Setari Cookie-uri

Cum sa pui soacra la punct!

De la: kudika_930548, la data 2013-08-11 09:59:27 Ma gandesc sa-l las sa se descurce cu ma-sa pe salariul lui ca eu nu am de gand sa-i platesc ma-sii spitale, medici, etc. Poate asa va vedea si va realiza ce inseamna ajutorul meu financiar pentru el ??????

tot ce vad eu este ca omu' ala e inconjurat de oameni bicisnici...cu ce esti tu mai breaza decat soacra ta?...ah, am uitat...ai bani mai multi!
MissDarine
Postat pe 11 August 2013 10:40
De la: Fulg-de-nea, la data 2013-08-11 10:06:31 mda..de parca noi la randul nostru nu o sa devenim soacre....o fi frumos, sa fim judecate la fel? ..asta e legea vietii fetelor, impacati-va cu ideea, e mama sotzului vostru si trebuie respectata si iubita ca atare...!!!!!



Si ce te faci cand soacra este "nebuna" si iti cauta nod pana si in papura?
criszoe
Postat pe 11 August 2013 10:43
Cum-sa-pui-soacra-la-punct ?
Cu ranga !!!
INTELIGENTUL_INTELIGENT
Postat pe 11 August 2013 11:10
Buna tuturor,sunt noua pe forum,am o soacra intradevarul sens al cuvantului.Nu este rea dar mereu vine cu observatii de kkt care nu isi au rostul.sunt cu fiul ei de 7 ani aproape.Sunt in italia si ea e la fix dar are liber 2 ore zilnic si vine la noi si ma sufoca cu observatii care ma sufoca si ma face sa tremur de nervi:
1)perdeaua se poarta stransa
2)mama ta asa face?vroiam sa pregatesc de craciun masa sa pun toate bunatatile pe ea sa nu stau atunci sa ma ridic scoate aia pune aia,in fine,dar eu taceam si muream pe dinauntru
3)cand a plecat de la noi vazuse praf pe usa si cica"sa stergi praful aici"
4)se uita la pahar cu susta sa vada daca e curat
5)manca iubitul meu si cica ea:"da sunt fierte legumele? doamne e cretina nu o suport o vad dupa fata cum ma priveste ca nu ma place ma simt analizata,cand e ea sunt agitata grozav,probabil a vazut ca tac si ca mi`e frica de ea intr`un fel...
Si daca nici eu nu mai fac curat si mancare apai nu stiu....mai si muncesc si cu siguranta imi mai scapa ceva ,la mine in casa fac ce vreau daca ii place vine daca nu pa
6)eram la masa toti 3 o simteam ca imi numara gurile mancam numai eu stiu cum....cica in italia italienii nu taie painea si i`am zis eu sunt romanca si tai painea cum vreau si cum mi se pare,se caca atat pe ea italianca mare ce e ca are 10 ani si o arde atata aiurea,,
7)m-a distrus sufleteste,trebuia sa o inlocuiesc si am fost la cumparaturi cu ea si cica"da pune-ti manusi pe mana"ok tac
8)ma duc in alt loc in care ea nu`si pune manusi,observ si tac
Ma duc la ea la munca trebuia sa raman acolo si tremuram de nervi stateam pe scaun la care ea:da stai normal pe scaun ,da cum pl vrei sa stau normal ce ti se pare?ca sunt papusa stau cum vrei tu?o urasc imi pare rau ca zic asta da e insuportabila.cand vine 2 ore la noi mor imi bate inima,acum abia ast sa mai zica ceva ca o pun eu la punct ca pana acum am fost o fata ok cu bun simt da vad ca nu merge.
Odata m-a vazut suparata m`a intrebat ce am si am luat foc:Pai cum sa nu fiu suparata daca tot itmpul aveati ceva de comentat obiectat ,orice gatesc ma intreaba da ai pus asa ai facut asa si am si eu 26 de ani nu`s debila stiu sa fac un pic din toate.Cand vroiam sa mergem in tara zicea"vai da aveti bani?"I`AM ZIS mi`ar placea sa avem o relatie de prietenie nu de stres si frica ca putem sta alaturi toata viata daca sunt cu fiul dvs,mi`ar placea sa fim prietene nu dusmance.eu cand nu mi`am pus manusa mi`ati facut obs iar dvs cand nu v`ati pus nu v`am zis nimic.nu mi se pare normal si micile rautati care mereu are ceva de comentat.i-am zis tot .a zis ca"bine ca tii minte numai asta "cred ca se referea ca ne`a ajutat la inceput.ok dar asta nu inseamna ca tre sa ma innebunesti pe mine si tre sa te pup in fund ca ne`ai ajutat.Era toata rosie in falci o facea pe nevinovata....ca era fiusu .el a stiut sa faca sa nu se simta nici una mai presus ca alta ,am noroc ca nu tine cu ea si cand ea sare calul ii zice.Sunt cu bun simt da m`am saturat frate nu mai pot ,mi`a simtit slabiciunea ca tac si de asta face ea asa,dar am cam inceput sa deschid gura tre sa aibe mare grija:) sunt buna da si nebuna fereasca dzeu,oi bea un pahar de vin sa`mi fac curaj si i`oi zice de toti sfintii si tot ce am pe suflet:)))

CE MA SFATUITI CE SA FAC ALEA 2 ORE E UN CHIN IMI CAUT DE LUCRU CE SA FAC CAND MA ATACA??EU NU VREAU SA MA CERT CU NIMENI ,N`AM NIMIC CU EA E MAMA LUI DA NU MAI SUPORT.DACA NU IMI ZICE NIMIC EU NU II RASPUND ITI DAI SEAMA...DAR ASA TRE SA MA APAR...
Co__erariu_Roxana_1
Postat pe 4 Septembrie 2013 13:36
Poate ar trebui sa stiti ca si o nora isi doreste foarte multe de la o soacra,si o nora trebuie respectata,.......si as vrea sa te intreb pe dumneata.....ce sotie ii cere sotului ei sa o iubeasca si pe mama ei?
.....Sotia isi va iubi sotul doar daca acesta ii o va iubi pe mama ei?...SOTIA isi iubeste sotul fara conditii (BARbate eu o sa te iubesc pe tine daca o s-o iubesti pe mama...(niciodata)IN schimb barbatul nu trebuie sa puna si el aceiasi conditie. BARBATUL trebuie sa isi iubeasca sotia asa cum este ea,fara conditii.ASTA INSEAMNA IUBIRE
NU mai tineti atat de mult cu soacrele ca nu sunt SFINTe,pot fi de multe ori diabolice!!!
MAMELE de baieti trebuie sa taie ombilicul,sa-si lase baiatul sa-si traiasca viata alaturi de sotia si copii lor!!!!
......NU mai fiti ''soacra''...POAMA ACRA
.....SI APROPO EXISTA UN DUMNEZEU CARE VA AVEA GRIJA DE TOATE SOACRELE.
raisamea9
Postat pe 6 Septembrie 2013 15:29
ROXANA ar trebui sa ii raspunzi si tu,sa-i zici sa isi vada de treaba ei,este c-am nesimtita,daca nu locuiesti cu ea esti o fericita,sa zici MUltumesc Doamne.
In rest fii mai tupeista,raspunde-i de fiecare data cand te supara.Eu asa fac cu soacra mea,si mai grav la mine este ca locuiesc in aceiasi casa cu ea.La mine totul este un cosmar!
raisamea9
Postat pe 6 Septembrie 2013 15:33
Mamele de baieti sunt cele mai ale dracu!
Fugiti de ele,sa nu locuiti cu ele de la inceputul casniciei voastre!95% dintre soacre sunt f rele,invidioase,necoapte la mine,egoiste,comuniste,vor ca baietii lor sa nu iasa din cuvantul lor!
....iar 5% sunt bune,educate,sufletiste,prietenoase cu nurorile.
.....POATE veti gasi o soacra buna,Succes!...ca eu nu am gasit.
raisamea9
Postat pe 6 Septembrie 2013 15:40
DE CE OARE CELE MAI MULTE CERTURI INTERVIN INTR-UN CUPLU DIN CAUZA PARINTILOR BAIATULUI?
.....DE CE OARE MAMA BAIATULUI VREA SA FIE EA MOT SI SFARC IN FATA BAIATULUI SI NOREI EI?
....DE CE MAMA BAIATULUI VREA DOAR EA SA FIE RESPECTATA,ALINTATA,CONSULTATA ETC?
.......DE CE MAMELE DE BAIETII SUNT MULT MAI NENOROCITE DECAT MAMELE DE FETE (NURORI)
.....DE CE UNII BAIETI LE CERE SOTIILOR CA ACESTEA SA LE IUBEASCA MAMA?
......DE CE ?
...VA SPUN EU......uNII BARBATI RAMAN NISTE BEBELUSI NECOPTI LA MINTE....IAR MAMELE DE BAIEITI SUNT NISTE ''NEEDUCATE''(nu ma refer ca nu au studii),EGOISTE,RAUTACIOASE,SI BAGA STRAMBE INTRE BAIATUL EI SI NORA!!!BAGA STRAMBE PENTRU CA NU ISI IUBESTE COPILUL CU ADEVARAT,NU SE GANDESTE LA FERICIREA LUI CI LA FERICIREA EI!!!!
......ASA CA AR FI BINE SA FIGITI DE SOACRE,SA NU LOCUITI CU ELE,SI SA FUGITI DE BARBATII-''BAIATUL MAMEI''
raisamea9
Postat pe 6 Septembrie 2013 15:53
De la: raisamea9, la data 2013-09-06 15:53:01DE CE OARE CELE MAI MULTE CERTURI INTERVIN INTR-UN CUPLU DIN CAUZA PARINTILOR BAIATULUI?
.....DE CE OARE MAMA BAIATULUI VREA SA FIE EA MOT SI SFARC IN FATA BAIATULUI SI NOREI EI?
....DE CE MAMA BAIATULUI VREA DOAR EA SA FIE RESPECTATA,ALINTATA,CONSULTATA ETC?
.......DE CE MAMELE DE BAIETII SUNT MULT MAI NENOROCITE DECAT MAMELE DE FETE (NURORI)
.....DE CE UNII BAIETI LE CERE SOTIILOR CA ACESTEA SA LE IUBEASCA MAMA?
......DE CE ?
...VA SPUN EU......uNII BARBATI RAMAN NISTE BEBELUSI NECOPTI LA MINTE....IAR MAMELE DE BAIEITI SUNT NISTE ''NEEDUCATE''(nu ma refer ca nu au studii),EGOISTE,RAUTACIOASE,SI BAGA STRAMBE INTRE BAIATUL EI SI NORA!!!BAGA STRAMBE PENTRU CA NU ISI IUBESTE COPILUL CU ADEVARAT,NU SE GANDESTE LA FERICIREA LUI CI LA FERICIREA EI!!!!
......ASA CA AR FI BINE SA FIGITI DE SOACRE,SA NU LOCUITI CU ELE,SI SA FUGITI DE BARBATII-''BAIATUL MAMEI''


Mamele de baieti sunt foarte posesive.In fata iti zic "iubita" si in spate te "musca" de f....
criszoe
Postat pe 6 Septembrie 2013 16:41
De la: criszoe, la data 2013-09-06 16:41:25
De la: raisamea9, la data 2013-09-06 15:53:01DE CE OARE CELE MAI MULTE CERTURI INTERVIN INTR-UN CUPLU DIN CAUZA PARINTILOR BAIATULUI?
.....DE CE OARE MAMA BAIATULUI VREA SA FIE EA MOT SI SFARC IN FATA BAIATULUI SI NOREI EI?
....DE CE MAMA BAIATULUI VREA DOAR EA SA FIE RESPECTATA,ALINTATA,CONSULTATA ETC?
.......DE CE MAMELE DE BAIETII SUNT MULT MAI NENOROCITE DECAT MAMELE DE FETE (NURORI)
.....DE CE UNII BAIETI LE CERE SOTIILOR CA ACESTEA SA LE IUBEASCA MAMA?
......DE CE ?
...VA SPUN EU......uNII BARBATI RAMAN NISTE BEBELUSI NECOPTI LA MINTE....IAR MAMELE DE BAIEITI SUNT NISTE ''NEEDUCATE''(nu ma refer ca nu au studii),EGOISTE,RAUTACIOASE,SI BAGA STRAMBE INTRE BAIATUL EI SI NORA!!!BAGA STRAMBE PENTRU CA NU ISI IUBESTE COPILUL CU ADEVARAT,NU SE GANDESTE LA FERICIREA LUI CI LA FERICIREA EI!!!!
......ASA CA AR FI BINE SA FIGITI DE SOACRE,SA NU LOCUITI CU ELE,SI SA FUGITI DE BARBATII-''BAIATUL MAMEI''


Mamele de baieti sunt foarte posesive.In fata iti zic "iubita" si in spate te "musca" de f....


Asta am observat si eu..dar chiar nu imi dau seama de ce majoritatea trebuie sa fie asa
kudika_17683
Postat pe 24 Septembrie 2013 21:09
De la: raisamea9, la data 2013-09-06 15:53:01DE CE OARE CELE MAI MULTE CERTURI INTERVIN INTR-UN CUPLU DIN CAUZA PARINTILOR BAIATULUI?
.....DE CE OARE MAMA BAIATULUI VREA SA FIE EA MOT SI SFARC IN FATA BAIATULUI SI NOREI EI?
....DE CE MAMA BAIATULUI VREA DOAR EA SA FIE RESPECTATA,ALINTATA,CONSULTATA ETC?
.......DE CE MAMELE DE BAIETII SUNT MULT MAI NENOROCITE DECAT MAMELE DE FETE (NURORI)
.....DE CE UNII BAIETI LE CERE SOTIILOR CA ACESTEA SA LE IUBEASCA MAMA?
......DE CE ?
...VA SPUN EU......uNII BARBATI RAMAN NISTE BEBELUSI NECOPTI LA MINTE....IAR MAMELE DE BAIEITI SUNT NISTE ''NEEDUCATE''(nu ma refer ca nu au studii),EGOISTE,RAUTACIOASE,SI BAGA STRAMBE INTRE BAIATUL EI SI NORA!!!BAGA STRAMBE PENTRU CA NU ISI IUBESTE COPILUL CU ADEVARAT,NU SE GANDESTE LA FERICIREA LUI CI LA FERICIREA EI!!!!
......ASA CA AR FI BINE SA FIGITI DE SOACRE,SA NU LOCUITI CU ELE,SI SA FUGITI DE BARBATII-''BAIATUL MAMEI''



Nu poti generaliza,dar raspunsul este simplu!!!Egoismul,mandria prosteasca si lipsa de educatie in ceea ce priveste comunicarea si relationarea cu ceilalti,toate acestea conduca la aparitia situatiilor neplacute,dintre soacre si nurori!!In ceea ce priveste legatura dintre astfel de mame soacre si fii lor,aceasta este clara ,evidenta,uita-te la mama ,si vei vedea fiul si educatia primita!!!
kudika_15804
Postat pe 25 Septembrie 2013 09:05
De la: kudika_15804, la data 2013-09-25 09:05:47
De la: raisamea9, la data 2013-09-06 15:53:01DE CE OARE CELE MAI MULTE CERTURI INTERVIN INTR-UN CUPLU DIN CAUZA PARINTILOR BAIATULUI?
.....DE CE OARE MAMA BAIATULUI VREA SA FIE EA MOT SI SFARC IN FATA BAIATULUI SI NOREI EI?
....DE CE MAMA BAIATULUI VREA DOAR EA SA FIE RESPECTATA,ALINTATA,CONSULTATA ETC?
.......DE CE MAMELE DE BAIETII SUNT MULT MAI NENOROCITE DECAT MAMELE DE FETE (NURORI)
.....DE CE UNII BAIETI LE CERE SOTIILOR CA ACESTEA SA LE IUBEASCA MAMA?
......DE CE ?
...VA SPUN EU......uNII BARBATI RAMAN NISTE BEBELUSI NECOPTI LA MINTE....IAR MAMELE DE BAIEITI SUNT NISTE ''NEEDUCATE''(nu ma refer ca nu au studii),EGOISTE,RAUTACIOASE,SI BAGA STRAMBE INTRE BAIATUL EI SI NORA!!!BAGA STRAMBE PENTRU CA NU ISI IUBESTE COPILUL CU ADEVARAT,NU SE GANDESTE LA FERICIREA LUI CI LA FERICIREA EI!!!!
......ASA CA AR FI BINE SA FIGITI DE SOACRE,SA NU LOCUITI CU ELE,SI SA FUGITI DE BARBATII-''BAIATUL MAMEI''



Nu poti generaliza,dar raspunsul este simplu!!!Egoismul,mandria prosteasca si lipsa de educatie in ceea ce priveste comunicarea si relationarea cu ceilalti,toate acestea conduca la aparitia situatiilor neplacute,dintre soacre si nurori!!In ceea ce priveste legatura dintre astfel de mame soacre si fii lor,aceasta este clara ,evidenta,uita-te la mama ,si vei vedea fiul si educatia primita!!!



Ai zis-o perfet !
Eu am o proba de soacra care "intruchipeaza" prostia, incultura, rautatea , egoismul si nesimtirea la un loc.
Daca ar exista un muzeu al soacrelor , asa ca la Antipa, prima in topul involutiei umane ar fi ea.
Norocul meu este ca am mutat-o la 150 km departare si la mine in casa nu are voie sa calce decat in cazuri exceptionale si doar daca eu dau acordul.Ha,ha, mai ceva ca Rusia cu America in cazul Siriei.
Dar vorba aia: nu moare calul cand vor cainii!
Thais13
Postat pe 25 Septembrie 2013 09:26
De la: raisamea9, la data 2013-09-06 15:53:01DE CE OARE CELE MAI MULTE CERTURI INTERVIN INTR-UN CUPLU DIN CAUZA PARINTILOR BAIATULUI?
.....DE CE OARE MAMA BAIATULUI VREA SA FIE EA MOT SI SFARC IN FATA BAIATULUI SI NOREI EI?
....DE CE MAMA BAIATULUI VREA DOAR EA SA FIE RESPECTATA,ALINTATA,CONSULTATA ETC?
.......DE CE MAMELE DE BAIETII SUNT MULT MAI NENOROCITE DECAT MAMELE DE FETE (NURORI)
.....DE CE UNII BAIETI LE CERE SOTIILOR CA ACESTEA SA LE IUBEASCA MAMA?
......DE CE ?
...VA SPUN EU......uNII BARBATI RAMAN NISTE BEBELUSI NECOPTI LA MINTE....IAR MAMELE DE BAIEITI SUNT NISTE ''NEEDUCATE''(nu ma refer ca nu au studii),EGOISTE,RAUTACIOASE,SI BAGA STRAMBE INTRE BAIATUL EI SI NORA!!!BAGA STRAMBE PENTRU CA NU ISI IUBESTE COPILUL CU ADEVARAT,NU SE GANDESTE LA FERICIREA LUI CI LA FERICIREA EI!!!!
......ASA CA AR FI BINE SA FIGITI DE SOACRE,SA NU LOCUITI CU ELE,SI SA FUGITI DE BARBATII-''BAIATUL MAMEI''


Sa-i zic noroc daca mai spun ca fiu-su n-o sufera deloc si nici nu pune botul la magariile ei!
Thais13
Postat pe 25 Septembrie 2013 09:30
De la: Thais13, la data 2013-09-25 09:26:59
De la: kudika_15804, la data 2013-09-25 09:05:47
De la: raisamea9, la data 2013-09-06 15:53:01DE CE OARE CELE MAI MULTE CERTURI INTERVIN INTR-UN CUPLU DIN CAUZA PARINTILOR BAIATULUI?
.....DE CE OARE MAMA BAIATULUI VREA SA FIE EA MOT SI SFARC IN FATA BAIATULUI SI NOREI EI?
....DE CE MAMA BAIATULUI VREA DOAR EA SA FIE RESPECTATA,ALINTATA,CONSULTATA ETC?
.......DE CE MAMELE DE BAIETII SUNT MULT MAI NENOROCITE DECAT MAMELE DE FETE (NURORI)
.....DE CE UNII BAIETI LE CERE SOTIILOR CA ACESTEA SA LE IUBEASCA MAMA?
......DE CE ?
...VA SPUN EU......uNII BARBATI RAMAN NISTE BEBELUSI NECOPTI LA MINTE....IAR MAMELE DE BAIEITI SUNT NISTE ''NEEDUCATE''(nu ma refer ca nu au studii),EGOISTE,RAUTACIOASE,SI BAGA STRAMBE INTRE BAIATUL EI SI NORA!!!BAGA STRAMBE PENTRU CA NU ISI IUBESTE COPILUL CU ADEVARAT,NU SE GANDESTE LA FERICIREA LUI CI LA FERICIREA EI!!!!
......ASA CA AR FI BINE SA FIGITI DE SOACRE,SA NU LOCUITI CU ELE,SI SA FUGITI DE BARBATII-''BAIATUL MAMEI''



Nu poti generaliza,dar raspunsul este simplu!!!Egoismul,mandria prosteasca si lipsa de educatie in ceea ce priveste comunicarea si relationarea cu ceilalti,toate acestea conduca la aparitia situatiilor neplacute,dintre soacre si nurori!!In ceea ce priveste legatura dintre astfel de mame soacre si fii lor,aceasta este clara ,evidenta,uita-te la mama ,si vei vedea fiul si educatia primita!!!



Ai zis-o perfet !
Eu am o proba de soacra care "intruchipeaza" prostia, incultura, rautatea , egoismul si nesimtirea la un loc.
Daca ar exista un muzeu al soacrelor , asa ca la Antipa, prima in topul involutiei umane ar fi ea.
Norocul meu este ca am mutat-o la 150 km departare si la mine in casa nu are voie sa calce decat in cazuri exceptionale si doar daca eu dau acordul.Ha,ha, mai ceva ca Rusia cu America in cazul Siriei.
Dar vorba aia: nu moare calul cand vor cainii!



de ce esti asa rea cu ea?
kudika_934107
Postat pe 25 Septembrie 2013 11:58
De la: kudika_934107, la data 2013-09-25 11:58:18
De la: Thais13, la data 2013-09-25 09:26:59
De la: kudika_15804, la data 2013-09-25 09:05:47
De la: raisamea9, la data 2013-09-06 15:53:01DE CE OARE CELE MAI MULTE CERTURI INTERVIN INTR-UN CUPLU DIN CAUZA PARINTILOR BAIATULUI?
.....DE CE OARE MAMA BAIATULUI VREA SA FIE EA MOT SI SFARC IN FATA BAIATULUI SI NOREI EI?
....DE CE MAMA BAIATULUI VREA DOAR EA SA FIE RESPECTATA,ALINTATA,CONSULTATA ETC?
.......DE CE MAMELE DE BAIETII SUNT MULT MAI NENOROCITE DECAT MAMELE DE FETE (NURORI)
.....DE CE UNII BAIETI LE CERE SOTIILOR CA ACESTEA SA LE IUBEASCA MAMA?
......DE CE ?
...VA SPUN EU......uNII BARBATI RAMAN NISTE BEBELUSI NECOPTI LA MINTE....IAR MAMELE DE BAIEITI SUNT NISTE ''NEEDUCATE''(nu ma refer ca nu au studii),EGOISTE,RAUTACIOASE,SI BAGA STRAMBE INTRE BAIATUL EI SI NORA!!!BAGA STRAMBE PENTRU CA NU ISI IUBESTE COPILUL CU ADEVARAT,NU SE GANDESTE LA FERICIREA LUI CI LA FERICIREA EI!!!!
......ASA CA AR FI BINE SA FIGITI DE SOACRE,SA NU LOCUITI CU ELE,SI SA FUGITI DE BARBATII-''BAIATUL MAMEI''



Nu poti generaliza,dar raspunsul este simplu!!!Egoismul,mandria prosteasca si lipsa de educatie in ceea ce priveste comunicarea si relationarea cu ceilalti,toate acestea conduca la aparitia situatiilor neplacute,dintre soacre si nurori!!In ceea ce priveste legatura dintre astfel de mame soacre si fii lor,aceasta este clara ,evidenta,uita-te la mama ,si vei vedea fiul si educatia primita!!!



Ai zis-o perfet !
Eu am o proba de soacra care "intruchipeaza" prostia, incultura, rautatea , egoismul si nesimtirea la un loc.
Daca ar exista un muzeu al soacrelor , asa ca la Antipa, prima in topul involutiei umane ar fi ea.
Norocul meu este ca am mutat-o la 150 km departare si la mine in casa nu are voie sa calce decat in cazuri exceptionale si doar daca eu dau acordul.Ha,ha, mai ceva ca Rusia cu America in cazul Siriei.
Dar vorba aia: nu moare calul cand vor cainii!



de ce esti asa rea cu ea?



Fiecare primeste ce merita in viata.
Eu nu sunt judecatorul ei si nu fac decat sa-i intorc faptele"bune"din trecut pe care le-am inghitit prea mult timp, nevonovata!
Thais13
Postat pe 27 Septembrie 2013 07:43
Stau si ma intreb , daca situatia este inversa si noi nu o vedem ? Adica noi sa fim cele puse la punct si sa nu ne dam seama
kudika_17683
Postat pe 28 Octombrie 2013 21:47
Eu sunt noua pe aici.
Insa am observat comentariul dvs.
Scuzati-ma , dar cum sa vad in soacra mea , mama mea?Mama e doar una , si soacra nu s-ar compara cu mama nici in 1000 de ani.
Am impresia ca sunteti o femeie , careia ii place sa isi bage nasul, (P.S URASCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC ACESTE FEMEI ).Oricum , scuzati-ma din nou , SUNTETI JALNICA , SI CRED CA SI DEPLASATA. Daca ati fi nora mea , vai...v-as teroriza ;)
kudika_942863
Postat pe 19 Noiembrie 2013 01:13
Eu sunt noua pe aici.
Insa am observat comentariul dvs.
Scuzati-ma , dar cum sa vad in soacra mea , mama mea?Mama e doar una , si soacra nu s-ar compara cu mama nici in 1000 de ani.
Am impresia ca sunteti o femeie , careia ii place sa isi bage nasul, (P.S URASCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC ACESTE FEMEI ).Oricum , scuzati-ma din nou , SUNTETI JALNICA , SI CRED CA SI DEPLASATA. Daca ati fi nora mea , vai...v-as teroriza ;)

kudika_942863
Postat pe 19 Noiembrie 2013 01:15
De la: raisamea9, la data 2013-09-06 15:53:01DE CE OARE CELE MAI MULTE CERTURI INTERVIN INTR-UN CUPLU DIN CAUZA PARINTILOR BAIATULUI?
.....DE CE OARE MAMA BAIATULUI VREA SA FIE EA MOT SI SFARC IN FATA BAIATULUI SI NOREI EI?
....DE CE MAMA BAIATULUI VREA DOAR EA SA FIE RESPECTATA,ALINTATA,CONSULTATA ETC?
.......DE CE MAMELE DE BAIETII SUNT MULT MAI NENOROCITE DECAT MAMELE DE FETE (NURORI)
.....DE CE UNII BAIETI LE CERE SOTIILOR CA ACESTEA SA LE IUBEASCA MAMA?
......DE CE ?
...VA SPUN EU......uNII BARBATI RAMAN NISTE BEBELUSI NECOPTI LA MINTE....IAR MAMELE DE BAIEITI SUNT NISTE ''NEEDUCATE''(nu ma refer ca nu au studii),EGOISTE,RAUTACIOASE,SI BAGA STRAMBE INTRE BAIATUL EI SI NORA!!!BAGA STRAMBE PENTRU CA NU ISI IUBESTE COPILUL CU ADEVARAT,NU SE GANDESTE LA FERICIREA LUI CI LA FERICIREA EI!!!!
......ASA CA AR FI BINE SA FIGITI DE SOACRE,SA NU LOCUITI CU ELE,SI SA FUGITI DE BARBATII-''BAIATUL MAMEI''


Nu toate mamele de baieti sunt asa, dupa cum le-ai descris tu, ci doar unele sunt posesive si ce ai mai scris tu acolo.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 19 Noiembrie 2013 11:33
De la: Co__erariu_Roxana_1, la data 2013-09-04 13:36:58Buna tuturor,sunt noua pe forum,am o soacra intradevarul sens al cuvantului.Nu este rea dar mereu vine cu observatii de kkt care nu isi au rostul.sunt cu fiul ei de 7 ani aproape.Sunt in italia si ea e la fix dar are liber 2 ore zilnic si vine la noi si ma sufoca cu observatii care ma sufoca si ma face sa tremur de nervi:
1)perdeaua se poarta stransa
2)mama ta asa face?vroiam sa pregatesc de craciun masa sa pun toate bunatatile pe ea sa nu stau atunci sa ma ridic scoate aia pune aia,in fine,dar eu taceam si muream pe dinauntru
3)cand a plecat de la noi vazuse praf pe usa si cica"sa stergi praful aici"
4)se uita la pahar cu susta sa vada daca e curat
5)manca iubitul meu si cica ea:"da sunt fierte legumele? doamne e cretina nu o suport o vad dupa fata cum ma priveste ca nu ma place ma simt analizata,cand e ea sunt agitata grozav,probabil a vazut ca tac si ca mi`e frica de ea intr`un fel...
Si daca nici eu nu mai fac curat si mancare apai nu stiu....mai si muncesc si cu siguranta imi mai scapa ceva ,la mine in casa fac ce vreau daca ii place vine daca nu pa
6)eram la masa toti 3 o simteam ca imi numara gurile mancam numai eu stiu cum....cica in italia italienii nu taie painea si i`am zis eu sunt romanca si tai painea cum vreau si cum mi se pare,se caca atat pe ea italianca mare ce e ca are 10 ani si o arde atata aiurea,,
7)m-a distrus sufleteste,trebuia sa o inlocuiesc si am fost la cumparaturi cu ea si cica"da pune-ti manusi pe mana"ok tac
8)ma duc in alt loc in care ea nu`si pune manusi,observ si tac
Ma duc la ea la munca trebuia sa raman acolo si tremuram de nervi stateam pe scaun la care ea:da stai normal pe scaun ,da cum pl vrei sa stau normal ce ti se pare?ca sunt papusa stau cum vrei tu?o urasc imi pare rau ca zic asta da e insuportabila.cand vine 2 ore la noi mor imi bate inima,acum abia ast sa mai zica ceva ca o pun eu la punct ca pana acum am fost o fata ok cu bun simt da vad ca nu merge.
Odata m-a vazut suparata m`a intrebat ce am si am luat foc:Pai cum sa nu fiu suparata daca tot itmpul aveati ceva de comentat obiectat ,orice gatesc ma intreaba da ai pus asa ai facut asa si am si eu 26 de ani nu`s debila stiu sa fac un pic din toate.Cand vroiam sa mergem in tara zicea"vai da aveti bani?"I`AM ZIS mi`ar placea sa avem o relatie de prietenie nu de stres si frica ca putem sta alaturi toata viata daca sunt cu fiul dvs,mi`ar placea sa fim prietene nu dusmance.eu cand nu mi`am pus manusa mi`ati facut obs iar dvs cand nu v`ati pus nu v`am zis nimic.nu mi se pare normal si micile rautati care mereu are ceva de comentat.i-am zis tot .a zis ca"bine ca tii minte numai asta "cred ca se referea ca ne`a ajutat la inceput.ok dar asta nu inseamna ca tre sa ma innebunesti pe mine si tre sa te pup in fund ca ne`ai ajutat.Era toata rosie in falci o facea pe nevinovata....ca era fiusu .el a stiut sa faca sa nu se simta nici una mai presus ca alta ,am noroc ca nu tine cu ea si cand ea sare calul ii zice.Sunt cu bun simt da m`am saturat frate nu mai pot ,mi`a simtit slabiciunea ca tac si de asta face ea asa,dar am cam inceput sa deschid gura tre sa aibe mare grija:) sunt buna da si nebuna fereasca dzeu,oi bea un pahar de vin sa`mi fac curaj si i`oi zice de toti sfintii si tot ce am pe suflet:)))

CE MA SFATUITI CE SA FAC ALEA 2 ORE E UN CHIN IMI CAUT DE LUCRU CE SA FAC CAND MA ATACA??EU NU VREAU SA MA CERT CU NIMENI ,N`AM NIMIC CU EA E MAMA LUI DA NU MAI SUPORT.DACA NU IMI ZICE NIMIC EU NU II RASPUND ITI DAI SEAMA...DAR ASA TRE SA MA APAR...


Nu mai tace si spune-i tot ce te deranjeaza dar tot si fa si tu ca ea. Du-te la ea in vizita si incepe sa comentezi asa cum face ea ca tine. Multi oameni nu pricep cat te chinuiesc cu spusele si actiunile lor, pana nu le platesti cu aceeasi moneda.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 19 Noiembrie 2013 11:37
Nu mai tace si spune-i tot ce te deranjeaza dar tot si fa si tu ca ea. Du-te la ea in vizita si incepe sa comentezi asa cum face ea ca tine. Multi oameni nu pricep cat te chinuiesc cu spusele si actiunile lor, pana nu le platesti cu aceeasi moneda.[/quote] Exact! ti-a prins punctul slab ca mereu taci din gura si de asta isi permite sa te trateze asa. Da-i peste nas, nu mai fii asa moale, fii si tu putin mai tupeista. Bate-o cu armele ei.
kudika_nicole22
Postat pe 19 Noiembrie 2013 12:30
EXACT!eu nu trebe s-o iubesc nici pe scoacra-mea nici pe cumanta-mea!!!!! eu trebuie sa fiu politicoasa cand ne vedem de pasti si de craciun si atata! nici eu nu i-am cerut sotului meu s-o iubeasca pe mama mea!! mamele si surorile de baieti sunt groaznice!!!
kudika_974101
Postat pe 24 Septembrie 2014 17:06
De la: Viorica_Ecaterina, la data 2013-11-19 11:33:05
De la: raisamea9, la data 2013-09-06 15:53:01DE CE OARE CELE MAI MULTE CERTURI INTERVIN INTR-UN CUPLU DIN CAUZA PARINTILOR BAIATULUI?
.....DE CE OARE MAMA BAIATULUI VREA SA FIE EA MOT SI SFARC IN FATA BAIATULUI SI NOREI EI?
....DE CE MAMA BAIATULUI VREA DOAR EA SA FIE RESPECTATA,ALINTATA,CONSULTATA ETC?
.......DE CE MAMELE DE BAIETII SUNT MULT MAI NENOROCITE DECAT MAMELE DE FETE (NURORI)
.....DE CE UNII BAIETI LE CERE SOTIILOR CA ACESTEA SA LE IUBEASCA MAMA?
......DE CE ?
...VA SPUN EU......uNII BARBATI RAMAN NISTE BEBELUSI NECOPTI LA MINTE....IAR MAMELE DE BAIEITI SUNT NISTE ''NEEDUCATE''(nu ma refer ca nu au studii),EGOISTE,RAUTACIOASE,SI BAGA STRAMBE INTRE BAIATUL EI SI NORA!!!BAGA STRAMBE PENTRU CA NU ISI IUBESTE COPILUL CU ADEVARAT,NU SE GANDESTE LA FERICIREA LUI CI LA FERICIREA EI!!!!
......ASA CA AR FI BINE SA FIGITI DE SOACRE,SA NU LOCUITI CU ELE,SI SA FUGITI DE BARBATII-''BAIATUL MAMEI''


Nu toate mamele de baieti sunt asa, dupa cum le-ai descris tu, ci doar unele sunt posesive si ce ai mai scris tu acolo.


EXAAAAACTTTTT!!!!! ma bucur ca nu sunt singura care are parerea asta. din pacate eu am si o soacra si o cumnata care e ca ma-sa!!!!
kudika_974101
Postat pe 24 Septembrie 2014 17:09
La cate am citit pe aici, eu as putea sa ma consider chiar norocoasa ca ma inteleg bine cu soacra
alina-p
Postat pe 30 Decembrie 2014 07:50
Vaaii...citesc si ma minunez!!!
Nu e usor cu o soacra rea!
kudika_983330
Postat pe 18 Martie 2015 22:27
Buna! am probleme mari cu soacra mea.Eu de cateva luni m-am mutat la casa mea,aceasta casa am facut.o la soacra mea in curte,vreu sa spun ca nu mai am liniste de cand mam mutat aici,este o femeie periculoasa careia ii place sa comande. Eu sunt o fire mai rea si care pune foarte repede la suflet...soacra mea mai are un baiat in varsta de 37 ani,acestui om nu ii place munca...asteapta la pensia mamei sale,iar mamei lui adica soacrei mele nu ii convine ca eu si sotul meu avem bani,ea ar vrea sa impart bani cu ea sau sa il ajut pe fiul ei,ei bine eu nu am cum sa ii ajut pt ca: in primul rand se comporta aman2 foarte urat cu mine, ma injura,ma face de tot rasul,iar sotul meu nu are ce sa le faca ,iar ei profita de asta...eu cand mam mutat aici imparteam totul cu ei iar ei la 2 zile ma injurau,nu trec 2 zile ca ma injura.Eu nu am facut actele la casa si poate ei cred ca eu sunt sub papucul lor..nu stiu cum sa ma mai comport cu ei..ma bucur mult ca sotul meu este de partea mea si nu de partea lor,dar totusi ma simt prost pt ca ei isi bat joc de mine..nu sunt proasta si nici pampaloaica :)dar nu am ce sa le fac pana nu incep actele la casa..sunt o femeie curata,nu stau rujata, nu ma machez acsa, nu umblu ca o pustoaica..si totusi nu ii convine demine...Oare ea crede ca va gasi o alta nora ma buna decat mine? ?
adriana01
Postat pe 8 August 2015 02:18
bine ai spus.
adriana01
Postat pe 8 August 2015 02:29
Doamna Ursu pentru dumneavoastra m-am înregistrat spécial. Am si eu o soacra si o cumnatà si lucrurile nu merg foarte roz. Mélancoliça am decis sa scriu pe net. ..ce faci daca nu te intelegi cu soacra. Vedeti dumneavoastra desi e greu caut in fiecare zi motive sa sper ca va fi mai bine odata. Si am gasit situl acest. Unele fête isi spun ce au pe suflet si dumneavoastra le raspundeti. In primul rand Stimatà Doamna. ..La tara infloresc pomii. ..de la tara vin si dominii. Educatia pe care pretindeti ça o aveti ar fi trebuit formata pe citit. Citind ati fi excelat si inteles de mic prunc ça personalitatile nostre provin de la tara. ..foarte urat sa jigniti fetele din provincie. Eu sunt de la oras dar colegele mele fetele din lieu, facultate de la tara erau sincer cele mai cuminti si modeste mereu...Doi la mana nu stiu cate soacre vin de la oras....Nu are nici o importanta provenienta, educatia sau orice altceva. Sincer. Poti fi éducat de cei mai buni oameni si sa ai suflet rau sau învers. Important este ca tu sa fi om. Cand am citit ce scriu fetele am plans....de ce Trebuie sa fie asa ?! Sa fim asa incercate doar pentru ca iubim...unele mame de baieti sunt pansament de pus pe ranà. ..cunosc multe cazuri. Altele insa ça si dumneavoastra sunt foarte rele si inversunate. Si considera ça stiu ce e mai bine pentru cei ce au crescut...Am fost foarte emotionata de slujba la biserica si am deschis urechiéle...Doamna draga . Suntem un popor de crestini orthodox si ni se spune la slujba cununiei sa Lasam pe mama si pe tata si sa fim unul pentru altul central universului. ...ni se spune sa ne respectam si iubim socrii si lor la fel. O sotie buna difera de la sot la sot....Dar statutul de sot bun sau sotie buna nu si-l pot atribui decat sotii. Daca baiatul dumneavoastra venez cu o fata pe care nu ati fi agreat-o era problema dumneavoastra nu à lui....Nu va culcati dumneavoastrã cu ea,nu munceati dumneavoastra pentru eu....fetele astea atat de triste sa fie toate nebune? ???!!! Toate sa aiba acelasi tipar. ..aceeiasi poveste !?!?!? Nu draga Doamna. Eu cred ca soacrele rele nu sunt fericite cu viata lor. Au dat grès In casnicia lor. Eu ca mama stiu ca puiul meu o sa aiba drumul lui intr-o zi. Si ce...?! Eu o sa o ajut si sustin si o sa imi traiesc batranetea fericita cu sotul meu daca o sa ne tina Dumnezeu....soacrele rele nu au viata....si nurorile devin o tinta din prima clipa....Mi se rupe inima fetelor de noi. Stiu ca sunteti ça mine ...Nu va supara nimic mai mult decat faptul ca nu ati gasit dragostea de mama in soacra, surori in cumnate. Suntem rele sau parem pentru ca defapt suntem ranite si am cautat bun unde nu am gasit decat respingere....Nimeni nu are dreptul sa fie asa cu noi....doar Dumnezeu. Eu zic sa luam aminte. Sa deschidem ochii. ..Sa intelegem dupa ce citim povestîle ça defapt suntem multe si ça problema nu e la noi....Sa ne résemnam....Sa ne iubim sotii si va rog pe toate fetelor.....Sa implor....Sa fim noi soacre bune...mame pentru viitorii gineri,nurori....Sa schimbaM noi lumea si mentalitate. ! Va pup si va rog nu uitati.. Sa fim noi soacre bune sa schimbaM lumea asta rea !:)
Mocanu_Stefania_1
Postat pe 2 Martie 2016 14:26
Nu soacrele sunt de vina fetelor, ci baietii lor, sotii nostri, ca au probleme emotionale nu sunt suficient de maturizati si nu se pot desprinde de mama, iar problema nu se rezolva in timp se va acutiza.....asa ca va trebui sa hotarati(scuze, nu am diacritice)sa stati sau sa plecati.
kudika_1019728
Postat pe 26 Octombrie 2016 11:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ceva nou pentru iubi... 10 De la: Alecsu04081998 26 Martie 2012 21:48
Soacra buna sau rea? 15 De la: kudika_26600 22 Ianuarie 2013 17:04
forumul meu intrati 1 De la: grace007053 10 Ianuarie 2010 21:04
Muzica?? 6 De la: kudika452279 13 Octombrie 2011 16:56
Pot purta la nunta jarteluta de culoare neagra? 8 De la: alina_hahuie 6 August 2009 18:40