Setari Cookie-uri

Cum ne imbracam la cununia civila

De la: iulika_flore, la data 2008-10-23 17:33:53bravo raly uca
si eu vreau la cununie palarie
vreau sa arat k o diva
iar rochia de mireasa o vreau alba imaculata fara nici un fel de alta culoare
si eu sunt cam tot de aceeasi parere cu tine


DAAAA....SUPER TARE ideea cu palaria...Serios mi se pare originala ideea . Multumesc fetelor . Si eu o sa tin cont de aceasta parerea voastra (sper sa nu imi cereti drepturi de autor =)) ) . Multumesc frumos . O zi superba
vivi1984
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:24
sunt anumite detalii si accesorii pe care le poti folosi doar in ziua nuntii, parerea mea!
eu deja am probat cateva palarii si credeti-ma ca nu se compara cu nimic!
ma bucur daca v-ati putut inspira din ideile mele. tot ce pot sa va mai sugerez este sa optati pt o culoare care sa va avantajeze. mult sucees si sper sa ma tineti la curent...
raly_uca
Postat pe 30 Ianuarie 2009 10:16
Ai dreptate in ceea ce priveste imbracamintea, dar accesoriile le poti comanda in asa fel incat sa le mai poti purta si cu orice rochie de seara:cristalele albe se asorteaza cu orice tinuta.

Postat pe 30 Ianuarie 2009 10:51
De la: viviana1984, la data 2009-01-29 18:24:47
De la: iulika_flore, la data 2008-10-23 17:33:53bravo raly uca
si eu vreau la cununie palarie
vreau sa arat k o diva
iar rochia de mireasa o vreau alba imaculata fara nici un fel de alta culoare
si eu sunt cam tot de aceeasi parere cu tine


DAAAA....SUPER TARE ideea cu palaria...Serios mi se pare originala ideea . Multumesc fetelor . Si eu o sa tin cont de aceasta parerea voastra (sper sa nu imi cereti drepturi de autor =)) ) . Multumesc frumos . O zi superba




credeti-ma ca am aceasta idee de cand eram in liceu
palarie si rochie, ambele rosii!!!
coc spaniol si plic
rochia cu spatele gol
eheeee deja visez
iulik_flore
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:47
Intra pe site la BienSavvy la colectia 'La sposa cocktail',sa-ti faci o idee pt rochie de cununie.Au niste rochii de seara si de nunta superbe.Cateva sunt si la mine pe profil!Bafta!
ann1981
Postat pe 4 Februarie 2009 23:52
aratati cateva poze fetelor cum ai fost imbracate la cununie sau niste modele.mc

Postat pe 17 Martie 2009 17:57
Toata discutia asta cred ca tine de zona din care provii. Eu sunt din Galati, iar la noi mai toata lumea face cununia civila in aceeasi zi cu cea religioasa si sunt imbracate in mirese de la inceput. Eu insa am mirele din Ploiesti si aici - si in sudul tarii in general - am avut surpriza sa vad ca se obisnuieste sa se faca cele 2 parti ale nuntii separat, sau daca nu, oricum difera rochitele... mie sincer mi se pare mai ok sa ai una si buna, dar daca optezi pt 2 tinute, chiar nu cred ca mai conteaza culoarea sau forma - e pur si simplu o decizie personala, ca orice alta decizie legata de stilul nuntii tale.
Elmer
Postat pe 25 Martie 2009 23:34
poate o singura tinuta pt toata ziua inseamna mai putina tevatura, dar eu nu cred ca e o solutie. plus de asta parul si machiajul facut de dimineata n-ar rezista pana la sfarsitul petrecerii.
parerea mea e sa faceti cununia civila si cea religioasa in zile diferite. asa cred ca e cel mai simplu si mai putin obositor. asta ma chinui sa-l conving si pe viitorul meu sot.
raly_uca
Postat pe 26 Martie 2009 15:54
nuuuuuuuu

clar nu sunt de acord in rochie de mireasa la cununie

atuncu unde mai e farmecul???

nu conteaza zona din care esti, mie oricum nu imi place
iulik_flore
Postat pe 27 Martie 2009 16:42
Va rog sa-mi dati si mie un vot
http://www.infoturism.ro/acorda-puncte/89102/
floryna_l_lazy
Postat pe 13 Aprilie 2009 09:52
eu o sa ma imbrac in roche de mireasa peste tot, este singura zi din viata in care o sa port rocha de mireasa si vreau sa fie de la inceputul zilei pana in "noaprea nuntii" acuma tu decizi...
ramo22
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:08
imi cer scuze, n-am apucat sa citesc toate comentariile. dar eu m-am hotarat asupra zieli pt cununia civila - sa fie joi - e ziua noastra - in plus mi-a maintit ca m-am simtit grozav la un bal mascat pe tema anilro 20-30 - Charleston - si am o rochita superba - asa ca m-am decis sa ma imbrac asa. evident si iubitul meu va purta joben, baston.....acum ma straduiesc sa-i gasesc si nasei o tinuta asemanatoare, pt a nu fi ca nuca-n perete. :)

ideea e sa te mbraci asa cum vrei tu...bafta in alegerea dorita!
tamisacj_condo
Postat pe 14 Aprilie 2009 23:30
Bravo, Tamisacj. Imi place ideea.
fantome
Postat pe 15 Aprilie 2009 10:49
De la: tamisacj, la data 2009-04-14 23:30:43imi cer scuze, n-am apucat sa citesc toate comentariile. dar eu m-am hotarat asupra zieli pt cununia civila - sa fie joi - e ziua noastra - in plus mi-a maintit ca m-am simtit grozav la un bal mascat pe tema anilro 20-30 - Charleston - si am o rochita superba - asa ca m-am decis sa ma imbrac asa. evident si iubitul meu va purta joben, baston.....acum ma straduiesc sa-i gasesc si nasei o tinuta asemanatoare, pt a nu fi ca nuca-n perete. :)

ideea e sa te mbraci asa cum vrei tu...bafta in alegerea dorita!


f tare tamisacj


dar iti dai seama cum se va uita lumea la voi

imi place imi place

si eu imi doresc sa fiu originala
iulik_flore
Postat pe 15 Aprilie 2009 16:32
Si eu am cununia in alta zi,cred ca este mult mai bine asa,e mai comod si in plus daca nu imbrac si alta tinuta care mai este farmecul??? Rochia mea de cununie puteti sa o vedeti pe sit-ul www.manuelagaspar.ro este in colectia Bucharest Fashion Week 2008 nov. nr. 20 este verde smarald.
antonia007
Postat pe 15 Aprilie 2009 21:08
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 28 Aprilie 2009 00:25
tarot_healthy
Postat pe 10 Noiembrie 2009 18:40
SCUZE, NU AM VAZUT CA SI TU AI POSTAT ANUNTUL ASTA.
chiar.....deci cu ce ne imbracam. as vreau sa arat foarte bine in ziua aia.dar nu am idee cu ce anume sa ma imbrac.
andrada2226
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:38
in ce per ai nunta?
iulik_flore
Postat pe 26 Ianuarie 2010 23:34
fetelor..sa nu va vad in taior si fusta pana la genunchi la cununie ca ma supar:))))

mi se pare cea mai oribila imbracaminte ever pt cununia civila.. ca la birou=))
off..a deveni femeie maritata nu inseamna a fi neaparat demodata, fara stil si cuminte dpdv al vestimentatiei!
FITI SEXY!

PS: mama mama as rupe gura targului!!! mi-as lucra picioarele intens juma de an minim inainte de cununie, le-as bronza nitel si mi-as lua o super rochita scurta si cu stil asa, sub fund aproape;)) asa sa moara toti! sa vada ca abia atunci cand te mariti devii super femeie.. nicidecum nu decazi!nu sa te imbatranesti singur frate!
ah!
cristinne83
Postat pe 27 Ianuarie 2010 09:40
iulik_flore
Postat pe 27 Ianuarie 2010 21:00
buna fetelor...eu mi-am cumparat rochia de mireasa anainte si nu stiu cum sa ma ambrac la cununie eu vreau sa ma ambrac cu rochia de mireasa dar nu fac nunta nu merg la biserica.voi ce ziceti?
dana_brunetzica17
Postat pe 23 Februarie 2010 18:38
buna vb cnva si cu mn va roog
dana_brunetzica17
Postat pe 23 Februarie 2010 18:58
Daca nunta va fi mai tarziu poti sa mergi acum la cununia civila cum doresti tu. Daca ati decis sa nu faceti nunta e foarte bine sa te imbraci in rochie de mireasa. Ai si tu dreptul sa fii mireasa . Sa se bucure si sufletul tau. Oricum te vei imbraca eu iti doresc multa fericire si noroc in viata
grace005191
Postat pe 23 Februarie 2010 19:19
De la: dana_brunetzica17, la data 2010-02-23 18:38:05buna fetelor...eu mi-am cumparat rochia de mireasa anainte si nu stiu cum sa ma ambrac la cununie eu vreau sa ma ambrac cu rochia de mireasa dar nu fac nunta nu merg la biserica.voi ce ziceti?


nu stiu ce sa zic...dc nu faceti si nunta in aceeasi zi...nu cred ca merge sa te imbraci in rochie de mireasa. nu de alta, da' cand vei avea chiar nunta ( la propriu) ce vei mai imbraca?

dc tot iti doresti sa te simti bine in aceea zi, ia-ti sau croieste-ti o rochie asemanatoare cele de mireasa insa punei un element distinct: din alba o faci fie bej-aurie, fie argintie, fie ii pui niste detalii mai "colorate" ori o scurtezi, o faci lunga in spate, scurta in fata.......
iulik_flore
Postat pe 24 Februarie 2010 20:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand sau inchiriez rochie de mireasa pret ffff convenabil 1 De la: railia22 23 Octombrie 2010 21:36
VAND ADIDASI,MARCA ADIDAS AdiPRENE DIN PIELE MARIMEA 44-Brasov 2 De la: dulapiorul_familiei 6 Iunie 2010 21:35
Vand rochita de mireasa 1 De la: grace008458 15 Aprilie 2010 10:56
VREI UNGHII FALSE?(BUCURESTI) 1 De la: corinaxg 10 Septembrie 2010 10:49
new trend bryde for sale 1 De la: Ciprian_George_1 15 Mai 2011 13:04