Setari Cookie-uri

incalzirea casei cu panouri electrice radiante

spune-mi te rog de unde le-ai cumparat?
vrau si eu sa imi pun incalzire pe curent la o casa, dar inca nu m-am hotarat cum.
supa parerea ta e mai ok cu panouri sau cu convectoare?
casa are 2 camere de 20 mp, o bucatarie de 12 mp, o baie de 12 mp, si un antreu cu un hol care au impreuna cam 17 mp.
casa este o casa destul de veche dar in renovare.
o zi buna
kudika518202
Postat pe 5 Aprilie 2012 10:09
buna

parintii mei si-au cumparat un radiator din asta pe infrarosu de la Leroy Merlin si sunt multumiti de el.
am inteles ca pretul era mai bun decat chiar pe site-ul de vanzare al producatorului. La leroy oricum sunt preturi f mici.
deci incearca pe leroymerlin.ro vezi daca e vreo oferta sau da-le un telefon, au pe site buton de contact.
daca esti din buucuresti te poti duce pana la ei pe sos chitilei. au o gramada de chestii la zona de incalzire case.
sper sa-ti fie de ajutor
ador_parfumuri
Postat pe 26 Aprilie 2012 14:52
mai e valabil?
kudika120625
Postat pe 5 Septembrie 2012 13:42
Tipic romanesc. Sunt convins ca panoul este subdimensionat. Am intalnit romani fericiti, care cu un panou incalzeau 2-3 camere! Panouri ieftine si originale gasiti la epanouri.ro
Daca ai si-un chinezism deghizat normal ca va consuma non-stop.
Solutii ieftine sunt cu panouri solare, care si iarna la -15C incalzesc apa la 35C si cu un boiler bivalent ajuti sa ajunga agentul termic-apa la temperatura dorita de 50-60C.
Nu mai credeti in povesti si veti beneficia de banii investiti.Panourile radiante sunt la fel de eficiente ca orice alte centrale termice pe combustibili fosili, gaze, lemnoase, peleti s.a., dar trebuie bine dimensionate sunt formule si restrictii de amplasament, niciodata nu de monteaza pe peretele opus suprefetei vitrate, se monteaza termostat, altfel orice panou lucreaza 24 de ore-nonstop, fiindca el este un simplu obiect/electrocasnic fara memorie, fara capacitati decizionale. La comanda se pot livra panouri inteligent, control la distanta Luxom, Schneider Electric si atunci smartphone-ul dvs. va da comenzi de oriunde s-ar afla!!!
Toma_Florin_1
Postat pe 7 Martie 2013 13:55
Da-mi voie sa nu te cred. Vrajeala de 2 bani. L-am testat in Dedeman. Te rogi de el sa se incalzeasca. Nichelina bagata in beton=talpa de fier de calcat.
cezarpopa
Postat pe 24 Aprilie 2014 21:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
calorifere 20 De la: condo000305 30 Ianuarie 2010 16:14
apa o problema in romania 1 De la: condo002797 5 Ianuarie 2010 10:34
Confectionare mobila lemn 2 De la: condo004000 2 Iunie 2010 15:02
glafuri interioare 11 De la: carissa 1 Aprilie 2010 22:14
certificare-auditare energetica 1 De la: marketinggobehost 23 August 2011 12:25