry...am uitat sa zic care :)) salteauaviselor.ro
ade0908
Postat pe 27 Aprilie 2011 21:49
De la: Mihaela09_condo, la data 2009-06-29 10:56:30Incercati Lineaflex, eu am de 6 ani o saltea ortopedica cumparata de la aceasta firma si am fost si sunt foarte multumita de ea (si nici nu a fost foarte scumpa).




Foarte tari produsele lor,eu i-am cumparat sora-mii saltea de la ei ( cadou de nunta ) si este foarte multumita.
La fel pot spune de preturi , sunt accesibile.
Mai ales ca sunt foarte rezistente.
au saltele de toate tipurile, iar personalul te ajuta foarte mult pentru a putea face alegerea optima.
Merita !!!!
kudika428315
Postat pe 30 August 2011 15:08
Buna tuturor,

Stiu ca alegerea saltelei potrivite poate sa fie o povara, asadar, va propun sa castigati una fara prea mari batai de cap.
Este vorba despre un concurs organizat pe Facebook de catre Siesta Bedding, care are ca premiu o saltea dubla SIesta Lux Foam. Se castiga simplu, pe baza de vot. Cei de la Siesta au mai avut astfel de concursuri si dau ocazional saltele.
Abia s-a lansat si inca nu sunt inscrisi (pont pentru doritori :P). Concursul se termina pe 12 August, ora 24:00.
Aici gasesti linkul pentru concurs: http://www.facebook.com/SiestaBedding/app_204169126292521

Mult succes!
kudika_12661
Postat pe 23 Iulie 2012 11:10
Noua generatie de saltele ortopedice - cele mai avantajoase preturi

Gala Home Concept ofera o gama diversificata din noua generatie de saltele ortopedice,imbinand tehnologia germana si design-ul italian la preturi fara concurenta.

Pentru informatii suplimentare suna la Alina Birisu, telefon 0752832196
kudika_26805
Postat pe 11 Februarie 2013 07:55
Acuma nu vreau sa arunc cu pietricele dar cred ca spatele te doare din alt motiv.

Cauta pe cineva sa te indrepteze bine, sa te traga pe spate ....
kind_er
Postat pe 11 Februarie 2013 08:01
Aveti grija totusi de unde va cumparati saltele pt ca riscati sa va luati teapa. Eu am patit-o! Am facut comanda dupa un site numit salteleacasa.ro de o saltea din spuma poliuretanica. Dupa numai 5 luni, salteaua deja incepea sa se lase si se observa materialul de proasta calitate...! Cred ca firmele cele mai cunoscute sunt mai de incredere.
kudika_34380
Postat pe 29 Aprilie 2013 18:17
IKEAA sau JYSK. super bune saltele
Roua_Deraway
Postat pe 29 Aprilie 2013 18:23
De la: Roua_Lindqvist, la data 2013-04-29 18:23:29IKEAA sau JYSK. super bune saltele




Subscriu pentru calitatea saltelelor comercializate de "IKEA"!!!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Aprilie 2013 18:27
De la: life_coaching, la data 2013-04-29 18:36:07http://www.youtube.com/watch?v=zixFTJ439PI



Da,stiu linkul!!!!!Amuzant!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Aprilie 2013 18:41
Un nou magazin de saltele http://www.noapte-buna.ro/
Noapte_Buna_1
Postat pe 1 Iulie 2013 17:09
Sper ca glumesti la cum arata site-ul Daca saltele le au la fel de bune
kudika_942188
Postat pe 12 Noiembrie 2013 21:46
Plimbat, vazut, testat: Dormeo, Mobxpert, ceva cu "terra", tex si flex si tot nu am luat o decizie. Nu credeam ca e asa complicat sa gasesti o saltea buna la un pret corect. Zic pret corect pentru ca am gasit si produse ieftine dar de o calitate indoielnica (alea cu flex). Dupa multe cautari pe net, citit forum-uri si pareri m-am oprit la o saltea cu memory pe o parte si cu bio foam pe cealalta parte. Asadar o parte mai moale si una ceva mai tare. (deh sa fi sigur ca poti schimba duritatea, in functie de dispozitie si dureri de sale )
Senzatia data de materialul memory e incredibila, de imponderabilitate. Nu am dormit mai bine de cand ma stiu; regret ca "am tras" de vreo 2 ani pe salteaua veche si am tot amanat schimbarea ei.
Recomand cu incredere salteaua Memory Touch a celor de la Somproduct. Consilere de nota 10, livrare a 2-a zi gratuita ,ceva foarte foarte rar in domeniu, plus cadou 2 perne memory anatomice. Salteaua o am de cateva luni. E ca in prima zi.
kudika_942188
Postat pe 12 Noiembrie 2013 21:51
Buna
Am fost in showroom-ul celor de la Somproduct din Bd-ul Ghencea nr.132, in Home&design Mall. Au toate tipurile posibile de saltele. Sunt foarte amabili si rabdatori. Am testat o gramada de saltele si am stat pe fiecare in parte ceva vreme. Dupa test am pus comanda pe site-ul lor www.ramedepat.ro si a doua zi am primit salteaua cu Fun. Ii recomand cu incredere. Consiliere, livrare, produse - nota 10
kudika_951213
Postat pe 13 Ianuarie 2014 14:35
Lineaflex am luat anul asta, cu arc independentsi memory, modelul Camelia. Dorm ca pe un norisor de puf, foarte odihnitoare, desi aveam probleme cu somnul eu. Dupa ce se naste bebita mergem sa ii luam si lui
rodica_osiceanu23
Postat pe 12 Mai 2014 15:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gresie peste parchet 41 De la: sunshineveil 12 Martie 2010 00:48
PRODUSE HANDMADE 1 De la: inna_1688 9 Decembrie 2010 12:25
dormitor cu pat rotund 8 De la: condo010101 29 Septembrie 2010 16:40
TABLOURI 82 De la: getasart 6 August 2014 12:36
Armonie, comfort si atmosfera familiala! 2 De la: constructii24 6 Februarie 2012 12:44