Setari Cookie-uri

Cum sa pui soacra la punct!

De la: sunnydays, la data 2009-12-02 20:44:49Da, chestia cu dintii arata de ce factura e un om caruia i s-a jignit familia si crede-ma ca pt familia mea musc din tine, asa ca lasa-te de amenintari.In primul rand, in caz ca nunai observat sau ti-a scapat asta e un SITE!


Da tu de unde stii?
Si stii macar ce e ala un site?
Si referitor la muscaturile tale sa stii ca mor de frica. Tu daca vrei sa-ti pastrezi barbatul stai in banca ta si nu mai te agita degeaba.Dupace ca incepi sa improsti otrava tot tu esti impertinenta. Sa strii fetito ca am mai lecuit eu unii ca tine de nesimtire asa ca incearca sa nu mai ma provoci.
grace005191
Postat pe 3 Decembrie 2009 17:53
AI perfecta dreptate,sa fii prietena cu soacra dar sa nu se bage in casnicia voastra,daca iti da un sfat pe care il ceri tu si iti convine tie si sotului il pui in practica daca nu,nu si cred ca nu e nici un bai,dar sa vina ea si sa spuna sa faca asa sotia te sau ca se imbraca nu stiu cum ca e femeie maritata sau altcea cred ca e bine sa nu i se dea importanta si sa discuti cu sotul tau inainte ca ea sa-i bage bazaconi in cap,sau discutand cu sotul tau sa vezi ce il deranjaza la tine si tu sa ii spui ce te deranjeaza cu privire la el si soacra.E mai greu cand stati impreuna sa zicem in apartamnt dar cu intelegere si comunicare cu sotul se poate rezolva in momentul cand el ii va spune mamei lui ca lui ii place cum gatesti,cum te imbraci tu etc,atunci tu sa nu bagi inseama ce spune ea ci doar sa zici ca ea si sa faci ca tine.Eu voi fi soacra mica in curand dar eu i-am spus ficei mele sa nu se certe cu sotul ei in fata socrilor sau sa aiba unele discutii in fata lor,dar nici la mine cand vine sa aiba discutii in fata noastra ca el s-ar simti nedreptatit si invers,Cand voi fi si soacra mare i-am spus baiatului de pe acum sa nu ridice tonul al ea in fata noastra sa discute in camera lor ca ea s-ar simti prost si eu as fi nevoita sa ii iau ei aparare fiind straina in casa,dar eu nu ii consider straini nici pe prietena fiului nici pe prietenul ficei,cu nici unul nu m-am purtat altfel decat cum ma port cu copii mei chiar daca nu eram sigura ca va fi ei,de sarbatori le luam cadouri la fel la fete,la fel la baieti si exprietena baiatului si acum ma suna de sarbatori,dar ei s-au despartit si nu m-am bagat de ce sau care a fost motivul si exprietenul fetei la fel vorbim pe mess ne suna ,eu atat le-am spus cand se decid sa se casatoreasca sa gandeasca bine inainte de a face pasul sa nu ma intrebe pe mine ce sa faca ca e hotararea lor,nici eu nu i-am intrebat pe ai mei ce sa fac daca e bun sau rau a fost alegerea mea si a sotului si Dumneazeu a fost bun si ne-a binecuvantat casnicia cu doi copii care i-am educat foarte libertin sa stie sa ia decizii singuri daca imi cere sfatul il dau asa cum consider eu dar nu sa il aplice asa sa gandeasca ce e mai bine pentru ei.Eu am avut unele probleme cu soacra dar nu stau cu ei si a fost mai simplu,cand ne duceam in vizita sau veneau ei pe la noi spuneau sa faci asa si asa dar eu nu faceam cu ziceau ei si le dadeam peste nas cand vedeau ca au gresit le spuneam dar bine dumneata ai zis sa fac asa si ai vazut ca e mai bine asa etc,ca sotu zice tine mai mult la tine ca la mine dar nu e adevarat sotul e mai iute mai nervos si cand ii zice sa faci asa el ii repede atunci pe mament si ei se supara dar eu nu zic nimic fac ca mine si apoi le spun uite am facut asa si ei analizeaza si spune asa e bine pe sotul meu il bufneste rasul si le spune dar voi ati zis sa faca asa ,bine mama eu sunt batrana nu ma mai pricep,eu zic ca discutand cu sotul vostru dar sa nu o blamati pe mama lui si cred ca totul va fi bine ,va doresc la toate numai bine .
kudika023697
Postat pe 3 Decembrie 2009 19:43
De la: grace005191, la data 2009-12-03 17:53:02
De la: sunnydays, la data 2009-12-02 20:44:49Da, chestia cu dintii arata de ce factura e un om caruia i s-a jignit familia si crede-ma ca pt familia mea musc din tine, asa ca lasa-te de amenintari.In primul rand, in caz ca nunai observat sau ti-a scapat asta e un SITE!


Da tu de unde stii?
Si stii macar ce e ala un site?
Si referitor la muscaturile tale sa stii ca mor de frica. Tu daca vrei sa-ti pastrezi barbatul stai in banca ta si nu mai te agita degeaba.Dupace ca incepi sa improsti otrava tot tu esti impertinenta. Sa strii fetito ca am mai lecuit eu unii ca tine de nesimtire asa ca incearca sa nu mai ma provoci.



Eu nu te-am provocat, tu singura ai intrat in polemica, iar asta doar pt ca iti place. Cat despre improscat tot tu ai improscat peste tot cu vorbe si amenintari din cele mai felurite ( penibile de altfel)> Despre muscatiri nu trebuie sa-ti fie teama, e o chestie ipotetica in situatia in care o persoana si-ar permite sa-mi jignesca familia in fata mea.Nu stiu ce ai lecuit tu, dar sigur au fost persoane slabe sau probabil mai cu bun simt ca tine si te-au lasat in legea ta, dar asta nu inseamna lecuire. Te-ai gandit asa? Eu am sa inchei discutia noastra aici, pt ca sincer in viata mea reala am cu ce sa-mi bat capul si chiar nu am nevoie sa pap energia aici si mai ales in discutii de 2 bani. O viata excelenta si incearca sa fi mai tolernata cu cei din jurul tau, sa le intelegi motivele pt care gandesc sau actioneaza intr-un anumit fel, vei fi mai linistita judecand mai putin actiunile altora si mai mult ale tale.
sunnydays_grace
Postat pe 3 Decembrie 2009 21:04
De la: grace002771, la data 2009-12-03 19:43:13AI perfecta dreptate,sa fii prietena cu soacra dar sa nu se bage in casnicia voastra,daca iti da un sfat pe care il ceri tu si iti convine tie si sotului il pui in practica daca nu,nu si cred ca nu e nici un bai,dar sa vina ea si sa spuna sa faca asa sotia te sau ca se imbraca nu stiu cum ca e femeie maritata sau altcea cred ca e bine sa nu i se dea importanta si sa discuti cu sotul tau inainte ca ea sa-i bage bazaconi in cap,sau discutand cu sotul tau sa vezi ce il deranjaza la tine si tu sa ii spui ce te deranjeaza cu privire la el si soacra.E mai greu cand stati impreuna sa zicem in apartamnt dar cu intelegere si comunicare cu sotul se poate rezolva in momentul cand el ii va spune mamei lui ca lui ii place cum gatesti,cum te imbraci tu etc,atunci tu sa nu bagi inseama ce spune ea ci doar sa zici ca ea si sa faci ca tine.Eu voi fi soacra mica in curand dar eu i-am spus ficei mele sa nu se certe cu sotul ei in fata socrilor sau sa aiba unele discutii in fata lor,dar nici la mine cand vine sa aiba discutii in fata noastra ca el s-ar simti nedreptatit si invers,Cand voi fi si soacra mare i-am spus baiatului de pe acum sa nu ridice tonul al ea in fata noastra sa discute in camera lor ca ea s-ar simti prost si eu as fi nevoita sa ii iau ei aparare fiind straina in casa,dar eu nu ii consider straini nici pe prietena fiului nici pe prietenul ficei,cu nici unul nu m-am purtat altfel decat cum ma port cu copii mei chiar daca nu eram sigura ca va fi ei,de sarbatori le luam cadouri la fel la fete,la fel la baieti si exprietena baiatului si acum ma suna de sarbatori,dar ei s-au despartit si nu m-am bagat de ce sau care a fost motivul si exprietenul fetei la fel vorbim pe mess ne suna ,eu atat le-am spus cand se decid sa se casatoreasca sa gandeasca bine inainte de a face pasul sa nu ma intrebe pe mine ce sa faca ca e hotararea lor,nici eu nu i-am intrebat pe ai mei ce sa fac daca e bun sau rau a fost alegerea mea si a sotului si Dumneazeu a fost bun si ne-a binecuvantat casnicia cu doi copii care i-am educat foarte libertin sa stie sa ia decizii singuri daca imi cere sfatul il dau asa cum consider eu dar nu sa il aplice asa sa gandeasca ce e mai bine pentru ei.Eu am avut unele probleme cu soacra dar nu stau cu ei si a fost mai simplu,cand ne duceam in vizita sau veneau ei pe la noi spuneau sa faci asa si asa dar eu nu faceam cu ziceau ei si le dadeam peste nas cand vedeau ca au gresit le spuneam dar bine dumneata ai zis sa fac asa si ai vazut ca e mai bine asa etc,ca sotu zice tine mai mult la tine ca la mine dar nu e adevarat sotul e mai iute mai nervos si cand ii zice sa faci asa el ii repede atunci pe mament si ei se supara dar eu nu zic nimic fac ca mine si apoi le spun uite am facut asa si ei analizeaza si spune asa e bine pe sotul meu il bufneste rasul si le spune dar voi ati zis sa faca asa ,bine mama eu sunt batrana nu ma mai pricep,eu zic ca discutand cu sotul vostru dar sa nu o blamati pe mama lui si cred ca totul va fi bine ,va doresc la toate numai bine .



Ar fi f ok toate relatiile daca toate soacrele ar gandi si actiona ca si tine. Toata admiratia mea. Exact asa gandeste si mama mea.
sunnydays_grace
Postat pe 3 Decembrie 2009 21:08
De la: sunnydays, la data 2009-12-03 21:08:26
De la: grace002771, la data 2009-12-03 19:43:13AI perfecta dreptate,sa fii prietena cu soacra dar sa nu se bage in casnicia voastra,daca iti da un sfat pe care il ceri tu si iti convine tie si sotului il pui in practica daca nu,nu si cred ca nu e nici un bai,dar sa vina ea si sa spuna sa faca asa sotia te sau ca se imbraca nu stiu cum ca e femeie maritata sau altcea cred ca e bine sa nu i se dea importanta si sa discuti cu sotul tau inainte ca ea sa-i bage bazaconi in cap,sau discutand cu sotul tau sa vezi ce il deranjaza la tine si tu sa ii spui ce te deranjeaza cu privire la el si soacra.E mai greu cand stati impreuna sa zicem in apartamnt dar cu intelegere si comunicare cu sotul se poate rezolva in momentul cand el ii va spune mamei lui ca lui ii place cum gatesti,cum te imbraci tu etc,atunci tu sa nu bagi inseama ce spune ea ci doar sa zici ca ea si sa faci ca tine.Eu voi fi soacra mica in curand dar eu i-am spus ficei mele sa nu se certe cu sotul ei in fata socrilor sau sa aiba unele discutii in fata lor,dar nici la mine cand vine sa aiba discutii in fata noastra ca el s-ar simti nedreptatit si invers,Cand voi fi si soacra mare i-am spus baiatului de pe acum sa nu ridice tonul al ea in fata noastra sa discute in camera lor ca ea s-ar simti prost si eu as fi nevoita sa ii iau ei aparare fiind straina in casa,dar eu nu ii consider straini nici pe prietena fiului nici pe prietenul ficei,cu nici unul nu m-am purtat altfel decat cum ma port cu copii mei chiar daca nu eram sigura ca va fi ei,de sarbatori le luam cadouri la fel la fete,la fel la baieti si exprietena baiatului si acum ma suna de sarbatori,dar ei s-au despartit si nu m-am bagat de ce sau care a fost motivul si exprietenul fetei la fel vorbim pe mess ne suna ,eu atat le-am spus cand se decid sa se casatoreasca sa gandeasca bine inainte de a face pasul sa nu ma intrebe pe mine ce sa faca ca e hotararea lor,nici eu nu i-am intrebat pe ai mei ce sa fac daca e bun sau rau a fost alegerea mea si a sotului si Dumneazeu a fost bun si ne-a binecuvantat casnicia cu doi copii care i-am educat foarte libertin sa stie sa ia decizii singuri daca imi cere sfatul il dau asa cum consider eu dar nu sa il aplice asa sa gandeasca ce e mai bine pentru ei.Eu am avut unele probleme cu soacra dar nu stau cu ei si a fost mai simplu,cand ne duceam in vizita sau veneau ei pe la noi spuneau sa faci asa si asa dar eu nu faceam cu ziceau ei si le dadeam peste nas cand vedeau ca au gresit le spuneam dar bine dumneata ai zis sa fac asa si ai vazut ca e mai bine asa etc,ca sotu zice tine mai mult la tine ca la mine dar nu e adevarat sotul e mai iute mai nervos si cand ii zice sa faci asa el ii repede atunci pe mament si ei se supara dar eu nu zic nimic fac ca mine si apoi le spun uite am facut asa si ei analizeaza si spune asa e bine pe sotul meu il bufneste rasul si le spune dar voi ati zis sa faca asa ,bine mama eu sunt batrana nu ma mai pricep,eu zic ca discutand cu sotul vostru dar sa nu o blamati pe mama lui si cred ca totul va fi bine ,va doresc la toate numai bine .



Ar fi f ok toate relatiile daca toate soacrele ar gandi si actiona ca si tine. Toata admiratia mea. Exact asa gandeste si mama mea.



Ar fi trebuit sa iti asculti mama mai bine si nu sa intri cu asemenea aplomb pe site sa improsti insasi notiunea de soacra cu noroi. Sa nasti un sau mai multi copii sa-i cresti , sa-ti dai sufletul pt ei si apoi sa vina cineva sa spuna ca trebuie sa te alunge din viata copilului numai pt ca asa vrea ea e strigator la cer. Mi-am crescut cu dragoste copiii, i-am invatat sa-si iubeasca sotiile si apoi sa fiu alungata din viata copiilor mei ? Trebuie sa ii multumesc lui D-zeu pt fetele pe care baietii mei mi le-au adus in in familie. Si daca vrei sa stii chiar cu precizie ce e ala un site, care e structura lui, cum se realizeaza vino la mine sa te invat
Cred ca tu mergeai la gradinita cand eu am inceput sa creez site-uri. si relativ la soacre si la familile celor cu care ne casatorim ar trebui sa citesti ARTA CONVERSATIEI a lui ILEANA VULPESCU. Ai intelege si invata multe de acolo. Cred ca ar fi mumentul sa-ti ceri scuze de la toate soacrele pe care tu le-ai umilit cu tot ce ai scris aici. De fapt acest post nu ar fi trebuit sa existe.Nu uitati tinere doamne ca veti fi si voi mame si soacre .
grace005191
Postat pe 4 Decembrie 2009 01:39
pt 5191
pe dinafara pom inflorit, pe dinauntru lac imputit
oanaiullliana
Postat pe 4 Decembrie 2009 08:31
De la: oanaiulliana, la data 2009-12-04 08:31:46pt 5191
pe dinafara pom inflorit, pe dinauntru lac imputit

Da duduie
te-ai caracterizat perfect. Constat ca te cunosti bine.Daca nu oi fi tot insorita care si-a creat un nou ID ca sa continue scandalul. Cred ca ea sau altcineva , cele care ati marsat la asemenea subiet , cele care urati mama barbatului vostru sunteti toate de aceeasi factura, niste gunoaie. veti vedea ca roata se intoarce. faceti-va voi talentele voastre in familie si in nici un caz nu veti rezista chiar daca acum vi se pare ca sunteti victorioase. Si apoi veti avea copii iar nurorile vi se vor purta cu voi precum meritati. Sunteti doar niste gasculite proaste incapabile sa inteleaga viata reala si relatiile de familie
grace005191
Postat pe 4 Decembrie 2009 16:48
Eu cred ca deja faci teoria conspiratiei, sau daca tu ai dubla personalitate asta nu inseamna ca toti oamenii sunt la fel.
Si mai mult m-ai luat pe mine la ochi si rumegi de nu te mai opresti. Ziceam ca termin a mai polemiza cu tine, nu stiu de ce ma mai obosesc.
sunnydays_grace
Postat pe 4 Decembrie 2009 17:07
PS Foarte bine ca ti-ai crescut copii cu dragoste si i-ai invatat sa-si respecte sotiile inseamna ca este armonie in viata lor, insa tu omiti complet celalta baricada, nu toate soacrele isi educa baietii intru respect ci ii educa egoist, sunt unii barbati care nu au succes in casnicie din cauza interventei mamei lui, sunt atatea si atatea cazuri, ce nu inteleg eu este de ce ai luat tu asta ca pe un afront? Nu toate nevestele au noroc de soacre bune. Nu mai departe de familia mea. Bunica mea mereu a avut treaba cu mama, in conditiile in care tata nu a fost crescut de ea ( de ea bunica) ci de mama bunicii mele, ea toata viata ei a trait-o dupa bunul plac, iar cat timp putea sa duca de noi ( alimente si tot felul) era ok. Deci sunt mii de cazuri diferite, acest topic nu este deschis pt a te ataca pe tine, este deschis pt femeile care au probleme in casnicie din cauza unor soacre.
Cat despre cand ai facut tu primul site, asta te priveste cum la fel te priveste si ce statut sau educatie ai, insa ti-ai pierdut controlul si asta spuneam eu atunci cand evidentiam ca acesta e decat un site de discutii.
Cu asta chiar am incheiat subiectul.
sunnydays_grace
Postat pe 4 Decembrie 2009 17:17
Sunt soacre si soacre, asa cum sunt si nurori si nurori. Important este ca si soacra si nora sa aiba cei 7 ani de acasa. Sunt esentiali.
ddartificii
Postat pe 14 Decembrie 2009 12:02
halal SOACRA!
ddartificii
Postat pe 14 Decembrie 2009 12:10
Jesus! Ce jigniri, ca afirmatii...intr-o "discutie" de genul acesta cel mai destept cedeaza, pt ca e clar ca nu are rost sa mai continue. Pacat ca se ajunge la astfel de discutii... Daca nici pe site nu se da dovada de toleranta, atunci in viata reala la ce sa ne mai asteptam? Cred ca parerea fiecareia ar tb respectata, in cazul in care este spusa/scrisa intr-un mod rezonabil. Daca esti inteligent, tb sa dai dovada de civilizatie! In mod normal ar tb sa intre numai nurori pe acest topic, nuuuu?
AmyB
Postat pe 15 Decembrie 2009 13:08
De la: grace005191, la data 2009-11-29 18:18:42Nu ai motiv de mila gasca proasta ce esti >tu esti de compatimit ca pe una ca tine barbatul te va da la gunoi



vai madame da ce vocabular...:))))))))))asa te declari educata???????????
Bluesky_grace
Postat pe 15 Decembrie 2009 13:34
mai fetelor....sa va explic...acest topic a fost creat tocmai de o soacra frustrata(nu e greu sa-ti dai seama) care nu doreste altceva decat sa va intarate....mai intai madam ursu, dupa care s-a transformat in stefan beiu...si nu mai stie acum ce infatisari penibile sa ia...va zic un singur lucru:VA AGITATI DEGEABA...Sunnydays...castigi ceva daca iti faci atata inima rea?...las-o pe ea sa vorbeasca singura ...tu vezi de ale tale.....soacre ca aceasta doamna nu fac altceva decat sa atraga asupra lor dispretul propriilor copii dupa care al vostru....stiu prea bine ce va zic...am luptat 8 ani s-o fac pe soacra mea sa inteleaga ca eu sunt de acum femeia din viata fiului ei, nici acum nu a inteles; am facut tot ce a fost omeneste posibil sa o multumesc, am respectat-o si o respect si acum desi nu merita, mai mult de atat nu am ce face...soacre ca ea sau ca multe altele sa fiti sigure:nu vor fi niciodata multumite si oricare ar fi in locul nostru tot nu e bine.....faceti ca mine .soacra mea exista pentru mine doar cu numele...e mama sotului meu si nimic mai mult....nu ma bucur sa vad ca a castigat dispretul fiului sau, dar si-a facut-o singura, bagandu-se constant in vietile noastre si incercand sa le comande. si?unde a iesit???nicaieri...a pierdut foarte mult:doi baieti insurati dar a castigat o viata singuratica lipsita de dragoastea si afectiunea copiilor.....dragi soacre care mai postati sub acoperire luati aminte si invatati din greseli...nu e tarziu sa le reparati , nu va afundati si mai tare in mocirla....si pentru aceasta doamna care posteaza aici in victima vreau sa-i spun ca noi, nurorile, cele patite si raspatite nu vom face aceste greseli pe care le fac soacrele noastre, pentru fiecare dintre noi va fi o lectie dura de viata din care vom avea ce invata.....s-aveti pace si liniste in suflete si lasati ura acum inainte de Sfintele Sarbatori de Craciun...numai bine tuturor
Bluesky_grace
Postat pe 15 Decembrie 2009 13:56
Alinuta chiar nu-mi mai fac sange rau pt personajul ala.Cat despre soacre sunt fel si fel, m-as bucura ca a mea sa nu fie cazul sa o pun la punct.Pana acum e ok, vom vedea mai incolo.
Pt a ta soacra imi pare rau, dar cum ai zis tu, daca si-a cautat-o a gasit.A crezut ea oare ca ramane cea mai importanta femeie pt fii ei, a uitat ca viata si viitorul fiului ei esti, nevasta lui, mama copiilor lui?
In fine, noi sa fim fericiti, restul nu mai conteaza.:)
sunnydays_grace
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:34
Daca ati ramas in urma cu achizitionarea cadourilor, intrati pe www.evermarket.ro
Aici puteti gasi o gama larga de cadouri la preturi avantajoase.
Va astept!
lif3_dr3am
Postat pe 19 Decembrie 2009 12:17
De la: grace005191, la data 2009-11-29 09:52:27anti, tu tre sa consulti un psiholog, ca ai probleme cu posesivitatea, dar de culcat cu fiul tau cine face asta? Tu? Ii faci tu urmasi lui?
Iti poti citi absurditatile. Si nesimtirea ta duce la absurd cand pui la indoiala educatia care a primit-o de la familia ei, oameni pe care nu-i cunosti, poate sunt cu 5 trepte inaitea ta pe scara sociala. Frustrata pamantului!




Intr-adevar mama ta nu te-a educat cum trebuie esti o biata mahalagioaica. Ai probleme grave fetito. daca asa iti permiti sa vb cu oameni de buna credinta nu poti reusi nici in casnicie nici in profesioe ( daca cumva ai si alta decat aia in care se gasesc clientii pe autostrada su pe trotuar




halal femeie morala, educata si cu "buna credinta"...in locul tau madame m-as evapora....vorbele tale urzesc viclesug...habar nu ai ce zici....educata???nici gand...soacra buna???nici gand..exemplu pentru nurorile tale??nici gand...ai in tine tot ce este negativ.....madam Ursu
Bluesky_grace
Postat pe 19 Decembrie 2009 13:14
De la: grace005191, la data 2009-11-29 18:17:06Fetito esti relmente proasta,Zici ca ti-a iesit cariera. Probabil esti vreo vanzatoare sau vreo coafeza.
Ar trebui sa iti raspund mutual dar nu am cum sa conving o precupeata asa ca fa mai departe ce faci si acum si vei vedea ce ti se va intampla. Ar trebui sa stii ca viata sexuala nu e un sport, asa cum o percepi. Este implinirea fizica iubirii intre o femeie si un barbat.Dar si dupa cum abordezi tu acest subiect se vede ca esti o mahalagioaica de duzina. Mai sunt si mahalagioaice inteligente. Dar tu esti din aia proasta. Nu ai decat sa latri pana crapi in continuare eu nu iti mai raspund ca nu meriti.
Crede-ma ca traiesc o viata plina frumoasa , norocul meui ca nurorile mele sunt fete destepte si frumoase si cu bun simt.





madame parca ai mai zis odata ca acest topic ti se pare nerusinat...ce cauti iar????sa ne demonstrezi noua ce soacra grozava esti???uite tine minte;80% DIN SOACRELE DE BAIETI SUNT NISTE SCORPII......TE REGASESTI IN CEI 80%??? nu indrazni sa zici ca te regasesti in restul de 20% care sunt exceptionale...te bate Dumnezeu
Bluesky_grace
Postat pe 19 Decembrie 2009 13:19
De la: grace005191, la data 2009-11-30 11:34:37si alina si sunny sunteti 2 catze mahalagioaice. Vreti voi sa aveti ultimul cuvant dar poate fi chiar ultimul. Nu e rusine sa sa muncesti ca si coafeza sau vanzatoare dar nu reprezinta o culme a succesului profesional asa cum te laudai tu ca ai
nu mai continui sa-ti explic pt ca esti incapabila sa intelegi sdar felul in care reactionati si modul in care va comportati da dovada de totala lipsa de calitate. Nu e nevoie sa-mi compaTIMITI nurorile Sunt niste fete exceptionale si nu le ajungeti voi nici la degetul mic. Pline de bun simt si de inteligenta. . Nici ele nu au nevoie de compatimirea voastra. Citim impreuna aberatiile voastre si ne amuzam copios. Si in ceea ce priveste amenintarea gresesti. nu e amenintare dar cred ca oamenii ar trebui sa stie ce ii asteapta daca te primesc in familie si nu e o problema asa grea de determinat IP de unde scrii




nu cred ca nurorile matale citesc ce scrii
Bluesky_grace
Postat pe 19 Decembrie 2009 13:22
De la: grace005191, la data 2009-11-30 23:02:09Esti proasta de ragi. Termina o data ca ramai si fara soacra si fara barbat. Vai de mama care te-a facut. Cred ca nici in visele ei cele mai negre nu se gandea ca ii iese un asemenea rebut,Esti impertinenta, inculta, mahalagioaica . Casnicia ta NU ARE NICI O SANSA DE SUPRAVIETUIRE. Pt cineva care nu-si respecta sotul, care rrecunoaste ca nu e alceva decat masina de sex pt ca afectiune nu e capabila sa dea nu exista alta solutie decat suturi de la barbatul care face sau a facut greseala sa piarda timpul cu ea. Si asa vei pati.Iti promit.



deja a devenit isterica rau FETELOR.....O ENERVAAAAAATIIIIII
Bluesky_grace
Postat pe 19 Decembrie 2009 13:24
Sincer nu mi-a venit nici mie sa cred ce nervi are tanti asta. Dar acum s-a evaporat, poate a facut vreun infarct de la atata nerv,Doamne fereste. Adevarul e ca la un moment dat m-am enervay din cauza ei, apoi am renuntat pt ca mi-am dat seama ca e dusa cu capul si cauta si ea un loc sa refuleze.
sunnydays_grace
Postat pe 19 Decembrie 2009 14:09
De la: sunnydays, la data 2009-12-19 14:09:23Sincer nu mi-a venit nici mie sa cred ce nervi are tanti asta. Dar acum s-a evaporat, poate a facut vreun infarct de la atata nerv,Doamne fereste. Adevarul e ca la un moment dat m-am enervay din cauza ei, apoi am renuntat pt ca mi-am dat seama ca e dusa cu capul si cauta si ea un loc sa refuleze.



Stai linistita fetito. Nu am facut infarct si nici nu voi face in urmatorii 50 de ani.Nici nu erAm nervoasa. Nu am mai intervenit pt nu merita sa mai pierd timpul cu ineptiile voastre. Chiar am altceva mai bun de facut decat sa conversez cu niste gasculite incurabile.Ar trebui sa va faceti genotipul. Precis gasiti cevadin codul genetic al gastelor. Pa.Nu te mai obosi sa raspunzi pt ca nici nu voi mai accesa acest asa zis forum deci nu are cine sa-ti mai citeasca balivernele.
grace005191
Postat pe 19 Decembrie 2009 22:59
sunnydays_grace
Postat pe 20 Decembrie 2009 08:17
De la: grace005191, la data 2009-12-19 22:59:17
De la: sunnydays, la data 2009-12-19 14:09:23Sincer nu mi-a venit nici mie sa cred ce nervi are tanti asta. Dar acum s-a evaporat, poate a facut vreun infarct de la atata nerv,Doamne fereste. Adevarul e ca la un moment dat m-am enervay din cauza ei, apoi am renuntat pt ca mi-am dat seama ca e dusa cu capul si cauta si ea un loc sa refuleze.



Stai linistita fetito. Nu am facut infarct si nici nu voi face in urmatorii 50 de ani.Nici nu erAm nervoasa. Nu am mai intervenit pt nu merita sa mai pierd timpul cu ineptiile voastre. Chiar am altceva mai bun de facut decat sa conversez cu niste gasculite incurabile.Ar trebui sa va faceti genotipul. Precis gasiti cevadin codul genetic al gastelor. Pa.Nu te mai obosi sa raspunzi pt ca nici nu voi mai accesa acest asa zis forum deci nu are cine sa-ti mai citeasca balivernele.





pana data viitoare cand se mai irita iar madam civilizatie
Bluesky_grace
Postat pe 20 Decembrie 2009 17:36
normal, dar atunci sub o noua denumire.
sunnydays_grace
Postat pe 20 Decembrie 2009 22:03
Dragi fete, sa vedeti ce mi s-a intamplat: in data de 16 dec a fost ziua mea si ma suna socrela, ca sa ma ureze, cica. Si imi zice "La multi ani! tot ce vrei si nu vrei...etc" Dupa frazele astea, incep reprosurile: ca nu ai grija de sotul tau; ca de ce una, ca de ce alta...ca de ce fiul lor nu ii viziteaza...etc. Va dati seama, cand mi-au auzit urechile, primul impuls a fost sa-i inchid telefonul in nas...dar, n-am facut-o. Si i-am zis: "ce, m-ati sunat acum ca sa-mi reprosati?" Ea: "nu, dar...." si iar incepe. Am lasat-o sa termine, ca n-aveam chef de cearta si povesti si apoi am scurtat-o cu: "Daca aveti probleme, va rog sa vorbiti cu fiul dvs; e matur si vaccinat si stie ce are de facut. Nu-mi ziceti mie chestii care nu ma privesc.". Iar a inceut cu una, cu alta...si nu i-am mai zis nimic. Cred ca vroia sa ma provoace..si tot astepta sa-i mai zic ceva si eu nimic...tot pauze din partea mea. La incheiere, cica: "sa nu-i zici lui, ce am vorbit cu tine". Am salutat si am inchis. Am asteptat vreo 10-15 min, apoi i-am scris un msj ca-i multumesc de "urarile" facute, cu ocazia zilei mele de nastere. M-a sunat inapoi, of course si nu i-am mai raspuns. Au prins-o remuscarile cred si si-a sunat copilul ca sa-i zica si sa se desconspire singura .... de atunci n-am mai vb cu ea. Adev. e ca sotul meu nu prea merge pe la ei si nu pt ca il indemn eu, ci pt ca asa simte (are si el motivele lui). Ce ziceti? Si-a ales un moment bun pt astfel de "urari", nuu?
AmyB
Postat pe 21 Decembrie 2009 20:12
De la: AmyB, la data 2009-12-21 20:12:29Dragi fete, sa vedeti ce mi s-a intamplat: in data de 16 dec a fost ziua mea si ma suna socrela, ca sa ma ureze, cica. Si imi zice "La multi ani! tot ce vrei si nu vrei...etc" Dupa frazele astea, incep reprosurile: ca nu ai grija de sotul tau; ca de ce una, ca de ce alta...ca de ce fiul lor nu ii viziteaza...etc. Va dati seama, cand mi-au auzit urechile, primul impuls a fost sa-i inchid telefonul in nas...dar, n-am facut-o. Si i-am zis: "ce, m-ati sunat acum ca sa-mi reprosati?" Ea: "nu, dar...." si iar incepe. Am lasat-o sa termine, ca n-aveam chef de cearta si povesti si apoi am scurtat-o cu: "Daca aveti probleme, va rog sa vorbiti cu fiul dvs; e matur si vaccinat si stie ce are de facut. Nu-mi ziceti mie chestii care nu ma privesc.". Iar a inceut cu una, cu alta...si nu i-am mai zis nimic. Cred ca vroia sa ma provoace..si tot astepta sa-i mai zic ceva si eu nimic...tot pauze din partea mea. La incheiere, cica: "sa nu-i zici lui, ce am vorbit cu tine". Am salutat si am inchis. Am asteptat vreo 10-15 min, apoi i-am scris un msj ca-i multumesc de "urarile" facute, cu ocazia zilei mele de nastere. M-a sunat inapoi, of course si nu i-am mai raspuns. Au prins-o remuscarile cred si si-a sunat copilul ca sa-i zica si sa se desconspire singura .... de atunci n-am mai vb cu ea. Adev. e ca sotul meu nu prea merge pe la ei si nu pt ca il indemn eu, ci pt ca asa simte (are si el motivele lui). Ce ziceti? Si-a ales un moment bun pt astfel de "urari", nuu?




ai procedat nemaipomenit...sincer...i-ai dat o lectie zdravana soacrei tale..ar fi ok sa procedam toate astfel...bravo
Bluesky_grace
Postat pe 6 Ianuarie 2010 15:10
De la: anna82, la data 2009-01-08 09:05:45Draga ursu_livia, din ceea ce ai scris mai sus tin sa cred ca esti mama de baiat si soacra si iti spun raspicat ca TE INSELI AMARNIC. nelu_lumi face foarte bine si o aplaud pentru ca a fost desteapta de si-a pus soacra la respect. Eu am facut ce ai sugerat tu si nu a fost bine. Am renuntat la cadourile mele pentru ea (caci daca se intampla sa nu am bani sa ii cumpar ceva, nu stia cum sa ma expedieze mai repede), ne-a dat afara din casa si pe mine (ca nora)si pe fiul ei. Castig de doua ori mai mult ca sotul meu, insa ea spune peste tot ca sotul meu ma intretine. De la ea nu am primit niciodata nimic; nici macar un cadou de nunta, insa a strigat in gura mare ca ea ne-a facut nunta. Am cedat intotdeauna in fata ei si am incercat sa tin familia unita insa nu a facut decat sa fie falsa cu mine si, repet, cu propriul ei copil. De imbracat nu m-am imbracat niciodata indecent din respect pentru sotul meu si datorita faptului ca mesria pe care o am imi impune o tinuta impecabila. Asa ca vreau sa iti spun ca SOACRELE SUNT CELE MAI VENINOASE FIINTE DE PE FATA PAMANTULUI. Poate imi vei raspunde ca sotul meu nu imi da dreptate. Desi eu nu mai tin nici o legatura cu soacra mea de aproape un an, l-am rugat pe sotul meu sa isi sune mama de sarbatori ca asa se cade, lucru pe care nu a vrut sa il faca sub nici o forma. Asa ca, voi soacrelor nu mai puneti toate relele pe seama nurorilor ca voi sunteti niste scorpii fara margini. Diferenta dintre noi si voi e ca noi suntem mai tinere si mai destepte. Cautati si lasati invidia la o parte ca nu faceti decat sa va indepartati proprii vostri copii. Cautati si acceptati faptul ca TIMPUL VOSTRU A TRECUT!!!!!!!
grace007334
Postat pe 26 Ianuarie 2010 21:52
iata si pe mine ma suna soacra-mea a doua zi dupa anul-nou cu reprosuri ca nu am fost la ea de asta vara si ca trebuia sa ma duc la ea de sarbatori si ei ii dor de nepotica. Daca sincer am tacut si eu si am ascultat-o dar nu i-am zis nimic. Si cum credeti cum as putea sa ma duc daca la orice sarbatoare eu si parintii mei i-am invitat la noi(p/u-ca locuim la parintii mei) si timp de 5 ani suntem impreuna cu sotul ear ei nici nu stiu si nici nu-i intereseaza cum traiesc eu sau sa vina sa vada din ce familie provin. Din prima m-am staruit sa fac orice sa fie bine si degeaba. Orice cearta din familie e de la soacramea, eu stiu ca ea isi iubeste fiul dar.... am sa ma starui in continuare sa-i fac pe plac dar asta va fi pina intr-un timp.... fac asta doar p/u sotul meu... succes fetelor si fiti mai tari...
grace007334
Postat pe 26 Ianuarie 2010 22:09
desigur ca nici o mama nu-i doreste binele fiului lui, dar nici sa nu zica ca isi iubeste nora ca pe fiica. poate ca se inteleg mai bine dar oricum nu e aceea...o mama sau un tata nu ar trebui sa zica ca : "daca am trecut eu prin greu apoi ai sa-ti faci singur fara ajutorul meu ca sa vezi cum mi-a fost mie" daca soacra de mai sus se crede asa de buna apoi eu nu cred...poate sa zica ea ce o vrea eu insa sunt de acord cu acea persoana care a zis ca: "mai rarut si mai dragut"
grace007334
Postat pe 26 Ianuarie 2010 22:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
niste sfaturi 5 De la: cj25har 4 Iunie 2010 12:58
Toti sagetatorii se poarta ca niste copii? 25 De la: cj25har 13 Iunie 2010 11:49
diagnosticare biorezonanta 1 De la: restadam 18 Ianuarie 2012 15:05
Nunta de agint! 2 De la: pickard 30 Noiembrie 2010 08:46
Poveste de dragoste inceputa la o nunta 21 De la: voicupetruta 18 Iunie 2009 09:52