Setari Cookie-uri

ce trebuie sa cumpere nasa pt fina

Buna fetele am si eu o mare nedumerire , in afara de lumanari nasa ce trebuie sa mai cumpere pt nunta ???
carmen1983
Postat pe 1 Februarie 2010 12:08
Salut,nu stiu din ce zona/oras esti dar din ce cunosc eu dp aici,nasa trebuie sa cumpere : poseta care sa contina tot ce trebuie ptr gatitul miresei(parfum,machiaj etc....) si se da dimineata la dezgatit impreuna cu esarfa /palaria.Nasa cumpara lumanarile, voalul si bijuteriile miresei,si de imbracat ptr fini sau doar fina(cum o imbraci asa ii gasesti pe lumea cealalta...asa zic traditiile la noi);unii obisnuiesc sa ia si cadou finilor pe langa darul obisnuit(BANII..:D).Daca imi mai amintesc ceva...iti zic..
coffecream
Postat pe 2 Februarie 2010 16:10
Buna merci mult de tot pt raspuns ....sunt din Bucuresti ...sincer eu sunt cea care se marita si am vb cu nasa si mi a zis ca ea nu stie ce si cum si sa ma interesez ca nu este nici o problema .....dar vezi tu eu sunt machedoanca si nasa mea vrea sa faca ca la romani numai ca eu nu stiu cum si in ce fel ...sincer nici ca miresica nu stiu ce trebuie sa mai fac ...inafara de cadoul pt ei...mai am ceva de facut :D
carmen1983
Postat pe 3 Februarie 2010 15:09
nasa trebuie sa iti mai cumpere coronita si voalul si buchetul tau,iar tu il faci pe al ei.
grace000664
Postat pe 22 Aprilie 2010 11:09
tarot_healthy
Postat pe 18 Mai 2010 14:37
De la: carmen1983, la data 2010-02-01 12:08:04Buna fetele am si eu o mare nedumerire , in afara de lumanari nasa ce trebuie sa mai cumpere pt nunta ???
grace009421
Postat pe 7 Iulie 2010 23:04
De la: carmen1983, la data 2010-02-01 12:08:04Buna fetele am si eu o mare nedumerire , in afara de lumanari nasa ce trebuie sa mai cumpere pt nunta ???

Buna!Eu am fost nasa de cununie de 3 ori si de botez de 2 ori, si ma bucur mult pentru finii nostri dragi, ne dorim sa-i vedem realizati, sanatosi la casele lor.
Am cununat 1. la Braila, 2. la Bacau, 3. la Galati. Iar noi cand am facut nunta noastra am facut-o cu obiceiuri ca la Chitila.... Ilfov...adica.... combinatii... fiecare ce spunea...
Ca nasa am cumparat coronita, voalul, esarfa finei, am platit floarea miresei, am platit buchetul nasei, dar nu cred ca e corect... stiam de la nunta noastra asa si am mers mai departe, dar finul ofera un buchet de flori miresei si nasei, deci mirle cumpara ambele buchete.Am mai cumparat turta miresei, poseta cu colier, cercei, sclipici, fard, parfum, perie par, ruj, oglinda, podoabe de par pt fina, inclusiv agrafele [-pt 2 din ele care am pus coronita acasa, una dintre fine a pus coronita la coafor...uf, am scapat acolo, caci mi-era teama sa nu le stric coafura
Mai trebuie bomboane la biserica, lumanarile, biserica + corul daca e cazul. Mie mi se cerea cand am cununat a 2-a oara sa cumpar florile nuntasilor dar am zis ca nu am cum sa stiu neamurile lor, toate familiile. Aceasta este onoarea miresei, de a pune floarea in piept invitatului, deci ea trebuie sa o cumpere. Nu stiu, poate mai e ceva si am uitat....??!
Sper sa fie OK si la nunta voastra, sa fie o zi minunata, cu ganduri bune, de la invitati catre miri si invers, sa va simtiti adevarati printi, sa simtiti ca toti invitatii au venit la voi pentru ca au ceva in suflet pentru voi! O nunta frumoasa va doresc!
grace009421
Postat pe 7 Iulie 2010 23:24
De la: grace009421, la data 2010-07-07 23:24:27
De la: carmen1983, la data 2010-02-01 12:08:04Buna fetele am si eu o mare nedumerire , in afara de lumanari nasa ce trebuie sa mai cumpere pt nunta ???

Buna!Eu am fost nasa de cununie de 3 ori si de botez de 2 ori, si ma bucur mult pentru finii nostri dragi, ne dorim sa-i vedem realizati, sanatosi la casele lor.
Am cununat 1. la Braila, 2. la Bacau, 3. la Galati. Iar noi cand am facut nunta noastra am facut-o cu obiceiuri ca la Chitila.... Ilfov...adica.... combinatii... fiecare ce spunea...
Ca nasa am cumparat coronita, voalul, esarfa finei, am platit floarea miresei, am platit buchetul nasei, dar nu cred ca e corect... stiam de la nunta noastra asa si am mers mai departe, dar finul ofera un buchet de flori miresei si nasei, deci mirle cumpara ambele buchete.Am mai cumparat turta miresei, poseta cu colier, cercei, sclipici, fard, parfum, perie par, ruj, oglinda, podoabe de par pt fina, inclusiv agrafele [-pt 2 din ele care am pus coronita acasa, una dintre fine a pus coronita la coafor...uf, am scapat acolo, caci mi-era teama sa nu le stric coafura
Mai trebuie bomboane la biserica, lumanarile, biserica + corul daca e cazul. Mie mi se cerea cand am cununat a 2-a oara sa cumpar florile nuntasilor dar am zis ca nu am cum sa stiu neamurile lor, toate familiile. Aceasta este onoarea miresei, de a pune floarea in piept invitatului, deci ea trebuie sa o cumpere. Nu stiu, poate mai e ceva si am uitat....??!
Sper sa fie OK si la nunta voastra, sa fie o zi minunata, cu ganduri bune, de la invitati catre miri si invers, sa va simtiti adevarati printi, sa simtiti ca toti invitatii au venit la voi pentru ca au ceva in suflet pentru voi! O nunta frumoasa va doresc![/quot
Si le-am mai construit casute pentru darul mesei, care au iesit foarte frumoase, (prima am cununat-o cu ani in urma -'95, cand nu se purta cu asa ceva), dar la a doua familie cununata, am uitat sa pun si o usita dedeschis casuta de bani misto', a trebuit sa taiem casuta. Dar s-a rezolvat pana la urma
grace009421
Postat pe 7 Iulie 2010 23:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cameramanul profesionist pentru nunta ta 35 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:47
SUPER RESTAURANT SOLANGE BALLROOM 1 De la: simona_puf 14 Mai 2010 11:31
rochita mireasa 1 De la: lalys 26 Ianuarie 2010 20:47
concurs literatura 1 De la: concurs_national_literatura 16 Decembrie 2009 16:16
Cum sa fac cu invitaii! 13 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:22