Setari Cookie-uri

Produse MARY Kay...ce parere aveti?

Buna, sunt Consultant de Frumusete al Companiei Mary Kay... Produsele sunt de inalta calitate si sunt incantata de ele... As vrea sa stiu daca cineva a incercat aceste produse si ce parere are?
Mai multe informatii pe www.marykay.md
Tel:0731837064
Email:garstea_mariana@yahoo.com
mari_anusca
Postat pe 22 Iulie 2010 21:03
De la: mari_anusca, la data 2010-07-22 21:03:07Buna, sunt Consultant de Frumusete al Companiei Mary Kay... Produsele sunt de inalta calitate si sunt incantata de ele... As vrea sa stiu daca cineva a incercat aceste produse si ce parere are?
Mai multe informatii pe www.marykay.md
Tel:0731837064
Email:garstea_mariana@yahoo.com



ooohhhh............
anastasia_m
Postat pe 22 Iulie 2010 21:08
De la: anastasia_m, la data 2010-07-22 21:08:13
De la: mari_anusca, la data 2010-07-22 21:03:07Buna, sunt Consultant de Frumusete al Companiei Mary Kay... Produsele sunt de inalta calitate si sunt incantata de ele... As vrea sa stiu daca cineva a incercat aceste produse si ce parere are?
Mai multe informatii pe www.marykay.md
Tel:0731837064
Email:garstea_mariana@yahoo.com



ooohhhh............



Si vaaaaiiiii....pai daca le recomanzi ca fiind de "inalta" calitate, de ce mai intrebi...si iar faza cu "Suna-ma" sau "Contacteaza-ma pe mess"....de cate ori sa repet ca un produs bun se vinde la liber, nu trebuie sa cauti reprezentantu' cu sacosa pe mess?
kudika226898
Postat pe 23 Iulie 2010 07:49
Buna ziua,
am citit cu mare atentie comentariul Dvs, si as vrea sa va rapund in felul urmator:
1.Produsele Mary Kay nu se vand in magazine, nu liber...ci doar prin Consultant de Frumusete si doar dupa o Ora de Frumusete in cadrul careia incerci produsele in functie de nevoile tenului tau.
2.Aceste produse sunt recente pe piata romana si au ajuns prin intermediul Consultantilor din Ucraina, Rusia si RM.

Am pus intrebarea pe un forum, in cadrul unei teme..si anume " Frumusete" nu in timpul unei sedinte, in care se discuta planning-ul pe un santier. Cer parerea unor femei si nu cred ca fac nimic rau.

Va multumesc pt intelegere,

O zi excelenta!
mari_anusca
Postat pe 23 Iulie 2010 17:15
Buna ziua,

din pacate, iarsi se vb fara a se informa.Aveti mai jos, adresa sediului firmei:


The Mary Kay Inc. World Headquarters is located in North Dallas and totals nearly 600,000 square feet. Approximately 3,600 Mary Kay Inc. employees serve more than 1.3 million Independent Beauty Consultants and their customers in more than 30 markets worldwide.

Mary Kay Inc.
P.O. Box 799045
Dallas, Texas 75379-9045
1-800-MARY KAY
1-800-627-952

Zi buna!

PS: E rau sa avem prejudecati si sa judecam oamenii din prisma anumitor emiteri nefondate.
mari_anusca
Postat pe 26 Iulie 2010 17:14
...mdaaaa.... cum sa vorbesti cu ea despre produse cosmetice sau de ingrijire cind ea nu are nici cea mai vaga ideie despre MK ? originea produselor.....s.a.m.d. Cred ca e una care nici de cel mai simplu sapun nu se stie a folosi.
kudika295744
Postat pe 26 Iulie 2010 20:39
De la: kudika295744, la data 2010-07-26 20:39:04...mdaaaa.... cum sa vorbesti cu ea despre produse cosmetice sau de ingrijire cind ea nu are nici cea mai vaga ideie despre MK ? originea produselor.....s.a.m.d. Cred ca e una care nici de cel mai simplu sapun nu se stie a folosi.



mai,cum si-a facut ea cont sa o apere pe domnisoara consultant
mitura
Postat pe 26 Iulie 2010 20:58
kudika226898
Postat pe 27 Iulie 2010 00:31
Comentariul tau ma face sa zambesc...nu stiu care din noi nu stie sa foloseasca un sapun..sau ce inseamna ingrijire..produse cosmetice...
Eu am raspuns la ce am fost intrebata...in cazul in care ai fi citit cu atentie, ti-ai fi dat seama, dar din cate am vazut, nu pot avea asa pretentii...
Consultanþii de frumuseþe ai Companiei propun produsele Mary Kay® clienþilor în timpul Orelor de frumuseþe, anume aici Consultanþii selecteazã individual pentru fiecare client produse în dependenþã de necesitãþile ºi particularitãþile pielii. Principiul de lucru al Consultanþilor de frumuseþe ai companiei Mary Kay:„Încercaþi înainte de a cumpãra”(informatie pe care ai fi putut sa o afli, daca te-ai fi documentat inainte de a acuza, nu poti expune pe un forum toate informatiile despre un anumit subiect)
Toti consultantii Mary Kay, din toate tarile, tin de anumite filiale deschise in acele tari, filiale ce comercializeaza produse certificate din punct de vedere calitativ s.a.m.d.
se poate raspunde foarte simplu la intrebarea data:nu am folosit ..nu stiu despre ce vb..sau da am folosit, mi-a placut sau nu mi-a placut si dc...trebuie domnule..sa fie intotdeauna loc de rautate si comentarii rautacioase.

O zi execelenta va doresc,
mari_anusca
Postat pe 28 Iulie 2010 10:46
Am auzit de aceasta firma si am incercat sa i-au legatura cu un reprezentant. Mi-as dori sa pot participa la sesiunile care se fac in cadrul prezentarii produselor pentru o eventuala colaborare.Multumesc.Simona
kudika060463
Postat pe 28 Iulie 2010 21:28
Intra, mama, sa te pape MLM-ul...
kudika226898
Postat pe 29 Iulie 2010 20:56
Habar n-am de ele , nu ma pasioneaza Mary ....asta !

Postat pe 29 Iulie 2010 21:17
ehh acush vine si intrebarea mea..dak tot tii sus si tare k "compania" face ore de frumusete pentru a testa produsele inainte sa le cumperii potentiallele cliente...de ce nu le-ai incerkat si u pe propria ta piele..k doar esti consultant si tre` sa stii ce vinzi???
AandreeaC
Postat pe 3 August 2010 01:20
Buna ziua, AandreeaC

tin sa te informez ca folosesc aceste produse deja de doi ani de zile...cu mult inainte de a deveni Consultant Mary Kay si sustin in continuare, chiar daca,vad ca se raspunde doar cu rautate, ca produsele sunt foarte bune si de calitate

iti doresc o zi buna.

M.

mari_anusca
Postat pe 3 August 2010 16:12
Salut sant Anastasia si toate produsele pe care le folosesc sun Mary Kay sunt formidabile.dintre toate produsele nu as renunta niciodata a demachiantul de ochi si la rimelul m.k. pacat ca nu sant raspandite si in Romania. si este cam greu sa le comand din Rep.MOLDOVA.trebuie sa astept pana vine comanda ,dar merita pe deplin.
nastelu
Postat pe 6 August 2010 13:30
Anastasia, ma bucur ca iti plac!Est adevarat ca dureaza pana la trei zile livrarea comenzi..dar se merita pe deplin!
mari_anusca
Postat pe 6 August 2010 17:20
De la: nastelu, la data 2010-08-06 13:30:24Salut sant Anastasia si toate produsele pe care le folosesc sun Mary Kay sunt formidabile.dintre toate produsele nu as renunta niciodata a demachiantul de ochi si la rimelul m.k. pacat ca nu sant raspandite si in Romania. si este cam greu sa le comand din Rep.MOLDOVA.trebuie sa astept pana vine comanda ,dar merita pe deplin.


iote tiza mea !!!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 6 August 2010 17:26
ziua buna, doamnelor si domnisoarelor,

am incercat si eu din produsele mary kay, am crezut ca nu-s mare branza, dar sunt intr-adevar de calitate, partea rea e ca nu se gasec in magazine, doar prin reprezentanti.
QUEEN_ANNE
Postat pe 11 August 2010 17:37
produsele sunt sooper!!!eu pesonal tin minte ca verisoara mea era consultant acu 5 ani si intotdeauna faceam misto de ea, pana am incercat produsele...de atunci inca nu mi-am schimbat marca, decat a rimelului
ne_vajna
Postat pe 12 August 2010 12:07
Buna ziua,

ma bucur sa aud aceste aprecieri..

zi buna,

M.
mari_anusca
Postat pe 12 August 2010 17:18
Un produs OK se vinde "la vedere"...atunci cand e expus la raft, se vede cat e de apreciat...
kudika226898
Postat pe 12 August 2010 18:27
daca "ne-am" documenta putin..si am citi despre ce vb lumea..am vedea ca vb despre un concept diferit de vindere a produselor...altul decat ala de pe raft ..unde fiecare merge sa isi ia ce-l taie capul..fara a le incerca..fara a avea un sfat din partea cuiva specializat...
mari_anusca
Postat pe 13 August 2010 16:34
Conceptul asta diferit de vanzare se aplica produselor insuficient testate...altfel nu vad de ce nu se pot expune in magazine... ....si in alte tari, tot asa se vand???
kudika226898
Postat pe 14 August 2010 19:57
peste tot asa se vand..y inclu SUA..deci ar fi cazul se se documenteze unii..

zi buna!
mari_anusca
Postat pe 15 August 2010 19:57
De la: QUEEN_ANNE, la data 2010-08-11 17:37:19ziua buna, doamnelor si domnisoarelor,

am incercat si eu din produsele mary kay, am crezut ca nu-s mare branza, dar sunt intr-adevar de calitate, partea rea e ca nu se gasec in magazine, doar prin reprezentanti.


Imi pare nespus de rau sa tot citesc pe forumuri diverse, raspunsuri cu sageti otravite si ironii carora chiar nu le inteleg sensul. Se doreste cu atata ardoare desfiintarea unei persoane, minimalizarea ei, incat s-a uitat complet teleranta si intelepciunea dar si bunul simt... ma rog, fiecare cum isi asterne...
Pentru aceste produse nu doeresc sa fac reclama doar expun punctul de vedere al unui consumator ocazional : sunt mai bune decat Avon, asta e cert. Cine rade ca sunt din Ucraina nu stie ca probabilo acolo este centru de distributie pe Romania si ca de fapt sunt produse americane 100%. Aici in Statele Unite sunt deja renumite si cunosc femei foarte cochete care le utilizeaza in mod frecvent.Eu n-am folosit decat gelul de dus si crema de corp Gingerspice Whishes si crema Satinhands si m-au multumit rezultatele. fiecare persoana are doua are doua posibilitati : sa le testeze sau nu, insa e pacat sa facem atata polemica ce nu duce nicaieri...S-auzim numai de bine si tuturor fetelor de aici rele sau mai bune, va urez sa fiti frumoase trupeste si sufleteste .
Dana63
Postat pe 19 August 2010 20:54
De la: mari_anusca, la data 2010-07-22 21:03:07Buna, sunt Consultant de Frumusete al Companiei Mary Kay... Produsele sunt de inalta calitate si sunt incantata de ele... As vrea sa stiu daca cineva a incercat aceste produse si ce parere are?
Mai multe informatii pe www.marykay.md
Tel:0731837064
Email:garstea_mariana@yahoo.com
Vind produse cosmetice ,de ani buni, de la diferite firme, dar de aceasta firma,habar nu am ca exista !
twincle
Postat pe 23 August 2010 09:53
sunt cativa ani de cand au aparut pe piata romaneasca...
mari_anusca
Postat pe 23 August 2010 18:02
mary kay is doamnele care se imbraca in roz...
utad
Postat pe 27 August 2010 14:56
mary kay ash este numele doamnei ce a condus acest concern foarte popular in statele unite si america;de la sfirsitul anilor '90 deci 1998-1999 au inceput sa apara si in europa mai ales in fostele tari ale urss;in anul 2001 doamna mary kay a murit,concernul este codus de fiul sau,au o cifra a vizarilor de aprox.2 miliarde dolari pe an,agentele mary kay sunt recompensate cu bonusuri in bani si bunuri in functie de vinzari;
nu sunt o reprezentanta a mary kay am dat doar un search pe google,si apropo de domnisoara ce a deschis topicul,e si un film bibliografic despre mary kay daca doreai sa cuceresti publicul internaut recompuneti strategia de abordare,caci door the door nu mai prinde
utad
Postat pe 29 August 2010 17:08
În anul 1963 dupã o splendidã carierã în sfera vânzãrilor directe Mary Kay s-a pensionat. Practic îndatã ea a hotãrât sã-ºi realizeze visul sãu ºi sã creeze propria Companie pentru femei, unde ele vor putea sã atingã succese imense, continuând sã ofere o mare parte a timpului familie. Chiar ºi astãzi, cu trecerea a mai mult de patruzeci de ani, nu multe Companii se pot lãuda cu o asemenea succesiune precum Compania „Mary Kay”. Aici veþi putea lua cunoºtinþã cu momente celebre, care reflectã istoria Companiei „Mary Kay” una din cele mai mari Companii de produse cosmetice în sfera vânzãrilor directe.

Pot sati spun precis ca produsele Mary Kay au mai mult de 45 de ani de cind sunte pe piata!!!
vkatea
Postat pe 25 Septembrie 2010 12:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am incercat pudra de epilat si e superrrr, v-o recomand fetelor 1 De la: touray 13 August 2011 17:35
Ajuta-ma te rog! 1 De la: dragalaspui 5 Februarie 2009 15:18
Se cauta Reprezentanti Avon in toata Tara!! 1 De la: beuatiful_alessia 1 Noiembrie 2009 23:09
cosmetice din Franta 1 De la: dyana_ifrim 16 Noiembrie 2008 17:16
Rinoplastie 6 De la: kudika_1019671 24 Octombrie 2016 15:47