Setari Cookie-uri

Nunta in Mai

Stiu ca poate s-a mai discutat pe tema aceasta dar totusi ce credeti oare este adevarat ce se zice despre nunta in mai?Nu sttiu parca mi-e putina teama.Poate ma ajutati cu un sfat.Multumesc
gonghitza
Postat pe 6 Ianuarie 2010 10:16
Este prima oara cand aud de superstitia asta, care, din punct de vedere religios nu are nici o sustinere. Superstitiile exista din toate timpurile si provin din faptul ca oamenii simpli, cand nu gasesc explicatie asupra unui fenomen, necaz,... care poate i-a marcat, dau vina pe luna, zi...etc.Se spune ca superstitia este religia oamenilor slabi...Invatza sa crezi in tot ceea ce-ti face bine si nu mai baga in seama toate prostiile care nu au nici un fond stiintific sau religios.
poshevents
Postat pe 6 Ianuarie 2010 11:50
Luna mai este din punct de vedere bisericesc cea mai potrivita luna pentru oficierea unei nunti. In aceasta luna sunt sarbatoriti SF Constantin si Elena ocrotitorii familiei. Tot ce ai auzit pana acum sunt niste vorbe aruncate in vant de niste d-re nemaritate si amarate.
Iti doresc o nunta frumoasa si sa ajungeti pana la cea de diamant!
alexandra_unica
Postat pe 6 Ianuarie 2010 14:28
EU AM NUNTA ANUL ASTA PE 1 MAI SI NU MI-E FRICA.PARINTII MEI TOT IN MAI AU AVUT NUNTA SI SUNT IMPREUNA DE 27 DE ANI SI MAI AM PRIETENI CARE AU FACUT TOT IN MAI SI SUNT FOARTE BINE.SUNT SIMPLE SUPERSTITII SI NU ARE ROST SA LE IEI IN CONSIDERARE
DACA VA IUBITI SI VA INTELEGETI TOTUL E OK.
Deac
Postat pe 18 Martie 2010 08:31
ciao fetelor am o intrebare am de mers la nunta in mai mai precis pe data de 2 mai si nu am idee cu ce sa ma imbrac dac avety o solutie mie imi palce foarte mult sa port atat tinute elegante dar si mai putin elegante de aceea va cer voua o solutie si o mica idee multumesc anticipat
grace005631
Postat pe 19 Aprilie 2010 14:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna la toti utilizatorii 4 De la: grace006442 23 Februarie 2010 20:29
pareri despre restaurantul rex craiova!!! 1 De la: kudika_22380 30 Noiembrie 2012 07:35
ajutorrrrr 1 De la: gabri87 17 August 2009 11:45
am hotarat sa ma marit 8 De la: marry 14 Aprilie 2010 09:56
Portofoliu Fotografie - Site personal 1 De la: whitewizzard 30 Iulie 2011 11:59