Setari Cookie-uri

cum sa fac singura invitatiile

De la: andrada2010, la data 2009-11-05 21:57:30eu mi-am facut siingurica invitatiile si pt mine sunt cele mai frumoase....sper sa va placa le aveti in album...[/quo:




















sml-love0049:Foarte frumoase, dar le-ai facut cu ajutorul aparatelor Andrada , aici e vorba de cele manuale, fara aparate .
Tycu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:19
www.paradisulnuntilor.ro Intrati fetelor si vizionati cele mai interesante articole nunta.
redroxace
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:31
Eu ma ocup cu invitatii de nunta.
Invitatie alcatuita din 2 parti: text pe carton alb embosat si imagine pe hartie de calc
Fundita orice culoare
Dimensiune: 10x15cm
Pret: 2 lei/buc
Plic alb inclus in pret
Personalizare cu text si imagine GRATUITA

Am o poza cu un exemplu la profilul meu!
alexa_alyna
Postat pe 5 Ianuarie 2010 11:25
da intr-adevar am facut inviatatia cu ajutorul unui laptop si a unei imprimante...pt ca tehnologia iti ofera aceste posibilitati...restul...taiatul, fundita ...manual....si dragostea cu care am facut-o nu are nimic de vazut cu tehnologia din ziua de azi...am facut-o pe gustul meu si crede-ma nu stiu daca exista satisfactie mai mare decat asta...si mi-ar placea sa stiu de ce te intereseaza pe u forumul miresicilor?????asa ca simpla intrebare...
andrada2010
Postat pe 5 Ianuarie 2010 15:35
De la: andrada2010, la data 2010-01-05 15:35:28da intr-adevar am facut inviatatia cu ajutorul unui laptop si a unei imprimante...pt ca tehnologia iti ofera aceste posibilitati...restul...taiatul, fundita ...manual....si dragostea cu care am facut-o nu are nimic de vazut cu tehnologia din ziua de azi...am facut-o pe gustul meu si crede-ma nu stiu daca exista satisfactie mai mare decat asta...si mi-ar placea sa stiu de ce te intereseaza pe u forumul miresicilor?????asa ca simpla intrebare...





































Asa e, unde pui dragoste , placere si gust, acolo rezulta cea mai frumoasa lucrare ! Nu "miresicile " ma interesau ci metoda cum se fac manual invitatile de nunta !
Tycu
Postat pe 5 Ianuarie 2010 17:23
Nu e chiar simplu sa le faci, dar cu putina indemanare poti face niste invitatii foarte faine si clar pe gustul vostru.. si nu mai zic ca poti iesi mult mai ieftin. Daca cineva din grupul vostru de prieteni a mai facut ceva asemanator, cere-i ajutorul.

Te poti inspira de pe net, adica sa "furi" modelul sau sa iei doar o idee din fiecare invitatie care iti place si apoi sa aduni materialele pentru a te apuca de treaba. Pentru inceput fa doar una, eventual 2-3 cu mici diferente si vezi care iti place mai mult. Sa nu incepi sa intrebi lumea in dreapta si in stanga pentru ca fiecare are alta parere, si nunta asta e nunta voastra.

Modele simple sunt cele din carton printat si indoit si eventual cu ceva aplicatii - funde, pene, margele etc. Un carton A4 iti ajunge pentru 2 invitatii clasice. Plicul simplu, clasic e cel mai ieftin si de ajuns pentru a duce vestea nuntii voastre. O varianta diferita ar fi aplicarea unei foi de calc pe invitatie sau in invitatie, pe care se poate printa mesajul sau se pot scrie alte mesaje dragi voua.
Alt model simplu e un dreptunghi (A4 impartit in 4) cu o foaie de calc peste sau fara, gaurit sau capsat intr-o parte (stanga sau sus - ca un carnetel).
Invitatia mea a fost din 4 astfel de cartonase, pe fiecare era scris un mesaj si un desen reprezentativ pentru mesaj - prima foaie - cine suntem si ce vrem - un mire cu o mireasa desenati. Apoi detalii ale casatoriei civile si un desen al primariei.. apoi casatoria religioasa si desenul catedralei si pe ultima foaie locul petrecerii.. pahare de sampanie, tort si o mica harta. Toate cartonasele erau legate in partea de sus cu o panglica verde (culoarea nuntii).
Daca te pricepi poti crea designul si sa le printezi intr-un loc care are imprimanta buna, eventual laser.. color costa mai mult, dar merita.. La un magazin foto poti ruga sa te ajute cu taierea cartonului cu ghilotina, daca le tai cu foarfeca, poti gresi.. si astfel poti pierde materialele.
Daca vrei, poti folosi stantatoare cu diferite modele pentru colturi sau stampila cu initialele voastre sau data nuntii.
Ideile sunt nelimitate si nu e nevoie de foarte multi bani, ca sa scoti invitatii diferite de ce e pe piata.
Atentie, trebuie sa ai multa rabdare.
adeana
Postat pe 19 Ianuarie 2010 23:51
Buna,daca vrei sa-ti faci singura invitatiile intra pe youtube,gasesti o multime de idei interesante si chiar usor de facut dak ai o imprimanta.Succes!
floryflor
Postat pe 25 Ianuarie 2010 20:51
Eu am avut mai mult noroc...invitatiile mi le-a facut o prietena...cadou de nunta Asa ca am avut mare noroc...am mai scutit si aici cate ceva. Daca vreti sa vedeti cum au aratat am o poza la profil
AdyAdriana_grace
Postat pe 25 Martie 2010 16:41
De la: fantome, la data 2008-12-12 12:48:54Incearca in librarii...

citeste un articol despre realizarea invitatiilor
aici http://www.comunicatedepresa.com/comunicatedepresa/cum-fac-singura-invitatiile-de-nunta/cum-fac-singura-invitatiile-de-nunta.html
abhorer
Postat pe 30 Martie 2010 01:10
abhorer ai putea sa ma contactezi te rog la e-mail mihamess@yahoo.com
grace006419
Postat pe 8 Aprilie 2010 15:37

PENTRU MOMENTE UNICE… VREI SA AI O NUNTA FRUMOASA SAU UN EVENIMENT CU TOTUL SPECIAL? NE OCUPAM NOI DE TOT CE AI NEVOIE PENTRU A FII MULTUMIT.VREI CA MOMENTELE SA FIE DE NEUITAT FARA SA AI PARTE DE GRIJI? POTI CONTA PE NOI,PENTRU CA PUTEM FACE VISUL UNUI EVENIMENT DE POVESTE SA DEVINA REALITATE! DECORATII DIFERITE EVENIMENTE! E-mail:mclapugean@gmail.com TEL:0721465264
Marry_grace
Postat pe 10 Aprilie 2010 17:56
Foarte frumoase! Felicitari!

Si eu mi-am facut singura invitatiile si mi-am luat niste plicuri tare frumusele de la Klipa...le puteti vedea aici www.plicuricolorate.ro. Au toate culorile si plicurile sunt de o calitate foarte buna.
ellina_grace
Postat pe 24 Aprilie 2010 00:11
Sunteti in cautarea unei Invitatii de nunta DEOSEBITE ???

pt. mai multe detalii:
tel 0745 316 052
picike
Postat pe 27 Aprilie 2010 14:52
tarot_healthy
Postat pe 13 Mai 2010 15:16
Sunteti in cautarea unei Invitatii de nunta DEOSEBITE ???

pt. mai multe detalii:
tel 0745 316 052
picike
Postat pe 16 Mai 2010 10:36
Spuneti-va parerea...

http://www.grace.ro/comunitate/forum/view_topic/1564/Mireasa-blestemata-in-floraria-Iris-de-la-Universitate.html

Multumesc anticipat.
Diamond_grace
Postat pe 24 Iulie 2010 21:19
Si esti gata sa le faci gratuit>
__eremet_Marina_1
Postat pe 9 Mai 2016 17:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O surpriza frumoasa pentru sotul nostru! 5 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:26
DANSUL MIRILOR 12 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:02
Ultimele pregatiri pentru Paste! 2 De la: imagineanuntiitale 27 Aprilie 2009 23:43
ARTIFICII 4 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:25
Cedez loc la restaurantul Aristocrat in aceasta vara 1 De la: kudika_5310 17 Aprilie 2012 21:22